Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
A Télapó, a nyúl és a gyerekszületés
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 15, 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, igen jön a nyuszi!4 nálunk megint értelems dolgot hoz,. csoki kilőve. Azt majd kapnak a locsolkodásért cserébe. A nagyobbnak talán gördeszkát hoz, ha méltóztatik jól viselkedni..Smile persze "kosárban" hozza, nem pedig tojni fogja..Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 14, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...........
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 13, 12:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni,

hasonlóan gondoltam én is, szerintem ok ahogy csináljátok Smile
(helyesírási ellenőrzésre meg nem nagyon van szükséged Wink )

Kismica!

Na igen, ahogy írod full katolikus családban sokszor nem a gyerek szintje szerint kapja az infót. Keresztlányomnál is ezt látom, mondja a dolgokat, de közben látom, h nem érti, és ő nem az a típus, aki nagyon kérdezgetne (Nagyon szelíd, szabálykövető, szófogadó, tanulásban maximalista kislány. Kis vagányságot nem ártana tanulnia, de a közv. környezetében nincs kitől.)
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 12, 23:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk a Húsvétnál a nyuszi hozza az ajándékot, de nem tojja. Általában könyvet kap, vagy valamit, ami nem csoki. Laughing Kap úgyis hétfőn eleget. A locsolkodás alapjait mér ne mtudja, hiszen nem volt eddig kívánxsi rá, hogy miért is locsolkodnak a fiúk. Vagyis már egyszer említette, hogy azért, hogy szépek maradjanak a lányok. A locsolóversből kisilabizálta. Wink Persze, ha rákérdez mindent elmondok, már amennyire tudom a dolgokat. Arra leszek kíváncsi, hogy meddig lesz neki élmény a lcsolkodás, és mikortól lesz már úgymond ciki. Question

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kismica

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 12, 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk az anyai nagyapám akkor halt meg, amikor épp útban voltam már, értelemszerűen nem ismertem. De anyám rengeteget mesélt róla, én persze sokat kérdeztem, h hol van és full katolikus családban meg is volt rá a válasz. Hááát, elég frusztráló tud lenni, h valaki, akit sohasem láttam, folyton engem figyel.. A télapóval már nem is lehetett sakkban tartani Wink
A miséken cizellált pokol pedig végképp rémes volt, túl jó volt mindig a vizuális fantáziám...

Én a karácsony/húsvéttal leszek gondban, az tuti. A karácsonynál val. az angyalok hozzák a Jézuska ajándékát, csak még dolgoznom kell az átélésen; a húsvétra még nincs ötletem, mert a nyuszi/locsolkodás/megfeszítés/feltámadás lebutított és emészthető változata egyelőre nincs meg....

A legjobb a télapó és a gyerekszületés Smile

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 12, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akkor kezdem elhinni, hogy nem vagyok egy elveszett ember..
tényleg nehéz amúgyí ezt megtalálni, hogy hogyan is lehet ezt elmondani, de a katolikus vallás szerinti örök életet szerettem volna elkerülni saját gyerekkori rossz emlékek miatt.
Nekem a drága jó imádott nagyim nagyon vallásos volt, és ő elhintette nekem ezt az örök életet, és én meg elhittem neki sokáig. Azután meg elég nagy pofánvágásként ért, hogy ez azért nem egészen így van ám.
Én azon vagyok, hogy mindenben a korához értelmi szintjéhez képest kell elmagyarázni a dolgokat, ha füllenteni is kell, akkor is úgy tegyük, hogyaz ne álljon messze a valóságtól. Később meg ha rátalál valamilyen vallásra, majd akkor úgy értelmezi az élet-halál kérdést, ahogy akarja.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 12, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez nekem teljesen szimpatikus, én is hasonlóan gondoltam, ha egyszer majd már akkorák lesznek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 12, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na szóval, itt vagyok végre! Wink

Tehát nálunk is az a felállás volt, hogy az elmúlt években elég sok hozzátartozó halt meg, sajnos. Persze valahogyan tudatni kellett a gyerekkel, hogy miért nem találkozunk vele, meg hát temetőbe is járunk, és ott miért van és ki van.. Tehát teli volt kérdésekkel a gyerek.
Az alap az volt, hogy nem hazudunk (nagyot) a gyereknek. Tehát amikor kéredzte, hogy hol van XY, én mondtam, hát meghalt.
Kérdés miért?? Ekkor is őszintén megmondtuk, hogy nagyon öreg vagy beteg volt. baleset még nem történt, de azt is elmondtuk volna. Körüljártuk, hogy ez azt jelenti, hogy nem él tovább, olyan mintha elaludnánk, és nem kelünk fel többet. Kicsit dilis ez így, dehát akinek mondtuk 5 éves volt.
Ezt eddig meg is értette a gyerek. Ezután jött a fel fog kelni kérdés.Még ekkor is őszintén válaszoltuk, hogy bizony a sírból sajnos nem kel már fel senki. Azután jött az, hogy Ti is meg fogtok halni, és mikor? Hát itt jött megint, hogy igen, mindenki meghal egyszer, de az még nem most lesz, hanem későn, amikor már nagyon öregek leszünk. És persze ő is meg fog halni, de nem most hanem amikor öreg lesz, mert mindenki meghal.
A betegség miatt nem hal meg mindenki csak az, aki nagyon beteg, és olyan betegsége van, amit nem lehet meggyógyítani. Ezt a részt azonban eléggé körül kellett járni, mivel ez azért félelmetes volt neki. De meggyőztük, hogy nagyon kevés olyan betegség van, amit nem lehet gyógyítani, és ezeknek vannak tüneteik, amiket lehet észlelni, és ha időben észrevesszük, akkor van rá orvosság. Ezt is megértette, bár kellett hozzá néhány hónap. Mindig kérdezgette, és én nem küldtem el sosem, ahnem partnerként kezeltem.
Még volt egy téma, az hogy hol vannak azok, akik meghaltak. Hát egy részük a föld alatt. Éppen a halál-téma idején néztük meg a Mackótestvért, ebben úgy volt, hogy aki meghal, annak a lelke az északi fénybe kerül, és ott vándorol tovább... Mivel nem vagyunk vallásosak, csak megemlítettük, hogy a katolikusok hogyan gondolják, menyország, egyebek. De ő azzal jött, hogy szerinte a dédi is ott van fennt az északi fényben. Mivel ezt elfogadhatónak találtuk, nem ellenkeztünk vele.

Nemrég halt meg az nevelőanyámnak az apukája. Hétfőn temettük el. Ekkor is kérdezte, hogy miért, mondtuk neki, hogy nagyon öreg és nagyon beteg volt már ezért halt meg. Ez tényleg így is volt, kérdeztem tőle, hogy szeretne-e eljönni. Azt mondta, hogy nem, mert nem szeretne ott lenni. Ennyivel el is volt rendezve a dolog.

Meg futottunk egy kört a katolikus mennyország-pokol témában is, de ez éppen csak azért mert ő kérdezte...Az oviban van a csoportban hittanra járó, és ő aztán előadást tartott a témában, persze a kis tudásának megfelelően. Erre kérdezett rá, és megbeszéltük, hogy ez hogyan is van.

"Dióhéjban" ennyi.Vagyis mi így oldottuk meg.

ezután jött a szellemes téma, de az meg más lapra tartozik. Laughing
a helyesírási ellenőrzést most nem ejtem meg, ha nem baj. Embarassed

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 12, 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ok Smile

Érdekel annál is inkább, mert a keresztlányomnak a nagypapája és a másik ágról a dédije is meghalt 1 éven belül. Ő most 8 éves volt. Én másképp beszéltem volna meg vele, mint ahogyan az anyukája és a nagymamája tette, ezért kíváncsi vagyok, ki hogy kezeli azt a nagyon nehéz témát.
Ebben is mint sok mindenben az nyilvánul meg amúgy, ahogy a szülők állnak a témához (félnek tőle, van vmilyen hitük, stb)
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 12, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok! Szerintem délelőttre gondoltam, de hogy melyikre...a tegnapelőttire ha jól emlékszem. a francokat, tényleg délutánt írtam. Na, jól van tényleg leírom majd, csak nem most, mert nagyiknál vagyunk.. De nem késlekedem sokáig tuti...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 12, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni
engem is nagyon érdekelne....

ugye nem hal meg stilusosan ettől a témától a topic?!

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 12, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni,
melyik délutánra gondoltál? Wink Smile
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 10, 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halál. Ez nálunk mostanában van terítéken, délután írok majd róla bővebben. Sziasztok!!!

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 10, 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És a halál ? Azzal mi a helyzet?
Minden életkorban előkerült eddig még nekünk, és most újra itt a téma.
A nagyoknak most olvasom esti mesének Jane Ayres - Változások című könyvét. Ebben egy rákos kislány keres új gazdát Rakéta nevű lovának, mert meg fog halni. Nagyon jó könyv - van mondanivalója! Fejezetről fejezetre közelebb kerül a 2 kislány egymáshoz, és a leendő gazdi kislány a lóhoz, közben sokat beszélgetnek. Tegnap este értünk oda, hogy meghalt az egyik főhős, és még hátra van a tanulságlevonó fejezet - holnap, mert ma Api a mesélő egy másik könyvből. Már tegnap este is beszélgettünk róla, de újabb menetek várhatók.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korina, ez nagyon jó!!! Ma vagytok 1 éves 1 hónapos 1 hetes és 1 naposak. Micsoda nap!!! Smile Sok boldogságot a kis druszánknak - a második neve Dorcinak is Panka (Anna).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dakini - szerintem is nagyon jól leírtad

Ilka - én is megnézem Smile
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocs, interkulturalis.lap.hu-n a legkönnyebb megtalálni

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilka!
Valóban érdekes amit javasoltál..megnéztem!!
Hát igen!! Erre igaz a mondás : Nem vagyunk egyformák..hála istennek!! Smile)))
ilka

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ötödiket lehygatm: hosszú illetve rövid távú gondolkodás

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugyanakkor vannak karaktervonások, amiket meg lehet figyelni egyes népeknél, segít eligazodni, de nem jogosít fel az előítéletekre. Ha érdekel titeket, akkor nézzétek meg a kulturalis.lap.hu-n a Hofstede nevű szociológushoz tartozó linkeket, nagyoin érdekes, hogy milyen dolgokban térnek el anemzetek. Rövidítésül az 5 kategória:

Hatalmi távolság-mennyire tiszteljük a hatalmat
Bizonytalanság-kerülés-mennyire bírja az adott nép a váratlan helyzeteket, mennyire törekszik az állandóságra
Feminitás/Maszkulinitás-inkább a férfias vagy inkább a nőies értékek dominálnak a társadalomban
Kollektivizmus/individualizmus-mennyire az egyén, és mennyire a közösség érdekei a fontosak

Minden országnak van egy-egy indexszáma az egyes kategóriákban- Nagyon érdekes kutatás, ezt szoktam használni, amikor mondjuk egy brit cégnél magyar munkavállalók és a brit vezetés közti konfliktusokat kell megérteni.

Bocs, ha túl szakmai volt, de engem nagyon érdekelt, amikor először találkoztam a témával:)))

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
Mindig olvaslak titeket..ugy érezetm hogy most hogy igy már lehült a hangulat és ujra családias a beszélgetés én is beirogatnék ha nem baj???

Húsvét?: Hümm a csokitojást tojo nyuszi nekem is sok kicsit..meg hát hogyan tojik csokibárányt , csoki csibét a nyuszi??? ..én hamar rájöttem hogy valami bűzlik a jézuskásdiban.mert ha egész nap otthon vagyok akkor hogy is jöhetett be azzal a sok szajréval??? igy hát szépen lassan tudátára ébredtem hogy nincs is semmiféle jézuska aki ajándékfutárként közlekedik egész szenteste! Nem volt tul jó de majd meglátjuk hogyan alakul ki az évek folyamán..nem modom hogy nem csengettyű szóra lépünk majd be aszobába....vagy nem rakunk fészket a nyuszinak hogy hozza az ajándékot vagy amikulásnak nem irunk levelet....csak igazándibol nem akarom hogy csalódjon szerintem annyira nehéz ezt még konkrétan meghatározni hogy mi lesz és mit mondunk majd akkor ha.... a feeleng et megadom de ki tudja hogyan alakul még addig a világ mire a gyermekeem tudatára ébred annak hogy mi is zajlik körülötte....
Mi húsvétkor régen anyukámmal mindig lementünk a körmenetre /templommalszemben lakom/ és utána felmentünk és ettük a finobabbnál finomabb kajákat..de régebben 7körül volt a körmenet most meg már második éve 9kor kezdik...anyukám 4 éve meghalt azóta is folyamatosan egyedül lementem meg tavaly a pankával is de mire mentünk volna ugy bepisilt a drágám hogy fel kellett jönnünk és mire átöltöztettem addigra pont a végét csiptük el.... Smile

Na most jot áradoztam magamrol abba is hagyom..........
szlp napot mindenkinek!!!!
sziasztok
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dakini, ezt szépen megfogalmaztad, én is pont így gondolom. Wink

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Olvasgattalak Benneteket csak eddig még nem szóltam hozzá.
Nagyon jó kis beszélgetés alakult ki itt!!! Razz

A csúfolódás-kategorizálás témához szólnék még hozzá.
Sztem ahogy embereknek, úgy talán a népeknek is vannak bizonyos jellemzőik, persze itt most nagy átlagról beszélünk, de azért talán mégis lehet azt mondani, hogy a németek mondjuk precizek, a spanyolok temperamentumosak stb.
És ha vannak ilyen tulajdonságok, (amik persze nagyon szubjektívek, és mindig fontos tudni, hogy csak a nagy átlagról beszélünk és egyes embereket soha nem szabad ezek miatt be tenni egyik vagy másik fiókba), szóval ha vannak ilyenek, akkor biztos vannak jó és rossz tulajdonságai is.
Mindenkinek vannak gyengéi és erősségei, olyan nincs, hogy csak az egyik van.
Én azt tanítanám meg a gyerekeknek, hogy az a fontos, hogy mindig az erősségekre koncentráljunk, azt próbáljuk megnézni miben jó, hogy az igaz, hogy tojásfeje van, de szép a szeme....megértetni velük, hogy nincs tökéletes ember, mindenkit lehet valamiért csúfolni, ... és szeretni is.
És ugyanígy a népeknél is, nézze meg, hogy miben jók, azt keresse! (...mondom ezt magunknak is!)

A másik még ehhez a csúfolódáshoz.
Az jutott eszembe, hogy ez annyira bent van a gyerekekben, én is nagyon sokat szenvedtem gyerekkoromban ettől, hogy egyeltalán mennyire tudunk mi ebbe beleszólni?
Nem lehet, hogy ennek meg kell lennie?
Hogy ezek amolyan szocializációs tanulási folyamatok?
És annál többet, mint hogy adunk otthon egy íránytűt, azaz elmondjuk a véleményünket, ennél többet úgyse tehetünk és nem is érdemes elvárni?

Pusza Gitta + a mazsolák

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A húsvétnak és a locsolkodásnak semmi köze egymáshoz. A locsolkodás egy régi pogány termékenységvarázslás, csak amikor térítettek I. István korában, meg utána, akkor meghagyták a népnek, hogy a pogány ünnepeiket is megtartsák, csak adtak neki egy kis keresztény körítést is. A termékenységvarázslással van összefüggésben a tojás, a kispipi és a locsolóversek, a barika viszont Jézussal, mert ő volt a Bárány, aki meghalt értünk. És, hogy a nyuszi hogy jött be a képbe, arra már nem emlékszem, biztos azért, mert olyan szapora Smile

A tojásokat nálunk sem tojja a Nyuszi, hanem elrejti. A macskáink szoktak is találkozni vele, amikor a kertünkben ugrándozik Smile Wink

A gyerekeknek is ezt mondom el, ha kérdezik, persze a nyuszit nem buktatom le - Gyuszus már úgyis tudja, nem hülyegyerek ő. De olyan jó ilyet "játszani:) ". Ráadásul még az oviban is beszéltek erről nekik - ráadásul mivel szerb ovi, a szerb szokásokat is ismerik Smile

Szóval nem szoktuk túlragozni - a húsvét egy jó alkalom arra, hogy körbelátogassuk a családot, és együtt legyünk szeretteinkkel. Ráadásul 3 napos ünnep Smile Smile Smile
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És azt, hogy miért van Húsvét? Hogy magyarázzátok?

Sajnos, a locsolókra nekem is be kell majd rendezkednem, de lehet, hogy eleve úgy próbálom elővezetni a csajoknak, hogy reggel korán jönnek a rokonok, aztán eltűzünk kirándulni.

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilka, nálunk vasárnap reggel van. De nem tojik a nyuszi, csak hozza. Szép is lenne, hogy magyaráznám meg a gyereknek, hogy ki tud tojni egy A4-es méretű könyvet?He-he.Smile
Hétfőn meg kénytelen vagyok várni a locsolókat, de szerencsére kevesen jönnek. Már kinőttem a locsolós korból, meg kevés a rokonságban a fiúgyerek.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, a nyúllal teljesne meg vagyok kavarodva. Az, hogy egy ajándékot vagy csokit a nyúl tojik, már nem is említem (ez kb. olyan volt nekem gyerekkoromban, minjt az, hogy a szánkót a Jézuska hozta, erre elég korán felfigyeltem, hogy nem bírja el azt egy csecsemő Shocked Confused ). Plzs a Húsvéttal nagyon mit kezdeni se tudok egyelőre ünnepileg, mi mindig vasárnap ajándékoztunk, és hétfőn ellógtunk a locsolók elől.

Sztetek?

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem csak azrét nicsnen meg, mert átalakult sütimázzá.Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaja Zsuzska Smile - nálunk még mindig megvan a tavalyi nyuszicsokik egy része, de legalább a tavalyelőtti télaók elfogytak már Wink Smile
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyuszi, nálunk is a fűbe rejtegeti a tojglikat (időjárás függvényében persze). Olyankor hazautazunk a szülőkhöz. Csucsu imádja a csokitojásokat keresgélni, de nálunk mivel ugye hétfőn locsolkodás van, és az csokiözönnel jár, Csucsu nem sok csokit kap, hanem inkább valami értelmesebb dolgot, eddig minden évben könyvet kapott, mindig az aktuális érdeklődésének megfelelően.
Hétfőn persze felöltözés, és körbejárják a rokonokat. Ez már családi hagyomány, sokszor gondolkodtunk el róla, hogy nem kéne elmenni valahova pihenni. De a válasz mindig nem. Csucsu nagyon élvezi, és persze hagyomány is. Pénz is szokott jönni, de nálunk ugyanaz az eljárás van, mint Szilviéknél. Egy részét ő osztja be, kap 1-2 új ruhát is belőle, a többi meg megy a számlájára. Annak most még nem örül, de milyen jó lesz majd 18 éves korában megnézni, hogy hoppá itt van a locsolópénz. Laughing
Nálunk a naplementéig nem várunk a húsevéssel. É nalig bírom ki, amíg jól be nem lakhatok a finom füstölt házisonkából, egy kis tojás kíséretében. Laughing

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyúl - gyerekkoromban ugy nem volt "divat" , hogy húsvétkor Jézus Krisztus keresztrefestítésének és feltámadásának ünnepe van. A család összegyűlt a vidéki nagymamánál, és húsvét hétfőn körbelátogattuk a rokonságot. Persze a fiúk locsolkodtak, és kaptak húsvéti tojást, meg csokitojást is, akkoriban pénzt még csak ritkán. És mivel én voltam az egyetlen lányunoka a gyerekek között, én is kaptam, igaz én kisebbeket Smile , de locsolóverset se kellett érte mondanom Smile Szóval olyan nekem nemigen volt, hogy otthon kiöltözve vártam a locsolókat Smile . Persze útközben engem is meglocsoltak a rokonok Smile Közben nagymamám mindenféle finomsággal tömött minket, és alig várta, hogy lemenjen a nap, hogy ő is ehessen húst.
Most is így van nálunk, csak nem 3 napig vagyunk 1 helyen, hanem minden nap máshol. Hála Istennek, még mindig el tudunk menni ehhez a nagymamámhoz, az 1 nap, anyukáméknál a másik, anyóspajti meg a 3. nap. De mostmár nem olyan a húsvét, mint régen, nem az a lényeg, hogy találkozik a család, hanem a locsolópénz Sad . Ami persze nagyon jól tud jönni persze, ebből szoktuk a nagyobb dolgokat venni a gyerekeknek, mint pl. bicikli, de volt már olyan, hogy évközi iskolai kirándulásra mentek belőle, vagy csak betesszük a számlájukra egy részét. Meg van amit ők költhetnek el belőle. Régebben 1-2-szer rájuk bíztuk az elköltést, de rájöttem, hogy kicsik még hozzá, mert minden sz@rra elherdálták.

Az igazi nyuszi mégis itthon jön. Hétfőn általában anyósomhoz megyünk, aki 9 km-re lakik tőlünk, így az itthoni nyuszira is van időnk (időjárástól függően előtte, vagy utána). Elrejtünk az udvaron a virágok között a fűben csokifigurákat, tojásokat, és persze 1-1 kis meglepit is nekik Smile Ez a húsvét fénypontja nálunk Smile Amikor keresik a tojásokat az udvaron Smile És persze ilyenkor is beszélünk Jézusról, de nekik ez természetes.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szilvi, lassan jön a nyúlszezon, előbb utóbb ezt is terítékre tesszük. Laughing

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

genotipus+környezet=fenotipus
ezt még a suliban "verték" belém, igaz állatokkal kapcsolatban, de szerintem az emberekre is igaz Smile
Egymás nélkül mit sem ér Smile , a született tehetség a magyar, de ha nincs a külföldiek pénze és egyéb ösztönző ereje, nem lesz belőle feltaláló Smile

Hol tartunk a Télapóval és a nyúllal ?
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a szomszéd tehenéről nem is beszélve....

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha annyi eszünk lenne össznemzetileg, akkor nem kellene a legtöbb feltalálónak máshol kutatni, szabadalmaztatni stb., mert felismernénk, hogy 1. pénz van benne, 2. lehet valaki sikeres, tehetséges, és nem kell akadályozni mindenáron.

Ebbe az országban, aki jobban áll anyagilag, mint az átlag, máris ki van téve annak, hogy bűnözőnek nézik. Van erre is példa, de tucat másra is. Kismicával egyetértve, össznemzeti önértékelésünk van elég rossz helyen, ezért kell mindig nálunknál nyomorultabbakat szidalmazni (romák, Balkán), a portás-effektus mintájára így forr be a seb az önértékelésen:(((

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvasom, amit írtok, és tényleg van benne valami.
Tényleg elgondoztató, hogy kié is az érdem...A nemzetiségé, vagy azé az országé, ahol adottak a feltételek a feltaláláshoz. Ez hülyén hangzik, de próbálok leegyszerűsíteni. Laughing

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
kismica

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 09:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, érdekes a kategolizálás... Mert persze van alapja akár nők-férfiak esetében is (pl. mi túlbonyolítunk - ők leegyszerűsítenek), de ezeknek nem szabad rossz jelzőkké válni, pláne érvnek a másik ellen...

Hogy mások hogy látnak bennünket... Valahogy úgy érzem, az önértékelésünkkel és az önismeretünkkel van nagy-nagy baj/hiányosság. Ezért különböztetünk meg másokat. Ha mélyen magunkba nézünk, miért lehetünk büszkék? Nem akarok történelmi vitát, csak épp most olvasom a Hold-program történetét, hogy milyen véletleneken múlott egy ilyen emberi teljesítmény is, ugyanígy a nagy magyar történelemben... A feltatálók nagy része (?) magyar. Talán a nemzetisége, mert nem itthon lettek vele nagyok többnyire és innentől már nem ugyanaz, mert pl. Eistein ugye német volt, plusz zsidó, de Genfben dolgozott és aztán Amerikában... Akkor most kié? És van ennek bármi értelme?

A magyan észinvázióról mindig az jut eszembe, h amikor nem estem teherbe, mindig és mindenhol ilyen témába botlottam, mert ez foglalkoztatott...

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ilka

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 08:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De jó, akkor egy témában sikerült azonos nézőpontra jutni, azaz hogy a kategorizálás és egy-két emberrel való tapasztalat alapján történő megítélés vezethezt téves (pozitív vagy negatív) megítéléshez. Hurrrrrrááááá!!!!

Akkor még elsikáljuk a télapót, a nyulat stb. és máris közelebb jutottunk egymáshoz és a bölcsességhez Laughing Tényleg örülök!

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát nagyon remélem, hogy minden a régi lesz. Tudjátok, én szeretem a vitákat, ha építő jellegű, és nem csap át egészen mába. Felőlem jöhet ő is vissza, csak egy kicsit kevesebb szurka-piszka legyen. Wink
Amúgy meg észrevettem én is, hogy szinte minden topicban felbukkan egy-egy ilyen gerjesztő ember, nem lennék meglepődve, ha mindenhol 1 és ugyanaz a személy lenne több nicknév alatt. Confused

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni írta:
Gyorsan szétnéztem, és látom, hogy minden a régi!

Itt igen, de máshol fel-fel bukkan... ennyi öröme legyen az életben, azt kívánom neki.
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Értettem!Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyüjjél csak kedveském itt csak azt zavarják el aki megérdemli Wink Smile
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyorsan szétnéztem, és látom, hogy minden a régi!
Akkor gyüvök majd, jó???? Wink Wink
Persze,csak ha el nem zavartok... Laughing

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szilvi, Ilka, Tyrexa

a spektrumon volt néhány éve egy műsor, amely egy vizsgálatot mutatott be. A lényege az volt, hogy ugye minden nemzetiségről megvannak a sztereotípiák. A vizsgálatban 5 csoportot (angol, svéd, olasz, amerikai, cseh) különböző életszerű helyzetekbe hoztak és a viselkedésüket figyelték. Mondanom sem kell, nem az olaszok bizonyultak a legtemperamentumosabbnak (de hülyén néz ki ez a szó leírva) és a többi... szóval a tipizálás nem vezet sehova. Smile csak az emberi agynak szüksége van rá Smile
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Külföldi téma: nekem egy oszitársam Kanadába ment ki dolgozni, ápolónőnek...Csodálkozott is, hogy pikk-pakk felvették...Kiderült, dolgozott ott a kórházban 2 magyar orvos, és mivel azokkal nagyon meg voltak elégedve, felvették...kb 10éve kinn van, nem is jön már haza... Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szilvi, kicsit leegyszerűsíted azt angolokat:))), mert például a futballban nem ismernek hűvösséget. Pont azt szeretném mondani, hogy ne kategorizáljunk, mert annyira viszonylagos, hogy ki mi alapján és honnan néz másokat.

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Húúúú mi volt itt, remélem, mostmár vége, és Zsuzska is visszajön majd.

külföldiek - Biztos van benne valami Smile Mint már írtam, én egy többnemzetiségű kisvárosban lakom, úgyhogy bőven van lehetőségem más népek habitusát tanulmányozni Smile Minden népnek vannak jellegzetes jó és rossz tulajdonságai egyaránt, így nekünk magyaroknak is, csak ezt mi nem nagyon vesszük észre, mert nekünk ez a természetes, hisz itt nőttünk fel, legtöbben ezt csinálják Smile Az unokatesóm Stuttgartban él (amúgy szegedi) , azt mondja, ott szeretik a magyar munkaerőt, mert azok keményen, megbízhatóan dolgoznak.
De nézzétek meg sok találmány feltalálója is magyar. Az angolokhoz képest (hűvös előkelőség), meg nem nehéz tolongósnak lenni Smile
Vissza az elejére
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na, azért nem válaszoltam, mert le akartam zárni azt a témát...paprikás lett a hangulat Rolling Eyes

most mennem kell ebédet főzni, de ha kész vagyok, jövök Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés