Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
petesejtadományozás- embrióadományozás
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
DettiH

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 29, 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Framo!

Megtennéd, hogy nekem is elküldöd a válaszod priviben? Hasonló cipőben járunk, 5 sikertelen lombik, 40 feletti életkor, és nincs megfelelő életkorú rokon donor.

Válaszod nagyon köszönöm!
Detti
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ilka

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 22, 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia framo,

köszi, hogy írtál!

Hülye voltam, két okból: 1. hogy eddig nem töröltem a postaládám, 2 most töröltem, de véletlenül minden üzenetet, benne a te emailedet.

G. biztosan írt neked az általad megadott címre.

Megtennéd, hogy megint elküldöd nekem a privátba az elérhetőséged?

Nagyon köszi, nagyon várom.

Puszi,
Ildi

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
framo

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 22, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ILKA!!!!!

Megtelt a postaládád, nem tudok üzenni!!!!
A megadott e-mail-re nem kaptam semmilyen levelet, pedig minden nap belépek, és vártam is G. levelét.
Kérlek, h írj, ha ezt olvasod!
köszi
Smile
Vissza az elejére
marycsenge80

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 08, 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

29 éves 2 gyermekes anyuka vagyok. 2007-ben már voltam donor. Szívesen vállalnék egy programot.

marycsenge80@gmail.com
Vissza az elejére
framo

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 04, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem kereskedelem... Smile

"Ki lehet donor?"
http://www.webbeteg.hu/index.p.....omanyozas?

"Jó biznisz a petesejt adományozás"
http://eletmod.transindex.ro/?hir=4899

Én sehol sem olvastam, h "tilos..." Smile

ilka írta:
Sziasztok lányok,

kicsit meglepődtem, hogy itt megy ez a topic, mert egy nagyon jó barátomat minden helyről elküldtek, hogy petesejt-adományozást nem csinálnak, csak egyenesági rokonnal. Akkor hogy lehet itt ezt felajánlani? a barátom írt azoknak emailt, akik itt megadták, de vissza semmi nem jött neki.

Embrio-adományozás is szervkereskedelemnek minősül hivatalos álláspont szerint.

Aki érti és tudja, az írjon nekem egy privát üzenetet. Nagyon szeretnék segíteni a barátainkon, de saját gyerekük már biztosan nem lehet.

Köszi mindenkinek, aki hajlandó írni egy pü-t.

Ilka
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 02, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok,

kicsit meglepődtem, hogy itt megy ez a topic, mert egy nagyon jó barátomat minden helyről elküldtek, hogy petesejt-adományozást nem csinálnak, csak egyenesági rokonnal. Akkor hogy lehet itt ezt felajánlani? a barátom írt azoknak emailt, akik itt megadták, de vissza semmi nem jött neki.

Embrio-adományozás is szervkereskedelemnek minősül hivatalos álláspont szerint.

Aki érti és tudja, az írjon nekem egy privát üzenetet. Nagyon szeretnék segíteni a barátainkon, de saját gyerekük már biztosan nem lehet.

Köszi mindenkinek, aki hajlandó írni egy pü-t.

Ilka

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
móniÁ

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 25, 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
olvasgattam a fórumotokat és azt hiszem kell jeleznem,hogy nekünk van 2 embriónk lefagyaztva Pécsett.mi már nem szándákozunk beültetésre menni.2006 őszén lettek lefagyasztva.nem tudom mi a módja az adományozásnak,az orvosom csak annyit mondott,hogy kell egy lemondó nyilatkozatot írni a kórháznak.ha estleg valakinek szüksége lenne "Rájuk"(megsemmisítettni semmi kép nem akarom) és tudjátok,hogy milyen módon lehet adományozni,kérlek írjatok privit.
üdvözlettel:
Móni

[^]  
Vissza az elejére
gruebedli

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 23, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

31 éves egygyermekes anyuka vagyok, szívesen elvállalok még egy utolsó petesejtadományozást.
Sikersen adományoztam tavaly Forgách Intézetben.
Csak anonim programot szeretnék vállalni, intézetfüggetlenül.
Minden leletem friss, júniusiak.

Szeretettel,
Gruebedli

gruebedli@gmail.com
Vissza az elejére
szemunkfenye

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 12, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szemunk.fenye.akcio@gmail.com

Egészséges, művelt 29 éves 2 gyermekes asszony petesejtet adományozna! Várom jelentkezésedet!!!
Vissza az elejére
napocskavirag

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 16, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csak az előrhetőség maradt le: napocskavirag@gmail.com
Vissza az elejére
napocskavirag

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 16, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

20 évei elején járó 1 gyermekes lány donorságot vállalna.
Vissza az elejére
Dombi

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 09, 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kiszta0811!

Küldtem neked pü.-t. Kérlek olvad el!
Vissza az elejére
Kriszta0811

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 28, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megdöbbenve és elszomorodva olvastam a soraitokat. Én most várom a másodikat és el sem tudom képzelni azt a harcot, amit ti nap, mint nap megvívtok! Mindannyiótoknak kívánom, hogy sikerüljön édesanyává válnia, mert nincsen ennél nagyobb csoda a világon! Amikor elolvastam az írásaitokat, megkérdeztem a kedvesemet, mi a véleménye arról, hogyha megszületett a babánk, szeretnék adni petesejtet. Hiszen ez lehet a legnagyobb fájdalom egy nőnek, hogy nincsen gyermeke. Szerencsére ő is úgy gondolkodik, ahogyan én, így már csak annyit szeretnék kérni, hogy írjátok le, mit jelent petesejtet adni. Mik a feltételei, mivel jár, mit kell csinálni vagy mit nem, hormonok, kezelések...semmit sem tudok erről a folyamatról.

http://hu.fotoalbum.eu/Kriszta0811
Vissza az elejére
derik

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 28, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Látom eléggé kihalt a topik, de hátha valaki bekukkant ide és elolvassa:
32 évesek vagyunk, több éve várunk a babára, A Budai Meddősági Centrumba járunk, és mára bizonyossá vált, hogy petefészek kimerülés miatt nincsnek petesejtjeim, így csak petesejt donorral lehetne kisbabánk. Kérem, ha valaki vállaná a donorságot, vagy ismer valakit aki segítene írjon. Akár ide a fórumra, akár a remenysugar76@freemail.hu címre. Donor lehet minden egészséges 35 év alatti nő, aki már szült. Ha kérdésed lenne írj bátran! Reménykedve várjuk a segítséget, ez az egyetlen esélyünk, hogy kisbabánk lehessen...
Vissza az elejére
Lottel

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 24, 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niki
Válaszoltam.
Vissza az elejére
Lottel

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 23, 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felhozom a "petesejt donoros" fórumok közül ezt az élre, mert a másik már kezdett másról szólni.
Vissza az elejére
Lottel

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 02, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok jelentkezett egyikőtök. Csak azért írom le, mert így az általam említett donor "foglalt".
Vissza az elejére
Lottel

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 02, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az unokahúgom belement. Elmagyaráztam neki mindent nagyjából. Tisztában van a dolgokkal és hála ellenében segít.
Most még fogamzásgátlót szed, pénteken veszi be az utolsó tablettát. Jövőhéten megjön neki. Szeretné mihamarabb elkezdeni!
A többit priviben írom. (Nem fog visszalépni! Elmondtam, ha kételkedik akkor bele se kezdjen. Ő biztos ebben.)
Vissza az elejére
Lottel

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 02, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jajj még annyit, hogy Pestre tudna feljönni. Mivel dolgozik ezért jó lenne tudni mennyiszer kell átlagosan egy hónapban.
Nem mondom addig 100 %-ra amíg vissza nem hív.
Ma vagy holnap tudok választ mondani.
Vissza az elejére
Lottel

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 02, 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helina
Én már beszéltem ma az unokahúgommal, de neki is meg kell beszélnie a férjével, de ő benne lenne, viszont mint írtam nehéz helyzetben vannak és erre konkrét elképzelésük van, hogyan kaphatnának segítséget. (madárnyelven)
Vissza az elejére
helina

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 02, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lottel!
Minden tisztelet a segítőkészségetekért!
Mikor derül ki, hogy az unokahugod hogyan dönt?

Ha ezen az oldalon olvasgatsz, itt is sok infót kapsz a stimulációról, '+, -' egyaránt van. Pl: a 19, 28, vagy 36-os hozzászólásban. Nem egyszerű a dolog, de én oly nagy veszélyét sem látom. És nem azért, mert ezen az oldalon állok, hanem, mert átéltem én is többször. Én egy kicsit híztam a hormonoktól.
De a fórum egyéb rovataiban mindent meg lehet tudni róla.
A következő leírást egy hozzászólásból másolom:
"1. Long protokoll (2 cikluson keresztül kapsz gyógyit+szurit)
2. short protokoll (1 cikluson keresztül kapsz gyógyit+szurit)
3. Antagonista protokoll (1 cikluson keresztül kapsz gyógyit+szurit)

De, hogy te melyiket kapod az az eredményeditől (hormon) függ.

Én antagonistát kaptam.
Ez azt jelenti, hogy a ciklus 2/3. napján indul a stimu.
Menopur nevű szurit kaptam változó mennyiségben. A legtöbb napi 2 szuri volt, de volt olyan alkalom is, hogy nem kellett egyet sem szúrnom.
Majd a ciklus 8. napjától Orgalutran szurit kaptam.
A ciklus 12/13. napján *** szuri, ami a tüsző repedést segíti elő.
A ciklus 14/15. napján Petesejt leszívás (punkció), aznap megtermékenyítés. Erre 2-3 napra visszaültetés (ET-embrió-transzfer)
A stimuláció első napjától eredmény hírdetésig 1/2 szem bromocriptin+1/2 szem prednisolon
Az ET-t követően 3x2 Utrogestan hüvelykúp.
Ja, a stimu alatt és a megelőző 2 hónapban: Elevit 1x1, Magne B6 2x1, Cetebe 1x1.
Ez összegszerűen kb. 100 ezerbe került."

Utazni is sokszor kell, a szurikat magának kell beadni, általában, de ez naon egyszerű. Hol lakik az unokahúgod? Csak azért kérdem, mert pl. én most Debrecenbe járok, nem Bpestre. De az ország több pontján is van ilyen intézet.
Vissza az elejére
Lottel

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 02, 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Én nem akarok senkit hitegetni. Nem is rólam van szó. Van egy unogahúgom, aki vidéki (város)és gondoltam megpróbálom rábeszélni erre, mert most nehéz helyzetben vannak.
Én saját magam inszemináción estem át ezért azt el tudom neki mondani hogy megy, de a kérdésem az lenne, hogy neki esetlegesen mennyiszer kellene felutaznia Budapestre, hogy ez az egész lebonyolódjon, illetve mit tud megcsináltatni vidéken?

Ő 27 éves. Van már egy gyermeke és teljesen egészséges. (ráadásul szép is, legalábbis szerintem).

Lányok nem akarok senkit bátorítani, hogy biztosan ő lesz az "embere". Nagyon rég óta olvasgatlak titeket (most mi is babát szeretnénk ezért nem én ajánlom fel a segítségemet). Mindenesetre én megpróbálom rábeszélni, de ahoz kellenének ezek az információk.
Vissza az elejére
csumi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 01, 08:48    Hozzászólás témája: donor Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Még mindég nagyon várom a donort aki segítene,hogy babánk lehessen!Szeretném tőletek kérdezni,hogyvan-e olyan aki már túl van a donoros beültetésen és minden simán ment az elejétől fogva?Sajnos nagyon elkeserítő,hogy sokan kihasználják a szorúlt helyzetünket,tisztelet a kivételnek,és csak szórakozásból jelentkeznek.Sajnos már én is többször beleéltem magamat,hogy végre jelentkezett valaki és reményt adott.Többszöri levél válltás után meg se szó,se beszéd,ahogy jött úgy el is tünt!Pedig ennek a "segítségnek"elég borsos árat szabnak!Sajnos csak hallomásból tudom,hogy van akinek önzetlenségből,és emberségből jelentkezett egy hölgy és már folyamatban vannak a dolgok.Én már annak örülnék ha olyan is jelentkezne aki megkéri az árát,de nem gondolja meg magát és végig viszi az igéretét.Nagyon várom annak a donornak a jelentkezését aki komolyan gondolja a segítséget és végig viszi a dolgot!Borzasztó ez a várakozás,tehetetlenség és ráadásul a környezetünkben mindenkinek babája születik.Kifelé örülök neki,de a szívem majd meg szakad amikor mondják,hogy nektek is sikerülni fog.Sajnos ezt az mondja akinél nincs semmi probléma,és szinte elsőre sikerült.Kérem segítsen valaki,mert én már azon a ponton vagyok,hogy ennyi év után feladom.Borzasztó nehéz ezt leírni,de már fogy az erőm,annyit reménykedtem!
Mindenkinek sok sikert!Várjuk a segítséget!
Csumi
Vissza az elejére
helina

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 26, 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók!
Nekem is petesejt kellene sürgősen!
Több sikertelen próbálkozás után kétségbeestem, depressziós lettem, elfásultam, múltak az évek, 40 lettem, és nemrég kiderült, így lehetne még gyermekem!!!!!
Nagyon hálásak lennénk!!!!
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 22, 09:08    Hozzászólás témája: petesejtadományozás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Manóó!

örülök, hogy látlak!
Most úgy tűnik, hogy végre én is azt mondhatom, hogy valami történik,hiszen egy kedves lány személyében sikerült donort találnom,most már csak az orvosomon múlik minden!
Bizakodom,de még nem akarom elkiabálni!
Paris
Vissza az elejére
Manóó

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 21, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csumi,ha donorsejtel vállaltok babát, akkor nem számít hogy hány éves vagy. mert a petesejt ugyis 35 éves nőtől lehet maximum...tehát csak fiatalabb nőtől kaphatsz. Emiatt ne idegeskedj.

Nekem van donorom. a doktor kérdezte felajánljuk e a fele petemennyiséget más részére.... nemet mondtunk. és tudom hogy ez önző dolog, de nem tudhatjuk hogy a leszívottak közül pont melyik az a három ami a legszebb...mi van ha pont nem nálunk marad.... szóval ebből a megfonolásból nem engedtük. persze mint kiderült nem is lett volna lehetőség rá, mivel összesen sikerült három tehát nem volt min osztozkodni..((((

Kívánom hogy találjatok valakit. Irj mindenféle topicba, és főleg babás, anyás, topicokba...
Vissza az elejére
csumi

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 20, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Még mindig keresem a donort aki segítene!Kérdezném tőletek,hogy sikerült már valakinek?Olyan elkeserítő,hogy fogy az időnk és alig van jelentkező a segítség nyujtásra.Én 38 éves vagyok és nekem nagyon fogy az időm!Ha valaki tud valami megoldást írjon!Én belemennék abba is ha valakivel kózósen találnánk donort és mind a kettőnknek jutna petesejt.Szerintem ilyen esetben kár fagyasztani mert sajnos nem nagyon szokott sikerülni fagyasztotból,vagyis én nem ismerek olyat akinek sikerült abból.Sajnos nekünk is a 8 fagyasztottból csak 3 élte túl és az sem sikerült.Lelki beteg voltam a tóbbi miatt.

Nagyon várom a segítséget,és üdv mindenkinek!
Csumi !
Vissza az elejére
makramé

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 06, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kati! Embrióm van.
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 06, 11:26    Hozzászólás témája: üzi Hozzászólás az előzmény idézésével

Makramé!

Írtam neked pü-t!
Judit(paris)
Vissza az elejére
Takács Katalin

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 06, 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ebriód van, vagy csak petesejted?
Mert én petesejtet keresek, a férjem spermái jók.

Előre is köszi a választ: Kati
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
makramé

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 05, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem van két fagyibabám.... mostantól fizetős a fagyasztás, nincs rá keretünk. Anyukát keresek nekik.
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 27, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kérlek segítsetek!
Donort keresek!
Paris
Vissza az elejére
Takács Katalin

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 12, 13:08    Hozzászólás témája: Petesejtdonor Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, sajnos én is petesejtdonorra szorulok, ezért örömmel venném, ha valaki tudna ötletet adni arra, hogy hol szerezhetnénk.

Szívességeteket előre is köszi:
Kati
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 10, 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Framo!

Boldoggá tennél, ha segítenél!
Írtam püt!Légyszi olvasd el!
Szia !
Paris
Vissza az elejére
framo

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 10, 00:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hi!
lásd. "donor" téma
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 03, 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Még mindig petesejtdonort keresek!
Kérlek,segítsetek!
Aki lenne donor,jelentkezzen(részleteket megbeszéljük,minden megoldás érdekel)!
Aki ismer olyan hölgyet aki donor lenne,ő is jelezzen!
Várlak!!!
Paris
Vissza az elejére
s.petra

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 26, 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örülök hogy rátaláltam erre az oldalra, sajnos én is ebben a cípőben járok.
29éves létemre korai klimaxot állapítottak meg. Petesejtet már nem termel a szervezetem. Ha petesejtet kapnék valakitől képes lenne a szervezetem még kihordani. Sajnos nekem sincs a petesejt adományozásra alkalmas ismerősöm. Kérlek segítsetek, ha tudtok olyan lehetőséget amerre elindulhatok. Confused
Vissza az elejére
gigaboszi

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 22, 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
Vagyunk, akik tényleg nehezen viseljük el a hormonokat... én végig szédültem, hánytam, mikor kaptam a petesejt érleló szurikat...
sokszor gondoltam, hogy abba hagyom az egészet.... pedig a saját gyerekemért szenvedtem...

Szóval... csak a lényeg... nem olyan leányálom az egész procedúra... még akkor sem, ha biztos a végeredmény...
Ezzel tisztában vannak a donorok?
Áron: 2011.04.12.
Vissza az elejére
vadkörte

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 22, 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyi ünnepeket és BABÁKBAN gazdag boldog új évet kívánok!
Vissza az elejére
vadkörte

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 15, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia bejja és paris!
Írtam nektek pü-t. Most már talán értek a számítógéphez. Ha átment a levél akkor rájöttem hogyan kell pü-t küldeni. D" Sok a diplomám".Bocs mindenkinek. Üdv Vadkörte.
Jó hétvégét mindenkinek.
Vissza az elejére
bejja76

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 13, 00:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csajok!

Az "elbagatelizálás"-ról, semmiféle tapasztalattal nem rendelkezek e téren. A BMC-be csak a kivizsgálások és a diagnózis megállapításáig jártam. Sajnos nekünk nem javasolták a hormonkezelést, nincsenek erre alkalmas petesejtjeim. És részletes tájékoztatás nélkül biztos hogy nem vágnék bele semmiféle kezelésbe, még most sem, pedig továbbra is a legfőbb vágyam hogy a férjemmel közös gyermekünk lehessen. Mindent meg tennék érte! Szerintem mindeggyikünk tisztában hogy ez NEM egyszerű dolog, hosszadalmas és kockázatos és biztos, hogy nem itt elhangzott infók alapján vállalkozik bárki is erre. Ez sokkal nagyobb döntés !
Lehet hogy én másként látom a dolgokat, ne haragudjatok érte!
Vissza az elejére
bejja76

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 13, 00:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Vadkörte!

Én is írtam neked pü.-t és szeretném kérni a segítségedet az elindulásnál a kórházban, mi a menete. Mik az első lépések és Paris kérdésére a válasz engem is érdekelne.
Légyszives segítsél!!
Köszi: B.
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 12, 09:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vadkörte!
Nem tudom, de nálam azt jelzi a postám, hogy nem olvastad a pü-met!Olvastad?(ha igen nem tudom mért így jelenik meg nálam,sőt azt sem tudom mért nem jelent meg a te pü-d???
Paris
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 12, 08:58    Hozzászólás témája: üzi Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Vadkörte!

Sajnos nem kaptam meg a pü-t!
Nem te hívtál véletlenül telcsin?70-es számod van?
Ha igen, majd kereslek,egyelőre mindjárt le fogok merülni,töltőt meg nem hoztam.
Paris
Vissza az elejére
vadkörte

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 11, 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Paris! Írtam neked Pü-t . Remélem sikerült, ha nem akkor írd meg, majd valahogy megpróbálom.Üdv.Vadkörte
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 11, 09:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vadkörte!!!

Privit írtam ,légyszi olvasd el és kérlek segíts abban a kérdésben amit írtam, hiszen láttam, hogy te is a kaáliba jártál és nem egészen értem, hogy az egyik pacienst így, a másikat meg úgy fogadják a donorkérdéssel kapcsolatban, hiszen nekem a dokinő azt mondta, hogy csak hozzátartozó lehet, ti meg csak úgy "besétáltok"?
Ezt ti hogyan oldottátok meg????
Paris
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 10, 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vadkörte!
hát az lehet, hogy a punkció után az ember úgy jön ki, mert igazából van hogy tényleg nem fáj nagyon,
de azt tudni kell, hogy előtte sokszor hetekig injekciókat kell nyomni a hasfalba mindennap a stimuhoz, (ezek az injekciók azért elég lórúgás hormonokkal vannak teli, azt még ugye nem tudjuk, hogy hosszú távon (20-30 év mondjuk) milyen mellékhatással, hiszen nem olyan régóta kezelnek így nőket, mindenesetre nem egy belgyógyásznak meg van róla a véleménye) és maga a beavatkozás is azért húzós, csak ugye átalussza az ember.

Ezt most nem azért írom, hogy elriasszam azokat akik donorjelöltek, de tényleg nem csak pár vérvételről, meg UH-ról van szó, és ezzel tényleg tisztában kell lenni, igaza van Banyácskának.

Én azt gondolom, hogy a mérleg egyik serpenyőjében ez áll, a másikban meg az adni akarás, hiszen vmi olyat adnak a donorok ami nekik van, a másiknak nincs, neki viszont nincs rá szüksége, a másiknak pedig élete legnagyobb boldogságát jelenti...de dönteni neki kell és tudnia kell miről dönt.

pusza Gitta + a pöttömök

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
vadkörte

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 10, 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Banyácska és Nikolette!
Az előző donorom is szívességből vállalta a donorságot ( annak ellenére, hogy mi másképp gondoltuk, és a másodunokatestvére a férjemnek). Az a legnagyobb baj, hogy a média túl dramatizálja ezt a témát. Vannak női magazinok Pl: Nők lapja, Kiskegyed ( mindkettőben olvastam ) amiknek fogalmuk sincsen erről a témáról és írják a barom cikkeket, amit ha egy nő elolvas, jó hogy visszariad mindentől. Volt nekem is 3 éve egy donor jelöltem, aki éppen a Nők lapjában megjelent cikk miatt mondta vissza a kezelést, annak ellenére, hogy a Kaáliban az orvos éppen az ellenkezőjét mondta. Aki tavaly volt donorom, az a műtőből úgy jött ki, hogy az egész nem volt egy nagy szám. de lehet, hogy szerencsés volt. Azóta sincsen neki semmi problémája. Az ő petesejteit nem fogadtam be. Ennyi. Akkor fagyasztott embriókat ültettek be, sikertelenül. Most megpróbálnak összehangolni a donorral, és " élő donoros beültetésem lesz".
Ennek ellenére én valahol megpróbállak megérteni titeket is, hiszen ha nem ilyen cipőben járnék, mint amilyenben most vagyok, lehet másképp gondolnám az egészet. De az élet nem így akarta. Üdv.

A hozzászólás legutóbb vadkörte által 2007, Márc. 17, 12:42-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
bejja76

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 10, 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Vadkörte!

Nagyon szóritunk nektek, majd mesélj hol tartotok!!
Én sem adom fel a keresgélést, reménykedek!
Légyszi ha tudsz, segíts és válaszolj pü-ben.
Köszi szépen!!

B.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés