Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Bőrbajok

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szonca

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 19, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a tűzfoltnál a bőr idővel ha nem kezelik megvastagodhat és elég komoly problémákat tud okozni. nem csak esztétikat..., ráadásul neki sajnos az arcától kezdve a talpáig szinte mindenhol van egy- egy folt.
kösz a tippet megkeresem azt az anyukát. szép napot és mégegyszer köszi Smile))
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 19, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem tudom, nálunk mongolfolt van, meg a popsijánál "gólyacsípés", piros folt, ami nem mindig látszik. De mivel mind2 dolog nem az arcán van, így nem zavar.
Ez most éranyajegy, ami duzzadt kifelé vagy tűzfolt. Az 2206-os őszieknél van egy anyuka, akinek picije arcán volt éranyajegy, esetleg írj oda, hátha tud segíteni...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szonca

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 19, 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltál! azt az oldalt már en is megtalaltam. szonja a kislányom mar 6 hetes hetfőn megyünk a kelen kórházba, mert ott kezelnek lézerrel. az orvost dr. tasnádi gézának hívják, de rajta kívül nem találtam más orvost magyarországon aki kezelné. pedig én szeretném más orvosok véleményét is kikérni.
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 19, 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

itt olvashatsz róla..
http://www.hazipatika.com/arti.....0322142647
A tűzfolt szabálytalan alakú, vörös, lilás bőrelváltozás, amelyet a kötőszövet kisereinek rendellenes fejlődése és tágulata okoz. Általában születéskor már látható, és az esetek többségében nem szűnik meg magától. Bármely testtájon előfordulhat. A legnagyobb esztétikai problémát az arcon, nyakon okozza. Lézerrel jól kezelhető.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szonca

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 19, 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,
a kislanyomnak tűzfoltja van hallottaok valamit erről a bőrproblemárol?? szonca
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 30, 06:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nahát értágulataim nincsenek, vagy csak nem tudok róluk.. Smile
gondoltam, hogy tléen van az az időszak, de elképzelhető, hogy ez csúszik 1 évecskét. Smile
és nagyon rendi Vagy, hogy utánnanézel....Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

minden kezelés télen végzendő, nagyon érzékeny utána a bőr.

de tényleg utánajárok én is, mert érintett vagyok. (ezen kívül értágulataim vannak - rubin neavus - amit ugyancsak lézerrel kezelnek majd)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi, én nem tudom, hogy mikor tudnék beiktatni egy lázerest, mivel igencsak rávettük magunkat a köv.gyerkőcre...és gondolom ha pocim van nem igazán kéne ilyenféle beavatkozást csinálni, meg gondolom itt is a kevésbbé napos időszak a megfelelő, pláne arcbőrön...
kenegetem is a pofikámat jó nagy faktorszámú naptejjel, télen+ jó kis ztsíros krémmel, dehát ami eddig is megvolt, az ennyitől nem múlik el...
és köszönöm...előre is Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kávé Very Happy
jah, nem gondolom.
csak ált. az a gond a kozmetikumokkal, hogy a "nép" fele negyed annyiszor sem keni be vele a bőrét, mint kellene.
Szóval ha reggel-este kell kenni, és valaki csak reggel keni, akkor 10ed annyit sem fog használni... és hasonlóak.

Zsuzskanéni Very Happy
megkérdem.
a lézerről majd tudósítok, szerintem a télen alávetem a lábaim.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi, igen, megköszönném, ha rákérdenél erre.. a vichy nekem is húzós árú, bár ha használ, akkor mindenféleképpen kitaktikáznám rá a pénzt. De csak tutira megyek...
a lézernél meg azért félnék arcon használni, valahogy nem tudom rászánni magam, pedig évek óta vágyom egy korrekciós szemműtétre is, de lassan megszokom a szemüveget...igaz lassan 22 éve hordom.... Laughing

www.kep.tar.hu/szzsuzska

A hozzászólás legutóbb Zsuzskanéni által 2007, Máj. 29, 20:09-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kávé Very Happy
én csak annyit írtam, hogy nekem bevált Embarassed
szóval garanciát azért nem vállalok rá.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kávé Very Happy
valószínűleg igen, fog tudni. Azért a drogériákban kapható krém, meg a gyógyszer között van hatóanyagbéli különbség.
(amúgy pattanásos bőr. saját tapasztalat. nekem a vichy normaderm családja nagyon bevált. Ha az éjszakai + nappali krémet is használom, akkor meg aztán teljesen jó... régebben csak a nappalit használtam, azzal is már látványos volt a javulás. A másik meg... bőrradír, tonik, rá a krém, így éri a legtöbbet)

mélyhámlasztás: 2 féle technika van, az egyik a gyümölcssavas, a másik amikor kvázi ledörzsölik a felső hámréteget... de én nem tudom, hogy hatásában különbség lenne.
Vissza az elejére
nanuska2

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VKOrsi írta:
nanuska2 írta:

Tehát, lehet hogy már létezik ilyen krém, csak még nálunk nem lehet kapni:(

de lehet. erre írtam.. contactubex és dermatix ill. most van egy új valami anti-keloid a neve, de mivel az drogériában kapható én sok jót nem gondolok így első körben róla.
amúgy ezeket nem szabad azonnal használni, 6-8 hét elteltével lehet, és akár évekkel később is, mert abszolút látható a hatásuk.

Contractubex már akkor is volt, én egy teljesen más készítményről beszéltem. Na mindegy, valószínűleg már a húgom sem emlékszik a nevére.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni Very Happy
a rozacea foltot csak lézerrel lehet kezelni. Azon a mélyhámlasztás semmit sem segít. Nekem a lábamon van, anyunak is, nagymamámnak is, nálunk is örökletes.
Kezelésen én még nem voltam, de amint rászánom magam tudósítok.
Krém: ha gondolod rákérdek anyunál.
Vissza az elejére
kapusj

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
én is úgy tudom nincs egépszen 7ezer ft az oltás. Ha felnőttként kell adatni, akkor 2 kell és akkor is kb. ennyi az ára.
kapusj
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nekem mostanában kezdett el az arcomon kijönni rozacea folt, még nem nagyon csúnya, de engem zavar, ráadásul anyukámnak meg teljesen olyan az arca..szal ez öröklött hajlam lehet, vagy vmi ilyesmi..van esetleg valakinek erre valami tippje, lézeres kezelésről hallottam, de nem tudom ,hogy merjem-e vagy erre is jó lenne a mélyhámlasztás??? Vagy a 2 ugyamaz? fogalmam sincsen, bár eleinte talán krémekkel próbálkoznék, nem ilyen beavatkozással..
Esetleg tippje vkinek? ELőre is köszi.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Ancsi:)

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 09:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szenno írta:
Köszi a hozzászólásokat! Smile Sajnos, rajtam az oltás nem segít, de a gyerekeknek feltétlenül beadatom. Szeretném én is biztonságban tudni a gyerkőcöket. Légyszi, megírnátok, hogy ez most milyen költséget jelent? Egy vagy több oltást kell beadni?
VKOrsi: valaki ajánlott mélyhámlasztást. Ez sem segít? Sad Köszi!

Tavaly 7000.- került és csak egy kell!
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szenno írta:

de elvileg igen hegek halványítására és tág pórusokra is jó... csak a leányálomtól az azért marha messze van.
A mélyhámlasztás során a bőr felső rétegét teljesen eltávolítják, vagyis utána ca. 2 hétig kimozdulni nagyon nem lehet, mert sebes lesz az ember arca, mnem hegesedik, de sebesedik. Elvégezni is szigorúan télen, mert nyáron nincs az a fényvédő, ami megvédi a friss bőrt.
(oltás ár ügyben én nem tudok segíteni, mert én nem oltatok)
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nanuska2 írta:

de lehet. erre írtam.. contactubex és dermatix ill. most van egy új valami anti-keloid a neve, de mivel az drogériában kapható én sok jót nem gondolok így első körben róla.
amúgy ezeket nem szabad azonnal használni, 6-8 hét elteltével lehet, és akár évekkel később is, mert abszolút látható a hatásuk.
Vissza az elejére
nanuska2

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 22:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most jutott eszembe, hogy amikor a húgomnak balesete volt (nyílt lábszártörés, brrr:(), akkor az olasz tvben látott egy tudományos műsort, ami pont egy olyan készítményről szólt, amellyel a hegeket kenegetve nagyon jó hatást lehet elérni. A bökkenő annyi volt, hogy már az elejétől kellett használni, ő pedig később látta. Tudom, hogy utána sokáig kereste, de nem akadt rá sajnos sehol.
Vissza az elejére
szenno

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a hozzászólásokat! Smile Sajnos, rajtam az oltás nem segít, de a gyerekeknek feltétlenül beadatom. Szeretném én is biztonságban tudni a gyerkőcöket. Légyszi, megírnátok, hogy ez most milyen költséget jelent? Egy vagy több oltást kell beadni?
Vissza az elejére

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kapusj, az én lányomnak semmi utóhatása nem volt a Bárányhimlő oltás után. A 3 éves az más!! Akkor 4 napig nem tudott lábra állni olyan izomláza volt szegénynek. Igaz az még a régi oltóanyag volt, tudom most újak vannak. De a barihimlőstől ne félj, sztem. Very Happy

Viszont most olyan nyugodtan üldögéltem itthon, mikor a fél ovoda baris volt. Nem mondom jó érzés volt hogy minket ez a vírus nem fenyeget! Wink
kapusj

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
hááát nem túl rózsásak a kilátások. Talán a megoldás mégis csak az oltás lesz.
kapusj
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 25, 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok Smile
én nem vagyok bőrgyógyász, csak anyukám az, és mivel hegesedésre hajlamos a bőröm 1-2 dolgot tudok erről.

1. plasztikázni nem lehet, ezek kicsik, és a plasztika után is marad heg. (ált. akinek marad hege annak hegesedésre hajlamos a bőre, tehát a plasztikázás után is látszani fog). nekem 3 anyajegyemet vette ki plasztikai sebész, és simán látszik, pedig 2 hajlatban is van, ahol a nagykönyv szerint sosem látszik kiv. ha hegesedésre hajlamos a bőr.

2. vannak krémek (contractubex, dermatix), amikkel a már meglévő hegeket lehet halványítani... de eltűnni sosem fog.
Vissza az elejére
kapusj

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 25, 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
az a bajom az oltással, hogy most kapta meg a 3 éves oltást és ott is azt mondták semmi utóhatás nem lesz-hát mit mondjak, ma éjjel olyan örjöngést csinált mert fájt a karja és be is lázasodott-nem kívánom senkinek ezt az éjszakát. Olyan tanácstalan vagyok! De közben akarom is! arról nem is beszélve, hogy egy barivírus eltart kb. 1 hónapig is, addig itthon kell maradni ami nem kis kiesés a munkából.
kapusj
Vissza az elejére

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 24, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az én nagylányom tavaly megkapta az oltást és egy pötty sem volt rajta.

Ancsi
kapusj

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 24, 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
nekem a lányom nagyon fehér bőrű és érzékeny is. A bárányhimlő oltást ajanlották már. Meg is teszem-egyre inkább hajlok rá-mert láttam a szomszed kislánya nagyon csúnya hegeket szerzett. De sajna az oltással is lesznek pöttyök. Tudtok már esetleg egy jó bőrgyógyászt aki tud majd segíteni?
kapusj
Vissza az elejére
nanuska2

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 23, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát sajnos én sem tudok tippet, pedig a kisfiam az arcán elkapart egyet aminek a helyén jó kis lyuk lett. Most 16 éves kamasz és rettenetesen zavarja.
Én nem hallottam még eltüntető módszerről, de kíváncsi vagyok rá, ha van ilyen!

Megelőző módszer van, az az oltás a bárányhimlő esténSmile)
Vissza az elejére
szenno

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 23, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Köszi a hozzászólást! Reméltem, hogy csatlakozik egy kozmetikus vagy bőrgyógyász, vagy plasztikai sebész?! és segít megoldani a problémát. Rettenetesen zavaró tud lenni egy ilyen, főleg egy nőnél. Fura, hgoy erről nem esik több szó, pedig szerintem sokakat érint... Te próbáltál szakembert keresni?
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 22, 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem csak rózsahimlőm volt kicsinek..de abbol 2hegem maradt az arcomon...szerintem egy bőrgyogyászt vagy kozmetikust keress meg ezzel a kérdéssel..remélem sikerül megoldanod a helyzetet...szioo
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
szenno

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 22, 22:14    Hozzászólás témája: Bőrbajok Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tudtok segíteni abban, hogy mit lehet csinálni a gyerekkorban összeszedett bárányhimlős hegekkel? Van valami bőrgyógyászati vagy kozmetikai módszer, ami segíthet?
Köszi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés