Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Nekem hogyan sikerült...

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
amarilla

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 17, 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem úgy sikerült, hogy itt a fórumon a Clostisoknál panaszkodtam, hogy 77, 88 napos ciklusaim vannakm, és a Closty kúra is sikertelen volt. A következő körben már 166 napja nem menstruáltam...
akkor jött Baratodildi, és rágta a fülemet, hogy csináltassam meg az inzulin terheléses vizsgálatot. és lőn!! kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van, metformint kell szednem, és két hónap alatt beköltözött a pocakomba a kismanó, akit október 21.re várunk!!

hozzátenném: a meddőségi szakemberek már évekkel előbb rámugrottak volna lombikozni, mert 40 éves elmúltam és egy petefészkem van. Minden kivizsgálás nélkül. a lapos hőgörbémre meg csak anynit mondtak: nincs jelentősége. (aki hőmérőzik, tudja: a lapos hőgörbe azt jelenti, hogy nincs peteérés.) szóval, hajrá lombik, az a tutti, az idő sürget, mire várok?? Hiába nézek ki fittnek, mondta a nagyon tutti meddőségi szakember, a petesejtjeim korán nem tudok változtatni. azok bizony szépen lassan öregszenek...

Azóta már tudom, hogy a hozzám hasonló bajban szenvedőket nagyon könnyű túlstimulálni... és ha sikerül is a beültetés, az elvetélés aránya nagyon magas megfelelő gyógyszeres támogatás nélkül!! (a progeszteron nem elég!! metformin is kell!! a teherbeeséshez, és a terhesség megtartásához is!!) Abba meg bele sem szeretnék gondolni, hogy a "nagy igyekezetben" akár az egyetlen megmaradt petefészkemet ha túlstimulálják, akár el is elveszíthettem volna!!!! vagy hogy még egy vetélést át kellett volna élnem!! (35 évesen elveszítettem egy babát 8 hetesen)

Remélem, a lombikozós sorstársaim nem értettek félre, szerintem tök mindegy, hogy hogy sikerül egybaba , csak sikerüljön, és minden lombikos bébihez ezúton is gratulálok sok szeretettel!! tudom, hogy vannak remek szakemberek is a pályán, és hogy sok nőnek segítettek már kétségbeesésükben.

csak annyit akartam mondani, hogy szerintem nem mindegy, hogy valaki az orvosok pénzcsinálási mániája miatt lombikozik, és így "áldozatként" , MEGFELELŐ KIVIZSGÁLÁSOK ÉS PONTOS DIAGNÓZIS NÉLKÜL kerül a lombikozás kegyetlen és költséges procedúrájába, vagy azért, mert tényleg nincs más megoldás.

az én esetemben szerencsére volt!!

De a megfelelő megoldás előtt kipróbáltam persze én is minden mást a világon, ami sajnos nem volt elég a sikerhez. (akupunktúra, homeopátiás szerek, még HSG-n is voltam, ahol legalább megállapították, hogy átjárható a meglévő petevezetékem. szerencsére apa eredményeivel nem volt semmi gond!!)

(Hozzátenném, hogy Mo.on és külföldön is, ahol élek (Oslo) volt nem egy olyan orvos, aki azt mondta: ha nem megyek lombikozni, le kell mondani a saját gyermekről. és hogy a menzesz elmaradozása már a korai menopauza jele. Talán petesejtdonort kellene keresnem... és a lelkemre beszélős típus: 10 év múlva hogy fogok tudni tükörbe nézni, tényleg megtettem-e mindent???? - ez is lombikozni akart, csak sokkal profibban akart rábeszélni, mint elődei. Na itt egy pillanatra azért elbizonytalanodtam.
Arról nem beszélve, hogy sikerült 16-os FSH értéket produkálnom a metformin szedés előtt. Ettől aztán jól kibuktam. De szerencsére akkor már jó kezekben voltam, és azt monta a tündéri endokrinológusom, hogy ez még nem menopauzás érték, ne rémüldözzek, csak annyit jelent, hogy kicsit fokozott a petefészektevékenységem. ez természetes 40 fölött.

(hozzátenném, ennél az értéknél lombikozásnál alig lett volna esélyem egy sikeres beavatkozásra. Arról nem beszélve, hgoy az egy szem petefészkem gyér kis állományát tuttira sikerült volna totál kimeríteni... és persze rengeteget olvastam, tájékozódtam: az összes internetes oldlaon azt olvastam, hogy 17-es FSH értéktől már nagoyn alacsony az esély a stimulálhatóságra. És a kegyetlen valóság: 40 év fölött nem csak a természetes termékenység zuhan meredeken, de a lombikos beavatkozások sikere is 10 százalék körüli. Ez is visszatartó erő volt. Tudtam, hogy a lombik embert próbáló beavatkozás, fizikailag és lelkileg is. A férjem, akkor még csak élettársam, teljes egyetértésben velem, inkább az örökbefogadásra szavazott velem. El is indítottuk az eljárást. A sors fintora: akkor kaptunk levelet tőlük, amikor már 3 hónapos terhes voltam.)

Hogy közben mi tartotta bennem a lelket?
Tény, hogy nagyon hittem abban, hogy indokolatlan beavatkozásokon nem fogok résztvennim, és abban is hittem, hogy így vagy úgy, de család leszünk.

Ezenkívül azt is tudtam, hogy IGAZI MENOPAUZÁS NŐKNEK is be-becsúszik egy-egy gyerek, amikor már nme is számítanak rá. Tehát hogy akad azért még ott egy kóbor petesejt. Személyesen is ismerek 3 ilyen nőt!!! Tündéri gyerekeket szültek 44 évesen is!!

A döntő fordulat azonban az volt, amikor elkezdtem a sikertörténeteket olvasni a metforminról a www.pcos.hu oldalon. Na, akkor újra, igazán, teljes szívemből elsöprően hinni kezdtem!! Azt is megértettem, hogy a vetélés is jó eséllyel elkerülhető a metformin szedésével!!! igazán optimistán álltam a következő hónapokhoz. Ennyire gyors eredményre azonban nem számítottam. 2 hónap metforminszedés után terhes lettem, rögtön az első alkalommal, hogy megmoccant a hőmérőm, és jelezte: hopp, peteérésem volt!!!!!!!! Életemben először láttam a 15 hónapos próbálkozásom alatt kétfázisos hőgörbét, amit még a 3x1 durva Closti beavatkozással sem sikerült elérni (nem is szedtem többet, csak egy ciklusban!), és ez a hő le sem akart esni a magasból!!!

A küzdelemben hihetetlen erőt adott a sorstársak, az itteni és az NLC-s PCOS-es lányok hite, támogatása, tapasztalata és szeretete és SZAKTUDÁSA.

2005 novemberétől próbálkoztunk, és alig 15 hónap múlva, 2007. februárban teszteltem pozitívat!!

EZÚTON IS MÉGECCER KÖSZÖNÖM, ILDI és a többiek!!!

Mindenkinek sok sikert kívánok és sok szerencsét a babásodáshoz!!
ancsa33

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 10, 21:57    Hozzászólás témája: Nekem hogyan sikerült... Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !

Szeretném megosztani mindenkivel,hogy nekem hogyan sikerült teherbeesnem 3 év után.Hol is kezdjem,szóval miután megállapitották
,hogy egyik oldalt el van záródva a petevezetékem,hosszú hormonkezeléseket kaptam,hogy még több petesejtem legyen sajnos az elzáródott oldalon sikerült produkálni, így jöttek a sikertelen inszeminációk majd az első lombik ami szintén sikertelenül végződött.Persze éppen akkor költözködtünk így nem sikerült nem idegeskednem ahogy ajánlották.Ekkor kaptam egy könyvet a címe:GYEREKET SZERETNÉNK írta Zita West.Megfogadtam,hogy mindent betartok a következő lombik előtt amit a könyv leír.Egy hónappal a lombik előtt méregtelenitőkúrát csináltam végig/4 napig tart/és szedtem minden nap egy kiskanál máriatövismagolajat /sylimarin/reggel étkezés előtt
A petesejtleszívás előtt 2-3hétig jártam akupunktúrás kezelésre ami össz:10alk.-ból állt .Sajnos itt Szfehérváron 1.5hónappal kellett hamarabb bejelentkezni annyira sokan járnak. E mellett szedtem napi 1000mg c-vitamint +20mg cinket /segíti a sejtfejlődést és a sebgyógyulást.Ekkor kaptam meg a hormonkezeléseket amire sajnos nekem rosszul reagált a szervezetem mert csak 2 petém lett amiből egy termékenyült meg és azt ültették vissza.Persze nagyon el voltam keseredve mert úgy gondoltam mindent megtettem a sikerért de azért folytattam A beültetés után minden nap szedtem 2hétig DHEA nevű táplálékkiegészítőt/BioTech USA forg./
"A DHEA-t gyakran említik mint a legfontosabb hormon mert kulcsszerepe van más hormonok termelődésében,mint pl. a tesztoszteron,progreszteron,ösztrogén..."

A terhesség tünetei gyorsan jelentkeztek aminek nagyon örültünk a férjemmel és ezt csak megerősítette a vérvétel.Csajok el kell,hogy mondjam hogy a beültetés óta nem volt orgazmusom mert a könyv szerint nagyon veszéllyes az első 3 hónapban.Ezt persze nagyon nehéz betartani nekem már szexuális álmaim vannak kínomban de kitartás a siker kulcsa!Ne feledkezzetek meg a párotokról mert neki nem tilos,kényeztessétek mert megérdemlik!

Remélem lesz akinek sikerült segitenem,mert én tudom mi az a kudarc,vágyakozás a gyerek után,a terhesség után...

Sziasztok!kérdezzetek ha bővebb infó kellene,sok sikert mindenkinek!

ancsa33
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés