Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Bárányhimlős gyerektől övsömör?!

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
m.erdosi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 30, 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
arra azért vigyázni kell, ha oltóanyagot veszetk, hogy vagy hűtőben tartsátok míg fel nem használjátok vagy a beadás előtt vegyétek meg. Ha nem hűtőben van az oltóanygag, akkor nem sokat ér utána!!sajna erről el szoktak feletkezni a felvilágosítás során!!
m.erdosi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ritaly

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát, jól emlékeztem, tényleg rémesen néz ki. A nagyinak a derekán jött ki egy nagy területen.
Ez rosszabb, mint a bárányhímlő.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen 2-3 hét. Nálunk pontosan 2 hét volt...mármint Csucsunál...Smile de amikor ő himlős volt, se nekem se apinak sem a himlőn már áteset nagyszülőknek nem lett sömöre, csak az egyik nagypapiról derült ki, hogy nem is volt gyerekként himlős.. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bobemano

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Atyavilág! Ez szörnyen néz ki. Most már magam miatt is aggódom Wink Lehet, hogy nekem is kéne oltás...
Jó hír, hogy egyenlőre mindenki tünetmentes. 2 hét körül van a lappangási idő, ugye? Mármint a bárányhimlőé.
Vissza az elejére
m.erdosi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 25, 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
hááát elég rémesen néz ki!!! azt olvastam, ha beadatom a barioltást, akkor kicsi az esély, hogy kijöjjön felnőttként.
m.erdosi
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 25, 07:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[^]  
egész pontosan így néz ki...és borzalmasan fájdalmas, sőt sokszor elég nagy felületen terül el...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ritaly

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 24, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én úgy emlékszem, mert régen volt a nagyimnak és nem nagyon nézegettem, hogy hólyagos és nagyon viszket, és rettenetesen fáj.
Ennyit tudok róla!
Vissza az elejére
m.erdosi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 24, 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
hogy "néz ki" az övsömör? És ha felnőttként beoltatjuk magunkat bari elleni oltással, akkor is kijöhet????
m.erdosi
Vissza az elejére
nanuska2

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 23, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is volt egy 20 éves ismerősöm, akinél kijött az övsömör. Rossz volt nézni ahogy szenvedett. Tényleg előjöhet bárkinél, de jellemzően azokat támadja meg, akiknek legyengült az immunrendszere.
Vissza az elejére
bobemano

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 22, 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Köszi az infókat.
Ritaly, ahogy látom sajna fiatalokban is előjön a betegség, nincs korhoz kötve. Így még inkább érdemes mindent megtenni, hogy ne legyen hetekig tartó kínlódás...
Vissza az elejére
Ritaly

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 21, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is az hallottam, hogy a himlő gyakorlatilag egy herpesz vírus, ami "elbújik" abban, aki átesett a bárányhimlőn, és idősebb korban amikor le van gyengülve az immunrendszered akkor támadásba lendülhet. NEm törvényszerű, hogy fog is, de van rá esélye az embernek. Mivel én alapvetően utálok beteg lenni ezért jó dolognak tartom az oltást, főleg ha megvéd egy ilyen fránya betegségtől.
Lehet hogy minél idősebb az ember annál rosszabbul viseli. Azt is hallottam, hogy ha egyszer előjön az övsömör, akkor az többször is kijöhet még. Ez persze lehet hogy nem igaz, csak hallottam.

Ritaly
Vissza az elejére
Matiba

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 19, 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bobemano!

Ezen az oldalon találsz infot az övsömörröl is, és felteheted a kérdésed orvosnak is, aki válaszol.

www.baranyhimlo.hu
Vissza az elejére
bobemano

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Bocsi, hogy így eltűntem. Nagyon köszi a hozzászólásokat! Smile
Anyut addig szekíroztam, hogy elment a háziorvosához, aki azt mondta, hogy nyugodtan vigyázzon a gyerkőcökre, nincs ilyen összefüggés. Sőt. Az övsömör a SAJÁT - elraktározott - varicella vírusunk - amit ugye bárányhimlővel szerzünk - újra aktiválódása, ha valami legyengíti a szervezetünket (stressz, betegség). Nem lehet mástól elkapni!
Azért direkt jó Shocked a nagyinak vigyázni a bárányhimlős gyerkőcre, mert akkor a vírussal való újbóli találkozásra a szervezete elkezd ellenanyagot termelni és méginkább megakadályozza a saját vírusának az előbújását.
Ezek után fura, hogy itt volt aki előbb volt övsömörös, de lehet, hogy csak abba a szerencsés csoportba tartozik, akinek tényleg észre sem vették a bárányhimlőt.
Úgyhogy bátran be lehet vetni a nagyikat ilyen esetben, még jót is teszünk neki ezzel. Wink
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja-ja, bátyám pölö a mai napig nem volt himlős, pedig akkor ő is elkaphatta volna tőlünk. Smile de már a gyerekei is voltak himlősek asszem. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én kb 5-6 évesen voltam bárányhimlős, de szerencsére én a ritka kivételes 2 pöttyös beteg voltam....anyukám szerint rá sem jöttek volna, hogy himlős vagyok, ha unokatesóm, aki nálunk nyaralt nem lett volna dugig pöttyel...kijött a doki hozzánk és mikor engem is megvizsgált, ő vette észre Laughing

13 hetes terhes voltam mikor a nagylányom bárányhimlős lett és 16 hetes, mikor a férjem(36évesen Twisted Evil ) elkapta...végigasszisztáltam ugye mindkettejük gyógyulását és nem lett övsömröm... Laughing

Tehát nem törvényszerű, hogy ha bárányhimlős gyerek mellett vagy, akkor megfertőződsz....nem lett övsömöröm...

Ja, és mikor a lányom pici volt(a nagyobbik), sokszor vittem rózsa és bárányhimlős gyerekek környékére, hátha elkapja,,,jó ezen túlesni....doszt se kapta el... Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

értem.
hát akkor tuti van ilyen Wink

nekem mondjuk semmi megrázó emlékem nincs az övsömörrel kapcsolatban. olyan 15-16 év körül lehettem.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

16 évesen volt övsömör az államon, mondjuk február elején, és rá 2 hétre telis teli lettem himlőpöttyel, még a szemhéjam alatt is az volt, ezért mondtam, hogy nekem előbb volt sömör, mint pötty Smile pedig végülis nem előbb. hanem majdnem egyszerre Smile
én egy ősrégi anatómia jönyvben olvastam pont akkor, mert nem voltam himlős még, és ott volt, h bizonyo esetekben 12-14 éves kor felett lehet, h nem pötty, hanem sömör formában jön ki. Amikor jött a sömör, megnyugodtam, hogy hálaisten nem leszek olyan, mint a túrórudipapír, hát 2 hét múlva rájöttem. hogy tévedtem. Smile viszont a sömör 100* rosszab volt..

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 09:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni írta:
úgy látszik én voltam a kivétel...ám van olyan is, hogy felnőtt korban nem lesz himlőfoltos/pöttyös vki, hanem övsömör formájában vészeli át a fertőzést.

nem lehet, hogy gyerekkorban mégis átestél rajta? mert azért van olyan ygerek akin max. 2 pötty jön ki és mégis védettséget szerez.

bár persze minden lehet, csak én mindenhol ezt találtam, hogy a az övsömör (herpes zoster) az a másodlagos fertőzésnél alakul ki.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

úgy látszik én voltam a kivétel...ám van olyan is, hogy felnőtt korban nem lesz himlőfoltos/pöttyös vki, hanem övsömör formájában vészeli át a fertőzést.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

evinene írta:
10évesen valahogyan övsömörös lett tehát még sem védett a bárányhímlősség Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

a bárányhimlő nem véd az övsömör ellen.
először lesz valaki bárányhimlős, ha találkozik a varicellae vírussal, majd a második találkánál övsömörös.
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 17, 23:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok most olvastam

Hát igen húgom is volt bárányhímlős és 10évesen valahogyan övsömörös lett tehát még sem védett a bárányhímlősség Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 17, 06:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 17, 06:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én amikor himlősek voltak a kistesóim olvastam egy anatómiai könyvben erről. Abban az volt írva, hogy 15 éves kor felett a himlő akár sömör formájában is kijöhet..hát nekem kijött mindenhogy. Kábé 1 hónapig volt a sömör az államon +még ki is jöttek a himlőpöttyök.
a tata 53 éves, és tavaly 52 évesen elkapta a himlőt Csucsutól...tiszta merő pötty volt, sőt naponta járt a dokihoz, mert ilyen korban már sokkal jobban megviseli a szervezetet. Nem ijesztegetés képpen mondom. Esetleg meg lehetne próbálni a védőoltást, bár nem tudom, hogy felnőtteknek beadják-e, sztem bizti, csak néznek furin majd. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 16, 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem 17 évesen volt övsömöröm. Ez nem korfüggő.
Ha valaki átesett a bárányhimlőn már és másodszor találkozik a vírussal, úgy, hogy le is betegíti, akkor lesz övsömöre.
Vissza az elejére
Ritaly

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 16, 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem a nagymamám kapta el az övsömört, amikor a dédunokája himlős volt. A nagyi rengeteget szenvedett, mert ez egy nagyon fájdalmas betegség. Emlékszem, azt mondta hogy minden idegszála pattanásig van feszülve, rettenetesen fáj és viszket. A derekán jött ki és anyukám nagyon sokáig kezelte. Sőt vissza is tért neki később, még egyszer.

Mi akkor nem tudtuk, hogy ennek a kettőnek köze lenne egymáshoz. Lehet hogy mégis?? Mit tudtok róla? Hogyan függ ez a két dolog össze?
Persze a nagyi biztosan átesett a bárányhimlőn, de oltás akkor még nem volt persze.

Ritaly
Vissza az elejére
margitlanyi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 16, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bobemano, ne ijesztgess! Én mint érintett - 50 feletti Sad - kicsit megijedtem. Tulajdonképp, hogy néz ki, ha valakinek övsömöre van? Ugyanolyan, mint a bárányhimlő, csak nem az egész testen jön elő?
Zsuzskanéni: elzsibbadt?! Hogyhogy?
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 16, 07:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem az államon jött ki a sömör...nem tudtam enni, mert szinte teljesen lezsibaddt az alsó ajkam, és nem éreztem soknindent, a látványról nem is beszélve..de remélhetőleg ez nem alakul ki nálatok.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 16, 06:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia....
Ha jol emlékszem anyukám ugy 52-53 éves volt amikor ővsömöre volt...és én ugy 5-6 éves voltam és avalamiféle járvány volt...de hogy b.himlő lett volna--én sajna még nem voltam b-himlős! Remélem nem lesz baja anyukádnak!!! Amugy elég kellemetlen dolog emlákszem rohadtul viszketett anyunak és mindenféle krémmel kellett neki kenegetni és a dereka tiszta kiütés volt..bbbrrr... remélem minden rendben lesz veletek..szép napot
Kriszta
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 16, 06:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia....
Ha jol emlékszem anyukám ugy 52-53 éves volt amikor ővsömöre volt...és én ugy 5-6 éves voltam és avalamiféle járvány volt...de hogy b.himlő lett volna--én sajna még nem voltam b-himlős! Remélem nem lesz baja anyukádnak!!! Amugy elég kellemetlen dolog emlákszem rohadtul viszketett anyunak és mindenféle krémmel kellett neki kenegetni és a dereka tiszta kiütés volt..bbbrrr... remélem minden rendben lesz veletek..szép napot
Kriszta
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Zsuzskanéni

Szia!
Nálunk 50 felett kapta el a nagypapa a himlőt, elég durva volt, én spec. 16 évesen övsömörrel kezdtem, és utánna meg jött a himlő. De erről még nem hallottam, bár attól igaz lehet..

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
bobemano

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 15, 21:33    Hozzászólás témája: Bárányhimlős gyerektől övsömör?! Hozzászólás az előzmény idézésével

Szisztok!

Nővérem gyerekei elkaphatták oviban a bárányhimlőt -egyenlőe még várjuk, hogy előjön-e a betegség rajtuk. Remélem, nem, mert nem akarom, hgoy a pici fiam is megbetegedjen. Tesóm teljesen be van parázva, hogy mi lesz, ha otthon kell maradnia a gyerekekkel, mert nem valami biztos a melóhelye. Anyut riasztotta, hogy segítsen, ha beüt a baj. Most olvastam, hogy 50 fölött jöhet elő a bárányhimlőn már átesett emberkékben az övsömör, ha újra találkoznak a vírussal. Féltem anyut... Mit tudtok erről?

Köszi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés