Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Haematóma-***-terhesség

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nagyedike

HozzászólásElküldve: 2012, Jan. 18, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Új tag vagyok!És volt a jobb lábamban egy trombózisom.Eddig gyógyszert szedtem de mivel 6 hetes terhes vagyok ,ezért a Fraxiparine-8ml kell napi kétszer szúrnom amig meg nem szülök!Azt mondják hogy a hasamba szurjam de elég brutálisnak gondolom!De azt mondta a belgyógyászom hogy csak ha megszültem akkor menjek vissza hozzá.Érdekes mert eddig minden héten kellet vérvételre mennem hogy jó e az eredményem.Most viszont az injekció mellett be fog állni?Amugy 2800 forint 10 darab ebből a gyógyszerből.Itt azt olvasom hogy aki szúrja magát az átlagosan császárral szül.Akkor számithatok rá én is???Szép napot mindenkinek! Edina
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Clexane

HozzászólásElküldve: 2009, Máj. 16, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Vadi új tag vagyok itt!Én is Clexanos kismama vagyok ,most 16 hetes terhes.Van már egy 11 éves lányom akivel nem volt ilyen problémám.Utána vagyis nemrég derült ki.
ete07-nek üzenem :0,2 ml -el szúrom magam abból az egy havi adag kb 2800 ft/30db/ Nem tudom a dokid mért aranyárban méri!?Belgyógyász dokim írja minden hónapban fel receptre .Először olyan voltam mint a térkép ,de most már egész jól be tudom adni magamnak.Hozzáteszem ápolónő a szakmám.Mást ugye sokkal könnyebb szurkálni Smile
További kellemes délutánt!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ete07

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 23, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
új tag vagyok még.
először is örömmel olvasom h van akinek Nemes Doktor Úr nem felejtette el adni ezt az injekciót.nekem 2006-ban derült ki h leiden féle trombozis hajlamom van.ekkor a dr úr azt mondta terhesség esetén mindenképp kapnom kell ezt a kezelést.2008ban terhes lettem.ekkor már úgy döntött h mégse kell az injekció kúra.hát ennek az lett a vége h 26 terhességi hétre képződött egy vérrög a köldökzsinor érben,a kisbabám nem kapott kellő tápanyagot én súlyos toxémiás mérgezést kaptam,mindkettőnk élete veszélyben volt.születte 26.héten egy 600grammos kisbabám,aki 4 hónapnyi nehéz küzdelem után elhunyt.ezt köszönhetem a Nemes dr-nak,22évesen gyászolhatom miatta az első szülött kislányom.azért mert ő felelőtlen volt és félvárról vette a dolgot.
most ismét terhes vagyok,természetesen már nem mentem ehez az orvos,találtam egy számomra szinpatikussabb és jobb orvost.aki most az első pillanattól adni fogja az injekciót
Igazából emiatt is írok.olvastam h 10napi adag kb 7-8 ezer ft.és érdekelne h erre külön támogatást lehet-e kérni. aki tud ezzel kapcsolatban valami okosat mondani.az kérem irjon nekem az ete07@citromail.hu címre.
Elöre is köszönöm a segítséget.és elnézést a hosszú bevezetőért
Vissza az elejére
timso.1980

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 28, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Spatzika!
Szülhetsz rendesen is, nem muszáj a császár......

Én a 3. gyerkőcöt várom és az elsőnél Fraxiparine-t, a másodiknál Fragmin-t, most pedig ***-t szúrok......
Mondjuk én a 0,6-ossal kezdtem, pont ma voltam a Nemes doktornál, és holnap reggeltől a 0,8-at kell szúrnom.....

Bár nekem régen volt csak egy mélyvénás trombózisom, genetikailag rendben vagyok, de a biztonság kedvéért minden gyerkőcnél szúrnom kell!

Meglepődve olvasom, hogy karba, combba adjátok.....
Hasfalba kell szúrni, ott szívódik fel leggyorsabban és nem olyan fájdalmas, mint mondjuk combba....
Tudom, mert az első gyerkőcnél én is combba adtam és tényleg gázul nézett ki a combom, de a hasam nem olyan vészes....

Nekem minden nap kell adnom, függetlenül a császártól..
Mert nekem már a 3. császárom lesz ez, de én 12 óra után se tágultam semmit és már jöttek a tolófájások, a dokim meg a kevesebb szövődménnyel járó műtétet választotta a méh és méhszáj plasztika helyett.......
Vissza az elejére
Kathe

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 28, 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot.Most váltottam Clexanra, de az 5. hét után sajnos spontán vetélésem votl. Már rögtön az első beadása után barnás foltok jöttek, attól félek, a Clexanra váltás zavart be.Jó, hogy olvastam a fórumon jól végződő történeteket is!
Üdv. Mindenkinek : Kathe
Vissza az elejére
sicc

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 19, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Spatzika!
Én is Leiden heterozigóta vagyok, és van két kislányom. Én is kaptam mindkét terhességem alatt Clexant. Eleinte 0.4-t, a második vége felé 0,6-t. A mérleg miatt. Embarassed Nekem mindkét csajszi császáros volt, de nem a Clexan, vagy a véralvadási probléma miatt. Az első császár nem volt tervezve, előző este beadtam rendese, és másnap délben a műtétnél nem volt semmi gond. A második programozott császár volt, ott azt mondta az orvosom, hogy előző este ne adjam be. Ott sem volt gond. Nekem a szülés után 6 hétig kellett kapnom, de a második császár után csak 3 hétig szurtam magam. Akkor elfogyott, és egy újszülött, meg egy 13 hós gyerkőc mellett nem voltam hajlandó orvoshoz menni. Wink
Én úgy, de úgy útáltam!!! Az utolsó hetekben már tiszta kék-zöld volt a combom, a felkarom, úgy néztem ki, mint akit ütnek-vernek. Laughing Mondjuk nekem a két terhesség között volt kb.3.5 hónap injekció nélkül. Én úgy tudom a clexannak ez a fajtája veszélytelen a babákra, nálunk nem lett semmi probléma. Ha nem kapja valaki, annak lehetnek súlyos következményei.
Vissza az elejére
spatzika

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 16, 23:27    Hozzászólás témája: Protein-C hiányos véralvadási beteg terhesek és a szülés Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérlek segítsetek, ha nektek hasonló problémátok van.
APC rezisztenciás vagyok, vagyis öröklött véralvadási problémám van, és mivel terhes vagyok *** 0,4-et kapok végig. MOst a 38. hetet kezdem és nem tudom mire kell ügyelni nálam a szülés miatt. íkell-e nagyobb adag az injekcióból, a természetes vagy a császár ajánlott, mennyire veszélyes ez egyáltalán rám és a babára nézve?

Aki már túl van a szülésen ilyen problémával kérem írjon.

Előre is köszönök minden levelet!
Vissza az elejére
kveronika

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 05, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Spatzika!

Én már elég rég nem fórumozok, most mégis válaszolnék, mert elég hasonló a helyzetünk.
Ma olvastam a hozzászólásodat, remélem, azóta megnyugodtál picit.
Én most a 2. babámat várom, a 14. hétben járunk. A kislányom most 15 hónapos.
Nekem is véralvadási zavarom van, csak én a Fraxiparine 0.3-at szúrom. Az első terhességemnél a 17. héten kezdtem el barnázni, a lepényem mélyen, a méhszájnál tapadt, és ott keletkezett egy hematóma. Akkor kórházba fektetett a dokim, mert ilyenkor az ágynyugalom a legfontosabb. Fel is szivódott a hematóma. Teljesen problémamentesen hordtam ki utána Bogit, a szülés is minden gond nélkül zajlott.
Most a 2. babámmal hasonlóképpen jártam. Most is szúrom a fraxit. Tegnap el kezdtem barnázni. Irány a doki, aki megállapitotta, hogy most sokkal kisebb a hematóma, de azért feküdnöm kell, de most nem utalt kórházba. A gondom csak az, hogy ez kivitelezhetetlen egy hiperaktiv drága kis tündér mellett. Ja, és szigorú házasélet-tilalom!!! Wink
Szóval, ne izgulj, feküdj, amennyit csak tudsz!

Minden jót kivánok: Vera
Jitter

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Spatzika, a ***-hoz nem tudok hozzászólni, de a vérömlenyek többnyire felszívódnak szépen! Remélem, a tiéd nem túl nagy, és hamarosan elmúlik!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
spatzika

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 13:59    Hozzászólás témája: Haematóma-***-terhesség Hozzászólás az előzmény idézésével

Rolling Eyes
Sziasztok!

Örülök, hogy találtam ezt a fórumot és talán segítségemre lesztek, ha hasonló helyzetben vagytok.

Trombofíliám van, a 11. hetes vagyok és már egy hete barnás folyásom van, mint kiderült hematóma miatt. eddig 0,8 ***-t kaptam Pécsen, majd Kaposváron a hematológus őrjöngött, hogy csak 0,4-est lehet felírni.
Nem tudom mitől lett a vérömleny, de pont a tapadási helyen van, ami nem megnyugtató.

Kérem, hogy ha hasonló helyzetben vagytok írjatok hogy milyen tapasztalatok vannak, felszívódik-e a vérömleny általában vagy mit lehet vele tenni, és a ***-val hogy álltok?

Előre is köszönöm!

Móni
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés