Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Külföldről haza terhesen...

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
korina001

HozzászólásElküldve: 2013, Júl. 27, 04:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia. Hívd fel azt a kerületi onkormányzatót ahová költőztök majd. Ott elmondanak mindent
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
blackkittyknits

HozzászólásElküldve: 2013, Júl. 27, 02:26    Hozzászólás témája: Külföldről haza terhesen... Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!

Van egy pár kérdésem, és reménykedem, hogy itt választ találok.

Én már kb. 15 éve külföldön élek, szüleim vittek ki, mikor még gyerek voltam, és jövő évben szeretnénk párommal Magyarországra költözni. Van már egy 1 éves pici lányunk, és szeretnénk még egy babát jövőre. A munkám és egyébb okok miatt, nagy valószínűséggel már terhesen költöznénk haza, édesapámhoz. Párom próbál munkát keresni mielött megyünk, én otthon lennék a gyerekekkel, esetleg részidős munkát vállalnák.

Kérdéseim a következők:

1, Mivel MOn nekem eddig nem volt munkaviszonyom, úgy tudom biztosítás se jár. (Hivatalosan "külföldön élő magyar"-ként vagyon bejegyezve.) Lehet-e ezen valahogy változtatni? Édesapám azt mondta, hogy fizethetek saját magam után biztosítást, bár azt nem tudta megmondani, hogy már most is, vagy csak majd ha MOn vagyunk.

2, Ha esetleg nem jön össze hamar a biztosítás, mit várhatok a szüléssel kapcsolatban? Mennyibe fog kerülni?

3, Első babánk császárral született, mert nem fordult meg időben, és itt az orvosok nem voltak hajlandók addig várni amig megindul a szülés magától, nem hittek abban hogy 37 hét után még megfordulhat kislányunk. Következő babánkat szeretném VBAC, azaz normálisan megszülni, ha lehetséges. Mennyire engedik a magyar orvosok a császár utáni normális szülés megpróbálását, ha mind az anyuka és a baba jól vannak, egészségesek?

4, Fogunk-e GYES/GYED-et kapni, így hogy MOn nincs munkaviszonyom?

Próbáltam ezekre a kérdésekre hivatalos oldalakon választ találni, de nem jártam szerencsével. Tudom, ezek valószínűleg szokatlan kérdések, de előre is köszönöm mindenki válaszát!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés