Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Anya lelki válságban.

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mayka

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 21, 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A fiaamnak is olyan az ágya hogy ki be tud mászkálni belőle ott van az ágyunk mellett.Én is szeretném már ha a nővérével aludhatna 1 szobában de szerintem nem hagyná aludni.Ma is 1-kor már átmászott közénk és rögtön szopizni akar.Ha felkel addig hisztizik amig felkapcsolom a villanyt aztán átmászik közénk.Ezért nem merem átrakni a nővéréhez.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Borsóleves

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 18, 00:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi

Az ügyvédem bíztat, hogy a következő tárgyalás lesz az utolsó, de én nem számítok semmi jóra, tuti kitalál még valamit a "volt" férjem.....De nem is érdekel, nem kellett neki a családja, a gyönyörű közös otthonunk, az életünk, most ott szenvedhet az albérletében két pasival, tök egyedül, mi meg tök jól elvagyunk anyuéknál, annyira szeretik a Marcit, hogy nagyon, minden rendben van....nekem ez mindennél többet ér, hogy a Marci jó helyen és biztonságban legyen:))))!!!!Persze idővel lépni szeretnék, külön élni a szüleimtől, mert azért csak az a normális!

Mayka!
Ha éjjel felkel meg is szoptatod???Most lehet, hogy hülyeséget mondok, de nem probáltad még "elmagyarázni" neki ezt a külön alvás dolgot?Nekem beszokott jönni, ez a beszélgetés téma, sokmindent eltudok magyarázni a Marcinak szépen nyugodtan és aranyos meghallgat és egy két figyelmeztetés után úgy csinálja, hátha valamivel rá tudod venni:))))))
Nekem ilyen problémám nem volt, ahogy írtam a Marci nagyon kicsi volt amikor hazaköltöztünk anyuékhoz, itt sokáig velem aludt már akkor is, aztán csak csak mondogattam, hogy jobb lenne ha visszaszokna a kiságyába, kb. 1 éves volt, amikor szét szedtem a kiságyát, teljesen, tudod kiságyat lehet belőle csinálni, és imádja, Ő maga bemászik és ott szeret aludni, jobban tetszik neki mint a "rácsos kiságy", ezt is megpróbálhatnátok...
Zs
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 17, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem szerencsém van, egyik gyerek sem alszik (aludt) soha közöttünk, ha vmi bajuk van, pl, betegek, akkor is, ha felsír és kicsit odajön, magától kéretőzik vissza a saját ágyába.
Igaz, én nem tudtam sokáig szoptatni, de pl. Zsóci, a legkisebb, két hónapos kora óta este 8-tól reggel 8-ig alszik, kb. hatkor eszik és akkor még visszaalszik. Ráadásul a 3 lurkó egy szobában van, mégsincs gond, akkorsem, ha vmelyik felébred.

Borsóleves!
Ez nagyon xar lehet... Meddig tart a per?

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mayka

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 17, 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

de így is rengetegszer kel éjjel ha átjön akkor szopizni akar én meg hülyét kapok mert nem tudok aludni.Én is szerettem volna simán szülni de meg sem próbálhattam 2 császár után meg már csak császárral lehet szülni.Utoljára az Ádám elcsúszott az előszobába és úgy beverte a fejét hogy csöpögött a vér a pólójára.Azóta félek mert folyton rohangászik meg a kisautójával megy nehogy elessen és beverje a fejét.
Vissza az elejére
mayka

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 17, 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1 szobában alszunk szopizással elalszik utána berakjuk az ágyába és kb 1-kor már ordít ki van szedve pár rács a kiságyból és odamászik közénk van amikor nagy kegyesen bennmarad iszik a cumisüvegből és visszaalszik.
Vissza az elejére
Borsóleves

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 16, 22:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kicsi!
Dehogynem aggódok, már annyira elegem van ebből az egészből, minden olyan egyszerű lehetne, de egy ilyen primitív bosszúálló kö.... hiába mondasz bármit. Bocs de ezt szebben nem tudom írni. Látja, hogy a gyerek tök jól van, mindent megkap amire csak szüksége van, állandóan velem van, mindenhova viszem magammal, egy csomó programot szervezünk, meg minden amit csak el tudsz képzelni, és Ő pont ennek az ellenkezőjét állítja, már mondtam neki a multkor, hogy észrevetted hogy saját gyerekedet ócsárolod, na akkor mintha elgondolkozott volna, hogy semmi oka nincs rá, és hogy tényleg valójában miért is mond ilyeneket....nem norma az ürge.
Na de nem ez a téma:))))

Az én kis lurkóm multkor a kis műanyag motorkájáról esett le úgy, hogy egyhelyben állt, csak annyira bámult hogy elvesztette az egyensúlyát a motor meg dölt és kész a "baj"....olyan dolgokat tudnak csinálni az ember csak néz, hogy ez hihetetlen, persze felugrott, megdádázta a motorkáját, és irány tovább...Smile))))
Zs.
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 16, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mayka! Majd kinövi, enyimkölkök is kék-zöldek állandóan. A fiam alatt ma leszakadt a hinta, tegnap a terasz lépcsőről zúgott le, már kínomban csak röhögök... Persze hálisten még eddig semmi komoly baja nem történt.
A szájtépés meg hidd el, csak most jön igazán. Az hagyján, hogy én azt mondogatom, hogy nem szabad, de az ő szájukon sem jön ki más, csak az, hogy NEM!
azért az éjszaka az durva lehet, pedig azon igazán csak Te tudsz változtatni. Arra hiába vársz, hogy majd kinövi, ha Te minden áldott éjjle felkelsz és odamész, akkor majd kamaszkorában talán hajlandó lesz abbahagyni... Laughing

A szülés az nagyon könnyű volt és két óra alatt meglett Zsócibaba. Jött, mint az Expresszvonat.

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
mayka

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 16, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!Gratulálok a babáidhoz.aAz én fiam 2 éves lesz novemberben én is akarok még egy babát csak még várok mert a csemete nagyon anyás folyton nekem kiabál éjszaka sem alszik stb.Ráadásul mostanában mindig történik vele valami esik kel egyfolytában.Most például elesett az előszobába és vérzett a feje aztán elesett az udvaron.Most egyfolytában attól félek hogy eltörik valamije vagy betörik a feje.Nagyon eleven egész nap azt mondogatom hogy nem szabad.A sima szüléshez is gratulálok én is így szerettem volna csak nem sikerült.Könnyen megszületett?Mennyi idő alatt?
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 15, 23:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mayka! Smile
Az ikrek 2évesek, a legkisebb 8hónapos. A "nagyok" császárosok, a kicsit életem legnagyobb élménye volt megszülni! Razz

Borsóleves!
Ez elég szarul hangzik... Confused Kitartást és sok erőt kívánok. A gyerek miatt remélem, nem aggódsz, ő úgyis a tiéd marad.

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Borsóleves

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 15, 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Anyós témára csak annyit, hogy nálunk a helyzet a következő volt, röviden: az anyósom és az apósom kb. 10 éve elváltak de együtt élnek a mai napig, ölik egymást minden nap, persze nem szó szerint, de majdnem, a két gyereküket ebben a légkörben nevelték fel, az egyik a volt férjem, mert ezt már én sem bírtam, teljesen külön éltünk mindenkitől, az anyósom mégis minden nap felhívta a fiát, hogy képzeld el az apád már megint.......ez ment hónapokig, mire berágtam, és felhívtam az anyósomat és elmagyaráztam neki, hogy a tö... tele van vele, ez a kettőjük problémája oldják meg, de miért kell ezzel még a saját gyerekét is traktálni, erre fel még a férjem ellenem fordult, hogy szegény anyja, hogy lehetek ilyen, neki nincs kinek elmondani a problémáját!
Na ehhez mit szóltok...??????A másik, a férjem velem ugyan azt csinálja mint az anyjáék egymással, a válóperünk még csak folyamatban, de mindent megtesz azért hogy, úgy mint annó az anyja az apja életét, tönkretegye a mi életünket, az enyémet és a közös gyerekünkét.....!!!!
Egyfolytában azon van hogy elvegye tőlem a gyerekemet, bíróságról bíróságra szaladgál stb.
Zs.
Vissza az elejére
mayka

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 14, 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi neked mennyi idősek a gyerekeid?Simán és könnyen születtek?Én is gondolkodom egy harmadik bevállalásán ha sikerülne egy kicsit később.Hány év van a gyerekek közt?
Vissza az elejére
mayka

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 14, 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Én is kb 1 éve lakom itt mondjuk én meg se próbáltam beilleszkedni.Élem a saját életem és kész.Az hogy kinek mi a véleménye rólam nem tudom de nem is érdekel.Néha ha nagyon muszály a szomszéddal azért szóba állok.Nekem elég az hogy telefonon beszélek azokkal akik fontosak és 1 héten kétszer hazamegyek.
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 13, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csajok!
Nekem 3 lurkóm van, és bizony néha fonom a hajam... Twisted Evil

Anyós: Igen, azzal egyetértek, hogy a férjjel kell elsősorban megbeszélni, és neki ebben segítenie kell. Nem szép dolog, ha magára hagy Téged, azzal előbb-utóbb a házasságotokat is megmérgezheti. Beszéljetek először kettesben, aztán anyóssal együtt. Érdemes felállítani a játékszabályokat, megbeszélni, hogy pl. anyós miben tud segíteni. Ha semmire nem hajlandó, akkor ne is szóljon bele se a gyereknevelésbe, se másba.

Depresszió, magány ellen nekem nagyon jó ez a Fórum is, hamar akár barátokat is szerez az ember lánya. Ha megteheted, tényleg mozdulj ki 1-2 órára gyerek nélkül .Bárkire bízod (akiben megbízol), hidd el, a gyerek nem hal bele, nem hal éhen, legfeljebb neki is lesz végre vmi változatosság.

Rucerka!
Te pedig keresd egyelőre azoknak atársaságát, akikkel jól kijössz. Egy év nem nagy idő, hagyj magadnak is időt, meg a töbieknek is, hogy elfogadjanak.

Na, elég az ész-osztásból, remélem, azért segítettem vmit. Laughing

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
rucerka

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 13, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyóssal hála ritkán találkozom, ezért egész türhető a kapcsolatunk.

Szerintem az összeveszés nem megoldás, de tényleg a Párodnak kellenae a sarkára állni...Azt hogy téged bántott az Anyós padig Őt jellemzi.

Fúúú nagyon nehéz lehet egy ilyen Anyás lurkóval...az enyém is Anyás, de nem ennyire.Meg kellene próbálni néha elmenned valahova nélküle,na nem nagy időre.
Elősször csak mondjuk a boltba, és így tovább.Persze csak akkor, ha addíg van ki vigyázzon rá.
Ha náha nélküled lessz, talán rájön, hogy egyedül is tud játszani.

Nekem is van problémám.....nem tudom ide való.e?
Leírom, max nem reagál rá senki.
Na az önbizalmam Nekem is a béka feneke alatt van, azért próbálok úrrá lenni rajta.Nekem az a bajom, hogy 1 éve, hogy ide költöztünk, és nem tudok beilleszkedni...Azt hiszem bármit is teszek, Én itt mindíg is a "városi" picsa leszek.Persze vannak sokan, akikkel egész jó viszonyban vagyok, de érzem, hogy nem illek ide.
Férjem szerint ezt csak Én gondolom.
Mit szóltok ehhez?

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Skizolány

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 13, 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hozzám még ennél is kegyetlenebb volt a sors. Nemcsak az anyós, hanem még az ő anyósa is állandóan kísértett.

Az ilyen helyzet nem nagyon fog változni, akinek belekötős a természete, annak úgysem lehet a kedvére tenni. Ha homlokegyenest az ellenkezőjét tennéd, az sem lenne jó.

A "kisfiam" -nak kellene a sarkára állni (ha van bátorsága összeveszni a saját felmenőivel), vagy pakolás és költözés, ha megoldható.
Én a saját szüleimmel sem szívesen laknék már egy fedél alatt, pedig jól megfértünk egymás mellett a szülői házban. Csakhát valami apró nézeteltérés mindig akad, és ez előbb-utóbb sok lesz.
Vagy fordulj szembe anyósoddal és mondd a szemébe a frankót, hátha megsértődik egy életre.
mayka

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 10, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyósproblémáról én is tudnék írni de az túl hosszú lenne de hálistennek ez kb. 7 éve volt és most már nyugi van.Címszavakban férjem kitagadása adjuk le a kulcsot mert egy évig náluk laktunk sajnos.Majdnem el is váltunk ezmiatt 3-szor elköltöztem utoljára a pár hónapos lányommal.Anyós utált ezerrel de nem engedte hogy elköltözzünk.végül eljöttünk de milyen áron?Anyós kijelentette hogy neki nincs unokája mondta oké ő veszíti el a fiát meg az unokáját nekem nem fog hiányozni.Végül kiszórta a cuccunkat az udvarra le akart lökni a lépcsőn a karomnál fogva rángatott.Fél évig nem láttuk egymást hál istennek csak sajnos a férjem elment valami cuccáért és nyaggatták hogy vigye le az Alizt pedig tudták hogy én nem engedem.Kemény harc volt.A fiam velünk alszik de ez se használ.Nem lehet tőle semmit csinálni mert a konyhába is a lábamon lóg hogy vegyem fel.Még szerencse hogy a 7 éves lányom segít néha lekötni mert ha ő lenne az első már megőrültem volna.Az Aliz nem volt ilyen.
Vissza az elejére
meny

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 10, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most alszik a kicsikém, így van egy kis időm.
Köszönöm, hogy írtatok, így legalább nem potyára nyitottam ezt a fórumot.Úgy látom elég sokan benéztek, de írni nem írtak..
DrVirág! Köszönöm a biztató szavaid!Tudom, hogy jó lenne néha kimozdulni, de az is a problémámhoz tartozik, hogy nem is akarom másra bízni a Csabikát.Főleg azért nem, mert Anyósra nem szívesen, ha pedig másra bíznám, el sem tudom mondani mit kapnék Én Tőle... Evil or Very Mad Anyósra azért nem, mert nem igazán úgy viselkedik mint egy Nagyi. Még mindíg "féltékeny " a kisfiára, akit Én az álnok nőszemély elraboltam Tőle...És ott van az is, hogy 52 éves korára szerinte vénasszonyt csináltunk belőle azzal. hogy unokája lett.Nem is örült anno mikor megtudta a számunkra nagyon jó hírt! Rolling Eyes
Mayka habár nem Én vagyok a legalkamasabb a tanácsadásra, de nálunk is megvolt ez a probléma, sőt még ma is néha előjön.Főleg ha beteg Csabika, vagy nő a foga.Leírom azért, mi hogy próbáltuk kezelni a problémát.
Az éjszaka volt a legnehezebb, ezért ezzel kezdtük. A kiságyát a mienk mellé állítottam, és szó szerint úgy alutunk, hogy a kezem benn volt nála.Így a cicizés is csökkent, mert leredukálódott a kajára, a nyutatócicizés megszünt.Volt 3-4 átalvatlan éjszakánk, de 2-3 hét mulva már semmi gond nem volt. Sőt! Ma is velünk alszik 1 szobában, de a saját ágyában.Tudja, hogy mindíg ott vagyok, így a napközbeni "anyahisztije is csökkent.
Tudom minden gyerek más, és a Tied már nagyobb is, biztosan nem könnyű.
Próbáltál már valami praktikát?
Vissza az elejére
mayka

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 10, 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is leírom a problémámat hátha tud valaki segíteni.Az én fiam 21 hónapos én is sokat vagyok vele.A problémám az hogy nagyon anyás ráadásul még szopizik és nem tudom leszoktatni sem.Nappal és éjszaka is csak így alszik el ráadásul rengetegszer fent van éjjel is és akkor is szopizni akar én meg nem tudok tőle aludni.Próbáltuk hogy az apja kel hozzá én meg a másik szobába alszom de hajnali 3-kor visszamentem mert meguntam az óránkénti ordítást.Ha én ott vagyok akkor az apja se jó neki.Amíg fürdök ő az ajtóba kiabál nekem pedig otthon van az apja is!
Vissza az elejére
drvirag

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 09, 23:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Meny!

Kétgyermekes pszichológus-családterapeuta anyuka vagyok, nagyon szívesen segítek. Örülök, hogy a problémádat megosztod velünk, mert sok anyuka nem mondja el, hanem magába fojtja, és később depresszió alakulhat ki... Amiből nincs egykönnyen kiút.

Elsősorban hadd írjam le: nem vagy egyedül, az anyukák nagyrésze megküzd ehhez hasonló gondokkal, hogy jó szülő lesz-e, ez természetes. Ha ez a kérdés felmerül benne, akkor már nem lehet rossz szülő!

Amikor a nagyobbik gyerekem fél éves volt, én is - ki gondolná egy "lélekbúvárról"? - enyhe depressziótól szenvedtem. Nekem volt közeli kapcsolatom, akihez fordulhattam, aki segített, vigyázott Bálintra, amíg én elmentem egyet csavarogni, vagy a férjemmel moziba... Sok könyvet elolvastam, ismerem a szindrómát kívülről-belülről. Ám mégis a legjobban a társaság segített és az, hogy valaki mindig mellettem áll...

Van lehetőséged arra, hogy valakire támaszkodj, esetleg igénybevégy szakmai segítséget? Vagy arra, hogy rendszeresen (hetente-kéthetente) gyermek nélkül kimozdulhass pár órára, egy napra? Ha nem szoptatsz, esetleg egy hétvégére is elmehettek a pároddal (ez jót tesz a párkapcsolatnak is). Addig az anyósod is végezzen "hasznos munkát", vigyázzon a csemetére.
A lényeg, hogy kell egy kis környezetváltozás, amitől egy anya fel tud töltődni. Lehet gyermekkel is, elutazni pár napra, rokonokhoz, akik el tudnak vele lenni, amíg Te mondjuk várost nézel, sétálsz stb.
Tudom, hogy ezek pillanatnyi megoldások, de mégis sokat segítenek.
Ha esetleg szakmai segítségre van szükséged, akkor abban tudok segíteni. Bár én szegedi vagyok, de van fővárosi családterapeuta ismeretségem.

Remélem, segítettem valamennyit, ha tehetem, még benézek ide.

Virág doki
Vissza az elejére
meny

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 09, 17:04    Hozzászólás témája: Anya lelki válságban. Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én még soha nem fórumoztam, de rendszeresen olvasgatok.Azért szántam rá magam arra, hogy nyitok egy ilyet, mert jó lenne olyanokkal beszélgetni, akik hasonló cipőben járnak.
Szóval.
Már majd 1 éve, hogy Anya lettem....de amilyen boldogan vártam a kisbabám, és amennyire imádom, legalább annyira félek attól, hogy megfelelő szülő leszek-e, és jól nevelem-e a kicsim.
Ráadásul van egy Anyósom, aki nem hogy segítene, még alá is ássa a kis megmaradt önbizalmamat.
Ha van valaki, aki hasonló cipőben jár, írjon.
De annak is örülnék, ha olyan valaki írna ,aki csak segíteni, vagy épp tanácsot adni szeretne.
Minden érdekel.ötlet, tanács, kritika.

Sziasztok!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés