Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Családi költségvetés

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
okosboltok

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 09, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gondolkodtatok már azon, hogy miért van az, hogy mindenre más és más, egészségre és környezetre ártalmas, valamint drága vegyszert használunk az alapján, hogy mit mond a nagy színes doboz, vagy az áruház polcain melyik flakon néz ki a legjobban? A legjobb az egészben, hogy ezeknek az árába beépítve kifizetjük annak a költségét, hogy meggyózzenek minket, hogy ezeket vegyük. Ördögi kör, tömjük a külföldi multik zsebét, és valljuk be póriasan - közben szép lassan éhen halunk. De vajon van más választásunk? Van bizony, csak ezt nem reklámozzák a tévében, mert a pénzgyűjtőknek ez nem érdeke.

Nekem van hatékony módszerem a családi költségvetés csökkentésére, teljesen hétköznapi dolgokkal: olcsóbban mosok, fűtök és takaríŧok, a következő lépcső hogy a saját tiszta vizemet fogom inni, aminek az árát szépen lassan kitermelik a megtakarításaim. (Láttátok már, hogy mit iszunk meg a csapvízzel és az ásványvízzel?!)

Akit érdekel a dolog, keressen meg priviben, ha tényleg jól jönne némi havi rendszeres költségmegtakarítás, akkor egy kérdést igazán megér a dolog.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
showme79

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 14, 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem van egy olyan ismerős család, aki havi 100e alatt élnek. Szerintem ha 200e-ből gazdálkodhatnának, már milliomosnak éreznék magukat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
montenegro

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 22, 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenkinek van egy jó ötlete erre a témára? én nem tudom sajnos hogyan lehet 130.000ft be osztani úgy hogy ebből 200,000ft kéne kifizetni..Várom a véleményeket és a javaslatokat..
kis.tigris

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 22, 12:56    Hozzászólás témája: Házi költségvetés-nyilvántartó rendszer Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kérlek, töltsétek ki az alábbi, házi költségvetés-nyilvántartó rendszerről készített, 27 kérdésből álló kérdőívet, mely hasznos információszolgáltatás lenne számomra.
Továbbá örömmel venném, ha ismerőseiteknek és családtagjaitoknak is továbbítanátok a linket.

http://spreadsheets.google.com.....OXhaQWc6MA

Köszönöm mindenkinek!
Vissza az elejére
joska61

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 18, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

totya69 írta:
joska61 írta:
Tudom-tudom. Én is csak pár órás reggel okoskodok...
Totya! Mert mindenki reklámoz valamit. Ki weboldalt, ki magát futtatja valamilyen formában. Én is. Én pl az időmet akarom eladni. Írkálok, és már fogy is Smile

Erre meg vanbnak a megfelelő fórumok itt is...
Igen olvastam már a hsz-eid.....

Nyilván, csak jelezni akartam, hogy az, aki pl párt keres magának a neten, az is egyfajta reklámtevékenységet folytat.
Nocsak? Kutakodsz utánam? Smile
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 18, 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

joska61 írta:
Totya! Mert mindenki reklámoz valamit. Ki weboldalt, ki magát futtatja valamilyen formában. Én is. Én pl az időmet akarom eladni. Írkálok, és már fogy is Smile

Erre meg vanbnak a megfelelő fórumok itt is...
Igen olvastam már a hsz-eid.....
joska61

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 17, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja! Hogy a témához is szóljak.
Legjobb spórolás, ha elválsz. Igaz, lesz a gyrektartás, ami új költség, de koránt sem akkora, mint az asszony. Laughing
Vissza az elejére
joska61

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 17, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

totya69 írta:
miért gyanítok mindenhol reklámozást ehh ez má beteges Smile

Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 03, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

miért gyanítok mindenhol reklámozást ehh ez má beteges Smile
kokuszpok2

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 24, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zalipapa írta:
Vicces, 5 évvel ezelőtt szóltam hozzá a témához Smile

Gyerekek, ne hülyéskedjünk már...elemi számtan, négy alapművelet. Tudom, mennyi jön be, tudom mennyi megy ki fixen. A maradékot elosztom annyival, ahány nap van a hónapban. Ennyiből kell megoldanom.
Én tizenéve vezetem a költségvetésünket (excel), még statisztikát is csináltam a kiadásainkból, abból meg lehet mondani, milyen típusú kiadások hány százalékát viszik el a havi büdzsének....nem olyan bonyolult ez, mindannyian megtanultunk számolni az iskolában, nem?
Ha mínuszban vagy, akkor fel kell állítani egy sorrendet. Mi az első, a második, és mi az utolsó. Pl. a legelső a rezsi és a kaja, az utolsó a szórakozás, vagy a ruházat. Ki hogy él....Nehogy már egy weblap kelljen ahhoz, hogy valaki beossza a pénzét!

Ott a pont!
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 21, 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért van az, hogy ezt "egy" pasi írta? Smile
A logikus gondolkodásmód ugye-ugy Very Happy
Zalipapa

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 10, 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vicces, 5 évvel ezelőtt szóltam hozzá a témához Smile

Gyerekek, ne hülyéskedjünk már...elemi számtan, négy alapművelet. Tudom, mennyi jön be, tudom mennyi megy ki fixen. A maradékot elosztom annyival, ahány nap van a hónapban. Ennyiből kell megoldanom.
Én tizenéve vezetem a költségvetésünket (excel), még statisztikát is csináltam a kiadásainkból, abból meg lehet mondani, milyen típusú kiadások hány százalékát viszik el a havi büdzsének....nem olyan bonyolult ez, mindannyian megtanultunk számolni az iskolában, nem?
Ha mínuszban vagy, akkor fel kell állítani egy sorrendet. Mi az első, a második, és mi az utolsó. Pl. a legelső a rezsi és a kaja, az utolsó a szórakozás, vagy a ruházat. Ki hogy él....Nehogy már egy weblap kelljen ahhoz, hogy valaki beossza a pénzét!
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 07, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ő, izé ez a témához tartozik? Nem az van, hogy itt a fórumon nem reklámozunk? Főleg nem 1 napos reg. után?
Vissza az elejére
Eljokosan

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 21, 16:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

rafkós lány olyan, mint a magyar népmesében az okos leány: hozzászólt meg nem is, reklámozta a weblapot, meg nem is Smile
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 18, 08:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a rafkós leányka most a ... weblapot reklámozta vagy hozzá is akart szólni a témához érdemben? hmm
Vissza az elejére
Penzgyik

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 23, 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

En is tanulom a dolgot, es kozben kiirom magambol. Szerintem ket dolgot erdemes itt tenni:
1. Csokkenteni a kiadasokat
2. Novelni a beveteleket.

A 10%-os fizetes adas magunknak a honap elejen mindenkepp jo otlet. Ezt a penzt tegyetek kulon szamlara, es ne nyuljatok hozza.

Ha tudtok, fizessetek keszpenzzel mindenhol, es csak annyi penzzel a penztarcatokban menjetek boltba, amennyit el szeretnetek maximum kolteni.

Rengeteg tippet, otletet irok meg a blogomon, folyamatosan, ahogy en is tanulom oket. Nem tudom, linket lehet-e ide irni, ha igen, akkor a cime: penzgyik.blog.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kokuszpok2

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 07, 09:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedveseim spórolás! Beosztani, ami van, nem rázni a rongyot a semmire, hó elején nem habzsi-dőzsi-tejbe-vaj, mert hó végén is enni kell. Ja és első mindig a befizetések, számlarendezés miegymás!
Vissza az elejére
AnnaE

HozzászólásElküldve: 2008, Dec. 11, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kekvyrag le a kalappal hogy ennyiből ki tudsz jönni!

Én úgy szoktam faragni a dolgokat, hogy kiszúrtam egy olcsóbb hentesboltot, elmegyek a zöldségesbe is ha kell, nem a szupermarketben veszem meg ezeket. Knyelmesebb lenne, de nem tehetem mert akkor a hús kilója 1200-ba kerül, amíg a hentesnél
950. A havi húsfogyasztásban ez már jól megmutatkozik. Készételeket ritkán veszek, inkább rászánom az időt a molyolásra, pizzát nem rendelek, hanem megveszem a hozzávalókat. Ha rendelném amennyi pasi van itt, 4000 ft is lenne, de ha megveszem a lapot meg a hozzávalókat, feleannyiból kijön.
Sajnos már csak a kaja marad a mai világban ahol szoríthatjuk a szíjat.
Vissza az elejére
mary0318

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 26, 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...hogy őszinte legyek,a kérdés láttán kikerekedett a szemem...Bocsássatok meg igyazán nem szeretnék senkit megbántani,de ha nekem havi 340ezer összejönne,hát biztosan nem panaszkodnék.Egész pontosan a feléből élünk,havi 150-170ezer jön be.Távfűtéses albérletben,egy iskolás és egy pocakban lakó gyermekkel. Sajnos akárhogy próbálom,még sosem sikerült fizetéstől fizetésig gond nélkül kihúzni,maximum a gond mértéke volt változó.
Pl hogy a férjem hó végén nem kapott fizetést,és ezt a főnöke 3,5hónapig játszotta folyamatosan.
Káros szenvedélyek: A férjem dohányzott,kb egy hónappal ezelőttig,akkor letette,remélem végleg.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
kekvyrag

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 21, 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok hát sajna meg lehet élni még kevesebből is mint 200.Mert bár igaz nekünk közel ennyi van havi szinten.De ebből az otp is lemegy 30 000.
A maradék 155 kb.És öten vagyunk rá.Három gyerek két felnőtt.És már nagy fiam 19 éves elhihetitek tudd enni ám.A kicsi meg autista igy ha vásásrlás akor neki majdnem minden megy a kosárba.Csakhogy lehessen vásásrolni is.
Vissza az elejére
pikerics

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 03, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
csatlakozom az előttem szólóhoz, már ha olvassa egyáltalán valaki ezt az oldalt. Sad
pedig most tényleg nagy szükség lenne megosztani a tapasztalatainkat egymással ezekben a zord időkben! (a klassz kis energiaárakra, meg a sok elbocsátásra gondolok)
én tavaly elvesztettem a munkám, de havi 200-ból vidáman kijöttünk. Hozzáteszem:nincs kocsink (pedig de jó lenne!), nincs hitelünk (szerencsére, de panelban lakunk...), elég visszafogottan élünk (csak kicsi dorbéz, de az kell! Smile ,mondjuk a férjem cigizik, meg van három macskánk, de egészen mostanáig nem kellett nagyon számolgatnunk. (ebből eddig sem nagyon tudtunk félretenni, egy-egy váratlan nagyobb kiadás borított mindent)
nincs még gyerekünk, de nagyon szeretnénk
nagyon össze kéne húzni magunkat, hogy ebből az összegből el szeretnénk látni őt (őket) is! és akkor a kocsi! akkor szükség lenne arra is!
szerencsére most megint van munkám, és tudunk előre gondolkozni, de akkor is ki kell dolgozni valamiféle stratégiát, hogy talpon tudjunk maradni!
az ötleteket köszönöm előre is!
Vissza az elejére
gyesmellekes

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 30, 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy leült ez a topik. Pedig nagyon hasznos lenne egymással tapasztalatot cserélni.

Részemről: a szülői házban nem volt alkalmam sem a beosztást, se az önálló vásárlást megtanulni.

Amikor dolgoztam, ma már látom, a magamét rosszul osztottam be. Az elmúlt években - gyed-gyes-megtanultam beosztani a huszonezret a babára meg rám, a többit párom intézi.

Sokat fejlődtem - mindenféle netes csoportok, webkonfik, könyvek, gyakorlatba átültetés, és szépen haladunk a hitellel terhelt házzal, nagyobbik taníttatásával, magunk igényeinek kielégítésével.

Ami még mindig gond: én a részletre vásárlást preferálnám, párom inkább gyűjtöget. Mostanában kezdi megérteni, 40 évesen, ha be akarunk rendezkedni szépen, akkor amit félretenne, abból kéne 2-3 részletet fizetni inkább.
tudatoshaztartas

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 06, 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bár nekem még nincs családom (23 éves vagyok), azonban ötletem van arra, hogyan gazdálkodj! Lehet kicsit furcsán fog hangzani, de először magadnak fizess! Minden hónap elején, fizess magadnak... Ez lehet 100 Ft, 1000 Ft vagy 10.000 Ft-is... a lényeg az, hogy odafigyelj erre... Mint ahogy írtátok is lejjebb, hogy hónap elején dorbézolás, utána meg a nagy rádöbbenés...

Az én módszerem, hogy van 3 dobozom, az egyik a befektetések doboza, a másik a megélhetésé, a harmadik pedig a szórakozásé... Hó elején a befektetések dobozba 20.000 Ft, szórakozásba: 20.000 Ft, a maradék meg a megélhetés...

A tapasztalat: 2 hónapig úgy éreztem, hogy nincs pénzem... Most 1 év után, már be tudom osztani jobban... Megéri kipróbálni!

Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bedina

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 02, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Engem is érdekelne a beosztási tipp. Eddig még kijöttünk abból, amink van, de most kéne egy saját lakhely, mert kinőttük a szolgálatit, nagyobbat meg nem adnak.
És a fizetésünk nem fog nőni Sad

Hogyan tervezitek meg a havi kaját pl?
Stampedli

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 26, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Köszi mind a két választ! Hát igen, nekem is az a sejtésem, hogy valamit elrontunk, mert ennyiből illene kijönni. A nickem nem beszélő név, annyira nem, hogy nálunk nincs se pia, se cigi, se kávé, még talán a csoki a legkárosabb szenvedélyünk. Csak úgy megtetszett a szó... Smile

Amúgy autónk csak 1 van, de annak pl. 8 hónapja nem tudjuk kicseréltetni a törött ajtaját, mert nem tudunk rá félretenni 50 ezret. Azért így is használjuk, havi 2,5 tank megy el rá.

Az a baj, hogy hó elején össze-vissza költünk (mozi, könyv, pizzarendelés és hasonló "dorbézok"), és aztán hó közepe táján észbe kapunk, hogy nagyon leapadt a kassza, de akkor már késő. Nektek van valamilyen beosztási rendszeretek (pl. napi vagy heti keret, vagy más hasonló)? Sokszor próbáltuk már írni a költségeinket és valamiféle kerethez viszonyítani őket, de 1-2 hét múlva mindig elmaradt a beírás valamiért.

Stampedli
Vissza az elejére
timso.1980

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 26, 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Stampedli!

Mi is hárman vagyunk,a férjemmel össz.:250 ezret keresünk. Ebből 80 ezer hitel, 30 ezer rezsi, telefonszámla, pelenka, tápszer, kaja, ruha és még sorolhatnám. Ja, a férjemmel mindketten dohányzunk, de ennek ellenére marad hónap végére is pénzünk, mondjuk félrerakni mi sem tudunk. ha mi 340-ből gazdálkodnánk, tuti havi 40 ezret leraknék. Csak akkor megyek boltba vásárolni, ha már nagyon muszáj, egyébként tudok vásárolni , ha kell, ha nem. De a gyerek az első, én nem baj ha fogyok pár kilót.
Vissza az elejére
Zalipapa

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 26, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZia Stampedli!

Ha csak a nickneved nem beszédes Very Happy , akkor ennyi pénzből bőven ki kell, hogy gyertek. A 340-ből lejön a 70, tehát marad 270. Nyilvánvalóan van egy rezsitek (közüzemi díjak, internet, kábeltévév, telefon, stb...) mondjuk bőven számolva ez legyen 70. Marad 200 ezer. Ha mindketten kocsival jártok, és Bp.-en mozogtak, 20-20 ezernél nem kell, hogy többet tankoljatok egy hónapban, így még mindig marad 160 ennivalóra, ruhákra. 100 ezerből ki lehet jönni, ha nincs extra igényetek, nem jártok étterembe, stb. Marad havi 60 ruhaneműre, meg bármi egyébre, ami nem várt kiadás, szórakozás, ajándék, ünnepek, hirtelen bekrepáló hűtőszekrény, kötelező biztosítás, ilyesmi. Nyilván nem pontosak a számok, amiket írtam.
Fontos, hogy ha impulzusszerűen vásároltok, akkor kétszer, vagy háromszor annyit költötök el, mintha előre megtervezett, célirányos módon vásároltok. Ha van egy beosztás minden hónapban, persze a megfelelő lazasággal együtt, akkor nevetve ki lehet ennyi pénzből jönni.
Ja, meg persze ha egyikőtőknek sincs káros szenvedélye...ital, cigi, szerencsejáték, egyebek.
Hát, remélem segítettem Wink
Vissza az elejére
Stampedli

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 25, 20:36    Hozzászólás témája: Családi költségvetés Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondunk van a családi költségvetéssel, hátha tudtok tanácsot adni... Szerintetek ki kellene jönnünk havi 340 ezer forintból, 70 ezres hiteltörlesztés mellett? Hárman vagyunk a párommal és a 3 éves kisfiúnkkal, és minden hónap végén anyagi gondjaink vannak, sokszor kölcsön is kell kérnünk, félretenni sohasem tudunk. Amúgy értelmiségi házaspár vagyunk és átlagos életet élünk, ritkán megyünk még moziba is, olcsó ruhákat veszünk, stb. Mit rontunk el? Ti milyen rendszer szerint osztjátok be a pénzeteket?

Ági
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés