Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Metformin - írd le a tapasztalataidat
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
marczina

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 24, 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most léptem be közzétek, örülök, hogy rátok találtam. Mi is lombikoznánk... ugy volt, hogy febr. -ban lesz a stimulácio. Győrbe járunk Kőrösi Tamás főorvos urhoz.Mint kiderült én is IR-el küzdök, ugyhogy elnapolta az egészet. Merckformint szedek 2x850 mg-ot. A kedeti eredményem 4,5/9,2/10,3/10,9 a terh.cukor és az inzulin 0 perces 15,9 120 perces 134. Egy hónapos gyógyszerkúra és 120 g CH diéta mellett a kontroll terh.cukor 4,5/9,3/8,4/8,0 és az inzulin 0 perces 11,8 120 perces 86,2. Emiatt nem mehetünk februárban. Tudtok valami nagyon jó dokit aki viszonylag hamar helyre tud tenni?

Köszönöm a válaszotokat, mindenkinek szép estét. Üdv:MAnita
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kisborso

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 04, 09:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !!!!

Puszika Drága Bogikám Smile

Lányok ! Én is a BMC be járok Koncz Dr. hoz.

Ő csináltatta most meg az IR vizsgálatot, és ne jó az eredmény. Bogi DRNő Smile Smile már kioktatott mit hogy csináljak.

De amiért írok az az hogy Korica Neked Zeke dr miért nem ad papírt vérvételre ??? miért kell fizetned érte máshol mikor itt ingyen megcsinálják ????

Üdv Andi
korica

HozzászólásElküldve: 2009, Máj. 11, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos nem kaptam meg!
Vissza az elejére
HBABA

HozzászólásElküldve: 2009, Máj. 11, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korica,

Írtam neked privit.Megkaptad?Mert olyan mintha nem küldte volna el a rendszer...
Vissza az elejére
korica

HozzászólásElküldve: 2009, Máj. 11, 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Zeke doktor az orvosom, habár még csak egyszer találkoztam vele .... Smile Múlt héten volt az utolsó vizsgálatom: Hsg (remélem ebből több nem lesz). Én makk egészséges vagyok, kivéve ezt azt inzulin dolgot! Inszeminációt javasolt ....de azt is hozzátette, hogy szerinte spontánul is teherbe eshetek, mert annyira azért nem szörnyű a férjem eredménye.

Az előbb bejelentkeztem a mensmentis-be ... júliusra kaptam időpontot. Sad Addig meg próbáljak egészségesen táplálkozni??

Neked ki az orvosod?
Vissza az elejére
HBABA

HozzászólásElküldve: 2009, Máj. 11, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Korica!

Nekem mindenki a mensmentist ajánlotta,azt nem tudom mennyibe kerül.
Megírnád,hogy kihez jársz a BMC-ben?Én is oda járok ui., illetve most éppen "pihin" vagyok.
Már a metfogamma fél tablettájának a 2/3-t be tudom venni vizes hasmenés nélkül.Több mint egy hónap után talán elérem a napi 1/2 tablettát...annyira irigylem azokat, akiknek semmi bajuk nincsen tőle.
Vissza az elejére
korica

HozzászólásElküldve: 2009, Máj. 11, 09:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kiderült, hogy tényleg magas az inzulin és a Bmc-s doki azt ajánlotta, hogy keressek egy diabetológust! Tud valaki nekem ajánlani egy megbízható orvostű? Tűű László nevét már hallottam ..... hozzá lehet menni beutalóval? Vagy csak a mensmentis-ben érdemes megkeresni őt?
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

korica,HBABA
Hatalmas Drukk Nektek!!!!!

[^]  
Vissza az elejére
korica

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hbaba

Sajnos még nem tudok véleményt mondani a gyógyszerrel kapcsolatban. Remélem, ha nekem is kell szednem, akkor nem leszek rosszul tőle .....
És nem lehet valamilyen másik gyógyszerre áttérni? Az orvos mit mondott erről a mellékhatásról?

Bogi

Remélem mihamarabb sikerülni fog nektek a lombik ..... lehet, hogy csak egy kicsit pihennetek kellene, kikapcsolni és egyszerűen megtörténik a csoda. Hisz mindketten rendben vagytok .....
Én még mindig abban a hitben ringatom magamat, hogy nekem nem kell lombikoznom. Persze egyre több minden derül ki, ami megrengeti a hitemet. De akkor is valahol azt érzem, hogy természetes úton fogan meg az én babám...... hülyeség?

Megpróbálom én is ezt a mediterrán diétát. Smile
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elvileg a 60 perceshez viszonyitva alacsonyabbnak kéne lenni,vagyis visszamenni a normális értékre.A 60 perces ugye a terhelés hatására emelkedik,de a 0 percesnek alapból alacsonynak kéne lennie.Na Nálam,és koricánál sajna ez nem igy van!

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 17:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.csaladinet.hu/forum.....php?t=27Na erre katt!!!!

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HBABA,
Én nem azt mondom hogy jó!!!!Hanem hogy Nekem is ilyen,sajna nem jó mert nagyon magas.Nézess inzulin terhelést is,azzal nem veszitesz semmit.A családinetes lombik forumot ajánlottam,jöhetsz Te is ám,ha van kedved?!Jó a csapat,és sok segitséget kaphatsz ott!

[^]  

A hozzászólás legutóbb bogi30 által 2009, Ápr. 29, 17:46-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
HBABA

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi,

Tudd,hogy nagyon szerencsés vagy,hogy semmi bajod nem volt tőle.
Én is olvastam ezt a hozzászólást, de nem vagyok biztos,hogy így van.Mivel csinálom a diétát, a max. szénhidrát bevitelem 50 gr délben.
Ha viszont semmi szénhidrátot nem eszek, akkor meg azért leszek rosszul.
Nekem mondjuk laktózérzékenységem is van, de a Metfogammában nincsen semmi laktóz.Mindegy, próbálkozom.
Ha a 120 perces értéked magasabb mint a 60 perces az teljesen jó? Nekem - lehet sajnos - sosem volt ilyen,már a 60 perces jó magas volt.
Lehet, hogy ez összefügg az inzulinrezisztenciával? Bár szerintem az enyém se lehet jó...Neked az orvosod adott erre választ?
Melyik lombikos fórumot ajánlottad Koricának?
Köszi,
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HBABA,
Ne haragudj hogy nem válaszoltam a kérdésedre,de az az igazság hogy Én 3x1 meforállt szedtem az 1000-resből,de semmi mellékhatása nem volt(talán az egy kezemen meg tudnám számolni hányszor volt hasmenésem)Valaki itt régen azt a megfigyelést tette hogy a hasmenés a szénhidrát bevitellel függ össze,sok szénhidrát bevitelkor a met hatására a szervezet "kiürit"nem raktároz!Én nem tudom ,lehet.....Nekem sem a meddőségibe irták a gyogyit a mensbe Tűű László Endokrinológus irta fel!Most már Avandametet szedek.Nekem mindig magasabbak voltak a 120 perces értékeim a 60 percesnél!!!

[^]  
Vissza az elejére
HBABA

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Korica és Bogi!

Érdeklődéssel olvasom a hozzászólásaitokat.
Az én kérdésemre sajnos senki nem válaszolt: mikorra múlik el a meformin mellékhatása.Igaz, egyelőre csak 1/4 tabl.tudok szedni,lassan már 3 hete,de abba is kellett hagynom pár napra,mert amikor felemeltem 1/2-re, olyankor jött a vizszerű hasmenés, ami a wc-hez láncolt órákra.De most úgy vagyok vele,hogy a 1/4 is több mint a semmi.
Szóval én terhességi cukros voltam, akkor 150 gr-os diétát kellett tartanom.A szülés után visszaállt a cukrom: 4,2/7,2/4,2, mondhatni tökéletes volt diéta nélkül.Aztán eltelt 1-2 év, felborult a ciklusom, meghíztam,PCO gyanús lettem.Tavaly megcsináltattam a terh.cukorvizsgálatot és nagyon rossz lett: 5,2 / 10,3/8,6. A 120 percesnek vissza kellene mennie az éhgyomri értékre, tehát ha visszament volna, akkor nincs baj, de nem ment.Szóval nekem ezért furcsa Korica az eredményed,hogy a 120 perces a legmagasabb érték.De nem vagyok orvos, mindenképpen menj el orvoshoz.
Nekem sose néztek inzulin rezisztenciát,de ismerőseimtől tudom,hogy gyakran jó a terheléses vércukor érték, deaz inz.rezisztencia rossz.A vérvétel óta ismét a 150 ch-os diétát csinálom, ami hasonló a mediterrán diétához ahogy látom Bogi leírását.
Én is a BMC-be járok, volt egy sikertelen lombik kezelésem nem túl régen.Ott én szóltam a cukor miatt, elvileg mérem rendszeresen, de a stimuláció nagyon felviszi a vércukor értékeket, ezért nagyon kell figyelni, mert az alacsony vércukorérték nagyon fontos.De pl. én annyira rosszul voltam a szuriktól,hogy enni se nagyon tudtam.Annyi jó történt csak,hogy lefogytam a szülés előtti súlyomra.
Visszatérve a cukorra, engem anno végig kérdeztek,hogy a családban előfordult-e, tudomásunk szerint nem.De azt mondták,hogy a hajlam bennem van és ha nem vigyázok (elhízás) ki fog jönni.De idős korban szinte biztosan ki fog jönni.
Ja, a metformint nem a BMC-ben írták fel, hanem a saját dokim.
Kicsit hosszúra sikerült, bocsánat!
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mediterrán diéta:
Semmi extra:Van reggeli,tizórai,ebéd,uzsonna,vacsora!
Mindig kis adag kevés szénhidrát,sok gyümölcs zöldség,cukor semmi,csak édesitő szer.
Pl Nekem egy napom:
Reggeli:egy szelet piritós(teljes kiörlésü,barna szeletelt kenyérből)vajjal
Tizórai:egy alma,vagy narancs(20dkg kb!)
Ebéd:Rendesen amit főztél,csak kevés rizs tészta azt csak mindig 3 evőkanállal.De leves 1 tányérral,és második.
Uzsonna:ugyanaz mint a tizórai,vagy egy kis keksz,vagy túrórudi,vagy joghurt,vagy gyümölcspép,stb
Vacsora:1 szelet kenyér,felvágottal,és zöldséggel(paradicsom bármennyit ehetsz 0-ás Én azt eszek magába csoki helyett!!!)
Hát ennyi!ja és + mozgás az legalább annyira fontos mint az étkezés!

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

korica,
5 sikertelen beültetésem volt!!!2 stimulációval.Nagyon jó a hozzáállásod.Nálunk az IR-en kivül semmi nem derült ki a Férjem 100%-os,Nálam mindkét petevezető átjárható,a méhem is szép belül(hiszteró)nincs sövény ,semmi.Van peteérés,a 3.,és a 21.napi vv is mindig tökéletes,és látod nem jön az a várvá várt Baba!!!Legközelebb nem tudom mikor megyek újra lombikra,mert a Férjem megy ki Belgiumba továbbképzésre,de még nem tudjuk mikor,és igy lehet kihagyom a nyarat,de bármikor mehetnék.Még nem tudom mi lessz,de lehet hogy csak szeptemberbe kezdek újra,bár már Nálam vannak a receptek...! Wink Very Happy
Nagyon sajnállom Anyukádat!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

[^]  
Vissza az elejére
korica

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi

Mindenképp kikérem majd egy orvos véleményét .... legfeljebb elmegyek az Mm-be. Smile
Sajnos tényleg rossz tapasztalatom van a cukorbetegséggel kapcsolatban ... főleg, hogy fiatalon elveszítettem anyukámat. Ezért is próbálok megtenni mindent, ami megakadályozza, hogy nálam is kialakuljon ez a betegség.
Arra vagyok a legjobban kíváncsi, hogy bmc-ben reagál -e a doki az értékemre, anélkül, hogy szólnék neki. Persze, ha semmit se mond, akkor rákérdezek .... és ha legyint, akkor megyek a következő doktorhoz. Smile

Erről a mediterrán diétáról még nem hallottam ...... rákeresek a neten.

Nálatok különben csak az IR a gond vagy a férjed/pároddal sincs minden rendben?

Különben van egy ismerősöm (rokon), akik a 6 lombikot végig csinálta és nem jött össze a baba ..... feladták ......és utána jött össze a baba, akit igazán nevezhetünk csodababának!!! Smile
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korica,
Az Avandamet melett napi 1 órát elipszistrénerezem,és tartom a mediterrán diétát.

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

korica,
A lombikos küzdősbe inszemesek is irnak ám,sőt olyanok is akik csak készülnek rá! Wink Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korica,
Mintha Magamat olvastam volna!!!!Én is azért mentem utána az IR-nek,persze első sorba a Baba miatt,de másodsorba azért mert Anyukám 2.tipusú cukorbeteg.Nálam is van peteérés,és az Én ciklusom is 28 napos,és Én sem Vagyok gyógyszerpárti,tulajdonképpen az inzulinos gyógyszeren kivül semmit sem szedek még vitamint sem!!!!(Nekem a 120 perces inzunil terhelésem 115-volt,rá 3 hónapra 30!!!!)Én még mindig azt tudom csak mondani,ha nem is a mensbe,de kezeltesd,ne a Baba miatt Magad miatt,mert ezekszerint Te is a Családon belül látod mire képes a cukorbetegség!!!!
Titti,
Sajnállom hogy ilyen negativ volt a Hsz-d de megértelek!!!Nem is értem miért nem raknak pontot a Te dolgod végére is és miért nem válltja le Tűű a meforállt Nálad valami más gyogyira!!!Mondjuk meglepődtem az előző Hsz-den mert amikor kiderült Nálam is az IR(amit a Te unszolásodra is vizsgálltattam ki!!!)Te is köztük voltál aki azt javasolta hogy kezeltessem,és....nem bántam meg,sőt köszönöm szépen mert elpazaroltam elötte 4 lombikot,és Én úgy érzem (remélem,tudom)hogy sokkal nagyobb esélyel megyek a következőre,de ha mégsem lenne soha Babám akkor is előnyömre vállt a dolog mert talán megúszom igy a 2. tipusú cukorbetegséget.Nagyon -nagyon szoritok Neked a 3. lombikodhoz!Pusssz!

[^]  
Vissza az elejére
korica

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 29, 08:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi:

egyenlőre még lombikról nincs szó. Nemsokára megyek Hsg-re és utána fogja közölni velünk a doki a tényeket. De valaki már megsúgta, hogy inszemet fognak ajánlani a férjem lassú katonái miatt (persze ez a hsg-től is függ). Köszönöm a meghívást a lombikos fórumra..... Smile

Titti:

Köszönöm szépen a hozzászólásodat. Hát, én se vagyok az a gyógyszerpárti ...... de mérlegelni fogom a dolgokat és aszerint döntök majd. Különben 163 cm vagyok és 63 kg. Menstruációm pontos (28 nap) és peteérésem is van. Minden rendben működik nálam .... és mégse jön a baba. Sad Ráadásul helyesen táplálkozom és elég sokat mozgok. Engem inkább az zavar, hogy ez egyszer átcsaphat cukorbetegségbe. A családomból örökölhettem erre a hajlamot.
Vissza az elejére
titti

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 28, 22:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korica!!
Nekem szinte pontosan megegyezett a tiéddel az eredményem 2 éve.

Járok-jártam a MensMentisbe.
Most már nagy adagban szedem a met-t...2 éve....eleinte javult is az eredményem, de nem sokat..
Most, a 3.lombik előtt elmentem kontrollra, és nemcsak h nem javult, de szinte ugyanaz lett mint 2 éve (kivéve éhgyomri inzulin, mert az 7-ről 3-ra csökkent)
-de a 120 perces vércukor 8.6 lett, ami nagyon-nagyon rossz...és az inzulin is újra 60 körül van. Sad
És ehhez a 2 év alatt rengeteg metformint "ettem meg"..

Beszélgettem erről a dokimmal a Kaáliban, és úgy tűnik, aki vékony és rendben van a ciklusa, peteérése, annak nem igazán jó a metformin..
Az én dokim azt mondta, annyi előnyét látja, h azóta kevesebb a túlstimuláció..
Ducibbaknak (bocsi), egy kis androgén túlsúllyal, rendszertelen ciklussal tényleg segít..fogynak és rendeződnek a dolgok..

Én nagyot csalódtam, és nekem a MensM-be sem akarnak más gyógyszert felírni...így most rosszabb értékekkel kell belevágnom a 3.lombikba, mint amikor elkezdtem az egészet.. Shocked Sad

Sok jó példát láttunk itt a fórumon, sok csodababát is a met szedése után, van, akinek tényleg kell és indokolt. Smile
De nem mindenki ért egyet, kicsit túlzás talán h szinte mindenki met-t szed.. Rolling Eyes Kaaáliban sem minden doki a híve..
Én most már csak abban bízhatok, hogy a metforminos időszak előtt is sikerültek lombikok... Sad Wink
Figyelek az étkezésre....

Bocsi, ha most negatívan írtam, (nálam ez kicsit érthető most, de voltam már pozitívabb, ha visszaolvasol itt.. Embarassed Smile )de jól gondold meg, és minden körülményt mérlegeljetek, hogy elkezded-e szedni.

Sok sikert! Very Happy
bogi30

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 28, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

korica,
Ha nem vagyok indiszkrét:lombikozni fogtok???Jöhetnél és irhatnál a lombikos fórumra is,ott nagyon sokat segitünk egymásnak,és irtó jó a társaság!!!!Szerintem nem bánnád meg! Wink Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 28, 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

korica,
Én is a mensbe járok,és Tűű László a Dokim,csak ajánlani tudom,Ő tutira rendbe teszi a fránya IR-edet!!!!Ne aggódj egész jól kezelhető ez az IR.Én 7 hónapig szedtem a metet(45kg Vagyok,és 163cm magas),de még roszabb lett az inzulinom akkor leválltották a gyogyimat Avandametre,és az 3 hónap alatt rendbe tette!Sajnos Baba még sehol,de most már nagyobb esélyekkel mehetek a következő lombikra!

[^]  
Vissza az elejére
korica

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 28, 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi, köszönöm, hogy reagáltál a kérdésemre. Smile
Egy kicsit azért ijesztő számomra a dolog .... a családban nagyapám és édesanyám is cukorbetegség szövődményei miatt hunyt el. Legutóbb nagynénémről derült ki, hogy cukorbeteg. Sad Félévente jártam vérvételre és eddig tök nyugodt voltam, mert a vércukor rendben volt. No, persze cukorterhelést most csináltak először nálam.
A fórumot olvasva látom, hogy a legtöbb lány a mensmentis-be jár .... érdemes lenne nekem is ott kiértékeltetnem a leletet? Kb. 5 percre van a lakásunktól.
Vissza az elejére
korica

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 28, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bmc-be járok. A vérvételeken vagyok túl és kb. május közepén lesz a konzultáció, a kiválasztott orvosunkkal.
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 28, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
korica!
Bizony a cukorértékeid jók,de az inzulinszinted elég magas!Mikor mész Dokihoz,és hova?

[^]  
Vissza az elejére
korica

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 28, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Él még ez a fórum?
Vissza az elejére
korica

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 27, 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Mindenki!

Érdekelne a véleményetek. Két hete voltam cukorterhelésen és ezeket az eredményeket kaptam:

Vércukor (glucose ):

Referencia érték: 3,6 - 5,9 közé kellene esnie

Vércukor terhelés előtt (tehát éhgyomorra): 5,2 mmol/L
60 perces vércukor terhelés: 5, 8 mmol/L
120 perces vércukor terhelés: 6,5 mmol/L

Inzulin:

Referencia érték: 2,00 - 29,00 közé kellene, hogy esnie

Inzulin szint (éhgyomor): 7,59 mIU/L
60 perces inzulin szintet : elvesztettem a papírját Sad
120 perces inzulin szint: 68, 50 mIU/L

Szerintetek jók az eredményeim? Itt olvasgattam pár hozzászólást és abból arra következtettem, hogy talán a vércukor jó, de mintha az inzulin magas lenne!

Kérlek benneteket, ha tudtok segítsetek..... orvos még nem látta a papírokat!

Előre is köszi!
Vissza az elejére
HBABA

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 07, 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Nekem a terheléses cukorértékeim magasak, emiatt már néhány hónapja 150 gr ch diétát csinálok.
Az inzulinrezisztenciámat nem nézték, de nem valószínű,hogy jó lenne.
Szombaton kezdtem el szedni a metfogammat, csak napi 1/2 tablettával, mert az orvos szólt,hogy csak nagyon lassan szabad emelni az adagot.Hétfőn olyan hasmenésem volt,hogy alig értem ki a wc-re, teljesen olyan mint amikor laktózt eszem (sajnos laktózérzékeny is vagyok),elnézést a részletekért, de ez vízszerű hasmenést jelent.
Az orvos tanácsára ma már csak 1/4 tablettát vettem be, és innen próbálom majd emelni nagyon lassan amikor már nem megy a hasam.Ma csak a hasam fáj nagyon (eddig), de hol van még a nap vége.
A kérdésem az lenne,hogy akik szedik már régóta, kb. mennyi ideig tart míg megszokja a szervezet? Gondolom mindenkinél más..Dolgoznom kell és közlekedni, így meg elég nehéz...

Köszönöm előre is,
Vissza az elejére
bant1

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 06, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Nekem is rossz lett az inzulinom:
0 - 7,3
60 - 73,3
120 - 54,1 és nekem is Metformint írtak fel, viszont diétáról nem volt szó. Elküldené valaki priviben az itt többször emlegetett IR diétát?

Köszönöm!
Vissza az elejére
wildkitten

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 12, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kori, igen, az uaz. A hatóanyag a metformin és többféle gyógyszerben is van. Én a Merckformin XR ***-ot szedem.
Jut eszembe. Megy valaki mostanában a MM-be a Breyer dr-nőhöz?? A honlapon azt írják, h átmenetileg nem rendel. Most akkor ez tényleg így is van? Nekem mostanában kellene mennem megint kontrol vv-re és konzultációra. Bár utóbbit azt néztem, már telefonon is le lehet rendezni, ami kényelmesebb nekem, mint 1-1 órát utazgatni oda-vissza azért a 10percért.
korina001

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 11, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok..én ma kaptam merckformint ez ugyan az mint a metformin?

sziasztok...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
pipe

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 14, 23:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
eloszor irok ide, korabban a PCOS topikba irtam ill. olvastam/tanultam a lanyoktol sokat. Metfint mar tobb eve szedem. Most utamba kerult egy szamomra uj dolog - termeszetes, egy gabonafelebol kivonhato anyag - D-chiro-inositol. Kulfoldon IR-eseknek adjak es nagyon jo eredmenyeket ernek el vele. Mindezt en is csak olvastam, de mostanaban egyre tobb helyen. Ti ismeritek? Esetleg valaki szedi is? Lehet/erdemes metfinnel egyutt alkalmazni?
Koszi, ha valaki tobbet tudna rola es megosztanŕ itt is.

Es mčg vmi, ti mit esztek reggelire? (amit az IR-es dieta megenged es a metfin is "kibir" hasmars nelkul)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
titti

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 28, 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vacak, úgy látom sajnos ebben nem lehetünk okosak...
(Épp ezt mondtam én is már többször, hogy oké, hogy beavatkozunk a gyógyszerrel, de ez egy annyira finoman szabályozottv rendszer, sztem azt sem tudjuk, mibe nyúlunk bele...Van, akinek bejön, van akinek megkavarja a dolgokat.
Úgy tűnik, épp a vékonyabb testalkatúaknál nehezebb a dolog...
Ezért döntöttem úgy én is, csinálom tovább a lombikot, és nem várok...ráadásul nekem a 35-s értékre sem volt hajlandó Tűű doki gyógyszert váltani...
Sajnálom, hogy neked kell döntened és nincs egyértelmű válasz.
Mindegy, most vagy 3 hónap múlva, csak baba legyen belőle!! Wink
(És gondolj arra, 2 éve még nem is adták a metet, de azért akkor is sikerültek lombikok!!
Márpedig úgy tűnik, kb 50%-unknál eltér az inzulin...gondolom, ez évekkel ezélőtt is így volt)

Most persze nem a met. ellen beszélek, mert én is szedem, meg ajánlom mindenkinek akinek kellhet, DE az ember nem mindig tankönyvi...és ez az egész met -téma azért elég új még.. Rolling Eyes
vacak2

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 27, 23:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elsőre azt mondta ilyen eredménnyel is simán, de mikor látta, hogy bizonytalankodom azt mondta kér még 3 hónap haladékot és meglátjuk, de ő is azt mondta, hogy elhet én így működö és nem is fog tudni változtatni a gyógyszerrel.
Na most légy okos....

Enikő
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
titti

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 27, 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vacak!!
Már vártalak a hírekkel. Smile

Kezdjél-e? Hűha...én magam is bizonytalan lennék..
Ami mellette szól: a lapar..és, hogy legyünk őszinték, bár a nagy számok alapján a jól beállított inzulin mellett sikerültek a babák, de azért akadnak kivételek...
Ráadásul arra sincs biztosíték, hogy 3 hónap múlva sokkal jobb lesz az eredmény.. Rolling Eyes Sad nem?
Az a baj ezzel, hogy csak utólag derül ki, jól döntöttél-e..
Ha nem sikerülne a lombik, akkor vernéd a fejed a falba ( Embarassed ) hogy ismét 1 elszalasztott lehetőség- de persze ki tudja, min múlik.. Rolling Eyes Nem tudom, mert a saját magam ügyében is bizonytalan vagyok...én úgy látom, nincs erre tuti válasz...inkább gondolod át jól, a nőgyógyászod véleménye is 1 vélemény, ne csak az döntsön..(B.doktornő ma mit javasolt? Ő kezdené?)
vacak2

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 27, 22:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Most értünk haza, kicsit jobban is érzem magam.

Titti
Semmi baj, ma meg én voltam elhavazva, hogy nem tudtalak hívni.

A doktornő gyógyszert váltott és most a Merckformin Xr-t kell szednem 3 hónapon át.
Ami miatt kicsit bizonytalan vagyok még mindig és a nőgyógyimat is megkérdezem holnap a dologról, az, hogy a doktornő szerint javult a vc eredméynem az inzulin pedig stagnál, de sok kalóriát kell fogyasztanom, ami az új gyógyszerrel meghozhatja a kívánt eredményt. Szóval a kezdésen gondolkodom még mindig. Ha most elkezdjük és.... Rolling Eyes , vagy várunk 3 hónapot és nem javul.... Rolling Eyes
Most azért is lenne jó, mert a lapar után alig telt el idő és hátha az is segítene... Rolling Eyes

Enikő
Vissza az elejére
Hoki

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 27, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vacak mit mondott a doktornő??
Vissza az elejére
titti

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 26, 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vacak!!
Szia, ne haragudj, de tényleg nagyon sokáig dolgoztam, még csak most vacsiztam, fél10 körül értem haza. Sad
Gondolom, a miatt kerestél, amit ide is írtál: háát, ehhez én is kevés vagyok, nem értem, mi okozhatta ezt nálad.. Rolling Eyes
Hívj azért nyugodtan, és ne haraguj a maiért, de reménytelen volt a helyzet...kolléganőm szabin..
vacak2

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 26, 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most Metfogammát szedek reggel 1-délbe fél-este 1 a 850-esből és este még 1 Actos.

Holnap megyek Dr. B-hez és részletesen megbeszélem vele a teendőket.
Jövő héten szerdán kellene mennem a 21. napos vizsire és gyógyi felírásra long protokollhoz.

Enikő
Vissza az elejére
Hoki

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 26, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Vacak!

Ez nem túl jó hír!
Orvos erre mit mondot??

Olyan jó lenne, ha tudnék segíteni, de sajna nem sok okosat tudok mondani, csak azt, hogy beszélj a doktornővel, hogy valahogy ez nem stimmel. Egyre rosszabbak az eredményeid!

Puszi
Hóki
Vissza az elejére
vacak2

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 26, 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Ma teljesen elkeseredtem és tanácsot szeretnék kérni, hogy mit tegyek.
Előző, ezen az oldalon lévő hsz-ben már leírtam a vc és inzulin (1. 0' vc 4.02, 120 ' 4.09, 0' inz 6.29, 120' 29.78, 2. 0' vc 4.08, 120' 6.52, 0' inz 5.03, 120' 49.21) eredményeimet, amihez most született egy újabb eredmény.
0' vc 4.25
120' vc 5.45

0' inz 7.42.
120' inz 53.60

Ez elkeserítő, mert 2 féle gyógyszert is szedek, mozgok, diétázom, hellyel közzel, de nem hogy javulna, de még romlik is a helyzet.
Most februárban meg kezdenénk a stimut.

Mi a véleményetek?

Enikő
Vissza az elejére
Hoki

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 23, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Alvinczi
Nekem az első horror terheléses inzulinom mellett a 0perces is 14,21 volt. Mostmár talán azt mondhatom, - mivel az utolső kettő mérésnél is 4,26 körül volt - hogy azzal nincs gondom.
De jó, hogy ezt leírtad! Ez is egy kis pozitiv visszajelzés most.
Vissza az elejére
alvinczi

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 22, 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Hoki!
Én is most kezdtem el a metforminos kezelést, épp tegnap voltam MM-ben. A doki azt mondta nekem, hogy a 0'-s inzulinszint nem lépheti át a 7,5-es határt, ha valaki babát akar. Nálam nem olyan vészes a dolog, mert a kiindulási érték 10 és a 120-as 29. Mivel azonban lombik előtt állok szigorú diétát kell tartanom és gyógyszert is kaptam, 3x500 mg, de még csak ma kezdtem egy bogyóval.

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
titti

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 22, 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hoki!
Diéta: csak úgy, mint te... Embarassed Smile
5x eszem, arra figyelek, de ezzel gyerekkorom óta így vagyok, ösztönösen ráéreztem.

Nekem fogyni nem kell, így is elég sovány vagyok..
Ezért is rendeződik nehezebben a dolog.. Sad

A mozgás kéne ám igazán, tudom!! Embarassed
Hoki

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 22, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

3 x 850 Meforal

Hűű akkor egyenlőre nekem a 35 lesz az "álomhatár", amig más infóm nem lesz! Wink N
És Te tartod a diétát is? Nekem öszintén szólva arra nem nagyon van időm, hogy számolgassak. Igyekszem sok zöldséget enni, meg persze gyümölcsöt, de ennél többet nem igazán foglalkozom vele. Pedig akkor lehet, hogy többet is fogytam volna. Amúgy a gyógyszer semmi gondot nem okozott/okoz, csak nagyon-nagyon ritkán volt hasmenésem Tőle. Viszont ennyi idő alatt egész jól helyrerakta a ciklusomat.
Vissza az elejére
titti

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 22, 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hoki, mit szedsz?
Nekem egyébként 54-ről csak 35 re csökkent, erre már engedélyezte a lombikot Tűű doki..

Hajrá április, az biztos, hogy sokkal több eséllyel indulsz majd!! Very Happy
Hoki

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 22, 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titti ez tök jó, hogy írtad. Még megvárom azt hiszem az áprilist, hogy addig is csökkenjen még, meg megpróbálok még fogyni (eddig -11kg) aztán megint megpróbálunk egy lombikot. Naggggyon remélem, hogy az utolsót!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
1 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés