Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Oltások
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
berni

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 05, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok csajok!

Én megmondom öszintén ,nem vagyok híve a bárányhimlő elleni oltásnak.
A lányom 2 évesen kapta el az unokatesóitól ,most 6 éves.
Ki lehet bírni.
Az tévedés ,hogy az oltás egy életre védetséget ad ,csak egy bizonyos ideig.
Bárány himlő:gyakori fertöző betegség amelyet az övsömörrel együtt a Varicella zoser nevű vírus okoz.A bárányhímlő cseppfertőzés utján terjed és főként a gyermekkor betegsége,de estenként felnőtteket is sújt.
A megbetegedés VÉDETTSÉGET (immunitást)biztosít vagyis a beteg nem kapja meg többet a betegséget.
A vírus meglapulhat a szervezetben és később övsömört okozhat.
Néha a védettség pusztán a vírussal való érintkezéstől kialakul anélkül,hogy a gyermeken megjelennének a jellegzetes tünetek.
Kizárólag bárányhimlőn átesett egyének kaphatnak övsömört,besugárzás és öregedés aktíválhatja a vírust.Az övsömörben szenvedő embertől
bárányhimlőt lehet kapni.
Tehát aki nem akar övsömört kapni idősebb korában kerülnie kell,az unokáját ,ha bárányhimlős lesz.

Vagyis,jobb gyerekorban átesni,mit azt lesni meddig ad védettséget az oltás,úgyanis felnőttkorban súlyos tüdőgyulladás a szövődménye.
Arról nem is beszélve ,ha akkor szünik meg a védőoltás hatása ha éppen a leány gyermeked az unokádat várja,az újszülőtt súlyos és veszélyes állapotba kerülhet.
Az övsömör kialakulásának esélye baromira alacsony.

Nagyon megfontolandó,hogy inkább kenegetem a gyereket 1-2 hétig vagy az anyukának kényelmesebb bizonytalan ideig ható oltást választom Question

Persze ,mindenkinek megadatik a szabad döntési lehetőség.
Csak azért írtam ,hogy lássátok az érem másikfelét is. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 05, 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most akartam nyitni egy ilyen topicot, hogy informálódjak ti milyen nem kötelező védőoltást adattatok be a csemetéknek, de akkor nem nyitok, mert itt van ez a topic, inkább végigolvasom ezt.

Mi most adtattuk be Dorcinak a barányhimlő ellenit. Remélem tényleg megvédi egy életre.
Semmi mellékhatás nem volt nekünk se.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bobemano

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 31, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyerkőcöm 2 napja kapta meg a szurit, eddig - egy kis pirosságon kívül - semmi mellékhatás. Remélem, ezzel le is tudtuk a bárányhimlőt egy életre Cool
A mellékhatásokról, egyébként itt találni infót: http://www.baranyhimlo.hu/hml/himlo/gyik#22
Vissza az elejére
Ritaly

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 31, 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez igaz szerintem is, ugyanarra az oltásra, különbözően is reagálhatnak a gyerekek. Bár azt mondják, már elég bababarátra sikerült fejleszteni őket, egyre kevesebb a mellékhatása az oltásoknak. De tényleg gyereke válogatja.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 31, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szenno írta:
Nekem erre azt mondta a védőnő, hogy gondoljak bele milyen lefolyású lett volna ezeknél a gyerkőcöknél a bárányhimlő, ha nem lettek volna beoltva. Mindenkinek más az immunrendszere.

ezt senki sem tudhatja... lehet, hogy pont ugyanilyen Wink
Vissza az elejére
m.erdosi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 31, 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
azért én úgy gondolom, hogy ilyet, mint pl. tartsa hűtőben az oltást, érdemes az orvosnak is hangsúlyozni. És egyre jobban úgy érzem, érdemes a barioltást beadatni a gyereknek. A mai kusza világban jobb, ha védett, hisz ma már semmi sem olyan, mint régen volt.
m.erdosi
Vissza az elejére
szenno

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 30, 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem erre azt mondta a védőnő, hogy gondoljak bele milyen lefolyású lett volna ezeknél a gyerkőcöknél a bárányhimlő, ha nem lettek volna beoltva. Mindenkinek más az immunrendszere.
Vissza az elejére
Ritaly

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 30, 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fura, mert általában a patikában azért elég alaposan elmondják, vagy legalább megkérdezik, hogy tudja-e a beteg hogyan kell használni. Pont a tárolást kihagyták, ami egy oltás esetében fontos.

Valószínűleg nekem sem jutott volna eszembe magamtól, ha nem olvasom.
Ezért jó egy kezdő anyukának néha fórumozni:)
Vissza az elejére
nanuska2

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 30, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is hallottam olyanokról, akika z oltás ellnére elkapták, de nálunk így állt be a védettség, és sokkal enyhébb lefolyású volt. Nem vagyunk egyformákSmile
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 30, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A patikusnak kellett volna mondani, nem az orvosnak Wink nem az orvos hibázott.
A patikus feladata, hogy mindenről tájékoztasson, amikor kiad bármit is.

Amúgy én 2 gyereket is tudok, aki oltás ellenére elkapta ca. fél évvel később, és ők helyesen tárolták az oltóanyagot.
Vissza az elejére
m.erdosi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 30, 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
egy barátunknak elfelejtette az orvos mondani, hogy hűtőbe tartsa az oltóanyagot míg be nem adják a gyereknek-Ő meg csak úgy kinn hagyta a konyhában-beadták az oltást, aztán néhány hétre rá a gyerek elkapta a bárányhimlőt. Persze nem tudta az orvos megmondani mi lehett az oka, mígnem a patikában felvilágosították.persze utólag! Jó, nem?
m.erdosi
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ritaly írta:
Azt olvastam ma, hogy amikor megveszed az oltást (doki írja fel), akkor nagyon kell vigyázni, hogy megfelelelő hőmérsékleten tárolt őket, amíg beadják, mert különben tönkre is mehet. Te azt hitted, hogy védett a gyerek, közben mégsem.
Ha már ennyit áldozunk rá, legalább megérje!

ez mind1ik oltásra igaz, amit nem szobahőmérsékleten kell tárolni.
Vissza az elejére
Ritaly

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt olvastam ma, hogy amikor megveszed az oltást (doki írja fel), akkor nagyon kell vigyázni, hogy megfelelelő hőmérsékleten tárolt őket, amíg beadják, mert különben tönkre is mehet. Te azt hitted, hogy védett a gyerek, közben mégsem.
Ha már ennyit áldozunk rá, legalább megérje!
Vissza az elejére
nanuska2

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugyanez igaz a rotára is, egy rakás extra költség adódik: extra mennyiségű pelenka, popsitörlő és popsikrém, folyadékpótlók (vitaminokban gazdag innivalót kell adni neki), kórházba járás stb.
Tapasztalatból mondom, nekem minden pénzt megért volna ha elkerülhetem. És azért nem olyan nagyon-nagyon durva az ára, amit 2 részletben nem lehetne kigazdálkodni (persze biztos van ellenvélemény is)
Vissza az elejére
m.erdosi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 29, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
igatazok van, gondoljátok meg, hogy egy barifertőzés legalább 3-4 hét. Addig valakinek otthon kell maradni a gyerekkel+a sok kence és egyebek ami kell még. Ez sokkal több, mint az oltás ára. Én egyre jobban hajlok hogy beadatom a gyereknek.
m.erdosi
Vissza az elejére
Ritaly

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is úgy tudom, hogy a bari oltás 6-7e Ft körül van, a rota pedig 17e/db. Mindkettőnél fontos, hogy mennyit spóroluk anyagilag és lelkileg is, ha elkerüljük!! Inkább dobjak ki ennyit az ablakon, minthogy beleessünk bármelyikbe is.
Vissza az elejére
nanuska2

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg egyre több az alergiás ember, ez szörnyű. Annál inkább érdemes oltani a gyerekeket az ellen ami elkerülhető így.

Én úgy tudom, hogy 1 éves korban már lehet barit oltani, a Rotát pedig 6 hónapos koráig bezárólag kell beadni (mert ekkor a legveszélyesebb elkapni).
Vissza az elejére
szenno

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Mit jelent az, hogy minél előbb? Egy két évest már simán lehet, nem?
Valóban szörnyű, hogy mennyi mindenre kihat a globális felmelegedés... Crying or Very sad Épp ma gondoltam rá, hogy vajon a gyerekem még mindíg náthás - így 2 hét után is - vagy esetleg allergiás?!
Vissza az elejére
m.erdosi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
korábban vki kérdezte mikor érdemes beadatni a barioltás. Én is most kérdeztem meg egy szakértőt, Ő azt mondta, minél előbb annál jobb. És szerinte érdemes-többet használ, mint árt a gyerekeknek. No és arról nem is beszélve, hogy felnőttként kisebb az esély, hogy övsömört kap el.
m.erdosi
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 25, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nanuska2 írta:
Arról tudtok valamit, hogy van-e ezeknek a betegségeknek szezonalitása? Úgy értem jellemző-e rájuk, hogy mikor fordulnak elő?

a bárányhimlőnek ca. 5 évvel ezelőttig még volt, de most már egyáltalán nincs.
Vissza az elejére
m.erdosi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 25, 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
ezért aztán nem lehet azt tenni, hogy pl.tavasszal kicsit jobban odafigyelek és nem megyek közösségbe. Talán ezért is érdemes az oltást megkockáztatni. Nem is olyan drága a barioltás. Kb. 6-7000 Ft.
m.erdosi
Vissza az elejére
nanuska2

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 24, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

El is felejtettem, hogy a globális időjárás változás is hatással van ezekre a betegségekre!!Sad(
Tényleg semmi sem biztos már, így a szezonalitás sem.
Vissza az elejére
Ritaly

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 24, 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos régen volt a nagyinak, én nem asztiszt5áltam végig, csak anyukám. Ha jól emlékszem hólyagos volt, viszketett és rettenetesen fájt neki. Anyukám teljesen ki volt borulva. Kenegették valamivel és injekciókat kapott.
Vissza az elejére
m.erdosi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 24, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
úgy tudom, hogy főként tavasszal jön elő a bárányhimlő. azonban az idén nagyon enyhe tél volt, így aztán nemtudtak elpusztulni a vírusok, baktériumok-ezért egyre rondábakká válnak ezek a fertőző betegségek. egyébként a nagyika övsömörje milyen volt?
m.erdosi
Vissza az elejére
nanuska2

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 23, 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Arról tudtok valamit, hogy van-e ezeknek a betegségeknek szezonalitása? Úgy értem jellemző-e rájuk, hogy mikor fordulnak elő?

Nanuska
Vissza az elejére
Ritaly

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 23, 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szenno,
melyik oltásra gondolsz?
a rotát 6 hónapos koráig be kell fejezni (2 lépcsős a jobbik oltóanyag, Rotarix a neve)
a bárányt 1 éves kora körül talán

m.erdosi,
a férfiak egyébként is rosszabbul viselik a betegségeket, de ebben az esetben meg is tudom érteni, hiszen valóban nagy fájdalommal jár, végigaszisztáltam a nagyinál
Vissza az elejére
szenno

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 23, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mennyi idős korban ajánlatos beadatni a szurit a gyereknek?
Köszi
Vissza az elejére
m.erdosi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 23, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
a barátnőm férje felnőttként kapta el a gyerekketől a bárányhimlőt. Ne tudjátok meg mit szenvedett (túl azon hogy fickó) és még övsömörje is lett. Utólag már bánta hogy nem oltatta be magát!
m.erdosi
Vissza az elejére
motojo

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 23, 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VKOrsi: Köszi! Smile
koina001: Én is úgy tudom, hogy minél idősebb korban kapod el, annál
súlyosabb lehet a betegség és annál több lehet a szövődmény, úgyhogy érdemes beoltatni magad. Nem is beszélve az övsömörrel kapcsolatos áldásos hatásáról.
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 22, 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajna akeresztgyermekeim átestek ezen a cicilines bigyón..a kisfiu aki 4éves...még korházba is került infuziora 2napra...a kislány másfél éves ő is beteg lett de nem volt korház neki hála!!
Én oltás párti vagyok...persze nem szuratok beleminden létezőt csak amit jonak látunk a dokival..ő nem döfköd potyára hála..jövőhéten kapjuk a 18hós szurit....az állitolag ugyan az amit 2-3-4 hónaposan kapott..hála semelyik oltástol nem voltm méág bajunk..csak 4hónaposan a37,1 volt a hő..és ennyi..remélem ennél se lesz...a bárányhimlőst meg én is vacilálok hogy beadassam e de mivel én még nem voltam igy rám nagyobb veszélyt jelent azt mondták..mármint ha megkapom ugyi???
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
nanuska2

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 22, 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen jó lenne, ha más ilyen bajokra is lenne már oltás!
Vissza az elejére
Ritaly

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 22, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gigaboszi,
sajnos tudom, de legalább egyet kivédek vele...a többi úgyis jön, ha jönnie kell.
Vissza az elejére
gigaboszi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 21, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ritaly
A rota az csak egy a sok fosós-hányós vírus közül...
Mostanában inkább a calici okoz járványokat...és az ellen nincs oltás...
Áron: 2011.04.12.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ritaly

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 21, 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A héten fogja kapni a kislányom a Rota elleni oltást, majd megírom a tapasztalatokat.
Örülök, hogy megkapja végre, mert anyukám, aki sokat van vele a fodrásznál hallotta, hogy mennyi hasmenéses-hányós gyerek van az oviban. Persze anyukájuk jár fodrászhoz, így a fodrász is egy vírusgazda most az én szememben:( Remélem sikerül addig megúszni amíg megkapja az oltást! (anyának meg úgyis szép a haja, ha nem jár fodrászhoz:)))

Ritaly
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Motojo Smile
a homeos topikba írtam választ, mert eléggé elkanyarodtunk az oltásoktól.
Vissza az elejére
motojo

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VKOrsi, így már érthetőbb, kicsit fura volt ez a sapi dolog. Smile
Ha már így "egymásra találtunk", tudsz esetleg infót adni a tejszaporítós bogyók ügyében is? Anno, nekem nem segített az Urtica Urens (asszem, így kell írni), viszont az Agnus Castus D12 egy kicsit igen, de az sem sokáig. Annyi félét hallani, hogy hogyan szedjük és lehet, hogy rosszul csináltam. Egyébként, ha pl. ilyen gondom van, akkor fölkeresek egy dokit és sima vizsgálat után ajánl valami szert. Vagy ez hogy működik? Nektek a gyerekdoki homeós doki is?
Vissza az elejére
Mártimama

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi,
köszi szépen, majd utánaolvasok egy kicsit, ez a terület nekem még eléggé fehér folt, pedig érdekes lehet.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 17, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mártimama Very Happy
ha személyre szólóan kapja, akkor az magas potenciával megy (c200 és hasonlóak), az az alkati szer, azt nem akkut problémánál alkalmazzák az orvosok, hanem vagy krónikus betegségeknél, vagy mindig fennálló problémáknál (pl. agresszív gyerek, hiperaktív gyerek, allergiák.. stb)

vannak olyan általános szerek, amik ugyanúgy mindenkinek jók, ezeket adják alacsony potenciában.
(pl. a boironos kiskönyvben elég jól le vannak írva)

(tehát pl. a belladonna c9-ben lázcsillapító, de c200ban már alkati szer a belladona típusú embernek való, nem jó mindenkinek.)

de érdemesebb kicsit utánaolvasni, mert a láz is ezer féle lehet, és attól függően jobban hat másfajta.
Vissza az elejére
Mártimama

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 17, 09:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi,
köszi a tippeket! A homeós bogyókat nem személyre szabottan adagolja az orvos? Nekem egyszer azt mondták a gyógyszertárban, hogy hiába veszek magamnak bogyókat (recept nélkül), ha nem jó adagot szedek, akár az ellenkezőjét is elérhetem vele. A gyerekbogyóknál nincs ilyen?
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 16, 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Motojo Smile
nem Very Happy közgazdász Very Happy

a cérnasapit arra írtam - csak példaként- , hogy a csecsemőre azért jó cérnasapit adni, mert nagy felületen tud párologtatni ergo hülni.
Lázasra pont nem jó adni, mert azzal a hülő felületet csökkented, viszont a magasabb párologtatás miatt a folyadékra kell figyelni, mert ki tud könnyebben száradni.
(szóval a cérnasapi a sima egészséges újszülöttre vonatkozik, különösen, ha fázósabb)

a 3 nap láz majd kiütés tipikusan a 3 napos láz Smile
Vissza az elejére
nanuska2

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 16, 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VKOrsi, köszi a jó tippet a homeopátiás lázcsillapításra. Én csak kétféle szert alkalmazok egyenlőre, de egyre inkább híve vagyok ennek a módszernek. (a szoptatást segítő golyócskák nálam remekül működtek 15 hónapig szoptattam Lucát). Persze ha komolyra fordul a betegség, akkor irány az orvos!

A cérnasapi engem is érdekelne! Mire való és hogyan hat???
Vissza az elejére
motojo

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 16, 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VKOrsi: Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de te homeos doki vagy? Jól értem, hogy a lázas gyerekre cérnasapit kell adni?
A kisfiam eddig egyetlen egyszer volt lázas - hál' Istennek. Nem derült ki, hogy mi volt az oka, illetve itt a neten hallottam olyat, hogy 3 napos láz és szerintem attól szenvedett ő is. 3 napig 38,5 körüli láza volt, aztán a negyedik nap előjött neki egy csomó pici kiütés és ezzel el is volt intézve.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 16, 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mártimama Very Happy
nagy klasszikus a belladonna, ami nagy hatékonysággal csillapít mindenféle lázat. alacsony potenciában c9 körülit szoktam adni.
felfele kúszó láznál én fél óránként adok 1 golyót, stagnálónál 1-2 óránt 2 glyót.

azért ezt a 38 fölötti láz azonnali csillapítását én túllihegésnek gondolom. Igen, szívproblémás babának/gyereknek kell nagyon odafigyelni, hogy nem lehet lázas, de egy egészséges gyerekre a 39 alatti láz nem veszélyes semmiféle szempontból sem. (feltételezem, hogy nem lázgörcsre hajlamos... stb.)

és ugyancsak szerintem érdemes külön kezelni a csecsemőt és a kisgyereket (értem ezalatt 6-7 hó felettit). Mert egy csecsemőnél én is azonnal csillapítanék, nem is a láz önmaga, hanem a kiszáradás veszélye miatt. A csecsermő a relatív nagy feje miatt nagyon sokat párologtat arra (ezért is kell a cérnasapka pl.), és secperc alatt ki tud száradni egy lazas állapotnál. De egy már normál hőháztartású kis ygereknél ez a veszély nem áll fenn, vagyis nem olyan erősséggel.

fú... nagyon elkanyarodtunk, de még 1 gondolat. Kisgyerekek képesek ok nélkül belázasodni.
A 3 év alatti gyerekek hőháztartása instabil. Ha kevesebbet isznak, vagy melegebb és párásabb az idő, akkor ez fel tud borul, és lázas állapotba kerül... vagyis meleg lesz.
de mivel itt a probléma mögött más áll, ilyenkor sincs értelme a lázcsillapításnak. (ráadásul a lázcsllapító hatni sem fog, sokszor egy nagyobb adag folyadék, vagy a kezek/fej/tarkó vizes lemosása a hatékony kezelési mód).
Ezért írtam, hogy én inkább megfigyelem a gyereket és a lázát, és ha látom, hogy alakul, akkor ahhoz mérten választok kezelési módot.
Vissza az elejére
Mártimama

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 16, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Banyácska,

nem idéztelek más fórumon, a nevedet sem írtam le, csak olyan szinten el voltam képedve azon, amit írtál, hogy megemlítettem a mondandód lényegét. A jelecskék pedig nem hánytak, hanem a nyelvüket öltögették.

Részemről lezártam ezt a témát, mi valószínűleg soha nem fogunk egyetértenni az oltás, gyógyítás, stb dolgában.

Mindketten jót akarunk a gyerekeinknek, remélem, elérjük mindketten, csak legfeljebb másképp.

Orsi,
nekem azt mondta az orvosom, hogy 38 fölött már veszélyes lehet a láz a kicsikre a szívizom gyulladás miatt. Ennek a témának még nem olvastam utána olyan részletesen, mint az oltásoknak, de majd erre is szánok időt Laughing Addig is köszi, hogy mondtad.

Egyébként milyen homeos szerek vannak lázcsillapításra? Én eddig csak köhögésre használtam.
Vissza az elejére
m.erdosi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 16, 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
köszönöm, hogy ilyen kedvesek vagytok. Most az Édesanyám jön el hozzánk, Ő fog segíteni. Talán nem lesz baj, egyenlőre Én tünetmentes vagyok. Nagy tanulság ez ha valaki gyermeket szeretne. Nem is tudom miért nem hívják fel a figyelmet erre az orvosok! És hogy van megoldás: vérvétel, oltás.
m.erdosi
Vissza az elejére
nanuska2

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 15, 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igaza van Ritalynak szerintem is! Ha elkapod, akkor bűntudatod lesz, ha viszont valahogy kibekkelitek a maradék néhány napot, akkor mindannyian boldogok lesztek az új és egészséges kistestvérrel!Tudom, borzasztó érzés lehet, de nagy szükségük lesz rád később is, ezért vigyázz magadra is! Hajrá a finisben!!!
Vissza az elejére
Ritaly

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 15, 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

m.erdosi írta:
Sziasztok!
most beszéltem egy orvossal, azt mondta, ha lehet ne érintkezzek a gyerekekkel-ezt mégis hogy gondolják???? Akkor ki fogja a gyerkeket ápolni, ellátni? Hiába van a férjem, az mégsem egy mama gondoskodása. Totál kivagyunk.
m.erdosi

Mennyi idő van még hátra a szülésig? Nagyon nehéz, de ha csak kevés az idő, akkor kérj meg egy nagymamát, hogy segítsen! Ez nagyon kegyetlen érzés, de ne veszélyeztesd a babád és a saját egészségedet! Hidd el a gyerekek nem fognak emlékezni rá, és nem fogják úgy érezni hogy cserben hagytad őket, csak mondd el nekik miért kell így lennie!
Sajnálom, és nagyon drukkolok nektek hogy simán menjen!!
Vissza az elejére
motojo

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 15, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mártimama: köszi az infót. Ez a disznózsír tetszik Smile A múltkor egy bölcsis dada azt mondta nekem, hogyha köhög a gyerek, akkor a legjobb amit tehetek, ha egy kis vodkával (!) bekenegetem a mellkasát. Próbáltam nem röhögni.
Gigi: hasonló korúak a gyerekeink. A tiéd hol kaphatta el? Milyen tünetei vannak? Hogy viseli?
Köszi!
Vissza az elejére
m.erdosi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 15, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
most beszéltem egy orvossal, azt mondta, ha lehet ne érintkezzek a gyerekekkel-ezt mégis hogy gondolják???? Akkor ki fogja a gyerkeket ápolni, ellátni? Hiába van a férjem, az mégsem egy mama gondoskodása. Totál kivagyunk.
m.erdosi
Vissza az elejére
jkzsanett

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 15, 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mártimama
Én egyet értek veled, ha elkerülhető oltással a nagyobb baj, akkor én is úgy gondolom, hogy kapjon.

Mindenki döntse el, hogy mit kapjon a gyereke.
Próbálom mindig a gyerek érdekeit nézni, hogy mi jó neki.
Én is szeretném megvédeni a lányomat a betegségektől. Tudom, hogy sok mindent el fog kapni, de ha nem muszály akkor ne szenvedjen tőle.
Fog még szenvedni az életben.....

Ez a fórum azért indult, hogy tanácsokat adjunk egymásnak és nem azért, hogy kritizáljuk a másikat.

Banyácska
Direkt nem is reagáltam az egyik hozzászólásodra, mert tudom, hogy nem tudtam volna "normális hangvételben" írni.....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés