Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Család és vallás

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Jpeter

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 04, 23:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Figyelmetekbe ajánlom Tóth gábor előadását ÉLETMÓD-EGÉSZSÉG témában, melynek címe: Háború a testben - Az immunrendszer páratlan működése és a védekezés lehetőségei
Letölthető a Bibliaház Gödöllő Életmód menüpontjában:
http://www.godollo.bibliahaz.hu/eletmod.html

A hanganyag meghallgatásához sok áldást kívánok!

Üdvözlettel: Péter
Bibliaház Gödöllő
http://www.godollo.bibliahaz.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Jpeter

HozzászólásElküldve: 2008, Szept. 21, 14:51    Hozzászólás témája: Meghívó Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretettel várunk minden érdeklődőt új életmód-egészség előadásainkra a gödöllői Bibliaházba!
2008. október 4-én szombaton délután 4 órakor az első előadás témája:
Háború a testben - Az immunrendszer páratlan működése és a védekezés lehetőségei.
Előadó: Tóth Gábor (élelmiszeripari mérnök, táplálkozáskutató, író)
Az előadás helyszíne: Bibliaház Gödöllő
Gödöllő, Szent Imre u. 22.
Részeletek a http://www.godollo.bibliahaz.hu weboldalon!

Üdvözlettel: Péter
Vissza az elejére
TrukkosTeca

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 03, 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi az, h vallás, miért alakult ki, mi a célja, mit jelent maga a szó, és miért lenne rá szükség? Mi az, h hinni, kiben, miben, kinek, és miért...? És ki találta egyáltalán ki???
Vissza az elejére
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 21, 08:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eszetlenke - mizu a férjeddel és veled ? Régen írtál már, és a topic átalakult valami vallási vitafélévé...

Csak hogy bíztassalak, és is a Hit Gyülibe járok már 13 éve. A férjem meg nem, de boldog házasságban élünk, már 16 éve. Elfogadjuk és szeretjük egymást azóta is, úgy ahogy vagyunk. És a családunk sincs anyagi válságban, amivel zabhegy riogatott, hanem Isten áldásának köszönhetően mindenünk megvan, amire szükségünk van, és Isten 3 egészséges gyermekkel is megáldott. A legkisebb születése közben komoly probléma adódott, és igaz a férjem nem jár gyülibe, de akkor éjjel riadóztatta a gyülis társaimat, hogy imádkozzanak értünk, mert nagy szükség van rá.

Tapasztalatom szerint a gyüli családbarát, valamint ellenzi a csecsemőkeresztséget, minden gyerek maga dönti el, hogy megtér és bemerítkezik-e, amikor elég érett már hozzá. Szó sincs beszippantásról és elszakításról.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sincomi

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 05, 14:12    Hozzászólás témája: Elôitéletek Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy Kínos! - Vallási elôitéletek

A Jézus tanítványainak is voltak elôitéleteik

Jézus megjósolja halálát a tanítványainak (Máté 16:22)

Ekkor jön elô Péter elôitélete:

" Nem történhet meg veled az ilyesmi" - Máté 16:22

A Jézus megfordul és mondja Péternek

"Távozz tôlem Sátán!"

Mert az emberek módján gondolkodott. Elôitéletes volt. Az elôitélete mégis megbocsajtható volt mert nem ismerte még a teljes valóságot azaz mit jelentenek teljességében a Jézus szavai.
Később a történtek után jutott az eszébe hogy Jézus mindent elôre megjósolt és ekkor megértette.

Itt az az érdekes hogy a Jézus beszél hozzájuk de mégsem értik a teljes tartalmát. Az ilyen eset többször is megtörtént a tanítványainál (Máté 16:6...) Tehát így is keletkezhetnek elôitéletek/félreértések/hiányos felfogásrészek. Hallunk/olvasunk valamit pl a Bibliát de csak egy részét értjük meg. De nem baj, mert ezek az elôitéletek/tulajdonképpen csak kezdeti felfogások amelyek azonban hasznosak lehetnek a teljes tudás elérésének a folyamatában.
Így van ez a tudományban is - ahol nagyon gyakoriak az elméletek amelyek ujabb elméletekhez vezethetnek amíg kiderûl végre az igazság - és így van ez a Biblia olvasásánál is. Ha azt gondoljuk hogy megértettük akkor talán még teljességében nem tartunk ott. De másképpen/gyorsabban egyszerû en nem megy mert talán többször is elkel olvasni még... és talán arra is szügség lehet még hogy valaki megmagyarázza (Apostolok Csel 8:26...)

A valóság megismerése mindég idôbe tellik. Ezen az úton megesik hogy elöször rosszul látunk valamit/vagy nem azt látjuk amit kell csak torzképet stb, de ha megvizsgáljuk közelebbrôl a dolgot akkor a tudásunktól függöen lassan jobban látunk.

A tanítványok felfogásai is sokat változtak az idôk folyamán. De miután Jézus meghalt és eljött a pünkösdi Lélek megvilágosodott elôttük sokminden. Biztosak lettek a dolgukban.

netkobzos
Vissza az elejére
sincomi

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 03, 15:02    Hozzászólás témája: Vallási elôitéletek Hozzászólás az előzmény idézésével

Kínos! - Vallási elôitéletek.

A Biblia éve.

Ha már a Biblia éve van - amint hallom - nem lehet szó nélkül elsiklani a vallási elôitéletek jelenségétôl sem. Már Jézus korában is észlelhetôek voltak.

A Jézust illetôen vetettem fel a fiamnak a kérdést.
- Mit gondolsz melyik elôitélet volt a legfeltûnôbb a Jézus esetében? Nem kellet sokáig várni amíg ezt mondta: Az a vád hogy a Belsebúb/Sátán segítségével cselekszi a feltûnô cselekedeteit. És vannak akik ezt elhitték.

- Na jó, ez igazán feltûnô de lehet-e ezt elôitéletnek nevezni kérdeztem.
- Egy elôitélet persze a szándéktól is függ, mondta.
- Aki szándékosan mondott ilyet Jézusról - a nép tanítója - az persze hazudott. S a hazugságot mint hazugságnak kell megítélni. Egy hazugság nem elôitélet. Sokkal roszabb annál. De azután aki a hazugságot elhiszi annál az már elôitéletnek számít; a hazudozónál van a legnagyobb felelôség.

Tehát vannak aki hazudtak - produkáltak hazugságokat - Jézusról és voltak akik elhitték azt. Így keletkeztek az elôitéletek Jézusról és hasonlóan a más vallási elôitéletek is - egy félrevezetett nép.

Sok elôitéletek a vallásokról a történelem folyamán is eredetileg hazudozásokon alapulnak. Valakik akikben megbíztunk félrevezettek bennünket. A hazugság büntetendö de az elôitéletek miatt nem jár büntetés mert sajnos...

- Hogyan védekezni?
- Olvasni kell a Bibliát. Ítt lehet leellenôrizni a dolgokat.

netkobzos
Vissza az elejére
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 05, 20:25    Hozzászólás témája: Re: HEUREKA! Hozzászólás az előzmény idézésével

sincomi írta:
HEUREKA!

Az ellenség

"... nem a vér és test ellen kell viaskodnunk, hanem a ... hatalmak ellen... az égi gonosz szellemi erôk ellem. " - Efezus 6,12

A harc tehát nem fizikai.

netkobzos
Very Happy Üdv:Abi Szép napot!
sincomi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 05, 09:24    Hozzászólás témája: HEUREKA! Hozzászólás az előzmény idézésével

HEUREKA!

Az ellenség

"... nem a vér és test ellen kell viaskodnunk, hanem a ... hatalmak ellen... az égi gonosz szellemi erôk ellem. " - Efezus 6,12

A harc tehát nem fizikai.

netkobzos
Vissza az elejére
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 02, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.polarhome.com/biblia/2kor.htm itt van az egész.Sajna itt nem nyomon követhető ,hogy mi lehetett az eredeti szöveg,és melyik az ominózus pápai zsinat által manipulált..
sincomi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 02, 14:40    Hozzászólás témája: Szeretet Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia abia! Very Happy

Nektek azonban, akik hallgattok engem, ezt mondom: szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót azokkal, akik gyűlölnek titeket;

Válsz:

"Egyrészt. Másrészt,ha...."
Itt már érintetted a megoldást.
A teljesebb válasz megatalálható a 2 Kor., 4:4-ben.
És még van egy hasonló utalás is amit most nemtalálok.
- Aki megvakít... az az igazi ellenség, és ne az emberek között kedressük.

netkobzos
Vissza az elejére
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 01, 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én szubjektív véleményem szerint,Jézus a feltétel nélküli szeretetről beszél.Egyrészt.Másrészt,ha ellenségedhez szeretettel/megértéssel állsz hozzá,úgy az megszűnik ellenségednek lenni a te perspektívádból.tehát ellenség mint olyan nem is létezik,csak a mi tudatunkban.Mi döntünk úgy valamiről,valakiről hogy ellenség.Ezt is Jézus mondta:(sajna nem tom pontosan idézni,de remélem senki se akar ezen dogmatizálni..)Az erőszak szülője a félelem,a félelemé pedíd a tudatlanság.Figyeljétek meg:ami ismeretlen,és nem vagyunk nyitottak a megismerésére,az félelmetes.Ami félelmetes,attól többnyire védjük magunkat,és ez gyakran vezet agresszióhoz.Lásd Amerika vs.közelkelet.....stb
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 01, 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

<>27<>"Nektek azonban, akik hallgattok engem, ezt mondom: szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót azokkal, akik gyűlölnek titeket; 28<>áldjátok azokat, akik átkoznak, és imádkozzatok azokért, akik bántalmaznak titeket. 29<>Aki arcul üt, annak tartsd oda a másik arcodat is, és aki elveszi felsőruhádat, attól alsóruhádat se tagadd meg. 30<>Mindenkinek, aki kér tőled, adj, és attól, aki elveszi a tiedet, ne követeld vissza. 31<>És amint szeretnétek, hogy az emberek veletek bánjanak, ti is úgy bánjatok velük." 32<>"Ha azokat szeretitek, akik szeretnek titeket, mi a jutalmatok? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, akik őket szeretik. 33<>És ha azokkal tesztek jót, akik veletek jót tesznek, mi a jutalmatok? Hiszen a bűnösök is ugyanezt teszik. 34<>És ha azoknak adtok kölcsönt, akiktől remélitek, hogy visszakapjátok, mi a jutalmatok? Bűnösök is adnak kölcsönt bűnösöknek, hogy visszakapják azt, ami jár nekik. 35<>Ti azonban szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót, és adjatok kölcsön, semmit sem várva érte: nagy lesz akkor a jutalmatok, és a Magasságos fiai lesztek, mert ő jóságos a hálátlanok és gonoszok iránt. 36<>Legyetek irgalmasok, amint Atyátok is irgalmas.

43<>"Nem jó fa az, amely rossz gyümölcsöt terem, és viszont nem rossz fa az, amely jó gyümölcsöt terem. 44<>Mert minden fát a gyümölcséről lehet megismerni. Hiszen tüskebokorról nem szednek fügét, csipkebokorról sem szüretelnek szőlőt. 45<>A jó ember szíve jó kincséből hozza elő a jót, és a gonosz ember a gonoszból hozza elő a gonoszt. Mert amivel csordultig van a szív, azt szólja a száj. 46<>Miért mondjátok nekem: Uram, Uram, ha nem teszitek, amit mondok?"
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 01, 17:04    Hozzászólás témája: Re: Szeretet - mi az? Hozzászólás az előzmény idézésével

sincomi írta:
Sziasztok!

Mire gondolt a Jézus amikor mondta: "Szeressétek az ellenségeiteket.."

netkobzos
Bocsi de hanyadik fejezet?Embarassed Sajna így fejből nem megy,és fontos lenne a szövegkörnyezet,
sincomi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 01, 00:33    Hozzászólás témája: Szeretet - mi az? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mire gondolt a Jézus amikor mondta: "Szeressétek az ellenségeiteket.."

netkobzos
Vissza az elejére
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 30, 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki77 írta:
Szia Abia!

Tudom-tudom, hogy voltak elég zűrös ügyei az egyházunknak, ha akarnám se tudnám elfelejteni, hiszen ez a legtöbb emder ellenérve, de ázért azt te sem gondolod komolyan, hogy a mostani kereszténység megegyezik a az akkorival. Pl.: én nem éltem akkor, és én is az Egyház része vagyok. Te is változol, minden ember változik, így változik az Egyház is. Sajna voltak idők, mikor rossz irányba változott. De azt hiszem az akkori pápát, és II. János Pált nem lehet egy lapon említeni. (A mostani pápáról még nem tudok obiektív véleményt alkotni, az idő rövidsége miatt.)
És azért azt is tudnod kell, hogy pap és pap, közösség és közösség között is nagy külömbségek vannak. Kellemesen csalódnál, ha bepillantanál a mi közösségi életünkbe.
...jó jó azért hallok én is Dombi Feri Bácsikról és Szőke Lajos-okról..Úgy tudom nekik igen sok közük van az egyházhoz..(bár nem tom lehet h nem pont a katolikushoz..)amiket ők hírdetnek ebben a szellemben,az nagyjából jó is.Tiszában vok a pap és pap közti különbséggel is.Viszont az igazán jó pap az nagyon,nagyon kevés.Nekem az eggyik nagy példaképem egy jezsuita pap és misszionárius.Talán már olvastál is tőle.Anthony de Mello a neve.Ő már nincs közöttünk,de művei maradandóak,és hihetetlen jók.Közösségre,legyen az bár jó,nem mindenkinek van szüksége.Tudom ez most furcsán hangzik,de hát vannak "paradox" személyiségű emberek.Fel sem tudnám sorolni hány féle(!)közösséget figyeltem már meg,mire rájöttem erre.Úgyhogy maradnék objektív kívülálló.
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 30, 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Abia!

Tudom-tudom, hogy voltak elég zűrös ügyei az egyházunknak, ha akarnám se tudnám elfelejteni, hiszen ez a legtöbb emder ellenérve, de ázért azt te sem gondolod komolyan, hogy a mostani kereszténység megegyezik a az akkorival. Pl.: én nem éltem akkor, és én is az Egyház része vagyok. Te is változol, minden ember változik, így változik az Egyház is. Sajna voltak idők, mikor rossz irányba változott. De azt hiszem az akkori pápát, és II. János Pált nem lehet egy lapon említeni. (A mostani pápáról még nem tudok obiektív véleményt alkotni, az idő rövidsége miatt.)
És azért azt is tudnod kell, hogy pap és pap, közösség és közösség között is nagy külömbségek vannak. Kellemesen csalódnál, ha bepillantanál a mi közösségi életünkbe.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 30, 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elnézést....Embarassed 1526-ot akartam írni.....
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 30, 07:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki77 írta:
Na még egyszer Smile

Szia Abia!

Nem értek veled egyett sok mindenben! Jézusra hivatkozol, viszont ő igenis közösségbe hívja az embert. Nem érzem magamra illőnek egyetlen leírásodat sem, pedig aktív tagja vagyok a Katolikus egyháznak. Mondjuk nem hívője vagyok hanem tagja az egyházunknak, ez is mást jelent szerintem.
Semmi baj.Ez legyen a te véleményed.Az enyém pedíg ez marad.Addig olvass sok sok középkori törit,és ne csak azt amit a suliban tanítottak.És a Bibliát újra és újra...(bár a fordítási hibák,és az 526-os pápai zsinat óta köszönő viszonyban sincs az eredetivel de azért még hasznos...)nézz utána aMester eredeti tanításainak,és a holtengeri tekercsek c könyvnek.Hidd el érdemes.Igen,Jézus közösségbe hívja az embert,de soha nem állt szándékában elbirkásítani az embert.Ő tisztelte a szuverenitást,és sohasem várta el hogy az ő nevében bármilyen kényszert,vagy dogmát alkalmazzanak.Az eredeti keresztyén vallás is,nem erről szólt.stb,stb stb...Nem akarlak meggyőzni,végül is a te dolgod.
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 29, 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na még egyszer Smile

Szia Abia!

Nem értek veled egyett sok mindenben! Jézusra hivatkozol, viszont ő igenis közösségbe hívja az embert. Nem érzem magamra illőnek egyetlen leírásodat sem, pedig aktív tagja vagyok a Katolikus egyháznak. Mondjuk nem hívője vagyok hanem tagja az egyházunknak, ez is mást jelent szerintem.
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 29, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Abia!
Vissza az elejére
zabhegy

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 20, 02:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hagy adjak egy kis nyomatekot annak, hogy en nem a hivok ellen irogatok ide, Engem az uj vallassi szervezetek vezetese zavar. Szamomra elfogadhatatlan amit muvelnek. Merhetetlen anyagi es erkolcsi kart okoznak, es szinte teljesen buntetlenul.
Mind e kozben csaladok mennek tonkre, emberek kerulnek az utcara, eladosodva, vagyonukbol kiforgatva.
Szamtalan esetben talakozom azzal, hogy egy csalad tag belep egy ilyen-olyan egyhazba es kifordul onmagabol.
Mind ezt a csaladja tehetetlenul nezi, mert ha ellent szolnak, akkor megint csak feljon az ellenseg kep! Olyankor szakitjak meg a kapcsolatot a hozzatartozokkal, de ezt minden esetben az egyhaz akarja, mert egyik tagjuk sem allhat kapcsolatban a gonosszal!
Hogyan lehet valakit visszahozni?
Azt minden szekta es egyeb szervezet tudja, hogy egy csaladbol frissen kiragadott embert, a kozvetlen hozzatartozok tudjak meg a legelejen visszavinni a szabad eletbe. A legerosebb szava az Edesanyanak van es ezrt legelosszor ellene hergelik az uj egyhazi tagot. Persze ezt kello ovatossaggal, es korultekintessel. Kezdetben nagyon sokat foglakoznak az uj emberekkel, szinte egy percre sem hadjak magukra.
A kovetkezoket tanacsolhatom azoknak akik, szeretnek kihozni csaladtagjukat, baratjukat, ismerosuket!
Nem szabad egy rossz szot sem szolni az egyhazuk ellen, de meg a temat is kerulni kell!
Minden beszelgetes alkalmalval, ki kell terni a multra! Kozos, + emlekeket kell felidezni, valahogy a szabdsagra kell terlni a szot! Erezze, hogy mennyire fontos O szamunkra, es nelkule nagyon nehez, meg bevasarolni is!
Programokra kell hivni, szinhaz, mozi, kirandulas...stb!
Meg, 1x, erezze, hogy mennyire fontos az O velemenye, es a jelenlete!
Turelmesnek kell lenni!
Majd, ha ez valamikepp mukodik mar, egy uj temat lehet feldobni.
Mikepp sikkasztanak az alapitvanyok, cegek...stb. De, a vallast keruljuk egesz a vegeig! Szot se errol!
Azt kell elerni, hogy maguktol jojjenek ra arra, hogy min tortenik veluk!
Vissza az elejére
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 19, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teljesen egyetértek zabheggyel.Bár nem voltam ,nem vagyok,és nem is leszek egyetlen egyház hívője sem.de több előadást,illetve "gyűlést láttam már.Nos amit még hozzátennék:Az önbizalommal(nem egyenlő az önhittséggel!)telt,kiegyensúlyozott embernek nincs szüksége kötelmekre,így vallásra sem.Az ilyen embernek van valódi hite Istenben ,nyitott szemmel jár a világban,és csak az egészséges alázattal rendelkezik!Míg az egyházak többségének tanítása,és elvárása csupa dogma,mely a természetes emberi tulajdonságokat elfojtásokkal csonkítja,ennek eredménye pedofília,homoszexualitás,erőszak fő egyházak berkeiben.Kényszer,kényszer,kényszer.Élj úgy ahogy mi akaruk,nem úgy ahogy te,mert az bűnös élet...Pszichológiai nyomás,agymosás,félelem keltés,stb....Utó irat:Isten szabadakaratot adott az embernek,és Istem eme akaratát minden egyház "megtagadta"."ne ítélj hogy ne ítéltessél!"mondá a legnagyobb mester,Jézus.Ezzel szemben az egyházak előszeretettel ítélnek!Mindent ami az ő tekintélyüket csorbítaná!És stb stb stb....
zabhegy

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 19, 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hat az igazi nem a tagokkal illetve hivokkel van. A problema ott van az ilyen uj vallasi kozossegekkel, hogy az embereknek nem mondjak el mar az elejen, mire is szamithatnak valojaban.
Mig egy katolikus, reformatus, iszlam, zsido ...stb. egyhaznal az elejen tudjak, hogy mivel is jar a tagsag vagy is az odatartozas.
Ezeknel az uj mozgalmaknal, pedig csak amikor mar bent van valaki, ismerteteik vele aprankent, hogy ez milyen erkolcsi es anyagi aldozatokkal jar, es persze kovetkezmenyekkel, ha meggondolna magat es elmegy.
Kiatkozasok, megvetesek, zaklatasok, anyagi kovetelesek...stb.!
Szamopmra inkabb az a legdrvabb, amikor at ilyen es ehhez hasonlo karos szervezeteknel, szektaknal, gyermekeket latok, mivel nem kotelezeo bevinni a szuloknek oket de, erossen ajanlott! Eleg koran kezdik a robotizalast.
Kesobb egy hatekony zombi had all mogottuk, akik minden negativumot elutasittanak, rossz hir nincs. Nem lehet! Elzarkoznak minden hir elol!
Szamukra ez a satan muve, es aki mondja esetleg irja az ennek a gonosz urnak a kuldotte. Vagy is ELLENSEG!
Az ellenseget, pedig tuzzel, vassal irtani kell.
Mind e kozben maga a Magyarorszagi kisegyhaz vezetoje az egyik konyveben, buszkelkedik, hogy mikeppen forgatja barataival a hivok penzet, es tesz szert haszonra (Isten neveben).
Ne feledjuk, hogy ez a szervezet Magyarorszagon, egyhazkent van bejegyezve, ami adomentesseget es torvenykivuliseget biztosit a mukodesukhoz. Az adofizetok penzebol, pereskednek igy konnyen epittenek bastyakat sztar ugyvedekbol maguk kore. Igy pedig sok kis ember szajat befogni.
Nagyon sok mas orszagban, nem kaptak meg az egyhazi statuszt, igy buntethetoek a visszaelesek, mivel reklam es maneger Wink cegek moge bujva mukodnek.
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 18, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Eszetlenke!

Nem akarok sem rádijeszteni, sem elbagatelizálni a problémát. Amikor elösször hallottam a Hit gyülekezetről, nagyon ijesztő, és negatív gondolatok voltak. Szektának nevezték, és azt mondták, hogy aki oda csatlakozik, az már nem tud kiválni.
Aztán megismerkedtem a férjem egyik családtagjával. Nagyon aranyos, megbízható, kedves, és szelíd. Tudtam, hogy vallásos, de nem tudtam, hogy milyen felekezethez tartozik.
Egyszer valmiért szóba került a Hit gyülekezete, és én elkezdtem mondani, hogy miket hallottam, mire ő mondta, hogy nincs egészen így, mert ők a férjével ott ismerkedtek meg. Mind a ketten oda jártak. Igaz aztán otthogyták, mert sokmindennel nem értettek egyett.
Szóval ezeket tudom.
Mindenesetre szerintem az emberekenek szükségük van egy közösségre. Az ember alapvetően közösségi lény. Valmint vallásra is szükségük van. Sokan nem mondják ki, de a filmek, amiket nézünk, a karácsony, a húsvét ünneplése, a babonákhoz való ragaszkodás, ezek mind-mind ezt mutatják. Szóval az teljesen normális, hogy az ember előbb utóbb eljut valamilyen felekezethez. A felnőtt megtérők pedig mindig intenzívebben reagálnak a hittel való találkozásra.
Én katolikus vagyok, és a mi közösségünkben, meg az ismeretségi körünkben a felnőtt megtérők vagy elmentek papnak, vagy sokgyerekes családpák/családnyák lettek, vagy valmi nagy feladtot vállaltak a közösségben (pl.: közösségvezetés, evngelizálás, szeretetszolgált...) Tehát ez teljesen normális. Persze egy kiegyensúlyozottabb közösségben, egy kevésbé felfokozott lelki állpotban hamrabb áll egyensúlyba. Hamrabb találj meg önmgában a hit és a mindennapok kapcsolatát. De ha alapvetően érett felnőtt, ha te mellette állsz, és esetleg talál egy igazán hozzá passzoló közösséget, akkor ez meg fog történni.
Persze ehhez neked rengeteg türelemre, és rengeteg iránta érzett szeretetre lesz szükséged. Sőt mindig igyekezd biztosítani a szeretetedről.
Szerintem megéri. Persze ezt nem láthatom biztosan előre, de azt gondolom a keresztény tanok álltalában az ember jobb oldalát hozza elő.
Egy kis vígasztalás:
Akkor történik meg, hogy egy szélsőségesebb vallási irányzat felé menekülnek az emberek, ha lelekileg szükségük van valami megnyugtatésra, valami olyan biztonságra, ami nagyobb erő náluk. És sajnos a legtöbb embernél ilyenkor az alkohol vagy a drog kerül elő. Annál azért sokkaljobb a vallás.
Hát ezek az én gondolataim!
Szi:
Viki
Vissza az elejére
zabhegy

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 10, 02:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Udv! Ha nagyobb lenne a baj!

e-mail: claritas@mailbox.hu

CLARITAS

Dokumentációs és információs központ az új vallási jelenségekről -
jogi és lelki segítségnyújtás a vallási szervezetek kárvallottjai részére

A kárvallottak térítésmentes jogi képviseletére;
A kárvallottak - egyének és családok - részére lelki (terápiás) segítségnyújtásra.
Vissza az elejére
sincomi

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 07, 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eszetlenke írta:
Egyelőre én is a kivárást tartom a legjobb ötletnek az ügyben, nem tudok mást csinálni. Nyíltan nem akarom támadni, mert a jó változás mégiscsak több, tehát nincs okom rá, hogy eltiltsam. Meg ki tudja, hogyan reagálna egy ilyen jellegű kirohanásra. Lehet én lennék maga a megtestesült ördög. Vagy a fene se tudja. És amíg elviselhető a helyzet, és meg tudunk egyezni, toleráljuk a másik eltérő szemléletét, addig nincs is nagy baj. Csak akkor mi van, ha mégse? Confused

Okosan teszed. Biztos elégedetlen volt magával szemben. Ha most boldogabbnak érzi magát akkor szügséges volt a szakítás amultjával.

netkobzos
Vissza az elejére
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 05, 23:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérlek ne haragudj amiért bűnt írtam.Természetesen nem nagy bűnökre gondolok.Nem is igazán bűnök ezek,rossz kifejezést használtam,elnézést.Sajnos így a fórumon nehéz szabatosan fogalmazni,és könnyen félreérthetjük egymást.Egy könyv címét adnám meg priviben,mert nem tudom nem e számít reklámnak ha ideírom..
eszetlenke

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 05, 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyelőre én is a kivárást tartom a legjobb ötletnek az ügyben, nem tudok mást csinálni. Nyíltan nem akarom támadni, mert a jó változás mégiscsak több, tehát nincs okom rá, hogy eltiltsam. Meg ki tudja, hogyan reagálna egy ilyen jellegű kirohanásra. Lehet én lennék maga a megtestesült ördög. Vagy a fene se tudja. És amíg elviselhető a helyzet, és meg tudunk egyezni, toleráljuk a másik eltérő szemléletét, addig nincs is nagy baj. Csak akkor mi van, ha mégse? Confused
Vissza az elejére
eszetlenke

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 05, 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem hiszem, hogy vélt bűnei miatti vezeklés lenne ez. Egyszerűen csak besokalt a napi rutintól, a soknál is több melótól és a mókuskerékből próbált kicsit kiszakadni ezáltal. Vagyis hát elsőként segítséget próbált kérni, hogy imádkozzanak a kómában fekvő öccséért. Aztán ottragadt. (Ja, a Hit gyülekezetről van szó.) Mert jól érzi ott magát, sokkal boldogabb, nyugodtabb azóta. Nem is lenne ezzel semmi hiba. Csak néha óvatosabban, néha kevésbé óvatosan, próbál terelni engem is az általa most felfedezett igaz útra, és én nem igazán vagyok vevő erre. Szívesen meghallgatom a beszámolóit, de én nem tudom átérezni, elhinni, amiket mond. (Nem tartom hazugnak, félreértés ne essék. Ezért is tök ellentmondásos a dolog, mert tudom, hogy nem mellébeszél vagy megjátsza magát, mégse hiszem.) Képtelen befogadni az agyam. És emiatt újabban akadnak nézeteltéréseink. Most még nincs nagy gond, mert jól kezeljük, és tényleg elég ritkák az ilyen jellegű problémás megnyilvánulásai. De tartok tőle, ha jobban belemerül, akkor ez csak rosszabb lesz. Mondjuk a topiknyitás óta eltelt időben már kicsit jobban összekaptam magam, és nem látom ennyire borúsan a helyzetet, de azért tényleg bármi előfordulhat. Nem a hitét akarom elvenni tőle, és nem is a gyülekezettől szeretném elszakítnai. Mert ha boldog így, és így akar kikapcsolódni, ám tegye. Csak a túlzásoktól szeretném, ha megkímélné az életünket.
Vissza az elejére
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 04, 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Eszetlenke!A párod vélt bűnei miatt a vallás (nem a hit!)sokszor bigott,dogmatikusan "előírt elfojtásaiban keres feloldozást.És az a baj hogy ilyenkor fordul elő az hogy a "bűnös" nem csak magát, hanem környezetét is "ostorozza".Ez nem fejlődés,hanem menekülés,be nem vallott önkéntes számüzetés.Ha nem bántottalak meg nagyon most ezzel,akkor kérek egy privit.Volna még információm.Előre is bocs az őszinteségemért.
sincomi

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 04, 17:24    Hozzászólás témája: Válasz Hozzászólás az előzmény idézésével

eszetlenke írta:
eszetlenke írta:
Sziasztok!
A véleményetekre lennél kíváncsi egy fontos kérdésben.
A párom egy családi tragédia hatására a vallásba "menekült", így talált rá lelki békéjére, és sikerült feldolgoznia a történteket. Eddig nem is lenne gond, hisz nagy változáson ment keresztül, és ezt csakis pozitív irányban tette. De valahogy mégsem az igazi így az életünk.
Sosem szerettem a jófiúkat, sosem vonzottak az olyan pasik, akik mindig minden helyzetben jól viselkednek, és mindig a helyes utat járják. Ők számomra mindig unalmasak voltak. Amikor megismerkedtem a párommal, mondhatni "rosszfiú" volt, rengeteget buliztunk, iszogattunk a barátainkkal, eljártunk ide-oda, szeretett mindenkivel viccelődni, állandóan kötözködtek a gyerekkori barátaival csupán szeretetből. Teljesen normális, átlagos életünk volt. Most mindez megszűnni látszik. Nem érdekli már semmi, nem néz tv-t, nem beszél a barátaival, nem poénkodik. Csak a Biblia, és egyéb hasonló témájú olvasmányok töltik ki az életét a munka és a család mellett. Lassan már beszélgetni sem lehet vele másról, mert az "üres fecsegés bűn".
És egyszerűen nem tudom, hogyan is próbáljak változtatni ezen, mit is mondjak neki. Mert az tök hülyén hangzik, ha azt mondom túl jó ember lett belőle, és unalmassá vált. Vagy nem is tudom. Még magamnak sem sikerült pontosan megfogalmazni, mi a bajom. Néha úgy érzem örök elégedetlen vagyok, és bűntudatom van, amiért szóvá akarom tenni a "jóságát". Eddig az volt a bajom, hogy nem segített eleget, nem foglakozott eleget velem és a gyerekekkel. Most meg pont az ellenkezője.
Érti ezt valaki? Ti mit tennétek hasonló helyzetben? Hogy lehetne ezt elmagyarázni neki?
Igen, lehet örülni is neki, és a legtöbb változásnak örülök is, mert tényleg pozitívan hatott ránk, a családunkra. De amikor ilyeneket kér, hogy dobjam ki a pszichológia könyvet, mert az okkultizmus körébe tartozó dolgokat is írnak benne és káros hatásokat hív be az életünkbe, meg az angyalkás sütis doboz is mehet a süllyesztőbe, azért egy kicsit megrémülök....

Szia eszetlenke!

Túlzásba viszi a dolgot azt látom de még az Ô változásának sincs vége. Lassan belátja hogy neki is türelemre van szügsége ami téged illet. Tekintsd a dolgot mint egy közeli élménynek. Az ilyen embereket a fanatizmus veszélye fenyegeti legalábbis ez a látszat. Én azonban türelemre szólítanálak fel. Csináld csak a magad dolgát és ne sokat törödj vele. Ez egy nagy dolog mégis ami történt vele. Írjál itt a fejleményekrôl.

netkobzos

p.s. a versem tévedésbôl került ide
Vissza az elejére
Tengeri

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 04, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsi, elírtam (félreolvastam) a neved... szóval Eszetlenke. (Mert nem mindegy... Smile )
Vissza az elejére
Tengeri

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 04, 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Esztelenke!

Párod vallásossága kapcsolható valamilyen konkrét egyházhoz, közösséghez? Ha igen, érdemes a közösségnek utána nézni, milyen tanításaik vannak. Eléggé járatos vagyok ilyen témákban, fontos tudni, hogy a párod viselkedése az újonnan felfedezett hit miatti lelkesedésből fakad és önállóan jutott olyan következtetésekre, hogy az angyalkás sütisdobozt ki kell dobni (ebben az esetben majd rájön, hogy nem kell minden bokorban az ördögöt keresni és ahogy érik a hite, idővel megtanulja, hogyan viszonyuljon korábbi szokásaihoz és emberi kapcsolataihoz ); vagy egy vallási közösség igyekszik túlzottan rátelepedni az életére. Utóbbit semmiképp ne vágd a fejéhez, mert ha igaz lenne, akkor is csak megbántod vele és még inkább belekergeted a közösség befolyásába, ha pedig az előbbiről van szó (puszta lelkesedésből elkövetett vallási "túlkapások"), ok nélkül mérgezi a kapocsolatot a vádaskodás és elodázza a fent említett hitbeli érési folyamatot. Azért jó jel, hogy a munka és a család továbbra is fontos a számára (a legtöbb szélsőséges vallási közösség a delikvenst előszeretettel választja el családtagjaitól). Örülj a pozitívumoknak, amit pedig negatívumként élsz meg, próbálj tájékozódni a miértjéről. Ha már többet tudsz, akkor érdemben tudtok ezekről beszélgetni, de addig könnyen lehet az a vége, hogy nagyon megbántod és semmit se használ se neked, se neki. Megjegyzem, hogy a nem vallásos ember számára a hívő legtöbb nézete, viselkedése túlkapásnak tűnik, szóval ezt sem könnyű így megítélni.
Vissza az elejére
eszetlenke

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 04, 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eszetlenke írta:
Sziasztok!
A párom egy családi tragédia hatására a vallásba "menekült", így talált rá lelki békéjére, és sikerült feldolgoznia a történteket. Eddig nem is lenne gond, hisz nagy változáson ment keresztül, és ezt csakis pozitív irányban tette. De valahogy mégsem az igazi így az életünk.
Sosem szerettem a jófiúkat, sosem vonzottak az olyan pasik, akik mindig minden helyzetben jól viselkednek, és mindig a helyes utat járják. Ők számomra mindig unalmasak voltak. Amikor megismerkedtem a párommal, mondhatni "rosszfiú" volt, rengeteget buliztunk, iszogattunk a barátainkkal, eljártunk ide-oda, szeretett mindenkivel viccelődni, állandóan kötözködtek a gyerekkori barátaival csupán szeretetből. Teljesen normális, átlagos életünk volt. Most mindez megszűnni látszik. Nem érdekli már semmi, nem néz tv-t, nem beszél a barátaival, nem poénkodik. Csak a Biblia, és egyéb hasonló témájú olvasmányok töltik ki az életét a munka és a család mellett. Lassan már beszélgetni sem lehet vele másról, mert az "üres fecsegés bűn".
És egyszerűen nem tudom, hogyan is próbáljak változtatni ezen, mit is mondjak neki. Mert az tök hülyén hangzik, ha azt mondom túl jó ember lett belőle, és unalmassá vált. Vagy nem is tudom. Még magamnak sem sikerült pontosan megfogalmazni, mi a bajom. Néha úgy érzem örök elégedetlen vagyok, és bűntudatom van, amiért szóvá akarom tenni a "jóságát". Eddig az volt a bajom, hogy nem segített eleget, nem foglakozott eleget velem és a gyerekekkel. Most meg pont az ellenkezője.
Érti ezt valaki? Ti mit tennétek hasonló helyzetben? Hogy lehetne ezt elmagyarázni neki?
Igen, lehet örülni is neki, és a legtöbb változásnak örülök is, mert tényleg pozitívan hatott ránk, a családunkra. De amikor ilyeneket kér, hogy dobjam ki a pszichológia könyvet, mert az okkultizmus körébe tartozó dolgokat is írnak benne és káros hatásokat hív be az életünkbe, meg az angyalkás sütis doboz is mehet a süllyesztőbe, azért egy kicsit megrémülök....
Vissza az elejére
sincomi

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 03, 16:53    Hozzászólás témája: Re: Család és vallás Hozzászólás az előzmény idézésével

eszetlenke írta:
Sziasztok!

Szia eszetlenke!

Egyenlôre ne csinálj semmit - ezt megkell elöször emésztened egy kicsit. Hiszen ennek örülni is lehet.

netkobzos
Vissza az elejére
sincomi

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 03, 16:48    Hozzászólás témája: Palóc vers Hozzászólás az előzmény idézésével

Visszatekintés 2007

Megosztott az átalakuló világ.

Ha arra gondolok
hogy mi történt...
az erôszak
szemüvegén
a Benzair Butto
esete összefoglalja
a év történelmét

mégsem vagyok
pesszimista
a választ végül
sohasem
az erôszak adja
atrocitásokkal
megoldásokat
eszközölni
nem lehet
az igazság keresése
helyett

nézz csak jobban körül
ahol az új világ
építése érvényesül
s hol a szorgos kezek
kik a rombolás helyet
jövôt építenek
hogy legyen tiszta vized

netkobzos
Vissza az elejére
eszetlenke

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 27, 20:11    Hozzászólás témája: Család és vallás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés