Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
A szoptatásról

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Elata

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 03, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Casey írta:
Nagyon restellem, de teljesen kétségbe vagyok esve. Lehet türelmetlen vagyok, de mégis szeretném ha a tapasztalataitokat megosztanátok. Kéthetes a kislányom és a szoptatás elviselhetetlenül fáj. Igyekszem kibírni és reménykedem benne, hogy nem lesz mindig ilyen rossz. Annyira szeretnék maximálisan a babára koncentrálni, de néha egyszerűen nem megy. Az elején kisebesedett a bimbóm ami el is múlt pár nap alatt ami akkor következik be ilyen hamar olvasmányaim szerint ha a szoptatási technika jó. Nem tudom mi lehet a baj mindig igyekszem maximálisan jól csinálni. Nem gyulladt, és igazából be sem tudom határolni mi az ami ilyenkor annyira fáj. A bimbóm fáj azt érzem, de nem sebesedik. Semmi jele sérülésnek. Nem tudom elmúlik e és ha igen mikor, de ha kell végigszenvedek sok-sok hónapot, mert tej van, magam miatt pedig nem fogok erről lemondani, de nagyon rossz a közérzetem és a hangulatom emiatt. Érdekelne a véleményetek, a tapasztalatotok. Csak nekem ennyire fájdalmas vagy mással is előfordult. Köszönöm. Crying or Very sad
Szia!

Ez nagyon úgy hangzik, mint egy szopási sztrájk. Rengeteg oka lehet, amit csak alapos beszélgetés alapján lehet feltárni, de még úgy sem biztos, hogy kiderül. Valami valószínűleg történt, ami miatt elutasítja a babád a mellet (fájdalom, trauma, otthoni feszültség, terhesség, stb.), talán neked fel sem tűnt.
Ezek a sztrájkok el szoktak múlni, egy egyévesnél kisebb baba nem akarja egyik-napról a másikra ok nélkül abbahagyni a szopást. Addig is türelem, időről-időre kínáld meg, de ne erőltesd, ha egyáltalán nem szopik, akkor próbálj meg fejni, hogy ne apadjon el a tej, és figyelj arra, hogy elég folyadékot vegyen magához más formában. Nagyobb eséllyel fogadja el a mellet félálomban vagy alvás közben, ha éberebben alszik. Néha 1-2 nap, néha hetek alatt, de újra rákapnak a cicire.
A www.lll.hu oldalon találsz részletes leírást a szopási sztrájkról, érdemes elolvasni.
Nagyon fontos, hogy próbálj meg higgadt maradni, úgy nagyobb az esély, hogy hamarabb visszaáll a szopi.

Üdv
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
anima_trix

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 02, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Segítséget, tanácsot szeretnék kérni. Van egy pici kisfiam, 10 hónapos. Eddig normálisan szopizott, és most egyszerűen nem hajlandó megenni az anyatejet. Szerintetek ez miért van? Mit tegyek?
Vissza az elejére
Elata

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 08, 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Judit43 (vagy Ildikó)!

Nekem 21 hónapos a kisebbik fiam és aktívan szopizik. Hat hónapos koráig csak szopott, kilenc hónapos koráig emellett napi egyszer kóstolgatott, és csak utána evett mérhető mennyiségű szilárd ételt.
Fogalmam sincs, hogy pontosan mennyit szopik, ugyanis soha nem mértem, de emellett az első hét kivételével nem is fejtem, akkor is csak annyit, hogy ne telítődjön túl a mellem. Vagyis a saját tejemet "szemtől szemben" az elmúlt 21 hónap alatt nem láttam, talán csak pár decit. Mégis tudom, hogy elég volt és most is elég neki a tej, mert gyönyörűen fejlődik.
Nekünk is vannak nehezebb időszakaink, amikor úgy érzem, kevesebb jön, de ezeken pár nap alatt túl vagyunk. Persze ha ezen nekikeseredek, kiborulok (volt már ilyen Smile, az nagyon nem segíti a tejtermelést!
Való igaz, hogy a tejmennyiség növelésére a bogyóknál, teáknál, stb. sokkal hatásosabb a gyakori szoptatás, de csak akkor, ha az anya nyugodt, derűs, kiegyensúlyozott, mert ez a hatalmas nekikeseredés, amiről írsz, csak csökkenti a tejet, nem növeli.
Abból, amit leírtál, az látszik, hogy végig állandó túltermelésre késztetted a szervezetedet a rengeteg fejéssel, ami bár nem káros, de a saját gyermeked szoptatása szempontjából teljesen felesleges. Az, hogy már nem tudsz annyit fejni, mint előtte, még nem jelenti azt, hogy elapadna a tejed. Az pedig, hogy a kisfiad nemcsak szopik, hanem más folyadékot is iszik 18 hónaposan, szintén teljesen normális.
Az én fiam néha szopi után még megiszik egy fél pohár vizet, de ebből én nem csinálok problémát. Máskor meg jól beebédel, majd 10 percig intenzíven szopik, pedig úgy tűnt, tele van, mint a duda. Teljesen kiszámíthatatlan.
Amiben én nálad a problémát látom, hogy központi kérdést csinálsz a mennyiségből, pedig a szoptatás 18 hónaposan már nem csak ezt jelenti, hanem a mellen való gondozást, a kötődés és bizalom kialakítását, megnyugtatást, meg sok minden mást, a mennyiség pedig csak ezek után jön.
Azt írod, hogy a kisfiad nem adja fel, tehát igénye van a szopira. Akkor hát elégítsd ki ezt az igényét, a mennyiségre meg fütyülj. Ha így állsz hozzá és megnyugszol, még az is lehet, hogy visszaáll a régi állapot.
Fel a fejjel, nincs nagy gond, csak Te látod annak.

Üdv
BéBé

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 08, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Judit43!
www.lll.hu oldalt ismered, nézted/kérdezted már?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Judit43

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 07, 01:22    Hozzászólás témája: szoptatási problémák 1 éves kor után Hozzászólás az előzmény idézésével

[size=18]Kedves anyukák és védőnők!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok ami engem lelkileg eléggé meg gyötőr.
Van egy 3-éves kislányom és egy 18 hónapos kisfiam.
Az én drága kicsi fiam még szopizna de azt hiszem iszonyatosan lecsökkent az teje mennyisége.
Röviden összefoglalva:
Karácsonyig minden a legnagyobb rendben volt de olyannyira hogy, az anyatejgyűjtő központ tösgyökeres tagja voltam. Minden 3-dik hónapban küldeni szerettek volna valami ajándékot a gyermekeimnek mert a leadott mennyiség elég sok volt.
Karácsony táján súlyos és nyomasztó problémáink adódtak és ha magamba nézek az ez álltal felgyülemlett feszültséget pl a karácsonyi nagytakarításba próbáltam levezetni. Ezt úgy kell valahogy elképzelni hogy, mindent de mindent a lakásban szinte újszerü állapotáig sikáltam.
Napokon át tartott amíg meg nem voltam elégedve. Lehet hogy, ez most amolyan betegesen hangzik de én igazából észre sem vettem.
Valahogy, azon vettem észre magam hogy, elég későig fent vagyok és lefekvés elött kifejt tej talán ha 60gr volt. Ezt megelőzően ez a mennyiség kb 150-200ml-volt.
Nagyon röviden összefoglalva valahogy, így indúlt a baj. Ezután jött hogy, a kisfiam evett volna de azt vettem észre hogy, az a csökkenés ami a fejésnél láthatóvá vált a számomra az sajnos a szoptatási mennyiséget sem kímélte. Borzalmasan bánt ez az egész. Igaz mostmár a kisfiam 18-hónapos és igazából nem lenne feltétlen fontos az anyatejes tápálása is de ő lelkileg és testileg mindeféle szempontból igényelné.
Viszont én sajnos a szívem legnagyobb bánatára ebben az eltelt 9-hónapban semmit de semmit nem tudtam tenni hogy, valamennyire is megnővelhessem az anyatej mennyiségét.
Kipróbáltam a laktoherb teát. A Milusant. Ezt az urtica urens bogyót vagy hogyis kell írni pontosan de semmi. Egyszerűen eddig semmiféle eredménye nem volt a próbálkozásaimnak. A patikában azt mondták hogy, amit jelenleg kapni lehet arról nem mondható el az hogy, hatásos eredményt adna a számomra. Ami a hasznomra lehetne az tiltó listán van.
Mostanra nagyon de nagyon, ki mondhatatlanúl el vagyok keseredve. A kisfiam sem adja fel. Újra és újra próbálkozik csak sajnos amikor rájön hogy, ez neki nem elég akkor a pohár után néz. Van olyan hogy, fel is adja. Nekilát a szopizásnak és addig eszik amig én érzem azt amikor megindúl a tejleadó reflex. Ki szívja amit ekkor ki lehet és elmegy. Viszont előfordúlnak olyan napok is amikor folyton cicizne. Akárhól-bárhól de nekilát. Van úgy hogy, 20percenként de jön én pedig oda adom neki mert eddig úgy tudtam- minél többet cicizik annál több lesz a tej.
De akkor meg miért nincsen így. Amit lehet olvasni a neten a szoptatással kapcsolatban azt szinte mindent elovastam már és be is vetettem de semmi eredmény.
Csak van egy olyan anyuka aki hasonlón mehetett.-vagy megy éppen most át és segítségemre lehet.
Kérek szépen mindenkit segítsen nekem megoldani ezta szörnyű problémát. Nagyon el vagyok keseredve. A kisfiam szeretné ha még lehetne ciciznie és én ebben kimondhatatlanúl szeretnék segíteni.
Csak már tanácstalan vagyok. Egyszerűen semmi nem használ amit eddig tudtam az anyatej termelődéséről vagy a mennyiség nőveléséről.
Kérlek benneteket segítsetek nekem, nekünk. Nem nem szeretném elfogadni azt hogy, itt elapad és kész. Mostmár jó 9hónapja hogy, van egy bizonyos kis adag és se kevesebb se több. Ha el apadt volna akkor gondolom már el kellett volna. De nem. Viszont növekedni sem növekedik a mennyiség.
Én még hasonlóról sem olvastam. Nem értem egyszerűe ezt az egészet.
Elnézést kérek a hosszú levelem miatt de a lehető legérthetőbben szerettem volna kifejteni a problémámat. Hátha segíteni tud valaki. Akárhogy. Mindent de mindent szívesen fogadok.
Köszönöm hogy, időt szakítottatok a levélkémre és mindenkinek köszönöm előre is a segítséget. Ildikó
[/size]
Vissza az elejére
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 16, 00:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Nekem 3 gyerkőcöm van, 13, 21 és ??? hónapig szoptattam őket. A ??? azt jelenti, hogy a legkisebb gyerkőcöm 21 hónapos és még szopizik Smile
Érdekes, hogy a 3. gyerkőcnél az első hónapban nekem is marhára fájt a szoptatás, és meg voltam lepődve rajta, mert nem emlékeztem, hogy az első 2-nél fájt volna.
Az elején nagyon kitartónak kellett lenni, arra is emlékszem, hogy voltak olyan napok, hogy óránként fél órát feküdtünk az ágyon szopizva Smile Aztán ahogy egyre fejlődött a mozgása, és kinyílt számára a világ egyre kevesebb szopit igényelt, de nepi 4-5-ször a mai napig letámad, ha megszomjazik.
Pedig nála rázósan indult a szoptatás, ugyanis születése után rögtön elvitték egy másik város koraszülött intenzív osztályára, mert csak ott volt olyan gép, amivel a szívét megvizsgálhatták, és csak 6 nap múlva hozták vissza. Addig a férjem ingázott köztünk naponta, vitte neki a tejcsit - először csak ici-picit, de a harmadik naptól már cumisüveg számra Smile Még jó, hogy vettünk előtte egy AVENT gépi mellszívót, így nem volt gond a fejés Smile Bár kézzel se lett volna, mert a középső lányom 1 éves koráig minden nap kézzel fejtem ki a maradékot, akkoriban még a TB fizetett a háztól elvitt anyatejért, ha a védőnők leigazolták, és nagyon jól jött a gyes alatt az a havi 10ezer Ft kiegészítés, amit a tejcsiért kaptunk Smile

...de visszatérve Dorcihoz - 6 naposan látott először cicit, de rögtön tudta mire való, nem kellett tanítgatni, bekapta, és aztán csak a hatalmas nyeldekléseket és sóhajtozásokat lehetett hallani Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
judy76

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 13, 14:12    Hozzászólás témája: szoptatás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem már elég nagy a gyerekem, és most várom a másodikat.
Saját tapasztalatból mondom, hogy elég nehéz ez a szoptatás téma. Amikor megszületett az első gyermekem, mindenképpen hosszan szerettem volna szoptatni. De alig volt tejem. Csináltam mindent, aztán elegem lett. Az orvos írt tápszert, hogy ha este már nincs tejem, adjak tápszert a gyereknek. Így történt. Lányom akkor kb. 1 hónapos volt, és egyből 6 órát aludt. Vele együtt én is. Pár nappal később éreztem, hogy sokkal kipihentebb vagyok, és egyre több tejem lett. Ahogy a szervezetem regenerálódott, pihenni tudott, úgy lett nekem egyre több tejem. Idővel már csak kiegészítés volt este a tápszer. Smile

Üdv
Judy
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 12, 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jitter,

Medelás gépi mellszívóval fejek, olyan, mint a kórházban volt. Kölcsönöztük, napi 250 Ft-ért ketyeg nekem. Kézit nem próbáltam és kézzel sem fejtem, állítólag az a leghatékonyabb, de nem mutatta meg senki, hogy hogyan kell.

Üdv
IPA
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 12, 00:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazából az tud bosszantani, hogy az aminek természetesnek kellene lenni, nemaz. Ha én jól akarnám lakatni a babámat, a tejbeindulást követően óránként szoptathatnám. különben bekeményedik és ha nem fejem le akkor rögtön visszacsökken a mennyiség. Napokig küzdesz, hogy több legyen azán egy jól alvós este után visszaesik.
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 12, 00:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én az elején nagyon megszenvedtem. Sírtam a szoptatásoknál és utánna is annyira fájt. Aztán megedződött a mellem, de annyira, hogy mostmár habeszippantja és ha simán kihúzom a széjéból, vgay ő megrántja akkor sem érzek semmit. Laughing

De miutánígy megszenvedtem azért várnék is valamit. Egy idő után több tejet. Confused Namindegy,

Nagyon sok ember félteérti ezt a tukmálós üzenetet, ezt a 6 hónapig csak tejet dolgot. Félreérti az is akinek van teje és az is akinek nincs. Kár, hogy nem kárdeztek meg erről egy pszichológust és ha igen miért nem mondta, hogy álljunk meg ez azért durva.

A neonatológus azt mondta a múltkor pont, hogy vannak olyan anyukák akik ha nincs elég tejük, cukros teát adnak a babának. Nem kérdéses, hogy miért, mert az üzenet szerint a tápszer egy rossz dolog. Nem ezt akarja sugallni maga ez az egész kampány, de mégis ezt teszi. Minden vacak dobozon ott a felhívás, hogy az anyatej a csecsemő számára a legmegfelelőbb táplálék, meg a legjobb táplálási mód a szoptatás. Mint a cigisdobozokon, a dohányzás halált okoz. Nem csoda, hogy rendesen lelkiismeretfurdalása támad az embernek attól amiről nem is ő tehet.

Én biztos, hogy ezt a tápszer kifejezést is rég átneveztem volna. Mondjuk kiegészítő anyatejhez: babatej újszülöttkortól - x ideig

Igazából azt nevezték el tápszernek amit a csirkék kapnak és azért nevezték el így, mert a csirke rendelkezésére mindössze 6 hónap áll rendelkezésre, hogy meghízzon. Gazdaságilag! (elnézést ezért a hasonlatért, de agráros lévén én eddig még csak ott találkoztam a tápszer fogalmával.)

IPA

Nem biztos, hogy a saját gyerekükkel is profik lennének, csak legfeljebb nem az az első, hogy megosszák másokkal.

Aranyos hasonlatot említett a szoptatási tanácsadóm a minap (na igen van, ingyen és e-mail-ben szoktam tanácsot kérni, amit vagy megfogadok vagy nem, de legalább elgondolkozom olyan dolgokon is amikre ha nem hozza fel nem is gondoltam volna), azt, hogy a tejtermelés olyan mint az izzadás, folyamatosan termelődik ha inger éri. Ami elvileg azt jelenti, hogy amikor a baba elkezd szopizni akkor kezd termelődni. Ha a mell tele van a baba gyorsan kiszopizza, majd mivel nem jön semmi ezért lepattan róla. A szopizás elején kezd ugye termelődni a tejecske a mirigyekben, ami viszont még nincs a tejcsatornába. Azért van az, hogy szoptatás után kicsivel még tudunk tejet lefejni.

de mindenesetre elég bonyolult a helyzet...

nekem kézi avent mellszívóm van, de picit kételkedek benne, mert amikor már nem fej ki semmit én ha kézzel megnyomom akkor még spriccel, szóval nem tudom. ha cumiból etetem az is avent 1 es cumival.

nem gondolom, hogy ha a baba éhes lusta lenne, inkább csak változtatja a szopás erősségét, vagy ott abban az adott pillanatban nem jön neki semmi. Gven van amikor elcummog rajra félórát ebből 2x szopik intenzívebben. Van amikor meg mérges lesz, hogy nem jön belőle és elkezd tekeregni, és elengedi a cicit.
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 11, 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jitter,

persze próbálkoztam a nyelvtornával, de csak szenvedett tőle a gyerek. Miért kínozzam, főleg kaja előtt? Ő egy kis zabagép és ha éhes, nem akar holmi nyelvtornát.
Mára legyalulta a mellbimbóimat és már nem fáj, nemigen sebesedik ki, de ő meg ellustult, hiába szoptatom 2x25 percet, utána még megeszik 70 lefejt tejet.
Úgy veszem észre, hogy ezek a szoptatási tanácsadók elvben profik meg gyakorlatban a saját gyerekükkel is, de nálam nem tudták megváltani a világot. Főleg, mivel ketten teljesen mást mondtak... Smile

Üdv
IPA
mayka

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 11, 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Olvasgatlak benneteket,gratula a babákhoz! Laughing Tök jó,hogy ennyi szenvedés után sikerült.Nekem 2 gyerekem van,és most próbálkozunk a harmadikkal,de még sajnos nem sikerült.Nekem is nehezen jön össze(jó 1 év)és a 2 gyerek között volt 1 vetélésem is. Crying or Very sad A lányomat csak 2 hónapig tudtam szoptatni (vesegyulladás,be kellett volna feküdnöm a kórházba,de a baba nélkül nem akartam,végül a betegség miatt elapadt a tejem)A fiamnál meg abban voltam bajban,hogy az istennek nem tudtam elválasztani(november 7-én lesz 3 ),éjszaka és nappal is mindíg szopizni akart,rángatta a ruhámat stb,én már nagyon untam.Végül a neten találtam 1 ötletet ami bejött(előtte is próbáltam leszoktatni,de folyton ordított,ráadásul fájt a mellem a tejtől,ezért feladtam)Szóval leragasztottam a mellbimbóimat sebtapasszal és nagyon sajnálta hogy bibis de elfogadta,már lassan 2 hete nem szopizunk,hál istennek.Ennyi bőven elég volt,főleg mert éjszaka sem hagyott aludni,arra meg hogy magától abbahagyja hiába vártam volna szerintem.A lányom egyébként semmivel sem betegesebb mint a fiam,most 2-as.Szóval kitartás,és ha nem sikerül akkor sincs vége a világnak.Én viccesen mondtam anyunak,hogy ha valaha sikerül a harmadik őt nem fogom szoptatni,mert aztán őt se tudom elválasztani Razz
Vissza az elejére
Jitter

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 11, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még egy gondolat: az első hetekben előfordulhat a fájdalmas, kisebesedett mellbimbó, később a rossz szopási technika okozhatja. Egy szoptatási tanácsadó nekem egy nyelvtornát javasolt: szoptatás előtt a kisujjunkat ujjbeggyel fölfelé a baba szájába kell dugni, így kideríthetjük, hogyan szopik (helyesen úgy, ha a kis nyelvével körülfogja az ujjunkat, rosszul úgy, ha hátul rászorít). Ha rosszul szopizik, akkor nagyon lassan, kb5 másodperc alatt meg kell fordítani a kisujjunkat a szájacskájában, majd ugyanilyen lassan vissza. Ezt minden szopi előtt 3-4x kell megcsinálni. Én még nem próbltam, nem tudom, működik-e...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Jitter

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 11, 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA, mivel fejsz? Én kipróbáltam az Avent kézi és gépi mellszívóját is, és nekem a kézi hatékonyabb Shocked Nehezen jön ki a tej? Vagy sokáig tart? Nekem nincs segítségem, így többnyire kaja után beteszem a babámat a járókába, és amíg ő nézelődik, én a közelében valahol fejek. Kb addig bírja ki egyedül Smile

Szerintem jó a tej, de nem azon fog múlni a baba sorsa! A kínlódások meg hiábavaló küzdelmek sokkal nagyobb hatással lehetnek rá...
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 11, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jitter,

Megnéztem a kisfiad képeit, gyönyörű! Nagy öröm lehet Neked is ennyi kűzdelem után!
Igen, értem, amit mondasz! Amikor 3 hetes volt a kislányom, azért hagytam abba a szoptatást, mert mindketten sírtunk, amikor mellre tettem.
Most éppen egy 20 ml-es fejésből jöttem a gép elé, anyu sétáltatja a gyerekem, hogy fejni, pihenni tudjak. Mert ugyebár a pihenés kell, hogy legyen tej. Sokszor azon gondolkodom fürdőszobai magányomban a kattogó gép mellett, hogy ezt az időt a gyerekemmel is tölthetném.
Anyu engem nem tudott szoptatni, mégsem vagyok betegesebb az átlagosnál. Semmiféle allergiám nincs, ellentétben az anyatejes férjemmel. Az, hogy nem vagyok vékony, a genetikának és az étvágyamnak köszönhető. És akkoriban még nem voltak ezek a jó minőségű tápszerek...
No ilyenekkel győzködöm magam és remélem, sikerül végre megtalálnom az egyensúlyt-kompromisszumot a fejés-szoptatás-tápszerezés hármasban úgy, hogy elsősorban nem tejet vagy tápszert, hanem szeretetet tudok adni a gyerekemnek.
Nem akartam patetikus lenni, de ez most kijött belőlem.

Üdv
IPA
Jitter

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 11, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA, akkor kicsit sorstársak vagyunk -- én meg 6 inszem és 2 lombik után lettem spontán terhes, és szintén 38 éves vagyok... Isten látja a lelkemet, és aztán tényleg szerettem volna / szeretnék szoptatni, de eza kínlódás szerintem is kihat a babámmal való kapcsolatomra! Az a bizonyos meghitt együttlét így nem működik, csak agyonra frusztálja az ember magát is meg a picit is...
(Nálunk sajna jól összekutyulódtak a dolgok, mikor eldugult a mellem, semmi nem jött belőle, aztán mikor sikerült 2 nap kínlódás után beindítani, elapadt a tejem, úgy, hogy 20-30 grammokat tudott a kisfiam szopni. Addig a lefagyasztottból adtam neki. 2 hétbe telt, mire sikerült rengeteg fejéssel visszahozni a tejet, de most nagyon nehezen jön ki, én is tapasztalom fejés közben Confused)
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 11, 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jitter,

minden elismerésem, hogy ennyire kűzdesz! Valószínűleg a kisfiadnál ugyanaz lehet, mint az én lányomnál: ellustult a cumisüvegtől. Én is szoptatok-fejek, de nekem kell még átlagosan 100-200 ml közötti tápszer is.
Én úgy döntöttem, hogy "hobbiból" szoptatgatok, mert nem sokat szív ki, de legyen meg neki az élmény, aztán amíg fizikailag bírom, fejek és azt odaadom neki üvegből. Ha meg nem megy, akkor tápos csibe lesz.
Nem abból áll a jó anyaság, hogy mindenárom csak anyatejet ad neki az ember. Ez Vicki szavaiból is kitűnik és örülök, hogy megerősített ebben!
Úgy gondolom, hogy pozitív élmény kell legyen az étkezés a gyerek számára és ha a szoptatással nem tudjuk ezt megadni, akkor más módszerhez kell folyamodnunk.
Ne törődj azokkal, akik az észt osztják, olyanok általában, akiknek simán összejött minden.
Én 4 vetélés után, egy kísérleti stádiumban lévő, tb. által nem támogatott kezeléssel hordtam ki a kislányomat. 38 évesen természetes úton szültem meg az én 4 kilós gyerekemet. Kűzdelem volt az egész eddigi utam, hát illúzió lett volna azt gondolni, hogy most majd harmónikusan megy tovább, mint másoknak. Talán ez is kell ahhoz, hogy jó anyja legyek a gyerekemnek.

Vicki,
szívemből szóltál, köszönöm, sokat segítettek a gomdolataid!

Üdv
IPA
Jitter

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 11, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a téma nekem is érdekes... A kisfiam holnapután lesz 2 hónapos, ezalatt volt már sebes a mellbimbóm, eldugult a mellem 2x is, utána meg mindkét alkalommal elapadt a tejem, pedig egyébként jó sok volt és meg is tanult szopizni a babám (miután a kórházban jól félrevezettek a bimbóvédővel Evil or Very Mad). Most nagy nehezen visszakínlódtam, több is van, mint kéne, de a kisfiam nem tudja kiszívni a mellemből valami miatt (fejéssel is nagyon nehezen indul meg, aztán eláll, és percekig kell nyúzni, mire megint beindul), így a lefejt tejet megkapja cumisüvegből. Még kínzom magam -- és sajnos a babámat is --, de ez az utolsó hét. Úgy döntöttem, ha a hét végéig nem áll helyre a dolog, csak fejni fogok és cumisüvegből etetem, mert ez így mindkettőnk számára iszonyú fárasztó és frusztráló. A tegnap délelőttött ő végig, én meg szakaszokban bőgtük át... És írattam fel tápszert, biztos, ami biztosalapon. Már ez a döntés is megkönnyebbülést hozott nekem!

Ami a sebesedést illeti: nekem az segített végül, hogy bár melltartót vettem fel, de nem tettem bele betétet, és Avent bimbóvédő krémmel kenegettem minden szoptatás után. Most megint fájnak a mellbimbóm a sok nyúzástól, mert a babám azért megtesz mindent, hogy kinyerje azt a tejcsit magának...

Ja, és nem is tudom, mit csinálnék azokkal, akik azt mondják minden szoptatással kapcsolatos nehézségre, hogy pszichés okai vannak! Meg hogy fejben dől el! Én igazán szerettem volna és szeretek is szoptatni, de ami nem megy...
Vissza az elejére
Vicki

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 10, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia IPA!

Nálunk hasonló volt a helyzet, mint nálatok, de igazából nem volt semmi oka annak, hogy miért nincs tejem. Szóval én is gyötörtem magam, kinlódtam, fejtem éjszakákba nyúlóan. De így is csak 20 ml jött el etetésenként (a két cicimből összesen). Aztán 3 hónap után elegem lett, és nem fejtem többett. Onnantól lettem igaziból anya, mert előtte csak ez a tej mizéria volt a fejemben, lelkemben, mindennapjaimban.

Végülis hét hónapos koráig cicizet, de persze végig kapott pótlást, és azt a kis tejemet odaadtam neki, amennyire tudta, kiszopizta. Azt hiszem ettől függetlenül nem voltam rossz anya, nem volt rossz a babának sem, csak az első három hónap ne úgy sikerült volna!

Szerintem ne rágd magad! Te is jó anyuka vagy! Csak szoptass annyit, amennyit az erőd és időd engedi, és ne foglalkozz a külső hatásokkal! Én mindig azzal vígasztaltam magam, mikor jött az önmarcangolásom, hogy sokakaknak nem lehet babája, nekem meg itt van az egészséges kisbabám. Más úgysem számít, csak ő.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 10, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De tényleg ez az üzenet és szerintem is valahol képmutatás Confused Reméljük már jobban vagytok mindketten. ÉS a legújabb híradások szerint a cuminak jótékony hatása van. Majd bepötyögom csak most go babuc
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 10, 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

7 hetes a kislányom és 3 hét után derült ki, hogy cumizavaros. 4 kilóval született és a kórházban a súlya miatt tápszert kapott. Természetesen cumisüvegből. A mellretételnél nem segítettek, rossz volt a technikánk, mire hazajöttem, nagyon sebes volt a mellbimbóm. 3 hétig bírtam. A védőnőmnek nem volt ötlete, beszéltem szoptatási tanácsadókkal. Homlokegyenest mást mondtak. De az egyik kiderítette a cumizavart. Próbálkoztam ujjtornával, fejéssel és Soft Cuppal, pohárral. Most a saját ösztöneimre hallgatok. Regenerálódott a mellem, szoptatok, fejek, tápszerezek.
Sajnos volt több vetélésem, folyamatosan szedtem évekig a Bromocriptint, egyszer el is kellett apasztani a tejet. Sok vért is vesztettem szüléskor (kétszer annyit, mint az átlag), vért is kellett kapnom. Ezek mind abba az irányba hatnak, hogy nem elég a tejem.

A sajtóból számomra az az üzenet jön le, hogy szinte nincs olyan nő, aki nem tudja szoptatni a gyerekét. Más anyukákkal beszélgetve pont az ellenkezőjét tapasztalom: nagyon kevesen vannak, akik 6 hónapig kizárólagosan szoptatják csemetéjüket. Sokat sírtam a helyzetünk miatt és pont az ilyen cikkek miatt nem éreztem magam jó anyának. Barátok segítettek helyretenni a lelkem. Megteszek mindent azért, hogy tejet adjak a gyerekemnek és nem adok moslékot a táppal neki. És nem kell 6 hónapig várni a hozzátáplálással, látni fogom, amikor ő többre vágyik.

Üdv
IPA
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 06, 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[/img]http://hu.fotoalbum.eu/Casey/a.....img][/img]
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 06, 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[/img]http://hu.fotoalbum.eu/Casey/a33016/00000002
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 01, 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szívesen venném mások véleményét a szoptatás egyéb kérdésköreiben is. Tényleg valami új felfedezés ez a 6 hónapig csak anyatejet, kinek mennyi van, ki hogy próbálja növelni a mennyiséget, kiegészítő táplálási módok, okok. Szoptatási módok, kinek mi jön be, időtartam, bármi ami a szoptatással és az etetéssel kapcsolatos.
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 13, 18:33    Hozzászólás témája: hali Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Köszi lányok. Megnéztem az lll oldalt. Köszi szépen, és Anna ad tanácsokat és hasznos kérdéseket is tett fel. Rengeteg oka lehet annak mi a baj, mindig javítunk rajta így egyre jobb. Én úgy indultam, hogy először kisebesedett mindkettő kegyetlenül még az előtejes időszaknál. Aztán pár nap alatt be is gyógyult. Utánna még jobban el kezdett fájni és a mellbimbó és az udvar találkozásánál felszakadozott a bőr. Na akkor volt, hogy sírtam. Szegény gyerek azt sem tudta mi bajom ő édesen cuppogott. És a legborzasztóbb az volt, hogy akkor is fájt ha a gyermek éppen nem szopott. Anyukám azt mondta, hogy a tejcsatornák nem nyíltak ki és azért fáj a mellem. AZ is fájt a bimbó is fájt. Ismerősöm möndta, hogy neki egy hónapig volt nagyon rossz. Gondoltam addig én sem szívesen adnám fel. Meg azért sem, mert két gyereket terveztünk és úgy gondoltam talán az elsőnél a végére tudok jutni, hogy legalább elviselhető legyen, mert ha másnak nem fáj vagy ha fáj is elmúlik, jogal reménykedem javulásban. Hosszabb folyamat mint gondoltam, de kezd javulni. A korábbi fájdalmakhoz képest ez nem is nevezhető fájdalomnak. Az elején fáj de utánna a régihez képest ez nem fájdalom. Nem rosszabb mint az Aventes mellszívó.

Rita25

Ki kell tartani, mert nem egyszerű és nem is leányálom és mindig mindent figyelni kell. Hogy kapja be, mennyire éhes. sír e mielőtt enni kap, vagy csak gügyög, mert ha sír akkor már türelmetlenebb és akkor erősebben szopik. Elég nagyra nyitja e a száját, és amit mai napig igazgatok az alsó ajkának kifelé kell, hogy álljon. A babát is figyelni kell nem e lóg a teste mert lehet észre sem vesszük de lefelé húzza a bimbót.

Nem használtam sem bimbóvédőt, se krémet semmit, mert úgy gondoltam még ha én is hozzáérek akkor folyton igénybe lesz véve. Fájdalomcsillapítót nem szabad szedni mert nem használ úgysem.

Ha mindenképpen cumisüveg a vége akkor kizárólag Tommee Tippee cumisüvegből és csak az s1 es cumival. Legalább úgy kell szívni mint a cicit, ezért nem lesz a kedvence, és ugyanúgy cicizik is, sőt, azt fogja előnyben részesíteni.

thymi

Holnap lesz 4 hetes. A tejleadás is fájt meg azok a szakadások is amik fogalmam sincs miért keletkeztek.

Viki77
Szerencsére nem kapott cumit. És elég kitartó voltam mert nem evett sem pohárból sem kanállal. kitartóan kínoztam magam mert úgy gondoltam, olvastam, meg sokan mondták, hogy meg kell edződnie, hát akkor edzzük. Mostmár nagyon reménykedem, hogy sikerül. Néha még fáj a nap végére, mert kislányom háromóránként szopik, és azért még mindig terhelődik, de sokkal jobb már.

A cumisüveget nemrégen próbáltuk ki, izgultam is mi lesz, de nem a fájás miatt, hanem ha véletlenül úgy adódik alkalmakkor apa is meg tudja etetni és nem éhezik. Tejet meg fagyasztottunk le. Engem császároztak és sosem lehet tudni rendesen gyógyulok e ezért is készültünk fel mindenre, és a kanál meg a pohár ezesetben nem váltak be. És nagyon szépen szopik ciciből is. Ez a Tommee üveg nagyon jó legalábbis nálunk bevállt.

Remélem egyre jobb lesz de addig is figyelek mindenre mert még mindig nem az igazi.

Köszönöm
Vissza az elejére
thymi

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 06, 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Casey
Mennyi idős a kislányod?
Az eleje nem könnyű, amíg hozzá nem szokik az ember....Az elején nekem is fájt és sebes is volt már mind2 mellem, de nem adtam fel és 16 hós koráig szopizott (akkor estem teherbe a tesóval) Később már az volt a gond h nem akart szopizni, csak félálomba, mert minden érdekesebb volt...
Nem az fáj amikor beindul a tejleadás? Nekem néha olyan érzés volt h majd kiesetk a szemeim...de utána megkönnyebbültem, ha leszívta a tejet rendesen.

Segítséget nyújthat még az lll-en kívül ez az oldal:
http://www.szoptatasert.hu/index.php?inf=nyito
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 05, 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Casey!
Mindennképpen hívd fel a ligásokat!
www.lll.hu
Nekem nagyon-nagyon nehéz volt ez az egész szoptatás ügy (de mostmár nem részletezem) És sajnos későn tudtam meg, hogy van ez a liga. Ők tényleg profik!
Minnél hamarabb beszélsz velük, és minnél hamarabb kijönnek, annál hamarabb tudnak segíteni!
A fejés nem rossz, de ha lehet, ne cumisüvegből tápláld, hanem ha muszály, inkább pohárból, meg kiskanállal. Létezik egy SNS (szoptanit) készülék is, ami segít, ha hozzátáplálni kell, de azt hiszem nálad nem ez a probléma.
Az is kérdés, hogy kap e játszócumit? Mert az is cumizavart okozhat. Barátnőmet ezzel idegesítették, hogy olyan nincs, pedig pont ez volt a gond. És ha nagyon sokat cicizik, akkor tedd át a másikra. Lehet, hogy mégsem elég, és azért szopizik még, de lehet, hogy csak a cicizés kedvéért.
Csak egy pici vigasz: Az elején a hormonváltozások miatt érzékenyebb a mell, később ez javulni fog!
Sok sikert!
Viki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Rita25

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 05, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

casey! Ha találtál megoldást akkor légyszi írd le! Nekem is u.ez volt a kislányommal és annyira fájt, hogy volt, hogy felsikoltottam ha bekapta. Rengeteg tejem volt, de nem tudtam szoptatni. Kb 3 hét után nem bírtam tovább és fejni kezdtem és cucliból adtam neki. A fejés csak egy fokkal volt jobb. Aztán mire megedződött a cickóm, kb 1 hónap múlva már nem akarta vagy inkább nem tudta mihez kezdjen vele. Így 6 hós koráig fejtem neki szóval csak anyatejes volt...de a második babánál nem tudom mi lesz, mert nem hiszem, hogy képes leszek egy két éves örökmozgó mellett fejni.
Ne add fel. Talán hívd fel a la leche ligát. Ők bizti tudják a megoldást.
Vissza az elejére
KaZso

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 05, 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Casey, nem vagy egyedül, sokaknak fáj, vagy egyéb gondjuk van a szoptatással. Ne add fel, remélem hamar megoldódik.
Lehet,hogy sebes, de nem is látod. Ezért javaslom, hgy próbálj ki vmilyen bimbóvédő krémet is. A fejés is segíthet, előtte utána is. És nekem még segített a bimbóvédő gumi is (Aventes), két napig kellett használnom, utána visszaállt a régi rend.
És ne hagyd fél óránál többet cicin, mert kiáztatja és attól is fájhat.
Ha megbízol a védőnőben, szülészedben, gyerekorvosban ők is segíthetnek. És vannak még alapítványok is.
Azért írok ennyit, mert nagyon fontos, hogy ez mindkettőtöknek örömteli esemény legyen. Sajnos én csak két hónapig tudtam szoptatni és végigjártuk az összes gondot ez idő alatt....
Sok sikert és NE ADD FEL!!!!!!!
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 04, 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm. Azt én is szeretném ha nem kéne itthon melltartót felvenni még próbálkozom mert ha valami csak súrolja picit is akkor is fáj. Meg alvás után ömlik belőle a tejcsi, így melltartóbetétet is használok. Próbálkozom a kifejéssel előtte picit, hátha attól jobb lesz. Nagyon erőszakosan cumózik még akkor is ha könnyen kijön a tej, és képes félórát is elcuppogni rajta. Ha leveszem meg nem alszik el hanem hisztizi vissza, hogy ő még nem fejezte be. Remélem kialakul. Csak olyan rossz olvasni magazinokban, hogy így sokáig szeretnének szoptatno meg úgy. gondoltam ez másnak jólesik, én meg itt bénázom. Köszi mégegyszer.
Vissza az elejére
bniki01

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 04, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Én is átéltem ezt szinte szó szerint azt amit írtál.Fájt nagyon,de még azt sem tudtam hogy mi.Sokszor volt úgy hogy a párom megjegyezte,hogy olyan mintha húznám az időt szoptatás előtt.Minden alkalommal csillagokat láttam,volt hogy sírtam is annyira fájt,de nem adtam fel.Kipróbáltam az összes szoptatási pózt de eggyikkel sem változott semmi.Aztán rájöttem,hogy azért fáj,mert sok benne a tejcsi,és nem bírja úgy bekapni a cicit amennyire kell.Én azt csináltam,hogy szopizás előtt kifejtem egy kicsit,úgy 5-10 ml,és úgy kezdtük el a szopit.Ha igényelte utánna még odaadtam neki azt amit kifejtem,de nem mindig kellett.
Nem mondom hogy ez segít nektek is,de szerintem egy próbát megér.
ja,és otthon soha nem vettem fel melltertót,és mindig hagytam egy kis tejcsit rászáradni a bimbóra.

Sok sikert kívánok a szoptatáshoz,és szorítok,hogy minden rendben legyen.
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 03, 20:31    Hozzászólás témája: A szoptatásról Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon restellem, de teljesen kétségbe vagyok esve. Lehet türelmetlen vagyok, de mégis szeretném ha a tapasztalataitokat megosztanátok. Kéthetes a kislányom és a szoptatás elviselhetetlenül fáj. Igyekszem kibírni és reménykedem benne, hogy nem lesz mindig ilyen rossz. Annyira szeretnék maximálisan a babára koncentrálni, de néha egyszerűen nem megy. Az elején kisebesedett a bimbóm ami el is múlt pár nap alatt ami akkor következik be ilyen hamar olvasmányaim szerint ha a szoptatási technika jó. Nem tudom mi lehet a baj mindig igyekszem maximálisan jól csinálni. Nem gyulladt, és igazából be sem tudom határolni mi az ami ilyenkor annyira fáj. A bimbóm fáj azt érzem, de nem sebesedik. Semmi jele sérülésnek. Nem tudom elmúlik e és ha igen mikor, de ha kell végigszenvedek sok-sok hónapot, mert tej van, magam miatt pedig nem fogok erről lemondani, de nagyon rossz a közérzetem és a hangulatom emiatt. Érdekelne a véleményetek, a tapasztalatotok. Csak nekem ennyire fájdalmas vagy mással is előfordult. Köszönöm. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés