Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Kismamatorna

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Mi a véleményed a várandósság alatti testedzésről?
Helyesnek, jónak és egészségesnek tartom.
28%
 28%  [ 2 ]
Mindent módjával... Mozogni kell, de mértékkel!
71%
 71%  [ 5 ]
Szerintem veszélyes és felelőtlen dolog.
0%
 0%  [ 0 ]
Összes szavazat : 7

Szerző Üzenet
inge

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 31, 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na végre megtaláltam a topikod Borka! Embarassed Ígértem,hogy jövök...de lassan érek ide Laughing

De ahogy látom a lényeget már megfogalmazták...nem is tudom mit írjak a témához Rolling Eyes ...akkor az én "meglátásomat" és ahogy én "tettem"Cool

Igaz már ismersz,max a többieknek írom le:

én terhesség előtt aktívan sportoltam(futóversenyen(3200és 7000 m-e is helyezést értem el),viszont mikor elkezdtük a babaprojectet az intenzív futással leálltam,séta volt inkább,"hegynek felfelé" hogy izzadjak is Wink Miután terhes lettem a 12 hétig leálltam,majd visszamentem a terembe edzeni heti 3*,biciglizés és erősítő,.. guggolós edzésekre...persze csak nagyon odafigyelve(szerencsére annyira "értek" a sporthoz hogy edzéstervet tudtam magamnak írni Smile ..."bababarát-edzéstervet"....otthon terhestornára...majd az 5. hónapban erősen kezdtem keményedni,így jobbnak láttam a sportot hagyagolni,le is álltam vele,ugyan a terhességemnek nem voltak kockázati tényezők,de nem akartam kockáztatni...a séta maradt...persze amit ma 10 perc alatt megtennék az 30 perc is volt Embarassed ...ezt viszont minden nap.

Kg-ban 15 kg-t szedtem fel a 8. hónapig,ekkor diétát írtak elő,amit egyáltalán nem értettem...én ezt a 15 kgt egyáltalán nem találtam soknak...lehet többet is híztam volna,de ugye a 35. héten megszületett a kislányom,így ez elmaradt(hogy miért jött előbb máig sem értem Shocked )

Szülés után 9 kg lement.10 hétig semmit nem sportoltam...majd óvatosan kezdtem el mozogni-először otthon,majd pontosan 3 hónappal a szülés után visszamentem edzeni,de csakis ésszel és fokozatosan.Úgy gondoltam hogy 1 évet adok magamnak,csak lépésben lehet visszatérni az eredti formába.9 hónapig szoptattam,heti 3* edzettem,viszont a futást mellőztem ez ideig. A 9 hónap után elkezdtem futni is...igaz addigra a /terhesség előtti súlyom-6kg/-ra már lefogytam,így inkább erősödnöm kellett vissza,hogy a tömegem növekedjen..még mostsem szedtem vissza a teherbe esésem előtti súlyomat Confused még 2-3 kg-val alatta vagyok.
Most 1,5 év kemény edzés után azt mondom:ennyi idő kellett hogy a test megfelelő legyen.

Ami nekem az elvem és tanácsolni tudok(habár veled már elég sokat diskuráltam erről Wink )...fő a fokozatosság minden téren...a rendszeresség...és figyelni a jelekre...Biztos hogy nem a terhesség alatt kell fogyózni!Kicsit jobban oda kell figyelni az étkezésre(habár bevallom én aztán mindent ettem,de szerencsére édeset nem kívántam...csak szallonnát Laughing )Aki előtte nem sportolt,az se most kezdje el---maximum tudatosabb legyen a sétálások száma:minnél többet....

A legjobban a 3. és 6 hónap között lehet sportolni,hisz még nem oléyan nagy a poci...a séta mellett javaslom a guggolásokat,valamibe kapaszkodva,egyenes háttal,lassan és óvatosan....négykézláb a lábemeléseket...ezek a feneket és combot formában tartják....kritikus még a tricepsz(a felső kar hátsórésze) ezt pedig pld az ágyvégébe támaszkodva lehet erősíteni...(remélem sejtittek miről beszélek mert nem tudok rajzolni Embarassed )...de gondolom a net is tele van terhestornával(meg sem néztem amit Borka belinkelt...de biztos jó dolgok)

Szóval lehet fitt kismama lenni,de csak ésszel...nem is inkább a kilók száma a döntő hanem a test tónusának megtartása,hosz feszes maradjon,úgy a szülés után is könnyebb lesz.....Sajnos a neheze inkább azután jön...hisz kezdetben a kezdetben a kicsi tölti ki minden percedet...muszáj enni a tejcsi végett (is)...fáradt az anyuka...és lassan szépen kezdenek felkúszni a kilók...(igaz vannak olyanok,akikket a szoptatás"fogyaszt")....én elég sok anyukával találkoztam akik fitti kismamák voltak,sőt az "ideális" kg-t híztak a terhesség alatt....majd a szülés után 4-5. hónaptól kezdtek el gömbölyödni...(persze szülés után hormonok is változnak ez is nyomós oka lehet a többletnek!!)......Tehát az első év is nagyon döntő,mennyire tartja meg a formáját az anyuka.

Összefoglalva:rendszeres étkezés (napi 5* keveset),napi egy óra mozgás-nem is igazán sport,de séta mindenképp...és amennyit még bír a szervezet:erősítő gyakorlatok:a test feszessége végett,de ha fáradsz vagy kellemetlen :haggyd abba,és ne legyen lelkiismeret-furdalásod!!A baba a fontos és ő jelzi ha neki nem jó...aztán majd ráérsz a fölösleget leadni a szülés után is...persze ne hetek alatt akard,minimum 1 évet adj magadnak Wink Wink

húúúú...

jól kifejtettem magam Laughing ...pedig nem rég mondtam hogy távirati leszek...remélem nem írtam most semmi "olyat" Borka! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 18, 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Borka! (te félig eltűnt nőci! Evil or Very Mad )
Ha légszomjad van, akkor egyet ajánlok: séta, de csak lájtosan. Ha teheted, naponta fél-egy órát menjél. A legjobb sportcipőben pályán vagy szatírmentes perkban Laughing , de egy kevésbé füstös utca is megteszi. A pulzusodat te is kontrollálhatod: vagy lefogod a nyaki verőeret, vagy csuklón tapintod ki, 10 mp-t elég mérned, mert azt felszorzod hattal és látod, mennyire bírod a terhelést.

Én úgy fogalmaznék, hogy ne sportolj, hanem sétálj. A kalóriaégetésben egyébként is az időtartam a lényeg és nem az intenzitás. És ugye a friss levegő...

Rángasd el a párodat is, ha teheted.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Jitter

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 18, 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hű, Borka, én se fogyókúrára gondoltam!!! (Bár képzeld, egy modell ismerősöm azt is megtette -- a babája mégis egészséges lett... én azért nem kockáztatnék...)

Nekem van egy nagyon jó kis DVD-m, amire mocorgok, de sztem az neked nem lenne elég... (úgy értem, azilyen satnyákra van szabva, amilyen én is vagyok Laughing) Jó sok tempós séta -- én még erre esküszöm Very Happy

A hozzászólás legutóbb Jitter által 2007, Dec. 18, 14:46-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Borka

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 18, 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gigaboszi gyűjtése:
http://terhestorna.lap.hu/
Torna 1.
Torna 2.
Torna 3.
Torna 4.
Torna 5.
Torna 6.
Idea Itt is köszi Arrow Gigának!!! Idea

Ahogy néztem, a lényeg az, hogy mindig legyen elegendő ivóvíz, és ne menjen 140 fölé a pulzus (ha mozgás közben már nem tudsz beszélni, mert elakad a lélegzet, akkor akörül van). Illetve figyelni a test jelzéseire (amire egyébként is jobban figyelünk).
Borka

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 18, 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jitter,
szívesen Smile

A diétát nem nagyon ajánlják, hacsak nem arra gondolsz, hogy szénhidrát módjával és csak a nap első felében, illetve este nyolc után már semmilyen táplálékot ne, mert azt én is javaslom... De pl. a léböjtkúra, meg gyümölcsnap veszélyesek is lehetnek, hiszen a babának minden nap szüksége van bizonyos mennyiségű fehérjére... De - elvileg - ha nem eszel többet, mint szoktál, ergo nem "kettő helyett eszel", mert az egyáltalán nem úgy van, csak eleink azt hitték Smile, akkor nagy gond nem lehet. Tegnap kifundáltam, hogy a babának megy mindenképpen a tápanyag, mert ügyesen elszipkázza, hisz az a dolga Smile, tehát ha valami nem elég, azt a mi szervezetünk jelzi, de az első trimeszterben nem nagyon fogja... Inkább vitaminok, ásványi anyagokból többet...

Mondjuk, én most szenvedek kicsit az ünnepektől, mert a Mikulás sok csokit hozott a gyerkőnek, és minél jobban próbáltam túladni a csomagokon, annál jobban szaporodott... Confused Alapból nem jutna eszembe csokit meg édességet enni, nem is hiányzik, de ha ott van Shocked, akkor kényszeresen enném! Crying or Very sad Úgyhogy lezártam, elraktam, és hála Istennek, már kiettük - meg a srácok kiették - belőle a normálisabb csokikat, így csak a gusztustalanabb cukros szarok vannak, amiket sztem ki fogok hajítani egy alkalmasabb pillanatban... Very Happy
Jitter

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 18, 08:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka, köszi a drukkokat Very Happy

SZerintem ezen is a spéci torna tud segíteni -- nem minden gyakorlat terheli a szívet annyira... És hát van még a diéta is mint lehetőség Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Borka

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 17, 23:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mamagi Very Happy de jó!
Jitter, neked meg gratulálok! Very Happy Egy időben nagyon szorítottam Nektek, drukkoltam a háttérben, mindig olvasgattalak Smile

Igen, a trénerem, akit felhívok majd, remélem, tud segíteni. Nem akarok hízni! Ha nem mozgok, akkor viszont ez vár rám, sajnos, mivel könnyen hízom (lásd esetemet). Muszáj mozogni, ha azt teszem, nekem sem fáj semmim! Smile Viszont azt nem tudom, mit csináljak a kifulladásommal? Rolling Eyes Nagyon hamar anaerob leszek, ezt konkrétan tegnap vettem észre. Sajna, a a szívem elég vacak. Confused Sad
Jitter

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 17, 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka, szia Smile
Én egy nagy antisportista vagyok, a terhesség alatt mégis tornászom -- nemcsak a kilók miatt, hanem mert így nem fáj a hátam, jobb a testtartásom és nem vagyok annyira punnyatag... Ha ott, ahol tornászol, van tréner, tud segíteni, hogy mikor mennyit szabad Very Happy
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 17, 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Borka!
Halleluja! Remélem maradéktalan az örömed. Meg annak is örülök, hogy hallhatok felőled. Ez a húsz kiló mínusz nagyon szép teljesítmény, grat, grat, grat.

Ami a sportot illeti. A magam részéről mindig is sportlédi voltam, így a terhesség alatt is végig nyomtam. Hetente legalább öt alkalommal lementem a sportpályára egy óra tempós sétára, ami után mindig gimnasztikáztam. Ha rossz volt az idő, otthon szobabicikliztem, vagy stepper gépen topogtam minimum 25, max. 50 percet, plusz gimnasztyorka. Hétvégenként úsztam ezer métert.

A vérképem tökéletes volt, a hangulatom is. A 38-ik héten még csak kilenc kiló volt rajtam. Az utolsó két hétben már nagyon kinlódtam és vártam a szülést, így kínomban zabáltam. A terhesség alatt mindent ettem, ami jólesett. Összességében, az utolsó két heti "ereszd el a hajam" falásokkal is csak 12 kilót híztam.

Szülés után három hónappal már versenysúlyomnál voltam.
(engem a gyes hízlalt meg Confused )
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 16, 14:49    Hozzászólás témája: Kismamatorna Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sokakat érdekel és foglalkoztat, hogy hogyan maradjanak várandósan is fittek, főleg, hogy fontos az erőnlét a szülés alatt, valamint a gyors regeneráció a baba megszületése után.

Én az első kisfiammal elkövettem azt a hibát, hogy hagytam a hormonjaimat érvényesülni, és fel is kaptam magamra 20-30 kiló pluszt (pedig már eleve nem vékonyan kezdtem). Ebből két éves korára elegem lett, és elmentem tornázni, ez 2007. júliusban indult. Azóta fogytam 20 kilót, és ekkor derült ki, hogy ismét babát várok. Mivel a mozgást nagyon igénylem, szeretnék továbbra is tornázni, ezért bújom a netet, kérdezem az embereket, kinek mi a véleménye, és próbálok fitten maradni - bár már pár hete nem voltam tornázni, és naaaaaagyon hiányzik :/ Hála Istennek, nem vagyok veszélyeztetett, ezért elvileg folytathatnám ott, ahol abbahagytam (persze némi figyelemmel, pl. 140 fölé nem mehet a pulzus, nem szabad nagyon ugrálni, de pl. gyalogolni, gyorsmenni és kocogni lehet)... Szeretnék már nem hízni, hanem erősödni, hogy ne legyenek mozgásszervi problémáim a "nehezedő" napok alatt Very Happy mint az első gyermekemnél.

Ez az én történetem - de kíváncsian várom a Tiéteket is! Valamint értelmes eszmecseréket a témában Laughing
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés