Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Autista a gyermekem

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
badmash90

HozzászólásElküldve: 2012, Feb. 14, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szabó Annamária vagyok, az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karának végzős hallgatója.
Szakdolgozatomhoz autizmus spektrum zavarral élő gyermekek szüleinek segítségét kérném az összeállított kérdőív kitöltésében, amely hét kérdésből áll, és a kitöltés 3 -5 percet vesz igénybe. A kitöltéssel nagyban hozzájárulnának kutatómunkám eredményességéhez.
Segítségüket előre is köszönöm!

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/523452113/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 27, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bedina, ezt már nézegettem én is. Érdekes oldal, és jó kampány!
bedina37

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 27, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ajánlom ezt az oldalt, ha autizmusról (is) van szó.: http://www.keruljkozelebb.hu/
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 30, 08:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na de minek rendőr a a strandra? És ki is mentek! Na de ha a kocsid törik fel, törnek be stb. nem ilyen serények! Ja, tudjuk, nehéz jó úszómestert is találni...
Pentasi

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 29, 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt senki nem írta, hogy nem sajnálja őket. Én csak a történtek leírásán tettem egy kis helyesbítést.
Vissza az elejére
Amilla

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 28, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A "néhány fontos mozzanat", semmit nem változtat a lényegen! Sajnálom a szülőket és a gyermeket is. Sad
Pentasi

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 28, 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="Pentasi"]Tisztelt Fórumozók!

Azt hiszem úgy illik, hogy a Benkó Zoltán Szabadidőpark bérlőjeként én is megszólaljak. Nem kívánom szépíteni a történteket, csupán néhány fontos mozzanatot szeretnék Önökkel megismertetni az esettel kapcsolatban, melyet a történet leírója kifelejtett az írásából. Azt, hogy véletlenül maradt-e ki, vagy éppen ellenünk kíván "lejárató kampányt" folytatni nem tudom, Önökre bízom, hogy ezek után hogyan ítélik meg.

Azon a vasárnap nem tartózkodtam a Szabadidőparkban, de amint értesültem a történtekről, 1 óra múlva már ott voltam. Az úszómester már telefonon tájékoztatott a történtekről, azonban a strandra érkezésem után néhány vendégtől is tájékozódtam. A vendégek szóról-szóra azt mesélték el, amit az úszómester is állított. Elmondásuk szerint az úszómester többször kérte (hangsúlyozom, kérte!) a szülőket, hogy adjanak a gyermekre fürdőnadrágot. Az úszómester ÁNTSZ előírásra hivatkozva kérte ezt. (Megjegyezni szeretném, hogy többször előfordult már, hogy a kisgyermekes szülők arra kérték az úszómestert, hogy higiéniai szempontból szóljon azokra a szülőkre, akik fürdőnadrág nélkül viszik be gyermeküket a vízbe. ) Erre az volt a reakciója Faragó Évának, hogy "nem tudom kihozni a gyereket a vízből, és nem is akarom, nem érti hogy a gyerek autista? Hagyjon engem békén"!
Mivel az úszómester ezzel a válasszal nem elégedett meg, arra kérte a szülőket, hogy akkor hozzák ki a gyereket a vízből, majd felajánlotta, hogy amennyiben nem bírnak a gyerekkel, majd ő kihozza őt. A válasz erre ez volt: "azt próbálja meg, hogy hozzányúl a gyerekhez, el is törjük a kezét, és kívánjuk, hogy magának is legyen autista gyereke." Ezek után mindenféle meg nem engedett hangnemben kezdtek el fenyegetőzni a szülők. Ezt elégelte meg az úszómester, és közölte, hogy a fenyegetőzések miatt kénytelen rendőrt hívni, ezt a nagymama is hallotta, mire a válasza "hívjon!" Miután észrevette, hogy az úszómester telefonál, ő is azonnal hívta a gyermek édesapját, és mire a rendőrök megérkeztek, az apa már el is vitte a gyermeket. ) Távozáskor a pénztárnál megjegyezte, hogy "örüljön az úszómester, hogy nem lett beverve a feje". (Ezt az állítást a rendőr jelenlétében sem tagadták.) Az úszómester intézkedését a többi jelenlévő szülő meg is köszönte az úszómesternek. Az apa később visszament a gyermek nélkül, és kb. 5 percet nyugodt hangnemben beszélt az úszómesterrel, kicsit másképp viselkedve, mert addigra már hallotta a másik oldalt is. Ekkor az úszómester bocsánatot kért az apától.
A sértett édesanya még aznap felhívott, és közölte, hogy elég szégyen, hogy ilyen úszómesterek dolgoznak nálam, és tájékoztatott arról is, hogy a másik úszómester egyik alkalommal ittas állapotban volt a munkahelyén. A válaszom az volt, hogy tudok az esetről, megtettem a szükséges intézkedést, a későbbiekben ilyen nem fordulhat elő.
Én még ekkor bocsánatot kértem az édesanyától az úszómester nevében is, bár úgy tűnik ő ezt nem hallotta meg.
Részemről ennyi kiegészítést szerettem volna hozzátenni a sértett írásához. Lehet, hogy a fórumra kicsit hosszúra sikerült, de akkor már legyen teljes a történet. A Szabadidőparkban lévő strandot 5 éve üzemeltetjük a kecskeméti vendégek nagy többségének megelégedésére.
Meggyőződésem, hogy panaszosunkat is inkább az indulat vezérelte a történtek megírására. Ezt annál is inkább gondolom, mivel az eset óta is voltak már a strandon a kisgyerekkel. (Én, ha valahol velem úgy bánnának, ahogyan ezt a sértett írásából kiolvasható, biztosan nem tenném be többet a lábam arra a helyre. )
Vissza az elejére
Pentasi

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 27, 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt Fórumozók!

Azt hiszem úgy illik, hogy a Benkó Zoltán Szabadidőpark bérlőjeként én is megszólaljak. Nem kívánom szépíteni a történteket, csupán néhány fontos mozzanatot szeretnék Önökkel megismertetni az esettel kapcsolatban, melyet a történet leírója kifelejtett az írásából. Azt, hogy véletlenül maradt-e ki, vagy éppen ellenünk kíván "lejárató kampányt" folytatni nem tudom, Önökre bízom, hogy ezek után hogyan ítélik meg.

Azon a vasárnap nem tartózkodtam a Szabadidőparkban, de amint értesültem a történtekről, 1 óra múlva már ott voltam. Az úszómester már telefonon tájékoztatott a történtekről, azonban a strandra érkezésem után néhány vendégtől is tájékozódtam. A vendégek szóról-szóra azt mesélték el, amit az úszómester is állított. Elmondásuk szerint az úszómester többször kérte (hangsúlyozom, kérte!) a szülőket, hogy adjanak a gyermekre fürdőnadrágot. Az úszómester az élményfürdőből ismert ÁNTSZ előírásra hivatkozva kérte ezt. (Megjegyezni szeretném, hogy a többi kisgyermekes szülő is kérte az úszómestert, hogy szóljon a szülőknek.) A szülők közölték, hogy "nem adnak a gyermekre fürdőnadrágot, mert a gyermek autista, és az otthoni fürdésnél sincs rajta semmi, és ezért nem is engedi, hogy ráadjanak bármit is." Mivel az úszómester ezzel a válasszal nem elégedett meg, arra kérte a szülőket, hogy akkor hozzák ki a gyereket a vízből, majd felajánlotta, hogy amennyiben nem bírnak a gyerekkel, majd ő kihozza őt. A válasz erre ez volt: "azt próbálja meg, hogy hozzányúl a gyerekhez, el is törjük a kezét, és kívánjuk, hogy magának is legyen autista gyereke." Ezek után mindenféle meg nem engedett hangnemben kezdtek el fenyegetőzni a szülők. Ezt elégelte meg az úszómester, és közölte, hogy kénytelen rendőrt hívni. Közben az édesapa is megérkezett, aki haza is vitte a kisgyereket. A sértett édesanya még aznap felhívott, és közölte, hogy elég szégyen, hogy ilyen úszómesterek dolgoznak nálam, és tájékoztatott arról is, hogy a másik úszómester egyik alkalommal ittas állapotban volt a munkahelyén. A válaszom az volt, hogy tudok az esetről, megtettem a szükséges intézkedést, a későbbiekben ilyen nem fordulhat elő.
Én még ekkor bocsánatot kértem az édesanyától az úszómester nevében is, bár úgy tűnik ő ezt nem hallotta meg.
Részemről ennyi kiegészítést szerettem volna hozzátenni a sértett írásához. Lehet, hogy a fórumra kicsit hosszúra sikerült, de akkor már legyen teljes a történet. A Szabadidőparkban lévő strandot 5 éve üzemeltetjük a kecskeméti vendégek nagy többségének megelégedésére. Meggyőződésem, hogy panaszosunkat is inkább az indulat vezérelte a történtek megírására. Ezt annál is inkább gondolom, mivel az eset óta is voltak már a strandon a kisgyerekkel. (Én, ha valahol velem úgy bánnának, ahogyan ezt a sértett írásából kiolvasható, biztosan nem tenném be többet a lábam arra a helyre. ) A következő ilyen strandolásuk alkalmával az úszómester is személyesen kért bocsánatot a szülőktől, de úgy tűnik ennek is csak annyi értelme volt, mint az én bocsánatkérésemnek. [/list]
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 23, 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mondjuk, minél több fórumon beszélnek róla, annál többen keltik jó hírét a strandnak!
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 23, 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ehh, ehhez nem nagyon lehet hozzátenni semmit.
totya69

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 23, 08:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos ehhez már nem lehet mit hozzáfűzni, szégyen! De a Neten terjed a jó és a rossz hír is rendesen!!!
ropcsike

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 20, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A lenti történet folytatása:

Annyi fejlemény történt azóta, hogy az az ANTSZ szabályzat amire hivatkoztak, kiderült hogy nem is létezik, ezt telefonon kérdeztük meg közvetlen az ANTSZ-től. Tehát az egész egy felesleges hülyeség volt részükről...
Persze az Üzemeltetőt Gyóni Évát újra felhívtuk, és mostmár azt mondta, hogy ő nem is mondta, hogy létezik bármilyen szabályzat, (hozzáteszem személyesen nekem mondta a telefonba, amire az első kérdésem az volt, hogy akkor miért nincs a házirendben, vagy miért nem raknak ki egy táblát?-A válasza az volt, hogy -Nem kötelességünk kirakni. És ha nem létezik ilyen szabályzat és ő tisztában van vele, akkor hogy jutottunk el oda, hogy rendőrt hívnak egy 3 éves kisfiúra...)arra hivatkozott, hogy az úszómester az uszodában dolgozott és azért hitte azt, hogy itt az élővíznél is törvényi előírás.
Tehát mostmár megy a hazudozás... Ja és azt mondta, hogy akkor szól az úszómesternek, hogy mi bemehessünk a stranda... Hát nagyon szépen köszönjük, nagy megtiszteltetés!
De az még mindig nem jutott sem a vezető, sem az úszómester eszébe, hogy felhívjanak és elnézést kérjenek.. dehát mit is várok ezek után... Mondjuk már ez sem változtatna semmin.

És még annyit hozzátennék, hogy 2010.08.09.-én ugyanezen a strandon a másik úszómester, részegen állt munkába, nap végére elérte azt szintet, hogy a részegség már nem jó kifejezés erre, szó szerint a homokban fetrengett.
Az üzemeltetőnek ezt is mondtam, azt mondta, hogy tudott róla jelentették már mások is, és megrovásban részesítette az úszómestert. Megrovásban?-és ha épp akkor kellett volna kimenteni valakit?
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 18, 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De sajnos mi emberek vagyunk ilyenek, egyre szomorúbb...
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 18, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szégyen.
totya69

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 18, 08:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondolom sokan vagyunk akik nem igazán értik ezt a hozzáállást, eddig se jártam arra, de eztán se mennék ilyen strandra!
Mani

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 17, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak egy kis történet...

2010.08.15.-én vasárnap a Kecskeméti Benkó Zoltán Szabadidő Központban strandoltunk 3 gyermekkel, a legkisebb 3 éves és autista.
Mind 3 gyermeken fürdőbugyi volt, de az autista gyermek levetette magáról, és úgy futott be a vízbe.
Az úszómesternek ez egyből szemet szúrt, és a majd 60 éves nagymamának esett agresszív stílusban /mintha ezt mindenkinek tudnia kellene/ hogy azonnal hozza ki a gyermeket, mert fürdőbugyi nélkül nem lehet vízbe menni.
A nagymama próbálta kivezetni a gyermeket, /ami egy autistánál egyáltalán nem könnyű feladat,/ és eközben tudatta az úszómesterrel, hogy a kisfiú beteg, egyáltalán nem kommunikál, és nem tudja elmagyarázni neki, hogy ki kell jönnie, legyen egy kis türelemmel.
Az úszómester közölte, hogy ez őt nem érdekli, nem az ő baja, és ha autista akkor NE VIGYÜK EMBEREK KÖZÉ és másodszor is felszólította őket hogy jöjjenek ki, idézném: "Azonnal jöjjenek ki, vagy én megyek be és rángatom ki azt a gyereket." és ezzel a lendülettel, el is indult a gyermek felé. Ekkor én, a keresztanya léptem oda, és szóltam, hogy hozzá ne merjen nyúlni. Az úszómester ekkor meghátrált, és kiment a partra.
A gyermek édesapját felhívtuk, aki 10perc alatt ott is volt, és nagy nehézségek árán hazavitte a gyermeket.
De az úszómester még ekkor sem nyugodott, trágár szavakkal illetett minket, és a fejünkhöz vágta, hogy a Kecskeméti Széktói Strandra az ILYEN gyereket be sem engedik.
Kérdem én MILYEN az a gyermek? -Nem veszélyes senkire, nincs fertőző betegsége, nem tehet róla, hogy másnak született, egy fürdőbugyi a mai szabad világban ekkora probléma?
Nem felnőtt emberről beszélünk, akinek a meztelen látványa valóban zavaró lehet, hanem egy 3 éves kisfiúról...
A szabály, az szabály, nincs is ezzel problémánk, de ha látja az úszómester, hogy a mama nem boldogul a gyermekkel, ahelyett hogy szidalmazza, és fenyegetőzik megkérdezhette volna hogy:
-Tudok segíteni, hogy tudjuk megoldani a problémát?
-Esetleg segítsek kihozni a vízből?
De nem úgy hogy "hozza ki vagy én rángatom ki..."
Ilyen ember az "életmentő"?

Amikor azt hittük, hogy lecsillapodtak a kedélyek, a gyermeket hazavitte az apukája, mi meg próbáltunk pihenni, a másik 2 gyerekre koncentráltunk, erre megjelent a rendőrség, igen a rendőrség, mivel kihívta ránk őket.
Iszonyatos bűnözők lehetünk, és nagy veszélyt jelenthetünk mindenkire az ottmaradt 2 kisgyermekkel.
A rendőrök persze csak elmosolyodtak a nagymama adatait és az úszómester adatait felvették, majd udvariasan elköszöntek, hiszen mit is tudnának csinálni.
Az úszómester persze megint dühbe jött, mi az, hogy az igazságszolgáltatás nem fogja az ő pártját fogja, odajött és közölte a nagymamával, hogy "MEG IS ÉRDEMLI HOGY ILYEN UNOKÁJA SZÜLETETT..."
Én azt gondolom, hogy akinek van szíve, vagy legalább egy kis esze, illetve rendelkezik együttérzéssel az nem mond ilyet.
Akinek a családjában, vagy bárhol a környezetében van sérült kisgyermek, az tudja, hogy mekkora súlya van ennek a mondatnak.
De nem is kell, hogy sérült gyermek legyen a közelünkben elég ha van bennünk egy kis emberség.
Mert ugyan ki érdemel ilyet?
Döbbenten állunk a történtek előtt, ahelyett, hogy az emberek segítenék egymást, még nehezebbé teszik az amúgy is elfogadhatatlan helyzetet. Senki nem vár sajnálatot, csak egy kis megértést és türelmet.

A házirendet elolvastuk, persze nem szerepel benne, hogy nem lehet fürdőbugyi nélkül fürdenie a piciknek, tábla és semmilyen jelzés sincs kint, sem a bejáratnál, sem a strand területén.
A vezetőség válasza az volt, hogy "nem vagyunk kötelesek kitenni" /Akkor kérdem én, ezt nekünk honnan kellene tudnunk?/ és hogy nagyon nehéz jó úszómestert találni...
Ha ilyen a vezetőség, mit is várunk az alkalmazottaktól, hiszen a fejétől bűzlik a hal...

Legyen ez tanulság.
Mindenki csak magára számíthat, hogy is várhatnánk másoktól türelmet, és megértést, ha már az alapvető TISZTELET hiányzik.

Sok fiatal munkanélkülinek üzenem, ha tisztelettudó és szereti a strandot a Kecskeméti Benkó Zoltán Szabadidő Központban hiánymunka a JÓ úszómester...
Vissza az elejére
pocoyo

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 06, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én szives levelezek szülökkel akiknek autista a gyerekük.Ha a fiam a géphez enged,tudok irni.
Vissza az elejére
pocoyo

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 06, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak azt tudom elmondani,hogy az én kisfiamhoz(autizmussal él)hogyan lehet közeledni.Ugyanugy,mint akármelyik gyerekhez,csak érezze,hogy szereted.Ne gondold,hogy ha másképp reagál valamire,mint ahogy várnád,azt azért csinálja,mert rosz,hisztizik,akaratos stb.Lehet,hogy nem érti mt kérsz,mit vársz el tölle.Mindent mutass meg,magyarázz el neki,LEEGYSZERÜSITVE,EGYÉRTELMÜEN.
Hát röviden ennyi.
Vissza az elejére
cifraarny

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 01, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
kekvyrag

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 20, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok talán akad erre még valaki?
Vissza az elejére
lili51

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 09, 07:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

édesaranyos kisbarátom autista szeretném ha elfogadna és a személyes találkozás örömteli lenne mit tegyek mit ne tegyek?
Vissza az elejére
FBORKA

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 26, 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziaztok mostanában hogy nagy a meleg sokat járunk fürdeni s a kisfiamnak nagyon tetszik s élvezi hogy szabadon jöhet mehet a vizben.Nem sok kell hozzá hogy megtanuljon uszni.Tegnap nagyon jó kedve volt semmi gond nem volt vele bár ezt a nagy meleget nem jól viseli velünk együtt.Későn alszik el este s korán kell.
Vissza az elejére
kékvirág

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 25, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia FBORKA nekem is autista a fiam ő 9 éves lesz.megnéztem a honlapot s eléggé jónak indult.Jó lenne fejleszteni még.
Vissza az elejére
FBORKA

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 22, 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok nézetek be a http://www.gportal.hu/portal/autizmus/ lapra kaphatok információt leirást.
Vissza az elejére
FBORKA

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 20, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok tegnap a vacsoránál érdekes dolgot kezdett művelni a fiam rajzolt az asztalra a mustárral.De nem ám csak úgy hanem a vonalakat követve az asztalterítőn,ezen meglepődtem.Igaz ujjabban csinál érdekes dolgokat megint mint például ugy iszik hogy mellé csöpögjön az inni való,ugy látom ezt is játékként műveli.nem baj hogy nem ir senki de legalább én leirhatom mi történt velünk.
Vissza az elejére
FBORKA

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 19, 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok látom sokan benéznek de hozzászólás az nincs .Nincs érdekelt szülő itt ebben a topikban vagy nem akarnak irni .Nálunk a komunikáció megoldása a legnagyobb probléma mivel van még két nagyobb gyermekünk is.Ezért nem csak eggyel kell törődni,s ez nehéz feladatt.Az én fiam szobatiszta bár nagy nehézségek árán,s eszik iszik egyedül s öltözködik is.Kedvenc időtöltése a rakosgatás párosítás.S ezek mellett szereti ha minden a helyére kerül vissza ha elvesszük,a tárgyakat.Sőt vissza is tesz mindent a helyére.Egyébbként Fejér megyeiek vagyunk.
Vissza az elejére
FBORKA

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 18, 16:40    Hozzászólás témája: Autista a gyermekem Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok nekem nem beszélő lassan 10 éves autista gyermekem van.Szeretném ha minnél többen lennénk itt ebben a topikban megosztva egymással gondjaink ,mert itt talán hasonló problémákra lelünk és talán megoldásokat tippeket adhatunk egymásnak ami már esetleg bevált a saját tapasztalatunk szerint a nevelésben.Ehhez csak olyanok tudnak hozzászólni s segitséget adni akik tapasztaltak már autista gyermek viselkedési gondjait.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés