Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Terhességi vérrögösödés miatt vetélés - nem genetikai okból!

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Katalin777

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 29, 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Nekem szülés után trombózi volt a jobb lábaban. Orvostól orvsig jártam, alig kaptam felvilágosítsát, hogy miért és hogyan alakult ki. Senki sem mondott semmi pontosat. Azután elmentem genetikai konzultációra Dr. Nagy Zsolthoz. Ott értesültem arról, amit ma már jól tudtam, hogy a trombózisnak genetikai háttere is lehet. Elvégezték a génvizsgálatot, hordozom a hajlamot rá. A Dr Úr tájékoztatott arról is, hogy ez állhatott a ksifiam születése előtti 3 spontán vetélésem háta mögött is. Hihetelen, hogy mindezt csak így utólag tudtam meg. Kiváncsi lennék, hogy ki mennyit tud a trombózis génvizsgálatról. Szívesen beszélnék erről másokkal. Válaszotokat előre is köszönöm. Kata
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mesó

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 31, 12:09    Hozzászólás témája: e Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Csemege!!!!

Irtam neked egy privát üzenetet!!!Kérlek olvasd el!!!
Csemege

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 10:15    Hozzászólás témája: Terhességi vérrögösödés miatt vetélés - nem genetikai okból! Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Kismamik és Exkismamik!

Sorstársakat keresek, mert ilyen esettel az a jónéhány doki akit felkerestem, nem találkozott.
Terhességem 1. napjától kezdve rettenetesen fájtak az alsólábszáraim. Az orvosok genetikai mutációra gyanakodtak és kaptam Clexan-t és Fraxiparine injekciókat is, de ennek ellenére vérrögök keletkeztek és sajnos a kisbabámat is elvesztettem. Megállapították, hogy nincs trombózisra való hajlamom.
Egy könyvben olvastam, hogy vannak nők, akiknek vérében a terhesség során megnövekedik a homocisztein szint és ezért vérrögök keletkezhetnek a méhlepényben, ami miatt a tápanyag nem jut át a magzatba. Ennek 90%-ban vetélés lesz a vége. Voltam két érsebésznél is, akik nem tudták megállapítani, hogy mi bajom van. A homocisztein szintemet azonban nem mérték meg. Belemerültem a szakirodalomba és már a missed ab után láttam, hogy létezik ez a vetélési ok is. Ha esetleg tudtok olyan kismamikról akiknek szintén ez volt a problémájuk, vagy Ti magatok küzdöttetek ezzel, kérlek osszátok meg velem a tapasztalatotokat!! Szívből köszönöm!

Csemege
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés