Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Mentsük meg a MAGYAR TÉVÉN a TV MACIT.

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
dorka2

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 16, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Igen tegnap este én is láttam a TV macit, nagyon örültünk neki.
Razz
Szép Napot Mindenkinek!
Dorka

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 16, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg? Nem is néztem, mondjuk nem is voltunk tv közelben.
Ez jó hír, nagyon. Laughing

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 16, 09:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

!
tegnap este a mtv 2 -őn volt este 7kor a tévémaci!!!!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 13, 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dorka, minket zavar, de, h csak ennyiőnket, akkor tényleg kevés az esély a megmentésre. Hátha lehetne a Filmmúzeumon?

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dorka2

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 09, 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sajnálom, hogy ennyire nem értint senkit se az Esti Mackó problémája Crying or Very sad
Én úgy gondolom mindent megpróbáltam az ügy érdekében.
Sziasztok
Dorka

[^]  
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 23:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is én is

Hát hogy is mondjam az anyukámék csempéjén még mindig ki van ragasztva mozaikból a tv Maci és tényleg a régi mesék mint a vuk is sokkal értelmesebb mint a maiak Exclamation Laughing

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Zselykemami

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm Korina!
[^]  
[^]  
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

DETTÓ!!!
Utólag Is grazulálok a gyönyörű manódhoz!!
Olvasgattalak ám a nyáriaknál.... Wink
Zselykemami

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korina: az is nagyon jó volt!!! Emlékszem minden este ott bukdácsoltam, csináltam a gyakorlatokat és apuval hatalmasakat nevettünk(mindig is béna voltam tornából... Embarassed ) Laughing
[^]  
[^]  
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát igen...TV MACI!!
Cuki dolog volt és nagy kár hogy megöli a modern mese....én is ezen nöttem fel... és sajnálom!
Amúgy egy nagyon kedves ismerősöm a tv1nél dolgozik ha gondoljátok megkérdem tőle háthha kideriti hogy miért vették le a szinröl szegény fülest!
Amugy lehet hogy kinevettek de én hiánolom az esti tornát.......
Egy kis mozgás senkinek sem árt.....
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Mindenki!
Mindenkinek igaza van és mégsem.
Zselykemami és Dorka egyetértek veletek, mert tényleg értékes volt a Tv Maci.
Orsi, Neked is igazad van, hogy nem kell annyi tévét nézni. De felhívnám a figyelmedet arra, hogy míg a Te gyermekeid eleve 2-en vannak, így jobban elvannak egymással, gondolom én laikus, mivel nincsenek ikreim. De itt egyedül voltak a nagyobb gyerekek, akik már jóval idősebbek.
És, sajnos nekem sem volt mindig időm vele játszani, mert haladni kellett az otthoni munkákkal, és 3 műszakos munkarendben dolgozó apukának nappal is kellett pihennie.Nálunk is hanyagolva volt a tévé egy ideig, de ahogy nőtt a gyerek, igénye volt a tv mesékre, és nem is nézte sokáig. Emellett van minden este mesélés könyvből a mai napig is, meg diázás is megy. Társasjáték is meg sok- sok fejlesztő játék stb.De nálatok is eljön majd az az időszak, amikor már nem tudod csak úgy megtiltani,vagy befolyásolni azt, hogy leüljenek a tv elé a gyermekeid. És akkor már nem lesz mindegy Neked sem, hogy mi lesz a választék.

Szóval ezzel senki pártjára nem szeretnék állni, de tényleg ahány szülő, annyiféle szokás. És ugyebár mindenkinek megvan a maga véleménye erről. Az én véleményem az, hogy eléjön minden gyermek idejében az a kor, amikor már nem lesz elég, ha azt monjuk neki, hogy nem jó a tévé.

A tv macit én is sajnálom, meg a jó régi meséket, mert azokban tényleg volt tanulság és értelmes történetük volt.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zselykemami írta:
Ja, ezektől a vad angyaltól, meg esmeraldától már hullik a hajam...és sajnos nem tudtam a lányomat eltiltani tőle... Embarassed lehet, keményebben fel kellett volna lépnem, de egyszerűen nem ment... Embarassed

hát nem tudom... ha valamiről megvan a véleményem tuti nem nézik a fiaim. ilyet meg aztán végképp nem.

én nem értem - nem vagyok annyival fiatalabb-, de mi megvagyunk TV nélkül is. Megfőzök 2 db kétévessel, és akkor sem játszanak, hanem segítenek, lassabban megy, de jó program, kivasalunk és kitakarítunk együtt.

nyugalom meg van, amikor alszanak...

de a topik igazán a TV maciról szólt és nem a TV nézési szokásokról.
A TV maci jó dolog volt, de én még mindig fenntartom, hogy lehet élni nélküle.
Mi elég kis helyen élünk.
Vissza az elejére
Zselykemami

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Természetesen én sem szeretnék vitát!!! Laughing Laughing Laughing
Csak a véleményemet írtam le...Én 31 éves vagyok...úgy látszik a korunkból adódik az azonos vélemény....hiszen mi ezeken nőttünk fel! Laughing

Ja, ezektől a vad angyaltól, meg esmeraldától már hullik a hajam...és sajnos nem tudtam a lányomat eltiltani tőle... Embarassed lehet, keményebben fel kellett volna lépnem, de egyszerűen nem ment... Embarassed
[^]  
[^]  
Vissza az elejére
dorka2

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Igaziból én nem vitatkozni szeretnék, mert azzal nem oldunk meg semmit, de nagyon jó volt olvasni, hogy valaki hasonlóan látja a dolgokat!
Vannak dolgok, amiket megszokott, megszeretett az ember hosszú évek során.
Az esti Mackó mindig is olyan volt az életemben (33 éves vagyok) egy 10 perc nyugalom a nap végén. Még emlékszem a régi TV mackóra is, könyv is van belőle. Sőt még a TV tornára is emlékszem, szerintem az is jó volt.
Nem vagyok maradi, de úgy gondolom a sok sorozat mellet a 15 perces TV Maci is elfér.
További szép estét Kívánok!
Dorka

[^]  
Vissza az elejére
Zselykemami

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet mesélni, meg diát is vetíteni...de valamikor ebédet is kell főzni, meg porszívózni stb. Én amíg gyorsan elvégeztem a legsürgetőbb dolgaimat otthon, addig ültettem le a tv elé a gyereket...Mert az én nagylányom egyedül nem játszott a szobájában, de a tv -t gúvadt szemmel nézte...nem kellett félpercenként ránéznem, hogy éppen a szekrény tetején ugrál-e stb. Tudtam, hogy ül és nézi a mesét...
[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Zselykemami

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dorka2: én veled értek egyet! Laughing Embarassed
Én visszasírom a régi , tündéri meséket!!! Frakk, Magyar népmesék, Moha és Páfrány, Vuk, Kockás fülű nyúl, Futrinka utca lakói stb...
A férjemmel éppen a napokban kezdtem letöltetni ezeket, kiírjuk cd-re a zenéjüket, a meséket pedig dvd-re, ha már Zsezsim akkora lesz, hogy tudja nézni, akkor inkább ezeket nézze, mint a ma divatos, idióta meséket!!!
A nagyobbik lányom mikor mesenézős korban volt, mindig cirkuszoltam vele, mert olyan meséket nézett, amiben ki sem tudtam nézni, hogy mik is a szereplők!!! Shocked Evil or Very Mad Aztán vettünk videót- és elkezdtem normális kazettákat venni. (mármint rendes meséket)
Most abban a szerencsés helyzetben vagyunk már, hogy van dvd lejátszó, laptop, internet...tudunk válogatni a mesékben...
De való igaz, hogy ez nem mindenhol van így...egy kis falucskában lehet, hogy a tv az egyetlen szórakozás, kb 3-4 csatornával...ott szükség lenne a régi mesék sugárzására!!! Laughing És a MTV1 mindenhol fogható... Laughing

Orsi: valóban tudja az ember szabályozni a mesenézést...vagyis tudná...én nem tudtam...bekapcsoltam Ancsinak a mesét, kimentem pld a konyhába, de mire visszamentem már a gyagya mesére átkapcsolt! Embarassed
[^]  
[^]  
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én annyira nem vagyok TV központú, szóval nehezen értem meg, hogy miért ilyen fontos ez.
Lehet mesélni, lehet diát vetíteni.

az meg, hogy volt... volt Very Happy a világ változik Smile
Vissza az elejére
dorka2

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Orsi!

Egyet értek veled, hogy én szabályozom a gyereket, hogy mennyit nézi a televíziót.
Igaziból engem a tett zavar. ESTI mese az MTV-n mióta világ a világ van.
A mini maxon néha olyan lehetetlen mese van, hogy na, és azokra is kell gondolni, ahol nincs kábel TV.
A magyar tv közszolgálati TV a mi pénzünkön, ennyi jár a gyermekeknek szerintem.

Sziasztok Dorka

[^]  
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

azt, hogy mennyit van a gyerek a TV előtt Te szabályozod, ugyanígy azt is, hogy mit néz.
az enyémek a minimaxot is csak 15 percig nézik max.
nem kell hagyni, hogy ott üljön.
Vissza az elejére
dorka2

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 19:40    Hozzászólás témája: Mentsük meg a MAGYAR TÉVÉN a TV MACIT. Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Mindenkinek!

Napok óta próbálom megvígasztalni a 3,5 éves kislányomat, nincs TV MACI.
Mióta eszemet tudom mindig volt TV MACI.
Szerintem sokkal értelmesebb mesék voltak mint a mini maxon.
Nem éjjel nappal ment, lefekvés előtt negyed óra volt.
Mert gondolom senkinek se célja, hogy egész este a gyerek a TV előtt üljön.

Fojunk össze a TV Maci érdekében. Hívjuk fe az MTV és kérjük az Esti Makcót vissza. tel:06/1 331-9799
Vagy talán Ő is részt vett a TV székház elleni kődobálásban, és büntibe van?

Köszönöm a segítséget
Dorka

Ugya Ti is szeretitek a TV MAcit, hisz ezen nőttünk fel Laughing

[^]  
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés