Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Kanalas gondok!

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
evinene

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 22, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát a fiamnál én is különféle trükköket vetettem be annak idején, hogy egyen a tejem miután elapadt a tápszert csak cukrosan fogadta el nem lehetett átverni de én sohasem erőltettem belé semmit mert akkor kiöklendezte de én szerencsés vagyok mert ő mindig megette a neki elég mennyiséget ja és 15hónaposan vakbélgyuszija is volt na ezek után meg aztán végképp nem erőltetem belé a kaját.
Azóta is ha többet eszik rögtön gyomorrontása lesz főleg az ovis kajáktól
és 30kg lett 5,5évesen .

Mindenkinek szép napot és jó étvágyat a babáknak gyerekeknek Exclamation Exclamation Razz Razz

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 22, 06:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ez elég érsdekes megközelítés. De én sem hagynám a gyerekemet "éhezni".
Nálunk a nagyfiam pontosan ilyen volt, sokféle ételt nem akart elfogadni, volt egy szűk köre a menüknek, amit hajlandó volt megenni. Volt, amit kényszeríteni akartam, hogy egye meg, de 1-2 öklendezés után feladtam. Azután elkerültünk a bölcsibe, és ott megtörtént a csoda. Jankóm egyre több ételt elfogadott, látva, hogy a barátai is esznek. Azután az oviban is folytatódott a javuló tendencia.
Ezzel azért nem azt akarom mondani, hogy akinek válogat a gyereke azküldje bölcsibe, mert ez butaság lenne.
Hanem adni kell egy kis időt a piciknek, és néha bizony trükközni is kell egy keveset. Szóval, ha annyira kis konok a pici, mint nálatok egyyut ketten, én is ugyanezt tettem volna. Nem hiszem, hogy jó megoldás ilyen pici korban a nem kapsz mást módszer. Bár ebben is, mint minden más esetnél megoszlanak a vélemények. Valakinek ez jön be, valakinek meg nem.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
egyutt_ketten

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 22, 06:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hat igen, amikor nincs gond az etkezessel es minden siman megy, amikor a gyermek elfogadja az etelt es nem akar vallogatni akkor minden szep es jo.
De mi van akkor, ha a gyermek nem eszi meg es te azt mondod, ok nincs mas, a gyermek nem eszik es bizony ejszaka ehes es keri e tejet.
Akkor is hagyod orakat sirni?
Mert nekem ez tortent es a 3. ejszaka utan, amikor minden oraban felsirt es tejet kerte, mert napkozben nem fogadta el a neki keszitett etelt es ejszakara mar annyira ehes volt, hogy nem tudott aludni, akkor feladtam es en is keszitettem a tobb fele menut, hatha valamelyiket elfogadja elven.

Es most persze ugyanaz van, es most is valogat es egyaltalaban nem eszik valtozatosan es bizony szenvedek tole es 2 evesen meg mindig nem fogad el nagyon sok etelt.

Igen, tudom, nem helyes 3-4 fele etelt kesziteni...
Azonban ha mar honapokat nem alszol,mert gyermeked ehes es hiaba vannak a nagy elmeletek akkor megcsinalod...

Mindenki maga eszi meg amit megfozott:D
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 23, 07:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee, szia!

Nem konkrétan a te hszedre reagáltam, mert akkor névszerint írtam volna, hanem úgy tűnik, ez a kétféle hozzáállás alakul ki a gyerekhez, a szigorú és az engedékeny, pedig ennek millió árnyalata van, ahogy írtad is. Sokszor bebizonyosodott, hogy a hideg-meleg és korlátozó-megengedő mátrixban a gyerek számára hosszú távon is pozitív szülői viselkedés a meleg-korlátozó.

Puszi,

Ildi

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 22, 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ilka!

Örülök, hogy leírtad a véleményedet te is.
Remélem, hogy nem értettél félre, vagyis inkább, hogy nem írtam félreérthetően.

Természetesen én sem vagyok a szigor mintaképe, pl. nálunk a gyerek szinte mindennel játszhat, szinte bármit elvihet magával, mert amúgy tudom hogy nem szedi szét, tényleg olyan rendes ilyen szempontból, csak pl. ilyenből van egy pár dolog, amit soha nem hagyok, ilyen pl. az olló, a fényképezőgép, gyógyszer, körömlakk, általában oylan dolgok, amikben véletlenül is nagy kárt tud tenni, vagy ami rá veszélyes. De elviheti a telfont, a légycsapót, a dobozokat, újságokat, flakonokat, még a kád dugóját is hagyom neki Embarassed

Az evéssel szerencsére nekünk soha nem volt gondunk ilyen szempontból, Lili azonnal megette a zöldséges ételeket is, magában is, és pl. a natúr joghurtot is egyből megette magában, pedig az ugye merőben más íz, de ha szükséges lett volna, én is így próbálkoztam volna, hogy keverem az ételeket.
Sőt, igazából a bébiételről így szoktunk át a rendes főtt kajára, hogy kevertem a főztömmel, vagy abba belekevertem pl. husit, krumplit, tésztát, stb..
Én sem szoktam éhezni hagyni Lilit, ha nem eszi meg az ebédet, akkor kap tápszert, sőt mostanában mindig szokott kapni ebéd után is, mert most hogy áttértünk a rendes kajára, ebből egyszerre nem eszik meg sokat, néha csak 5-6 falatot.

Én is azonnal ugrani szoktam ha éjjel ébred, és ahogy te is írtad, azért amikor leteszem és nyűgös, hagyni szoktam és 1-2 perc nyüglődés után el is alszik. Ezt már nagyon kitapasztaltam, hogy mikor van az, hogy csak nyűglődik.

Én is következetes próbálok lenni, és bizonyos dolgokat betartatunk vele szigorúan mindketten, de mindemellett annyi szeretetet adunk neki, amennyit csak bírunk.

Szóval remélem nem gondoltad azt, hogy én a szigor szobra vagyok Rolling Eyes

hanee
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 22, 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nehéz már mit hozzátenni a beszélgetéshez, de azt azért fogadjuk el, hogy ha nem értünk egyet, azért még nem kelle kijelenteni, hogy elhúzok. Sok téma van, amiben az emberek nem értenek egyet, én szeretem az ilyen topicokat is. Nagyon tud idegesíteni a megsértődés, ilyenkor el szokott menni a kedvem az irogatástól, hiszen a netközösség lényege csorbul ilyenkor, azaz a véleményszabadság. Na, lapozzunk.

Kicsit egyetértek a szigorúsággal és kicsit nem. Vannak nálunk is keretei a napnak, időpontok, alvás, evés, fürdés, mikor mit esznek stb. de éhen nem hagyok ilyen kicsi babákat, hanem próbálgatom a kajákat. Például a lányok hosszú heteken keresztül csak az édes ízű ételeket ették. Zöldségesre rá se néztek. Próbáltam, elutasították. Egy hét múlva újra, sziotu ugyanaz. Fogtam az almás-krumplis alapot, és abba klezdetem belekevernui a zöldségest egyre nagyobb arányban, és kezdtek hozzászokni az ízéhez. Úgy érzem, hogy következetes vagyok abbabn, hogy sós ízűt is kell enni, de nem úgy, hogy ha nem eszi meg, éhes marad.

Az elalvással ugyanaz. Esti alvásnál hátisimi, puszi és jövök ki, ha nyüglődik hagyom egy darabuig, aztán megyek és újra hátisimi. Ha éjjel felriad, akkor azonnakl ugrok, mert ha szorongásos felriadás, akkor anyára/apára azonnal van szükség.

A vélemények is fontosak, de nem árt néha elolvasni 1-2 szakirodalmat is (sztem Vekerdy az egyik csúcs), és az alapján próbálgatni. Az együttműködés a gyerekkel meg szetme úgy van, hogy vannak elveinkj és elképzeléseink, és azok egy részét elengedjük a férjemmel vagy átalakítjuk, de előtte tudatosan döntünk róla, hogy miért tesszük. Általában azért, mert a két gyerek sem egyforma, és eseztleg egyik se passzol ahhoz, amit kitaláltunk. A merev nevelés nekem nem jön be, amiért általában a csoportojaimba járó embrek kognitívan hálásak szoktak lenni a szülőnek - "Hálás vagyok anyámnak, hogy megtanított az életre", de érzelmileg megsínylették a túlkeménységet is, és esetleg olyan területen jött ki a neurózis, amire nem is gondolt, hogy összefüggésben van a merevséggel.

Mindenesetre nagyon nehéz ipar ez, nekem napról napra több döntési helyzetet jelent szülőnek lenni, és nem az akaratom keresztülvitelét két kilenc kilós emberkén.

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korina Smile
akkor sürgősen cserélj jelszót, mert valaki megtette a Te nevedben.
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 13:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem......... Rolling Eyes
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

úgy érzem, elbeszélünk egymás mellett. mind1.

Korina,
a hozzászólásaidat Te írtad át?
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maryke!! Ha más kifejtheti a véleményét akkor te miért gondolod ugy hogy te nem...??? Amugy igazad van....

hol vannak ahozzászólásaim?????????????
Maryke

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
Dehát egy három hónapos babáról beszélünk Laughing
ő még nem fogja magát földhöz vágni...........és miért kéne megenni a brokolit????,ha nem szeretem.........

Én is következetes próbálok lenni pl az időpontokban, és még sokminden másban de attól még a babómnak is lehet beleszólása.

A lavinát arra írtam, hogy sztem kicsit erőszakosak a tanácsok és egyből keverjük a nevelést a hisztit és mindenmást.........
de bocsi, hogy itt voltam már húúzok is Laughing
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Más
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

de te most a saját véleményeddel ugyanazt csinálod, amit kritizálsz Very Happy Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sz

A hozzászólás legutóbb korina001 által 2006, Júl. 21, 12:12-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maryke írta:
Zizi!
Jó kis lavinát indítottál szegény Crying or Very sad
mindenki milyen okos Laughing
sztem pedig olvasd el ki mit ír, emészd meg, válogasd ki ami közel áll a szívedhez és a babádhoz és hallgass az ösztöneidre Laughing

Szerintem meg akkor lenne szegény, ha a kutya sem reagált volna a felvetésére.
Ha vki kérdez, akkor az a jó, ha vannak akik válaszolnak, nem? Wink
És az meg természetes, hogy mindenki azt írja le, amiben hisz, netalán be is vált a tapasztalatai alapján... Very Happy
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sz

A hozzászólás legutóbb korina001 által 2006, Júl. 21, 12:12-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én egyetértek Orsival, és ez nem csak etetés terén van így, hanem szinte mindenben.

Én el szeretném kerülni, hogy a gyerekem minden nap földhöz vágja magát, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, már csak azért is, mert még elég sok minden nem úgy lesz és jobb ha minél hamarabb megtanulja, mert csak gondja lesz belőle később.

Engem anyukám pont úgy nevelt, hogy mindig az van amit én akarok, és én döntöm el, és ha kérek az úgy van, és ha valami nem tetszett, akkor az nem volt.
Hát meg is lett az eredménye, de ebbe itt nem szeretnék belemenni, de sokat szenvedtem emiatt, már felnőttként.

hanee
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

..........

A hozzászólás legutóbb korina001 által 2006, Júl. 21, 12:16-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maryke írta:
Én VKOrsival egyáltalán nem értek egyett bocsi Embarassed Ő még egy icipici baba aki ismerkedik a világgal az új dolgokkal és mindennel sztem nem itt kezdődik a válogatás körbeugrálás................

én a kövekezetességben hiszek, mert szerintem ez az a pockoknak egyfajta biztonságot és mihez tartást. a születésüktől fogva következetes próbálok velük lenni.
ha az elején hagyom, hogy válogasson nem fogja érteni, hogy 1 évesen miért kell, hogy megegye a brokkolit is, ha előtte anyu mindig adott mást, ha az nem kellett neki.
Vissza az elejére
Maryke

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizi!
Jó kis lavinát indítottál szegény Crying or Very sad
mindenki milyen okos Laughing
sztem pedig olvasd el ki mit ír, emészd meg, válogasd ki ami közel áll a szívedhez és a babádhoz és hallgass az ösztöneidre Laughing

Én VKOrsival egyáltalán nem értek egyett bocsi Embarassed Ő még egy icipici baba aki ismerkedik a világgal az új dolgokkal és mindennel sztem nem itt kezdődik a válogatás körbeugrálás................
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 21, 00:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizi!

Csak egyet lécciléccci fogadj meg, tudom, h baromi nehéz: ne stresszeld magad, hogy keveset eszik, és ne legyen világvége, ha nem eszi meg az előírt-elgondolt adagot. Nem fog éhen halni!
Tesómtól kezdve 2 rokon gyereken át a bnőm fiáig sok negatív példát láttam ezzel kapcsolatban, és amikor ez enyém vmi miatt nem eszik, akkor én is megijedek. De: a fent említett gyerekek (na jó, hugim már nem Smile ) útálják a kajálást, az édességeken kívül semmit nem esznek szívesen, a családokban a mai napig központi téma az evés (mit ettél, Panni, mennyi husit ettél, egyél kenyeret is, stb) halálba szekálják a gyereket, még nekem is rossz érzés egy asztalhoz ülni velük.
Nem azt mondtam, hogy Te ilyen leszel, de kérlek, ne lépj rá erre az útra, észrevétlen tud ennyire elfajulni.

Bízz a lányodban!
Ha érzi, hogy annyit ehet, amennyit ő akar, akkor lehet, hogy az éhsége is megjön és az evés öröm, és nem stresszforrás lesz neki és neked is.
Sok sikert kívánok Nektek! Smile

(és "mellékesen": szerintem inkább tápszert válts, mint a kanalazás, mert a leírtak alapján nem érett még meg a Zsófid a kanalazásra. egy hónap múlva lehet, hogy már másképp állna hozzá.)
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee írta:
Egyetértünk Wink

történelmi pillanat Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyetértünk Wink
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tömören Laughing Laughing

és még azt se felejtsük el, hogy vannak gyerekek, akik nem hízós fajták, ha esznek ha nem...

én továbbra is abban hiszek, hogy azért hallgassunk a gyerekre, különösen, ha ilyen pici és még kevesebbet trükközik Very Happy nem hülyék Exclamation

a másik, amit még le akartam írni. 4 hósan azért már nem kell hetente súlyt mérni... elég 2 hetente, havonta, bőven lehet már benne ingadozás, és nem olyan egyértelműen emelkedő a görbe, mint az első hetekben (amikor akár naponta is lehetett mérni, mert valós növekedést mutatott)
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 19:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi:
Tömören összefoglalva az volt a lényeg, hogy Zizi írt oda, hogy mit tegyen, mert a babája nem eszik meg egy bizonyos mennyiségnél többet, csak ha megtömi. Azt tanácsoltuk páran, hogy ne tömje, én pedig konkrétan azt irtam, amit most is, hogy ezzel mit ér csak el, és ha egyébként gyarapodik a baba, nem indokolt, hogy mindent megegyen, mert egy baba tudja, meddig éhes. Emellett sokat bukott a baba, vagyis Zizi elmondása szerint már-már hányt, amit őszintén szólva nem csodálok akkor, ha tömve van, hiszen megterheli a gyomrát a nagy mennyiség, ráadásul valahol a bukás arra is szolgál, hogy a fölösleg kijön.. Úgy tudom volt vele gastron is, ennek a fejleményeit nem tudom. De ha refluxos is, tutkóra fokozottan nem ajánlott megtömni, sőt inkább többször keveset sűrűbb tápszerből. Más kérdés, hogy refluxnál valóban a rostokban gazdagabb kaja használhat, de erre ott van pl. a Sinlac, a gyümölcs nem oldja meg sajnos, sőt..

Igen, hát utólag mindig okosabb az ember. A mostani fejemmel vártam volna még, bár igazából nálunk ezzel megoldódtak a bukások, de Lili jó étvágyú volt, nem volt és nincs szervi baja és amikor elkezdtük akkor ő nem is gyarapodott, sőt vissza is esett a súlya, szóval nem is tudom, hogy volt-e más választásom Shocked De persze utólag már megszépül ez a kínlódás is, és mostmár várnék még, esetleg tápszert váltanék hasonló helyzetben, még sűrűbbre, és még kipróbálnék pár dolgot. Akkor még a Sinlacot sem ismertem, az akkori doktornő pedig nem ajánlotta, mostmár ismerem azt is, és kapja is egyébként, nagyon szereti.

Igen, gondoltam, hogy anyatejes babáknál mégmásképpebb van ez, csak hát ugye abban nincs tapasztalatom, azt tudom hogy tápszereseknél talán halmozottabban így van, mivel ugye a tápszer mellé ők még sokszor más folyadékot is igényelnek (na itt sem minden baba), míg az anyatejesnél azért a szopizásba beleszámítható a folyadékigény is Smile

Egyébként pontosan ez a tápszerezés egyik nagy csapdája, amibe néhányan beleesnek, hogy várják, hogy megegyen egy mennyiséget a baba, amit ÁLTALÁBAN meghatároznak a szekemberek támpontnak, vagy a dobozra van írva, de ez hülyeség, én ismerek olyat, akinek a fia 1 éves koráig max. 150-eket szopott egyszerre, bármit csinált vele, és olyat is ismerek, akinek a lánya 200-akat is szopizott 3 hósan.. ez annyira, de annyira változó lehet, és hát a tápszer is.
Ráadásul ugye a tápszernél még az is ott van, hogy a tápszer, az mindig egy féle. Sosem változik sem az állaga, sem az összetétele, ha meleg van ha hideg, ha növési szakaszban van a gyerek, ha nem.. legfeljebb az ember tudja változtatni azzal, hogy más arányban keveri (amit meg nem is nagyon szabad). Míg az anyatej a babához viszonyodik, a tápszerezésnél a baba viszonyodik a tápszerhez ilyen szempontból.
Nálunk anno pl. volt olyan tápszer, amiből majdnem duplaannyit evett meg, mint amennyi az előírás volt, és mégsem gyarapodott tőle úgy (ez mondjuk már 6-7 hós korban), ekkor váltottunk. Ez is mutatja, mennyire különbözőek babák és tápszerek is, amit utána kapott abból meg elég volt az előírt.

Nekem annó azt mondta a védőnő, hogy akármennyire keveset eszik, és akármennyit bukik, ha emellett gyarapodik, nincs gond, mert a babák tudják. Persze ezt hiába mondják egy anyának, aki aggódik, tudom mert én is aggódtam, de hát a második gyereknél már okosabb leszek legalább Laughing

hanee
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee Smile
nekem nincs időm olyan topikot olvasni, amiben nem vagyok érintett... így nem tudtam arról, hogy már máshogy gondolod.

amit meg a tápszeres babákra írtál, pont ugyanúgy ígaz ám a szopisok is Very Happy de erről már egyszer írtam, meg itt off is lenne Very Happy

a tömésnek én sem vagyok híve, bár szerencsére az én fiaim jól szoptak és jól ettek, nem válogatósak. persze próbálkozni szoktak, de hát akkor nem esznek Very Happy Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi:
Én akkor sem változtatok a véleményemen, ismerve az előzményeket. A helyzet mindenkinél más. Én is túl korán kezdtem a hozzátápit, ha újra kéne csinálnom még várnék vele. Szerintem olvasd el a tápszeres topicot is.

Számomra az, hogy Ő egy olyan baba, aki annak ellenére, hogy ennyit bukik 4 hós korára megduplázta a súlyát, azt jelenti, hogy teljesen igazam volt abban, amit korábban írtam, hogy márpedig azt a gyereket nem kell tömni és álmában etetni, mert ezzel csak azt éri el Zizi, hogy utálni fog enni, és lám, kissé "túl jól" gyarapodik a baba, mindezek ellenére, akkor nem lehet, hogy talán icipicit igazam van?

Főleg a tápszeres babáknál annyira változó, hogy melyiknek mennyi a szükséglete! Náluk nem lehet így számolni, hogy napi x dl, mert különböző képpen dolgozzák fel a tápanyagokat belőle.

Nekem az 1 éves lányom sem eszik többet egyszerr 180+6-nál.

Viszont Zizi örömmel látom, hogy úgy döntöttél, hogy nem fogod tömni a babát és megvárod, hogy éhes legyen! Kiváncsi vagyok nagyon a fejleményekre.

hanee
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizi Smile
arra vontakozott, hogy ha csak azt eszi, ami ízlik neki (a gyerekek 95%ban az édest választják), akkor válogatós lesz.

most rohanok Very Happy de este írok bővebben.
Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, itt nem is az a lényeg, hogy jobban hizzon, hanem az, hogy ne utáljon enni. Sajnos most ott tartunk, hogy a hisztik elkerülése végett, álmában kell etetnem, mert így nincs hiszti. Azért lenne jó, ha már mást is enne, mert akkor tudnánk mi az ami izlik neki, és azt akkor bele lehet keverni másba is. Szóval én se örülök annak, hogy nem a kanalazást mondta, de Zsófi így is nagyon rossz evő, és sajnos, ha pár kanál után megunja, akkor már a tápit se tudom megetetni vele, csak ha elalszik. Ez persze hosszútávon nem működik, és nem is jó. Szóval ezért kell váltanunk.
Orsi! Az első mondat nem tudom mire vonatkozik, de ha arra, hogy annyit egyen mint amennyit akar, az nem azt jelenti, hogy majd óránként fogok neki adni. 5x eszik, és továbbra is annyiszor fog, csak lehet, hogy a következőnél már éhesebb lesz. ez persze kísérlet, mert az én lányom sose éhes. 2 hónapos kora óta amióta átalussza az éjszakát, már reggel se kér enni, csak én ébresztem 6- 1/2 7 körül. Na most ezt is megszüntetjük, kel amikor kel, és tízóraira megpróbálunk gyümit adni neki, így hátha éhesebb lesz az ebédnél.
Szóval most kísérletezünk, majd meglátjuk.
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizi Smile
én nem igazán értek egyet a védőnőddel... Twisted Evil ha egy válogatós, körbeugrálós gyereket szeretnél, akkor mindent bele.
ugyanígy nem tartom jó ötletnek a cumisüvegezést sem. Sokkal tisztább a gyereknek is ha tudja a szabályokat és következetesek vele. A cumisüvegből jöjjön csak tápi, a más ízek, pedig kötődjenek a kanálhoz.

na ez a szokja az ízeket a másik kedvencem... elég neki max. 1 másik íz, de ennyi idősen feltétlenül az sem kell.

a hozzátápitól hízni nem fog a gyerek Exclamation számolj utána a kalóriáknak és a tápértéknek!!!!
a hozzátáplálás hízlaló hatása akkor jelentkezik, amikor a gyümin/zségen kívül már tényleg tartalmas ételeket is kap egy gyerek pl. gabonák, rizs és más formájában.
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én igy hallottam és felhivtam adokimat és ő is javasolta a kanalazást.. Laughing
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Örülök, hogy végre valaki írogat, mert eddig hiába vártam.
Ma volt védőnéni, hogy megbeszéljük a hozzátápit. Azt mondta, hogy próbáljuk a kanalat, de ami nem megy, azt próbáljam cumisüvegből, hogy legalább az ízekhez hozzászokjon, és akkor ha már kiderült, mi az amit szeret, akkor azt próbálgassuk inkább kanállal. Nálunk ugyebár az a baj, hogy a tápit, se nagyon akarja enni. Most megbeszéltük, hogy nem eröltetjük, mert már kialakulhatott benne 1 dac a kaja ellen. Majd meglátjuk mi lesz, remélem rájön, hogy az mégsem olyan rossz. maximum nem fog hízni 1-2 hétig. Végülis most jó súlyban van már majdnem megduplázta a születési súlyát. persze nem önszántából, de legalább ezt elértük. Azt is mondta a védőnéni, hogy dokinénit kicsit mellőzzem, mert tényleg nagyon ragaszkodik az előírtakhoz.
Amúgy én is azt hallottam, hogy a hozzátápi jót tesz refluxos panaszoknak, mert a szilárdabb kaja nehezebben jön vissza.
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee Smile
azért nem hiszem, hogy pont Neked kellene a korai hozzátáplálást ellenezned.
reflux esetén én úgy tudom, hogy a kanalazás jó is lehet, ha már nem a gyümiket, hanem sűrűbb kaját kap a gyerek.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bár ezt már a tápszeres topicban is kifejtettem, szerintem túl korai a hozzátáplálás, főleg ha refluxos a baba.

hanee
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia zizi!
Nekünk már az első alkalommal gyönyörűen evett a csajom kanállal...ez volt 3és fél hósan...erre tessék ahogy öregszik ugy bolundul meg!!Uj hepije: etetőszékbe kajálunk 1 hete és az 5-6.kanál után csak a háttámláját akarja a széknek enni...és nem volt hajlandó tovább kajázni!
Most kitoltam vele mert beleraktam cumisüvegbe és adtam hozzá tápit igy bezzeg betolta!!
Szóval ne add fel.. minden nap egy pár percet szoktasd a kanálhoz.. legalább 1-2 kanál gyümi erejéig... ha látod hogy nem akarja akkor ne eröltesd majd másnap... nekem ez bevált ..sok sikert és kitartást!! Mi is elkezdtük valahogy nem igaz??? Smile)))
Ügyes kiscsajod van meglátod!!
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizi Smile
nálunk Levivel 6 hósan kezdtük el a kanalazást, és ő kb. 10 hós volt, amikor annyira jutottunk, hogy 1 étkezést már ki tudtunk váltani.
Ezzel szemben Mátéval kb. 2 hét volt ez az idő. nagyon babafüggő. hagyd, ne erőltess semmit. Jól el van még a tápszerrel/szopival.
Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 19, 12:22    Hozzászólás témája: Kanalas gondok! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
4 hónapos kislányomnál most kezdjük a kanalazást. Sajnos cumisüvegből se szeret enni/nincs tejem/, de egyenlőre a kanalat se nagyon kedveli. Tudom, hogy türelem kell hozzá, de segítene, ha tudnám más anyukák tapasztalatait is. Akinek volt gondja a kanalazás bevezetésével, kérjem ossza meg velünk, hogyan sikerült megoldani a kezdeti nehézségeket! Várok továbbá minden kismamit, akik most kezdik a dolgot, és kérdéseik lennének a tapasztalt anyukáktól!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés