Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Na kinek van deguja, vagy más fajta állatkája?:)

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Milyen díszállatot szerettek a legjobban?
Madarak
8%
 8%  [ 1 ]
Rágcsálók
41%
 41%  [ 5 ]
Hüllők
0%
 0%  [ 0 ]
Halak
50%
 50%  [ 6 ]
Összes szavazat : 12

Szerző Üzenet
aniko3333

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 26, 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha valakinek kérdése van, szivesen válaszolok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aniko3333

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 26, 08:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Vagy van véletlen, vagy nincs.
véletlenül kattintottam ide, de ha már itt vagyok elmondok egy pár dolgot.
AZT MONDJÁK Ahány féle állattal foglalkozik a gyermek, annyi EMBER. LESZ. Állatok szeretetét nem lehet elég korán kezdeni.
Nekem két fiam és egy lányom van. már nagyok 20 év felettiek.
alamikor lakótelepi lakásban laktunk. majd családi házban.
A gyermekeimnek mindenféle állata volt már.
Akváriummal kezdtünk, ami mai napig mind a két fiamnak van.
az egyiknek már komoly, tengeri akváriuma a másiknak hagyományos.
A teknősbékánk jelenleg 25 éves, megvan a gyerekek 3 éves kora óta.
Családtag. Ékszerteknősök, kb. 25 cm a háza. Igy vegyetek, ekkorára nő, itt lehet hogy abbahagyta. Tojik, évente egyszer. elássa a kertben és vigyáz rá.
Lehet hogy nem minden jut eszembe, de
Volt már hörcsög, degu, tengerimalac, madárpók, leguán, kigyó, fehér patkány, tücsök, díszsáska, skorpió, ami jelenleg is van. Kutya (15 évig élt, macska (talált macskák, a fiaim hazahordják őket, meggyógyitják és elajádékozzák) kettő jelenleg is van, idetévedtek és ugy döntöttek itt maradnak,ezáltal kb. 6-7 macskát etetek, mert ha hivom őket, a szomszédok összes macskája jön enni.
A halakról nem is beszélve.
Eleinte én etettem valamennyit, kedves szülők, ugy vegyenek állatot
hogy a gyermek kb. 2 hét után megunja, és ha a szülő nem eteti, nem élik tul.
Nekem mindig mondják, hogy él ilyen sokáig a teknősünk.
Hát etetem, és nem száraz táppal, hanem HÚSSAL. HALLAL.
Ti sem ropin éltek, mást is esztek.
Jó állatgondozást!
HŰSÉGESEBBEK, HÁLÁSABBAK MINT AZ EMBEREK.
Vissza az elejére
Aurora

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 13, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van itt még valaki?
amelie74

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 17, 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocs , hogy ilyen hülyén szólok hozzá. Úgy látom nem nagyon mennek a topicok , de kipróbálom hogy működik a hozzászólás ( új vagyok ) sziasztok ! Smile
Vissza az elejére
Tundi

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 14, 00:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ipomea!
Ha nyáron lesz szívesen adok Nektek! Egyébként ha jól gondozzátok, akkor akár 10 évet is élhet! Majd adok hozzá részletes használati utasitást! Két fontos dolog van, amire nagyon oda kell figyelni: ne egyen semmi édeset és kapjon mindig friss, megtisztított gyümölcsöt és zöldséget. Én adok nekik vizet is, mindig frisset és teszek bele egy kis C vitamint, az védi őket a betegségekkel szemben.
Egyébként a neten sok degu lap van. Azokat még nem olvastad? Én a Miskolci deguklubot szoktam olvasni és néha beleolvasok a többibe is, de ha beírod a vizsla keresőbe hogy degu, nagyon sok információt találhatsz róluk. Majd ha van időd olvasd el. Én most készülök könyvet írni róluk, csak azt akartam megvárni, hogy szaporodjanak az enyémek és azt saját szememmel láthassam, mert így tényleg a saját tapasztalataimat tudom leírni. Hát most már ha lesz időm hozzáfogok az íráshoz. Egyébként már a hörcsögökről írtam egyet, de még sajnos nem adattam ki, csak úgy önszorgalomból megírtam, mert úgy láttam, hogy sok állatkereskedésből hiányoznak ezek a tájékoztató füzetek az állatok tartásáról. Hát én valami olcsó kis füzetet akarok készíteni.
Na majd meglátom mi lesz belőle.
Akkor majd nyáron visszatérünk a kisdegu ügyre jó!
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 11, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

de, szeretnék! vagyis nem én, hanem a lányom..de csak pontos használati utasítással! nekem ne pusztuljon el, mert azt nem bírom!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Tundi

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 11, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja és egy degu. Nem az enyém, de nagyon édes!
[^]  
Vissza az elejére
Tundi

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 11, 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipomea!
Igazad van, tényleg nagyon rossz, amikor betegek a halacskáim és nem tudok túl sokat tenni értük. Most is van egy lazacom, aki valszinüleg bakteriális betegségben szenved és nem tudok segiteni rajta, mert már olyan előrehaladott az állapota. Sokféle betegséget tudnak kapni szegénykék. Nekem már van sokféle gyógyszerem erre. De mindig gondba vagyok a gyógyitással, mert ha beteszem a gyógyszert akkor kihalnak a növények és a csigák, mert nem birják a szert. Ha a halat külön teszem, akkor nem tudom neki úgy fűteni az üveget ahol gyógyitom, mint ahogy kellene. Azért mégis megpróbálom és utána ha nem sikerül veszek új halat. De általában nem veszek drága halakat, csak egyszerüeket, amik nem kényesek. Ha mégis veszel akváriumot én szívesen segitek,mert már sokat tudok róluk. Nekem a neonhalak és a többi lazazok jöttek be a legjobban. Sokáig bírják és nem kényesek, ja és még szépek is. Az aranyhalak is elég jól bírják!

[^]  

Nem akarsz másik degut? Nyáron valszinüleg lesz!
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 10, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tündi Smile ...én se akartam Rolling Eyes , aztán csak lett. Halak csak azért nincsenek, mert senki nem ért hozzájuk, s én azt mondtam a gyerkőcöknek, hogy előbb tanulják meg, csak azután engedélyezem! Nincs tehetetlenebb ember egy beteg aranyhal gazdájánál! A deguért is majd' a szívem szakadt! Crying or Very sad
Vissza az elejére
Tundi

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 10, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nekem vannak deguim. Most már csak kettő, de múlt héten még 7-en voltak a kicsikkel együtt. Nagyon szeretem őket, soha el nem cserélném semmilyen más állatra. Régebben hörcsögeim voltak, még szaporitottam is őket, de mióta kaptam a kis degut, beleszerettem. Úgy kaptam egy állatkereskedőtől a kisfiú degut, mert valaki bevitte hogy leszakadt a farka és neki már nem kell. Hát én rögtön beleszerettem így farok nélkül is. Sokkal okosabb mint a többi rágcsáló. Hallgat a nevére, ha hívom odajön, felmászik a vállamra és ott ücsörög. Aztán vettem hozzá egy nőstényt és megörvendeztettek 5 kicsivel. Sajnos őket nem tarthattam meg, mert túl sokan voltak a ketrecben és sokat verekedtek. De már mindegyiknek van új helye. A nagyok most újra dolgoznak rajta, hogy újabb szaporulat legyen. Hát nem édesek! Már én is elég sokat megtudtam róluk, szívesen írok róluk ha valakit érdekel.

Ipomea!
Nagyon tetszett amit a kigyóról írtál! Jó történet! De azért én nem tartanék kigyót!

Egyébként még nagyon szeretem a halakat, van 3 akváriumom és van kerti tavam is.
Ja és van egy kutyusom is. Őt is szeretem!
Egyenlőre ennyit!
Sziasztok!
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 26, 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hááááááááááááát a boa sem eszi eszi meg a mamát...az mi mamánk csak félt tőle.
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 26, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hmmmm. én imádom az anyósomat. rántva. lehet, hogy inkább boa lesz ebből, az meg ellesz tán két hónapig is rajta...
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 24, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nehogyazthidd! Smile azt tuti a gaz kölök fogja mívelni! és nem kínos! gondolj arra, Te sem élve eszed meg a csirkét...egy pillanat alatt vége van, és tényleg nem horrorisztikus. a gabonasikló olyan 10 cm, amíg kicsi,aztán azért kicsit nagyobb, de nem nagyon. és roppant látványos. képzeld el: szép üvegterrárium, benne két tirki-tarka csúszómászó, tetején klassz lógó virág...nem néz ki rosszul. az anyósom nem aludt nálunk, szegény, mióta kígyó van a házban Wink ...és betörők se jártak itt! Very Happy
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 24, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na! ez észérv!!! és mekkora egy gabonasikló? és nagyon kínos, ahogy megeszi az egérkölyköket? mert nyilván azt is nekem kéne csinálnom...
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 24, 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

miért sikoltoz anya mindenféle ocsmányságot? Shocked zárt terráriumban tartja az emberlánya a hüllőt, aztán csak olyankor látod, ha leporlod a tetejét, vagy meglocsolod a ráhelyezett virágot.
Smile én még mindig jobban elvagyok a kígyóval, mint a visitozó tengerimalac-falkával.a kígyó legalább csendben van, s csak havonta egyszer eszik...és csak egyszer jelentkezik a végtermék is... Wink
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 24, 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát még nem győztél meg teljesen... Smile)) gabonasikló is szóba jött természetesen, végül is úgy tanulja a gyerek az anyanelvét, ha anya magából kifordulva sikoltozik mindenféle ocsmányságot, nem?
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 23, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

természetesen ragadozó, de a királypiton szakszerű megfogalmazásban / istenbizony nem én találtam ki! / kistermetű óriáskígyó, szóval nem nő nagyra. Höcsögöt, egeret, csibét eszik, abból is csak a naposat. ettől nagyobbat nem tud lenyelni.Ritkán és keveset eszik. De ha kígyót akarsz venni a fiadnak, gabonasiklót vegyél, jobban jársz. Olcsóbb, nem olyan kényes, és ha párban veszed, szaporodik, ha most vennék, én is azt vennék. De anno 5 éve még nem tudtam ezeket.
Egyébként én sem vagyok hüllőrajongó. De hidd el, meg lehet szokni. Egyébként a kígyó bőre langyos, nem nyálkás, és olyan a tapintása mint a velúré. Szóval nem olyan borzasztó!
ipomea
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 23, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

piton?! alig győztem kikapcsolni a számítógépet, mert piciny fiam meglátta... nem mondom tovább. évek óta könyörög egy pitonért. de nem. előbb lövöm agam főbe vagy ugrom egy megvadult viziló szájába.
figyu, ez a piton, ez nem ragadozó véletlenül? és ha elfelejt neki enni adni valaki, nem fogyasztja el a családot? komolyból kérdem, mert szerintme nem fogjuk tudni megúszni...
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 23, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile

Degu tőlünk is már az örök vadászmezőkre költözött, de van 1 pár aranyhörcsög, 2 db csuklyáspatkány leányzó, 1 db tengerimalacmama 3 égetnivaló csemetéjével, 1 db királypiton, 1 db palotapincsi, fiú a szentem, 3 db macsek, 1 herélt és 2 aktív kandúr. Kell még valami? Ja, meg én... Embarassed
Sztori van rendesen... Laughing a kígyót pl egy alkalommal 3 hónapig kerestük. Esküszöm, csak egy pillanatra tettem le, és léptem ki a postáshoz... Rolling Eyes mire visszatértem, nem volt sehol! A tatárdúlással felért, amit akkor 8 éves vérem véghezvitt a lakásban! Pókháló porcicán nem maradt! De a kígyó nem került elő. Történt mindez október elején. Decemberben, az ünnepek között néhány napra elutaztunk, nem fűtöttem ezalatt. Mikor hazaérkeztünk, a szerencsétlen hibernált hüllű a konvektorra csavarodva csattogtatta nemlétező fogait:-). Csak úgy tudtuk lecsalni az ártatlant, hogy teljes erővel üzemeltettük a fűtőalkalmatosságot, s mikot már átmelegedett, s égette a pikkelyét, önként s dalolva lecsusszant róla! Very Happy Azóta szép békességben elvan a terráriumában, több kirándulást még ezidáig nem hajtott végre.
Az se volt semmi, mikor az eledelül szánt hörcsög megrágta a nyomorú kígyó farkát... Shocked de ezt majd máskor
üdv
ipomea
Vissza az elejére
zEd

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 23, 17:42    Hozzászólás témája: :)) Hozzászólás az előzmény idézésével

Aki az állatokat ennyire szereti az rossz ember nem lehet:o)

Utánanézek annak a Görögteknőcnek..hátha:o)

Üdv:
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 23, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bernát nevű macskánkat nászajándékul kaptuk, azóta már ő is az örök vadászmezőkön egerészeik, tizenkilenc évet élt meg. sose akartam másik macskát, se mellette, se helyette. aztán az egyes sorszámú gyerekem bárányhimlős lett. hogy ne magát vakargassa, kapott egy pici cicát. erre persze a ketteske is elkapta előbb a betegséget, később a hozzájáró macskát. ezek után nagyon nem voltam meglepve, hogy egy tízcentis szőrgombócot találtam a teraszajtó előtt - rohantam is a hármaskához, nincs-e baja. természetesen bárányhimlős lett ő is. Smile))
na most a ketteske macskája, bizonyos csipsz őrmester, igen életrevaló leányzó volt és nem vetette meg a férfinemet. így történhetett, hogy egy reggel befészkelte magát kettes sorszámú gyerekem hasára az ágyba, és odaszült neki nyolc kis izét (mert macskára nagyon nem hasonlítottak). aznap valahogy elkéstünk az iskolából mindannyian Smile))
hát ez se nem megható, se nem túl tréfás - viszont ha vadásztál már éjnek évadján egy gazos kertben elbitangolt görögteknősre, akkor már tudod, mi a tuti!
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 23, 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Szabolcs!

Én a "Milyen háziállatot tartsunk" című cikk írója vagyok. Kérdésedre válaszolva, tele vagyunk halakkal, és van 2 gyönyörű teknősünk. Voltak régen rágcsálóim is, de mindegyiket kivégezte a macskánk... Crying or Very sad
Viszont a tekik tündériek Laughing
Vissza az elejére
zEd

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 23, 13:25    Hozzászólás témája: :o) Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Móni! Nagyon örülök, hogy ennyi állatkád van:)

Mindegyik nagyon édi lehet:)
Hát bármelyikről szívesen olvasnék vicces, vagy pont hogy megható történeteket:o)

Üdv
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 23, 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

degu sajnos az örök vadászmezőkön van már. de van csincsilla, kutya, két tizenéves macska, három viziteknős, egy görögteknős, egy fehéregér. melyikről szeretnél leginkább hallani?
Vissza az elejére
zEd

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 23, 02:01    Hozzászólás témája: Na kinek van deguja, vagy más fajta állatkája?:) Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Németh Szabolcs vagyok A "Degu - az meg mi?" cikk írója.
Magam is gazdi vagyok, s szeretném megtudni, hogy az idejárók közül kinek van deguja, vagy bármilyen más házi kedvence. S milyen élmény fűződik hozzá. Wink

Nagyon kiváncsi vagyok hány degugazdi fog jelentkezni. Ha valaki pedig a cikk nyomán úgy döntött szeretne egy ilyen édes szőrmókot, de valami nem tiszta az nyugodtan kérdezzen tőlem. Készséggel válaszolok.

Üdv:
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés