Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
NagyKismama

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
dorothea

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 06, 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!

Hogy vagytok?
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 20, 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia titti!
És ha tudnád, hogy mennyire drukkolok Nektek, és mennyire sajnálom, ha...! De Ti egy olyan klassz kis közösség vagytok, hogy nem akarok "beleszólni"! Nagyon Jók vagytok!!! Nagyon jól csináltok mindent..., az örömöt, a fájdalmat...!
Igen, a fájdalmat is, mert sajnos így kell megélni, Így, hogy nagyon fájjon..., mert nem törődünk bele, hanem felállunk, és CSINÁLJUK TOVÁBB!!! Azért tudom, mert én is így csináltam, és most azért vagyok NagyKismama!!!!

Nagyon szorítok MINDENKINEK!!!!
Sziasztok: Mariza
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
titti

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 20, 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!
Mariza, benéztem ide, mert láttam a neved, és olyan kedvesen írtál a mi kis topicunkba legutóbb. Smile
Ahogy itt olvasom, azóta is szurkolsz nekünk!! Smile

Dóri!!
Nagyon szép a nagylányod!! Smile És persze a kis Viki is!! Smile

A hozzászólás legutóbb titti által 2007, Nov. 01, 00:51-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 20, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Dóri!

Hát, minden tiszteletem a Tiéd, amiért a Viki Babád mellett, még ilyen komoly tanulásra is adtad a fejed! Én örülök, ha egy könyvet el tudok olvasni, pedig nagyon szeretek! Unatkozni én sem szoktam, háztartást rendben tartom, Lilinek minden nap főzők, de magunknak már nem biztos, vagy ha igen, akkor este, ha már alszik! Valamit biztos, hogy rosszul csinálok, vagy inkább nagyon lassan!
Az alvásról annyit, hogy épp most jöttem ki a Lilike mellől, mert ott "kellett" ülnöm a kiságya mellett amíg elalszik...!
Ezt a figurát Ő is csak mostanában csinálja, és akkor, ha nagyon fáradt! És sajnos manapság nagyon keveset alszik napközben! Akkor szoktam főzni neki, ha alszik! Ma még egy órát sem aludt!
A mi napirendünk kb 7 órakor kezdődik, egy cumisüveg tejjel vagy nagyon "gyenge" kakaóval! Utána öltözés, játszás. Fél 9 körül szilárd evés, párizsi, kenyér, tojásrántotta, kakaóscsiga, babakeksz, stb...! de közben már annyira álmos, hogy alig bírja nyitvatartani a szemét, és ezért 10 vagy fél 11 órakor le kell fektetnem. Ha felébred, ebédelünk, fözeléket csirkehússal, és sajnos turmixolva! Ha nem turmixolom le, nem eszi meg, mert öklendezik! Jó mi...?
Ebéd után kimegyünk az udvarra játszani, vagy sétálni az utcára, de babakocsit még szoktam vinni, mert ha elfárad beültetem, mert nem bírom cipelni! Aztán ha már bejövünk, most hogy már hideg van, bent is maradunk, várjuk az Apát, közben valami uzsi. Aztán 7, fél 8 körül fürdés, és vacsora megint csak tej, és alvás! Néha így, mint ma! Éjjel többnyire alszik, bár fel szokott sírni, mert sajna cumizik, és ha nem találja - mert meg szokta keresni - akkor oda kell adnom Neki, és alszik tovább!
Végül is, egy nagyon-nagyon rendes gyerek, egy szavam sincs Rá, ha gond van, az csak is az én nehézkességemnek köszönhetem!
Úgy hogy Te nagyon ügyes vagy, hogy még tanulni is tudsz, nekem biztos nem menne! Pedig sokminden rámférne, de már azt sem mondhatom, hogy majd egyszer...! Én örülök, ha Lilcsivel az iskolát el tudom kezdeni!
Hogy őszinte legyek, én sem tudnám kipihenni magam, ha a Lilike mellettem lenne az ágyban!
Valahogy le kéne szoktatni Vikit is erről, de hogy hogyan...?, azt nem tudom!
Te jó ég, egy egész litániát írtam..., ne haragudj!
Mi minden "rosszat" a fogára fogtunk, nem lehet ez Nálatok is???
Szia: Mariza
dorothea

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 20, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!

valójában sosem unatkozom, időm sincs rá! háztartás, Viki, tanulás. Második diplomának most kezdtem el a jogot, az se piskóta.
Nálatok, hogy alakul a napirend? Viki aug óta nem hajlandó egyedül aludni, ami hosszú távon nem oké.
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 18, 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dóri!

Ó, hát persze, hogy MEGÉRTE!
Ha nem lennék ilyen öreg, akkor mégegyszer BIZTOS, hogy végig csinálnám!!! De nem lehet, mert azért esze is van az embernek, nemcsak szíve meg lelke!
Tulajdonképpen mi is csak egymásra számíthatunk a férjemmel, de ha egy kicsit csúnya akarok lenni, akkor inkább csak magamra! Mert nálunk is úgy van, hogy a férjem egész nap dolgozik, és csak én vagyok a gyerekkel! Nekem is messze laknak a szüleim tőlönk, és már Ők is idősek! Ritkán, nagyon ritkán találkozunk Velük! A férjem egész családja itt él körülöttünk, és fantasztikusak annyira rendesek, de a Gyereket nem tudnám senkire rábízni, mert,-tudom, bennem van a hiba-de nem merném! Még szerencse, hogy nagyon nyugis az életünk! Úgy értem a nyugit, hogy nem szoktunk betegek lenni, nem akarok soha sehová elmenni, nincs más dolgom mint a Gyerek! Tehát nem is kell, hogy másra bizzam! Mondjuk egy-egy CORA látogatást azért néha el bírnék viselni, de még azt se tehetem, mert Lili nem bírja az autót /rosszul van benne/! Így hát nálunk a bevásárlást is Apa végzi, és amikor hazajön, ketten bújunk a szatyrokba, hogy mit hozott?!
Itt nálunk, ahol lakunk, egy nyamvadt "kisbót" van, abban is - ahogy mondani szokták - az eladón kívül semmi!! Ez nem vicc!
Szóval mi is leginkább ketten vagyunk, de én ezt kifejezetten élvezem! Na nem volt ez így amikor fiatal voltam, akkor menni akartam mindenhova, szívesen bíztam a gyerekeket az Anyukámra!
Nagyon jó volt, hogy lehetett kire számítani!!!
Biztos, hogy nem unatkozol a Kislányod mellett, de ha szeretnéd, hogy "szóljon" Hozzád valaki, akkor nyugodtan írj, én válaszolok! Ha alszik a Lilike szívesen nézegetem a Netet! Most is úgy izgulok a Lombikos topikok "szereplői" miatt..., úgy szeretném, hogy sikerüljön Nekik..!

Szia Dóri jó éjszakát, vagy jó Napot, ha csak holnap leszel már!!
Vissza az elejére
dorothea

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 18, 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!

A Szépvölgyi úton lakunk.
Sajnálom, hogy ilyen sok problémád volt a terhességgel, de megérte, ugye!
Nekem, hál istennek, teljesen panaszmentes volt a várandósságom, és Viki is szép, okos, egészséges kislány. A többi, (fogyás, erőnlét)már csak a mi akaraterőnkön múlik.
A legnehezebb nekem, hogy nincs család körülöttünk. Anyukám idős, nehezen mozdul már ki otthonról, testvérem is sokat dolgozik, a férjem rokonai a világ végén élnek..., a nagylányom önálló életet él 200 km-re tőlünk.
A párom 3 műszakban dolgozik, ezért naphosszat kettesben vagyunk Vikivel.
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 18, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dóri!

A Nagylányod is Nagyon Szép!!!

Igen, Lilike is egyre több energiát követel, és én is nagyon szeretnék mindenben megfelelni Neki! Nagyon nehéz, mert sajnos én most súlyosabb vagyok, mint amikor Őt szültem...! Annyira felbomlott a hormonháztartásom, hogy a testem igy, vagyis hízással reagál rá!

Rengeteg hormont kaptam, hogy a Lilikét ki tudjam hordani, most meg már klimaxolni szeretne a testem de még nem bír, mert össze van "keveredve"!
A terhességem utolsó 4 hónapjában kórházban voltam, a 28. héten összevarrták a méhszájamat, a 33. héten terheségi cukros lettem ezért inzulinoztam magam, a vérnyomásom is magas volt, és közben minden nap-volt, hogy kétszer is- kaptam a magnézium infúziót, egészen addig amíg szét nem repedtek az ereim, mert már nem "bírták" tovább! Aztán a 37. héten megrepedt a magzatburok, és 7 órai "csodavajúdás" után természetes úton, megszületett a Kislányunk 3300 gr-mal, és 52 cm-rel, gyönyörűen, egészségesen!

Most Ő is 13 kg, és azt nem tudom pontosan hogy hány cm, de 98-as ruhákat hordunk! Nem biztos, hogy 98 cm, csak a pocakja "nagy" ! Muszály, hogy a nadrágoknak nagyobb legyen a derekuk, mert félek, hogy szorítja a hasát, ha kisebbet veszek!

Hát nagy vonalakban ennyit rólunk!

Szia! Jó éjszakát Nektek!
Jaj, képzeld el, hogy lánykoromban, vagyis nagyon régen, én is a II ker. ben laktam! Az Anyukámék még ma is ott laknak, Hidegkúton! Ti merre???
dorothea

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 18, 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza! A nagylányom, egy bulin...

[^]  

Nálunk Viki meglepetés ajándékként érkezett, nagy örömünkre. A férjem nekem is fiatalabb Wink .

A fáradtságról: testi van minden nap. Valóban nem bírom már úgy az igénybevételt, a 24 órás készenlétet, mint az első lányommal.
De ezen sürgősen változtatnom kell, mert Viki egyre több energiát követel majd és én szeretnék megfelelni az elvárásoknak.
Először is étkezési és életviteli változtatásokat kell beiktatnom. Muszály.

gratulálok a lányaidhoz és az unokákhoz!

Milyen volt a szülésed? Viki 4150 gr és 60 cm volt, most 13 kg és 88 cm.
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 18, 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Dóri!!
Jaj de aranyos a kislányod!! Biztos a nagy is az, csak Őt nem látom!
Nagyon örülök Neked, mert eddig azt hittem, hogy csak én járok ilyen "idős cipőben", nem írhatom, hogy öreg, mert attól, hogy én az vagyok, nem biztos, hogy Te is!
Nekem 3 lányom van, a legidősebb 29 éves, a középső 26, és a legkissebb pedig pont ma 20 hónapos!!!! Van még két unokám is, 8, és 4 évesek!!
Úgy szeretnék én is feltenni képet róluk, de nem tudok, mert a gépről nem lehet! Nem vagyok nagy számítógépes, kb 1 éve van meg, de ennyi a tudományom!
Mégegyszer, nagyon örülök Neked, mert legalább néha kérdezhetek Tőled dolgokat...! Ugye?
Még csak annyit, hogy még életemben nem voltam ilyen boldog, mint mióta a kislányom megszületett, annyira élvezem, persze van, hogy nagyon nehéz de csak testileg! Mert az agyam, meg a lelkem szárnyal a boldogságtól!
Te is érzel néha ilyet?? Hu, de jó, hogy írtál! Az én kicsikém lombik baba, a Te kis Vikid?
Ha van kedved, írj!!!!
dorothea

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 17, 23:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Dóri vagyok a 2006 tavaszi babás topikból, most találtam rátk Laughing !

Ha nem bánjátok csatlakoznék ide is. 45 éves vagyok, két lányom van Reni 20 éves
és Viki
[^]  
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 10, 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is nagyon aggódom, sőt ha józan ésszel gondolkodom... hát...!!! Sokszor kell is bőgnöm emiatt, és mindig mondom a férjemnek , hogy Neki kell helytállnia és a legmesszebbmenőkig segíteni a lánykánknak, ha én majd már nagyon öreg leszek. /Mert a férjem fiatalabb mint én/
Az idő nálunk is rohan, most született a kislány és már mindjárt megy oviba! Olyan aranyos, amikor áll az óvoda keritése előtt és odaszorítja a kis arcát a rácsnak és nevet, ahogy a gyerekek játszanak! Ő nevet, én meg sírok nyönyörömben ahogy elnézem Őt! És hálát adok a sorsnak, hogy ilyenben lehet részem!
Szia evinene!
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 10, 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mariza jól is tetted, hogy nem haragszol olyan gyorsan elszállnak ezek a napok hónapok Laughing Laughing

Anyukám csak 34éves volt mikor szülte a hugimat de már aggódik megéri-e hogy tőle is lásson unokát( 1988ban nem volt szokványos ennyi idősen szülni és ráadásul ő már apás szülés volt a MÁV kórházban Laughing Laughing
Évike is sírdogálósabb lett amióta 16hónapos Embarassed

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 10, 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, mi jól vagyunk, picilányom csillagos ötösre tud hisztizni mostanában, pedig nem is tanítottam rá!
Egyenlőre a fogára fogjuk! Különben nagyon aranyos, a hiszti miatt is inkább csak sajnálom, nem haragszom ám Rá!
Szia!!!
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 10, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Vinny!

De jó, hogy leírtad, hogy mi van Veled! Bár én azért szoktam figyelgetni a többi topikot is, amiböl kiderül, hogy mi van Veletek! Hát nem csodálom, hogy kicsit meg vagy keveredve, mert nekem is kétszet kellett elolvasnom, hogy most mi is van Veled!? Teljesen normálisak az érzéseid, amikor nekünk megmondták, hogy csak lombik útján lehet gyerekünk, én először teljesen elzárkóztam előle! Kb. 3 hónapig gondolkodtam rajta! Azért ne keseredj el, mert szerintem nincs nagy baj, ugyanis képzeld el, hogy nekem egészen biztos, hogy csak egy db elzáródott petevezetékem van, mert menet közben az egyik petefészkemet kivették, és akkor azt mondták, hogy a másik petevezetékem meg olyan,-idézem az orvost-, mintha ki lenne vasalva, tehét átjárhatatlan...!
Az inszemnél azért van ennek jelentősége, de a lombiknál semmi, úgy hogy fel a fejjel, nem fogsz mostanában unatkozni, de ennek is lesz "varázsa"! Ja, és BIZTOS, hogy fog sikerülni!!!
Drukkolok Neked, szia: Mariza
Vinny

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 10, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mariza!

Gondoltam, leírom neked, mi volt ma a Kaáliban, mert olyan kedvesen felajánlottad, hogy szorítasz ma értünk... Embarassed

Voltunk KT dokinőnél, nagyon helyes és kedves volt. Vár ránk egy rakás vizsgálat, de pont jól jön ki, mert hétfőre be vagyok jelentkezve a rendes nődokimhoz, úgyhogy el is végeztetek egy csomót... Februárban lombik, addig 1-vagy 2 inszem, amennyi a vizsgálatok után belefér.

Nagyon örülök, de meg is vagyok ijedve, és kicsit - ez a legmegdöbbentőbb - sajnálgatom is magam... szóval kavarognak az érzések rendesen! De majdcsak letisztul!

A legfontosabb, hogy kiderüljön, hány petevezetőn van most végülis. A méhen kívüli után az szerepelt a zárómon, hogy az egyiket eltávolították, a Nyírőben azt mondták, megvan mind a kettő, most a dokinő szerint ott nem biztos hogy látták... jó volna azért, ha biztosat tudnék!

Hát ennyi, most próbálom felfogni a dolgokat.

És ti hogy vagytok?

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 09, 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korina!

Most látom, hogy a Te Kislányodnak is gyönyörű a neve!
Az egyik nevem, nekem is...!
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 09, 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza írta:
Mit szólnátok egy ilyen témához...? Én ugyanis nagymama is vagyok, meg kismama is! Jó, Kismamának egy kicsit "öreg"! De minden gonddal megkűzdök! A Kislányom 20 hónapos, az uncsiaim fiúk, a kicsi 4 éves, a nagy 8. Ja, és én 46 vagyok! Van ilyen mással is?????? Érdemes megindítani egy fórumot? Lenne miről "beszélni"... nem? Írjatok, ha van kedvetek!!!!
Aranyos Korina!

Annyira örülök, hogy írtál, mert végre megkérdezhetem Valakitől, hogy milyen volt Neked, hogy ídősebb volt az Anyukád?
Azért kérdezem, mert attól félek, hogy a leírhatatlan szeretetünkkel, rosszat csinálunk a Kicsilánynak! Annyira szeretjük a férjemmel, hogy sokszor csak nézünk bután, hogy milyen ez a mai világ..., és hogy bizony mi majd nem engedjük, hogy ezt, vagy azt tegye! Sokszor a Nagylányom mondja, hogy: "de anya, hát nem teheted vitrinbe azt a "Szegény gyereket"! " Persze ezzel nem azt akarom mondani, -Isten ments, hogy valaki félreértse-, hogy a fiatal Anyukák nem szeretik, és féltik a gyereküket, csak én érzem a különbséget, hogy milyen voltam 20 évesen, és most...! Ami akkor természetes volt, és túlléptem rajta, azt ma nagyon meggondolom! Bár a világ sem volt ilyen félelmetes! Szóval nem szeretném a Kislányt "összenyomni" az öregségemmel!
Igen, nagyon szép neve van a Babácskánknak, és szerintünk az Apukájával, és a Testvéreivel, pont olyan Szép is!!! Szeretnék feltenni képet Róla, de azt még nem tudok, mert nem értek annyira hozzá, de majd megkérem a Nagyokat, hogy segítsenek, és akkor láthatjátok Ti is!
Köszönöm, hogy írtál, kedves vagy!!!!
Üdv: Mariza
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 09, 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Vinny!

Mivel a Kaáliban már túl voltunk a 2. sikertelen ET-n, és az orvosom azt mondta, hogy mivel ő eddig is a tudása legjavát adta, /és ez így is volt/ a továbbiakban sem tud biztosabbat, és jobbat! Ezen mi nagyon elkeseredtünk a férjemmel, mert hát az időm meg ment! Ja, és még azt is mondta, hogy a korom miatt, ő már nem nagyon bízik a sikerben...!
Pont akkor tájt feküdt a lányom a János kórház szülészetén, mert akkor született az Uncsikám, és persze tudott mindenről, és látta a bánatunkat, és azt mondta: Te anya, képzeld el, hogy én egy olyan szobában fekszem, ahol rajtam kívül mindenkinek lombikbaba van a pocakjában, és itt "csinálták" a BMC-ben "ŐKET" ! És van közöttük olyan is aki elmúlt 40 éves! Mi lenne, ha idejönnétek, és megpróbélnátok itt!? Hát..., így kerültünk a BMC-be, ahol 2. próbálkozásra sikerült a Kicsilány! De annyira rendes volt az orvos, hogy azt mondta, hogy: Ha a Kaáliban nem sikerült, - mert az egy nagyon szuper hely - akkor Ő sem garantálhat semmit...! Viszont amikor megcsinálták a mensi utáni 2. napos horminvizsgálatot, és az eredményem elkeserítő lett, vagyis KLIMATIKUS, akkor azt mondta az ORVOSOM, hogy de nem baj, majd kitalálunk valamit...! És ez a VALAMI, most békésen alszik a kiságyában! Nem mondom, hogy egyszerű volt, de én az ORVOSOM-nak Nóbel díjat adnék! Hát, nagy vonalakban ez a Mi történetünk!
Nagyon meg voltam elégedve a Kaáli-val is, szerintem mindent megtettek értünk ott is, és lehet, hogy csak az időzítés volt jobb a BMC-ben, vagy "csak" a SORS akarta így, de nekünk a János kórház a templomunk, ahogy már írtam a "Nem adjuk fel..." topikban!
Nagyon-Nagyon Sok Sikert Kívánok Neked, és Minden Babáért kűzdő Anyukának és Apukának!!!
Szeretettel: Mariza
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 09, 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!
Gratulálok a gyönyörű szép nevű kislányodhoz!!!
Biztos olya n szép mint a neve!! Smile
Szerintem egyáltalán nem gáz ennyi idősen szülőnek és nagyszülőnek lenni!!
Az én anyukám már a 47.dik életévében volt amikor engem megszült..szoval szerintem sosincsen késő!!
Én 10 éves voltam mikor nővérem kislánya megszületett is "ksigyermekes+ nagymama volt ő is! Smile)
Sajnos ő már 5 éve nem él és nem élhette át az általam szöletett gyermekkel a nagyiságot..mert sajnos nővréem kislányát is csak 3*látta 15 év alatt... Sad /amerikában élnek/
Sziioka...Korina
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Vinny

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 09, 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!

Engem érdekelne ám, miért lett végül BMC-s a kislányod! Úgyis a saját benyomásaimra fogok hallgatni (ezek miattt jöttem el a Nyírőből is, még jóval azelőtt, hogy megszűnt volna), de szerintem hasznos minél több infót összeszedni.

Szóval írd csak le nekem a sztorit, hadd okosodjak! Laughing

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 08, 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vinny!

Akkor jó, mert TELJES ERŐMBŐL, fogok drukkolni! Egyébként nagyon jó a Kaáli, én a Krizsa dokihoz jártam! Hogy miért lett a kislány mégis BMC-s, az egy külön történet, majd egyszer elmesélem!

Sok-sok szerencsét! Megy a drukk!
Vinny

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 08, 09:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!

Á, én nem vagyok ilyen, aki nem szereti, ha drukkolnak neki! Wink Nagyon örülnék, ha gondolnál rám. Laughing (Ja, egyébként évtizedek óta a 44 a szerencseszámom! Gondolom, mostmár neked is. Wink)

Bniki, tényleg nagyon helyes kölyök a kisfiad!

Üdv:

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még csak annyit, hogy gondolni fogok Rád a Kaáli-val kapcoltban! Nem mondom, hogy sok sikert, nem mondom, hogy drukkolok, mert lehet hogy nem szeretnéd hogy ezt tegyem /mert van aki nem szereti/, én megértem azt is! De, GONDOLNI fogok Rád!!!!! És különben is, hol vagy Te még a 44-hez!?!?
Szia!!
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó éjt Vinny, és bniki01! Jó éjt!
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 21:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó éjt Vinny, és bniki01! Jó éjt!
Vinny

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg, ikerterhességnek indult?! Hűha! Akkor az angol történet nem is állt olyan messze tőletek... Laughing

Azon meg, hogy elfáradsz, ne csodálkozz: ismerek én nagyon-nagyon elgyötört huszonéves kisbabás anyukákat. Wink

Nekem még nincsen babám, se lombikos, se spontán, eddigi legjobb eredményem egy méhen kívüli terhesség. Embarassed De mindent megteszek, és feladni csak akkor fogom, ha meghalok. De csak utána! Laughing Most megyünk az első megbeszélésre a Kaáliba, aztán hajrá.

Na mostmár pihenj, különben holnap nem lesz erőd a csodálatos kislányodhoz! Laughing Jó éjt.

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Vinny!
Igen, megpróbálunk "csodálatos" szülők lenni, éppen ezért estére néha úgy elfáradok, testileg, hogy alig birok menni! Jaj ez nem panasz, mert ettől szebbet el sem tudunk képzelni a férjemmel!
Nagyon nehéz lehet az ikrekkel, minden elismerésem az Anyukéké és az Apukáké! Különben mi is kettővel indultunk, de tudta a természet, és sors, hogy mit bízhat rám, mivel tudok megbírkózni! De ha kettő született volna akkor úgy lenne jó, és remélem, úgy is megállnám a helyem!
Esetleg Neked is lombik babád van???
Vinny

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mariza!

Olvastam a hozzászólásod a "Nem adjuk fel..." topikban is, de mivel oda én még nem írtam, csak a lombikosba, így nem tudtam reagálni.

Nagyon érdekes helyzet ez a tiéd! Laughing De nincs vele semmi baj, szerintem.

Gratulálok a kislányodhoz, biztosan csodálatos szülei vagytok! Volt egy műsor a Spektrumon egy időben, ikres szülőkről szólt. Egy 45-50 közötti angol házaspár, már nem emlékszem pontosan, hány évesek voltak, 2 kisgyerekük után (a legnagyobb kb. 3 éves lehetett) akartak egy harmadikat. Hát bejött: hármasikrek lettek! Shocked Laughing Ehhez képest a Ti történetetek nem is olyan megdöbbentő, igaz? Very Happy

Minden jót kívánok nektek, a gyerekeiteknek és az unokáitoknak is!

Üdv:

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, már meg is csináltam, a gmail-re, már meg is jött a visszajelzés, de hogy ide hogy kerülne...,azt nem tudom, de nem baj, nem kell velem kínlódni! Ez már a 4. válaszom Neked, mert nem tudom elküldeni, hogy miért azt nem tudom!
Különben nagyon jól magyaráztál, hogy én ilyen vagyok arról Te nem tehetsz! Tudod, a lányom is megmondta...!
Egy-egy pillanatra szoktam csak,rosszakra gondolni, mert gyorsan el is hessegetem magamtól! Az az igazság, hogy nem is biztos hogy korfüggő a "bajom", csak ami régen természetes volt, most valahogy nehézkesebb! Na de mindegy!
Kedves vagy, hogy írtál nekem! Köszönöm! Sok-sok örömöt kívánok a Kisfiadhoz! Üdv: Mariza
bniki01

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Küldtem neked privát üzenetet.

Ilyenekre gondolni sem szabad.Biztos vagyok benne,hogy ha valami történne,nem maradna egyedül a kicsi lányod.De te egyébként is még fiatal vagy,tele vagy energiával.Nincs mitől félned.
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így visszanézve, sajnos a külalakjaimmal vannak még gondok, de majd csak rájövök, hogy hogy kell szebbé tenni!
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon kedves vagy, hogy segíteni akarsz, és hogy ehez lenne türelmed..., de képzeld, én nem biztos, hogy megértem, sokszor mondja a lányom, persze csupa jóból, hogy: "anyukám, nagyon béna vagy"! És ez így igaz! Látod, ahogy olvastalak, még a könny is kicsordúlt a szememből, mert én is attól félek, hogy nehogy a kicsilány egyedül maradjon, ha én már..., mert ugye kistesója Neki már nem lesz, a nagyok meg már élik a saját életüket! De remélem, hogy Ő is repülni fog feléjük és mindegy, hogy hány éves lesz, vagy lesznek!
Képzeld el, hogy nekem fogalmam sincs mi az a vonal, de látom,hogy mindenkinek van! Szerintem ne próbéld elmagyarázni, hogy hogy kell feltenni, mert tudud, béna vagyok, de elmondhatnád, hogy mi az!!! Persze csak ha ráérsz! És ha van kedved hozzá!
bniki01

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megértem mindkét lányod reakcióját,mert amikor 16 évesen megtudtam,hogy lesz mégegy tesóm ,bennem is mindenféle érzések kavarogtak,örültem is meg nem is.De aztán amikor megszületet,minden más lett,mindenki imádta,én is,és olyan jó,hogy amikor hazalátogatunk a szüleimhez,mindig szalad,és a nyakamba ugrik,pedig már lassan 10 éves.

Igen a képen az én kisfiam van,aki lassan 14-hónapos lesz.

Ha akarod segítek képet felrakni,elmondom hogy kell.
Meg csinálhatsz vonalzót is neki.
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia bniki01!

Nagyon köszönöm, hogy írtál! Köszi a jókívánságot! Ez a babácska a képen a Tied? Nagyon Aranyos!!!!
Én is tennék fel képet a kicsilányról, de azt csak a nagylányaim tudnának, mert ők a profik a számítógép-ben! Amikor megtudta a Nagyobbik Lányom, hogy Kisbabám lesz, nem szólt egy szót sem, de láttam rajta, hogy szomorú! Mondtam Neki, hogy nem akarom bántani ezzel, de meg kell, hogy barátkozzon a gondolattal, hogy kistesója lesz...! Ekkor Ő 27 éves volt, és Nála van a nagyobbik unokám, aki akkor 6 éves volt, és nagyon sokat volt nálunk! Aztán akkor este amikor ezt mondtam neki, felhívott telefonon, és mondta, hogy ne haragudjak, de egyszerűen fel kellett dolgoznia a "dolgot", hogy 27 évesen kistesója fog születni! Azóta persze már más a helyzet, és azt szokta mondani, ha látja a kicsit: hogy Ő úgy szereti, hogy szinte szerelmes Belé... Hát ennyit a Nagylányomról! A Középső lányom azonnal a nyakamba borúlt, és sírt örömében, pedig addigra már neki is megvolt a Kisfia! Messze lakom Tőlük, és nagyon ritkán találkozunk, de a jövő hét végén jönnek, a Lányok meg az Uncsik, és már alig várom, hogy lássam Mindegyiket, és persze azt is, hogy Ők is lássák a kistesót! Az Anyukám először mérges volt, mert annyira féltett, hogy ilyen későn akarok szűlni, de aztán Ő is megnyugodott! Annyira Aranyos Ez a Kislány, hogy az egész család rajong Érte! Sajnos rokon kisgyerek nincs a közelünkben, mint Neked volt, ezért én vagyok a játszótársa, anyukája, nagy mamája, mert sajnos Ők is messze vannak tőlünk! Azért egy Nagypapa itt is van a szomszédban! Nagyon büszke az unokájára!
De igazából ketten vagyunk A Férjemmel, segítségünk nincs, de ez így a jó!
Annyíra jó, hogy írtál!
Vissza az elejére
bniki01

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mariza!

Elösször is szeretnék neked szívből gratulálni,a kislányodhoz és az unokáidhoz is..!

Én ugyan még csak 25 éves vagyok,de remélem nem bánod,hogy írtam.Az én nagymamám is egyszerre volt kismama,és nagymama.Nekünk nagyon jó volt,mert sok hasonló korú gyerek volt a családban.

Mit szólt a család amikor megtudták,hogy jön az új családtag?
Mariza

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 12:26    Hozzászólás témája: NagyKismama Hozzászólás az előzmény idézésével

Mit szólnátok egy ilyen témához...? Én ugyanis nagymama is vagyok, meg kismama is! Jó, Kismamának egy kicsit "öreg"! De minden gonddal megkűzdök! A Kislányom 20 hónapos, az uncsiaim fiúk, a kicsi 4 éves, a nagy 8. Ja, és én 46 vagyok! Van ilyen mással is?????? Érdemes megindítani egy fórumot? Lenne miről "beszélni"... nem? Írjatok, ha van kedvetek!!!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés