Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Családi napközi - profi hely a babónak, amíg dolgozol

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Igénybe vennéd-e a családi napközit?
Igen
64%
 64%  [ 24 ]
Nem
13%
 13%  [ 5 ]
Bizonytalan vagyok
21%
 21%  [ 8 ]
Összes szavazat : 37

Szerző Üzenet
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 12, 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok,

egy időre elköszönök a fórumról, mert nem tudok már olyan mélységben részt venni a közösség életében, mint szeretnék, így meg nagyon kevés értelme van. A felületesebb átolvasás következtében nem tudok már annyira kapcsolódni, illetve bántó is lehetek.

Ráadásul a szeptembertől induló munka és a lányok mellett szeretnék magamra egy kis időt kiszakítani, és két régi kis tervemet megvalósítani, a kora reggeli thai chit (mielőtt a lányok felkelnek), és az esti biciklizést (miután elaludtak) )) Eddig ilyenkor tudtam netezni.

Nagyon hálás vagyok, amiért ezt a fórumot megtaláltam, mert életem egyik legnehezebb szakaszán segített és segítettetek keresztül; a drukkok a lombikos fázisban, a megértés a terhesség alatt és a kezdeti szopis időszakban, ahogy mindenki, aki reagált rám, tartotta bennem a lelket.

Közösségnek érzem ezt a helyet, még ha virtuális is. Voltak esetleg ügyetlenebbül vagy arrogánsan megfogalmazott mondataim, azokért elnézést kérek még egyszer az érintettektől, örültem, ha tudtam valamiben segíteni az utánam következőknek a lombikban stb.

Számos barátot is találtam, akikkel a neten kívül is tudunk találkozni, enélkül mindez nem lenne.

Mivel engem is érdekelt vagy izgatott, hova lettek néha azok, akikkel korábban kapcsolatban voltam, gondoltam, inkább elköszönök személyesen. Néhány napig még olvasgatok, azért, hogy ha valaki reagál, el tudjam olvasni.

Mindannyiótoknak sok boldogságot, és elsősorban hosszú egészséges életet kívánok, babóitoknak és apáknak úgyszintén.

Szeretettel,

Ilka

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 22, 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Meg fog hamarosan változni az állami normatíva rendszere ebben a témában is, és remélhetőleg olcsóbbá tudja tenni ezt az ellátást. Ahogy van hír, ide is megírom és a www.csana-info.hu ra is mehettek infóért:)))

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lies

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 18, 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilka,

köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 16, 06:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lies,

eddigi tapasztalataim szerint ez egy kivételesen drága helynek tűnik, de majd rákérdezek a hálózatban. Remélem, hogy a különböző önkormányzati társulásokkal kötendő szerződések után olcsóbb tud lenni ez az ellátás. Ezért küzdenek a csajok ebben a hálózatban!

Puszi,

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Lies

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 13, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilka,

most találtam Rátok. Már mi is gondolkodunk előre, mert a munkahelyemmel a megállapodás, hogy januárig lehetek itthon (ill. itthonról dolgozhatok), de 2007-től hetente min. 2x be kell majd járnom, tehát már én is keresem a lehetőséget. Függetlenül ettől a fórumtól a Gloriett családi napközit (XVIII.) néztem ki, nekem nagyon tetszik, a szomszéd kisfiú anyukája ajánlotta. Viszont őszintén majd hanyatt estem, amikor meghallottam, hogy havi 62.000 Ft. Persze ez a maximum, ha H-P egész nap ott a babó, de szerintem akkor is rengeteg. Mindenesetre szerencsére rugalmasak és állítólag többféle lehetőség van, órabérlet, félnap stb.

Szavaztam én is ...
Vissza az elejére
Terika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 10, 08:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy lehet szavazni?
Erika
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 09, 08:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sztem hívd azért fel, mert mint mondtam, most fog bővülni a hálózat, és lehet, hogy újpesten is alakul majd valami, de addig is tudsz vele kapcsolódni.

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 09, 07:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ilka:
Az nekem nagyon messze van, mert nincs autóm. Busszal 30 perc minimum, ez biztos hogy nem lesz jó, mert ha dolgozni megyek majd, szerencsétlen gyerekkel 6-kor kéne indulnom, hogy mindenhova beérjek. Úgyhogy inkább várok valami újpesti címre akkor.. vagy esetleg a hölgy tud ajánlani újpestit?

hanee
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 09, 05:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee, Rákospalotáról, közel Újpesthez, de a hálózat éppen most van terjeszkedőben!!!

Ird majd meg, hogy mi lett a beszélgetés vége, jó?

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 08, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ilka:
Köszönöm!
És ő hol lakik? (gondolom ő csinál ilyet a saját házában, ugye?)
Holnap felhívom.

hanee
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 08, 06:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee,

a hölgy neve Nagyné Ungi Márta, a telefonja 306 1659, hívd nyugodtan fel!

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 07, 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilka:
Köszi, hogy segítessz! Szívesen meg is ismerkednék azzal, aki ezt csinálja (mármint konkrétan mondjuk a mi környékünkön)!

hanee
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 07, 08:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee, írtam a hálózati tagoknak, remélem, gyorsan válaszol valaki. Egyébként a www.csana-info.hu oldal ad lehetőséget település szerint keresni, de az az érzésem, hogy újpesti ott nincs feltüntetve, de mostanában mintha nyílt vagy tervezi valaki, hogy hamarosan nyitni fog.

Biztosan válaszolnak a háló-társak és akkor jelentkezem, vagy ő maga fog írni, aki csinálja.

Előre is köszi a bizalmad!

Ildikó

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 07, 07:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ilka:
És konkrétan ha én szeretném ilyenbe beiratni a gyerekemet milyen lehetőségeim vannak? Újpesten lakunk, és a II. kerületbe fogok járni dolgozni, mert épp oda költözik a cég.. nem tudom hova pontosan.. de újpest közelében jobban tetszene nekem a dolog. A problémám nekem is az, hogy a gyerek 2007. június végén lesz 2 éves, és nekem akkor kéne visszamennem, mert lejár a GYED, és én GYES-en nem tudok itthon maradni, mert nagyon kevés a pénz, szóval nálunk ez kényszer lesz (hacsak valami nem változik addig). És szóval ez eléggé macera, hogy szeptemberben vennék be, pár hét a beszoktatási idő, és akkor kb. októberben tudnék csak visszamenni és addig meg felkopik az állunk Crying or Very sad De ez tök jó lehetőség lenne nekem, ha ilyenbe vihetném, akár csak 3-4 hónapra is.. és utána a bölcsibe.. mert mondjuk ezt anyagilag lehet, hogy nem bírnám sokáig.

hanee
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 07, 07:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ági, ez is egy nagyon fontos érv, köszönjük! Mekkora már Dominik, te jó ég!!!!!!!

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Pkagi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilka Smile
Én speciel igennel szavaztam, mert jó ötletnek, dolognak tartom, főleg azért mert pl. bölcsibe csak munkáltatói igazolással lehet felvetetni a gyereket és mi van ha valaki otthon dolgozik?!

[^]  
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 06:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timi, én nem is merek belegondolni, hogy az ikrek esetén hogy lesz ez, és mennyi pénzünk fog elmenni a bölcsire, ovira, iskolára. Kedvenc kérdésem, hogy te dolgozol ikrek melett??? Mi mást is tehetnék? Szerencse, hogy szeretem a munkámat, különben jó nehéz volna. Na mindegy, panasz vége.

Az egésznek csak az a lényege, hogy gyakran a munkába visszatérés kényszer, de gyakran nem, mert vannak emberek, akik szeretik is azt, amiből a bevételük van, és én nagyon szerencsésnek érzme magam, hogy abból élek, amit szeretek csinélni. Őrülten boldog vagyok, hogy ellenálltam anno apukáméknak, akik valami bankszakma felé akartak terelgetni:))))

Kérdezném azoktól, akik nemmel szavaznak, hogy miért? Milyen garanciálkra lenne szükségetek, hogy igennel szavazzatok? Kérdezem a bizonytalanoktól is, hogy miért? Milyen információra lenne még szükségetek, hogy válaszolni tudjatok?

Ildikó

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
thymi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

NAgyon durva az a 40! Én nem is tudom h mi lesz majd velünk....
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Terika, a szervezet neve Fehér Kereszt Alapítvány, a vezetője dr. Révész Piroska gyermekpszichológus, a telefonja 06 1 321 4779.

Timi, ennek a munkának, amit most csinálok, éppen az a célja, hogy alapítványi keretek között is működjenek ehhez hasonlók, és akkor már tud olcsóbb lenni. Egyébként pedig liziantus (télibabás) mondta a múltkor, hogy a nővére állami oviba iratta a fiait, de mire az egész hónapban kifizetik az alkalmanként csepegtetett összegeket - most gyülölcsre kellett pénz, máskor karácsonyra, haza kell vinni a mosnivalót váltott műszakban - szóval gyakran ott vannak a havi 40 000-nél!

Irjatok még és kérdezzetek, és köszönjük előre is az egész csapat nevében!

Ildikó

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
mókuska

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 04, 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én vidéken élek és sajnos az önkormányzatnak nincs és nem is lesz pénze bölcsödét nyitni.
Jó lenne, ha minden faluban legalább egy ilyen hely lenne és nem kényszerülénk a "főállású anyaságba" vagy a munkanélküliségbe. Szerintem sok anyukának megoldódna a munkahelyi gondja is ha mások gyerekeire vigyázna ilyen formában. Az az igazság, hogy szerintem még elég ismeretlen ez a dolog és jó lenne ha többen tudnának róla.
Vissza az elejére
Terika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 04, 09:52    Hozzászólás témája: Ildi Hozzászólás az előzmény idézésével

Hol és mikor jelentkezhet, aki ilyen családi napközit szeretne a saját házában indítan?
Erika
Vissza az elejére
thymi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 04, 08:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát aki minimálbérért gürizik annak nem biztos h megéri.....a bölcsi olcsóbb ha már nagyon kell menni melózni. Én tuti h nem akarok sietni a melóhoz, előbb szeretnénk még tesót, vele meg úgyis itthon leszek.
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 04, 07:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi lányok a hozzászólást és a szavazást!

Kriszta, ez a fajta ellátás azoknak szól elsősorban, akik szeretnének vagy muszáj visszamenniük dolgozni, nem mindenki tud otthon maradni három évig. Vagy úgy gondolja, de menet közben megváltoztatja a véleményét, és egy kisebb közösségben kezdi el szoktatni a babóját. Ez főleg azoknak jó, akiknél nincs testvér vagy keveset van gyerektársaságban a babó, és nem egy nagyobb csoportban akarja megmérettetni a gyermekét, hanem egy kisebben és az utolsó fél évre vagy pár hónapra ki akarja próbálni, hogy milyen az, ha a gyerek távol van tőle és ez milyen a babának. Az ovi, bölcsi nem ilyen rugalmas, nem tudod bármikor beiratni, szóval merevebb.

Ez is lehet egy indok, mit gondoltok?

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szavaztam!! Smile

Érdekes dolognak tartom ezt a fajta gyermek "megörzőt"...
De én szeretnék kitartani amellett hogy amig lehet maradok a gyerekekkel itthon és ha már járhat ovodába akkor beadom, a bölcsit mi kihadjuk...majd én leszek a dadusa..eddig remekül megy reméljük a legjobbakat! Smile

Szép hétvégét mindenkinek!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Dakini

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
Miért nem szavaztok?
Mostanáig 117-en látogattak ide, de csak 13-an szavaztatok!
Nem kerül semmibe csak egy fél perc gondolkodás előtte és vkinek segíthettek a munkájában és közvetve lehet, hogy sok anyukának is!

Mindenkinek minden jót!

Pusza Gitta

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 29, 07:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erika, állami normatíva elvileg jár minden szolgáltatónak, de az önkormányzat szokott ellátási szerződést kötni nonprofit szervezetekkel - külföldön vállalkozókkal is -, azoknak itthon nem jár a normatíva...

Mire Matyi annyi idős lesz, lehet, hogy nálatok is indul egy, mindenesetre ez lehet akár majd egy szomszédod is, akit meg tudsz fűzni, hogy kezdeményezzen ilyet.

Az ovit én is imádtam, de el szoktam sétálni itt a miénk mellett, és egy ovónénire rengeteg gyerek jut, a családi napköziben pedig max 5-7 jut kettőre. Azért ez nem ugyanaz a figyelem és személyre szóló törődés. Nagyon változó a költségtérítés, mert ez függ attól is, hogy az illető csana mennyit tud máshonnan támogatásként bevonni. Van, akik 41,000 Ft körül kérnek, mert egy gyerek átlagosan 2500 Ft-ba kerül étkezéssel, a rá eső rezsivel és munkadíjjal együtt. De ez nagyon változó, mondom még egyszer.

Köszi, hogy írtál!

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
kismica

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 28, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak átfutottam, lehet, hogy túl felületesen, de még nem világos:
-manapság jár az állami normatíva itt is?
-kb. mennyi 1 baba/gyerek havi költsége, a szülők szemszögéből?
-van egységes és folyamatos "minőségellenőrzés" (helyszín/gondozók/program/kaja)?

Elméletben (mivel nálunk nincs Sad), én igénybe venném a bölcsis/ovis beszoktatáshoz biztosan, évekig viszont inkább ovit, de nem vagyok mérvadó, mert én imádtam oviba járni Laughing

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 28, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A véleményeket, kérdéseket is várjuk.

Ildi

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 28, 06:22    Hozzászólás témája: Családi napközi - profi hely a babónak, amíg dolgozol Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves mamák és papák!

Egyre gyakrabban hallom anyatársaktól, hogy nem veszik fel a babót bölcsibe vagy oviba helyhiány miatt. Évekkel ezelőtt indult egy alternatív szolgáltatás nappali gyermekellátás területén, amelyet úgy hívnak, hogy családi napközi. Lényege, hogy hivatalok által is elismert és rendszeresen ellenőrzött magánszemélyek - természetesen maguk is anyaként "működő" nők- saját otthonukban maximum 7 gyermeket fogadni tudó nappali családi napközit működtetnek, ahol a bölcsihez, ovihoz hasonlóan játékos készségfejlesztő foglalkozásokat is tartanak, természetesen napi többszöri étkeztetéssel Laughing

Néhány hónappal ezelőtt bekapcsolódtam szervezetfejlesztőként ebbe a munkába, és segítem a hölgyeket a jobb és minőségibb szolgáltatások kifejlesztésében, a meglévők stabilizálásában, és abban, hogy hálózatként tudjanak működni. Ma már számos családi napközit találtok az ország egész területén.

Amennyiben szeretnétek több információt kapni erről az alternatív lehetőségről, látogassátok meg a www.csana-info.hu honlapot. Kérdezzetek, véleményezzetek itt, beszéljük meg nehézségeiteket, kételyeiteket, ha vannak. Ne feledjétek, néhány éve még az alapítványi iskola is furcsa és ritka volt, ma pedig már keresett és kedvelt alternatív forma gyermekeink okosodásához Razz

Szeretettel,

Érdimama

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés