Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Laktóz intolerancia

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anna2005

HozzászólásElküldve: 2016, Okt. 17, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A bélflóránk a szerveztünk szerves, és fontos része, a velünk szimbiózisban élő 4-500 féle baktérium és gombafajokból összeálló mikróflóra. Ezek a baktériumok és gombák megtalálható
ak az ételeinkben (pl.: joghurt), a bélfalban, és magában a feldolgozott béltartalomban is. Hogy a 4-500 fajból, hol, mikor mennyi van, azt befolyásolja, hogy melyik bélrészletről van szó, hogy milyen az adott szakasz helyi kémhatása, hogy milyen korban vagyunk, és még az is, hogy hogyan születtünk! Természetesen ezt a mikróflórát is szó szerint táplálnunk kell, ezt pedig prebiotikumokkal oldjuk meg, azaz főként szénhidráttartalmú ételek fogyasztásával. A bélflórát alkotó baktériumok és gombák, összetett szénhidrátokból rostokból, nyerik a fenn maradásukhoz szükséges tápanyagokat. A bélflóra szerepe a szervezetünkben folyamatos kutatás alatt áll, de az már bizonyos, hogy jelentőségük van a megfelelően működő immunrendszer kialakításában, a laktáz enzim termelésének elősegítésében, K vitamin előállításban, az elfogyasztott élelmiszer hasznosulásában, emésztésünk egyensúlyának fent tartásában, ráadásul gátolja káros mikroorganizmusok tevékenységét is. Aki császármetszéssel születik, annak meg kell várnia, hogy a táplálkozás során kialakuljon a jellemző bélflórája, és sajnos a laktóz-intolerancia megjelenésére is nagyobb az esély. Aki viszont hüvelyi úton születik, annak már bizonyos mikroflóra adott. Az anyatejes táplálás még inkább fejleszti a bélflórát, de már vannak olyan tápszerek is, melyek elősegítik a kornak megfelelő, azaz a csecsemőkorra jellemző, egészséges mikróflóra kialakítását. Ezek a tápszerek már olyan funkcionális élelmiszerek, mellyel nem csak a tápláltsági állapotot, hanem magát az egészséget is pozitívan befolyásolják. Jellemzően az anyatejjel táplált csecsemőknek úgynevezett bifidogén túlsúlyú bélflórájuk alakul ki, mely szerepet játszhat a későbbi, lehetséges allergiás megbetegedések megelőzésében. Ha szoptatásra nincs lehetőség, akkor lépnek előtérbe az úgy nevezett korspecifikus bélflóra helyreállító készítmények, melyek az adott korra jellemzően tartalmazzák a biztonságos bélflóra kialakításához szükséges hasznos baktériumokat probiotikumokat. A helyesen összeállított készítmény figyelembe veszi, hogy milyen idős az alany (csecsemő, gyermek, felnőttek – akár több korcsoportra bontva!), aki számára biztosítani szeretnénk a bélflóra pótlását, hiszen a korral változik az étrendünk, a jellemző betegségek csoportja, és a káros szenvedélyek okozta elváltozások is hatásokat válthatnak ki az emésztőrendszerben. Mivel a probiotikumok életben tartásához elengedhetetlenek a prebiotikumok, választhatunk olyan készítményt is, mely ezeket is tartalmazza. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy az új autóhoz rögtön üzemanyag is jár! A laktóz-intoleranciában javasolt laktóz mentes diéta, a bélflóránk helyreállításával. Ha a laktóz-érzékenység diagnózisát állapították meg a szakemberek, a laktáz enzim pótlása mellett a bélflóra helyreállításával gyorsabban szűnhetnek meg az életünket felborító tünetek, és az állapotunk mellett az életminőségünk is gyorsan javulhat. Probiotikumokkal tudjuk biztosítani a jótékony baktériumok elszaporodását, mellyel optimalizáljuk a bélmikroflórájának összetételét.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2016, Ápr. 25, 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aki sikeresen végigvitt már probiotikumos terápiát és pozitív kimenetele volt megírná a tapasztalatait? előre is köszi
http://protexin.hu/immunrendsz.....biotikumok
Vissza az elejére
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2015, Dec. 21, 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van egy cikk fent a laktózérzékenység és probiotikumról ajánlom figyelmetekbe ezt is jó tudni:http://protexin.hu/immunrendszer/laktozerzekenyseg-es-a-probiotikum
Vissza az elejére
Fanni1985

HozzászólásElküldve: 2015, Jún. 24, 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvastam, hogy sokaknak nem jön be az ízesített laktázos rágótabletta. Nálunk viszont pont az vált be! Mivel nekem a kisfiam is tejcukorérzékeny, millandjoyt szoktam adni neki amit én is szedek, mert eper ízű és sokkal inkább megeszi, mint bármi mást. Másrészt ezzel tényleg nincs olyan gond, mint a cseppel, hogy nem lehet mindenféle ételbe belekeverni. Csoki??? Magyarázd meg a gyereknek, hogy nem ehet…. Na inkább a tabi, mint a síró arca!
Vissza az elejére
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2015, Máj. 31, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Balgo71 írta:
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a laktóz intolerancia okozhat fogyást?

Nálunk úgy okozott fogyást hogy nem volt hasmenésünk. Még most is kihívás a kilók megtartása, de diétával egész jó, mi laktáz enzimet nem eszünk csak ha estlen nem tudunk ellenállni valaminek pl esküvőn vagy ünnepi helyzetekben Smile egyébként nem eszünk tejeset és kész. Ebben a cikkben írják hogy miket tolerál jobban a szervezet és kevésbé és hogy miért
Vissza az elejére
Kris94

HozzászólásElküldve: 2015, Márc. 04, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Nálunk is van sajnos laktóz érzékeny a családban.Sokat keresgéltünk mire a http://bioharmony.hu oldalt megtaláltuk és sok terméket egyszerűen csak megrendelünk.Én csak ajánlani tudom.
Vissza az elejére
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2014, Dec. 28, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ajánlom figyelmetekbe ezt a cikket: http://protexin.hu/immunrendsz.....robiotikum
Vissza az elejére
tina23

HozzászólásElküldve: 2014, Ápr. 01, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem pár hete javasolta a háziorvos a Lactase Comfort cseppet, de azt nem is tudtam, hogy lehet vele laktózmentes tejet is készíteni. Szerintem holnap kipróbálom, mert az nagy anyagi segítség lenne Smile
Vissza az elejére
pegazus01

HozzászólásElküldve: 2013, Okt. 08, 13:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos már nincs meg a doboz, uh ezt pontosan nem tudom behatárolni neked, de ez nagyon megragadt bennem. Sztem a Lactase Comfort csepp adagolása sokkal precízebb amúgy, mert így cseppek számát tudom a bevitt tejcukorhoz adagolni, illetve a saját tejcukor érzékenységemet is figyelembe tudom venni. Ez tablettánál elég nehézkes lehet, de örülök, hogy egyre több az alternatíva.
Vissza az elejére
mummy

HozzászólásElküldve: 2013, Okt. 08, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mondd már meg lsz hol láttad, hogy 3 éves korig adható, mert én nem találom rajta, és ajánlottam már a barátnőm kisfiának is!! Nekem azt mondta a patikus, hogy ha a gyerek le tud nyelni tabelttát, akkor nyugodtan kaphatja. A dobozon se találtam erről infót. Köszi!!
Vissza az elejére
pegazus01

HozzászólásElküldve: 2013, Szept. 28, 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na sikerült beszereznem tablettát, de megmondom őszintén én csalódtam benne. Nyilván mivel tabletta formájú az enzim, ezért kell idő neki míg felszívódik, és ettől én már elszoktam a Lactase Comfort használata során. Illetve láttam, hogy csak 3 éves kortól adható, és nálunk a kisfiam is rászorul az enzim pótlásra Sad Azért köszönöm az információt.
Vissza az elejére
mummy

HozzászólásElküldve: 2013, Szept. 19, 09:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, nekem is úgy ajánlották ezt a tablettát, a patikus nem ismerte, de délutánra hozatott belőle jó fej volt. MOst már tart készleten mert tudja hogy én viszem Wink
Vissza az elejére
pegazus01

HozzászólásElküldve: 2013, Szept. 17, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia mummy!

Kerestem ezt a tablettát pár gyógyszertárban, de nem is hallottak róla :S
Amúgy Lactase Comfort simán működik úgy is, ha egy pohár vízbe cseppentek belőle, pár perccel evés előtt megiszom, majd jöhet egy jó kis túrógombóc jó sok tejföllel Very Happy
Vissza az elejére
mummy

HozzászólásElküldve: 2013, Szept. 16, 09:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Pegazus!
OK ez a Lactase Comfort, ha olyan ételt eszel, amibe bele lehet keverni. De mondjuk fagyit már nem tudsz így enni... Vagy csak elég viccesen Very Happy
NA mindegy. Gyógyszertárban kapható a Laktáz tabletta, igen, és kb 1700 Ft. nem kell hozzá recept sem.
És mondom, azt bírombenne, hogy nem rontom el a szám ízét vmi ízesített rágótablettával (nem is értem hogy találnak ki ilyet??).
Írj, ha kiporóbáltad Wink
Vissza az elejére
pegazus01

HozzászólásElküldve: 2013, Szept. 16, 00:17    Hozzászólás témája: Re: Laktóz intolerancia Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia mummy!

Örömmel látom, hogy egyre több termék van a piacon, ezt a terméket is megkeresem. Gyógyszertárban kapható ugye? Mennyibe kerül?
Nálam egyenlőre a Lactase Comfort bevált, ez 10 ml, és leginkább arra használom hogy esténként csinálok magamnak laktózmentes tejet, mert a kávét csak azzal bírom meginni. 1 l tejhez 5 csepp kell, uh elég sokáig kitart. Én vény nélkül vettem, így 4700 Ft volt azt hiszem.
Vissza az elejére
mummy

HozzászólásElküldve: 2013, Szept. 13, 11:51    Hozzászólás témája: Re: Laktóz intolerancia Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Pegazus01, én találtam egy tablettát, amit azért szeretek, mert nem rágótabletta. Na attól kész voltam, hogy egy finom ebéd előtt szét kellett rágnom egy karamelles rágótablettát. A kedvem is elment az evéstől. Sad Ez csak sima tabletta, beveszem és kész. ÉS tényleg jó. NAgyon egyszerű neve van: Laktáz enzim. Smile nem bonyolult. Ilyen kék-piros doboza van, itt van előttem. 4500 FCCU van benne. Innopharm még ez van ráírva.
Ja, és nem kell hozzá recept. Ha tudsz valami te is írd meg, de ez nekem egyelőre nagyon bevált.

pegazus01 írta:
Sziasztok! Nemrég derült ki, hogy az éveken át tartó kiütéseimnek az oka a tejcukor érzékenység. Most megpróbálok mindent megtenni, hogy ezt a problémát megoldjam, de a tejtermékeket nem szeretném teljes mértékben kiiktatni az étrendemből, ezért laktáz enzimekkel próbálkozom. Ha van valakinek tapasztalata Laktase Comfottal, illetve rágótabláttal, esetleg más termékekkel akkor azt szívesen fogadom.
Vissza az elejére
pegazus01

HozzászólásElküldve: 2013, Aug. 30, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha nálad hasmenést okoz, akkor biztosan.
Vissza az elejére
Balgo71

HozzászólásElküldve: 2013, Aug. 30, 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a laktóz intolerancia okozhat fogyást?
Vissza az elejére
pegazus01

HozzászólásElküldve: 2013, Aug. 21, 19:47    Hozzászólás témája: Laktóz intolerancia Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Nemrég derült ki, hogy az éveken át tartó kiütéseimnek az oka a tejcukor érzékenység. Most megpróbálok mindent megtenni, hogy ezt a problémát megoldjam, de a tejtermékeket nem szeretném teljes mértékben kiiktatni az étrendemből, ezért laktáz enzimekkel próbálkozom. Ha van valakinek tapasztalata Laktase Comfottal, illetve rágótabláttal, esetleg más termékekkel akkor azt szívesen fogadom.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés