Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Apás szülés

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
dory1000

HozzászólásElküldve: 2016, Feb. 21, 12:16    Hozzászólás témája: Szakdolgozat Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Anyukák/Apukák!

Kelemen Dóra vagyok, végzős védőnő hallgató. Egy kis segítséget szeretnék a szakdolgozatomhoz. melynek témája a szülésre felkészítés és együttszülés az apukák szemszögéből. Csak néhány percet vesz igénybe.

Nagyon szépen köszönöm! Smile

Apukáknak:
https://docs.google.com/forms/d/18DWR-mdZm9TXPQfmZ3X4AmExi_d3A63w1G0wOA7vj74/viewform
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
G.Adrienn

HozzászólásElküldve: 2016, Feb. 20, 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile

Végzős Óvodapedagógus hallgató vagyok Szegeden. Szakdolgozatom kérdőívének kitöltésében kérnék egy kis segítséget tőletek. Smile

Témám az Apa szerepe a gyermeknevelésben és életében. Smile Úgy gondolom ebben minden Anyukának és Apukának van tapasztalata.
Külön készítettem az Anyukáknak és az Apukáknak is kérdőívet. Smile
Az alábbi linkeken elérhetőek:
Anyukáknak:

https://docs.google.com/forms/d/1vKS7qpKHZTF21rqAxo2MiSefvAlojMPkMMTrZiT-Jik/viewform

Apukáknak:

https://docs.google.com/forms/d/1U1AvqXb4klYfXI1lxS7OT-IboaJcjXtgMBSL63l6QvU/viewform

Előre is nagyon -nagyon szépen köszönöm a válaszokat melynek kitöltésével hozzájárultatok , hogy közelebb kerüljek céljaimhoz a témával kapcsolatban.
Csodás napot kívánok mindenkinek! Smile
Vissza az elejére
xtina9191

HozzászólásElküldve: 2011, Dec. 19, 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!
Én előre láthatóan február 6-án fogok szülni,és mi már az első perctől kezdve megbeszéltük a párommal,h apás szülés lesz!!Remélhetőleg minden rendben lesz és bent lehet!!!Én is úgy gondolom,h az egy nagyon meghitt pillanat,mikor már az első percekben is együtt a család!!!És mindketten láthatjuk szerelmünk gyümölcsét az első perceiben!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Lorin

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 02, 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

én nagyon szeretném,ha bent lenne a férjem a szülésnél,de még odáig el kell jutni...................
nagyon jó dolog,meghitt, és mégsincs az ember egyedül
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
dorcsika

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 02, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nálunk a férjem nem volt bent, nem eröltettem, pedig nagyon szerettem volna, annyira jó lett volna ha ott van és ő látja először, hallja ahogy felsir és úgy egyébként, de nem erőszakolhattam rá sajnos!!!!
Véleményem szerint nagyon jó dolog az apás szülés!!!!!

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
mayka

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 02, 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem jó az apás szülés az első császáromnál altattak így az első apás szülés meghiusult de a másodiknál ébren voltam és a férjem is bent lehetett
Vissza az elejére
Jucica

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 18, 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Fiacskám "Apásan" született. Úgy gondoltam akkor és most is, hogy ha az "első fázisban" önként részt vett, szülésnél is ott a helye. Az ő jelenlétében éreztem magam biztonságban, erőt adott. Eleinte félt, de a végén még a köldökzsinórt is elvágta! Ő nem azzal dicsekszik, hogy bármikor és bármeddig lehet kocsmában, hanem hogy ő ott volt velem, és kézben tarthatta az 5 perces babát!
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 09, 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdkes ez az apás szülés kérdés.
Én úgy érzem, ha van 1 ember, akinek helye van a szülésnél akkor az az APA Very Happy
nekem isznyú furcsa, hogy másik barátnővel, anyukával mennek szülni, én valahogy ennek a létjogosultságát nem érzem.
A szülés egy új család születése is egyben - különösen első babánál - és szerintem ilyenkor jó, ha Apa is jelen tud lenni.

Nálunk császár volt a fiúkkal, oda nem jöhetett be, viszont ő volt a fiúkkal amíg engem stoppoltak, majdnem 1 órán keresztül. Most normál szülésre készülünk Lilivel, és Apával Smile
Vissza az elejére
snoopy

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 04, 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok

igaz ikreim érkezése,nem a természetes uton ,hanem császármetszésel sikerült ,de Apa igaz,nem közvetlen a mütöben ,de kintröl figyelt mindent.
Mivel eldönthettük ,hogy bejön ,hozzám ,és nem lát semmit Laughing Cool .
vagy kintröl nézi és mikor megszületnek a babák ,végigkisérheti az ö utjukat.--mert ha bejött volna a gyerköcökhöz a sterilböl nem mehetett volna ki,és nekem fontosabb volt ,hogy ö velük legyen ,ha már én nem tudok!!!
Crying or Very sad

igy ö fogta meg öket elösször!!! Laughing Laughing
én csak puszit adhattam nekik ,bent a mütöben.

--de ha minden jol megy a tesonál simán megy minden és bejöhet !!4
azt mondta hülye lett volna ,ha ezt kihagyja Laughing Laughing

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Somnifer

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 04, 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Szerintem azt mindenképp ki kell használni, hogy az ember 1 valakit bevihet magával a szülésre (kivéve sok kórházban a császárt). Viszont én speciel valószínűleg az anyukámat viszem be, mert vagyok vele olyan kapcsolatban, hogy ez nem feszélyezne, ő már csinált ilyent (szült) kétszer is, míg én tapasztalatlan vagyok, ő nagyobb valószínűséggel tudja, hogy épp mi bajom van, és nem kell nekiállnom magyarázni. Persze felajánlottam páromnak, hogy ő az első, döntse el, szeretne-e jönni, vagy inkább kint vár, de ő is azt mondta, hogy ha lehet, nem jönne be, mert őt zavarja, ha azt látja, hogy nekem fáj, rossz, és látszólag nem segítenek rajtam. Azóta még annyit változott a dolog, hogy mivel cserélődhet a bejövő ember, az új verzió nálunk az, hogy lehet, hogy apa bejön a végére a köldökzsinórt elvágni.
edyyna

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 04, 08:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ÉN NAGYON SZERETNÉM,HA APA IS OTT LENNE,MERT VALAHOGY BIZTONSÁGBAN ÉREZNÉM MAGAM. Smile
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 03, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nálunk nem apás szülés volt egyik gyerkőc sem.
nekem így jobb volt, és apisem nagyon mutatott hajlandóságot apás szülésre. ha lesz (mert bizti lesz Smile ) 3. gyerekünk, ott sem fogom kérni, hogy bent legyen.
Én azon a véleményen vagyok, hogy engem ne lásson "úgy" a párom, hogy kínlódok, ráadásul én ezt a "harcot" egyedül, teljesen magamba fordulva vívtam meg mind2*, és inkább zavarban lettem volna, és nem tudtam volna úgy koncentrálni a gyermekre, ahogy kellene....
Szóval én itt most úgy látom ellenpólus vagyok.

De tömören összegezve: minden leendő szülő úgy élje át ezeket a pillanatokat, ahogy az számára a legmegfelelőbb/biztonságosabb. Ha apás szülés kell ehez, akkor úgy, ha nem akkor meg úgy. Az a lényeg sztem, hogy kinek mire van igénye.
Én esetemben az egyedüllétre....

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 03, 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nálunk is benn volt apa Zsezsi születésekor.
A terhességem elején még nem volt kedve bejönni, de ahogy közeledett a szülés időpontja, egyre többet gondolkodott rajta és végül már kifejezetten várta, hogy szüljünk Laughing
Ő azt mondja, hogy élete egyik legszebb pillanata volt mikor meglátta a kislányát.
Az én részemről is csak pozitív dolgokról számolhatok be. Nekem hatalmas segítség volt a férjem jelenléte Laughing Nélküle nagyon-nagyon nehéz lett volna, na persze azért így sem volt könnyű Wink
Ha lenne még egy bébikénk, egyertelmű lenne, hogy apa ismét ott lenne Laughing (remélem lesz alkalmunk mégegyszer együtt szülni Laughing )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
vivien

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 03, 06:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Balu csaszival született, de apa végig benn volt a műtőben. Nagy élmény volt.
Azért is fontos, mert előtte a szülőszobán nagy segítség volt Smile
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 02, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Apás szülés nagyon jó dolog
amúgy párom írtózik a vértől de 6éve amikor kisfiamat szültem állítólag nem volt vér nem emlékszik rá csak arra hogy támasztotta hátamat és amíg nem voltak bent a dokik és szülésznők nem voltam egyedül hanem segített nekem és ő vágta el a köldökzsinórt is Laughing Laughing Laughing
Kislányomnál sajnos az élet közbe szólt pedig nála is terveztük majd ott lesz de nagyon korán jött így szültem( császár lett volna) de vitték is az intenzívre a lányt

Akkor legyen ott tényleg az apa ha a gyomra bírja a látványt( ja nekem nem volt se vágás se varrás ezért nem volt vér csak elenyésző mennyiség) lányommal sokkal több volt

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 02, 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Edy...
Én pártolom bizonyos helyzetekben az apásszülést...persze ha a lehendő apuka is birja gyomorral a látványt..hiihihi
nálunk apás szülés lett volna de sajna aaz élet közbeszolt...császár lett és a Szabolcs u korházba nem lehetett bejönni a mütétre...
De mégegyszer sikerül teherbe esnem akkor remélem hogy természetes uton lesz a baba és akkor apa is ott lehet melettem....
Te meg vigyázz magadra és pihenj sokat...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
edyyna

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 02, 12:48    Hozzászólás témája: Apás szülés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hogy álltok az apás szülés kérdésével?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés