Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Hajhullás

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zizmu

HozzászólásElküldve: 2013, Nov. 20, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem is a legjobb bármilyen kezelés megkezdése előtt orvoshoz elmenni, és diagnosztizálni a problémát. A legnagyobb dilemmát ilyenkor az adja, hogy milyen orvost keressünk meg, ugyanis számos ok állhat annak a hátterében, hogy hajhullás alakul ki. Amennyiben pl. hormonális az ok, érdemes endokrinológust megkeresni, ha gyulladásos eredetű, akkor góckutatás céljából belgyógyászhoz, fogorvoshoz, vagy nőgyógyászhoz érdemes elmenni. A tünetek a hajhullás típusának a megállapításában mindig nagyon segítséget jelenthetnek arra vonatkozóan, hogy milyen szakorvos irányába érdemes orientálódni. A következő oldalon nagyon jól, fényképekkel illusztrálva részletesen bemutatják az összes hajhullás típust, ami - páratlan a neten - és röviden azokról az okokról is szólnak, melyek azok hátterében meghúzódnak. Érdemes alaposan áttanulmányozni az oldalt, és ennek alapján a végiggondolni a továbbiakat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2012, Márc. 15, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cila950 írta:
Sziasztok! Új vagyok, az orvostól hol lehet kérdezni? Segítenétek?

Kedves Cila950!

Kérdezni a http://www.csaladinet.hu/szakertok tudsz!

Üdvözlettel:
Családinet moderátor
Vissza az elejére
Cila950

HozzászólásElküldve: 2012, Márc. 15, 09:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Új vagyok, az orvostól hol lehet kérdezni? Segítenétek?
Vissza az elejére
Fena

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 31, 04:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szülés után nekem is drasztikusan hullott a hajam, így pár hete elkezdtem használni a dr immun hajszeszt és a samponukat is. Eddig ígéretesnek látszik, mert lecsökkentette a hajhullásom, igaz még nem teljesen állt el, de hát nem is régóta használom.
Vissza az elejére
peterke

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 18, 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a Hajdoktorbolt honlapján találtam egy csomó hasznos hajtanácsot, ha valakit érdekel.
Vissza az elejére
peterke

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 18, 12:15    Hozzászólás témája: Hajhullás Hozzászólás az előzmény idézésével

Én utánanéztem a Forcapilnak. A kapszulában hiszek, az oldat nálam nem annyira nyerő. A F. oldatban lévő Ginkgo biloba sok dologra jó, de speciel arról nem híres, hogy hajat növesztene. És még valami: van benne egy Ambousa arundinacea néven feltüntetett dolog, amiről tényleg nem lehet semmit sem találni a neten. Szóval az oldattal kapcsolatban kicsit szkeptikus vagyok.
Vissza az elejére
mukoromp

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 14, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is volt gondom a hajammal, de a http://www.forcapil.hu oldalon található készítmények, melyben ginkó biloba is található jó volt rá.
Vissza az elejére
jani_x

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 13, 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vivien írta:
Sziasztok

Szülés után nekem is nagyon hullott a hajam akkor szedtem a Viviscalt. Nem vált be (tudom neked nem ebből az okból hullik a hajad). Viszont jó drága. A revalid és a biovanne szintén nem használt. Ami végül bejött az a BES GINSENG AMPULLÁJA. 12 db van benne minden második nap használtam és a havi kb. 1 cm helyett 3-4 cmt nőtt a hajam ill. a tarkómon volt 1 terület ahol soha nem volt haj ott szintén kinőtt.

Fodrászkellékesben kapható 2500 ft/12 db. ill. van a forgalmazónak 1 f.kellékese a Blahánál az Osvát u. 7 ben ahol 1705 ft.
Nem vészes az ára 1 próbát megér.

www.bes.hu

http://www.besh.hu/ginseng.htm
így néz ki. Nem összekeverendő a dm-ben és egyéb helyeken kapható 10 dbos (piros dobozos) ginseng ampulákkal, mert azt inni kell és immun erősítő.

Ez komoly?? Mennyire surun no vissza? Lathato kulonbseg a tobbi resz kozott? Nagyon erdekelne.
Vissza az elejére
vivien

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 25, 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Napi 1et szedtem (akkor drága volt gondolom most is) kb 8-10 hétig. Kb 4? éve.
A ginsengből 2-12-őt. Nekem bejött. Ez most volt novemberben .
Tévedés ne essék nem terhességi hajhullásról beszélek én sem (akkor marokszám hullott és az természetes).
A nick neved alapján gondoltam, hogy nem szültél Smile
Vissza az elejére
peterke

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 22, 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Vivien, Te mennyi ideig használtad a Viviscalt és mennyi ideig a Ginseng ampullákat? Egyébként azt olvastam, hogy a Viviscal is segít a terhesség utáni hajhullásnál, mert nem hormonálisan befolyásol, hanem hajalapanyagok vannak benne. Persze nem mindenkinek ugyanaz jön be.

Én még nem voltam terhes, így nincs erre teljes rálátásom Very Happy
Vissza az elejére
vivien

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 07, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka
Kipróbáltad végül?
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 22, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt azért jó tudni, hogy szülés után természetesen nagyobb mértékű a hajhullás.
A hormonok a terhesség alatt lelassítják a dolgot és szülés után pár hónappal pedig az addig visszatartott hajszálak is kihullnak.
Ez a dolog magától is elmúlik...
Ha a szülés után 1 évvel még mindig erős a hajhullás az már nem ez a kategória.

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vivien

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 21, 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a cucc tényleg jó (nem fizenek nekem a reklámért) , már egy vagyont kentem évek alatt a fejemre Smile (többiről nem is beszélve)
Vissza az elejére
vivien

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 21, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudommitől volt, de nagyon hülyén nézett ki. "W"alakban nőtt, középen tök magasan nem volt (jól megaszontam, szóval érted) Smile
Most én kizárólag a hajnövekedés gyorsítása miatt kezdtem el ismét használni és ott naponta 2x is bekentem és kinőtt Smile
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 21, 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az az igazság, hogy fogalmam sincs, van-e ott hajhagyma, vagy nincs, mert attól lett a - kb. 5 ft-os nagyságú - folt, hogy a szülésznő, amikor segített kihúzni a szülőcsatornából, a fejemet úgy fogta meg, hogy az egyik ujja a bal szemem sarkában, a másik - talán a kisujja? - meg a hajhiányom területén. Lehet, hogy elhaltak a hajhagymák, de nem tudom, nem látok a bőr alá Very Happy (Ja, és igen, így a bal szemem is rossz, de ez már egy másik történet Wink) Valószínű, hogy nem nőne ott a fű sem, de ha nem próbálom ki, nem tudom meg... Cool
Neked a hajhiányod a tarkódon mitől volt?
vivien

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 21, 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka írta:
Vivien,
azta! Kinőtt ott is, ahol nem volt haj? Ez állat! Nekem is van egy ilyen terület a fejemen, amit születésemkor szereztem, lehet, kipróbálom ezt a Bes-t. Smile

Remélem használ. Ha csak célzottan 1 folt van akkor akár naponta bemaszírozhatod .10 ml van 1 ampullában és nem kell fölhasználni egyszerre, eláll. Ha ott nincs hajhagyma (vagyis egy szál haj se)akkor nem tom, hogy hat. így nem 100% a hatás Smile Nekem ott olyan ritkás volt a ginsengtől meg frankón kinőtt a többi is.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 21, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vivien,
azta! Kinőtt ott is, ahol nem volt haj? Ez állat! Nekem is van egy ilyen terület a fejemen, amit születésemkor szereztem, lehet, kipróbálom ezt a Bes-t. Smile
vivien

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 20, 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Szülés után nekem is nagyon hullott a hajam akkor szedtem a Viviscalt. Nem vált be (tudom neked nem ebből az okból hullik a hajad). Viszont jó drága. A revalid és a biovanne szintén nem használt. Ami végül bejött az a BES GINSENG AMPULLÁJA. 12 db van benne minden második nap használtam és a havi kb. 1 cm helyett 3-4 cmt nőtt a hajam ill. a tarkómon volt 1 terület ahol soha nem volt haj ott szintén kinőtt.

Fodrászkellékesben kapható 2500 ft/12 db. ill. van a forgalmazónak 1 f.kellékese a Blahánál az Osvát u. 7 ben ahol 1705 ft.
Nem vészes az ára 1 próbát megér.

www.bes.hu

http://www.besh.hu/ginseng.htm
így néz ki. Nem összekeverendő a dm-ben és egyéb helyeken kapható 10 dbos (piros dobozos) ginseng ampulákkal, mert azt inni kell és immun erősítő.
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 18, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! (most meg itt kotnyeleskedem Smile )

A szoptatás alatt olyan szinten hullt a hajam, hogy a homlokomnál már kezdett látszani a fejbőröm... Hajmosáskor marokszám dobáltam a vécébe a parókámat Confused

Csalánolajat, vagy csalánmagolajat használtam, napi két-három mokkáskanállal vettem be (a csalánmagolajat leveses kanállal írja), egy-két hét után már éreztem a hatását, hajmosáskor csak töredéke jött ki. Gyógynövényes üzletekben kapható, egyébként vitamint pótol, némileg fogyaszt is, javítja az emésztést és méregtelenít. A csalán egyébként tejszaporító is. Jószívvel ajánlom.
Vissza az elejére
peterke

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 17, 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Kösz a jó tanácsot. A Viviscal nem homeopátiás szer. Azt olvastam, hogy természetes anyagokból készült táplálékiegészítő, szóval nem gyógyszer.
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 15, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem a BEBA hajhullás elleni samponja bevállt, gyógyszertárakban lehet kapni.

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Borka

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 14, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Lehet tudni, hogy mi okozza a hajhullást?
Nekem is borzasztóan hullik, de igazából, amíg nem kezd kevesleni, hanem valahogy ugyanannyi, és nincs más tünet, addig lehet normális is. Asszem naponta 50-100 hajszálig nem kóros a hajhullás.
Okozhatja a hormonváltozáson túl gyulladásos góc, pl. rossz fog is.
Engem is érdekelne ez a Viviscan. Homeopátiás szer?
Én mondjuk használtam egy időben egy erős hajszeszt, ami szintén bevált. Nagyon szeszes és párolog, igen hideg hatása van a fejbőrön, nedves hajra kell kenni. A teljes hajfelületet be kell kenni vele, és utána - mivel elég hideg - sapkát vagy törülközőt tenni a fejre... Wella SP Energy Serum a neve. Azt hiszem, drogériákban árulják (én kaptam, nem vettem, ezért nem tudom). Mostanában nem használtam, mert a babásodásom óta kezdett megint újra hullani a hajam, szóval neki kell kezdenem újra. Nekem amúgy bevált, amikor használtam!
peterke

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 14, 17:12    Hozzászólás témája: Hajhullás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én tulajdonképpen nem babázok, hanem csak segítséget szeretnék kérni tőletek, mert hullik a hajam és tudom, hogy sok kismama is küzd ezzel a szülés után. Egy ismerősöm tanácsára elkezdtem szedni a Viviscal tablettát 1 hónapja. Neki megállt tőle a hajhullása és elkezdtek visszanőni a régi hajszálai is. Csakhogy több hónapra volt ehhez szükség.
Az az igazság, hogy nagyon megviselt az elmúlt időszak. Szeretném, ha gyorsítani tudnám a dolgot. Tud valaki valamit, amivel kiegészíthetem a tabletta hatását? Lecserélni semmiképpen sem fogom, mert nincsenek mellékhatásai és így megbízhatok benne.
Valakinek vannak tapasztalatai vagy ismeretei a Viviscalról?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés