Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
kakiügy

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
anicsn

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 20, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem hittem volna, hogy ez a téma egyszer majd ilyen komolyan fog érdekelni, sőt ki is nevettem volna, aki ilyenekről beszélt volna nekem Embarassed

De most, hogy aktuális...

Mi komolyan megküzdöttünk a kakilásért az első időkben, egyszerűenk kb két hétig ment spontán, utána, mint akit elvágtak. Így mindent bevetve, nekünk a cső jött be. Mikor már nagyon szenvedett a gyerek és feltettem a pelenkázóra látszott rajta, hogy megkönnyebül, mert már tudja mi következik Smile kb 2,5 hónapos koráig ment így. A vége felé már meg sem vártam a szenvedést. És egyszer csak láss csodát, kakil a gyerek spontán. Aztán ez rendszeressé vált két naponta, és mára úgy beállt, hogy mindennap kb 2 kakis pelus van Smile
Mikor elkezdtük a hozzátápit, akkor vitacolant szedett a gyerek, széklet lazítónak és vitaminnak egyben.
Azt hiszem ennyi...
Bocsi, hogy hosszúra sikeredett! Remélem segít valakinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vivien

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 11, 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi 2 hete kezdtük a hozzátápit komolyan. 10órai gyümi, ebéd főzi. Nekünk a bébikaja megfogta Balu hasát most én főzök és van naponta kaki. És megiszik 100 édeskömény teát, és a főzit is ezzel engedem föl. Így nem okoz gondot.
Vissza az elejére
verosz

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 10, 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia
Yasmine!

Ügy néz ki,hogy kezd beállni Dorinababának a kakija Laughing Laughing
Magától kakil most már 2-4 naponta,örülök neki nagyon.Most az oltástól izgulok egy kicsit,mert eddig kimaradt neki a 2hónapos és most fogják beoltani 22-én.
Vissza az elejére
verosz

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 04, 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Yasmine.

Most már nem itatom semmiféle teával,hanem Én iszom igaz nem kamillát hanem édesköményt,kecskerutával,pontosabban tegnap óta iszom.,de kipróbálom a kamillát hátha.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 04, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Magnes Very Happy
teljesen normális a hozzátápi elkezdésénél!
be fog idővel állni.
Vissza az elejére
magnes

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 04, 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A fiam szopizik, egészen 5 hós koráig nem is volt gond. Pár napja kap már délután mást is az anyatejen kívül. Volt, hogy 2 napig nem kakil, majd néhány napig naponta többször is, majd utána megint nincs kaki. Nem tudom miért csinálja ezt, de amíg nem okoz neki különösebb gondot, én nem aggódok.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 02, 09:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó, hát megértem, mert Évike azért nem egykalap alá vehetendő az időre született babákkal...de az alapvéleményemen ez nem változtat...Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 02, 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni nem is csinálom ám de ha egyszerűen nem eszik és nincs semmi oka a kórházban is megtapogatták és szélcső szóval anno 2hónapig az inkubátorban is csak így tudott kakilni majdnem leállt a bele elhalt szóval én nem csinálnám de ezért voltunk bent novemberben szóval ezért minek vigyem megint ha megoldható otthon is Laughing Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 02, 08:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én meg akkor is úgy gondolom, hogy ha állandóan valamiféle irritációt használunk folyamatosan (szélcső, lázmérő) akkor megnőhet az esély arra, hogy a gyerek enélkül nagyon nehezen fog megtanulni magától kakilni... Bár nem tudom, hogy bizonyított-e ez vagy sem. De én abszolut ellenes vagyok ezen a téren, Zsombit 1* lázmérőztem meg, de semmit sem kaptam érte a pelusba....
Szóval, mint laikus mondtam, ezért azért remélem, hogy nem hurrognak le a szélcső/lázmérő pártiak. De én annyira idegennek érzem ezt a popsiba idegen tárgyak dugdosását. Én lázat is hónaljban mérek Zsombinál is. Elég neki néha a kúp oda....

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 02, 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi:így sem lehet általánosítani...mármint, hogy anyatejes és tápszeres babák...nálunk ugyanis Zsezske 6 hétig csak szopott és pont akkor voltak kakigondjaink...ahogy kapott tápszerkiegészítést és cukroskamillateát, megoldódott a gond...
Én már komolyan kétségbeestem, és már a dokinénink is erősen gondolkodott, hogy elküld bennünket vizsgálatokra...nehogy szervi baja legyen... Embarassed aztán minden jóra fordult, szerencsére... Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 02, 00:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja de nálam olyan szinten megy a dolog hogy pl ma is már kevesebbet evett és tutira a kaksitól voltunk is bent a Péterfyben ez miatt szóval enne ő de nem megy na akkor szoktam elvadászni a szélcsövet egy rakás kaksi ki és jön az étvágy ezerrel ja tejpép tényleg telít és fogja a kakit csinján vele én minden másnap adok csak Évikémnek ja és kell mert alig hízott a 3hét alatt szóval hízókúrán vagyunk pont mától és kell adnom neki káváskanálnyi étolajat is a kajcsijába Confused Confused

[^]  
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 01, 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyatejes babánál nem gond, tápszer kiegészítés / tejpép tud szorulást csinálni. Nálunk utóbbi volt. Amikor leálltam vele, megoldódott a probléma.
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 01, 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ebben igazad van Niky! Szerintem is amíg a babának nem gond, hogy nincs kaka, addig nem kell semmi segédeszköz...de ha fáj a pocija, vagy pufi a hasa, esetleg étvágytalan, akkor érdemes valamit kipróbálni... Laughing
Vissza az elejére
vivien

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 01, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kaki: az én kisfiam híresen nem kakilós volt. Nekünk a következők jöttek be.
Szélcső: nyugodtan lehet használni, sőtt kevésbé veszélyes mint a lázmérő (nekünk ez utóbbi nem jött be)
Duphalac, ami egyenlő a levolac, de árban a harmada. Nekünk ez volt a legjobb, 5ml a legnagyobb mennyiség amit lehet adni. No nekünk 3 akkora adag kaki jött ki tőle, aztán már csak 3 ml-t adtam és nagyon bevált.
Illetve 2,5 hónapos korától kap őszilevet (hipp, szentkirályi, kecskeméti) attól mindíg van (az én gyerekem nem issza meg a teát), ha gond volt akkor kaja előtt adtam Neki kb 30-40 ml-t és már kajcsi közben tele volt a pelus.
Vissza az elejére
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 01, 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kakigond: Zsezskémnek 6hetes koráig nem volt spontán kakija Shocked viszont nagyon pocifájós volt, pont ezért, mert tele volt a pocija kakival, csak egyszerűen nem bírta kinyomni...eleinte hőmérőztem, meg szélcsöveztem...és bőgtem annyit, mint még soha!!!! Embarassed Volt, hogy megszélcsöveztem, elindult a kaki, de úgy, hogy a másfél méterre levő fotelt lespriccelte... Embarassed
Aztán kipróbáltam a Zsuzskaféle kamillateát!!!! Nekünk bevált!!!! Beindult a kaki, szépen be is állt napi 1-3 alkalomra... Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 01, 08:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló, nálunk is kaki baj volt a kicsivel. De a lázmérő nem hozott eredményt nálunk a kamilla tea vált be, cukorral felforralva. De ezt is csak 5-6 nap után adtam, mivel inkább engem zavart nem őt. Most már megoldódott, mivel mi is étkezésileg oldottuk meg a dolgot.Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 01, 00:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Verosz Very Happy
de okoz ez gondot a gyereknél?

nálunk Máté volt, aki ca. 3 hós korától 6 hóig csak 7-8 naponta kakilt, de mivel őt nem zavarta engem sem érdekelt.

ha ennyit szopik és kevés a tápi, akkor simán lehet, hogy ennyit fejlődött az emésztése, hogy feldolgoz mindent és kevés a salakanyag.
Vissza az elejére
macikati

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 28, 23:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Verosz!
a nagy fiamnal is ilyen problema volt, mikortol tisztan csak tapit kapott, nem tudott magatol kakilni, ezert minden nap szelcsoveztem kb ket honapig, mikor is, eleg idos volt mar ahhoz hogy kaphasson egy kis barackot, ami megoldotta az egesz problemat. Addigra kiprobaltuk a laktozt, a kamilla teat , de semmi hatas nem volt, pedig a laktozbol pedig a leheto legnagyobbmennyiseget kapta.
de, volt ilyen most is a lanyomnal, nala utolag derult ki hogy a szoptatos tea okozta, amit ittam. nala is megoldott a problema, sot meg javult is, mert kap a refluxa miatt egy tapszersuritot.....

szoval csak batran, nem okozol a szelcsovel semmi bajt, de a lazmerot is hasznalhatod.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 28, 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van nálunk is szóval szélcső a megoldás kulcsa nálunk verosz én kislányom már kórházban is volt egy napot a kaksi gondok miatt de azóta ha keveset enne mint szokott azonnal tudom hogy nem kakilta magát ki rendesen de van amikor 3hétig nem kell neki a segítség ja és Leavolac is szokott hatni amúgy 5ml kell a tápiba vagy amit adsz neki inni és attól is van kaksi

[^]  
Vissza az elejére
verosz

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 28, 21:54    Hozzászólás témája: kakiügy Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Vki tud segiteni vagy használható tanácsot adni?Lányom 2 hónapos és kb 3-4 hete csak rásegitéssel tud kakilni,még szoptatom de estére ki kell pótolnom tápszerrel.Már kipróbáltam a kamilla teát simán és cukrosan is,a dr-nőnk a szürt,facsart levet ajánlotta de azt még nem meretm neki adni.4-5 nap nem kakilás után meglázmérőzőm de félek nehogy megsértsem a popoját,meg is vagyok ijedve hogy miért nincs nála inger,ez előtt nem volt probléma. : Sad
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés