Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
BabaVár
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 115, 116, 117  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Ginamano

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 24, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emlékkarácsony

Decemberi álom, hótenger,
most oly tiszta minden mosoly.
Boldog minden hóember,
melyek körül annyi gyerek bujdokol.

Mindent elárulnak a csillogó szemek,
a szeretet a szívekbe költözött.
Hegyet– völgyet fednek most hópelyhek,
a világ boldogságba öltözött.

Minden száj éhes az asztal körül,
a bejgli illata a családot odavonzza.
Minden ember boldog, mindenki örül.
Nekem ezt a karácsonyt ki adja vissza?

Boldog Ünnepeket Mindenkinek!
Gina és családja
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Adrienn04

HozzászólásElküldve: 2009, Nov. 12, 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Szilva !! Laughing

Megnézem,de Fehérvári címet idáig nem találtam Crying or Very sad

Írjál egy kicsit magadról!

Meg a többiek is!!

Kár ezért a fórumért Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lana

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 27, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KissMe: nagyon jó volt talizni Veletek. Nagyon jól nézel ki! Fiad meg nagyon cuki kis emberke! Bocsi, hogy nem hívtalak mikor a cukorra mentem, megvoltam fázva, korán mentem és rohantam haza fiamhoz. Elég hamar végeztem is. Orvosom a közte lévő 2 órában ill. pont a lejárta előtt vizsgált meg:) Mindent rendben talált.
Szilva: lepényemmel a dokim szerint nincs baj, minden leletem jó, ill. folsavat kell hogy szedjek.
Vissza az elejére
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 14, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Pénteken reggel megyünk pont. Smile Fölhívlak holnap, és megbeszéljük a részleteket!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Lana

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 13, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KissMe: sajnálom az alvásos problémákat. Segíteni ebben nem tudok, mert mi is hasonló helyzetben voltunk ill. vagyunk mégSad Átmenetileg a sírni hagyós módszer segített, de ezt már írtam. Akkor saját magától aludt el Szabolcs ágyában, de akkor is ébredt többször. Ilyenkor szoptattam, de utána is ébredt 1-2 óránként, amit nem bírtam és jött közénk. Majd a szoptatás abba hagyásával volt a legjobb, mert akkor egyedül aludt el és aludt is reggel 5-6-ig. Nyár óta viszont velünk alszik kb8-ig. Embarassed (Egyszer jött közénk nyaraláskor és tudom azután kellett volna szigorúnak lennünk) Azt még nem tudom, hogy mi lesz ha meglesz tesó. Négyen alszunk egy ágyban?? Very Happy Félek, ha most kezdenénk a külön alvást, lelkileg megviselné és féltékeny lenne tesóra. Szóval nem tudom mit csináljunk Confused
Pécsre melyik nap mész be? Úgy néz ki mi péntek délelőtt Pécsett leszünk.
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 13, 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lana!

Hát igen, sajnos mostanában sem sikerül 9 óránál hamarabb felébredni. Pedig muszáj lesz, mert a következő két hétben kétszer is megyünk orvoshoz Pécsre, ahova 8-ra oda kell érni. Lehet, hogy pont az hiányzik, hogy egyszer fölkeltsem, és átállna a napirendje kicsit normálisabbra. Most sem alszik még rendesen, sőt! Vannak ugyan jobb napok, de tegnap pl. napközben aludt 11-től fél kettőig, utána semmit. Este 7-kor beájult, de csak 9-ig aludt, utána fölébredt, és éjjel 1 órakor tudtam újra elaltatni. Addig kivittem a konyhába, próbáltam neki enni adni, közben mosogattam, ő meg játszott, vidámkodott, próbáltam babakocsiban tologatni, ringatni, szoptatni, hátha elalszik, végül éjfél után már nem bírtam. Férjuram felébredt, irtó dühös volt, és rám parancsolt, hogy hagyjuk sírni. Betettük a kiságyba, lekapcsoltuk a lámpát, és vártunk. Egyre jobban sírt, fél óra múlva kivettük, megnyugtattuk, de nagyon nehezen akart elaludni. Még utána is kétszer fölébredt éjjel, sírt, de reggel 8-kor még visszaaltattam. Így is 10-kor ébredt. Most alszik, mert fél kettőkor már hisztizett, úgyhogy elaltattam. Nem tudom, mi lesz így velünk, én is olyan vagyok, mint a mosott rongy, de igaziból fogalmam sincs, hogyan segíthetnénk magunkon?
Lana

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 12, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

KissMe: hogy álltok az alvással? Jobban alszik már Tomika? Tápszert végül vettél? Sajnálom, hogy már megint nem jött össze a tali, sőt azon gondolkodtam, hogy a terheléses cukor vizsgálat sem a legtökéletesebb alkalom a talira, mivel az szerintem Nektek túl korán van. Mintha azt olvastam volna, hogy 9-ig oda kell érnem. Gondolom az éhgyomrit akkor veszik le.
Szilva: veled mi újság, írtam Neked emailt és nem írtál vissza Sad
Adri: gyönyörűek a lányok! Esést sajnálom!
Gina:biztos szép lett a lakásotok! A gyerekszobára nagyon kíváncsi lennék, megmutatod? Dokinál mi volt? Megtudtátok a kicsi nemét?
Mi megvagyunk. Jól bírom a terhességet. Lekopogom, nincs panaszom, kivétel talán az éjjeli pisilések miatti ébredések, de sebaj, edződök a 3 óránkénti kelésekre:) Szabolcs is jól van, most készül a gyerekszobája, de félek nem nagyon fogja használni, mivel most se ott alszik és nem is ott játszik, hanem a nappaliban, lent. A bútorok már megvannak, a tetőtér sarkába meg párom készít egy kis házikót. Szerintem tök jó lesz:)
Ginamano

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 30, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Csajok!
Végre idejutok a géphez!Bocsika, amiért nem írtam, de azéért követtem az eseményeket.
Szóval vasárnap meg hétfőn átraktuk a lakást, ablakot pucoltunk, meg redőnyt, meg függönyt mostam stb.szóval jól elfáradtunk, de még van azért dolog.nem végeztünk az összes ablakkal.Vettünk Árminnak másik ágyat,és végre a gyerekszoba az gyerekszoba.nincs ott más cucc, na jó ég pár doboz van az ajtó mögött, de az asztalossal is beszéltem 3hét múlva jön és méri és csinálja a polcokat.És akkor a dobozokból is ki tudok rakodni.

Tegnap telefonált Géza,hogy beiskolázzák október vége nov eleje 3 hétre.mondom neki, még jó hogy szólnak, meg jó hogy most, nem tavasszal!

Barátnőm tegnap hív,hogy milyenek a szülés megindulásának jeleni...mondom neki...végül este bement, megvizsgálták 2110a méhszáj, nst-t csináltak, de hazaengedte a doki.ja meg faros a baba,úgyhogy császár lesz!

Ármin is fosott, pár napja nem, de kijött a 2 alsó szemfoga.így már 14foga van!:Smile
tegnap ideállt,hogy Sziszi macijával fényképezzem le.meg a macit fényképezzem le.ő is lefényképezte, meg a maci is Ármint.Hát haláli volt.holnap felteszem a képeket!
tegnap anyu volt Árminnal,míg én vérvételen,és megtanulták,hogyan kell összecsukni az új ágyát.jó erőbe vvan.azt élvezte.már csuron víz volt:Pde még mindig azt erőlködte és becsukta.)
tegnap voltam vérvételen, meg megvannak az eredményeim is a múltkoriról.csüt.védőnő, jövő hét szerda doki.

Háta az éjszakánk valami pocsék volt.nekem görcsös hasmenésem volt éjjel, persze hogy Ármin is felébredt és sírt,hogy nem talált.rohanta be hozzá, aztán mikor futnom kellett vittem magammal a wcre és ott bólogatott az ölembe.gusztustalan, de nem tudtam máshova tenni, így nem sírt.éjjel átpelenkáztam,mikor visszafeküdtünk,mert olyan pisis volt.aztán aludtunk.de már 7kor fennt kukorékolt.még tudtam volna aludni.

most megzek mosogatok$
puszi mindenkinek$
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 29, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Jó lenne, ha más is olyan lelkes lenne, mint Adri!

Nekem sok jó hírem nincs, a kicsi fiam teljesen "megkergült". Nem akar rendesen aludni éjjel, pedig már mindent kipróbáltam. Ő talán nem annyira szenved, mert viszonylag hamar visszaalszik most már (múlt héten órákat voltam fent vele éjjel), én viszont aggódom, hogy nem pihen rendesen. És én sem tudok egyhamar újra elaludni. Délelőtt 9-10 körül kelek fel én is, amikor Tomi ébred. Sajnálom, nem megy korábban!
Napközben is sokszor hisztis, ahelyett, hogy aludna, csak sír, dobálja magát, pedig biztosan álmos. De ma újított, az ölemben, ringatva aludt el kb. fél órája, és le tudtam tenni a kiságyba. Ilyet csak akkor szokott csinálni, ha beteg... nem is értem. Lehet, hogy most változnak az alvási szokásai, de ennyire???
Adrienn04

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 28, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szerintem is az van amit Kissme ír!

Mindenki írjon magáról egy kicsit!!!

Nálunk zajlik az élet Confused hol jobban,hol rosszabbul Rolling Eyes

A Hanna múltkor kisett a gyerekülésből Crying or Very sad pedig bekapcsoltam Crying or Very sad valószínű előrehajolt és nem volt jól bekapcsolva az öv.

Lett egy lila folt a homlokán és egy nagyobb az állán..

Mostanában eszméletlen hisztis,ha ébren van akkor cipelni kell

Még a babakocsiban is ordít...

1 kép a lányaimról:

[^]  
Vissza az elejére
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 25, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szilva,
itt vagy még?
Olyan jó volt itt beszélgetni, tapasztalatokat cserélni... nekem is lennének még híreim, de saját magammal utálok beszélgetni. Vagy csak azért nem ír senki, mert mások sem írnak?
szilvamag

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 25, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ne szomorkodj, a topik totál meghalt. én sem így terveztem az elején... sajnálom Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 21, 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon szomorú vagyok, hogy egy héttel ezelőtti bejegyzés az utolsó. És az is az enyém...
Mi van veletek, Lányok?
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 14, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Csak egy gyors beköszönés, ne haragudjatok, hogy sokáig nem jöttem! Tomi megfázott múlt héten, és még ma is kicsit taknyos. Kedden éjjel kezdődött, csütörtökön volt a legrosszabb, azóta folyamatosan javul. Péntek óta be van rekedve, olyan mintha mutálna a hangja. Nem tud rendesen sírni és gügyögni sem. Ma voltunk az orvosnál, aki csak annyit mondott, hogy ha nem lázas, akkor szívjuk le az orrát, és orrcseppet használjunk, hogy tisztuljon. A tüdeje tiszta, a torka nem piros. Láza sem volt, úgyhogy valószínűleg csak egy sima megfázás. A védőnő azt mondta, amikor jön a foga, akkor legyengül az immunrendszere, és ezért fogékonyabb a betegségekre.

Én jól vagyok, csak nem volt időm mostanában netezni. Szombaton szüret volt a mi szőlőnkben, ezért pénteken este anyuéknál aludtunk. Ez volt az első alkalom, hogy Tomival máshol aludtunk. Ha nem lett volna beteg, egészen jól viselte volna, bár így sem volt gáz. Most jöttem rá, hogy milyen jó, hogy a babakocsiban is tud aludni, hiszen a babakocsija mindenhol ugyanaz, így nem volt neki furcsa a környezet. Smile

Szopizással nincs gond, így még nem kap rendszeresen más kajákat. Néha próbálok egy kis tejpépet, gyümölcsöt adni neki, de nem minden nap. A védőnő szerint nem is kell még. Bár, jövő héten már fél éves lesz!

Lana,
gratulálok a kislányhoz! Micsoda boldogság ez! Smile

Na, most megyek, összeszedem a fiúkat a szomszédból, mert nemsokára fürdetés és alvás következik.
Adrienn04

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 14, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak csajok Laughing

[^]  

Lana:Gratulálok a kislányhoz Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
Adrienn04

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 14, 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szilva:Köszi az immunerősítő szereket,kiróbáljuk.

Az Oscillo-t szoktuk használni,de azzal az a baj,hogy baromi drága. Twisted Evil Crying or Very sad

A 6db-os 1000 ft felett van,és nátha esetén 3×1-et lehet szedni,ami 1 gyereknek 2 napra elég...és ha mind kettő(3) beteg?Akkor meg főleg nem bírjuk péztárcával...

A beteg cica már régen elpusztult Crying or Very sad bár szegény úgyis beteg volt..

A többiek jól vannak Laughing 2 kiscica elköltözött anyósomékhoz,a többiek meg nálunk ökörködenk egész nap Laughing egész nap verekszenek

Szombaton voltunk hőlégballon fesztiválon Agárdon,tök jó volt.

Majd próbálok képet mutatni

Szép napot mindenkinek
Vissza az elejére
szilvamag

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 12, 09:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

Lana, hú, gratula a kiscsajhoz! akkor már gondolkodtok nevekben? az uh képet felrakod, meg lehet nézni?
a fiúknak jobbulást, a dokihoz drukk, biztos semmi komoly gond nincs a méhlepénnyel, akkor szólt volna, nem? mindenesetre a biztonság kedvéért megéri megnézetni mással is.

KissMe, olvastam, hogy Tomi is megfázott, neki is jobbulást kívánok!

megyek, elkezdem az ebédet, dél körül jön anyu, itt is alszik, holnap meg megyünk a barátnőmékhez vidékre. jók legyetek Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lana

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 11, 16:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért, de már megint nem voltam itthon:) Velünk úgy ahogy minden rendben. Sz és férjem is bele esett a takony kórba. Én tartom a frontot:) Talán már mindketten kifelé mennek a betegségből.
Szilva: nagyon jó fotókat készítettél! Dali nagyon cuki az egyik képen! Sajnálom hogy nem láthattam az új frizurád rajtuk:(
Van újabb fotónk tesókáról, akiről a neme is kiderült. Úgy néz ki kislány Laughing Nagyon boldogok vagyunk. Viszont az orvosomat is fel akarom keresni, mert a 4d-n említette az uhás, hogy van egy pár meszes folt a lepényen, ami ilyenkor még korai.
szilvamag

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 09, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adri, jobbulást a gyerekeknek! Ádámnak lesz névnapi buli, vagy csak szűk családi körben tartjátok?

köszi a képdicséreteket Smile én szeretnék képeken szerepelni, csak olyankor mindig látom, milyen dagadt vagyok... Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes Shocked és azt nem szeretem Evil or Very Mad Evil or Very Mad
egyébként Dalí valóban nagyon élvezte, vizikutya a lelkem, most jól kiúszhatta magát Wink

tuti tipp állandó megfázás ellen: immunerősítés (na, most jól megmondtam a tutit Smile) szerintem csak c-vitamin nem elég, én ezeket olvastam:

Idézet:
IMMUNERŐSÍTÉS
Az alábbi szerek javasoltak:

Echinacea 5 CH

Az echinacea növény immunerősítő hatása évszázadok óta ismert. Homeopátiás hígításban ez a tulajdonsága fokozódik.

Adagolás: naponta 2x5 golyó három héten át, majd egy hét szünet.

Thymuline 9 CH

A Thymuline a csecsemőmirigy természetes szabályozásával erősíti az immunrendszert, előkészíti a megfelelő mennyiségű fehérvérsejt képződését a fertőzések elleni immunvédekezéshez.

Adagolás: hetente 1x5 golyó három héten keresztül, ezt követően 1x10 golyó havonta, októbertől februárig.

Influenzajárvány idején heti egy tubus

Oscilococcinum-mal egészíthetőek ki ezek a szerek.

már régebb óta akartam kérdezni, mi lett a beteg kiscicátokkal?
Vissza az elejére
Adrienn04

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 09, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönjük Szilva!

Ma tartjuk,szerintem jobb mint karácsonykor Laughing

A képeket megnéztem tök jók,látom Dalinak is nagyon tetszett Laughing

Szerintem te is olyan vagy mint én,nagyon szeretsz fényképen szerepelni Razz eltaláltam?? Wink

Mi szerencsésen elkaptuk a megfázást az iskola-óvoda 1. hetében:(

Az Aliz kezdte, köhögött, ő már jól van.

Aztán az Ádám és a Hanna:(

Az Ádám hétfő óta nem jár oviba, egész nap folyik az orra és tüsszögSad

Remélem mire megint mehet oviba nem kezdi előről a hisztit:(

Adom nekik a C -vitamint meg a Béres cseppet, remélem használni fog.

Nem tudtok valami tuti tippet az állandó megfázás ellen?????????

Gondolkodtam az influenza elleni oltáson, de a nővérem szerint az csak influenza ellen jó sima megfázásra nem:(

Pedig mi szinte mindig azt kapjuk el.
Vissza az elejére
szilvamag

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 09, 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

Adri, Ádámnak most tartjátok a névnapját? ha igen, Isten éltesse Smile

[^]  
Glitter Graphics ::: glitterwink.com

hoztam képeket a nyaralásról Smile

http://good-times.webshots.com.....3842MTxqPp

írjatok már egy pár sort Ti is Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Vissza az elejére
szilvamag

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 06, 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

megvagyok én is, bocsi, hogy ennyire eltűntem, nyaralni voltunk Smile ma jöttünk haza... Shocked Rolling Eyes egy álom az a hely, csend, nyugi... most ez az újabb célunk, venni ott egy kis házikót Smile meglássuk Smile

Lana, hogy vagytok? nincs újabb képed a kistesóról? nemét lehet már esetleg tudni?
kérdezted az elektromos sütőt, én nagyon imádom, imádok benne sütni, grillezni. a kakaóscsiga is isteni lett Smile

KissMe, örülök, hogy eljutottatok a strandra, és jól is éreztétek magatokat! Rátok fért már Smile
hogy álltok a szopival? minden OK? hozzátápi?

Adri, Ádám megszokta már az ovit? Hannának gratu a fogacskához Smile

megyek, még hajat kell mosnom, holnap meló Evil or Very Mad Evil or Very Mad most már igyekszem sűrűbben jönni Smile
Vissza az elejére
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 02, 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adri,
gratulálok Hannának az első fogacskához! Smile

Ma délelőtt voltunk a védőnőnél. Tomi 8460 gramm, és 70 cm, +0,5 kg és +1 cm egy hónap alatt. Én meg csak fogyok elfele, már csak 67,5 kg vagyok, -1 kg egy hónap alatt.

Szeptember 6.-án lejár a szülési szabadságom, ma megyek a könyvelőkhöz intézni a papírokat, mert asszem ez után a GYED jön.

Többiek? Merre jártok?
Adrienn04

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 02, 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[^]  

Hová tűnt mindenki?????????????

Nálunk minden ok,úgy nagyjából.

Az Aliz elkezdte a 4. osztályt,az Ádám az ovit.

Az ovikezdés nem volt zökkenőmentes Crying or Very sad mert az Ádám egészen addig várta az ovit amíg nem kellett mennie.

Pedig még Thomas-os oviszsákot is kapott Rolling Eyes

A Gábor vitte reggel ordított mint a sakál Crying or Very sad úgy szedték le róla az ovónők...

Ma én vittem és ma nagyon rendes volt,mert szépen bement és nem sírt Laughing

A Hanna már jó pár hete hisztis ,azt hittem jön a foga.

Múlt hét szerdán megnézettem a védőnővel,azt mondta nem látni,hogy jönne,szombaton a dokival is megnézettem,ő is azt mondta nem a foga miatt hisztis

Erre tegnap kibújt az első fogacskánk Laughing
Vissza az elejére
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 31, 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is eltűntem kicsit, hétvégén nem nagyon voltunk itthon.
Jelentem, Tomi hirtelen nagyon sokat változott, ügyesedett! Tisztára el vagyok képedve! segítség nélkül megfordul a hátáról a hasára, elég sokáig úgy is tud maradni, és szépen játszik közben. És ha a kis lábát lefogjuk, akkor kúszik is (köszi, FifiKati!). Mindenért nyúl, minden érdekli, megfogja a játékait, átveszi egyik kezéből a másikba, rázza a csörgőt, "lapozza" a könyvet, szóval hihetetlen! És mindezt az utóbbi két hétben produkálta!
Még mindig vannak nagyon rossz napjaink, olyankor úgy érzem, sosem lesz vége!

Próbálom a hozzátáplálást is, ma leszedjük a kertben az almákat, eltárolom őket a pincében, száraz helyen, hogy sokáig tudjuk fogyasztani őket.
Ginamano

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 29, 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bocsi a kimaradásért.a héten anyóséknál voltunk, előtte meg jobbra balra rohangásztunk.
de megvagyunk, élünk, a rosszullétek délután és este vannak többnyire, illetve mikor front van, az vmi szörnyű.szédülök, leesik a vérnoymásom, és a fejem is fáj és attól még jobban hányingerem van.szóval....még tartanak, de remélem hamarosan elmúlnak!?Smile

Ármin egyre okosabb,és nől,mint a bolondgomba.87cm körül van és 12,5kg szerintem.emelgetni nem mindig könnyű illetve nem mindig jó, de muszáj.)

Kissme:a hozzátáplálásról:próbáld egy nap többször evés után vagy étkezések között a gyümölcsöt.akár levet akár pépet egy két kanállal adni,hogy szokja az új ízeket.3-4 naponta lehet 1 új ízt adni a babának.nem baj ,ha már most elkezded kóstoltatni, könnyebben fogja elfogadni kanálból az ételt.ha csak 1 kanállal fogad el, később próbáld újra,szép lassan haladtok előre.az nem baj!
ha bármiben tudok segíteni ilyen ügyben nyugodtan írj vagy hívj!nem zaklatás!!!!!!oké?!
jól csinálod, hidd el!menni fog!
puszi mindenkinek:
Gina
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 27, 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Igen, még tudok szoptatni, de muntha kevesebb tejem lenne. Tegnap este a férjemmel hozattam a kocsmából egy üveg sört, tejszaporítónak. Smile A felét tegnap, a másik felét ma délben ittam meg. Tomi talán nem vett észre változást, nem tűnik éhesnek.
Lana

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 27, 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KissMe: na mi a helyzet? Tomika szopizik továbbra is? Hú szerencsétek lesz, ha megeszi majd a húsit. Szabolcs 1 hete kezdte végre nem kiköpni:) amúgy olyan rossz étvágyú, és amit szeret abból is keveset eszik:(
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 26, 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, részben megnyugodtam. Remélem, tényleg nem lesz baj, mert rémálmaimban szerepel az éhesen üvöltő gyerekem, akit nem tudok megszoptatni. Sad
Alma és barack szokott lenni itthon, frissen reszelem, turmixolom, úgyhogy azzal többször próbálkozom majd. De most már nem halogatom tovább, és tényleg veszünk tejpépet, mert az legalább laktat is, és talán kicsit olyan az íze, mint az anyatejé. Ja, és húst is megpróbálok majd adni neki, csak előbb ki kellene venni a fagyasztóból egy egész csirkét, és a többi részével is valamit kezdeni kellene. Majd hétvégére megsütöm-megfőzöm, és akkor marad Tominak is. Smile Múltkor T. vitt a szájához egy kis rántott húst, pontosabban csak a panír nélkül a húst, és nagyon nyalogatta. Remélem, a főtt csirkehúst megeszi majd.
Lana

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 26, 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KissMe: ó sajnálom, hogy megjött:( Szerintem felesleges ezen aggódnod, hogy nem lesz tejed, meg hogy Tomi elutasítja. Nálunk se jelentett gondot a menstruáció, igaz én akkor már a szoptatás abba hagyásán gondolkodtam:) Szabolcs se nagyon akart mást elfogadni anyatejen kívül, és nem is erőltettem. Tejpép szinte kimaradt életünkből. Bébiételek nem kellettek neki. Almát reszeltem és azt úgy ahogy ette, ja és a barackot egészben fogtam és ő szívta:) Szerintem többször próbáld kínálni vele.
Adrienn04

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 26, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kissme:Nekm már kétszer megvolt mióta megvan a Hanna ,és azóta is szopizik.

SŐt az Ádámnál is hamar megjött,mégis szopizott 2,5 évig Wink

Ettől ne félj.

A Hanna se eszik meg semmilyen bébiételt(próbáltam sütőtökpürét,azt néha megette,most már nem..vegyes zöldségpürét,alma-banánpürét semmi nem kell neki Crying or Very sad Crying or Very sad

Innivalónak kétféle teát,és többféle gyümilevet próbáltam semmit nem iszik meg,csak rágja a cumisüveget Crying or Very sad

Egyedül a tejpépet eszi meg(néha kín keservesen) abból a 3. doboznál tartunk.De valamikor csak köpködi,fújja...

Ma voltam mérteni 8,5 kiló
Vissza az elejére
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 26, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, csajok, most aztán tényleg megjött! Rendesen, ahogy kell. Már normál egészségügyi betétet kell használnom. Sad
Iszonyatosan félek, hogy Tomi nem akar majd szopizni, vagy nem lesz elég tejem. Már csak azért is, mert a kis drágám nem hajlandó semmi mást megenni. A napokban próbáltam neki adni almát, barackot, de sem a levét nem issza meg pohárból, sem pedig kiskanálból a pépet nem fogadja el. Már arról beszéltünk a párommal, hogy legvégső esetben veszünk tejpépet, és a Nurofen sziruphoz való adagolóval belenyomjuk a szájába. Mert érdekes módon azt lenyeli, meg az Espumisant is a kiskanálból, persze csak fekve.
Anyukám azt mondja, ne csak egyszer próbáljak neki gyümölcsöket adni, mert többször, kevesebbel kell próbálkozni, és majd megszokja az ízét. Ti mit javasoltok, hogyan csináltátok?
Lana

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 25, 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timi: biztos jó vételt csináltál az Árkádban és csini voltál a lagziban! Remélem akkor megúsztad a leépítést munkahelyeden!

Szilva: hogy sikerült a kakaós csiga? Tényleg bevált az elektromos sütő? Medvepark jó lehetett! Frizurádról képet lehet kérni? Nekem fel se tűnt, hogy derékig érő hajad volt Embarassed

Adri: szegény Ádám jó szerencsétlenül eshetett:(

KissMe: örülök hogy jól telt a hétvégétek, hisztizést sajnálom.
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 25, 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adri,
biztosan jön Hanna foga, a hőemelkedés és nyügi nálunk is annak a jele. Gyors javulást kívánok!
Adrienn04

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 24, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kissme:A Hanna is ezt csinálja már 2-3 hete Crying or Very sad Crying or Very sad

Csak kézben van el.Nem tudok tőle semmit csinálni.

Egyszer volt hőemelkedése 38,2 popsiban mérve,azóta semmi,de nagyon hisztis.

Foga még nincs,de lehet,hogy azzal kínlódik
Vissza az elejére
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 24, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy sokáig nem írtam. Tomitól mozdulni sem tudok. Most is itt ül az ölemben, egy ujjal pötyögök.
A lényeg: a vendégeink pénteken jöttek, ketten du. 2 óra körül, négyen pedig este 8 előtt kicsivel. Mindannyian itt voltak este 11-ig. De most nem izgattuk magunkat, elláttuk Tomit, ahogy szoktuk, addig egyszerűen magukra hagytuk őket. Sajnálom.
Szombatom a strandra is eljutottunk, anyuék vigyáztak Tomira, amíg mi bementünk a medencébe. Tök jó volt! És Tomi is egészen jól viselkedett.

Tomi sajnos nincs valami jól. Múlt szerdán a fogával szenvedett, pénteken más miatt. Azóta is csak ritkán van jó kedve, sokat sír. Éjjel is alig alszunk. Én ideges vagyok miatta, és amiatt, hogy tiszta káosz minden, nincs időm rendet rakni, takarítani. Most éppen csönd van, de ha leteszem, hogy tudjak végre ebédelni, akkor biztosan kezdődik a hiszti.
Adrienn04

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 24, 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szilva:Megnéztem a képeket,nagyon szépek!

Én is elmennék egyszer oda

A kakóscsigához szorítok Süti

Lana:Szerintem nem gond,hogy nem mindig érzed a mocorgást!Még elég sok helye van a mocorgáshoz.Én is voltam így.
Vissza az elejére
Lana

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 24, 09:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Most csak beköszönni jöttem, nincs nagyon időm még írni, de azért átfutottam az írásokat Smile Velünk minden rendben, nem voltunk itthon, ezért nem tudtam írni. A babával is úgy néz ki minden ok, ill. a genetikai vizsgálat még nem volt, csak vérvétel, de az negatív. Mozogni még nem nagyon érzem, csak ici picit és van, hogy pár napig semmit sem érzek:(
szilvamag

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 22, 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
szilvamag

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 22, 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

Adri, elhiszem, hogy megijedtél, és tiszta ideg voltál! sajnos ez ebben a korban (is) gyakran előfordul Sad azért örülök, hogy ennyivel megúsztátok! jobbulást Ádámnak!

voltunk ma a medveotthonban, nagy élmény volt, mindjárt rakok egy pár képet. odafelé kicsit elkavarodtunk, de végül megtaláltuk. kifelé jövet láttuk Liptai Claudiát, mondtam L-nak, hogy sikítva odaszaladok, és kérek egy autogramot... lebeszélt Smile

asszem, megyek, és eszek egy kis tegnapi zöldborsófőzeléket Smile holnap sütöm a kakaós csigát, szorítsatok Smile

többiek Question Question Question Question Question Question Question Question
Vissza az elejére
Adrienn04

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 22, 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Ma megint megjárta a Gábor a baleseti sebészetet az Ádámmal:(

Reggeliztünk,az Ádám már befejezte ,és felmászott az ágyra.

Leesett,és nekiesett a szekrény szélének:(

Volt nagy ordításSad

Azt hittem nincs nagy baj,de mikor simogattam a buksiját észrevettem ,hogy vérzik a feje:(

Megnéztük a haja,tiszta vér volt,a fejbőre meg egy 1,5 centis részen fel volt repedve,és szétnyilt.

Hál istennek nincs koponyatörése:)Tiszta ideg voltam

Összeragasztották a balesetin a fejét,és kapott egy jó nagy kötést a fejére.

A külső kötést 2 nap múlva kell leszedni ,a belsőt 6 nap múlva

Remélem mostanában nem megyünk megint..
Vissza az elejére
szilvamag

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 21, 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

megint nagyon pangunk... Sad Crying or Very sad

Timi, köszi a gratulát, igen, finom lett Smile csak sok, elég nehéz 2 személyre sütni-főzni Smile a hajam jó lett Smile vállig érő, lépcsőzetesen tépett, frufru nélkül, vagyis hosszú frufruval, amit el tudok tűrni/csatolni. mondjuk a fodrászatban mindenkit kiakasztottam, majdnem derékig ért a hajam, most meg levágatom... Shocked Shocked Shocked de már meguntam, mindig fel volt csatolva. egy darabig nem akarok hosszú hajat Smile
jó szórakozást az esküvőhöz Smile hozhatnál képeket is Smile

KissMe, örülök, hogy Ti is jól vagytok, és végre tudsz egy picit lazítani, rendes T-tól, hogy így elkényeztet Smile remélem, viszonzod neki valami hasonló kedvességgel Smile Smile Smile Wink
az aranygaluska egyáltalán nem volt nehéz, ezen felbuzdulva most kakaós csigát akarok csinálni, azt a jófajta, kelttésztás változatot. imádom Smile nyaralás után drasztikus fogyókúra következik, így még most kell megsütnöm a napokban Smile egyébként ezt a receptet csináltam: http://www.desszert.eu/aranygaluska annyit változtattam csak rajta, hogy az élesztőt felfuttattam, és úgy dolgoztam össze a többi hozzávalóval, illetve vaníliasodó helyett a saját, házi sárgabaracklekvárral ettük Smile egyszer jó volt, de valóban jobb valami hígabb öntettel, a lekvárom nem eléggé híg az aranygaluskához Smile

lépek reggelizni Smile
Vissza az elejére
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 20, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szilva,
jó pihenést kívánok, és üdvözlöm a kisoroszlánokat! Vagy a medvéket. Smile
Aranygaluskát még nem mertem sütni, nehéz volt?

Timi,
jó szórakozást a lagzihoz, biztosan csinos leszel! Ezer éve jártam az Árkádban, pedig úgy megnézegetném a ruhákat is!

Tominak tegnap nagyon rossz napja volt. Már reggel hőemelkedést mértem, nagyon meleg volt a kis teste, amikor felébredt. Előtte éjjel is nyűgös volt, nehezen aludt vissza ébredés után. Tegnap egész nap sírdogált, amikor ébren volt, akkor is rossz kedve volt. A hője estig följebb ment, alig tudtuk megnyugtatni. Nurofent adtam neki, nem sokat, csak az előírt mennyiséget. És kenegetem az ínyét is. A védőnőt felhívtam, azt mondta, akkor vigyem csak orvoshoz, ha hányni kezd, vagy hasmenése lesz. Egyik sem volt, sőt, rendesen szopizik is. Úgyhogy valószínűleg csak az új fogai miatt volt kicsit lázas. Azért csak volt, mert múlt éjjel már lement a hője, nyugodtan aludt, és tényleg csak enni ébredt föl. Ma pedig már mosolygott reggel, és egészen jó kedve van. Láza nincs, nem meleg a fejecskéje sem.
KissMe

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 18, 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A múlt hétvégénk nagyon jó volt, de a következőtől már előre rettegek!

A párom múlt csütörtök óta szabadságon van, tök jó, minden reggel villás reggelit kapok, ő elkészíti, mire felébredek. Smile És Tomival is foglalkozik - amíg én a házimunkát végzem. Confused Confused
Vasárnap itt voltak a szüleim, nagyszüleim és a tesómék vendégségben. Pontosabban anyóséknál, a szomszédban, náluk ebédeltünk. Persze azért én is segítettem mindenben. Kérdeztem anyuékat, hogy ők mit csinálnak a hosszú hétvégén, mondta anyu, hogy valahova el akarnak menni fürödni. Én javasoltam, hogy menjünk le Harkányba, mert mi idén még egyáltalán nem voltunk strandon, de nem csak ott, sehol sem. És ők már amúgy is ajánlották, hogy vigyáznak Tomira, ha együtt megyünk. Én ezt tervezem. Mármint hogy strandolunk.
Persze bőven akad önként jelentkező, aki a mi programunkat alakítja. Férjuram haverja, annak az élettársa és a gyereke. Múlt szombaton jöttek ("csakegyórácskáraugranánkbe" helyett két és fél órára), és mondták, hogy nem is baj, hogy most nem maradnak tovább, mert úgyis jönnek majd a hosszú hétvégén, és akkor több ideig ráérnek majd. Nagyon örülök! De ha aznap akarnak jönni, amikor anyuék is mennének a strandra, akkor elküldöm őket a fenébe.

Tomi csupa hiszti mostanában, amikor ébren van, akkor is folyamatosan nyafog. Az alsó két foga már teljesen kint van, az egyik felső most kezd bújni. És nem tudom, mi van vele, de egy ideje beállt, hogy a nap melyik szakában kakil, most meg teljesen felborult. Ma pl. még nem sikerült neki, utoljára tegnap este produkált egy keveset. Tegnap pedig reggel három pelenkát is telenyomott, utána estig semmit. Szerintem azért is nyűgös, mert a pocakja is fájhat. Pedig még mindig nem kap mást, mint ciciből anyatejet. Tegnap megpróbáltam friss almalevet adni neki, de több jutott az előkére és a ruhájára, mint amennyit lenyelt.
szilvamag

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 17, 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

Gina, sajnálom a rosszulléteket, reméljük, most már lassan elhagynak a rókák, és jobban leszel! Ármin kis cuki lehet a macijaival Smile dobhatnál képeket ismét!

Lana Question Question Question Question Question Question Ti hogy vagytok? meg persze a többiek is Smile

holnap megyek fodrászhoz, meg vásárolni kozmetikumokat, ja, meg a schollba, pedig ma is egy valag pénzt otthagytam az üzletben... nem szabad nekem szabira menni, mert abból csak pénzszórás lesz... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ahelyett, hogy félretenném a kocsikámra... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Ti terveztek valamit a hosszú hétvégére? én próbálom rábeszélni a zuramat, menjünk el az abonyi állatkertbe kisoroszlánt simogatni, de nem nagyon hajlik rá... Confused Confused Confused ő veresegyházát javasolta, a medvefarmot. biztos jó az is, csak a kisoroszlánok... Cool Laughing Cool Laughing
ja, és tegnap megsütöttem életem első aranygaluskáját, finom lett Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 115, 116, 117  Következő
1 / 117 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés