Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2008 nyári babák
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 93, 94, 95  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sziszi-80

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 18, 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bee:nagyritkán benézek:)

Ma voltunk Lilivel beiratkozni az óvodába.Nagyon vágyik:)A vezető óvónő végigvezette az épületen és beülhettünk az egyik utcabeli kislány csoportjába.Élvezte a gyermekem.

Többi gyerkőc?Bölcsibe,oviba?És az anyukájuk?Dolgozni?
cs.janka

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 29, 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Szülők!
A Budapesti Gazdasági Főiskolán Pénzügyi és Számviteli Karon Emberi Erőforrások szakon végzős hallgató vagyok és idén írom a szakdolgozatomat. A dolgozat témája a kisgyermekes anyák visszatérésének lehetőségei a munkaerőpiacra. Nagyon hálás lennék, ha a kérdőívem kitöltésével minél többen hozzájárulnának munkámhoz.
http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/426247876/
Előre is köszönöm a kitöltőknek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Bee

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 04, 23:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van itt még néha valaki? Very Happy

Sziszi: Bálintot a bölcsiben harapta meg két hete egy kisfiú a hátán. Az hagyján, hogy őt, de állítólag végigharapdálta az egész csoportot... Tömegharapás Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sziszi-80

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 21, 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bee:az az igazság,hogy Lili hamarabb megkolofotyolja a kicsit,ja és harap Embarassed A múltkor a dokinál is kérdik,hogy mi az a kék folt a gyerek hátán Crying or Very sad

Rólunk:dokit váltottunk,a gyerekeket elhordom a 15km távolságba levő gyerekdokihoz.Levente borzasztó beteges lett:)A gyerekdoki elküldött minket pullmológushoz és gasztroenterológushoz,mert szerinte allergia áll az állandó hörthurut hátterében.Úgyhogy most Debrecenbe járunk Leventével.
Amúgy meg borzasztó eleven,mindenhova felmászik,mindent megnéz,igazi kis csibész Very Happy
Lili egyre gyakrabban menne ovodába."Én óvodás vagyok"szokta mondani az idegeneknek akik elis hiszik,mert szerintem korához képest szépen beszél Very Happy De még nem viszem csak szeptembertől.
Éjszaka még van pellusunk,de nem is erőltetem,majd eljön annak is az ideje.

Levente sokat tanul Lilitől.Látja,hogy Lili bilire ül és volt rá példa,hogy pellusban ugyan,de a bilin kakált Laughing

Meli:remélem azóta már jól vagytok Laughing

Minden babának és mamának jó egészséget kívánok Exclamation
Bee

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 01, 07:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Meli, mi volt a baj? Kóros székrekedés, vagy valami komolyabb? Nagyon sajnálom, szegényke, hogy tudtátok átvészelni?
Nagyon aranyos a képen Smile Sokat változott Márk. És nem semmi, hogy már szobatiszták vagytok, és értelmesen beszéltek!

Sziszi, elhiszem, hogy nehéz lehet a két gyerkőccel Sad Olyan édesek, egyre értelmesebbek, de a kicsi mindig verekedik? És gondolom Lilit még nehezebb meggyőzni bizonyos dolgokról, mint Julcsit, mármint hogy hogyan tudná elkerülni a verekedős helyzeteket... Vagy nem csak a tesóval verekedik Levente?

Én itt csak hallgatom, hogy mindnyájan szobatiszták lettetek a nyáron. Nekem nem voltak ilyen reményeim, pedig próbálkoztunk: egyszerűen Julcsiból indultam ki, ő meg közel 3 évesen tette a kakit a bilibe, és már majdnem 3,5 volt, amikor már a pisi is rendszeresen bilibe vagy WC-be ment.
Bálint is sokat beszél, mondatokban, de én egyszerűen nem értem, főleg, ha folyamatosan beszél, iszonyat gyorsan, csak éppen nem érteni, hogy mit. Julcsi szokta magát szórakoztatni azon, hogy utánoztat vele szavakat, és jót nevet az eredményen. Felismerem pl. néhány dalát, de ti azt értenétek, hogy: "Men a vonya mena vonya Naninára. Naninani Naninani álomána. Elölüla maszinita, hátul mega kumpiejű palacinta." Valahogy így Very Happy

Mi Julcsival voltunk itthon két hetet kezdődő tüdőgyuszival Sad Persze kicsit még köhög, meg egyáltalán nem volt közben láza, vírusos eredetű volt. Ja és persze elkaptam Sad Úgyhogy két hete én is köhögök, egy hete dolgozom így, és már nagyon unom Sad Lehet, nekem is orvoshoz kéne menni (talán majd szerda délután, ha addig nincs változás)

Ja, Bálint is szokott verekedni: sőt, a Bölcsiben meg is harapta Robikát, aki nem akart leszállni róla: a kezét akarta fogni mindig, és állandóan ölelgette Bálintot. Bálint meg annyira nem viseli, ezt a kitörő szeretetet. Bálint egyébként új csoportba került a régi gondozónénivel (és Julcsi régi gondozónénijét kapta meg hozzá), és hozzá szoktatták be az összes hasonló korú gyereket. A vége az lett, hogy most Bálint, mint rangidős baba, mindenki főnöke. Már olyan értelemben, hogy árgus szemekkel figyelik a gyerekek, hogy mit játszik. Ha Bálint autóval játszik, akkor ők is Smile

Julcsi jövőre iskolaérett lesz, volt felmérésen, és azt mondták, nincs akadálya, sőt. Szóval járunk iskola előkészítő foglalkozásra. A suli az ovi és a munkahelyem között van félúton (kb. 2 percre az ovitól, 5 percre munkahelytől) Szóval, ha jövőre Bálint már ovis lesz, Julcsi iskolás, akkor sem lesz sokkal bonyolultabb őket vinni. Egyetlen bánatom, hogy Pesten járnak, de itthon Ócsán nagyon nehéz lenne megszervezni úgy az életünket, hogy eleget dolgozzunk, és időben haza is érjünk.

Mindenkinek kellemes őszt!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Meli83

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 20, 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Roviden rollunk is:

Mark is lassan 3 honapja szobatiszta, ejjelre meg teszek pelust, mert nem mindig ebred fel, de van, hogy reggelre szaraz marad.

Beszelni is nagyon szepen beszel, mar mesel is, neha olyanokat is ami nem igaz Laughing , mindenki erti amit mond, tehat mar nincs gond...

Mult heten 5 napig korhazban voltunk, nagyon beteg volt szegenykem, veres szeklete volt, de csutortokre mar annyira, hogy folyt ki belolle a ver, mint aki menstrual Crying or Very sad nagyon megilyedtunk Sad , de szerencsere mar jol van...egesz nap enne, nem lehet leallitani....

Lassan mennem kell, ugyhogy most ennyire futotta csak....

Puszilunk mindenkit, szep hetet!

http://photos1.hi5.com/0130/74.....028-02.jpg
sziszi-80

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 20, 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem nagy itt mostanában a forgalom Crying or Very sad Mindenki visszament dolgozni Question

Rólunk:
Lili:szinte szobatiszta,néha pisil be,de sokszor azért mert sokáig játszik és későn rángatja le magáról a nadrágot.Áll a bili mellett bugyiba és pisil,na ez ritkán fordul elő Laughing Mostanába elég sokat jártunk dokihoz és akkor a biztonság kedvéért adtam rá pellust,de le kellet venni és úgy pisilt.
Három hétig szenvedtünk egy vírusos torokgyulladással,míg aztán megelégeltem és elvittem maszek alapon gyerekdokihoz.Mostmát meggyógyult Laughing
Gyönyörűen beszél,na jó a "r" betű még nem megy és néha a "v" betüvel is küzd,de szépen mások számára is érthetően beszél.Mondatokat formáz.A kedvence mostanában:nyanyuci (ez lennén én Laughing )mit csinálsz?

Levente:megy mint a golyó,mindenhova felmászik.Lilitől sokat tanul.Már Ő is próbál önállóan enni Laughing És már beszéddel is próbálkozik:annya,bú,bee,cica,gyeje-csak néhány példa.

Viszont sokszor nehéz velük Embarassed Levente borzasztóan sokat verekedik Embarassed

Rólunk dióhélyban ennyit.Aztán egyegy beszámolóval jelentkezhetnének a többiek is néha Wink

Puszi és mindenkinek további jó babázást Hello
Bee

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 19, 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Badol!

Szerintem azért lehet - többek között - az éjszakai visszaesés Nikinél, mert túl sok mindent kell feldolgoznia, túl gyors a fejlődése nappal, és ezt nehezen követi éjjel, dolgozik a tudatalattija, stb. Persze ez csak feltételezés. De mint mondtad, nagyon sokat változott mostanában, valamivel kompenzálnia kellett... No, megyek fürdeni Smile
Vissza az elejére
badol

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 07, 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem sok mindenki van itt mostanában Sad

Egy kis helyzetjelentés a kétévesem életéből:

A kedvencem:
szobatiszták vagyunk nappal... na jó egyszer-egyszer előfordul, hogy bepisil, de nem minden nap. És szól, ha kell, azt mondja "kaka van" (nem tudom miért ezt, mikor amúgy mindent rendesen beszél, de a pisi az csak kaka, ez van Smile) Aztán miután szólt, visítva tiltakozik, de én már tudom, hogy rá kell ültetni a bilire és mindig ott is az eredmény.
Dálutáni alváshoz sem kap pelust, pisil előtte is, utána is; általában száraz marad az ágy...

Második kedvencem:
"ovisok" lettünk. Ez azért van a kedvenceim között, mert egyrészt lett egy kis szabadidóm, amikor érdemben dolgozhatok, ami már nagyon hiányzott. Másrészt meg mert a "beszoktatásnál" az egyetlen hiszti akkor volt (van), amikor haza kell jönni Very Happy
Mondjuk pontosítsunk: az "ovi" valójában egy családi napközi, ahol általában 3-4 gyerekkel van ott egy nagyon lelkes, idősebb óvónő. Niki a legidősebb volt a beszoktatás alatt, most lesz még egy- két picivel nagyobb gyerek. Ja és, csak heti 2 napot járunk, de akkor reggeltől eset 6-ig minimum...

A harmadik kedvencem, de ez már nem újdonság: nagyon szépen beszél a csajszi. Sokan 3-4 évesek megirígyelhetnék mind a mondatalkotását, mind a kiejtését. Már az R hang is alakul Smile Az L-et nemrég tanulta meg kiejteni, és most ő is lelkesen hangsúlyozza ki, hogy milyen szépen tudja mondani, pl. Lemegyünk; heLLó Smile)
És imádom, hogy minden gondolatát, vágyát, félelmét el tudja mondani.

Nyáron voltunk nyaralni, táborozni is sokat. A nyár java részén Nikike anyába-bújós-senkivel-el-nem-menős volt, de szinte egyik napról a másikra kinyílt augusztus közepére; és megy mindenkivel, barátkozik, beszélget... Smile nagy szerencse, hogy ezt az időszakot fogtuk ki az ovibaszokásra!

Amit viszont nem szeretek:
Nyár elején már olyan szépen aludt éjjel, max egyszer ébredt meg, vagy egyszer sem... most meg visszaestünk féléves szintre... rengeteget kel, nyugtalan, semmi nem jó neki éjjel Sad Kivagyunk apával... Nem értem, ha nappal ilyen magabiztos, kiegyensúlyozott, miért csinálja ezt éjszaka... Sad(

De egyébként imádom Smile Mi a helyzet a többi kétévessel?
Bee

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 27, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Röviden annyit, hogy mi jól vagyunk, tegnaptól 5 hét szünet után ismét bölcsiben Bálint, jövő héttől az oviban lesz három hetes szünet Smile Túl vagyunk egy Balatonlellei gyári üdülős nyaraláson, és persze rengeteg munkával és gyerekápolással eltöltött napon.

Persze sikerült jó sok vírust összeszedni, Bálint lényegében február elejétől május végéig idén végig taknyos volt Sad És persze nem szedett antibiotikumot, mert mindig "csak" vírusfertőzése volt. Volt, hogy 1-2 naponta lázas is a nátha mellett, a füle is be volt gyulladva az utolsó néhány hónapban, úgyhogy megjártuk a fül-orr-gégészetet, ahol javasolták az orrmandulaműtétet. Majd elmentem egy régi osztálytársamhoz, aki szintén fülorrgégész, és megnyugtatott, hogy nem kell ám kivenni a manduláját, hanem elegendő kicsit erősebb allergia elleni cseppet adni, és erősebb szteroidos orrsprét használni. Persze közben végül nyár lett, és mostanában nem is volt náthás, csak egy csúnya nyári vírust szedett össze, amit Julcsa hozott haza az oviból Sad

A munkámban kicsit frusztrál, hogy mindig helyettem dolgoznak a kollégáim, mert egy-egy hetet dolgozom csak, utána otthon vagyok. Most már páromat is beizzítottam, úgyhogy felváltva vagyunk itthon a gyerekekkel. Mondjuk csak Julcsival tudna elvileg itthon maradni betegállományban, mert Bálinttal vagyok Gyesen, vele csak én lehetek itt.

Bálint az utóbbi másfél hónapban (lényegében a bölcsiszünet alatt Sad )belehúzott a beszédfejlődésébe: eddig csak az anya, apa, mama, papa szavak mentek, némi vau-vau-val keverve. Most viszont szinte mindent mond, illetve aminek tudja a jelét, azt is. Persze csak mi értjük, vagy néha mi sem. Míg Julcsi csak akkor mondott ki egy szót, amikor érthető volt, addig őt nem zavarja, hogy papua-nak hangzik a kakaó, vagy pl. ha mondom neki, hogy dobozos autó, akkor azt mondja, hogy ö-ö-ö autoooo (valahogy berreg az autó végén Very Happy ). Sikeresen használja az ö-betűt jolly jokernek, bár ez már egy éve lassan így megy.

Bili: rá sem tud nézni, pedig néha - még a kezdeti próbálkozásoknál - belepisilt. Aztán most nem szeretne. Szerencsére órákat elvan pelus nélkül pisi nélkül, így ha otthon vagyunk, 2-3 átöltözéssel megússzuk. De nem próbálkozik azzal, hogy előre szóljon.

Egyelőre ennyi, most megyek vissza dolgozni. Bocsi, hogy nem voltam sokáig, illetve hogy nem reagálok mindenre, most sajna csak helyzetjelentésre telik...

A hozzászólás legutóbb Bee által 2010, Szept. 19, 08:27-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Bee

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Visszaolvastam, holnap próbálok írni!
Kia, gratulálok a kismanóhoz!
Vissza az elejére
Meli83

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 10, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger
sziszi-80

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 27, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondoltam benézek hátha van hír Kiáról és tessék Laughing

Kia:gratulálok a nagyfiadhoz Exclamation Féltékenység nem volt,mert szerintem Lili még túl pici volt amikor Levente megszületett.Most inkább felfedezhető.Pld ha játszok Leventével Lili reögtön jön hogy "én is" Laughing
Az nagyon jó,ha van segítség.Sok sok puszi és vigyázzatok magatokra Laughing
kiakcat

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 25, 14:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
Visszaolvastam. Nálunk viktor még nem bezsél, pár szót csak, de halandzsa még mindig megy.
Pelus nélküliséget nem próbáltuk még, most úgysincs értelme. Kakánál szól kb 10 napja, ill. előtte szól, h jön.
Saját kiságyban alszik, nem rácsos, d evan korlát, amikro először felsír, áthozzuk a nagyágyba hozzánk. Így ha Barna is ott van, mindkét oldalamra jut egy gyerek Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiakcat

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 25, 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
Junius 15-én megszületett Barna, 4kg-val, és 53 cm-rel. 20.30kor mentünk be és 22.15-kor megvolt már. A vajúdás a játszótéren zajlott tk Smile. Gátvédelemmel szültem, ezért a kitolás elég hosszú és nehéz volt, d etúl vagyunk rajta Smile.
Viktor nagyon féltékeny, és sokszor dühös. Anyukám napközben velem van, így nagyjából boldogulunk, egyébként nem tudnám csinálni, vagy tápszeres lenne viktor.
Szóval káosz van angyon, főleg éjjel, amikro mindenki engem akar. Dehát az első időszak ilyen. Lesz ez még így se Smile
Majd próbálok visszaolvasni.
Sziszi, nálatok volt testvérféltékenység?
Vissza az elejére
sziszi-80

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 14, 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Badol:mi is belevágtunk a "pellus nélküli létbe"Mi ott tartunk (a 4.nap) ,hogy pisilés után vagy közben szól hogy pisi.Délelőtt még van,hogy adok rá pellust míg boltba megyünk és az ebédet kifőzöm.Álltalában a kakát is délelőtt végzi,így azt nem kell takarítanom Laughing Ja és pisilés után megy a fürdőbe veszi a kendőt és töröli fel a pisit :tölölöm kiálltással Laughing Ha bekakál akkor is jön és szól hogy kaka.
Bili nekünk is zenélős,ne még néma Crying or Very sad

Olyan ritkán van itt valaki Crying or Very sad

Mindenkinek kellemes nyarat Exclamation
badol

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 12, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hát elkiabálni még semmiképpen nem akarom, de nagyot léptünk előre bilizés terén Laughing gondolom érdekes lehet nektek is, hát leírom:

Anya (azaz én) ugyanis megelégelte, hogy a pelenkacsere = ( iszapbirkózás + akorobata fellépés + ordítás + veszekedés + takarítás ) x5 naponta...
és nem várta ki a kánikulát, hanem még az utolsó esős napokon úgy döntött nem csinálja tovább és márpedig bili lesz...

Úgyhogy fenntartva a "takarítás" opciót esetleg némi - békésebb -veszekedést, de kiiktatva a többi sportot, levettem a gyerekről a pelenkát, és hagytam, hogy belepisiljen a harisnyába... (persze csak a kettesben/ hármasban itthon töltött idő alatt)
Az elmúlt 11 nap alatt az alábbiak szerint alakultak a dolgok: (egy - egy nap az ritkán teljes nap, legtöbbször 3-4 óra délelőtt, amíg lehetett kisérletezni, de volt, hogy csak este volt egy kis nyugis időnk vacsi után... ha megyünk valahova, mindig pelusban)

1. nap: pelus nincs, de még hideg van, így harisnya...
eredmény: sok takarítás, bilibe pisilés 0, sőt, nem is veszi észre, hogy pisis lett...
2. nap: úgy haladtunk, mint az elsőn (azaz sehogy), de mikor már kezdtem volna lemondani a dologról, a gyerek nyafogni kezdett, hogy "viizees vaagyook..." (Anya: hurrá... Smile) tegyük hozzá, 5-10 percenként képes bepisilni!
3. -4. nap: (itt kevés szabadidőnk volt) elértük, hogy időnként ráüljön a bilire ellenállás nélkül. De találat legfeljebb véletlenül volt, inkább az volt a jellemző, hogy a bili száraz maradt, míg előtt 2 perccel és utána is 2 perccel bepisit... A harisnyát időközben rövid-nadrágra cseréltük (sok-sok rövidnadrágra), mert megérkezett a jó idő
5-7. nap: a rövidnadrág lecserélődött bugyira vagy csupasz popsira, de ez csak az időjárásnak köszönhető. viszont ha megfelelő időben sikerül szólnom (ez azt jelenti, kb. 15 percenként !), akkor el tudja indítani a pisit, tehát megtanulta, hogy kell szabályozni, ez nagy lépés!
8-9. nap: komoly előrelépés ugyan nincs, de sűrűn küldöm bilire, és szívesen megy, büszke rá, ha megszólal a bili (mert hát az zenél...), meg tudja szólaltatni, érzi, hogy kell-e még, vagy végzett.... csak 2-3 takarítás vár rám naponta... Smile Ja és volt, hogy elindult a pisi, együtt észrevettük, megállította és a bilibe folytatta...
10-11. nap, de főleg ma többször volt olyan, hogy csak azt vettük észre, hogy zenél a bili Smile Önállóan elintézte. Laughing (pucéron megy csak, mert nem sikerül letolni a gatyót)
Bár ettől független, még este is takaríthattam, mert akkor épp nem figyelt... de határozottan haladunk! Cool

Itt tartunk most Smile van egy kis fény ott az alagút végén Wink Azért nagy előrelépés ahhoz képest, hogy két hete még a biliről hallani sem akart...

És ti belevágtatok már így a kánikulában? Hogy megy?
Ana

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 08, 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Mi is vagyunk ,lassan intézem a dolgaim,mert muszáj lesz vissza mennem dolgozni.
Apa lesz sokat a gyerekkel,illetve amikor ő dolgozik akkor bébiszitter.
Úgy néz ki sikerült jót találni (1 hónapban kb 8 nap amikor hétköznap
szükség lesz rá)
Neki is van egy kisfia aki 3 hónappal idősebb Gergőnél.
Olyan 40000 ft lesz /hó .De reggel lesz olyan például már 6-kor viszem majd a gyereket,magán bölcsibe ilyet nem tudnék megoldani....
Szeret ott lenni Geri,remélem ez így is marad:)
Nálunk a beszéd még nem az igazi,mi 1-ig tudunk számolni,és mondókában is 1-2 szót mond be ilyen " válaszolgatósba"
Halandzsa valamint iszonyatos mennyiségű szótag és kb 20-30 teljes szó amit fel tudunk mutatni.Viszont már kezdünk biciklizni.
Kb 2 hónapja nem rácsos kiságyba alszik,kb 1 hét alatt szokta meg az új ágyat.első nap még a földön akart aludni.
Éjszaka amikor felébred(nem minden éjjel de azért előfordul)jön ki és fekszik be a mi ágyunkba.
Biliről hallani sem akar,én nem erőltetem,szerintem észre fogom venni,h megérett rá.
Ő is nagyon hallgatózik,nagyokat nevetek rajta.
Napokban figyeltem meg,hogy eddig mindig nagyobb gyerekekkel játszott
és illedelmes volt,sosem volt irigy.
Azonban nemrég itt volt nálunk egy 9 hónapos kislány.és tőle meg elvette
a játékait,szóval ugyanazt csinálta mint vele szoktak a nagyobbak.
Egyenlőre ennyit mert felkelt a nagyfiú.
sziszi-80

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 28, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Meli:hogyhogy akit érdekel?Szerintem akik itt vagyunk (még) azokat szerintem érdekli,hogy a másik gyerkőce hogyan fejlődik Laughing
Megnéztem és szerintem van egykét kép amin a koránál idősebbnek látszik Márk Laughing

Kia:priviben elküldöm a számom és ha megvan a picur küldesz egy sms-t és tudatom a még itt levőkkel Laughing

Nálunk most eléggé ránk járt a rúd Crying or Very sad Előbb Lili volt megfázva,nem komoly csak torokgyulladás,de Levente követte és Ő már hörthurutos lett.Lili kilábalt a megfázásból,de a szövődménye középfülgyulladás lett.Éppen nem kellet felszúrni,de kedden viszem vissza majd akkor megmodják.Aztán Leventének lett tiszta vörös a szeme pünkösdre.A doki szerint kötőhártya gyulladás,de nem csipás a szeme.Szóval most kijutott Evil or Very Mad

Az idő sem a legjobb.Hol nyár van ,hol pedig szinte ősz Twisted Evil
Meli83

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 21, 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger
sziszi-80

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 17, 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néhány új kép a www alattt
sziszi-80

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 17, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bili:nálunk is mondja ha pisilt,vagy kakilt,de pellus nélkül nem ül bilire.A nadrágját letolja és úgy ül rá,hogy pisilek,de mikor levenném a pellust hevesen tiltakozik.Én békén hagyom,mert szerintem többet ártok ha ráerőltetem a bilit.Majd a jóidőben leszokunk(remélem) Laughing

Kia:hűha már a finisben vagy Laughing Majd meglátod mennyire fogja Viktor szeretni a kistesót.Az első hét nehéz lesz,de utána már valamivel könnyebb.Nálunk ha Lili felkel nem minket hív,hanem az első szava:Ete? (így hívja Leventét).

Meli:főleg a csúnya szavak ragadnak meg Wink

Leventém egyik nap betöltötte a kilenc hónapot és másnap elindult.Borzasztóan sokat tanul Lilitől.Már mutatja a csi-csip csókát és tapsikál.Csak borzasztóan akaratos Crying or Very sad
Lili továbbra is egy tündér.
Meli83

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 16, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vagyunk mi is, de legtobbet az udvaron vagy setalni.

Badol! a bili kerdes engem is erdekelne, mert nalunk is ua a helyzet mint nalatok, hallani sem akar Mark rolla. Mindig mndja, h "anya pisiltem" vagy, hogy "kakalok" de mindig mikor mar keszen van, ha kerdezem, h hova kellene ezeket csinalni akkor mondja, hogy a bilibe, de ha elo akarom venni akkor kezd tilakozni 1000rel.

Rollunk: Mark nagyon ugyesen beszel mar mondatokban, mindent elmagyaraz amit akar sot mar pletykalni is kezdett Laughing ugyhogy vigyazni kell, hogy mit beszelunk elotte.

Jarunk csutortokonkkent oviba es nagyon szereti. Azt vettem eszre, h egyaltalan nem irigy, barmit elvehetnek tolle mert nem cirkuszol, megprobalja vissza kerni, de ha nem kapja akkor elmegy es keres mas jatekot. Nagyon orlok neki!

Tobbiekrol valaki valamit?
badol

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 16, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kiakcat!

Engem érdekelne a 22 hós beszámoló Viktorról... Smile
és persze a többiekről is Wink

Very Happy azt nem csodálom, hogy a 36. héten ide-nem-illő gondolataid támadnak egy fityiszről
egyébként csak arról volt szó, hogy a hüvelyk-ujját (amelyik rendszeresen "elmegy vadászni", tehát vadász... ) be kell hajtogatni a megfelelő helyre, hogy fityisz legyen belőle, mert egyedül nem sikerült. Smile

Bilivel áll már valaki valahogy?
Mi most nagyon rosszul. Niki határozottan tiltakozik, hacsak szóbahozom, hogy megpróbáljuk. Nem tudom miért ilyen ellenszenves neki, és mit tegyek ezellen... Sad
kiakcat

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 14, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Rég voltam én is. igyekszem majd hosszabban is...
Barna babával hétfőn elérjük a 36. hetet Smile. Néha már nagyon várom, de félek is.
Kb 4 napja van egy kezelhetetlen gyerkőcöm, akinek minden neeem, földönfekvős hisztikkel és verekedéssel. Asszem tombol a dackorszak. Viktor eddig se volt egyszerű, de most.......És még meg se született a kistesó...
Amúgy jól vagyunk Smile
Viktor még egyszer szopizik, alvása hol jobb-hol rosszabb, köztünk alszik éjféltől általában. Evése katasztrófa. Röviden Smile
Amúgy imádnivaló ördögfióka, akit egyik pillanatban kiborít, a másikban meg szétszeretgetném Smile

Háát Badol...lennének ötleteim, de talán azt nem baba-mama fórumra való Smile
Írtam Viktorról egy 22 hós elég hosszú összefoglalót, megpróbálom majd feltenni vhová, tele van képekkel is. Ha vkit érdekel szivesen elküldöm az emiljére.
Ti is írjatok, ha van időtök, kiváncsi vagyok ki-milyen így majdnem 2 évesen Smile
Vissza az elejére
boldogmamam

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 07, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lucamami!

Köszi a tippet, jó lesz ha tudok ezen is spórolni egy kicsit. Ráadásul én is a Huggies-ra esküszöm, gyerekeknél ez volt teljesen allergiamentes.

És azt láttad, hogy ahonlapról kifestőt is le lehet tölteni a gyerekeknek? Addig is tudok nyugodtan mosogatni Smile
Vissza az elejére
badol

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 06, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy kis gyerekszáj-fejtörő nektek:

"Be kell tenni a vadászt a fityiszbe" Smile

Ezt nemrégiben hajnali 5-kor, - miután odabújt hozzám - ismételgette nekem a lányom, amíg fel nem fogtam, hogy mit is kell tennem... Very Happy

Na, kitaláljátok? Wink
sziszi-80

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 22, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy látszik kihalni készülünk.Mi is ritkán vagyunk benn Laughing

Rólunk:Leventének van 2 foga és tegnap megtette az első önálló lépéseit,kb 3 métert.Igazi örökmozgó.

Lili szépen beszélget,már elszámol 10-ig igaz segítséggel.Mondókákat és énekeket is tudunk persze csak egy két szót jegyzett meg.

Remélem mindenki jól van.

Kia mikor is szülsz Question Hogy viseled?

Többiek kistesó projectet nem terveznek Question Nem tudunk senkiről semmit Crying or Very sad
badol

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 16, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Olyan tavasz lett, hogy eltűnt mindenki? Smile
sziszi-80

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 25, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Végre itt a tavasz Laughing Rengeteget vagyunk kinn,már kezdtem depis lenni a sok bezártságtól Laughing

Viktor videóit mi is néztük és mindkét gyerkőcöm elvezte.Lili mindíg fennhangon kacag,ha gyereket lát "téblábolni".

Lili még mondatokat nem mond ugyan,de megmagyarázza hogy mit akar.Egy példa:apa beültette az autóba erre Lili:apa csüccs mamáho-apa vigye mamához autóval.
Mostmár Levente is mondja a magáét:gyegye,dede ,de ezt folyamatosan.
Borzasztóan sokat küszködünki a fogával,pedig van borostyán láncunk is.

Ja és állandóan menne.A bébikompot sem rendeltetésszerűen használja:
http://hu.fotoalbum.eu/images1.....6/00000015

Kaptunk a tesóméktól a biciklire gyerekülést,amibe Levente ülhet,így már hárman is tununk menni bárhová nem kell várni apát vagy pesztrát keresni:
http://hu.fotoalbum.eu/images1.....000009.jpg

Többi kép a www alatt.

Kívánok mindenkinek szép napot
badol

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 18, 00:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egyszer pár hete írtam egy hosszú hsz-t, de elveszett, és nem volt erőm újra kezdeni. Confused
Azzal akartam dicsekedni, hogy Niki mennyivel jobban alszik az új szobájában, de ez az utóbbi időben kicsit visszaesett, úgyhogy még várok a dicsekvéssel Smile

Örülök, hogy a többi baba is elkezdte a dumapartit. Smile Nikinek be nem áll a szája, nap mint nap elcsodálkozunk rajta, hogy miket mond. Rendes mondatokban beszél, összetett mondatokat is mond már. (pl. Anya haragszik mert szétdobáltam a ceruzákat) ...de azért csak szétdobálja ... Twisted Evil

Kia!
Idézet:
Apropó fura dolgok. Pl a konyhában égni kell mindkét lámpának, a szobában mennie a párologtatónak, az egyik ajtrónak csukva kell lenni, ajoghurtos dobozt, ha megette egyzserre i kell dobni a kukába .Igy érzi jól magát, ha nme így van mutogat, kelzi, h csináljam meg. Nálatok is van hasonló?

Nikinek is vannak hasonló dolgai. Amit megszokott, hogy az hogy szokott lenni, azt elvárja, hogy úgy legyen. Pl. nem vehetem le a szemüvegem, egyből mondja: "anya felveszi szemügét" Smile Az szerintem csak jó, ha vannak "szokásos" dolgok, és megnyugtatja őt, ha bekövetkezik az, amiről tudja, hogy következnie kell Smile
De ha valamiért mégis másképp kell történnie, el lehet neki magyarázni, és akkor tudomásul veszi. (pl. most alszik anya, úgyhogy nem veszi fel a szemüveget)

És nagyon aranyosak a Viktor-videók! Smile

Jöhetne már a tavasz...! Cool
Ana

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 17, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Kia jobbulást kívánok Viktornak!Mitől lázas?
Látom nem nagyon van időtök írni,én is így vagyok vele.
Általában ketten vagyunk itthon,apa sokat dolgozik.
Már jó ideje egy kis motorozásra se tudunk kimenni,mert mifelénk eléggé viharos szelek vannak,és Geri most kétszer egymás után is meg volt fázva.
1-2 hete történt valami beszéd ügyben,egyre több szót.szótagot mond be nem áll a szája.
Úgy fut mint a nyíl,és valószínű hozni fog neki egy kis biciklit a nyuszi mert
autó,motor és bicaj ügyben még mindig nagyon erős az érdeklődés Very Happy
megvettük már az ágyát ,de még nem volt ideje apának össze rakni,picit én tartok is tőle,hogyan fogom altatni majd...
Egyenlőre ennyit most dolog van.
kiakcat

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 16, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.videoplayer.hu/users/myvideos
raktam fel néhány új videót viktorról
fn: kiakcat
jelszó: viktoria
ha kéri

sztem az orrporszívós különösen aranyos Smile, a pocsolyásokat csak erős idegzetű anyukáknak Smile

remélem jól van mindneki, viktor épp nagyon lázas Sad
Vissza az elejére
sziszi-80

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 13, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kia:örülök,hogy jól sikerült a kikapcsolódás.Ez arra is jó,hogy megszokjátok egymás nélkül hiszen a szülés után Viktor nélküli lesz a kórházban.Én borzasztóan nehezen viseltem Lili nélkül,pedig a 4. napon már jöttünk haza.Én borzasztóan sokat sírtam a hiánya miatt Crying or Very sad

Bee:jó hogy a pároddal szernt a béke.Nálunk csak kádban pancsi van,de azt már 2 hónapja együtt élvezik Laughing

Borka:mi felénk( még a dokim is )így hívják a spirált.Nincs benne hormon,de olyat is lehet kapni)persze majd 100 ezerért)

Itt borzasztó car idő van.Hol tavasz hol pedig tél a javából.Most éppen esik a hó Evil or Very Mad
gigike22

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 04, 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dE1qTXNUTjgwMG5fSl9IU1o3blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
Vissza az elejére
Bee

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 04, 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kia, köszönjük a beszámolót kalandos utadról! Nem lehetett semmi először távol lenni ilyen sokáig Viktortól, főleg a körülmények miatt sem, de hát egyébként ti is össze vagytok nőve rendesen. Ő jól viselte a távollétedet?

Igazad lehet a feszültséglevezetésről, talán nekünk is sokat jelentene, ha nem a négy fal között vészelnénk át a telet, hanem kirándulni mennénk, vagy sport formájában tombolnánk ki magunkat. Egyik kollégám is helyből azt mondta, amikor teoretikusan beszéltem arról, hogy apuka meg anyuka nem igazán adaptálódtak a gyerek születése után a megváltozott körülményekhez: mondta, igazán nem nagy gond, hiszen lehet annyi eszük, hogy leadják egy hétvégére a gyerekeket a nagyszülőkhöz, és elmennek egy hétvégére valahová... Lehet, hogy ránk is ez vár, mert ha gyerekekkel megyünk el, akkor nem igazán oldódnak meg a problémáink. Amikor legutóbb mentünk, az idő nagy részében aludt volna, beszélgetni egy percünk nem maradt...

Hát Viktor hozzászokott rendesen dolgokhoz. Nálunk is van néha, hogy valaminek úgy kell lennie... Ezért nem szoktam mindent mindig ugyanúgy csinálni, mert félek ezektől. Így jártunk a fürdéssel. Korábban semmi gond nem volt vele, jártunk fürdőhelyen is, bár csak egyszer-kétszer, és még nyáron. A gyerekek a bedugaszolható, szokásosnál mélyebb zuhanytálcában szoktak fürödni, de ennek tönkrement a lefolyója, nem lehetett elzárni, vagy inkább kinyitni, ami nagyobb probléma. Ezek után a gyerekzuhanyozás mellett döntöttünk, meg is szokták gyorsan. aztán azt szerettük volna, hogy mégis hadd pancsoljanak a nagy kádban hetente egyszer, és Julcsival nem is volt gond, de Bálint csak addig élvezte a fürdést, amíg Julcsi volt csak a kádban. Bálintot be sem tudtuk tenni, és azóta is, a zuhanyzó alján egy centi víznél is már kezd visítani, annyira megszokta, hogy nincs víz, amibe tocsogna... szóval most gondolkodhatunk azon, hogyan fogja újra megszokni Bálint a nagyvizet (mondjuk minimum 1 centiset Very Happy )

A múltkori vitánk végülis elült, nem vette fel egyikünk sem, kihagytam a pszichodokit is a dologból és másnál sem mószeroltam be páromat, max a munkahelyen puffogtam kicsit, amikor dolgozni kezdtem. De szerencsére másnak nagyobb gondja volt, így hát nem is vittem túlzásba a panaszkodást. azért köszönöm az együttérzést, jó volt elpanaszolni valakinek.

Bálint és Julcsi megint itt, bár Julcsi először hiányzott tegnap az oviból idén. De muszáj szívni az ő orrát is, ha nem akarunk megint arcüreggyulladást...
Tegnap volt egy érdekes dolog: mivel Bálint még egészen jól volt tegnap, Julcsival kettesben maradtunk itthon, meg mentünk el orvoshoz. Furcsa volt, mert Julcsival úgy tudok csak normálisan játszani, vagy festeni (gyöngyözni, stb), ha Bálint alszik. És tegnap reggel vagy két órán keresztül vártam, hogy mikor hallom meg a hangját, hogy sír, pedig reggel elvitte bölcsibe az apja. Na igen, az is először fordult elő, hogy nélkülem indult valahová reggel az apjával. furcsa is volt, először azt hittem, nem sikerül, de miután tejcizett egy kicsit velem, meg megmutattam neki a holdat, végül elengedte a cicit, adhattam neki más kaját, és simán otthagytam őket, elosontam a fürdőszobába... A biztonság kedvéért a párom beszólt, hogy jobb lenne, ha ott is maradnék, amíg ők el nem mennek, és nem is volt több probléma, csak az ébredéskori tejcin legyen túl...

Tényleg, többgyerekes anyukák: ti hogy játszotok a nagyobbnak való, kisebbeknek veszélyes játékokkal? Julcsi imád rajzolni, kifestőzni, de Bálint csak a ceruzák kiborítására koncentrál... Julcsi szereti ezeket a víz hatására összeragadó gyöngyöket (Aqua Beads, Beados), Bálintot meg féltem, hogy lenyeli, ugyanúgy, mint az apró legót. Így már hónapok óta nem játszottunk normál legóval, csak Duplóval, mert azzal nincs ilyen gond. De tudom, hogy többet kellene nagyobbaknak való játékokkal foglalkozni, hogy ne maradjon le a fejlődése Julcsinak, de nagyon kevés az az idő, amikor Bálint biztonságosan alszik...
Vissza az elejére
kiakcat

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 01, 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
jobbulást a betegnek!

viták- mi is jóval többet veszekedünk (főleg sztem miattam Embarassed ), mióta viktor van. De talán azért, mert fáradtak vagyunk, meghát ugye a feszültséglevezetés sajna néha a másikon keresztül történik. Máskor elmentem futni, tornázni, vagy túráztam 30-50km-t, azután kenyérre lehetett kenni Smile.

hiszti- Badol! Nálunk is többmindenben van változás, bár más jellegűek, mint Nikinél. Viktor mindig is erős akaratú volt, ha vmi nem úgy történik ahogy gondolja, legyen bármilyen apróság, nagyon durva hisztit nyom le. Nagy hangerővel sir, lefekszik a földre, csapkod (engem is), ill. eldobja, ami a kezében van (bármi az). Nagy türelemjáték. Ami engem nála aggaszt, h éjszaka is vannak furcsa dolgai, nem is tudom, h nevezezzem. Olyan dühkitörés szerű, de t alszi közben. de nagyon visít, és csapkod. Én addig azzal magyaráztam, h nagyon érzékeny, olvastam h a napközbni sok nem megviselheti őket. De már gondoltam arra is, h elbeszélgeteke gy gyerekpszichológussal, van ismerős ilyen.

Apropó fura dolgok. Pl a konyhában égni kell mindkét lámpának, a szobában mennie a párologtatónak, az egyik ajtrónak csukva kell lenni, ajoghurtos dobozt, ha megette egyzserre i kell dobni a kukába Smile.Igy érzi jól magát, ha nme így van mutogat, kelzi, h csináljam meg. Nálatok is van hasonló?

Bee! Sajnálom a érjed hozzáállását. Nehéz lehet.

Barcelona-Az első napot leszámítva jól sikerült minden. Indulás előtt éjjel nem bírtam aludni, nagyon megviselt, h itt kell hagyni vikotrt, nem hittem volna, h ennyire. Aztán reggel majdnem háromnegyed órával korábban jött értünk a misrtál, így nagyon kapkodtunk, nem is tudtam rendesen elköszönni. Balcsiig zokogtam Kaposvártól Smile.Aztán a reptéren jött az újabb sokk, 2 óra várakozás után, már amikor azt hittük, h nemsokára beazállunk, kiderült, h lezárták a müncheni repteret (arra mentünk volna), és így biztos nem érjük el a csatlakozást, és a következő gépre már nincs hely münchenből. Így azt tudták felajánlani, h frankfurton keresztül menjünk, ez plussz 6 óra várakozást jelentett , 2 és felet még Pesten, majd 3 és felet Frankfurtban, így éjjel 1 re értünk Barcelonába. Hulla fáradtak voltunk. A végén már se olvasni, se ülni nem bírtunk, meg persze végig Viktor járt a fejemben. És akkor még mázlink volt azzal, h nem Madeirára mentünk (ahogy terveztük), mert ott árvíz, földcsuszamlás, és zárt reptér...

De másnaptól már ok volt minden. nagypapi nagyon rendes volt, jófej sms-eket írt, és ettől megnyugodtam és tudtam élvezni a kikapcsot. . Amikor megjöttünk visszafogottan fogadott, és este nem is bírt sokáig elaludni, szerintem a nagy érzelmek miatt, de hamar visszarázódtunk Smile.
Az első altatásnál viszont közölte, h "CIccci"..hát nem bírtam ellenállni neki Smile.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 26, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bee,
én is sajnálom a vitát... Pároddal nincs minden rendben.. Normális ember nem viselkedik így... már bocsánat. Egy párterápia lehet, hogy segíthet.

Badol,
ilyen időszakok vannak, de nagyon durván, és hát kellemetlen, az biztos. Nekünk a fiam most kezd anyás lenni, a lányom meg eleve az, még erősebben. De nem bánom, inkább csak munkaügyben tud ciki lenni, de inkább legyenek anyásak, mint elveszettek a világban... Wink

Sziszi,
mi az a hurok? Embarassed Olyan, mint a spirál? Vagy ez hormont is bocsát ki?

Na, mi jól beszoptuk ezt a vírust... Én kikezeltem magam, de a párom póruljárt, negyven fokos lázzal fekszik... Nagyon gáz... Szegény... Crying or Very sad
Tisztára befostam, mert ilyet nem szokott, úgy kelt fel reggel, hogy szabályosan remegett a hidegrázástól és összevissza beszélt. Hívtam én mindenkit, akit értem - a doki nagyon rendes volt, azt mondta, hogy ez csak láz, valami vírusos cucc okozza, mindenképpen próbáljuk lenyomni, igyon sok folyadékot, pihenjen stb. Nem szokott ilyen lenni, nekem volt egy másfél napos negyvenfokos lázam, de az is három éve, és egyáltalán nem emlékszem, hogy így remegtem volna... Ijesztő volt. Most már jobban van, bebugyolálva, alszik, kapott Algopyrin-szurit, itatom réti legyezőfűvel... Remélem, neki sem tart tovább egy napnál, nekem akkor semmi sem vitte le... Neki azért lejjebb ment.

Megyek, adok enni a pulyáknak... Meg valamit etetni csórikámmal is...
Csemeték még jól vannak, annyira szeretném, ha jól is maradnának...
sziszi-80

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 25, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bee:remélem kibékültök a pároddal.Mi is azóta veszekszünk mióta a gyerekek megvannak.
Julcsi tényleg egy igazi tündér Wink

Badol:még nincs olyan tapasztalatom,mint Bee-nek,de látom,hogy Lili is van hogy anyfüggő.Most jelenleg mindkét gyerekem az.Levente olyan szinten,hogy az ágyáról levettük a rácsot és a franciaágy mellé toltuk így alszik éjjel,de tegnap arra keltem fel,hogy a fiam mászi mellém én meg hagyom,mert így legalább van este alvás Sad

Kia kismami hol vagy?Hogy viseled a terhességet?

Ja mi közben megoldottuk a védekezést,a dokim javaslatára hurkot tetettem fel (szedtem az 5
stimu alatt elég hormont)

Arcsi,Szetimami,Tercsi,Ana és a tövbbiek?

Agyerekek:
http://hu.fotoalbum.eu/images1.....000004.jpg

Ügyi fiam:
http://hu.fotoalbum.eu/images1.....000001.jpg

Többi kép a www alatt
Bee

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 24, 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Badol!
Julcsinak többször volt anyás korszaka, 1 éves kor alatt egyszer pár hónapig, utána pedig újra előjött. Hisztis korszak is többször volt. ezek a korszakok jönnek-mennek, közben nagyon sokat változott Julcsi... Volt olyan, hogy nagyik elől is elbújt, meg hogy a szomszédtól megijedt. Rá fél évre meg olyan, hogy ő kereste a a szomszédot, hívta...
Biztos lehet összefüggésben a külön szobával, új helyen lévő ággyal is. Légy nagyon türelmes hozzá. Nagyon sokszor egy ilyen nem kicsi változás miatt hónapokkal esik vissza a fejlődése: főleg az érzelmi fejlődés... Másrészt nem törvényszerű, hogy egy gyereknek legyenek ilyen nagyon anyás korszakai: Julcsinak volt, de például van olyan barátnőőm, akinek a gyerekeinél teljesen kiesett az ilyesfajta viselkedés. Bálint nagyon anyás, de az utlóbbi párr hónapban sokat fejlődött, már nem sír nagyiknál, idegeneknél, fel lehet kapni, stb.
Vissza az elejére
badol

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 23, 23:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bee, sajnálom, hogy "áll a bál" otthon Sad
Remélem javult azóta a helyzet.

Julcsi tündéri tündér Smile

Más: a véleményeteket szeretném kérni.

Niki mostanában újra nagyon-nagyon anyafüggő lett... Rolling Eyes

Már 14-15 hónaposan ott tudtam hagyni egy zokszó nélkül szinte bárki ismerőssel, akivel már összeszokott, mamáékkal, az öcsémmel is, dédszülőkkel, babyszitterrel...
Két hete azonban egyik napról a másikra ez megváltozott, és újból hihetetlen mértékű hisztit csap, ha otthagyom valakivel, akárcsak egy másik szobában... Egyedül a babyszitterrel nem csinált hisztit, de vele utoljára még ennek az új hiszti-korszaknak a legelején találkozott utoljára, és lehet legközelebb vele is balhé lesz.

Ugyanakkor az úszás és zenebölcsi foglalkozáson, amiket eddig imádott (igaz az utóbbiban komoly kihagyás/változás volt) is hatalmas hisztit csapott. Az előbbin a merüléssel, az utóbbin talán a tömeggel kapcsolatban. (Merülni is imádott, szórakozásból csinálta a fürdőkádban, most abbamaradt, ott sem hajalndó) /ezekre a foglalkozásra apával illetve velem jár, szóval itt nem anya/apa - hiányról van szó./

Szóval ilyen hiszti-változások áltak be, és két dologra tudok gondolni:
Idea

1. most költözött éjszakára saját szobába, ami megviselhette (?), és ami pár nappal azelőtt történt, hogy ez a hiszti dolog kiélesedett.

2. ez az önállosodás, dac-korszak kezdete, amit olyan dolgok is alátámasztanak, hogy mostanában ha megyünk valahova nem cipelteti magát, hanem egyedül akar menni, a kezét sem foghatom Twisted Evil ; illetve lett egy kedvenc játék-állatkája, amelyet nagyon őrizget, hiányol, ha nem találja stb.

Az 1. baj volna, a 2. nem baj, és másképp állnék hozzá...
ti tapasztaltatok hasonlót?
Bee

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 22, 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Bee

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 22, 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka,
Hát mi nyomtuk a kúpokat hétvégén... Minden nap 2-3 kúp, hol hányás, hol láz ellen... Persze homeobogyót is, meg leginkább anyatejet... most is a cicin lóg, de legalább nem hány, nem lázas... kis hasmenés...

Tegnap összevesztem emberrel. Szerinte a tejcitől hány Bálint (szerintem a Nurophen sziruptól meg a magas láztól). Szerinte rendes kaját adjak neki (kapott is végül ht kexet, ropit nem evett) meg teát. No, rendben is van, de én nem bírom sírni hagyni, tegnap, miután kitette ember a lábát, adtam is neki tejcit, egész du. cicin lógott, nekem meg bűntudatom volt. Mikor hazaért az apja kezébe adtam, végigbőgte a fürdetést és a kexes próbálkozásait, aztán megtalált engem, ölembe ült és elfogadta tőlem a kexet és a teát. persze a du-i cicimaraton és azt követő hiszti után sem hányt, szóval én tudom, hogy nekem van igazam. Sad Este mondtam neki, hogy ha nem akarja, hogy szoptassam éjjel, akkor neki kéne felkelnie, mert ha én kelek fel, úgyis megszoptatom... Természetesen egyszer sem kelt fel hozzá, mert úgy nem tudna dolgozni következő nap, és vele meg Julcsival szúrok ki... így hát maradt a szokásos anyai megnyugtató cici Very Happy
Előtte még volt egy szóváltásunk, amiből az jött ki, hogy nekem fel kéne keresnem a pszichiáteremet, mert szerinte ez nem normális, hogy még szoptatom Bálintot. És tudjátok, fel is keresem, hogy megnyugtassam magamat. Meg kellene egy családterápiában járatos pszichológus is, mert ez így már tényleg kezd elmérgesedni.
A lovat az adja alá most leginkább, hogy öccse válni készül, elköltözött az asszonytól a 2 éves gyerekükkel. Mert az nem tudott elhelyezkedni... stbstbstb...
Ezek után ma, ha már dokihoz vittem Bálintot, megkérdeztem, mi a véleménye a tejciről... Azt mondta, ez a legjobb, amit adhatok neki, és ha van fölös, a mélyhűtőbe is tegyek, később még jól jöhet Very Happy Mondtam, erről a férjemet kellene meggyőzni. Mondta, hogy hagyjam rá 24 órára, és lépjek le... Very Happy 1 óra múlva rámcsörögne... Mondtam, ő túl büszke és makacs... Sad nem csörögne... Mondjuk 2-3 gyerekes, korombeli (vagy fiatalabb) anyuka, ebben a hónapban kezdett rendelni...

Nah, munkára fel, vár a házimunka Mosás Vasalás Food Takarítás
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 21, 02:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bee,
elképesztő, nehogy már Te pironkodj, amikor hasznos dolgot teszel Bálinttal... Pironkodjanak ők, amiért képtelenek értelmesen kezelni az egészséges hozzáállást a természethez...! Embarassed Mondjuk, én simán mindenkinek leordítom és ordítottam a fejét, ha ilyenekkel csesztetett, hogy "te még szoptatsz?" Very Happy
Bár nálunk egységesen fogták a vekkert, és 16 hósan leszoktak... Viszont most kezd visszajönni a cici melege című dolog, a bújások - mindkét gyerkőc részéről -, bár Darinka újabban kapaszkodónak használja a cicibimbót (áááu)... Márkus meg már nagyfiú Embarassed (Anya, nagyon tetszik a cicid, mondta a minap Laughing)
Játék, hát ne tudd meg, de újabban együtt játszanak, harc csak rajzoláskor megy, és Darinka harciasabb, elvesz ellentmondást nem tűrően. Márkus meg visszavesz, és akkor a kiscsaj előveszi az összes női kromoszómáját, és megy a műhiszti krokodilkönnyekkel... Tiszta Hollywood Cool

Ja, amúgy tisztára egymás ellentétei... meg ilyen van, hogy Darinka nekiállt mostanában öltözni Shocked Mármint korrektül, mint mi... És rajzolni úgy rajzol, hogy úgy fogja a ceruzát, mint a felnőttek, sose fogta máshogy... Tök poén, és kicsit ijesztő, nagyon okos, kezd egy szintre kerülni Márkussal, pedig van köztük majdnem három év... Embarassed
Pedig aztán Márkus sem 4,5 éves érzetét kelti... Embarassed

...Nagyon nőnek, okosodnak, ami jó, de mi van, ha kiderül, hogy okosabbak nálunk? Laughing

Badol,
Niki nagyon nyomja! Mi se nagyon beszélünk, mondjuk, Márkus nem is hagyja szóhoz jutni. Ő többet beszél, mint egy csaj Very Happy Darinka még inkább nehezen felismerhetően mondja a szavakat, viszont mindent mond, de még erősen babaejtéssel. Sokszor nem értem, olyan ciki Laughing De más anyukák is mesélték, hogy a második gyerek jellemzően kevésbé beszél, mint mozog, szemben az elsővel...

Nem tudom, van bárki, aki azt mondhatná, a két gyereke olyan egyforma belsőleg is, mint két tojás? (Mert külsőleg hasonlíthatnak, persze...) Laughing

Én is nyavalyázok, remélem, már kifelé... Srácok szottyognak, de láz nincs, remélem, nem is lesz... Ezerrel nyomjuk a teákat, vitamint, gyümölcsöt stb. Bármit, csak orvos(ságo)t ne! Rolling Eyes Remélem, nem lesz olyan, hogy kelljen... Akkor már nagyon a végünk lesz... Confused
Bee

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 19, 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát Niki valóban nem semmi. Ehhez képest Bálint még egy-két szónál sem tart (anya, nem, miau, bú, vau, háp, gágá). Persze a dallamok mennek még neki, meg a mondókamutogatás Smile
Mától megint itthon. Bálint ismét belázasodott. Ez új minta. lázas, hány, itthon maradunk. Gyanítom, ki sem gyógyult rendesen, mert kközben is taknyos és köhögős volt, de eddig legalább jókedvű és láztalan. nagyon várom már a tavaszt, hogy végre kertészkedni lehessen, ha véletlenül itthonra szorulunk. Totál leszoktam a netezésről, gépet otthon nem is használok, csak ilyenkor, amikor itthon maradok Bálinttal Smile

Sziszi, Nagyon ügyes Levente!!! aranyosak lehetnek Lilivel Smile

Borka, bízom benne, hogy Darinkának kijönnek végre a fogai! Nálunk is megy az enyém, én játszom vele dolog, de egyelőre nem mentem bele abba, hogy mindenből kettőt vegyünk, hiszen annyira különböznek egymástól a két gyerek igényei... Viszont Bálint a bölcsiben megvédi a játékait: verekszik, ha kell (persze itthon is). Nos, ez az egyik gondozónéninek természetes, a másik szóvá teszi...

Kia, így totál megértelek... Talán jó alkalom lesz ez az utazás arra, hogy elválasszátok Viktort... Ugyanakkor van olyan barátnőm, aki megpróbálta kétéves korában, terhesen elválasztani a lányát, de neki nem sikerült. Tandem szopi szó szerint nincs náluk, de a mai napig, négyévesen is képes szopizni olykor... A kicsi Bálinttal kb. egyidős... És hát már rendesen zavarja is a barátnémat, hogy még mindig szopifüggő a nagylány. Én sem tudom, hogy Bálint meddig szeretné, és azt sem, hogy mikor kezd majd zavarni, de egy idő után biztos... Egyelőre az van, hogy pironkodok, amikor szóbajön, és az emberek többsége nagyot néz, hogy jé, te még szoptatsz? még éjszaka is? meg napközben, ha van rá lehetőség???
Vissza az elejére
badol

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 16, 23:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mostanában így olvas Nikike Smile
http://www.youtube.com/watch?v=3rWummySzGY

Mi is most kaptuk amúgy a 18 hós oltást, tegnap. Niki azóta nyűgösködik, és most már egy napja hőemelkedése van. Remélem holnapra már elmúlik...

Év vesztes -- mostanában az a divat, hogy "év nyertesek" az év vesztesek, hogy még egy évig ovisok lehetnek...
én annak ellenére, hogy júliusi vagyok, 6 évesen mehettem iskolába, és a mai napig örülök neki, hogy nem tartott még egy évig a suli... Very Happy nézőpont kérdése...
Szerintem amúgy meg az számít a legjobban, hogy ki mennyire iskolaérett, és mit akar a szülő. Úgy látom - ismerőseim között - hogy van ennyi szabad keze a beiskolázásban a szülőnek, ha a gyerek érett rá...

Nikinek egyébként egy hete lett kész a szobája, alig két évvel később, mint szerettem volna Twisted Evil Mindenesetre most átszoktatás megy. Nem egyszerű. mert bár nappal imádja, mondja is mindig, hogy "szép lett a szoba", meg szívesen játszik is ott, de ha fektetésre kerül a sor, mindig sírva megy az ágyba Sad de talán kicsit nyugisabb, végülis fektetéstől (8-9 óra) kb fél2 - 2-ig alszik, utána átmegyek a szobájába, ott alszom vele, és kb kétóránként kel fel inni. (és elvárja, hogy ott legyek)
Borka

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 12, 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beköszöntem Smile

Mi logisztikai csúszás miatt a héten kaptuk meg a 18 hós oltást, és vele együtt a választható meningo- és pneumococcus ellenit is, így szegény Darinkába valami öt-hatféle cuccot nyomtak bele, de hála Istennek, jól van Laughing de nem irigyeltem akkor Shocked

Sziszi,
most olvastam egy suli hirdetésében, hogy ők várnak mindenkit, aki "szeptemberig betölti a 6. életévét" - szóval lehet, hogy nem lesznek évvesztesek! Az én gyerekkoromban még élt a májusi határidő, így minden nyári gyerek évvesztes lett, csak az érettebbek mehettek suliba hatévesen (mint a nővérem, aki egyébként szeptemberi). Szóval szerintem ez most változott... Jó lenne Very Happy
Borka

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 07, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziszi,
szerintem nem korai, főleg, hogy van egy ilyen közelálló testvére, akit mindenképpen utol akar érni. Smile
Meg látod, már Lili is bilizik. Smile

Darinka is hamar felállt és lépegetett, mert ezt látta Márkustól is. Most meg már ő is mondogatja, hogy "kaka", akkor is, ha csak pisi van. Laughing Meg azzal szórakozik, hogy öltözik-vetkőzik, komolyan, mint egy kis tipmodell. Cool

Mi meg most fogakkal szenvedünk. Mondja is szegény, hogy "fáj, fáj", és túr be a szájába... Az alsó két másodmetsző még nem jött ki, meg a szemfogak, a többi jórészt kint van, ami az őrlőket illeti. Nem tudom, hol maradtak le a másodmetszők, remélem, nem azok kínozzák ennyire szegényt.

Most végre alszik, úgyhogy mehetek dolgozni...
Amúgy ma valami kettős front van, mind meg vagyunk makkanva, hisztisek, undokok, fáradtak vagyunk. Ez is rátehet egy lapáttal a fogzásra...
sziszi-80

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 07, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Borka:nálunk változó a hóhelyzet,hol szakad és van 30-40cm hol pedig olvad. Twisted Evil Mindegy élvezzük és szákózunk Laughing
nem tudok milyen törvény van életbe,de mind a két gyerek nyári és szerinte így évvesztesek lesznek Rolling Eyes

Levente iszonyúan siet a fejlődésben.Már magától feláll és az ágy mellett lépked és nyúl a kezem után,megfogom és arra indúl ahol Lilit látja Rolling Eyes Nem korai ez neki?

Lili bilizik.A nadrágot lehúzza és pelenkával ráül és mondja hogy "picilek" Laughing
Borka

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 31, 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kiakcat,
ez teljesen érthető. Amúgy én sem tudom, hogy pl. xy hogy tud szoptatni a terhessége vége felé? Rejtély. Amúgy meg tényleg megérdemlitek már azt az utazást...

Sziszi,
viszont tök jó, hogy később egy oviba járhatnak, esetleg egy csoportba is, és így a kötődés is erősebb lesz. Később könnyebb lesz egymásra hagyni őket, mert erős kötelék lesz köztük (legalábbis szigorúan szerintem, aki csak ezt gondolom, mert nekem a nővéremmel 7 év korkülönbség van Sad)...

Mit szóltok ehhez a nagy hóhoz? (Mármint itt Pesten nagy hó van... Nem tudom, másfele mekkora, de eddig azt hallottam, hogy ez országos.... már megvan vagy 40-50 centi, és még mindig esik - tök durva!) Shocked
Van egy jóbarátom, aki Maine-ben él, ez egy szélességi körön van Magyarországgal, de mivel óceáni az éghajlata, és hideg széláramlatok jönnek le Kanada felől, ott mindig nagyon durva havak vannak, gyakorlatilag van, hogy napokig-hetekig nincs áram, megbénul a közlekedés stb. Most tökre ők jutnak eszembe, írtam is neki, hogy itt most Maine van... Igaz, náluk meg most -20 C van és hóvihar, szóval nem tudtam überelni Very Happy
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 93, 94, 95  Következő
1 / 95 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés