Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Pályaválasztás 2014

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
i.ritus

HozzászólásElküldve: 2014, Okt. 07, 12:14    Hozzászólás témája: Pályaválasztás 2014 Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Kezdődik a pályaválasztás. Én a véleményetekre lennék kíváncsi a különböző szakmákkal kapcsolatban. A nagy fiam 8-dik osztályos és nem tudjuk hogy milyen szakmát is válasszunk. Nem nagyon szeretne leérettségizni,mert ő diszlexiás és diszgráfiás és fél hogy nem sikerül. Szeretne minél hamarabb szakmához jutni hogy elmehessen dolgozni és pénzt kereshessen. Az ilyen szakmák hogy pl.: kőműves,ács,asztalos,lakatos stb... szóba sem jöhet. Egyáltalán nem érdeklik az ilyen szakmák és nem is neki valók. Meg nem szeretném ha olyan társaságba kerülne ahol belevinnék a gyerekek valamilyen rosszba. Ő mindig jó gyerek volt,soha nem volt probléma a magatartásával,szeretik a tanárok. Eszébe jutott a szakács szakma. Azt mondta hogy azt érettségi nélkül is ellehet végezni és akár utána még mindig lelehetne tenni az érettségit ha később mégis szeretné. Az utóbbi években sok gyerek ment szakácsnak. Lehet hogy csak azért szeretne ő is annak tanulni mert több ismerőse is oda ment és jövőre is mennek többen. Azért is gondoltam erre az okra mert én minden nap főzők és ő soha nem jön magától hogy segíteni szeretne, és soha nem kérdezi hogy mit hogyan kell főzni. Mind ha nem is érdekelné. És nagyon ügyetlen is. Már jó pár tányért és poharat összetört. Mindig kapkod,minél gyorsabban kész akar lenni mindennek. De viszont a kisgyerekek nagyon érdeklik őt. Szereti a kisgyerekeket. Ezért gondoltam hogy olyan szakma kellene neki ahol kisgyerekekkel kell foglalkozni. De nem tudom hogy fiúknak van-e ilyen szakma. Nőknek nagyon sok van. Pl.: óvónéni,dajka,csecsemő és kisgyerek ápoló vagy gondozó stb... De fiúknak nem tudom. És azt sem tudom hogy kezdjek neki az iskolák vagy a szakmák keresésének. Kérlek írjátok meg a véleményeteket és hogy ti hogyan csináljátok/csináltátok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés