Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
gyerekülés háttal és szembe

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 18, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni,
ebben az ülésben annak idején a keresztlányom talán 3 hós korától ült...
Ugye hogy mennyire jó az ülés, csak akkor derül ki, amikor baleset történik, így azt mondom ne tudjuk meg sose Wink
Viszont ők egy régi autóval használták, aminek az ülése teljesen sík volt. A mi autónk ülése lejtett, így háttal bekötve, döntött helyzetben pont derékszögben ült a gyerek(pedig megpróbáltam az ülésre plédet tenni stb. hogy kiegyenlítsem a lejtést) és folyton lógott a feje, amikor elaludt. Hát ez egyrészt kényelmetlen neki, másrészt vajon mennyire biztonságos?
Átmenetileg használtunk nyakpárnát, de aztán jött a nyár.
Szóval én úgy döntöttem, nem barkácsolok tovább ezzel az üléssel, és Cseni is elég nagy lett ahhoz, hogy menetirányba kössem, így vettük meg a britaxot. Ez "moccanthatatlanul" beköthető, van benne egy belső fejszűkítő, az öve jó széles, sose tekeredik meg, és az övmagasságot lehet állítani anélkül, hogy az ülést kivenném (ez akkor hesznos, amikor hol dzsekiben hol pulcsiban teszem bele a gyereket).
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 18, 07:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi, fiszont az tényleg észlelhető volt, hogy pindúr korában Csucsu (János) ezért mozgott benne rendesen, éppen ezért már Zsombi csak akkor ül bele, amikor már biztosan tud ülni. Addig meg marad a hordozó.
Bár elég szuper ülésszűkítőt vettünk hozzá, így ezt is ki lehetett küszöbölni.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 17, 23:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni,
aha ez a sínes megoldás van a mi örököltünkön is.
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 17, 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!
Hogy milyen tipusú Cam, azt nem tudom, de nekünk nem volt vele bajunk. Jól be lehetett kötni, és nem mozgott egy centit sem semerre. Fejpárnát meg vettünk hozzá. Ja, és sinen lehetett mozgatni az ülést a megfelelő pozícióba. Nekünk bevállt. Bár most még hordozóban vagyunk, majd jövőre tervezzük az átülést.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Di

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 17, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, én is inkább egy használt de jó minőségűt szeretnék. Azért kell bemennem a boltokban, hogy meg tudjam nézegetni őket és lássam, hogy mit is keressek, no meg, hogy kb mennyit adjak érte. Karácsony után nyugisabb lesz mindenhol, majd akkor elindulunk. Ezt nem a fa alá szánjuk Smile
di
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 17, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Di,
mi örököltünk egy 7 éves cam-ot és az nem volt jó, igaz mindkét irányban beköthető, de nem lehetett jól fixáni a bizt. övvel, és nem volt benne fejpárna sem. Most kapható egy újabb fajta asszem cam piu vagy mi a neve, az már jobb kiképzésű, magasított a csípő résznél is, nem tűnik rossznak. Mindenképp be kell próbálni az autóba, mert sok múlik azon is, hogyan tudod rögzíteni. Ráadásul sok autónak a támla felé lejt a hátsó ülőlap, ergo ha háttal kötöd be a gyereket, az ülése kicsit előre fog dőlni- ezt épp-hogy tudod kompenzálni a gyerekülés döntésével.
Amúgy ha sokáig tervezed használni, megéri kiadni a jobb ülésre a pénzt, én inkább a használtan jó állapotú jobb ülés, mint a vadiúj kevésbé jó mellett vagyok.
Di

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 17, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Morzsi, közben én is hatékonyabb lettem és nem csak keresek, de találok is üléseket. (Most már végképp nem értem miért nem tudtak nekem a boltokban segíteni...)
Zsuzska láttam a Cam ciao plus-t a neten, de nekem valahogy gagyinak tünt. De ha azt mondod, hogy jó, akkor megnézem boltban is, talán csak a kép volt nagyon csalóka. Az ember nem akar a gyereke biztonságán spórolni, de a Cam-nek volt a legjobb ára eddig, talán ezért gondoltam, hogy nem olyan jó.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 17, 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Di, nekünk Cam üléasünk van 0-18 kg-ig jó. Elölre és hátranézetben is be lehet kötni. Nagyon szupi. Még a nagyfiamnak vettük, de azóta már kiszolgálta a keresztfiunkat is, és most akarom beleültetni Zsombikánkat is.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 17, 00:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Di,
eszembe jutott még: a Chicco key, Bebe Confort iseos, és a cam-nak is van ilyen 0+ kategóriájú ülése a concord-on kívül. Smile
Di

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 16, 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Morzsi, megnézem!
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 16, 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Di,
a concord ultimax ilyen.
Több véleményt is olvashatsz a témában az 'autósülés- ki milyen autósülést venne' topikon.
Di

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 16, 13:18    Hozzászólás témája: gyerekülés háttal és szembe Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kislányom pehelysúlyú (6kg), de már 21 hónapos, így a babahordozó már igen igen kényelmetlen neki. Szeretnék egy olyan ülést amit háttal, majd később szembe is be lehet kötni és amibe 6 kilósan is beülhet már... Tud valaki ilyenről? Már boltokban is kérdeztem, de csak annyit kaptam,hogy hallottak már róla, és szóljak nekik is ha megtudtam melyik az a tipus..
Di
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés