Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
GYES melletti tanulás

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anna123

HozzászólásElküldve: 2011, Szept. 16, 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nézzétek meg ezt az angol nyelvet oktató oldalt: http://www.livingvoc.com/

A 12 éves fiam rendszeresen használja, és azóta a szódolgozatai mindig ötösre sikerülnek. (korábban sajnos volt néhány hármas is) A site quizeit élvezet végig játszani, csak ajánlhatom mindenkinek.

Remélem, segítettem valakinek!

Jó gyakorlást!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
suzyvarga

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 19, 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

OKJ-s tanfolyamokra semmiféle támogatás nincs? Ha valaki tud erről pontosat írjon légyszi!
Ha valakit érdekel tudok 1db olyan sulit ahol OKj-s képzés folyik és GYES-es GYED-es anyukáknak és határon túli magyaroknak 50% kedvezményt adnak: www.efeb.hu
Vissza az elejére
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 17, 23:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Cicaszépségverseny van a nagyfiam weboldalán. Ha van egy kis időtök, légyszi szavazzatok, nagy örömöt szereztek ezzel neki Smile. Nem kell hozzá regisztrálni, csak a legjobban tetsző cicus nevét megjelölni. Smile A szavazás az oldalon jobbra lent van. Köszi Smile
http://gportal.hu/gindex.php?p.....p;offset=0
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Leiaa

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 14, 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kj: köszi a cikket, már hallottam róla,de nem találtam a neten sehol és a lányokkal már kezdtünk kételkedni, hogy akkor mégis ingyenes.

gigaboszi: igen, ez bosszantó, de még mindig inkább egy tanévet fizessek, mint kettőt (én csak kétévesre megyek).

ami azért bosszantó, hogy sok kismama nem is jelentkezett a fősulira,mert úgy volt vele, hogy úgysem tud fizetni és inkább beiratkozott egy bár fizetős, de nem ennyire "drága" OKJ-s tanfolyamra Confused
Vissza az elejére
gigaboszi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 14, 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kj
A plusz az, hogy most már az "államilag támogatott" képzésekben résztvevők is fizetnek 2008-tól képzési hozzájárulást!
Aki már most jelentkezik, azokra ez vonatkozik!
Áron: 2011.04.12.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kj04

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 14, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2007. február 12.

Az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) a 2007. évi felvételi jelentkezés határideje, február 15-e előtt döntést hozott a felsőfokú tanulmányokra készülő kismamák helyzetének megkönnyítésére. Ez alapján a megfelelő igazolásokkal rendelkező kismamáknak nem kell képzési hozzájárulást fizetniük, ha 2007-ben felveszik őket.

A közlemény szerint a tárca, elemezve a jelenlegi szabályozás biztosította lehetőségeket, arról határozott, hogy:

- a kismamáknak (terhességi gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesülőknek) a felvételi jelentkezéskor 8 többletpontot biztosít és

- amennyiben a többletpont hozzáadásával a jelentkező eléri a teljes idejű vagy részidős államilag támogatott képzés ponthatárát, akkor a gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesülő hallgató a kismamakedvezmény időszakára mentesül a képzési hozzájárulás fizetése alól.

A tárca előterjeszti azokat a jogszabály módosításokat, amelyek a mentesség biztosításához szükségesek - áll az OKM közleményében.

Bár szerintem az államilag finnanszírozott képzések eddig is díjmentesek voltak, akkor a 8 ponton kívűl mit is kapunk pluszban??? Rolling Eyes
Vissza az elejére
szdkata

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 01, 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZiasztok!

Én azt is nehezményeztem, hogy eddig bár ingyenes volt bizonyos képzés, de csak a szakirányú. Sokszor a kismamák elvégeznének tanfolyamot, vagy más szakterületen tanulnának tovább, hogy piacképesebben térhessenek vissza álláskeresésnél, mert manapság kinek van állása gyes után????
De ez senkit nem érdekelt, és érdekel most sem. MOst már támogatás sincs, pedig a gyes mellett elég áldozat a bébiszitter fizetése, vagy más családtag munkából való kiesése, és egyáltalán az idő, amit a gyerektől elveszünk.
Szerintem olcsóbb lenne még mindig az államnak a tanulás támogatása, mint a munkanélküliek eltartása....

A bérlet sem semmi. MIért különb egy estis egy nappalisnál. Nem elég , hogy kilóg a bele, dolgozik, tanul. MÉg többet is, mint esetleg egy nappalis, hogy megélhessen?

Pusz: Kata
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
szdkata

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 01, 13:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Leiaa írta:
sziasztok!

én is idén ősztől szeretnék továbbtanulni BAján az EJF-en, sajnos már nem ingyenes a képzés a GYED-en, GYES-en, TGYÁS-on lévőknek, de annyi kedvezményt adnak, hogy 8 többletponttal indulnak a felvételin.
Ebben bízom, mert ha nem vesznek fel az állami finanszírozással, akkor nem tudom fizetni a 90 ezret egy félévre.
viszont visszaigényelhető még mindig a tandíj 30 %-a az adóból, akár családtag számára is!

Sziasztok! Az adóból visszaigénylésre 2007-től csak az egyetemeken, főiskolákon lesz lehetőség tudomásom szerint. De járjatok utánna.
Üdv: Kata
Leiaa

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 31, 08:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, és min. 105 ezer ft
Vissza az elejére
gigaboszi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 30, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tanulás
2008/2009-es tanévtől mindenkinek, aki államilag finanszírozott képzésre jelentkezik annak is kell fizetnie... Evil or Very Mad (képzési hozzájárulás)
Mértéke, kedvezmények intézményi hatáskörben....
Vissza az elejére
Leiaa

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 30, 19:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

én is idén ősztől szeretnék továbbtanulni BAján az EJF-en, sajnos már nem ingyenes a képzés a GYED-en, GYES-en, TGYÁS-on lévőknek, de annyi kedvezményt adnak, hogy 8 többletponttal indulnak a felvételin.
Ebben bízom, mert ha nem vesznek fel az állami finanszírozással, akkor nem tudom fizetni a 90 ezret egy félévre.
viszont visszaigényelhető még mindig a tandíj 30 %-a az adóból, akár családtag számára is!
Vissza az elejére
szdkata

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 26, 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Én eddig gyes mellett tanultam, de úgy tudom csak akkor ingyenes, ha kiegészítő képzés, vagyis szakirányú továbbképzés. Volt ilyen közgazdászoknak a KÖzgázon: Corvinus Egyetem már a neve. Sajnos a kormány eltörölte ezt a lehetőséget azok számára, akik 2006 decembere után szeretnének ilyenbe belekezdeni. VAgyis nincs több támogatás azoknak, akik most szeretnénke így tanulni kezdeni. Egyébként sajnos nekem abba kellett Hagynom. Jó lett volna ha sikerül, de 3 gyerek és egy ikerterhesség már nekem is sok volt az egyetem, háztartás és egy másik tanfolyam mellett. Egy gyerekkel sem könnyű, de ha van bébiszitter, kkönnyen megoldható. A gyerek- anya viszony viszonynak viszont nem tesz túl jót. Sajnos, ez ami miatt sajnálom, hogy belekezdtem. Nem hiűába kellene vagy lehet az anyukáknak az első 3 évben a gyerekekkel lennie, foglalkoznia vele. NAgyon rossza zt mondani a gyereknek, hogymost tanulni kell, most elmegyek suliba, ... és nincs időm rá. Máskor meg a főzés, takarítás, hogy ne ússzon a háztartás. Szóval nehéz összehangolni. Nekem ment 1 és két gyerek mellett, de nagy ára van.

Üdv és sok sikert mindenkinek a tanuláshoz: Kata
juca27

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 23, 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is szeretnék tanulni szeptembertől. Ha bárki, bármilyen információt tud szolgáltatni, én megköszönném!
Csullu

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindkettőtöknek nagyon köszi a gyors választ. Nagyon megnyugtató amit írtatok. Mégegyszer kösz. Sziasztok
Vissza az elejére
gigaboszi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Akkor nem kell költségtérítést fizetni, ha a tanulmányok megkezdésekor, az adot félév első napján TGYÁS-on, GYED-en, GYES-en van az illető.

Ez a jelenlegi...
Hogy jövőre mi lesz? Érdemes az adott egyetem tanulmányiosztályát megkérdezni!
Vissza az elejére
Csullu

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 07, 20:46    Hozzászólás témája: GYES melletti tanulás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Légyszi segítsen már valaki! Egy barátnőm jelenleg GYES-en van, de amellett már dolgozik. természetesen hivatalosan, és napi 8 órában. Szeretne beiratkozni egy egyetem levelező tagozatára, és nem tudjuk, hogy ebben az esetben kell -e tandijat fizetni, mivel nem tudjuk, hogy a GYES, számít, vagy a munkahely.
Kérleg válaszoljon aki tud, elég sürgős lenne.
Köszi mindenkinek!!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés