Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
bilire szoktatás

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kisbrigi

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Melcsi! Az én lányom 23 hós, már jó ideje nappal bilibe megy a pisi. 1x-2x a kaki is oda sikerült, de akkor nagyon sírt. A pelust leginkább elutasítja. Ha már nagyon-nagyon kell kakilni - amit szerintem visszatart - akkor hozza a pelust, hogy adjam rá. Ilyenkor nicnsen sírás. De a bilibe valamiért nem megy. Táncolhatok én neki, akár a fejem tetejére is állhatok, de nem megy...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
melcsi08

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 13:31    Hozzászólás témája: Bilire szoktatás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok. Örülök,hogy sok anyukát foglalkoztatja a dolog. Az én kislányom2hete tanúlja a bilizés csinyát binyát. 21 honapos. 13 honaposan kapott egy bilit, amit csak játéknak tekintett,mert kis trón ülőke jellege volt, (nem azért kapott ilyen korán bilit,hogy rászokjon csupán csak,ismerkedés céljából) azt hitte vmi szép széken csücsül. Gondolom nem merte "lepisilni". Mire 20 honaposan meg elégeltem és vettem egy tök egyszerü bilit neki.3 napon keresztül ezután elutasitotta a pelust és csak bilibe volt hajlando a kis és nagy dolgát is végezni, a leg nagyobb meglepetésemre.(éjszaka felkeltett,hogy biliznie kell) ezután meg makacsolta magat, és nem mert kakilni,de pelenkát sem lehetett ráadni. Tanácstalan voltam, igy vettem neki széklet lazitót a 4. sikertelen nap után. Később meg beszéltük,ha belekakil a bilibe, nagyon fogok örülni. ahányszor bilire ült, elkeztem táncolni, és ö is kedvet kapott. ha másért nem is hát azért mrt anya bohockodik. kitartás mindenkinek. valoban nem kell eröltetni,de ha az apróság elutasitja a bilit, és a du-i alvásnál nem pisil be, érdemes rászánni az időt,energiát hamar meg lesz a gyümölcse.
Vissza az elejére
kisbrigi

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 18, 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki77 írta:
Sziasztok!

Szeretnék egy könyv szerűséget írni a bilire szoktatásról.
Rengeteg információt gyűjtöttem össze szakirodalomból, védőnőktől, és egyéb szakmai helyekről, de igazából legfontosabbnak az anyukák tapasztalatát és véleményét tartom. Ha van kedvetek írni, és nem baj, ha az írásban is megjelenik egyszer, akkor kérlek írjatok, ha időtök engedi, minnél részletesebben.
Köszi:
Viki
Sziasztok! Én is szívesen csevegnék erről Smile
Vissza az elejére
melcsi08

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 09, 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok. én a bilire szoktatásról beszélnék valakivel.
Vissza az elejére
borimama

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 09, 23:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Viki!

Ha segíthet a tapasztalatom, akkor megosztom veled, különösen azért, mert én annak idején sokat keresgéltem a témában és nem nagyon akdtam jó szakirodalomra:-)

Az én manóim korán lettek szobatiszták, 21 hós korukban, fiam picit korábban, lányom 1 hónappal utána. Elolvastam anno én is a témában mindent, nem akartam erőltetni, de egy esélyt akartam adni a bilizésnek és nálunk nagyon bevált!

Olyan 16 hós kora óta rendszeresen használtuk a bilit, de csak a fiammal, Anna lányom nem akart ráülni egyáltalán, ő tulajdonképpen azért lett szobatiszta, mert irigyelte a dolgot a bátyjától!Smile Marci először csak reggelente pisilt a bilibe felkelés után, aztán este fürdés előtt is, aztán már délutáni alvás előtt is és ősszel, 19 hós kora körül úgy döntöttem, még a tél előtt megpróbálom levenni teljesen a pelust, kipróbáljuk. Persze volt bepisilés, de nagyonközreműködő volt, mindig hajlandó volt wc-be pisilni, és két hét után jelezte az ingert! Előtte pedig rendszeresen pisiltünk úgy, hogy napközben nem volt rajta pelus, de még nem jelezte önállóan az ingert! Az adta meg a kezdő lökést a kipróbáláshoz, hogy reggelente hagytam őket felkötött badiban pucérkodni, míg körülöttük pakolgattam a szobában és betettem a bilit, mondtam, ha kell kakálni, pisilni, ott a bili és egyik alkalommal benne találtam a termést:-)aztán másnap is így történt és harmadnap is:-)ez egyértelműen azt jelentette nekem, hogy amikor érezték, ráültek, de még nem volt olyan gyors a felismerés, hogy szóljanak is, egyszerűen ráültek és tették a dolgukat. Anna úgy lett ekkor szobatiszta, hogy nem bilizett előtte, de nála az elején több volt a baleset. Hamar szobatiszták lettek éjszakára is, Marci 2 éves korában, Anna 2,5 évesen.

A tapasztalataim alapján én csak azt tudom mondani, hogy nálunk bevált a szoktatás, hamar felismerték az összefüggést, de nem az ő döntésük volt, hogy szobatiszták lesznek, egy tanulási folyamat volt, az nagyon fontos, hogy erőltetni nem szabad, csak ha a gyerek közreműködik mindebben! Nekem szerencsém volt!

[^]  
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 08, 00:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is megnyugodtam egy kicsit az éjszakai evés miatt. Kicsit idegesített, hogy furán néztek rám emiatt, de akkor nem csak mi vagyunk így. Viszont a leszoktató pelusról annyit, hogy ha ő is le akar szokni, akkor könnyebb levennie, mint a rendes pelust, de az átlag pelusok tényleg nem leszoktatók a szó igazi értelmében. Viszont tudom ajánlani a textil leszoktató pelusokat. (pl.: monapel) Direkt úgy vannak megcsinálva, hogy lassabban szívják fel nedvességet, mint egy rendes pelus, és könnyen letolható, mint egy bugyi. Egyébként szerintem a bugyis megoldás is jó, hiszen a lakásban úgyis meleg van. Viszont Bodli! Ha őt fusztrálja a bepisilés, szerintem ne a bugyis megoldást válasszátok, hiszen az is fusztrálhatja.
Az ovónők védelmére: Ha belegondolunk, hogy kb. 30 gyerek jár egy csoportba, és azokat pelenkázni, meg ellenőrizni kellene a pelusukat, az igen kemény munka lenne. Akkor nem igazán lenne idejük fejleszteni, játszani, kézműveskedni velük.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Rita25

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 07, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

evinene! Ezek szerint Szonja idegrendszere sem volt érett eléggé, hogy szilárd kaját egyen....érdekes, pedig nem is volt korababa. Ezek szerint ez inkább olyan csajszis vonás és nem attól függ, hogy kora e avagy sem. Wink Very Happy
Láttam a videódat, hogy mászik Évike! Mintha a saját lányomat látnám kisebb korában! Sajnálom, hogy a vizsgálaton azt mondták neked, hogy ennyire le van maradva. Szerintem csak annyival van lemaradva, amennyivel korábban jött. Amúgy ahogy mászik, néz és még a kaja is mind Szonját juttatja eszembe. Ugyanígy csinálta. Szóval ez inkább csajszi mivoltból fakad semmint a születés körüli okokból adódó dolog.
Elvitted kivizsgálásra a súlya miatt? Én nem tenném. Bár te vagy az anyukája. Szonja súlya szeptember óta 10560gr!!!!! Egy grammot sem változott....no comment. Ez a mi formánk. Ja és hogy legyen még több hasonlóság, megyünk szemészetre! Wink
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 07, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

hugom 6éves korában is bepislantott esténként volt hogy az oviba is mondjuk 80as években nem lázadtak annyira ha volt ilyesmi.
lényeg egyszercsak szobatiszta lett és nem erőltette anyukám
A kisfiam meg azt hittem, majd kb 4éves korára lesz és 2,5évesen már nem pisilt be de tépi a körmét.
Szóval lényeg nem bilizett soha ez megmarad úgyérzem lányomnak.
lényeg nem erőltettem de nekia bölcsi hozta meg az eredményt látta többiketől hogyan kell vécébe pisikélni meg tőúlünk és magától ahogy Rita írta.

Rita tényleg engem is nyugtatgattál Évikénél ő sem szi még a szilárd kaját de megtudtam nemrég nem készült fel az idegrendszere.

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bodli

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 07, 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ari vagy nem aggodok. de igen mégis de túlélem.tényleg nem lehet sehol hagyni.miért van meghatározva h csak szobatisztán lehet ovis egy gyerek. meghuzzák a vonalat és kész.nem mindegyik gyerek érett meg erre.sok ovis még éjszakára pelenkás.ismerek olyan szülöt aki képes napközben oviba vinni a gyereket aki csak pelusba hajlando mindent csinálni. a gyerek az oviban egész nap szenved tartogatja estig amig az anyja hazaviszi és pelust ad rá. én sosem kinoznám a gyerekemet.mert nekem is csak abban hajlando.mert szoronganak félnek hogy bepisilnek.az egyik ismerösöm még nem szobatiszta a gyerek?? de az övé 5 évesen is bepisil az oviba. bántóak azért a megjegyzések az a baj.de van 1 ovi oda felvennék.speciális ovoda de öt az egézséges csoportba.nagyon jo ovoda beszeljvelem alapitványi ovi
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 07, 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodli! Szerintem ne aggódj. Manapság nem ritka, hogy a gyerekek 4 évesen lesznek sz.tiszták. Nem lesz semmi gond. el tudom képzelni, hogy nem akar oviba menni mert tuti tudja, hogy ott anya nem lesz, nemúgy mint a játszóházban. Szonja 2,5 éves és imádja a játszóházat a közösséget és a játszóteret de nem lehet sehol otthagyni mert kiborul teljesen. Vagyis még igényli a jelenlétemet. Minden szakkönyv azt írja, hogy a gyerkőcök 3 és 4 évesen érnek meg az ovira.

A helyedben teljesen hanyagolnám a pelus dolgot. Ne hozd szóba, ne akard leszoktatni, sőt tegyétek el együtt a bilit és mond meg neki ha akarja majd előveszitek, de neked nem fontos. Szerintem pár hónap és teljesen magától kérni fogja, mint ahogy maguktól ülnek fel, maguktól állnak fel és indulnak el. Majd eljön az ideje. Ne is hozd szóba többet.
A korai fejlesztőről pedig csak annyit, hogyha minden téren megfelelő a fejlődése akkor ne vidd el!!!!! Egészséges gyerek és ha azt látja, hogy a bilimacera miatt ide kell járni még görcsösebb lesz. Ki ne lenne az. Hagyd a fenébe és nagy ívben azokra akik zaklatnak! Wink ki védje meg ha nem te? ez a te ritmusod. engem a mai napig azért macerálnak mert a gyerek eszik éjszaka. 10560gr. Nem egy dagi baba. És hagy egyen. Egy éves koráig nem volt hajlandó egy falat szilárd ételt sem lenyelni! Utána is csak olyat amit rágás nélkül lehetett, pl levestészta. Rágni csak másfél évesen kezdett el. Ha szilárd ételt látott már öklendezett. Ha tudnád hányszor mondták, vigyem gasztroenterologushoz mert tuti bél-baja van. Dehogy vittem4 Miért tegyem ki a kórháznak, ha amúgy minden ok? Mi ebben voltunk lemaradva és nem hagytam magam.
Te se tedd. Wink Very Happy

Elképzelhető, hogy volt neki egy felfázása, amit nem vettetek észre mert amúgy tünetmentes volt és fájhatott neki a pisi és azóta kicsit görcsös. De ez is csak egy ötlet.

Ne aggódj!!!
Vissza az elejére
bodli

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 07, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a leszoktatos pelusok nem jok semmire a bugyi a legjobb. de megfázi télen.nekem nem is hagyja. valaki mondta hogy lehet nem akar menni oviba és diredkt nem szobatiszta ezért.ezt a védönö mondta.ez marhaság. most elküldött korai fejlesztöbe vele.
Vissza az elejére
bodli

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 07, 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

de.és szeretne járni.járunk j.házba is.most ajánlottak egyspeck ovodát lehe hogy oda megyünk. volt h csak bugyi.de most már nem hagyja ha nincs rajta pelus ordit hogy tisztusz! fél h bepisil szerintem a kádba se mer pisilni az a baj hogy mindenki biztat majd nincs pelenkás felnött meg ilyenek.de igazából annyira bosszant mindenki ...tudod milyenek az emberek.bezzeg az övé...meg még nem sz.tiszta ?? úristen.de röhej hogy ezért nem mehet közösségbe.és mondja,oviba nem kell penlenka.meg én már nagy vagyok bilibe kell pisilni. és tudja ez bánt,és mégse. nagy cula nem igaz
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 07, 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodli! Nem próbáltad még, hogy elviszed az oviba és megmutatod neki milyen klassz hely is az? És megnézitek együtt a gyerek-méretű wc-ket. Csak egy ötlet. Hátha. Nekem azt modták az a legjobb ha leveszem róla a pelust és csak bugyit kap, nade ezt télen nem a legszerencsésebb, azonkívűl, hogy megfázik még takaríthatok is. A leszoktatós pelus egyenlőre nem vált be. Nem zavarja, ha kicsurog.....Talán nyáron.
Vissza az elejére
bodli

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 07, 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az én lányom most múlt 3 és nem szobatiszta.okos értelmes ezért nem járunk oviba szegény itthon unatkozik velem.pedig mondja bilibe kell pisilni kakilni elméletben tökélete. nem tudom mit csináljak a nagylányom már 2 után szobatiszta volt.most hogy megtanulta hogy vissza tudja tartani még inkább ellenkezik hogy levegyem a pelust nemakar bilire ülni fürödni fél hogy bepisil. mit csináljak?nem eröltetek semmit.
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 05, 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Rita!
Szurkolok!
De csak nyugottan!
Semmi sem fontos, csak Ti, hogy érezzétek jól magatokat! Se erről, se arról ne legyen fusztrációd!
Viki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Rita25

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 05, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki77! Köszi és igazad van, erre nem is gondoltam, hogy visszaüthet. Van leszoktatós pelusunk, de majd minden anyuka azt mondta, hogy u.olyan mit a rendes ezért a csomagot ki sem nyitottam. Ezek szerint hiba volt. Elkezdem az általad javasolt módon és majd beszámolok, hogy mire jutottunk.
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 02, 23:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Rita!

Ne haragudj, hogy én is más véleményen vagyok, csak neked szeretnék segíteni.
Ha tényleg érett arra, hogy leszokjon a pelusról, akkor azért ne húzd, mert rossz érzéseket kelthet benne. Esetleg később visszaüt. Ráadásul csomó penzt spórolhatsz meg, és kevesebb szeméttel terheled a környezeted, ha leszoktok.
De meg értelek, és semmiképpen se terheld le magad túlságosan.
Szerintem:
Pontosan erre jó a leszoktatós pelus. Olyan ruhákat adj rá otthon, amit könnyen le tud tolni, és adjál neki leszoktatós pelust. Így ha mégsem lenne sikeres egy-egy akció, nem kell takarítanod. Amikor meg elmentek otthonról nyugottan adj rá pelust, és ha nem olyan helyen vagytok, mondd meg neki, hogy pisilhet a pelusba.
A szomszédasszonyomnál így volt, ezért merem leírni.
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 02, 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maggancs!

nekünk nem jött be a papír ülőketakaró, mindig félre- vagy lecsúszik. A fertőtlenítő kendő van nálam is, de némelyik wc (pl. cora, vagy az Árkádban) annyira össze van pisilve még a környéke is, hogy min. könyékig érő gumikesztyűvel lehetne nekiállni Sad egyszerűbb fölé tartani. Én sem szoktam ráülni, főleg terhesen paráztam (egy bnőm fertőzés miatt szült a 28. héten Sad )
macikati

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 02, 00:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja es bilibe sosem pisilt, csak a wc-be...allva. Ahogy apa csinalja...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
macikati

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 02, 00:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hat nekem hiaba van mar egy 3 evesem...igazabol nem tudom mi az bilire szoktatas. VOlt olyan mazlim, hogy a gyerekem magatol szokott le a pelusrol, kb 3-4 nap alatt. Hozza teszem, o egeszen kicsi kora ota nem pisilt be ejjel, reggel ha tul hamar csereltem pelust tok szaraz volt, majd rovid idon belul tele pisilte a kovetkezot. Amig pelus volt rajta en is azon agyaltam hogy mi lesz, hogy lesz...mert kb 1 pillanatra ult ra a bilire. Erre egyszer csak hajnalban szol, hogy csereljuk le a pelust, mert bepisilt es nem tud benne aludni...ezt meg kb 3* megismetelte, mikor lekerult rola nappalra pelenka, majd nem sokkal kesobb ejjelre is. Persze balesetek elofordultak..sot meg neha most is, mert sokkal erdekesebb a wc deszkat emelgetni mint pisilni vagy epp kakalni.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
morzsi

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 02, 00:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Rita
minden elismerésem!
Remélhetőleg amikor levizsgázol és megszűnik ez a stresszfaktor, Szonja is jobban fog aludni.
Vigyázz magatokra Smile
Rita25

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 02, 00:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi! Mivel nem akartam túl hosszúra nyújtani az így is terjedelmes beszámolót ezért sokmindent nem is mondtam el. A kényelem nálam nem a lustaság miatt van. Szonja éjszaka nagyon soxor felkel néha óránként és még eszik. Súlya éppenhogy 10 kg. Megpróbáltam leszoktatni a kajáról (tehéntej) de a súlya csökkenni kezdetett. Nem mertem túl sokáig csinálni, így éjszaka min. 1x etetek és min 3x felkelek, hogy megnyugtassam, mert nagyon nyugtalan, sokszor felsír. Nappal kiegyensúlyozott és eleven, de az éjszakákat a mai napig nem alussza át.

Mindemellett jogot tanultam (már csak egy vizsgám van hátra) és sokszor 15 órákat tanultam mialatt apa vagy a nagyi vigyázott rá. Ja, de éjszaka én keltem hozzá még vizsga előtt is. Volt olyan, hogy nem aludtam a szigorlatom előtt mert apa mondta, hogy ő nem bírja tovább és inkább halasszam el a vizsgát. Szonja reggel fél hatkor aludt el (felcserélte a nappalt és az éjszakát). Ezután én elmentem és áteveztem a vizsgán félájultan, délután pedig vigyáztam rá. Annyira kimerült vagyok, hogy minden reggel úgy kelek fel, mintha nem is aludtam volna. De együtt élek ezzel a fáradtsággal, hisz mi mást tehetnék. Ha alszik akkor én is úgy dőlök el mellette mint a zsák. Vizsgaidőszakban nem volt ritka a napi 2 redbull és 4-5 kávé. Terhesen ezeket kihányom és nem is sokkolnám vele a picurt. Nem panaszként mondom, de egyszerűen nincs erőm már arra is, hogy a bilimacerát felvállaljam a tél kellős közepén. Hidd el soxor van emiatt lelkiismeret furdalásom, de fizikailag nem tellik többre.
És, hogy mennyire nem hazudok, most este 11 óra van és még most is duruzsol (szerintem apa már horkol mellette). Nagyon szeretem és nem cserélném el senkivel. Gondolom nem csak én vagyok hulla, a kismamákra ez alapvetően jellemző. De nekem nem megy több. Így én biztos kivárom a nyarat, még akkor is ha már érett rá. Embarassed Valószínűleg az interaktívitása az én stresszemre vezethető vissza, ami a suli, a háztartás, a baba és hogy mindemellett még apára is jusson időm dolgok miatt van.

Amúgy igazad van teljesen, hogy én a húzzuk, ameddig lehet dolgot csinálom. Embarassed Very Happy .
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 30, 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rita
a Te álláspontoddal nem értek egyet, szerintem ha a gyerek érett rá akkor nem szabad húzni az időt a kényelmesség miatt.
A "ne erőltessük" nem egyenlő a "húzzuk az időt amíg lehet"-tel.

Az anorákos ill. "tescos" pisilést úgy oldjuk meg, hogy mielőtt bárhová indulunk, ráültetem és megvárom h pisiljen. Emellett azért előfordul, hogy tartanom kell a wc fölé. Na ez bír vacak lenni, ált. nincs akasztó az ajtón, tartom a 2 kabátot meg a táskám a hátamon, plusz gyerekkel egyensúlyozni a budi fölött .. na ezt terhesen nem tudom hogy csinálnám.
A dm-ben lehet kapni kihajtogatható karton eldobható bilit, még nem próbáltam de asszem legközelebb veszek belőle. Majd beszámolok, milyen Smile
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 30, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Szívem Szonja 27 hónapos de aktív pelenkás. Szerintem már megérett a bilire, de bevallom nekem kényelmesebb a pelus dolog. Embarassed

Este ha fürdik többször is kikéredzkedik a kádból és pisil a bilibe, néha napközben is szól (főleg ha nagyon unatkozik) és akkor ráültetem. Persze ilyenkor inkább az tetszik neki gondolom, hogy anya ott ül mellette és foglalkozik vele. A tele pelus nem zavarja amúgy, bármi is legyen benne. De ha szólok, hogy szóljon, akkor tényleg mondja, hogy bili kell. Nyáron töltötte be a 2 évet, de akkor semmi hajlandóságot nem mutatott. Most télen pedig nem nagyon akarom levenni lakásban róla a pelust, mert nem szeretném ha megfázna vagy takarítanom kéne. Nyáron, amikor 3 éves lesz, szerintem pár nap alatt leszokik róla. Bár nem tudom, hogy fog reagálni tavasszal a tesó érkezésére, remélem nem késlelteti, szeptembertől ugyanis jó lenne oviba adni.

Ha nagyon odafigyelnék szerintem 1-2 hét alatt már most is átszokna, de fáradtabb vagyok annál, mintsem megpróbáljam; ráadásul a terhességi holdkor sem múlt el a 3. hónap után. És mivel mindenki azt írja, hogy nem kell sürgetni, így én sem aggódom. És egyetértek abban, hogy minden anya észreveszi a jelet, ha a baba megérett a bilire.

Tény, hogy most ebben a hideg anorákos időben sokkal egyszerűbb a pelus. Belegondoltam, hogy mi lenne ha beöltözve szólna, hogy anya pisilni kell... Confused . Vagy a koszos Tesco-ban, hogy menjünk pisilni... Confused Bár ezeket úgysem kerülhetem el.... de ebben az esetben nem igaz, hogy amit megtehetsz ma azt ne halaszd holnapra Wink .
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 29, 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!

Ne parázz, van sok példa h teljesen okos és ügyes gyerkőcöket abszolut nem érdekel a bili/wc.
A bnőm fia -1 hónappal fiatalabb Csengénél- semmilyen szinten nem érdeklődik, ha kell elücsörög max 2 percig, de semmi, és nem zavarja a kaka sem a pelusban. Most született tesója is, úgyhogy nem várható pozitív változás.
Nyugi ha ott lesz az ideje leszoknak a pelusról. Gyanúm, hogy majd 3-an egyszerre Smile Wink
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 29, 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki, köszi az oldalt! Razz

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Viki77

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 29, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kicsi!

Szerintem egyáltalán ne fuszráld magad!
Én sokat járok baba-mama klubba, és ott is vannak még három és fél évesek is, akik nem szobatiszták, és nem is akarnak azok lenni. Na és? Szerintem az élet nagy dolgai úgysem ezen múlnak.
Amiért én elösször le akartam szoktatni, az pont a pelenka ára volt, mert az engem is nyomasztott, hogy sokszor friss pelusba kakilt, és számolgattam: "na ez most 53 Ft" pedig a DM-es pelust használtuk, és az nem is olyan drága. Persze ez őt nem zavarta, és akkor kezdtem utánna olvasni a bilizésnek, és a szakirodalmak nagy része tényleg azt írja, hogy ne eröltessük (nekem ezek a szakirodalmak jönnek be leginkább). Közben elkezdtem ezt a mosható pelust használni, és így már nem is zavart, hogy friss pelusba pisil, vagy kakil. Na erre persze rögtön elkezdte a bilit használni. Persze, amint mondtam lejjebb, nem mindig, és nem rendszeresen, és tudom, hogy innen még hosszú az út a szobatisztaságig, de azért már ez is valami.

A mosható pelusnak a következő honlapon nézhetsz utánna: www.okobaba.mlap.hu

Még valami: Nekem sok mindennel kapcsolatban a "suttogó mindent megold" könyv segített. Persze nem kell mindent elfogadni, és betartani, de jó ötletei vannak, a bilire szoktatással is. Viszont annak aki nagyon ki van erre a témára bukva: az csak óvatosan olvassa, mert nagyon kinyilatkoztatás szerűen fogalmaz, nehogy rossz anyának érezzétek magatokat, amiért nem megy minden olyan könnyen, mint ahogy azt ő mondja!!!

Egyébként szerintem is úgy van, ahogy Morzsi írja: Az anyuka ismeri a legjobban a gyerekét, és azt gondolom az a legjobb, ha mindenki a saját belső ösztöneire hallgat. Az a legmegbízhatóbb.
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 29, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Na, ez az a téma,ami engem mérhetetlenül kezd frusztrálni. Sad Az ikrek két és fél évesen is pelenkásak, de úgy kajakra. Még akkor sem szólnak - csak nagy ritkán - ha tele van a pelus. Én csak beszélni próbáltam velük erről, erőltetni nem fogom. Nyáron beindult a bilizés, aztán annyit utaztunk, hogy nem volt időm-energiám a három kölökkel bírkózni e téren. Én úgy látom, agyilag még nem is értek meg rá, hiszen a két feltétel - morzsi által is említette pszichológusok szerint - az agyi érettség (hogy mi ez, mi történik), illetve a biológiai szabályozása a dolgoknak. (záróizmok megfelelő működése) Ráadásul van egy egyéves testvérük, akit persze rendesen kell pelenkázni, így ha neki lehet, nekik miért nem??? Rolling Eyes Éééés akkor persze itt vannak a rokonok, akik többsége azért szerencsére normálisan áll a dologhoz, de vannak játszótéri anyukák (egy kisfiút kb 5 felnőtt nevel otthon és még a játszótérre is hozták a bilit, persze irtó hamar szobatiszta lett, de nem önszántából), na meg az óvoda is szorít, igaz, még van szűk egy évük az ikreknek, addig nagyon sok minden történhet, de gondolom, beíratásnál megkérdik. És ott is én érzem majd magam hülyén, mert ők úgysem biztos, hogy értik, én meg nem fogok magyarázkodni....
Na. szóval én is várom a hozzászólásokat, hogy ne legyek egyedül a frusztrációmmal Very Happy Very Happy Very Happy

Viki! Hol veszed a mosható nadrágpelust? Érdekele és kipróbálnám. Iszonyú pénzt költünk pelenkára... Confused

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 29, 01:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Smile

A szobatisztaságnál nem az a lényeg, h hová megy a cucc, hanem, hogy a gyerek szabályozni tudja. (ezt nem én találtam ki, pszich.ból tanultam) Tehát, ha a szülő tudja, kb. mikor szokott a gyerek a pelusba termelni, és előtte ráülteti a bilire, vagy találomra rá-ráteszi és néha sikerül, az nem lépés a szobatisztaság felé. Arra jó, hogy a gyerek ilyen-olyan élményt szerezzen, persze az anyák arra törekszenek, h főleg jót.
Időről időre változik, mikor tartják a szakemberek érettnek a kicsit a bilizésre. Amikor én gyerek voltam, már 1 évesen kezdték, sőt, volt amikor az épp csak ülni tudó gyereket biliztették.
A kislányom születése körül ált. a 2 év körüli időszakot javasolták. Most ismét korábbra teszik, 1,5 éves kor körülre az érettséget. Persze gyerekenként nagyon nagy egyéni eltérések lehetnek.

Én is próbálkoztam Csengénél, de mivel ő tavaszi, a 2 éves kora előtti télen nem akartam ezzel nyűglődni, adódott, hogy majd a nyáron könnyebb lesz. Tavasszal még nem igazán érdekelte a téma, sőt a bilit kifejezetten útálta (egyszer belekakilt, na utána már én sem voltam bilipárti Very Happy ). Aztán, nyáron sokat volt kint a kertben is meg bent a lakásban is csupin, meg tudta figyelni az összefüggést az inger és az eredmény között, és akkor vettem le róla a pelust, amikor kérte, akkor múlt 1 hónappal 2 éves. 10 nap alatt szobatiszta lett, 2x pisilt a bugyiba ez alatt. Utána már akkor sem pisilt pelusba, ha az volt rajta (Olaszo.ba utaztunk a nyáron és az autóban a biztonság kedvéért leszoktató pelust adtam rá, de mindig szólt.) A pisi és a kaki is egyszerre sikerült.

(keresztlányomat próbálták leszoktatni a pelusról 2 éves korában, és ő még több, mint 1 évig kérte a kakihoz a pelenkát, tehát ő is szobatiszta volt, mert vissza tudta tartani és megvárta amíg a pelus a fenekére kerül )

Egyszóval, én a kivárás híve vagyok.
Az anya és a baba ezekben az első időkben olyan szimbiózisban élnek, annyira ismerjük a kicsi reakcióit, jelzéseit, hogy aki erre odafigyel és ennek megfelelően cselekszik, kizárt, hogy hibázzon Smile
A rokonok, ugyebár, nincsenek ezen a kapcsolati szinten a gyerekkel így nem is szükséges az ő tanácsaikról beszélni Wink Smile

Borka,
Gratulálok a tesóhoz, nagy örömmel látom a 2 vonalzót! Smile
Mi is nagyon gyúrtunk ebben az évben a másodikra, de nem jött össze, talán jövöre sikerül Smile

Bocs h hosszú lettem, ilyen késői órán gyakran grafomán vagyok Rolling Eyes
Viki77

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 29, 00:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Eröltetni én sem szeretnék semmit. Az én Levim mióta elkezdtem azt a témát "nagy dolgokat" tett. Mi 18 hónaposak vagyunk, és egy pár napja legtöbbször bilibe kakil, és néha bilibe pisil.
A ráültetős módszert próbáltam, amit írtatok. (ébredés után, és fürdés előtt), de persze semmi nem történt. Aztán egyszercsak tiltakozott a pelus ellen, elszaladt, és az ágy mögé pisilt pelenkázáskor. Utánna pedig engedte bepelenkázni magát. Ez volt kétszer, és harmadik ilyen kirohanására ráültettem a bilire, és ... ott volt a csoda!!!
Annyira megtapsoltuk, hogy mostmár a tapsért csinálja, ás fogdossa a fütyikéjét, ha valami esemény történik.
Igaz (Zsuzskanéni írt a pelusokról), mi mosható nadrágpelenkát használunk.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 27, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olyan megnyugtató ezeket olvasni!
Ha... Mikor én beírtam az előző hsz-t, aznap este a fiam felkéredzkedett a vécére (van bili is, szűkító is), hogy "pisilni kell"... Murphy gyönyörűsége Laughing
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 26, 09:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Hát én s em erőltettem, és nem is erőltetem a kisebbet sem. Főeg, hogy a mostani pelusok nedvszívő képessége azért messze jobb, mint saját gyerekkorunkban. Állítólag ezért is tolódott kifelé a szobatisztaság ideje.
Zsombi érdeklődik a bili iránt, de egyenlőre csak ráül, és semmi. De ha előkapja akkor bizony ráültetem. De mivel még csak 1,5 éves így nem kell semmit produkálnia, csak a saját örömére csücsül a trónján.
Sőt van nem is egy kisgyerekes ismerősöm, ahol gondok adódtak a szobatisztasággal, de szinte kivétel nélkül mindenhol erőltetés és 2kötelező" bilin töltött idő volt. Én ennek nem vagyok pártján.
Csucsukám saját magától szinte 1-2 nap alatt eljutott 2,5 évesen oda, hogy csak estére kellett neki pelus. Aztán 3 éves korára megint ilyen hirtelen elhagyhattuk az éjszakai pelusozást. Persze azért néha adódtak "balesetek", de 1/2 év után már nem történt ilyesmi...
Szóval én most is és Borsónál is megmaradok annál, hogy kivárunk és nem erőltetünk.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 26, 07:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hát egyetértek az előttem szólókkal Laughing
Minden gyerek más-más korban érik meg erre a nagy feladatra. Én már vettem Zsezsémnek egy bilit, 2x volt pisi, 1x pedig kaka(nyúlbogyónyi, de mégiscsak kaka Twisted Evil )a bilibe.
De nem erőltetem, esténként fürdés előtt szoktam pár percre ráültetni, de ezt már tudja is...ha levetkőztettem, akkor megy a bilihez és ráül. De ugye legtöbbször elnevetgél rajta. Laughing A lényeg az, hogy most csak szoktatni szeretném hozzá, hogy ne féljen tőle...eljön az az idő, amikor rendeltetésszerűen használja majd(van hogy beviszi a szobába , ráül és onnan nézi a tévét).
Végülis még egy felnőttet sem láttam pelusban rohangálni(jó-jó...persze akinek incontinentiája van az más) Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Borka

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 25, 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tündi, ezt jó olvasni!
Én sem akarom erőltetni. Márkus 27 hós múlt, és még nem bilizik, szeretném megvárni, amíg tényleg alkalmas lesz rá az idő. Mivel apja is, én is később lettünk szobatiszták gyerekkorunkban, mint az átlag, így nem aggódunk, ha ő sem teljesíti a "Nagy Könyv" leíratát. Meg a "kedves" rokonság nyaggatását - őket simán elhajtom a bélesbe. Meglesz ez időben, én is úgy hiszem. Akik meg pofáznak, csinálják utánam jobban vele Smile Háddenem??
tundike002

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 25, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki77 írta:
Sziasztok!

Rengeteg információt gyűjtöttem össze szakirodalomból, védőnőktől, és egyéb szakmai helyekről, de igazából legfontosabbnak az anyukák tapasztalatát és véleményét tartom. Ha van kedvetek írni, és nem baj, ha az írásban is megjelenik egyszer, akkor kérlek írjatok, ha időtök engedi, minnél részletesebben.
Köszi:
Viki
Kedves Viki!

Szerintem semmit nem kell siettetni mindennek eljön a maga ideje,valakinél hamarabb valakinél később.Nagyon sok szülő az saját akaratát szeretné a gyermekre ráerőltetni,ami neki kényelmesebb.Én részemről nem siettem semmivel,rábíztam a kisfiamra amikor megérett a dolgokra,minden akkor történt.Nekem 3 éves kora előtt kezdett bilibe pisilni,óvoda kezdés előtt. A nagydolog 3,5 éves koráig pelusba történt.Ágytiszta 4 éves elmúlt akkor lett.A véleményem,hogy türelemmel több mindent ellehet érni, mint erőszakkal.
Tisztelettel Tünde egy türelmes anya!
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 21, 00:59    Hozzászólás témája: bilire szoktatás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszi:
Viki
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés