Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Zsírmáj, NASL, NASH

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gaboralex4

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 12, 22:10    Hozzászólás témája: Zsírmáj, NASL, NASH Hozzászólás az előzmény idézésével

Embarassed
Sziasztok! Én azért szeretném ezt a topikot indítani, hogy kicsit előbbre lendítsem ebben a betegségben sorstársaim és talán az orvostudománynak is adjak egy esélyt, hogy más irányba elinduljon a kiinduló okok és a további terápia irányába és ne csak a "két"csapás vezérvonal alapján kezeljenek...
a betegségem 2006 márciusában egy teljes vérkép elkészítése után detektálódott amikor is a GGT-m 220-at mutatott.A körzeti orvosom utána elirányított a hepatológiára. Ott első ránézésre NASH(nem alkoholos eredetű májgyulladás) -t állapítottak meg és ellátak gyógyszerrel Crestor és Silymarin. Ultrahanggal megállapították hogy a májam nagyobb 2-3 harántujjal amit le is írtak a leletben de érdekes, hogy amikor az orvos megnézte ezt a leletet a gépben a máj normálisnak volt írva.. ennyit a precízségről... valószínű hogy a gépben lévő a jó mert a mostani ultrahang is normális májméretet írt.
Magas volt még a koleszterinem(8,52) és a tiglicerid(2,7) szintjeim is. De a Crestor megemelte a GGT: 340-re és azt a végén lecserélték Sortis 20mg-ra. A gyomor tájékom is fájt a Crestortól és más gyógyszertől is.
Ezért a pontosabb diagnózis felállításához 2006 11 08-án májbiopsziát végeztek el nálam ami szerencsére nem igazolta a NASH-t nincs májgyulladásom. Ami a lelet szerinti vélemény: Steatosis partialis hepatis szöveti kép.
Sajnos ezek az orvos "bácsik" nem igazán beszédesek, """MAGYARUL"""meg igaziból NAGYON nem tudnak.
Ezért csak a mi általunk kikövetkeztetett dolgokat írom összegzésűl:
Szerintünk ez az állapot az első legalacsonyabb fokozat a NASL és NASH kialakulása előtt.
A pontos májbiopszia leletem szövege amúgy a következő:
"Górcső alatt: Átépülést nem mutató fragmentálódott májszövet részletek átmetszetei, sem portalisan sem loburalisan lobszaporulat nem mutatkozik. A hepatocyták mintegy egyharmadában vegyes, de jórészt nagycseppes zsíros elfajulás figyelhető meg. Más területeken a májsejtek egyrésze hydropicusan duzzadt, világosabb szélesebb cytoplasmával rendelkeznek.Többhelyen kopási pigment felszaporodás látszik, elvétve egy-egy coagulatios necrotikus hepatocyta mutatkozik. A kis epeutak szabályosak, a vas és a réz kimutatása negatív eredményt adott.A klinikailag felvetődött NASH nem igazolható."
coagulatios necrotikus hepatocyta - ez azt jelenti hogy a környezeténél tömörebb, károsodott, elhalt.

A lényeg az, hogy kb. 3 hete nem iszom kávét és a hasam se fáj.

Viszont valahol olvastam, hogy a koffeinmentes kávé a májban megemeli a kolleszterint 20-25%al.
Én kb 2 éve hoztam ausztriából koffeinmentes örölt kávét és azt ittuk a feleségemmel abban a tudatban hogy milyen egészséges az.
És ha jól megnézem a leleteimet, akkor látom hogy kb. onnan az időtől datálódik a GGT-m és vérzsírom fokozatos emelkedése is.
Szerintem ez kissé elgondolkodtató...
Most azóta még nem mérték a GGT-et majd február elején lesz újabb mérés.
Közben próbálom magamat másképpen is kúrálni pldul reggel egy kanál oliva olajat is iszom.

Várom véleményeteket, javaslataitokat és hasonló esetek és megfigyelések, therápia leírását amit előre is KÖSZÖNÖK!

Üdv.és jobbulást mindenkinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés