Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Lombikos kismamik
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 959, 960, 961  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
cserepvirag

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 27, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!De jó, hogy él még ez a fórum!
Évek óta nem jártam itt, akkor futottam először neki a lombiknak, most indulok el másodszor.
Akkor félbe maradt, most viszont, úgy tűnik, nem akarom elkiabálni, ideálisabbak a körülmények.
Akkoriban, amikor utoljára itt jártam, fogantak Pálgi ikerbabái és Nkata37 egyszemke kicsicsodája.
Meléljetek, mi van azóta veletek!?
Szeretnék Tőletek és persze másoktól is tanácsokat. A MÁV korház meddőségi osztályára fogunk menni, van-e valakinek tapasztalata erről a helyről? És egyáltalán mik a lehetőségeim, miért kell fizetni, és miért nem? Mire kell odafigyeljek? Szóval minden érdekelne, és előre is köszönöm a válaszokat.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bacsijudit

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 23, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elnézéseteket kérem, hogy így betolakodom Hozzátok.

Szakdolgozatomhoz szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.
Olyan anyukákat keresek, akiknek már sikerült valamilyen asszisztált reprodukciós eljárással gyermeket vállalni.
Ha van ilyen ismerősötök, kérlek továbbítsátok az üzenetem!

Szakdolgozatomat "A védőnő szerepe a meddőség megelőzésében, kezelésében és a meddőségi kezelések által létrejött terhesség és gyermek gondozásában" írom, a Semmelweis Egyetem, Egészségtudományi Kar, Egészségügyi Gondozás és Prevenció, Védőnő szakán. E témával kapcsolatos kutatásomban szeretném az anyukák segítségét kérni.

Célom megismerni a meddő párok nehézségeit a gyermekvállalás elhatározástól a gyermek megszületéséig. Tapasztalataikat, észrevételeiket, véleményeiket szeretném tanulmányomban összegezni és megvizsgálni, hogy mi, védőnők miben segíthetjük a hasonló sorsú párok meddőség elleni küzdelmét.

A kérdőív kitöltése anonim módon, névtelenül zajlik, kitöltése maximum 10-15 percet vesz igénybe. Az adatok összegezve kerülnek bemutatásra úgy, hogy a személyes információk nem lesznek azonosíthatók.

A kérdőív az alábbi oldalon érhető el:
http://t.e-tarsulas.hu/kerdoiv/

Köszönettel: Bácsi Judit

Védőnő hallgató
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 22, 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szeretnénk a figyelmetekbe ajánlani egy cikket, melynek főleg a második fele lehet érdekes Számotokra:
http://www.csaladinet.hu/hirek.....eke_a_jovo

A témával kapcsolatos véleményeteket a cikk alatt kommentként írhatjátok meg.

CsaládiNet Moderátor
Vissza az elejére
moczar

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 04, 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!
Hát öt év után újra itt vagyok ezen az oldalon nem is hiszem el.Egy boldog anyuka vagyok van egy öt éves gyönyörű kisfiam aki lombikbaba.Akkor még Magyarországon éltem és így a Kaali intézetnek köszönhetően sikerült a régi álmom hogy Anyuka lehessek.Hosszú volt az út kb 1,5 év 4 beültetés sok sírás és csalódottság de megérte.Jelenleg Thaiföldön élek és olyan dolgot találtam itt ami szerintem sok olyan kismamának ad reményt akik már otthon feladták.Megkaptam az itteni korháznak a telefonszámát ahol a beültetéseket végzik és nem fogjátok elhinni hogy milyen a sikerarány!!!94%!!!hihetetlen de igaz!!!!A jövő héten fogok több információt megtudni és nagyon szivesen megosztom mindenkivel akit érdekel.Addig is mindenkinek kitartás és soha ne adjátok fel!!!!!!!
Vissza az elejére
Hoki

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 21, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mancs nem tudom, hogy már lehet-e gratulálni, vagy még drukkolni kell, hogy minden jól alakuljon?!
De sokszor eszembe jutsz, hogy mi lehet Veled?
Vissza az elejére
S.Ágica

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 31, 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

El kellett küldenem, mert iszonyat ugrált. Evil or Very Mad
Bocs, hogy csak magunkról írtam, igazából megköszönni szerettem volna mindent!

sziasztok
S.Ágica

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 31, 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszönöm az újabb segítségeteket bent is, tesóm elküldte a linkeket, így e felől kicsit megnyugodtam. Nem tudtam volna egyedül hagyni a kórházban.

Nem sokat javult a helyzet, igen keveset eszik a Bence, azt is elég ritkán, viszont a Babe tápszert elfogadta elég könnyen, így ez egy kis megnyugvás nekem. Próbáltam etetni etetőszékben, hordozóban, ölemben, de eszik kb. 5-10 kanállal , utána elfordul, csinál mindent csak enni ne kelljen neki. Viszont már egyáltalán nem akar szopizni. Sad Pedig azt hittem menni fog együtt a kettő. Eddig szopizott 2-3 szor a tápszer mellett, ma éjjel viszont már nem kellett neki, és azóta se. Hát sajna ez van.
Tegnap megjött a hormoneredmény, amire vártunk, az is jó lett, így a dokink azt javasolta, hogy húsvét után vonuljunk be a kórházba három napra, hogy ott is megfigyeljék az evését, elvégezzenek vizsgálatokat, lesz újabb vv is. Nagyon aggasztó, hogy nem hízik rendesen, és a kedvenc kajáit is egyre kevésbé eszi. Adtam neki párizsis kenyeret is, sült csirkét a miénkből, azt ette szépen az elején, de attól is egy idő után elfordul.. Összességében nincs baj a súlyával, ha azt nézed, hogy egy 9 hónapos gyerek átlag hány kg, csak az a baj, hogy a nagy részét az elején szedte össze. Kíváncsi vagyok, hogy mit tudnak mondani a kórházban.
A torna egyébként nagyon jó, már felül a Bence, egyre kevesebbszer borul el. Hátrafelé is elkezdett tolatni, azért szépen látni a fejlődést. Egy héten kétszer járunk tornára, egyszer pedig vízi foglakozásra.
Erika65

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 27, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

S.Ágica!
Én csak most vetetm észre, hogy a rövid vonalzó miatt nincs ott a súly! Bocsi!
3050g-al született Matyi, és 49cm volt...etetés...az elején elég sokáig, amíg pici adagokat evett, konzerv kaját kapott...fél üveggel több sose ment le neki egyszerre...sztem az bőven elég...kajálásra meg tényleg azt mondom, hogy csak ölben, legalábbis nekünk csak az jött be...a ti kajátokat sem eszi? Bármit...amit ti esztek...csak ne legyen túl fűszeres, túl sós, vagy zsíros...próbáld ki...azért ő már sok mindent ehet!

Sztem nincs a Bencének semmi baja a súlyával, úgy hallom, nagyon vidám, jókedvű kisbaba!

Tedd helyre magadban a dolgokat, ne stresszeld magad fölöslegesen!

Ha meg tornára kell járnotok, akkor tornázzatok! Az csak jót tesz, valószínű még az étvágyát is meghozza!

Vitamin-van a Cebionnak egy multivitamin szirupja, adj neki olyat is!
Vissza az elejére
ptszilvi

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 26, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ágica: szegénykém... jó ki lehetsz már borulva... Sad ismerem az érzést, nálunk Sanyika 10,5 hónaposan tartott tápszer sztrájkot, én akkor voltam így.... (3 hétig nem akarta enni, de aztán én győztem.. ha tetszik neki, ha nem, 2 éves koráig reggel-este azt fog kapni és punktum!! Szerintem fontos a vitaminok meg minden miatt.... Embarassed )
Védőnőd: nnna, az enyém ugyanilyen "nagy" segítség volt, hanyagolom is a vele való találkozást... Twisted Evil eddig négyszer látta a gyerekemet... akkor is csak azért, mert nem tudtam kikerülni... Confused
Tápszer: vitamin mindegyikben van, csak a 2-es, 3-ast már a nagyobb babák nagyobb igényeihez alakították, de mivel mellette úgyis adsz neki mást is enni, azért mondtam, SZERINTEM mindegy... Wink
ja!! nálunk végül az vált be a sztrájk idején, hogy Bebe tv-t nézünk közben... (Embarassed nekem is voltak pedig elveim... Very Happy )Ez van, bánja a fene, csak egye meg... Confused
Mozgás: Sanyika is csak 3 hónaposan emelte először a fejét, 5,5 hónaposan fordult meg, 8,5 hónaposan kúszott, 9 hónaposan mászott, 10 hónaposan állt fel, most meg még mindig nem megy... abban bízom, hogy nem négykézláb megy majd az érettségijére.... Laughing Laughing
Etetés: attól még, hogy nem tud ülni, belerakhatod az etetőszékbe, ha dönthető egy kicsit... hátha az újdonság varázsa meghatja egy kicsit... Wink

Sok sikert nektek a kísérletezéshez, aztán néha jelentkezz!!!!!

[^]  

www.fotoalbum.eu/ptszilvi2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
S.Ágica

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 26, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Erika, Szilvi
(Nem írok külön-külön megszólítást, mert mindkettőtöknek írom, a gondolataim meg úgyis cikáznak)
Én is gondoltam, hogy nem jó így az evés, de ezt teljesen a Bence alakította így. Nem tudok neki előbb enni adni, mert reggel is kb. fél6 körül ébred, (emiatt is odavagyok, hogy 4-5 körül eszik, utána nemsokára kel is, remélem elég neki ennyi alvás)nem alszik vissza rögtön, csak 8 körül, amikor ébred kap is enni, gyümölcsöt. Volt amikor banánt kapott, na az nagyon eltelíti, nem bír utána enni, így abból ilyenkor keveset kap, inkább almát, körtét stb. adok túróval. Legközelebb dél körül alszik (próbáltam előtte etetni, nem kell neki, erőszakoskodni nem akarok), utána rögtön evés. Szopizni ezek után már nem akar.
Mérlegem nincs (nem is volt), de már gondoltam rá, hogy meg kellene mérni, hogy mennyit ehet. Azt tudom, hogy a cumisüvegből a 170 ml-t 10 perc alatt itta meg. Ezért is gondolom, hogy pár perc alatt nem szív nagy mennyiséget. Teát is kap, pont a folyadék miatt. A vitamin miatt aggódom igazán, hogy nincs elég anyatej, akkor azért elég e amit a gyümölccsel bevisz. Ha megenne mindent, nem aggódnék ennyire, de már nagyon nyomaszt, hogy nem tudom ellátni a gyerekemet. Sztem nekem is meg kellene nyugodnom, mert már én is érzem, hogy remeg a gyomrom, ha enni kell adni neki, mert félek az elutasítástól. A kedvenc főzelékeit se eszi már, tegnap kínomban alma-banán-csirkét adtam neki, na azt ette.
Nem látom a Matyi születési súlyát, csak, hogy mikor született. Bence 3100gr volt, most 7700 gramm. Igen tudom, hogy ilyenkor lelassul a hízás. Na ezzel akasztott ki először tegnap a védőnő, hogy fél kilót kellene híznia most is. Mondtam is neki, hogy akkor eddig miért nem szólt, mert az utóbbi hónapokban ennyit sose hízott. Voltak megtorpanásai a Bencének, amikor a 3-4 hónap között csak 20 dekát hízott, de akkor rendszeresen jártuk a gyerekorvoshoz méretni, be is indult újra.
Etetni én a hordozóba etetem (mivel még nem tud ülni), pár falat után olyan sírásba kezd, hogy egyszerűen muszáj kivennem, pedig ebben én is próbáltam következetes lenni, de hát azért vannak az elveim, hogy feladjam őket. 
Pont ezt vártam volna a védőnőtől, amit Te, Szilvi is írtál. Mindentápszernek más íze van, ezért kell próbálni. Nem tudtam. Próbálok nem foglalkozni a védőnővel, mert csak felhúzom magam.
Azt még nem is írtam, hogy persze nem ette meg a Bence a tápszert, megkóstoltam én is, hát tényleg keserű. Így maradt éjszaka is a sok szopi, de már nagyon aggaszt, mert amikor elfordult tőle, utána is sírt, nehezen aludt vissza. Most elküldtem a férjem Bebáért, mert arra van kupon, így ha nem ízlik nem dobunk ki annyi pénzt, de jegyzeteltem a mildibét is. Meg akkor azt is, hogy tulajdonképpen mindegy, hogy 1-2-3-ast kap e. Nem akarom írni, de kijön belőlem, mert a védőnő szerint 3-as kellene neki.
Nemrég telefonáltam a gyerekorvosnak, megvan a vv eredménye, szerencsére minden rendben a Bencével, egy eredmény hiányzik, a pajzsmirigy hormoné, azt még megvárjuk és utána átbeszéljük a kajálást. Azt mondta, hogy addig adjam neki nyugodtan a gyümölcs-hús variációt.
Nem tudom pontosan ezt a kaja-mozgás összefüggést, de ott a tornán is mondták, meg a Dévényi honlapján is olvastam róla. Tetszik a Sanyika és a hegymászás. Biztos, hogy a Sanyika mozgásával nincs semmi baj, tényleg talán kicsit lusti. A Bence már a fejecskéjét se emelte, csak 3 hónaposan, azt is torna hatására, meg őt, ha megfogom, akkor is érzem, hogy olyan kis puha, nem olyan kisfiús fogása van. Most ott tartunk, hogy négykézlábra áll. Azt mondták, hogy a torna hatására hamar beindul majd. Remélem, hogy így lesz.

Na most jól rátok zúdítottam mindent.

Sziasztok és köszönök mindent!
ptszilvi

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 25, 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ágica: perszehogy jó a 2-es tápszer is, hisz már 9 hónapos!! Mivel azért már kap mást is (még ha nem is szeret annyira mindent...), szerintem nyugodtan lehet variálni az 1,2,3-as tápszerekkel.... (legalábbis én mindig azt veszem, amelyik épp akciós... amúgy szerintem a mildibé a legjobb, de majd a gyereked megmutatja, hogy melyiket szereti... Wink )
Éjszaka tényleg éhes lehet, azért ébred ennyiszer, vagy csak te hiányzol neki.... este nálunk a fürdés, szopi, tápszer sorrend volt nagyon sokáig, csak 8 hónap után maradt kia szopi.... Próbáld este a több tápszert inkább....
Kísérletezni meg azért kell, mert mi sem szertünk mindenféle kaját.. pl. az egyik féle joghurtot szeretem, de a másikat valamiért nem... a babáknál meg még inkább így van, csak ők még nem tudják elmondani, hogy ők inkább másikat szeretnének... Very Happy
Az evés és a mozgás összefüggenek??? Biztos van benne valami, bár akkor az én gyerekemnek már hegyet kéne másznia... MINDENT megeszik, amit csak adok neki, sokat is eszik, fejlődött is szépen, a mozgással mégis el volt maradva a többiekhez képest mindig is... 10 hónaposan állt fel, 9 hónaposan mászott, most lesz 16 hónapos, s még nem megy.... Sad Én meg ettől megyek lassan a falnak.......

Az etetőszékben nekünk sincs játék, meg bohóckodás, meg disznóólcsinálás.... Wink Evés van, de ebből nálunk nincs is vita... hízik is rendesen.... Mr. Green Laughing

[^]  

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Erika65

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 25, 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

S.Ágica!

Ne fejetsd el a fejlődési ugrásokat sem, sokat nyúlnak, hízni nem híznak...asszem, én is kb. ilyenkor vágtam ki a mérlegünket, mert csak idegesített...

Etetés
Én csak úgy etettem a Matyit, és nagyon sokáig, hogy az ölemben ült...nekem nem jött be az etetőszék, több okból sem, nem részletezem...(talán csak annyi, ha evés van, akkor evés van, és nem játék, meg bohóckodás, meg forgolódás, meg disznóólcsinálás... Wink )

Tápszer
Matyi mostanában kezd keszokni róla, ő ugyan csak kb. 1,5-2 évesen kapott először, talán, ha jól emlékszem, de én csak az 1-est adtam neki...tejet 2,5 éves kora után kapott először...

Tápszert 1 éves korig felírja a gyerekorvos, utána csak gasztroenterológus írhatja fel, legalábbis a szabályok szerint...azé van, aki rugalmasabb...
Vissza az elejére
Erika65

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 25, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

S.Ágica!
Hát, nem is tudom...nekem úgy tűnik, hogy túl ritkán kap ételt...sztem többször kellene, nem baj, hogy keveset eszik, csak rövidebb idő teljen el közte...
Mondjuk:
7-kor szopi
8-kor reggeli
10-kor tízórai
12-kor ebéd
alvástól függően
15-16-17-től uzsonna
19 körül vacsora

szopik étkezés után, lefekvés előtt...(1x2x mérd meg, mennyiket szopik...nem kell órákig a cicin lenni ahhoz, hogy kiszívja azt, ami neki kell...ilyenkor már nem az anyatej a fő táplálék...ha ki is egészíted tápszerrel, csak azért, hogy a folyadékmennyisége meglegyen, de adhatsz mellette teát, levest is...)

Matyi 9 hónaposan 8.15 kiló volt, 75 cm...(a születésit a vonalzómon látod)
9 hónaposan kezdett kúszni, mászni, pontosan 9 hónapos volt, amikor felállt...

A hozzászólás legutóbb Erika65 által 2010, Márc. 25, 15:01-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
S.Ágica

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 25, 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a gyors válaszokat!

Erika!

Reggel 7-kor szopi, 9-10 körül gyümölcs, 1-fél 2 körül főzelék hússal, fél 5-5 körül próbáltam gyümölcsöt, tejpépet, főzeléket (csak, hogy semmi ne maradjon ki), utána szopi, fél 8 kor lefekvés előtt szopi, 11 körül, 2 és 4 körül szopi. Ez általános, de pár napja a 11 órait előre hozta 10-re így a többi is előrébb jött., és lett egy 5 órai is. Az a baj, hogy a gyümölcsön kívül semmit nem eszik szívesen, a főzelékkel is kínlódunk, már próbáltam mindenféle üvegeset meg főztem is, de nem eszi olyan szívesen. Ma voltunk emiatt vérvételen, meg a mozgása is lassabban fejlődik, ami állítólag az evéssel is összefüggésben van. Ja és a szopit úgy értsd, hogy 3, max 5 percet szívja, utána elfordul és már nem tudom a szájában tuszkolni. Tegnap este miután nem akart szopizni, elővettem lefejt anyatejet (kb. 4 hónapja lett lefagyasztva), azt adtam neki, és aludt 2-ig, akkor szopizott, és kezdődött minden előről.Evett 4-kor, meg 6-kor. Ebből is gondolom, hogy nem elég a tej.

Szilvi
Mi is Humana ha-s tápszert vettünk (ez meg még egy fajta volt a gyógyszertárban, mert más még nem volt nyitva), igaz 2-t. Az azért jó? Bár tudom, hogy azt már nem lehet felírni, de érdemes kiharcolnom, hogy esetleg írják fel az 1-t? Tényleg segítettél, így értem, hogy miért kell kísérletezni. Nekem ez eddig olyan volt, mint a kínai, nem kellett volna ennyivel elintéznie a védőnőnek, amúgy is mindeig azt mondja, hogy a főiskolán így tanultuk, ja csak az életben nem minden úgy történik, mint a főiskolán. Az inzulint is köszi!

Mennem kell, majd este még visszanézek.
ptszilvi

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 25, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ágica!!

Nekem Sanyika 8 hónapos kora után elégelte meg a szopit (bár előtte már küzdöttünk 2 hónapot), aztán (meg azóta is még reggel-este) tápszert kapott.. Igaz, születésétől kezdve este, alvás előtt, egyszer kapott Humana HA 1-es tápszert... (sokan szidják a HA-s tápszereket, de szerintem nincs rosszabb íze, mint a többinek... Rolling Eyes ) Nálunk sem volt allergiás senki a családban, de azért 11 hónapos koráig csak HA-s tápszert kapott a gyerek... tuti, ami tuti alapon... Very Happy Very Happy
Szerintem mehet egyből a 200 ml is akár, ha megissza, ezt nem kell fokozatosan bevezetni.
Mi mindenféle tápszert vettünk már, mindegyiket szerette Sanyika, de ez gyerekfüggő, igaza van a védőnőnek, próbálgatni kell... Ha szerencsétek van, rögtön az elsőt szeretni fogja... Very Happy
Cumisüveg: nekem ebben is szerencsém volt, van itthon mindenféle márkájú, de Sanyika mindegyikből iszik simán... ezt is próbálgatni kell.... Mr. Green ez is gyerekfüggő... Laughing Ha szerencséd van, jó lesz az aventes is... Laughing
A tápszer állaga amúgy oylan, mint a tejé kb., csak a Jó éjszakátosok sűrűbbenk kicsit, de azok is átmennek a sima cumin.. Very Happy

Nálunk július végén maradt el a szopi, én október közepén voltam inzulinos vizsgálaton Tűű dokinál, én ennyit láttam elégnek kihagyni, de ő se szólt semmit... Wink

Visszaolvasva látom, hogy jó sokat segítettem.... Very Happy Very Happy Very Happy de ezek tényleg gyerekfüggő dolgok, lehet, hogy valaki azt mondja, hogy a Beba a legjobb, de mi van, ha a te Bencéd nem szereti az ízét??? Wink

Jó kísérletezgetést, s majd kíváncsi leszek, hogy mi válik be nálatok, majd írj!!

[^]  

Vissza az elejére
Erika65

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 25, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

S.Ágica!
Mit, és mennyit eszik Bence egész nap?
Leírod?
Vissza az elejére
S.Ágica

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 25, 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni!

Bence nemsokára 9 hónapos lesz, több hét kínlódás után, most jutottam el odáig, hogy nem tudok többet tenni, tápszert kell kapnia. Súlya éppen csak nő (egy hónap alatt 16 dekát hízott), éjszaka egyre gyakrabban kér enni (először csak kétszer, mára már négyszer szopizik, 2 óránként kér enni). Utolsó két este lefekvéskor egyáltalán nem akart szopizni. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen tápszert javasoltok egy ennyi idős gyereknek. Azt tudom, hogy kettes kell neki, de milyen fajta legyen? Nem volt ételallerigás a családban, akkor is hipoallergént válasszak? Ízük között van különbség? Fokozatosan kell bevezetni ezt is, vagy mehet a kb. 200 ml mennyiség rögtön? Cumiból milyet válasszak? Aventes cumisüvegem van, 1-es, 2-es lyuku cumival. Milyen az állaga átmegy ezeken? Állaga, kb. mint a tej, vagy inkább mint a tejpép? Nagyon tanácstalan vagyok. Megjegyzem ma volt itt a védőnőm, tőle ugyanezeket kérdeztem, de nem tudott rá válaszolni. Azt mondta, hogy próbálgassam.

Ha a szopi teljesen elmarad, mennyi idő után lehet terheléses inzulin vizsgálatra menni? Vagy az eredményt nem befolyásolja a szoptatás, csak a met szedését? Mert ugye jó kis várólista van, nem nagyon szeretnék időt veszíteni, mert vacakol az inzulinom, úgy érzem.
Köszönöm, ha próbáltok segíteni!
kyralina

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 24, 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, pont ma kérdeztem meg a BMC-ben és ugyanezt a választ kaptam és nagyon-nagyon örülök neki!
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 24, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kyralina!
Igénybe veheted a 2 támogatott lehetőséget,mivel a támogatás nem függ össze a gyerekek számával.
Nálunk sem volt probléma és másnál sem.

Sok sikert!

Ági

[^]  

http://hu.fotoalbum.eu/Palgi2
Vissza az elejére
kyralina

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 21, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

már elég régen jártam errefelé, most csak arra lennék kíváncsi, hátha vki tudja, hogy 2 gyerek után még számít-e, hogy az 5 OEP finanszírozott lombikból van még 2 lehetőségünk vagy midnenképp fizetős a többi akció? Konkrétan fagyibaba beültetésre gondolok.
Vagy hogy hol lehet ennek utánanézni.

Köszi és szép tavaszt kívánok nektek és a babáknak!
Szti

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 21, 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!

Köszönjük a gratulációt!Smile

http://hu.fotoalbum.eu/szti2
Vissza az elejére
lencsilany

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 19, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Lombikos kismamik!

nagyon szépen kérlek Titeket, hogy ahogy az előző szépségversenyen segítettétek a barátnőtöket, úgy most segítsetek az én barátnőmnek, fulopzsofinak, aki farsangi kismamaverseny indult! Nagyon szeretnénk, ha nyerne(egyébként másfél élvig próbálkoztak, mire a baba úgy döntött, hogy megfogan Smile ), viszont egy társaság nagyon nyomja enebolyát, és panda81et sem értem, hoy lehet ilyen sok szavazata!!
Kérlek, ha nem nagy kérés, szavazzatok a játék lezártáig http://www.csaladinet.hu/palya.....r_id=71580

Ne hagyjuk, hogy már megint "nekik" álljon feljebb!!!

nagyon-nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!!!!
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 19, 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza,
Lilirózának Boldog Szülinapot!!!! Partytime Puszi Baby smiley

[^]  
Vissza az elejére
Mariza

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 06, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Olyan jó, hogy írtok néha ide is! Very Happy

Timi!

Köszi az infót! Remélem is, hogy mindenki jól van!! Very Happy

Kata!

Szabibaba már kész nagylegény, mindjárt megy óvódába!
És ahogy olvasom, teljesen tökéletes! Eszik, alszik, jönnek a fogacskái ezerrel, Akarhatunk ennél többet?? Laughing
Örülök, hogy minden rendben van!!
Kata, nem vagyok ám én olyan ügyes, magam is csodálkozom, hogy sikerülnek a bábok! Azóta már sok van, minden nap csinálunk egy újat, és mindig az a legszebb...!
Mi jól vagyunk, ma mézeskrémest sütöttünk, és nagyon szép, és finom lett!
Olvastam a másik fórumon, hogy Szti Georginája nyerte meg a babaszépségversenyt, gratulálok Nekik! Laughing Télleg kár, hogy nem láthatom...! Embarassed

Puszi Nektek, és Mindenkinek!!!!!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
nkata37

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 06, 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mariza: nagyon klasszak a bábok! Very Happy Hú de irigylem aki ilyen kreatív tud lenni, nekem sajna fakezem van az ilyesmihez. Embarassed
Jelentem az alvás azóta rendeződött, újra nyugis, alvós éjszakáink lettek. Smile
Na, nem volt egyszerű menet, de a lényeg hogy most már mindenki ki tudja pihenni magát.
Azóta elindult Szabi, de két nap múlva kapott oltást s lábába(Prevenar) Evil or Very Mad , és azóta megint csak kapaszkodva szeret menni. Rolling Eyes Fél, azt látom rajta.
Étvágya koppkoppkopp most teljesen normális, és kibújt 2 rágófoga felül, és tegnap éreztem hogy alul is bök jobb oldalon, bal pedig nagyon duzzadt. Így most 14 fogacskánál járunk lassan. Shocked Very Happy
Hát, nagyjából ennyi van velünk. Betegség szerencsére kerüli az egész családot.
Ti hogy vagytok? LiliRóza Tündérkirálykisasszony?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Mariza

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 20, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andi! Laughing Laughing Laughing

Az a baj, hogy az utolsók lettek az albumba, de sajna nem tudom máshová tenni, mert annnnnyyyyira béna vagyok! Külön fakanábaba címszó alá kellett volna, de sajna..., nemtom! Húúúú, de béna vagyok!

Te Andi! És mi volt szereped???? Mármint kőházként????
Andibandi

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 20, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza, de jópofák ezek a bábok. Laughing
Nekem annyira tetszik a bábozás. Biztos azért, mert elsőben előadtunk egy mesét és én voltam a kőház!!! Laughing Laughing Laughing
Mariza

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 20, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi mostanában fakanálbabákat szoktunk "gyártani", /képek az albumomban/!
Annyira szeretem csinálni őket...!
Mariza

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 20, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bogi! Puszi

Rólad tudok, mert ha máshová írsz, mindig elolvaslak! Embarassed Laughing Örülök, hogy minden rendben Veletek!! Laughing
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 20, 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mariza!
Mi is jól Vagyunk,szép lassan araszolok előre.Hatalmas pussz Neked és Lilikének!!!! Puszi Mama

[^]  
Vissza az elejére
Mariza

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 20, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kata! Puszi

Remélem hamar megszünnek az alvás gondjaitok, / nekünk sosem volt /!
Lili a mai napig még délben is alszik legalább két és fél órát, és az éjszakát is végigalussza! Smile /Na az evéssel annál nagyobbak a gondjaink/ Evil or Very Mad

Remélem Mindenki jól van "odaát" is!

Erika nagyon eltünt, ugye Ők is jól Vannak!?
nkata37

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 20, 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mariza! Smile

Jobban vagytok már?
Mi most alvásügyileg küzdünk Szabival, remélem lassan rendeződik azért a helyzet, mert már jó fáradt vagyok. Mára azért már többet aludtunk. Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Mariza

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 16, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Mindenki!!! Hello

Timi Very Happy

Remélem jól Vagytok!!

Velünk semmi különös, egy kicsit takonykórósak vagyunk mind a ketten Lilivel!

Erika! Puszi
Erika65

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 31, 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!
nagyon boldog szülinapot a lányodnak!
nem semmi születésnap! Very Happy

Nektek is, és itt mindenkinek nagyon boldog új évet kívánunk!
[^]  
Vissza az elejére
Mariza

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 31, 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erika!

Ha nem bírsz beszélni, akkor ÍRJÁL!!! Laughing
Persze jobbulást kívánok!! Puszi

Az unokám febr. lesz 6 éves, talán ma már hazamehetnek..., jaj csak nehogy elkiabáljam, de tegnap ezt mondta a Lányom!

A Nagyobbik Lányom, meg ma 31 éves!! A legjobb szilveszterem volt 31 évvel ezelőtt...! Persze akkor még nem lehettek velünk a gyerekek a kórházban, de allig vártuk a szoptatásokat..., jaj, annyira jó volt...!

Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!!
Erika65

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 31, 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!
Jobbulást a kicsi unokádnak!
Mennyi idős?

Örülök, hogy ti jól vagytok!

nekem sztem hangszálgyulladásom van...vagy valami olyasmi...most reggel néztem a torkom, alig piros, szinte nem is...azért gondolom, hogy nem torok-mandulagyulladás...viszont alig birok beszélni...
Vissza az elejére
Mariza

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 30, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, itt vagyok! Hello

Sajnálom, hogy fáj még a torkod, jól elhúzódik!
De hál' Istennek Matyi jól van! Puszi

Az otthoni dóóógok nekem is ráérnek, de nekem házonkívüli dóóógom volt, és itt, csak 1-ig van nyitva a gyógyszertár, a közért, oszt ezért csipkedni kellett magam! Laughing

Most is sietnem kell, mert Lili itt áll a hátam mögött, és várja, hogy befejezzem, mert megígértem neki, hogy megyek vele aludni... Twisted Evil

Szóval, ahogy írtam jó volt a Karácsonyunk, de lehetett volna jobb is, ha szegény kicsi Unokám, és az Anyukája nem lennének még mindig kórházban! Crying or Very sad Sajnos 22.-e óta ott vannak, mert az Uncsim belázasodott, és nem bírt lábraállni Crying or Very sad ! Még mindig nem megy Neki, de tegnap legalább "kitalálták" hogy mi a baja! Azt mondták, hogy ez egy mandulagyulladás utólagos szövődménye... Shocked !
Hát remélem, hogy tényleg rátaláltak a megoldásra, mert szegény lányom már nagyon ki van, és el van keseredve! Meg persze én is...!
Megyek elaltatom Lilit..., nem hagy Evil or Very Mad
Majd jövök!
Erika65

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 30, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!
Oké, várlak!

Annyi dógom nekem is lenne...de mivel senki nem csinálja meg helyettem, így rá is ér...csak szép lassan...Matyi talán jobban van, nekem még mindig fáj a torkom...
Vissza az elejére
Mariza

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 30, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Erika!!
Jövök én, de annyi dóóógom van, és mesélni valóm is akad, Evil or Very Mad sajna... de ahhoz sok idő kell!
De jövök, ma még biztos!

Remélem Ti jól Vagytok!!!
Erika65

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 30, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!
Mindig nézlek, de nem jössz! Sad
Vissza az elejére
Erika65

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 28, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!

Örülök, hogy jól vagytok!
Puszi Lilinek!
Vissza az elejére
Mariza

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 28, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Remélem Mindenkinek jól teltek a karácsonyi ünnepek!

Nekünk is! Ma már minden megy tovább a maga kerékvágásában! Hála Istennek Lili meggyógyult!
Holnap jönnek a nagyobbik Lányomék!
Majd teszek fel újabb képeket!

Szia Manóó!
Nem jönnél egy kicsit sűrűbben???? Wink

Mindenkinek Puszi
Manóó

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 28, 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok kedves Anyukák!

Tudom hogy ez nem ilyen fórum, de minden lehetőséget megpróbálok, hátha valahol szerencsém lesz.
7 éve lombikozunk, 10 lombikunk volt.
Petesejt donort keresek, aki hozzásegítene minket egy gyermekhez, mivel kiderült hogy a petéim nem működnek, annak ellenére hogy minden más jól funkcionál nálam.
Keresek egy olyan 35 év alatti anyukát aki vállalna egy újabb beavatkozást adományozás céllal.

Ha esetleg ismertek olyan anyukát, aki segítene, vagy köztetek van aki segítene egy 30-33 éves párnak, nagyon nagyon megköszönném.

Van már egy gyermekünk, egy fórumtársunk segített, idén tavasszal született, neki szeretnénk kistesót.

Boldog Békés Új Évet kívánok Nektek és sok boldogságot a gyermeketekhez.

Manóó
Vissza az elejére
Erika65

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 27, 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mariza!
Hogy telt a karácsony?
Lili? Hogy van?
Vissza az elejére
Mariza

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 24, 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!!
tmonik

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 24, 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon boldog karácsonyt kívánok minden kedves kismamának és családjának!

[^]  
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 959, 960, 961  Következő
1 / 961 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés