Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Gyógyító gyógynövények

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Utonjaro

HozzászólásElküldve: 2014, Okt. 09, 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ajánlok nektek egy vitaminbombát így az ősz beköszöntével - kevés pénzből kijön és nagyon finom is ráadásul ( az mellett, hogy egészséges)

Hozzávalók:
3-4 sárgarépa
1 kis cékla
2 alma
1 körte
1 kis darab gyömbér

Ezeket megpucoljuk és kisfokú reszelőn lereszeljük. Megszórjuk őrölt fahéjjal és öntünk rá egy kis hidegen préselt olajat ( hogy a zsírban oldódó vitaminok is hasznosuljanak)

Összekeverjük és már kész is!

Önmagában is lehet fogyasztani vagy "savanyúságként" fő ételek mellé
Próbáljátok ki!

Ennek a címe: gyógyító növények Smile
Littlewood

HozzászólásElküldve: 2014, Máj. 13, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fokhagyma és gyömbér. Annyi mindenre jók, hogy neki sem állok felsorolni, az immunerősítéstől a vérnyomásig. És mindkettő nagyon klassz salátaöntetbe reszelve nyersen.
Marcsuki

HozzászólásElküldve: 2014, Máj. 09, 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezek mind nagyszerű gyógynövények, amelyek segítenek az immunrendszer megerősítésében. Én a kasvirágot, a kurkumát és a ginszenget ismerem. Az ételek elkészítéséhez pedig gyakran használok fokhagymát.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mortensen

HozzászólásElküldve: 2014, Márc. 29, 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én pont most olvastam, hogy a babérlevél nyugtató hatású, én nem is tudtam róla.
Vissza az elejére
Emmyke

HozzászólásElküldve: 2014, Márc. 14, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hajna!

Köszi az infókat, csomó érdekes dolgot írtál Smile
Vissza az elejére
Hajna34

HozzászólásElküldve: 2014, Márc. 07, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gyógynövénymániás vagyok, örömmel olvasok hasznos tippeket ebben a témában.
Amiket én használok:
Citromfű - elalvás, lazulás
cickafarkfű - emésztési problémák, görcsök
palástfű - legjobb női tea, gyermekvállalásban is segít
édeskömény - felpuffadásra
pásztortáska - külső-belső vérzéscsökkentő
medveszőlő - felfázást 2 nap alatt megszünteti

Bár nem kifejezetten gyógynövény, de azért leírom.
Nemrég jártam természetgyógyásznál és tőle hallottam a zöldárpa italporról. Vitalizáló és tele van vitaminokkal, nekem komplex B vitamin hiányom volt, jah és energetizál is. 100 %-ba természetes. Persze első alkalommal zabfűvet vettem helyette, amit nem bántam meg, azt is iszom azóta, az szorongásra, nyugtató hatású és vértisztító hatású.
Remélem tudtam segíteni.
Vissza az elejére
Bobo16

HozzászólásElküldve: 2014, Márc. 02, 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felkeltette az érdeklődésemet ez a kurkuma, úgyhogy kipróbáltam és tényleg nagyon érdekes íze van. Csirkesalátát csináltam vele és nagyon jó lett! És ezek szerint egészséges is Smile
Mortensen, a csipkebogyó nálam is kedvenc!
Vissza az elejére
Emmyke

HozzászólásElküldve: 2014, Feb. 20, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
A kakukkfű, homoktövis, bodza, gyömbér jó immunerősítő növény, persze ezen kívül még biztos sok gyógynövény van ami jó erre, most elsőre ezek jutottak az eszembe Smile
Vissza az elejére
Mortensen

HozzászólásElküldve: 2014, Feb. 16, 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is nagy gyógynövényrajongó vagyok. Kedvencem a csipkebogyó. Érdekelne milyen immunerősítő növényeket ismertek még?
Vissza az elejére
Emmyke

HozzászólásElküldve: 2014, Feb. 09, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ízét nehezen tudom leírni, picit kesernyés, borsos, különleges íze van. Nagyon egészséges, erősíti az immunrendszert, ízületeknek, csontoknak is jó.
Vissza az elejére
Bobo16

HozzászólásElküldve: 2014, Feb. 04, 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Huha, a kurkumát nem nagyon ismerem. Mire jó? És milyen az íze?
Vissza az elejére
Emmyke

HozzászólásElküldve: 2014, Jan. 28, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A citromfüvet én is szeretem, esténként lefekvés előtt szoktam inni egy csészével. Smile
Én mostanában a fűszernövényekkel ismerkedem. Nagyon szeretem például a kurkumát, bazsalikomot, rozmaringot. Ha tehetem ezekkel főzök.
Vissza az elejére
Bobo16

HozzászólásElküldve: 2014, Jan. 24, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halihó!

Én nagyon tudom ajánlani a citromfű teát, ha egy kis nyugalomra vágynál. Nagyon jól ellazít. Te milyen gyógynövényeket használsz?
Vissza az elejére
Emmyke

HozzászólásElküldve: 2014, Jan. 17, 11:11    Hozzászólás témája: Gyógyító gyógynövények Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mostanában többet foglalkozom az egészséges életmóddal, főleg a gyógynövények érdekelnek. Ha valakinek vannak tippjei milyen gyógynövényt érdemes használni (immunrendszer erősítése, jó közérzet céljából), akár főzéshez, teákhoz, szépségápoláshoz, ossza meg velem. Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés