Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Lelki köldökzsinór és ami utána van
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
veryke

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 23, 00:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Pszichológus hallgató vagyok és anyuka. Kapcsolatanalízises kismamákat keresek, akiknek van 2 gyermekük és mindkettővel jártak "terápiára". Kérem jelentkezzen, aki tudna segíteni nekem ebben, mert nagyon nehéz ilyen anyukákat találni, még a terapeutákon keresztül is.
Köszönöm előre is: Veryke
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tgabi80

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 10, 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én most ismerkedem a könyvvel.
Nem valószínű hogy el tudok menni, ilyen személyes konzultációkra, bármelyik dokihoz is.
Bár nagyon szeretném megpróbálni önerőből is.
Van valami tanácsotok?
valaki elárulá, akár priviben is, hogy milyen ára van ennek a dolognak?
ditke31

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 16, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ti a baba születése után a babával visszamentetek Raffaihoz (Hidashoz)?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 31, 22:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem sikerült megértenem a lényeget. De nálam semmi sem biztos.

A kislányom a pocakomban volt és nem olvastam még a könyvet sem amikor nevet választott magának. Miután annyi nevünk volt, ami elég lett volna egy ovis csoportnak is, rájöttem, még mindig nem neveztem nevén.Felsoroltam neki egy rakás nevet és kértem ha tetszene neki valamelyik, akkor rúgjon jól hasba. Persze nem hittem hogy megteszi, de próba szerencse. És megtette. Miután többször is eljátszottuk, megtértem és elhittem neki, amit választott. Naná, hogy apának is megmutattam az új tudományunkat, bár szerinte csak véletlen, én tudtam, hogy nem.

Ha a profoknál is ilyesmi történik, akkor valóban nem maradtunk le semmiről.
Maggancs! Very Happy Nálunk a mai napig működik, hogy előtte ébredek fel és tudom mit szeretne, pedig még nem is mondta. Mikor 3 hónapja közel negyven fokos láza volt egy hétig, megéreztem, hogy mikor indul el megint felfelé a higanyszál, pedig még nem is moccant meg.

Raffaival (Hidassal) is így működik csak még mélyebb szinten?
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 31, 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rita Very Happy
én végigcsináltam egy teljes terhességet kapcs. analízissel és utána egyet nélküle.
Szerintem hasznos és jó dolog, de azért hiszem azt, hogy a gyerekkel való kapcsolat minősége nem ezen múlik, tehát biztos vagyok abban, hogy a lánykám semmivel sem indul hátránnyal azért, mert vele nem jártam - persze nálunk más a helyzet, mivel a kapcsolatot már terapeuta nélkül is ki tudtam vele alakítani és a megszületésre is felkészíteni.
Elengedni biztosan nem nehezebb, hiszen nem elengedésről van szó, hanem a kapcsolat átalakulásáról.
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 31, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Maggancs! Igazad van, de azért jó lett volna a leányzóval is kommunikálni. Te kihez jártál? Egyformák, vagy mindenki másra esküszik? Nem bántad meg hogy elmentél?

Ha felveszem a leendő babámmal a kapcsolatot nem lesz nehezebb elengednem?
köszi még1X a választ a belépésemkor.
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 31, 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Maggancs! Igazad van, de azért jó lett volna a leányzóval is kommunikálni. Te kihez jártál? Egyformák, vagy mindenki másra esküszik? Nem bántad meg hogy elmentél?

Ha felveszem a leendő babámmal a kapcsolatot nem lesz nehezebb elengednem?
köszi még1X a választ a belépésemkor.
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 30, 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Maggancs#81!

KÖSZÖNÖM!!!! Megtaláltam. Már megnéztem egyszer kétszer, de eddig elkerülte a figyelmemet!
Remélem hamarosan megfogan a baba és mehetek.
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 30, 14:20    Hozzászólás témája: hol találhatom meg a profokat? Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

Rita vagyok és most bukkantam rá az oldalra. Szeretnék tőletek segítséget kérni. Most tervezzük a második babát, szóval már megy a baba-projekt. Szeretnék eljutni a két prof közül valamelyikhez, de sajna nem tudom hogy találhatnék rájuk. Bár megvettem a Lelki köldökzsinór c-ű könyvet de abban nem találtam meg az elérhetőségüket.

Nagylányommal már 30 hetes terhes voltam mikor felfedeztem őket. Szeretném megadni az új babámnak azt ,amit a kislányomnak nem tudtam. Köszi a segítségeteket!
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 03, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

elírás: szó nélkül otthagyott
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 03, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Pipe!
Folyamatosan lesem a postafiókot, írjál!

Maggancs!
Nem semmi emlék. Én is összepuszilnám a kölköcskét, ha adna valmi visszajelzést a pocakbéliekről. Feltéve, ha vannak neki.

Az biztos, hogy pont olyan, mint amilyennek odabentről mutatta magát. Hirtelen haragú, impulzív Shocked

Amikor felvettük a kapcsolatot a pocakban, ha valami olyat mondtam, ami nem tetszett neki (például, hogy bizony meg kell születni Laughing ), akkor egyszerűen felpattant a kismotorjára és szó nélkül othagyott Shocked

Na, pont ilyen a kölköm. Egy kis hörcsög Laughing
Vissza az elejére
pipe

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 23, 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mamagi Smile koszi a hozzaszolast. Irok neked e-mailt.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 21, 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Doo!
Emlékeztem, már korábban is írtál erről, hogy nem vagy túl elégedett Raffaival. Most visszaolvastam. A Te szempontodból érthető a döntésed, a nagy távolság, bumli, macera, egyebek.
Mégis le kell írnom, hogy az elválást segítő szakasz katarktikus és megismételhetetlen!

De, meggyőződésem, hogy mindig az a jó döntés, amit mi magunk hozunk. Ha úgy érezted, hogy Te ezt így, nem akarod tovább, akkor a szívedre (lelkedre) hallgattál, és ez jó.

Pipe,
asszem Te is jó döntést hozol, ha nem bumlizol 7-8 órákat babával a pocakodban. Én 35 hetes terhesen 2-2,5 órát vonatoztam Bp-ről Szegedre vizsgaidőszakban, meg lehet csinálni, de megviselt, mi tagadás. Pusztán az a tény, hogy végig aggódtam, nehogy vmi baj legyen a vagánykodásom miatt Embarassed

Ha olvastad a könyvet, te is tudod fejleszteni a babát már a pocakban is. És bármit megbeszélhetsz vele. Nálam volt, hogy cikiset álmodtam, és bizony másnap töredelmes vallomást tettem a kicsimnek... Embarassed A pocakban még mindent tudhatnak (persze finomítva, kíméletesen), mert a tudásuk ott még maga az Univerzum. Amikor kijönnek, talán akkor kell egy kicsit tompítanunk a dolgokat Wink

Odabent ők a bölcsebbek, idekint viszont mi vagyunk a rutinosabbak. Cool

(Ami az elválás-szakaszt illeti, tudok segíteni: agimamakiralyno1@freemail.hu )
Vissza az elejére
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 31, 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipe,
nálunk nem nagyon van mód az epidurálásra - elég körülményes, mert előre le kell dumálni az anasztes dokival és fizetni, meg a saját orvosom se nagyon javasolta, szerinte a végén fokozhatja a komplikáció lehetőségét. remélem, nem fogom megbánni.
Svájcból jársz át?! hát ez nem semmi módon durva!!!

végülis én abbahagytam a kapcsolatanalízist, úgyh nem jártam el már erre a szülésre való felkészítős részre. ennek a döntésemnek több oka volt. de itthon persze továbbra is elmondom a babának h mi vár ránk és mi lesz, ha megérkezik idekintre, milyen lesz a szülés, stb.
pipe

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 30, 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Doo Smile Koszi!
Hat az analitikusom nem nagyon foglalkozik ezzel bar irto rendi, megerto es rugalmas, mindig hozzam alakitgatja a programjat (nemet o-ban nem sokan erdeklodnek a modszer utan.. sztem orul hogy egyutt csinalhatjuk, egzebkent en svajcbol jarok hozza).
Sztem nem fog ez igy nagyon menni, pedig annyira akartam Embarassed

Ti gondolom mar elkezdtetek az elvalast, vagyis a baba felkesziteset a kulso vilagba valo megerkezeshez Smile . Hogy megy/ment? Eldontotted mar hogy kersz-e a szules alatt epiduralast?
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 28, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jé, Pipe, nem is tudtam h Te nem Mo-n élsz Smile
Úristen, 7-8 óra csak oda?! az emberfeletti! beszéltél erről az analitikussal? tudja h mennyi idő és energiabefektetés ez részedről? nem tudom h Németországban mi a szokás, de Mo-n kb 50 km-es körzeten túl nem szoktak vállalni pácienseket a terapeuták (itt most nem kismamákra és nem kizárólag analízisre gondolok), mert nagy a lemorzsolódás pont ezek miatt a nehézségek miatt. viszont olyat is hallottam, aki Bécsből járt át analitikusan orientált terápiába Bp-re és tudott járni hosszasan (persze nem kismama volt az illető!).
pipe

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 18, 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, Smile
Olvasgatlak benneteket es nagyon erdekel a tema. El is hataroztam hogy en is kiprobalom a kapcsolatanalizist. Sajnos nem otthon, Magyarorszagon elek es nemtudok Raffaihoz vagy Hidashoz jarni. Viszont Raffai megadta egyik kulfoldi kollegajanak a nevet es mar voltam is nala a multheten Koln-ben.
Ugy erzem nyitott, spiritualis (mit is jelent pontosan ez ?? Smile vagyok, de az elso alkalommal nem jott ossze a kapcsolatteremtes. Okes, nem is vagyok turelmetlen, de mikozben fokuszaltam (4-5 menet volt, intenziv napunk volt) az agyam erdekes jatekokat jatszott velem -mintha a figyelmemet akarta volna elterelni mindig mas- ellenkezo asszociaciokkal mint amire gondolni akartam... mindegy nem is analizaltatni akarom magam itt, csak kivancsi vagyok hogy ilyen tapasztaltatok mar vagy mennyi ideig tarthat az "attores". A holgy aki csinalta velem nagyon aranyos de nagyon csendes volt, tobb iranyitast is vartam tole, szoval eleg "nehez" volt, bar ez nem igazan jo szo ra.

Egyebkent ugy erzem a babammal valahol belul felvettem mar a kapcsolatot, es ennek egyszeru fizikai jelei is vannak. Pl ha regebben bepanikoltam es kertem h jelezzen, mindig gyengeden kopogott vagy megrugott ami masmilyen mint amikor altalaban is aktiv.

Ami meg praktikai reszehez tartozik, hogy 2 hetente tervezem a latogatast Kolnbe (1 egesz napra), de mar az elso alkalom is elegge megviselt - maga az ut 7-8 ora vonattal (csak oda...), a fizikai kozerzetem pocsek volt a razkodastol stb, kb 1 napig tartott hogy helyreraztam magam magam, ja es emellett dolgozom is (mi lesz kesobb, nagyobb pocival, melegben?). Szoval nemtudom mi jobb a babanak - probalkozni tovabbra is az analizissel vagy inkabb itthon nyugodt korlulmenyek kozott alakitgassam a kapcsolatot a "magunk modjan" ami persze nem ugyanaz...
Koszi elore is barmilyen hsz-t, tapasztalatot, velemenyt. Smile
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 26, 00:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mamagi!
hát, abban bizonytalanodtam el h a kapcsolatanalízis valóban segít-e vmit az ügyemen/ügyünkön a babával v inkább belezavar a dologba. pszichológus vagyok, a könyv alapján és más anyagok segítségével sok mindent én már egyedül csináltam itthon, amikor még feküdnöm kellett és nem érzem úgy h eddig sokkal többet kaptam volna, mint amennyit saját kútfőből "kiizadtam" magamnak/magunknak.

igen, ez a kis fájdalom szöveg valóban durván hangzik, de az epidurálásról a saját dokim is lebeszélt, pedig ő nő - azt mondta, lelassítja a szülés folyamatát és jelentősen fokozza a műszeres beavatkozás kockázatát a végén. mondjuk az is igaz h olyan beszámolót nem hallottam, aki megbánta volna h kérte/kapta. de nálunk nincs is túl nagy tere a dolognak, mert előre meg kell beszélni, külön fizetni is kell, uis Tatabányán úgy tudom, egyetlen anesztes doki van, aki ilyet csinálhat.
de azért sztem a tökön rúgás se lehet kis fájdalom Wink
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 25, 23:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Doo!
Azért ne feledjük, hogy az imádott Raffaink bizony férfiből van. Néha én is kissé fafejűnek gondoltam, utóbb azonban rájöttem, igaza van.
Nekem például fixa ideám volt az (ahogy neked), hogy későn akarja elkezdeni a szülésre felksézítő programot, és addig mondogattam, hogy sz1tem hamarabb jön a baba, a 38. héten, hogy belement, elfogadta, hamarabb kezdtük el.
Baromság volt. A kisfiam egy nappal a kiírt időpont előtt érkezett...

Persze voltak Raffainak igazi férfias hülyeségei is. Például, amikor gondolkodtam azon, hogy legyen-e epidurális cucc, lebeszélt, azzal az idegesítő kitétellel, hogy: Kell az a KIS fájdalom!

Elfogadom. Valóban kell a fájdalom, ki tudja miért, nyilván így vagyunk összerakva, így kerek a világ, DE ne mondja azt egy férfi, akit életében legfeljebb (már elnézést) tökön rúgtak, hogy kell az a KIS fájdalom.

De Doo!
Nyugi, minden rendben lesz. Tudni fogod hogyan dönts, a lelked megsúgja, és a szülést szépen fogod végigvinni. Nyugi. No para! Wink
Vissza az elejére
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 24, 06:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
nemtom, Ti hogy voltatok vele, de nekem ma volt egy kiakasztó élményem a kapcsolatanalízisben. azt mondja nekem ma (vagyis már tegnap) a Raffai, amikor mesélem neki h nálunk a kórházban úgy látszik, elég bevett szokás a burokrepi - az orvosom szerint megfelelő időben ez sokat segít a szülés lefolyásán - "szegény kismamák, ha szülész-nőgyógyászok kezébe kerülnek!" amikor mondom neki h nekem ezzel nem segít, sőt, úgy érzem h fokozza bennem a feszkót és a tanácstalanságot és nem hinném h 34. hetesen kellene kórházat váltanom, akkor erre az a válasz h a feszültség megoldás keresésére ösztönöz és különbözőek az emberek h mennyire rendelik alá magukat az autoritásnak. na most azért egy pasi sztem azt nehezen tudja elképzelni h a szülőágyon mennyire tud harcias lenni az ember (ettől még nem gondolom h alárendelődő típus lennék!) és tényleg nem vagyok benne biztos h szülészeti ismeretek híjján valóban értelmes dolog mellett kardoskodnék-e, ha mindenáron le akarnám beszélni az orovosmat a burokrepiről. mellesleg volt olyan kérdés, amiben a saját makacsságom miatt már megjártam.
mondjuk igazából, nem várok tanácsot, csak elpanaszoltam Nektek ezt a dolgot. vhogy úgy érzem h nyugira van szükségem és nem arra h újra és újra revideálnom kelljen a döntéseimet. mondjuk, az is igaz h erről nem csak az analitikus tehet. Bár többetek számára biztosan abszurdan hangzik, de sokáig gondolkodtam itthonszülésen és most megint felmerült bennem, mert a korábbi komplikációk úgy tűnik teljesen megszűntek (méhlepényem felhúzódott, pici vérzésem csak az elején volt), de most már nem hinném h szerencsés lenne visszatáncolnom a kórházi szüléstől, ennyi idős várandósan. de van egy olyan érzésem h Raffai nem igazán ért meg Sad és nem csak ezek alapján mondom, vhogy többször volt már ez a benyomásom. ráadásul a szülésre való felkészítést 38. hetesen akarja elkezdeni, amit én nagyon későinek tartok - először 37. hétről volt szó, aztán arról is beszéltünk h talán kicsit előbb is, mert azért egyedül járok fel 50 km-ről kocsival, lassan már most sem tudok kiszállni az autóból, az ülést is egyre messzebb kell tolnom a pocakom miatt, miközben a pedálokat hamarosan nem fogom elérni... szal egy kicsit el vagyok bizonytalanodva Sad
tenyektevhitek

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 17, 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

www.szendi.net

Szendi Gábor klinikai szakpszichológus webszájtja, tessék belőle csemegézni:)
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 11, 22:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, ezek fura dolgok. Sokszor fel nem foghatók. De hagyjuk is...
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 11, 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mamagi Very Happy
ez tényleg érdekes... nekem ez a saját racionális világnézetemen már túl van.
teljesen elfogadom, hogy van aki így áll a dologhoz, de nekem ez már magas Very Happy

a jövőt illetően mindig is úgy gondoltam, hogy mi irányítunk, és nem szerencse kérdése alapvetően az élet ill. az hogy hogyan alakul a sorsunk.
(ezért pl. sosem értem, ha valaki bekategorizálja az embereket, hogy másik mindig milyen szerencsések, bezzeg ő... stb.)
Vissza az elejére
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 11, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mamagi,
ez tényleg érdekes. viszont az nem világos h ha meg tudod nézni a jövőt, de nem tetszik, akkor mit tehetsz? mert ugye az a kérdés h ez egy lehetséges jövő v valós jövő - ha az utóbbi, akkor tetszik-nem tetszik, az lesz. persze, lehet olyasmiket mondani h akkor az embernek van lehetősége legalább hozzászoktatnia magát a gondolathoz h mi van, ha neki nem annyira tetsző kimenetelűek a dolgok. de én a magam részéről inkább úgy vagyok vele h nem akarom tudni - hiszem h nem véletlenül akkor történnek a dolgok, amikor. vmiért akkor vagyunk készek h megbirkózzunk velük. én akárhányszor próbáltam "felkészülni" dolgokra, mindig csak még jobban elrettentem tőlük, aztán mikor már ott volt, rájöttem h nem kellett volna annyira parázni. talán egyszerűen eljött annak az ideje h megoldjam és meg is oldottam, de előtte nem voltam rá képes.
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 11, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A mi esetünkben Raffai szinte soha nem reagált a dolgainkra, csak hallgatott. Nagyon ritkán adott támpontot, egyedül kellett kisütnünk, hogy mi van velünk.

VKOrsi!
Közvetlenül kisfiam születése után szívesen vállaltam volna még egyet. Elmentem hát régi segítőmhöz-barátomhoz, aki picilógus, tőle tanultam az autogén tréninget, na szóval őt kerestem fel, és megkérdeztem, ha végez regressziós hipnózist (korábbiéletkorokba, életekbe vezető utazást), akkor vajon előre mehetünk-e a jövőbe?

Ha van regresszió, miért ne lehetne progresszió? - kérdezte, és megbeszéltük az időpontot. Arra voltam kiváncsi, hogy lesz egy még egy gyerekem, mikor, és főleg, sima terhesség, sima szülés, egészséges magzat lesz-e? Mert ugye, egy majdnem negyvenes nő játszik az ilyesmivel.

...2008-at néztük meg, ott feküdt a kislány az ágyban, aztán a terhességemről kérdezett, sima volt, nem értem rá abalyogni, lekötött a kisfiam.

Majd a szülés.
A hipnózisban fizikailag is éreztem, hogy ívben megfeszül a hátam, majd önmagam alkotta kerékbe fordultam (gondolom a szülési fájdalomtól), majd kezdtem kijönni magamból, húzódtam kifelé, már voltam vagy két méter, végül úgy lógtam önmagam végén, mint a fejemre kötött piros lufi.
Ha a hipnotizőr nem mondja, hogy jó, most elég, gyere vissza, ki tudja honnét szedtük volna össze a lelkemet?

Utána ott fogtam a babát a kezemben...

Szóval, a lélek létezését, aki kijön a testből és szétnéz, önmagamon megtapsztaltam. Ijesztő, bizonytalan és furcsa érzés. Egyszerre.

Őrület?
Vissza az elejére
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 11, 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sztem itt érdemes különválasztani azt h mit "mond" a kapcsolatanalízis betű szerint és nekünk milyen élményeink vannak. mert az elmélet maga sztem is "kőkeményen" pszichológia, ahogy Orsi is mondja, de az emgint más kérdés h kinek milyen, esetleg tudományosan megmagyarázhatatlan, spirituális élményei vannak a kapcsolatfelvétel során. de ebből még mindig nem tudjuk, mit gondol Raffai Smile legalábbis én nem ismerem őt annyira h ez világos legyen számomra. mondani soha nem mondott semmi olyat, ami kilógna a pszichológiai elméletekből és amikor elmeséltem férjem álmát h ők ismerik egymást korábbi életükből, arra sem reflektált különösebben, semmi jelét nem adta annak h ő személy szerint elfogadja ezt a lehetőséget v sem. ami egy analitikustól így normális Smile
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 11, 07:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez tényleg érdekes élmény már, nekem ilyen nem volt.
és itt én is azt érzem, hogy már a spiritualitás határán van.

nálam az egész kérdés racionálisabban közelítődik meg, én a psziché létezését fogadom el, a lélek számomra önmagában nem értelmezhető fogalom.
(tehát pl. a lélekvándorlásban sem hiszek, vagy a lélek örök életében)
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 11, 00:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A spiritualitást, az ezoterikát úgy értem, mint annak elfogadását, hogy létezik a lélek.

A kisfiam, még a pocakban, egyértelműen tett olyan utalást, hogy érezhettem: ő valahonnét jön...

Azt is tudtam, hogy míg a pocakban volt, többet tud, mint én...

Csak a tudása másfajta volt; alapvető, egyértelmű, összetett...

Míg én rácsodálkoztam az ő megértő bölcsességére, addig őt az érdekelte, hogy milyen a kinti világ.

Az egyik raffais találkozón, a nyolcadik hónap körül, amikor már nem féltem a méh(em)ben bolyongani vele, együtt sétálgattunk, ő vezetett.

Mentünk most is körbe-körbe, de már voltak ott kis lépcsők, amiket meg is kellett másznom. És egyszer, a lépcső egy sziklaszirtre vezetett, a kisfiamat (magzatomat) a karomban vittem. Lenéztünk az oromról és ott volt előttünk a tenger, vagy az óceán és ő a túlparton mutatott egy erős fénypontot, amiről nem tudtam mi az. Úgy tűnt, mint a parton egy reflektor...

Születése előtt megismétlődött ez a kép. Ismét mentünk körbe a méhben, ő a karomban volt, felmásztunk a lépcsőn, és előttünk ott volt a meredély, a mélység, és a tenger vagy óceán, a magzatom-kicsi fiam mutatott a fénypontra, de már nem ott volt, ahol előtte, hanem feljebb, és megértettem végre, hogy ez az ő csillaga... Jön fel a csillaga...
Tudtam, hogy hamarosan meg fog születni...

Szerintetek ez is orvostudomány?
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 10, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ha abból indulok ki, amit a pszichológusoknak/ pszichoterapáutáknak/ pszichiátereknek tanítanak, hogy a betegségek 85-90%a pszichoszomatikus... akkor ez a vérzésekre is nagyjából ugyanígy igaz. A konfliktus meg a legelemibb pszichoszomatikus ok (hiszen minden probléma valamiféle konfiktusra vezethető vissza), tehát sok új ebben sincs.
és itt még akkor semmi ezotéria nincs.

a kapcsolatanalízist én nem érzem, hogy az ezotéria határát súrolná, szerintem kőkemény pszichológia "csak".
Vissza az elejére
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 10, 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én nem vagyok különösebben ezoterikus beállítottságú - ez sztem simán a pszichoanalitikus ill pszichoszomatikus gondolkodás keretein belül is kezelhető kérdés. függetlenül attól h Raffai fogékony-e ezoterikus dolgokra v sem. tehát nekem ez "belefér" minden ezoterika nélkül is. az eredeti hellingeri családfelállítás is tudomásom szerint nem ezoterikus gondolatkörben fogant. máskérdés h mire használják a követők. de ezt csak óvatosan mondom, mert nem ástam bele magam olyan nagyon ebbe a témába.
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 10, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez már nagyon ott van a Hellinger-féle családállításnál, sz'tem.
http://www.shp.hu/hpc/hpc_memb.....1133901063

Raffai szerintem fogékony az ezoterikára, spiritualitásra, csak doktot doktorovként ezt nem vallhatja be. Pedig, amit csinál, az már határterület...
Vissza az elejére
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 10, 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap Raffai azt mondta a pre- és perinatális kongresszuson h a vérzések mögött vmilyen konfliktus van - v az anya és szülei v az anya és az apa között. utóbbi szerinte ritkább, inkább az a gond h az anya nehezen válik le eredeti családjáról. ez érdekes. mit gondoltok?
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 09, 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na mentem az Odaát c filmet nézni nyugis alvást kívánok mindenkinek ha jöttök neked is mamagi Laughing Laughing Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 09, 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsi a kijvításért ma amúgy kisfiam is kijavított hogy ő nem 7 hanem 8hangot nem tud kiejteni Laughing Laughing Laughing Laughing
elöször azt hittem elütötted de sehogy sem jön ki ha 21hónapot akartál volna írni az amit tényt meg utána írtál ezért írtam le részletesen
Hát azért nem vagyok olan erős a látszat csal de igyekszem ésr remélem hogy neked lesz igazad és behozzák a lemaradást most kisfiam a fontosabb mert iskola választás előtt állunk

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 09, 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látod evinene!
A kisfiad számmemóriája kiváló, én meg hülyülök el, itt csendben, az éjszakában Laughing . Köszi, hogy kijavítottál.

A blogban mindig olvastam Évikét, meg a nagyfiadat, és arra jutottam, hogy nagyon erős, és előrelátó nő vagy!
Egyébként, a gyerekek egészen megdöbbentő "szerzett", születési lemaradásokat képesek nem hogy behozni, de akár fölénnyel túlteljesíteni is. De ehhez, kétségkívül, egy erős anyára van szükség. Olyanra, mint amilyen te is vagy.
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 09, 23:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mamagi ha 31hónapos akkor 2,5fél már a babád nem másfél ugyanis 36hónap=3év tehát 30hónap=2,5év +1hónap=31hónapos

Lényeg én is beszéltem már a hasamban a gyerkőceimmel de kisfiamnak sajnos nem valami jó a szem és kéz koordinációja de nagyon okos és a számmemóriája kitűnő ja már ezres helyiértékű számokat is leolvas vagy hogy hányas busz jön az utcán (mégcsak ovis nagycsoportos és már 5évesen érdekelték a számok(jas agyvérzése volt születésekor
De én is hiszek a lelki köldökzsinór dologban
Kislányomnak sajnos még rosszabbak a dolgai de hiszem hogy nála is működik a lelki köldökzsinór nagyon akartuk hogy túlélje a koraszülöttségét(25.hétre jött ) és már ugye 4820gramm és 55cm a lányka 8hónposan fejlesztésre jár mindkét picim de már van javulás Zsoltikámnál is
Ja viszont tény hogy berakta meg kivette kisfiam is anno a cumit a szájából Laughing Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 09, 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ennek a topicnak tulajdonképpen van egy másik értelmezése is.
Az, hogy a gyerekünkkel már magzati korban is el kezdhetünk foglalkozni.
Meghálálja magát. A kapcsolat felvétele könyv nélkül is megy, igaz a Lelki köldökzsinór nagyon jó mankó hozzá. A lényeg, hogy ne higgyük azt, hogy csak egy tudatlan, érzéketlen kis saláta ül bennünk. Rolling Eyes

A könyvben Raffai írja is, hogy az ilyen, pocakban is "foglalkoztatott" babák hónapokkal, néha évekkel kortársaik előtt járnak a motorikus képességek (mozgással kapcsolatos dolgok) és az értelmi fejlődés terén.

Ezt igazolhatom.
A kisfiam éppen ma 31 hónapos, azaz másfél múlt egy hónappal. A szem--kéz koordinációja remek, már három hónapos korában elkapta a kezem és gyakorlatilag ő illesztette a saját szájába a cumit.
Ez mára odáig fejlődött, hogy rajzolt nekem egy emberkét (ő hóembernek mondta). Egy krumplialakú nagy köröcskére rajzolt egy kisebbet, ez a fej és a törzs, majd húzott két hosszú vonalat az alsó, nagyobb krumli alá, lábnak. Rajzolt szemet is, igaz az firkaként "kilógott a fejből" Very Happy

A másik: nagyon gyorsan tanul, félelmetes a memóriája. 19 hónapos volt, amikor költöztünk, az unalmas télben a háztetőre dobáltam neki hógolyót, ami visszagurulgatott, élvezte nagyon. Nos, egy év távlatából emlékszik erre Exclamation Döbbenet Shocked
És végül: úgy gondoltam, hogy már elkezdem neki mondogatni a locsolóverset (Zöld erdőben jártam...), hogy megtanulja Húsvétra. Nem mondtam el sokszor, volt hogy egy hét is kimaradt, mire újra eszembe jutott. Tegnap, a hintában végigszavalta... Újból leesett az állam Surprised

Szóval, érdemes már a pocaklakókkal is foglalkozni.
Vissza az elejére
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 03, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

febr. 9-10-én lesz a Magyar Pre- és Perinatális Orvostudományi Társaság idei kongresszusa a Benczúr Hotelben. akit érdekel, itt tudja megnézni a programot:
http://www.mpppot.zug.hu/_mpppot_konf.htm

én a pénteki napra vszeg elmegyek. Hidas és Raffai is előadnak aznap.

csao.
Dóra
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 27, 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De most elmegyek csicsizni, nehéz két hét van mögöttem...
Holnap. Oké?
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 27, 23:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Yasmine, Zsuzskanéni! Nagyon rendesek vagytok. Én meg totál béna, tök ciki...

Szóval elkészítettem magamnak egy jó kis vonalzót, de egyszerűen nem értem ezt: "bemásolod a profilodban az aláírásodhoz"

baratodildi!
Sajnos, a privit sem tudom, hogyan kell elolvasni...

(most sírjak vagy nevessek magamon?) Inkább nevetek Smile)
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 27, 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mamagi:
irtam pü-t

A hozzászólás legutóbb baratodildi által 2007, Jan. 27, 23:28-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 27, 23:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Yasmine!
Tök jól elmagyaráztad, csak egyszerűen alap dolgokkal nem vagyok tisztában Confused Laughing
De azért köszi Wink
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés