Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2008 őszre tervezünk babát
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kata27

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 11, 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Marla! Akkor az Őszi-téli topicban írok neked, és küldöm a telefonszámot is!

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marla

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 11, 07:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha mindenki átmegy a másik topikba, akkor én is csatlakozom. Puszi kismamák! Ott találkozunk!
Marla

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 17:43    Hozzászólás témája: tanács Hozzászólás az előzmény idézésével

Kismamák! Szeretnék tanácsot kérni tőletek!
Nem tudom, hogy mit csináljak, bizonytalan vagyok.
Arról van szó, hogy ezelőtt nem volt állandó orvosom, de akihez elkezdtem járni a cisztám miatt, nagyon megnyerte a bizalamam, maximálisan. De azt mondta tegnap, nagyon őszintén és becsületesen, hogy nem biztos, h itt lesz, amikor szülni fogok, csak kb. 75 % és ha akarok, menjek át vkihez. Valaki olyanhoz, akiben megbízok. De én nem ismerek más dokit és nagyon bízom a mostaniban. Meg hát van olyan, hogy az a doki sincs éppen, akihez jár a kismama. A barátnőm legalábbis nem az orvosánál szült. Most mit csináljak? Menjek át máshoz? Nem tudom. Vagy maradjak nála, hátha itt lesz október elején?
Passz...nem tudom.
Szerintetek?
A barátnőm azt mondja, hogy mégis az első baba és az nagyon stresszes egy kismamának, hogy szülés előtt kiderül, hogy mégsincs ott a dokija...
De nem tudom, hogy találok-e olyat, aki ennyire szimpatikus és ennyire megnyugtat a válaszaival és a felkészültségével
juda1

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszi mindenkinek!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, mostantól én is csak az őszi-télibe írok mert nehéz nyomonkövetni egyszerre a kettőt. Gyertek ti is akármikorra is vagytok kiírva Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Puszi Mindenkinek!
G.judit

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is átköltöztem a másik topikba,mert így is csak keveset tudok jönni!

Pusz:

Jutka
Marla

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata, nagyon örülök, hogy személyesen találkoztunk ma!!! Valahogy éreztem, hogy te vagy az! Laughing Laughing Laughing Köszi az infót is, hála neked, hamar bejutottam. De azért nem semmi, hogy szegény nő egyedül vette ott a vért. Kiváncsi vagyok, a többiek mikorra kerültek sorra. Én lettem volna talán az 56.
Lenne egy óriási kérésem, nem tudnád nekem elküldeni privát üzenetként a dokid telefonszámát? Nagyon sok jót hallottam róla, és mivel az én orvosom 75 százalékra mondta, hogy ott lesz a szülésnél és ha tudok vkit, akihez átmehetnék, nyugodtan menjek...Ezért lehet, hogy felhívnám és megkérdezném, hogy belefér-e az idejébe még egy baba októberre? Bár azt hallottam, hogy nem vállalt el egy ismerőst se, aki szintén októberre van kiírva, de azért egy próbát megérne. Előre is köszönöm!!!

Bedin, gyönyörűek a gyerekeid! Razz Laughing Very Happy

Tyrexa, hát, durva lehet egy ilyen "segítőkész" anyóssal, sajnálom. Biztosan rengeteg türelem kell hozzá.

Képzeljétek, már két napja jól vagyok, mondhatni nem hányok, és alig émelygek!!! Annyira jó!

Juda!
Gratulálok a jó eredményekhez!!! Laughing Laughing Laughing

Gwini, örülök, hogy már jobban vagy! Laughing Laughing

Kata, remélem még összefutunk Esztergomban, vagy a dokinál...

Nekem nagy szerencsém van Anyummal. Most megy nyugdíjba és alig várja, hogy segítsen. Meg az ikertesóm is be van zsongva a gyerkőc miatt, és a nővérem is. Azt hiszem, nem panaszkodhatok segítség terén. Legalábbis remélem. Majd kiderül... Laughing Laughing
Kata27

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem is költözzünk, nem lányok???? Ezt meg lehet szüntetni, nem?
Már úgyis mindenki (részben mindenki) írt oda is! Laughing
Zildi te is gyere, még beleférsz. Hiányoznál ha nem jönnél csak ezért mert te hamarabb szülsz! Very Happy Te lennél a vezéregyéniség Wink ,mi meg mennénk utánnad szép sorban Laughing
De ez Korcsira is vonatkozik ám. Laughing Remélem pihensz Korcsi! Very Happy

Na mennem kell, mert van tortarendelésem a hétvégére és sütnöm kellene Wink Sok kedvem nincs!

[^]  
Vissza az elejére
Korcsi76

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na, részemről befejeztem ezt a fórumot, átmegyek az őszi-télibe! puszi mindenkinek, aki marad!

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bedin

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ZILDI köszi a bókokat a fiúkról!
a képen tényleg tündér mind a kettő,a valóságban viszont alex egy kis ördög!
kulikzsu

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem is irjatok az őszi téli topikba, mert az én agyammal nem tudom követni mindkettőt. Razz
Zildi, nyugodtan irj te is oda!!!

Akkor találka odaát! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zildi

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Hát én lassan már inkább nyár végén fogok szülni, az őszi-téli topik nekem nem annyira aktuális, ezért sem írtam oda.
Tényleg jó akinek van segítsége. Anyum meghalt, apu dolgozik, anyósom is dolgozik.
Már most aggódom, hogy mi lesz a végefele, amikor ctg-re kell járni, és 20 percig feküdni. Janó nem az a fajta gyerek, aki csak úgy elücsörög egy helyben... Na és nagyon nincs is el mással. De mindegy, ráérek ezen agyalni, ha odakerül a sor.

Bedin!
Aranyos Alex! Szép nagy baba lett belőle! Hasonlít egymásra a két fiad.

Olyan kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz a picurom, vajon fog-e hasonlítani Janóra, vagy teljesen más lesz. De röpke 20 hét múlva kiderül.

Judit! Én is úgy vagyok, hogy vágyom egy kislányra, és ha mégis lány lenne bevallom cseppet sem lennék csalódott. De azért nagyon örülök, hogy fiúcska, Janó miatt. Talán így jobban ellesznek, és a sok fiús ruha sem megy kárba! Smile
nagytniki

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szerintem is jó lenne lassan összevonni a 2 fórumot, végülis már nem tervezgetésről van szó, és amint látom, ugyanazt másolgatjátok be ide is, szóval, ha mindneki egy helyen lenne, az tuti jó lenne:D

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
G.judit

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Juda,

Gratulálok a kiskönyvedhez!

Örülök,hogy minden rendben volt az uh-n és gratulálok az eredményekhez!
bedin

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Juda, gratula a kiskönyvedhez és a jó eredményekhez!
juda1

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megjöttünk. Elég mozgalmas volt a mai délelőtt. Elszaladtunk boltba aztán Maszatomat lepasszoltam nagymamához és irány a doki. Hát csoda klassz volt!!!! Laughing Még a könnyem is kicsordult Embarassed Volt hüvelyi UH is és felvette a doki lemezre úgyhogy apa is meg tudja nézni.
A papírra ezt írta a doki:
CRL:46,1 mm; AC: 47,6 mm; NT: 1,1 mm. Ép anatómia, orrcsont jól ábrázolódik. Aktív magzatmozgás. Egy magzat. Lepény kialakulóban a hátsó falon. Dg: Graviditas sept 11+3 nap.
Na én ebből annyit fogtam fel, hogy mindene megvan és az eredményei jók. Illetve, hogy 11 hetes és 3 napos. Ja még azt is mondta a doki, hogy a méretei alapján 6 nappal idősebb a baba. Lehet, hogy újra egy nagy babám fog születni? Ja meg valamit látott a két lába között, valószínűleg ismét fiú (ezért kicsit szomorkodom, nagyon vágyom egy kislányra), de még túl korai biztosat állítani.
Legközelebb 1 hónap múlva kell ismét mennem.
Doki után gyorsan elmentem a védőnéninkhez (épp rendelt) úgyhogy megvan a kiskönyvem is. Délután meg elmegyünk fogászatra. Férjemnek és nekem is van egy lukas fogam. Ha most nem is tudja megcsinálni az enyémet a pecsét legalább benne lesz a kiskönyvben. Jövő hétan vérvétel aztán az eredménnyel együtt irány a háziorvos EKG-ra.
Korcsi76

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én a másikba nem irtam még, de felőlem, csak nem tudom, hogy lehetne megoldani..

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért nem olvad össze a 2 topic? Nem lenne úgy jobb? Végülis ugyanabban az időben szülünk...lehetne egy csapatot csinálni...és ahogy észrevettem sokan irogatunk mindkét helyre... Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kata27

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Találkoztam Marlával a vérvételen Esztergomban! Very Happy
Tök jó volt ugye Marla? Jó így a "sorstársakkal" beszélgetni! Remélem te is hamar sorra kerültél a vérvételen. Nagyon sokan voltak Sad De én most szerencsés voltam, a nővérke felülre rakta a kiskönyvem mikor beszedték a papirokat! Smile
Remélem most jó lesz a vérképem! Rolling Eyes És remélem a tiéd is! Very Happy

Bedin nagyon aranyos Alex! Very Happy

Femme neked meg gratula a kislányodhoz!

Na Judit , gondolok ám rád Very Happy Kiváncsi vagyok mit mondanak az első uh-on? Laughing

Hát Tyrexa nem irigyellek anyós ügyben Sad Nekem szerencsém van, az anyukám is és az anyósomék is nagyon aranyosak és nem szólnak a dolgaimba, max. néha egy-egy óvatosan elejtett jótanács erejéig! Very Happy

A szomszédban az Őszi-Téli babás Topicon csinálnak a szülési sorrendünkről vonalzót az adatainkkal. Tök jó ötlet! Very Happy Ha van kedvetek (és aki még nem nézett oda át) adjátok meg az adataitokat ti is!
Szép napot!

[^]  
Vissza az elejére
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek az UH eredményekhez! Laughing

Köszönjük Nórika jól van! Laughing Bár reggel megijedtem, mert reggeli közben visszaöklendezett egy kicsit. Shocked De aztán evett tovább és azóta semmi gond. A frászt hozta rám! Confused
Délután megyek dokihoz.

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
G.judit

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 08:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gwini,

örülök,hogy jobban vagy!! Nórika hogy van?

Kata,

örülök,hogy minden rendben volt és izgága volt a kis édi! Drukkolok a genetikához!!!

Marla,

gratulálok neked is a kis picurkádhoz! Aranyos lehetett nagyon!!!

Bedin,

Nagyon aranyosak a gyerkőcök!

Zildi,

De jó neked,hogy ilyen aktív a babód és már nagyon érzed. Én még csak egy picikét érzem néha,de most annak is örülök! Majd gondolom később erőteljesebb lesz a mozgolódása.
Hát segítség nélkül tényleg nehéz lehet!

Trexa,

Sajnálom,hogy nincsenek közelebb a nagyszülők és csodállak,hogy képes vagy így összehozni a dolgokat! Tudom,hogy a muszáj nagy úr,de akkor is zsonglőrködnöd kell.
Ezek az anyósok! Az enyém messze lakik,úgyhogy én a szüleimre támaszkodhatok.

Judit,

Drukkolok a mai uh-hoz! Biztosan minden rendben lesz a kis picuriddal!

Pusz mindenkinek:

Jutka
bedin

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 07:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Zildi, egész friss képek már lemezen vannak de nem tudom hol.majd keresek.itt jó pár hós.[^]  
juda1

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 06:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt Mindenkinek!

Tyrexa, Zildi
Így tényleg nehéz lehet. Sőt biztos, hogy az is.
Nekem szerencsére van segítség, apukámék itt laknak a városban, anyósomék meg 12km-re arrébb. Vincénél is sokat segítettek, csak én voltam a hülye, mert nem bírtam magammal és elkezdtem takarítani, stb. Erre ödémás lett a gátam (nagy varratom volt) és utánna 5 napig jegelnem kellett és még a fekvés is fájt. Crying or Very sad

Kata
Irigykedem. És nagyon örülök, hogy boldog vagy, láthattad a picúrt. Laughing A genetikai vizsgálaton sem lesz semmi gond. Te is erős vagy, a babád is az.
Remélem ma én is láthatom Nyüszifület. Eddig nem nagyon gondoltam rá, de most elkezdtem aggódni, hogy rendben van-e minden vele. Confused

Bedin
Aranyos fiaid vannak. Laughing

Tegnap kerestem egy iratot anyukám régi papírjai között és megtaláltam mind a két terheskönyvét. Úgy örültem neki! Laughing Kiderült, hogy a tesóm farfekvéses volt és így szülte meg anyukám simán. Meg azt is megtudtam, hogy kétszer elvetélt. Mondjuk az egyikre emlékszem, hogy mesélte... Elesett a fürdőszobában és attól ment el a baba. Ha az a picúr megszületett volna most én nem lennék itt veletek.
Olyan jó volna látni, mit szólna az unokáihoz. Nagyon hiányzik, vicces és okos asszony volt. Biztos ellátna sok-sok tanáccsal. Na, el is bőgtem magam...
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 06:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaaaaaaa, anyósom meg egy rakás nulla...dupla nulla.... Evil or Very Mad Ha itt van, akkor elvárja, hogy megterítsek, elétegyem az ebédet, ugraszt, hogy sót kér stb....jaaa, meg kritizál, hogy ő nem így szokta, máshogy kéne a bablevest főznöm stb...Már jelezte, hogy amíg kórházban leszek, addig vigyáz a lányokra...majd meglátom, hogy mire hazajövök, addigra Zsezse átaludja az éjszakát, ő majd megtanítja a rendre... Evil or Very Mad a büdös parasztja, inkább apa lesz itthon szabin...ehhez ragaszkodom! Laughing
Vissza az elejére
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 06:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Laughing

Zildi: hát akkor egy cipőben járunk. Sajnos nekem sincs segítségem...
Úgy irigylem a szomszédasszonyomat, másfél hete szült és hol az anyja, hol az anyósa van itt, hozzák az ebédet, bevásárolnak, takarítanak, mosnak-vasalnak, gyereket dajkálnak...hogy ő tudjon pihenni. Laughing
Én már látom előre, hogy szülés előtt főzök egy hétig éjjel-nappal, fagyasztom le a kajákat, hogy tudjanak mit enni, amíg kórházban vagyok. Aztán ha hazajövök, folytatom ott a dolgaimat, ahol abbahagytam... Embarassed
Zsezsénél is ez volt...hazamentünk a kórházból, apát elugrasztottam bevásárolni, én meg indítottam a mosógépet, tettem fel az ebédet... Rolling Eyes
Azért olyan jó annak, akinek közel vannak a szülei vagy rokonai...nálunk anyukámék 170km-re élnek... Crying or Very sad
Vissza az elejére
zildi

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Örülök, hogy akik voltak uh-on, és minden rendben volt. A legjobb dolog belesni hozzájuk. Én is várom a következő uh-ot, de az még nagyon soká lesz! Kb. 8-10 hét múlva. Kiváncsi leszek majd akkor az itteni doki mit mond a nemét illetően. Bár szerintem tuti fiú, mert a genetikain nagyon határozottan állította a doki. Nem jelentik ki csak úgy... Képzeljétek olyan aktív ma a babám! Akkorákat rúg, forgolódik, hogy az hihetetlen! Úgy örülök, hogy végre érzem! Smile
Orsi! Vigyázz magadra, tudom, hogy nem könnyű Lilla mellett. Én nem is tudom mit csinálnék, ha fekvésre lennék ítélve. Nincs segítségem, és nem is lesz. Csak a páromra számíthatok, neki meg muszály dolgoznia.
Janóval nekem is kinyílt a méhszáj még a legelején, de csak a belső. Aztán később hol nyitva volt, hol zárva... Nem is értettem hogy lehet ez. Szülni is úgy mentem, hogy azt mondta itt a doki, hogy 1 ujjnyira vagyok nyitva, másnap meg már teljesen zárt volt a méhszáj!
Bedin! Aranyosak a gyerekeid! Alexről raksz majd fel friss fotót is?
Marla

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!
Kata, nagyon örülök, hogy ilyen fantasztikus volt az ultrahangod!!!
Laughing Laughing Laughing Ugye, milyen jó érzés?
Ne aggódj, nem lesz semmi baj az eredményeiddel. Holnap én is megyek toxoplazma vérvételre a dokimhoz Egomba, a nőgyógyászatra. Majd gondolok rád!
Én is ma voltam ultrahangon, annyira jó volt. Most nekem is nagyon ficánkolt a pici! Annyira édes volt, még a kis arcát is megvakarta. Akkorákat nevettem rajta. Tünemény volt.
bedin

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

remélem senkit nem zavarok a képpel!! Ő Alex aki a 31.hétre született!!
[^]  
ő pedid Lackó[^]  
kulikzsu

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezeken az árakon a párom teljesen fel van háborodva. Mit mondjak én is.
Modjuk sejtem, hogy ezek magándokik. Hogy megérdemlik-e? Ha magándoki oké, de egy kórházi dokinak ez a munkája, ezért kap fizut.
Remélem mi megússzuk egy ajándékcsomaggal.
Én még mindig nem akarok dokit válaszatni. Na, majd meglátjuk.
Kata! Gratula az izgő mozgóhoz!!
Vissza az elejére
bedin

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata! örülök hogy minden rendben van a babával!ettől jobb programot biztos nem találtál volna mára! a vérképeddel sem lesz semmi gond! szoritok a genetika miatt!
Kata27

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szuper moziban voltam, volt műsor rendesen Very Happy Very Happy A kis csibész meg sem akart állni úgy pörgött-forgott, integetett Laughing Laughing Laughing Annyira jó volt!
A uh alapján 12 hetes és 2 napos vagyok!A vonalzóm 4 nappal mutat többet ezek szerint.
A mérete 52.2 mm
A tarkó-redő 1.4 mm (az jó eredmény)
Nagyon örültem neki hogy láttam minden oké, megvan a keze-lába...Ez leírhatatlan érzés, annyira jó volt látni csajok.A doki mondta hogy szép formás a koponyája, és jól látszott profilból az orra ,szája Smile
Még a talpát szemből is megmutatta, olyan édes volt Laughing Laughing
Nagyon mozgékony volt, alig tudta lemérni az orvos!
Írt beutalót Pestre genetikára, mert az apukám ágán (a nagypapám) volt szívkamra fejl.rendellenesség, és azt nézik meg nem örökölte e?
Nagyon alapos volt a doki, mindent magyarázott, vagy 10-15 percig nézegettük a babát! Very Happy
Viszont van egy kis baj is, a legújabb vérképemben van egy érték ami nagyon nem jó, valami gyulladás valami "TOX. SEGMENT"és holnap újra megyek Esztergomba vérvételre hogy megismételjük. Kérdezte nem voltam e megfázva, nem fájt e a fogam...de nem. Csak herpeszem volt. Az lehet hogy ilyen eltérést csinál? Kicsit ideges lettem, remélem nem komoly ez a dolog! Sad
De ettől eltekintve, minden oké volt! Kívánom mindenkinek ezt a szupi élményt aki most fog menni először, mióta ilyen ember forma a babája Laughing Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
bedin

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gwini örülök hogy jobban vagy!

Képzeljétek! ma voltam ismét vven és mivel helyi orvos irta alá a papirokat rögtön le is csapoltak!
Én alex születésénél 75eft-ot adtam az orvosnak,lackónál 50-et.megérdemli az orvos,de a java munka a szülésznőké az tuti!!
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szerencsére ma már jól vagyok. Szerintem csak gyomorrontás lehetett, mert 2 napja fájt a gyomrom. Ezért is ettem tegnap székelykáposztát és szerintem az hajtotta ki belőlem. Csak egy kicsit túlzás volt az a 7 hasmenés. Minden átment rajtam. Na mindegy. Hát ezt már nem tudjuk meg, hogy a vírus volt-e.
Tegnap reggel megvolt az AFP. UH majd 30.-án lesz. Már úgy várom. Holnap megyek a dokimhoz.
Nekem 60000.- volt a szülés.

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
Korcsi76

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát igen vízszintesben kéne pihiznem, megpróbálom beiktatni. ma a családdal visszamentünk a rendelésre, mert a férjem majd megőrült, olyan ideges volt, hogy most mi lesz... semmi újat nem mondott, csak, hogy a külső méhszáj picit kinyílt, ez majdhogynem normális a renyhe kötőszövet miatt - ami az előző terhesség "bűne" de veszélyeztetett terhes vagyok: pihi+mg+ca szedése. Lilla emelgetés nuku. szex: alternatív!
azt is mondta hogy ő nem jós, nem tudja eldönteni, hogy ez nálam így normális, vagy sem.
ezért úgy döntöttünk, hogy a magánrendelésére fogunk járni, ami Érden van, tök közel. 2 hét múlva újra megvizsgál.

Gwini szupi a fölsőd jól áll benne a pocid! hogy vagy?

Tyrexa köszi a nyugtatást, bár már a 32. héten lennénk!

[^]  
Vissza az elejére
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gwini: jobbulást neked! Remélhetőleg nem nyaltad be te is a vírust Rolling Eyes

Korcsi: tényleg pihizned kellene, a lehetőségekhez képest... Embarassed
Engem a dokim a 32ik héttől riogatott, hogy 1 ujjnyira nyitva vagyok, feküdjek, ne utazzak el pestről stb...merthogy bármikor elindulhat a szülés...na, ehhez képest +4napot ráhúztam, és ha nem indítják el, akkor sztem még mindig bennem lenne Zsezse Laughing
Persze neked még korai lenne szülni, úgyhogy vigyázz magadra Exclamation
Vissza az elejére
Kata27

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Judit....Biztos már a te Picid is Gombócartúr lesz, mert az enyém a 10.héten olyan volt mint egy kis hóemberke, pici kéz-láb kinövés már látszódott Laughing és nagy fej és törzs!
Most már remélem ujjacskái is vannak! Megyek fürödni, lassan indulunk! Laughing Laughing Laughing
Nagyon fáj a fejem Sad , nektek nem? Talán megint front jön???
Puszi

[^]  
Vissza az elejére
juda1

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 08:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Orsi!
Tényleg pihenj/feküdj sokat. Persze ha meg tudod oldani. Mindenesetre próbáld meg.

Ami a pénzt illeti... Mikor Vincémet vártam fogadott orvosom volt 50e Ft-ot kért a szülésért. Szerencsére semmi más dolga nem volt mint vágott meg varrt. Inkább a szülészn0őnek adtam volna ezt a pénzt. Mindent megtett szerintem amit csak lehetett, hogy jól érezzem magam (a körülményekhez képest).
Most is ugyan az a dokim, de már nem vállal szülést. Azért mentem hozzá, mert mindenképpen abban a kórházban szeretnék szülni ahol a Vincét is és ő ott dolgozik továbbra is. Oda merek úgy menni, hogy akár a dokimnál akár az ügyeletesnél szülök biztonságban érzem magam.

Kata
Kíváncsi vagyok az uh-os eredményekre.

Már izgulok a holnap miatt. Első orvosi vizsgálat....
Kata27

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 08:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsu...ha nincs választott orvosod nem kell egy forintot sem adni neki!
Max ha nagyon meg voltál elégedve az ellátással és megérdemlik akkor ajándékozol a dokinak , meg a szülésznőnek valami bon-bont, meg bort....valami kis ajándékkosarat...ennyi.De ez sem muszály!
Valaki nagyon kifogja , hogy jó orvos van ügyeletben, és valaki mesélte már hogy jobb ellátást kapott mint aki fizetett...persze ez ritka!
Én azért az első babámnál fogadtam orvost, sokan dícsérik és nem anyagias. Még nem beszéltünk róla hogy mennyit kér. A kórházban az "amennyit jónak lát kismama", és az 50e.ft-tól 100 ezerig vannak a tarifák, úgy tudom Sad Remélem a dokim nem fog sokat kérni, mert nem vagyunk eleresztve anyagilag Confused
GWINI.....szép vékony kismama vagy, de jó neked Very Happy Nagyon jól áll a poci, és a felső! Remélem nem a vírust kaptad el! Ha ma is lesz hasmenésed hívd fel a dokid, nehogy gond legyen!
KORCSI.....az unokanővéremnek is kinyílt a méhszáj, feküdnie kellett! Ugyhogy nagyon sokat kell pihenned! Próbáld meg bevonni a szülőket hogy ne csak neked legyen dolgod a Lillával. Van akinek összevarják a méhszájat, mert a méh tartó izmok is gyengék....ez rutin műtét! És kockázatmentes! Nem tudom a te esetedben lehet e ilyet csinálni, így biztonsággal ki tudnád hordani a Picit.
Kérdezz rá, hogy lehetséges e ilyen beavatkozás?

[^]  
Vissza az elejére
kulikzsu

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi, minden oké lesz. Pihenj sokat!!!

Ennyi egy szülés? Huh. És ha nincs választott orvosom, és az ügyeletes szülésznél szülök? Ja, vidéki kórházban!!
Vissza az elejére
G.judit

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gwini,

olyan jól nézel ki! Remélem nincs semmi komoly bajod! Nagyon szorítunk neked Picurikával!!!

Orsi,

Sajnálom,hogy nem kaptál jó híreket! Próbálj meg minél többet pihenni! Persze ha tudsz! Bár most muszáj leszel. Örülök,hogy a babó jól van!

nekem pedig a méhnyak rövidült 1 cm/ápr.2-án voltam dokinál/,de a méhszáj zárt,nekem is magneb6-ot írt fel 3*1-et.

Az én dokim 70.000-ret kér a szülésért.

Többieknek is pocisimi:

Jutka
bedin

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Korcsi!
pihenj sokat,akkor nem lesz baj!nekem lackóval volt kinyilva a méhszáj,de már nem emlékszem a külső vagy a belső. nekem 1 hét kórház volt csupa nyugtatókkal!
úgy hogy amennyit tudsz vizszintesbe!!!!!biztos nem lesz semmi gond,szoritok!!
Gwini!
tényleg ari a pocid...és persze a felsőd is!
Marla

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korcsi, pihenj sokat és nagyon vigyázz magadra, magatokra! Nem lesz baj, majd meglátod!
Egyébként ezen az áron, amit írtál, totál ledöbbentem. Bár én még nem tudom, h a dokim mennyit fog kérni...
Korcsi76

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok mamik

sajnos nem kaptam jó híreket, kicsit kinyílt a méhszáj, amit igazából nem tudok, hogy mit jelent, viszont nem jelent jót, hiszen a szülés előtt szokott kinyílni, és elkezdeni tágulni. kaptam rá magnéziumot 3x1 et kell bevenni, és sokat kell pihenni: feküdni. na az nem fog menni. Lilla mellett nem fog sikerülni... Crying or Very sad

a baba különben jól van kb 300 gramm, a neme titok, de mintha lenne valami a lába között. a doki nem merte biztosan állítani.
ja és 90 ezret kér a szüéskor...

[^]  
Vissza az elejére
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszi a dicsiket!
Sajnos már hasmenésem van. Már vagy 6-szor voltam azóta.
Remélem nem lesz komoly! Szurkoljatok!

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
kulikzsu

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gwini, nagyon jól nézel ki!! Smile

Én a farmerjaim közül mr csak egyben érzem magam jól. Szerintem a felsőkkel nem lesz gondom egy darabig.

Aztán majd nézek otthon a duriban nadrágokat. Otthonra meg tuti jó lesz a melegítőalsó is. Rolling Eyes

Ja, és drukkoljunk, hogy az idei nyár ne legyen olyan forró, mert akkor nekünk annyi. Confused
Vissza az elejére
Marla

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gwini! Nagyon csini vagy az új felsődben és milyen helyes kis pocid van! Laughing Laughing Laughing Alig várom, hogy nekem is legyen pocim!! Very Happy
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem úgy fáj már 2 napja a gyomrom, hogy az csak na. Enni azt tudok, de nagyon fel vagyok fújódva. Crying or Very sad

Hoztam képet egy új felsőről és a 16 hetes pocimról!

[^]  

[^]  

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
G.judit

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kata,

szorítok nagyon az ultrahanghoz!!!

Orsi,

neked meg ma lesz mozizás! De jó!

Én is már szeretném tudni a picurkám nemét,de csak április 30-án megyek uh-ra.

Marla,

neked jó pihit kívánok! Ne is erőltesd magad!

Judit,

biztosan minden oké lesz az uh-n!

Majd írjátok meg,hogy mi volt!

Ildi,

Remélem,hogy végre megtudod holnap!

Jutka
zildi

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Voltam bent a munakelyemen. Semmi konkrétat nem tudtak mondani, mert az aki tudott volna nem volt bent. De annyit mondtak, hogy valószínű abból a bérből fogják kiszámolni a gyedem, amennyit a szülés előtt kerestem. És a szülési szabadságot is kivehetem majd, ami a fizóm 100%-a lesz majd. De remélem holnap konkrétat tudok majd meg.
Orsi! Nagyon szorítok Neked, hogy minden ok legyen, és hogy megmutassa a baba hogy mi van a lába közt. Ez olyan izgalmas! Gyere gyorsan a hírekkel!
Kata! Neked is szorítok!
juda1

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szaisztok!

Marla
Erőltetni semmiképp nem szabad. Inkább ked 2-3 nappal később minthogy betegen dolgozz. A másállapot miatt amúgy is hamarabb elfárad a szervezeted hát még ha betegséggel is kell küzdenie. Szóval pihenj! Smile

Orsi
Ha megtudod ugye magírod? Csak nem minden kismamára akkor jön rá a szülhetnék amikor éppen rád kerülne a sor... Smile
Vincém csak a 39. héten mutatta meg mije van.

Én már nagyon várom a csütörtököt. Délelőtt 10-re vagyok bejelentkezve a dokihoz. Maszatomra a mama vigyáz (szerencsére épp szabadnapos). Egyedül megyek. Izgulok ám, hogy minden rendben legyen Nyuszifüllel.
Marla

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korcsi, remélem megmondják nektek a baba nemét!
Laughing Laughing Laughing
Ez azért is jó, mert már a nevén tudod nevezni, nem? Én előtte AnnaMáténak hívtam a babát
Laughing Laughing
Kata, szorítok, hogy az ultrahangon minden rendben legyen! Fantasztikus élmény lesz, majd meglátod! Very Happy Laughing Laughing
Én újra otthon vagyok, tegnap elég vacakul voltam a munkahelyemen, hányás, émelygés...azt hiszem, még pihenésre van szükségem, bármennyire is szeretném erőltetni a munkát, nem megy, gyenge vagyok
Mad
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Következő
1 / 19 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés