Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Szorongó gyermekeknek megoldás!!!

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Hirdetések, felhívások, felmérések, pályázatok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Niki80

HozzászólásElküldve: 2016, Feb. 06, 17:34    Hozzászólás témája: Szorongó gyermekeknek megoldás!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy olyan módszert ajánlok Nektek Gyermeketek szorongásának oldásában, amit én már másfél éve használok teljes sikerrel!!!

Jelenleg a módszer népszerűsítésén dolgozom, oktatásszervezője lettem, hogy minél több szülő életét meg tudjuk könnyíteni. Ha szeretnél részleteket megtudni a tanfolyamról, kérlek, írj: niki.csitari@gmail.com

A történetem:

A KoroKan Junior tanfolyamot a kislányom, Rebeka miatt végeztem el másfél éve, 2014. szeptemberében. Ekkor Ő 3 és fél éves volt. Szerencsére tökéletesen egészséges, csak olyan sok energiája van, hogy néha úgy érzem, jó lenne egy csokorba összeszedni és elrendezgetni őket... Születése óta többször is felébredt éjszaka. Azt mondták, ez fél éves korára elmúlik, de 3 és fél évesen még mindig kétszer kellett hozzá kelnem éjszaka, ami Neki és nekem sem volt pihentető.... Rebeka lelkileg nagyon érzékeny kislány. A pozitív és a negatív érzelmeket is nagyon intenzíven éli meg, ami miatt sok konfliktusba keveredett a vele egykorú gyermekekkel illetve testvérével, Zalánnal, aki 15 hónappal fiatalabb Nála. Szerettem volna valamilyen megoldást találni arra, hogy segítsem megtalálni az „arany középutat” az érzelmek tengerében. Az óvodakezdés sem ment könnyen. Nem akart reggel elindulni, nem tudott ott aludni, így mindig haza kellett hoznom ebéd után. Magányosan játszott az oviban, nem barátkozott senkivel. Mindenhol kerestem a megoldást, hogy meg tudjam nyugtatni. Rengeteg szakkönyvet olvastam, tanácsot kértem a védőnőtől, óvónőktől, olvastam Vida Ági Kismama blogját, de az igazi megoldást nem találtam. Ekkor hallottam a KoroKan masszázsról.

Az első modul elvégzése után a masszázs rendszeres kellékké vált az esti altatásnál. Az éjszakai ébredések már egy hónap után elmaradtak. Az ezt követő fél évben jelentős változás történt Rebeka életében, amiben a KoroKan Junior masszázs rendszeres alkalmazásának igen nagy szerepe volt. Minden kislány a barátja lett a csoportból, sőt az udvaron más csoportbeli gyerekekkel is barátkozik, nyit feléjük. Ott tudott már aludni az oviban, így én nyugodt szívvel tudok dolgozni azóta. Sokkal nyitottabb, kiegyensúlyozottabb és határozottabb lett.
És ami még ráadás nekem, hogy a kisfiam, Zalán is egyre jobban szereti, ha masszírozgatom. Ő 3 és fél éves és eleinte nem akarta, hogy masszírozzam, mert az szerinte „Olyan lányos dolog!”. Nincs is ezzel semmi gond Smile De ahogy esténként az ágya mellé ülök - ott kell lennem, mert legújabban imád kifutni, amint kilépek a szobájukból ...-, szóval ott ülök mellette és gyúrogatom a kis combjait, lábfejét, a karjait és kezecskéit simogatom, masszírozgatom és azt látom, hogy ellazul, mintha hipnotizálva lenne. Pár percen belül nem hallok mást, csak két fantasztikus kisgyerek nyugodt, mély lélegzetvételét.
Azt gondolom, hogy mint édesanya, megkaptam a legtökéletesebb kulcsot a gyermekeim lelkéhez. Számomra a KoroKan masszázs vált be leginkább gyermekeim szorongásainak oldására. Amellett, hogy lelkileg én segíthetem át őket a nehezebb időszakokon, a kapcsolatunk is sokkal szorosabb és meghittebb lett Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Hirdetések, felhívások, felmérések, pályázatok Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés