Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Nyilvanos szoptatas

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 23, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tzsu,
igen, a férfiak képtelenek elvonatkoztatni a mell szexuális jelentőségétől, de ez nem is várható el tőlük... Razz Igen, le lehet vetkőzni a szégyellősséget, én borzasztóan szégyellős voltam azelőtt. Aztán jött a felnőttkor, nőgyógyásszal, aztán Márkus, vizsgálatok, a császár (ahol ugye full meztelen az ember, csak egy kis zöldikét raknak rá)... Aztán szépen elcsepegett... Smile Legalábbis az eü. része, azért nem vagyok exhibicionista. Wink
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
*Melinda*

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 23, 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyogypuszikak Markusnak!

Remelem hasznalni fog a kence-fice.
Vissza az elejére
tzsu

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 23, 01:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem a szoptatás olyan intim dolog.
Az első gyereknél még az is zavart, ha valaki a szobában volt szoptatáskor. Később már nem. De ha nyilvános helyen jött rá az éhség, én bizony vagy bementem egy vendéglőbe helyet kérni (irodában, paraván mögött, WC-ben) vagy ha nagyon muszáj volt rendelőben szigorúan mellet letakarva, hogy szinte semmi ne látsszon ki, úgy szoptattam. A minap viszont éppen azon kaptam magam, hogy a 3. gyermekemet, a játszótéren, csak úgy ukk-mukk-fukk megszoptattam. Na gondoltam magamban, én sem vagyok normális.
Hát igen, ez a cucli esete szoptatásra átvetítve. A világon mindent meg lehet szokni, szégyenlősséget le lehet vetközni.
Egyébként leginkább a férfiakat zavarja egy szoptató nő látványa. Na ja, ők másként szeretnék látni.
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 19, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, ma is szopiztunk közterületen (mondom én, hogy berlini fal omlott itten le), egy gyerekrendelőben vonultunk el, befordultunk és tojtunk a többiekre. Smile Nem volt reakció, vagyis nem figyeltem, csak megint a kényelemmel voltak gondok... Ez van! Very Happy Razz
(Egyébiránt kapott valami kencét a gyermekem, amit most koyvasztanak a szomszédos patikában...)
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 18, 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very HappyVery HappyVery Happy Hát ez az... azt nem is ismerem! Évek óta nem találkoztam vele. Laughing

Amúgy belejátszanak a gyerekek génjeibe a felmenők mellékági rokonai is: apukám fehér és érzékeny bőrű, öccsével együtt gyerekkorukban tejfölszőkék voltak. Férjem legkisebb öccse úgyszintén. Valószínűleg innen örökölhette a kisi huncut...

Biztos nálatok is van valahol egy hol domináns, hol látens közép-európai vérvonal. Wink
*Melinda*

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 18, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, ez jo kerdes! Shocked Nalunk en vilagos boru, kek szemu szokeseg vagyok. A parom is viszonylag vilagos boru, barna szemu barnasag. Es e kettu kutyuleke lett egy barna boru, barna haju kek szemu Boglarka.

A postas????
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 18, 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így van, a baba szükségeit ne korlátozzák már emberi kitalált konvenciók. Azt szoktam mondani, akinek nem tetszik, nem néz oda (ez már gyerekkorom óta bejön Wink).
Kicsi fiam tegnap leégett a napon Evil or Very Mad, kicsit későn kentük be 50-s F naptejjel, mivel felhők mögül perzselt az ádáz és gonosz nap - így most szenved a piros arcával szegény (borogatás, A vitaminos krém, tea próbálása, de inkább cicit kért). Gyakrabban kér ő is inni, kicsit morbid, de végre jelzi, hogy szomjas... (Nem szokta, és onnan tudom, hogy szomjazik, hogy kemény a kakija...)
Én is leégtem, de én bebarnulok... Smile Márkus viszont nem fog... Crying or Very sad
Hogy lehet, hogy két közép-európai típusú ember (sötét haj, kreol bőr, szürke szem) világrahoz egy világosbarna, hófehér és érzékeny bőrű teremtést? Question
*Melinda*

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 18, 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Borka!

Eloszor is gratula a merfoltkohoz! Very Happy Ugye nem is olyan nehez dolog, ha az ember elott a baba erdeke lobog.

Mint a kepen is latszik en hatat forditottam a "nagyvilagnak" ugyhogy most nem lattam az emberek reakcioit, de a parom meselte, h sokan megfordultak es osszesugtak, majd volt aki kacagott is. Smile

A tegnap ketszer is evett a draga a parkban Embarassed Es egyszer az utcan haza jovett. Na jo. Az is igaz, h suru vadgesztenye fas utca volt es eppen senki sem setalt arra Wink
De hat mit tehetnek, ha a baba szomjas ebben a nagy melegben Question

A kep Nagyvaradon keszult.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 17, 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Melinda,
dehogynem, csak nekem pl. ma volt lehetőségem nyilvános szoptatásra. Inkább büszkeséggel töltött el, és senki nem nézett rám csúnyán - vagy csak nem vettem észre. Very Happy A Gyerekszigeten, a Nagyszínpad előtt ülve szopizott a kicsim. Csak az volt a rossz, hogy neki valszeg kényelmetlen volt a póz, mivel otthon megszokta a kényelmes fotelt vagy az ágyon hanyattfekvés komfortját. Smile De tökre örültem, hogy képes voltam, képesek voltunk legyűrni a konvencókat, és tojni a környezet hozzáállására. Nekem nincsenek képeim erről a mérföldkőről, de Ti nagyon szépek vagytok! Hol készültek a képek?

(Tudjátok, mi a furcsa? Nem szégyellem bevallani, hogy anno én is lenéztem, és Uram bocsá', cigányosnak tartottam a nyilvános szoptatást. Ez most jutott eszembe, ahogy elmélyedtem az emlékeimben. Embarassed Most meg egyszerűen természetes volt, mintha hónapok óta csak nyilvánosan szoptatnék. Igaz, kicsit kényelmetlen volt a póz (törökülésben, előregörnyedve), de olyan megnyugtató... Very Happy Ja, meg ma, ha szoptató anyukát látok, azt gyönyörűnek találom. Azt hiszem, a régi ezresünk hátulján volt a szoptató anya képe...? Mindig lenyűgözött - pedig szobor. Smile)
*Melinda*

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Latom ide mar senki sem ir, de hozok egy par kepet Very Happy

[^]  
[^]  
[^]  
[^]  

Ha a baba ehes nincs mit tenni Laughing
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 31, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee,
tényleg? Smile Nekem úgy tűnt, minden kisbabás anyuka kivárta ott a sorát. Rajtunk kívül még ketten voltak... Nem baj, akkor is rendes volt tőlük, ebben az országban, ahol örülhetsz, ha nem szólnak be, hogy nem férnek el a babakocsidtól... Shocked
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 30, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka:
Az APEH-nél kisbabával mindig soron kívül lehet bemenni, egyáltalán nem kellett volna várnotok Embarassed

hanee
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 30, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ági,
ez nagyon aranyos! Smile Hát, tegnap az APEH-nél mi is majdnem rászorultunk egy kis botránycsinálásra Razz, de aztán megszánt minket az őr, és elintézte, hogy soron kívül bemehessünk (igen, ilyenek is vannak kishazánkban, nemcsak a negatívumok Razz). Így aztán babám bealudt, amikor végre indultunk haza és odáig türelmesen várt, aztán otthon ettünk...
Egyébként megdöbbentő, mennyire nem civilizált a város e téren. Szerintem simán kibírnának ezek az intézmények egy szobát, ahol le lehet ülni szoptatni, és van egy pelenkázó is...
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 30, 06:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én az elsőnél nem tudtam rávenni magam, hogy nyilvánosan szoptassam a fiamat annak idején. Valahogy én is úgy éreztem akkor is és érzem most is, hogy nem tudnám nyugodtan megszoptatni nyilvános helyen. Tehát vagy keresnem kellene egy nyugodt helyet, vagy nem tudom, hogy mi lenne. A nagyfiammal szerencsére nem volt ilyen gondom, mert őt sohasem kellett utcán vagy olyan helyen megetetnem, ahol nem volt lehetőség a diszkrét félrevonulásra.
Azt hiszem, hogy ilyenkor nem csak a baba érdekei a mérvadóak, ha az emberben gátlások vannak ilyen téren, bennem biztosan vannak, akkor ha a fene fenét eszik, émég akkor sem lennék képes idegen emberek előtt szoptatni.
Elnézést kérek, hogy ilyen véleményen vagyok, hogy nem a gyerekem a legfontosabb ilyen téren, de azért nem ítélem el azokat az édesanyákat, akik tudnak és mernek is nyilvánosan megetetni a gyermeküket.
Sőt, becsülendő, de én magamról ezt soha nem tudnám elképzelni...
Remélem, hogy nem is fogok most sem ilyen helyzetbe kerülni, mert biztosan pánikolni kezdenék.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ági

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 29, 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is úgy képzeltem, hogy a szopi az majd a miénk lesz, csak a miénk... Aztán másképp alakult. Ezer helyszín volt alkalmas a szoptatásra. Sehol nem volt belőle problémám, egyszer hoztam csak zavarba a körülöttem lévőket. Egy lakodalomban voltunk, ott egy lelkes rokon mindenkit megörökített. Az én fiam a maga két hetével és hatalmas vörös hajával nagyon népszerű volt, de amikor felénk jött a "fotós" az én pici babám bizony szopizott. Egyszer újra vette a bátorságot a rokon, arra jött, meg is kért hogy tartsam így meg úgy a babát, mert már az előbb is le akarta fényképezni, de... És itt el akadt a szava. Én meg simán mondtam, hogy igen, szopiztunk. NA, hát erre aztán olyan képet vágott... Surprised (Mielőtt bárki a lakodalmon esne kétségbe, du 2-kor már hozták a menüt, este 8-kor otthon voltunk!).
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 29, 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Delilah,

az elején nálunk is full intim volt a szopi (még Anyukám is, meg pláne anyósom állatira zavart, h nézték), aztán -olyan 2 hós lehetett- már mentünk ide-oda, a kisasszonynak meg derogált cumisüvegből inni. Így ezekben az esetekben prioritást kapott a szopi étkezés jellege Very Happy
Egyébként este és reggel most is abszolut intim hangulatban zajlik a szopizás, sőt most már inkább ennek van jelentősége és nem a tejnek.
melinda27

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 27, 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Delilah!

Elso baba?

Miutan meglesz a fiad es seta kozben egyszercsak elkezd sirni es te vegigprobaltal mindendent, h megnyugtasd es csak a cici maradt ki, akkor mit teszel? Hagyod tovabb sirni es tuti mindenki ratok figyel,h miert ordit a gyerek vagy eloveszed a cicit es...?

Senki sem azert szoptat az utcan, h kerkedjen,h "ni en szoptatom a gyereket!"
Hanem a kenyszer! Az meg nagy Ur!

Hanyszor volt, h en is indulas elott agyon ciciztettem a Dragat, a vegen ugyis kikovetelte maganak Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
delilah

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 27, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cool

A hozzászólás legutóbb delilah által 2008, Jún. 14, 15:40-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 27, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Smile
én sok helyen szoptattam már, de sehol sem volt gond vele.
A kérdés amúgy teljesen jogos, mert tényleg nincs ennek kulturája nálunk... de hát tenni kell ellene Very Happy
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 27, 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Abszolút egyetértésem az előttem szólókkal! Wink
Engem is irritál, hogy megbotránkoztató a nyilvános szopi... Szexista magatartás, remélem, idővel levetkőzi a jónép. Mi még örülhetünk: Amerikában pl. már a nőkbe is azt nevelik, hogy nem civilizált dolog sokáig (akár 6 hónap!) szoptatni... (Egyébként ott nyilvánosan a lábad sem lehet szőrös anélkül, hogy fenn ne akadna rajta a csajtársadalom...)
melinda27

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 25, 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kismica!

Tok igazad van. Nem is ertem mi a baj a nyilvanos szopassal. Hiszen a baba feje szinte tenyleg mindent eltakar.

Szerintem senki nem azert szoptat az utcan, h kerkedjen a mellevel. Annal sokkal tobbet mutat pl. egy plazacica. En eddig probaltam megoldani a helyzetet ugy h ne hozzak zavarba masokat. De valahogy az emberek szeme mintha kiszurtak volna a helyzetet.

es tenyleg mindenkinek az az elso kerdese feled miutan megcsodaltak a picit , h szopik a baba....
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kismica

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 25, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez nekem is nagy vesszőparipám. Mert nálunk jelenleg aki nyilvánosan szoptat, az erkörcstelen, magamutogató és úúúúgy egyáltalán, hogy merészeli; de a bulvárlapok nyugodtan tele lehetnek didikkel, azokat nem tilos utcán/tömegközledés közben olvasni Twisted Evil Twisted Evil Az esti főműsoridőben is nyugodtan mehetnek a mellek, de a szoptatás fúúúj. Mindeközben az első kérdések között van, hogy szopik-e még, ha valaki nek nem, miért nem... Twisted Evil Twisted Evil

Egyszerűen rosszul értelmezett szexualitást társítanak egy női mellhez (amiből szopinál a baba fejétől alig látszik valami), mert hülye prüdek Twisted Evil Twisted Evil Sok családban ma sem szokás egymást látni meztelenül, együtt fürödni gyerekkel stb.

Nem beszélve arról, hogy a szoptatás a kisbabáról szól....

(De ugyanígy jöhetne a cumi téma is: amiről sokan monják, hogy fúúúj, de ugyanezt megkapjuk mi is, miszerint miért nem cumizik a fiam??? ÁÁÁÁÁÁ!!!)

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
melinda27

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 25, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyja meg vele úgy enyelgett,
Elmondva neki százszor is:
„Bon fils, cher fils, o mon beau fils!"
„Jó fiam, kedves, szép kis gyermek!"
Anyakeblét neki kitárta,
A kisfiát maga dajkálta,
A nehéz anyai keresztet
Úgy hordta, nem kímélve testet,
Hogy mondogatta jámborul:
Az egek dicső királynéja
Is így táplálta öntején a
Kis Jézust, ki áldozatul
Adta magát, hogy mi is adjuk
Életünket másokért.
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 25, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem soha ilyen gondom nem volt.
Szoptattam a Balcsi partján a strandon, Horváto.ban a strandon, a repülőtéren (Ferihegy), B.füreden a Borcsa étteremben, Bécsben is étteremben, stb.
Megvolt a technika: ölemben a gyerek, és a vállamra terítettem egy nagy pelust, semmi nem látszott. Soha senki még csak furcsán sem nézett. Szerencséjére Wink Very Happy (vagy én nem vettem észre)
Egyébként egy ismerősöm mesélte, h pl. Svédo.ban annyira természetes, h a metrón útközben is simán szoptatnak az anyák ha úgy jön ki a lépés. Hiszen egy pici nem tudja még kivárni a sorát.
Banyácska

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 25, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnálom, nincs kultúrája ennek. Le kell tojni a pillantásokat. Én soha sem néznék így másra, mert normálisnak tartom magam. Szerintem a hülyéket nem szabad mellre szívni. Szó szerint és képletesen... Smile Smile
melinda27

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 25, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyvaradon tortent a Brige-ben. Smile Csak hasonlo sajnos. Sad

En is szoptattam mar nyilvanos helyen, de az emberek lesulyto tekinteten kivul mes nem kaptam kulonosebb beszolast.

Nem ertem, ha mi ehetunk az utcan, a babak miert nem?
Banyácska

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 25, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még mindig a PizzaHut-os történet?
melinda27

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 25, 12:05    Hozzászólás témája: Nyilvanos szoptatas Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ezt a temat azert vetettem fel, mert egyik ismerosomet attrocitas ert amiatt, h egy etteremben megehezett a picije es diszkreten megszoptatta ot.

Kivancsi lennek, h ti csaladinetesek hogyan velekedtek errol.

Ugy erzem , hogy meg kene allitani azt a megalaztatast amit egy anyuka kap azert mert szukeghelyzetben nyilvanos helyen kell szoptatnia! Varom leveleiteket.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés