Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2006/2007 Téli Babák
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
evinene

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 22, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok anyucik hol vagytok?
Már wgy évesek ahogy szomolom a picikétek gyertek ti si elő bár gondolom már nélyik szaladgál. Laughing Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Fiatalasszony

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 29, 18:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tudom nem ez a legjobb hely ahova írnom kellene, de megkísérlem mégis, hátha.
Hosszas küzdelmek után most jutottunk oda, hogy petesejtdonort keressünk. Fiatalok vagyunk még, a 30-as éveinket kezdtük meg éppencsak,de már sok évnyi fájdalom van mögöttünk.
Ha esetleg lenne köztettek olyan anyuka aki segítene hogy nekünk is lehessen gyermekünk, kérlek írjatok priviben.

Elnézést hogy a fórumba zavartam ezzel a kéréssel, Boldog Új esztendőt kívánok mindenkinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 26, 00:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hol vagytok halihó mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!!!!

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 04, 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...

A hozzászólás legutóbb Andra76 által 2008, Jan. 02, 14:17-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csííí

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 08, 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mi is jól vagyunk most már. Rolcsinak volt egy 2 hetes csúnya torokgyulladása, bekapott 2 adag antibiotikumot aztán amikor elutaztunk a hegyekbe csak úgy egyik pillanatról a másikra helyrejött. Tegnap voltunk tanácsadáson és jelentem kicsi fiam 78cm és 10,9kg. Fogak számában nincs újabb változás, mi a 3 hét alatt kiömlött 6-nál megálltunk, bár az elmúlt pár éjszaka megint nyűgösebben aludt, fel-felsírt. (mondjuk én ezt a széllel hoztam összefüggésbe inkább meg az időváltozással).
Ő is nagyon akaratos lett. Mindig mindent szét akar pakolni (különös tekintettel a szakácskönyveimre meg a kinyomtatott receptjeimre). A kábelek neki is nagyon bejönnek meg a konnektorok is a telefonomat már tönkretette. Újabban az a szokása, hogy mindent leejt és nézi ahogy esik. Aztán persze nyúlkálna ki a kiságyból érte. Közlekedés már nagyon megy a falat tapizva és egy pár napja már a fenekével nekitámaszkodik az ágynek és a kezével el is engedi, próbál egyensúlyozni. Segít az ágyazásnál (élvezi amikor ő is segíthet kihúzni és betolni az ágyat). Egyre többet zagyvál és van amikor olyan mintha veszekedne rám ha nem az van amit ő akar.
Mindent összevetve nagyon szépen fejlődik ő is és igazán büszkék lehetünk rájuk mert gyönyörű gyermekeink vannak!

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 29, 09:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahó!

A hozzászólás legutóbb Andra76 által 2008, Jan. 02, 14:17-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Andusz

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 28, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi jól vagyunk! Zsombor már az egész házat birtokolja!
Mindenhova elmászik és mindent lerámol!
Sajna pár napja állandóan hisztis és akaratos. Állandóan bömbizik, fogja a gatyámat és bújik belém.
Ha meg felemelem akkor azért bömbizik hogy tegyem le! Kész téboly!

Ma voltam a bababörzén és nagyon klassz volt! Egy csomó ruhát meg játékot tudtam venni!

Puszi mindenkinek és légyszi írjatok mert így tényleg kihalunk mint a dínók!Smile

Andi
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 27, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hol vagytok nagyon eltűntetek 3hete nem írtatok Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

(lehet ama bizonyos nőszemély aki itt adta az anyát aztán lebukott)
a 2007es nyári pörög a legjobban ott még picik babák ez is azért lehet.
Meg akik nem tudnak társaságba járni marad a net.

Remélem mindenki jól van. Laughing Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 07, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello-hallo!

A hozzászólás legutóbb Andra76 által 2008, Jan. 02, 14:18-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
jkzsanett

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 06, 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Kicsit felhozom a topicot Smile

Lilla már egyfolytában állna, kapaszkodik mindenbe.
Néha egy pillanatra kapaszkodás nélkül sikerül megállnia utána nagyot csüccsen Very Happy
Eszik mint a gép, fogakkal szenvedünk, de már alul lehet látni, felül meg érezni a két-két fogacskát.
Most kicsit taknyos volt, de hamar túlestünk rajta (az egész család...)
Egyre többet használjuk mi is a járókat Embarassed aránylag sokáig játszik benne.

Csííí
Lillát meg néha alig lehet kivenni a kádból, annyira jól elvan benne. Adtam neki egy üres flakont és azzal játszik Wink

Andusz
Nálunk is az a lényeg, hogy lásson engem a járókából, akkor nincs gond.
Nálunk is egyre többször van, hogy átölel és kapaszkodik belénk.... Nagyon jó érzés

Nálatok mikor kelnek a gyerkőcök?
Lilla mostanában rászokott a hajnali 5 - 1/2 6-os kelésre. Igaz, hogy már átalussza az éjszakát, de akkor is fárasztó kicsit. Utána nem alszik vissza, nyűgi is nagyon. Délelőtt még alszik 1/2 1 - 2 órát és délután is.
Van hogy este 7-kor már kidől. Próbáltam, hogy később fekszik le, de akkor is korán kel Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Andusz

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 26, 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is jól eltűntem, bocsi... Embarassed Embarassed Embarassed

Szerencsére minden teljesen okés velünk.
Zsombi is gyönyörűen fejlődik, már 3 hete felállt és úgy mászik mint egy gép! csak győzzek utána mászkálni. Very Happy
Ügyesen eljátszik magában és a járókában is, csak 1 hete az a lényeg hogy lásson.
Ha eltünök tisztára bepánikol és sír hogy hol vagyok.
Néha én is hagyom hogy sírjon, hiszen a napi teendőket otthon meg kell tennem és inkább sírjon mint hogy vmit magára rántson.

Érzem hogy napról napra egyre jobban ragaszkodik hozzánk. Tudatosan átöleli a nyakunkat és odabújik. Na ilyenkor a párommal olvadunk a gyönyörűségtől. Embarassed Laughing

Andra!
Már nekünk is van két kis fogacskánk lenn! Mi is jól megszenvedtünk vele, de már túlvagyunk rajta!
Már eszünk mindent; soxor a saját kajánkból is adunk neki.
Még mindig szopizunk ezerrel; napi 5* és 3-4-szer kajcsizik rendes kaját.
Most rengeteget nyúlt, a 74-es méretet szinte ki is hagytuk alig hordtuk.

Csíí!
Ahogy leírtad Rolandot mintha Zsombiról írtál volna! Mintha mindig tudnák hogy mit nem szabad és csak azt csinálják!
Dehát olyan édesek hogy nem lehet rájuk haragudni!

Zsani!
Gratula hogy már ilyen ügyesen mentek! Smile
Vissza az elejére
csííí

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 13, 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok anyuka pajtások! Smile

Tényleg egyre ügyesebbek ezek a kis lurkók. Rolnad újabban mindent csinálna amit nem szabad. Pl. nagyon nagy érdeklődést mutat a konnektorok iránt, megcibálja a virágokat, kiönti a párologtatóból a vizet és addig gurulgat a gázkonvektorbk amíg a törölközők mind le nem esnek, tépkedi a tapétát, stb. De ez csak pár dolog a kis huncut húzásaiból. Már kifigyeltem, hogy ha nagy a csend akkor jobban járok ha benézek rá a szobába... Wink
Valami miatt most nem szeret annyira fürdeni, a fürdőfotelból pillanatok alatt feláll és húzgálja a ruhámat, hogy vegyem ki. Olvastam valahol, hogy ebben a korban ez gyakran előfordul a kicsiknél, csak reméltem, hogy minket kihagy ez a mizéria...
Kisemberünk szépen totyog ha fogjuk a kezét, ungot-berket bejár a lakásban.
Kajálás terén a helyzet változatlan, csak az üres kanállal játszadozik viszont előszerettel beletenyerel a tejpépbe. Smile

Minden jót csajok és babák!

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahó!

A hozzászólás legutóbb Andra76 által 2008, Jan. 02, 14:18-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
jkzsanett

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 04, 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

régen nem írtam már Embarassed bocsika érte...
Voltunk egy hétig a balcsin, fürödni nagyon nem tudtunk, mert addigra visszahűlt kicsit a víz.... de Lilla lábát belemártottuk és nagyon tetszett neki Smile

Andra
ezt a császáros dolgot mi is meghazudtoljuk: Lilla júli 10-én állt fel először, azóta mindenbe belekapaszkodik és feláll, már egy-két lépést "megy" is.... nagyon oda kell rá figyelni. Ma is puffant egy nagyot, de az ijedség nagyobb volt....
Nekünk is van járókánk, de nagyon ritkán használom. Csak ha nagyon muszáj.
Duma megy ezerrel, csak tudnám mit mond Wink

Lilla is etetőszékben eszik már másfél hónapja. Ha nem kapja meg "időben" a kaját, iszonyatos erővel csapkodja a tálcát Very Happy

Csíí
bocsi, hogy nem írtam Embarassed
mi a tescoban vesszük a Jana vizet, de nem a babavizet, hanem a sima natúr Janát.
Vissza az elejére
Laura

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 04, 08:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, Programozónknak köszönhetően mától remélhetőleg sokkal gyorsabb lett a fórum, mint eddig. Ha ezen az örvendetes dolgon kívül más újkeletű változást is tapasztaltok a működésében, légyszi szóljatok!

Köszönjük!
Vissza az elejére
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 30, 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Csilla!

ne aggódj, majd megtanul enni rendesen Roland! Eleinte belepiszkálnak a kajába, szétkenik, a kezüket berakják evés közben a szájukba, ezek mind természetes dolgok, végtelen türelem a megoldásSmile
Mondjuk én is kivagyok néha, hogy összevissza kalimpál, meg a kanalat ki akarja venni a kezemből, plusz csupa kaja:) Én sokszor egy pólómat ráadtam(persze valami lepukkant nem sajnált darabot), és úgy etettem, hogy azt összekenheti. Az esőkabátra már én is gondoltam:) Próbáld meg etetőszékben, ott mivel le van kötve, nem tud annyira kalimpálni, és kevésbé keni össze a dolgokat meg magát. Határozottan fejlődött az evéskultúrája, hogy etetőszékbe került.
Nekem evés közben sokszor elkezdi a kezét is a szájába venni, utána ki, és összekeni a pofiját is, meg engem is, ha a kanalat kiveszi a kezemből, de nem tudok rá haragudni, olyan jópofa!

Jó tanács a rácsos kiságyhoz: mi mindegyik oldalát letakartuk pokróccal, hogy esetleg ne akadjon bele a lába, vagy a keze a rácsok közé, és ne törjön össze minden végtagja, ha nem tudja kihúzni!
Egyébként nagy lókötők ezek a Kiskrapekok, komolyan, tudnak meglepetéseket okozni, de ez olyan csodálatos, mindamellett, hogy néha veszélyes dolgokat művelnek...

Jó éjt Mindenkinek:
Andi
csííí

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 30, 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi ebben az évben kihagytuk teljes mértékben a nyaralást, mert így autó és jogsi híján elég nehéz lenne... De remélem jövőre már mi is megyünk majd. Rolandnak 3 nap alatt kibújt végre alul 2 kicsi fogacskája így már összesen 6 van neki. Ámde ő még csak az üres kanalat forgatja a szájacskájában, magától közel sem tud még enni...sajnos. Bár pár napja erőteljesen "ráfeküdtünk" erre a témára.
Andi! Te csak úgy hagyod, hogy maszatoljon magától, vagy azért vannak bizonyos "óvintézkedések"? Én rettegek attól, hogy összekeni a falat stb. Már arra gondoltam, hogy a legjobb a fürdőkádban vagy esőkabátban lenne... Very Happy Köszönöm a tanácsot, bevált a tea!

Kicsifiam szókincse is kezd fejlődni. Amióta növekednek a felső fogacsái azóta megjelent a MA-MA-MA, NE-NE-NE és hasonló szótagok ismétlései a végtelenségig. A baba és a papa gondolom még odébb vannak...
A legrémísztőbb azonaban az volt amikor pár napja arra ébredtem éjszaka, hogy Roland áll a kiságy sarkában, és kiabál:HE-HE!!! Azóta az éjszaka óta már nappal is nagyon sokszor feláll, rugózik, ma szétkapta a kiságy mozgatható rácsait is... már komolyan nem tudom, hogy milyen dolgokat fog még csinálni... Confused

Jó szórakozást ezeken a hűvösebb napokon lányok!

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 30, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

hol vagytok??? Írjatok már Ti is, no!
Nálunk most már egyre durvább a helyzet, mert folyamatosan figyelnem kell a Kislurkómat, ugyanis már négykézláb elsuhan bármiért Shocked Ha próbálok mellette olvasni, tanulni, írni, kivesz a kezemből mindent, ma lerántotta az asztalterítőt, és elkezdte enni az angol szótárfüzetemet:) De mindegy, nem fogom fel tragikusan, sőt ellenkezőleg, tök boldog vagyok, hogy ilyen jól fejlődik, mert sajna rémisztgettek hogy mivel császáros baba, majd jóval később kezd el mindent, és lehet, hogy majd járni kell mozgásfejlesztésre. Szerencsére nem kell, mert abszolút ül már szilárdan, meg minden ami kell. Attól félek viszont, hogy majd jól beüti magát mindenhova, mert mintha elkezdte volna a felálláshoz vezető utat, térdelve már kapaszkodik mindenbe, így járókát kell vennünk, ha tetszik neki, ha nem!!! Ti vesztek, vagy használtok?

ja a kajálása is már normálisabb, mióta a hét elejétől etetőszékben etetem! Viszont belinkelek egy képet a nyaralásról, hogy ott hogy ettünk:)

[img] http://gfx.babaszoba.hu/albums.....50197m.jpg

puszi:
Andi
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 26, 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahó!

Balatonon voltunk egy hétig és most értünk haza, azért nem jelentkeztem, de látom mások se nagyon:(
Igazából semmi rosszat nem tudok megint mondani az én Tündérfiamról, mert annyira jól viselkedik és fejlődik, ahogy az a Nagykönyvben meg van írva. Kúszik-mászik, négykézláb is elindult, egy hete felül és stabilan ül tovább, szóval tök jó minden. Baromi nagy küzdőszellem van benne, mindent meg akar szerezni, de ez jó, mert így fejlődnek az izmai. A kajálás az horror, legtöbbször a gyerek is, én is fürdünk utána Rolling Eyes Még nagyon szoknia kell a kanállal való etetést. Már azt csinálom, hogy adok a kezébe bébikekszet, vagy Manner gyerekeknek való babapiskótát, hogy szokja a rágást(fogai még a fasorban sincsenek sajna:( De hát mindegy, majd valamikor megtanul szépen enni:)
A vizet továbbra is imádja, a Balcsiba már nem vittük be, mert még mi is cidrizve mentünk be, pedig én lazán elvagyok a 20 fokos vízben is. A kertben medencébe raktuk, és sikongatott örömében. Imádnivaló Kiskölyök!!!!

csííí!
nálunk is menő a távirányító meg a mobil is, csak hát nem annyira örülünk, mert tele lesz a nyálával, aztán annyi a kütyüknek:(
A vízivás: próbáld esetleg azt, hogy bébiitalokat hígitasz fel vízzel, mégsem annyira cukros, vagy vegyél Hipp granulátumos teát és nagyon minimális mennyiséget szórj bele, hogy ne legyen nagyon ízes, édes(kb. olyan legyen, mint a felnőtteknek szánt ízesített ásványvíz), nálunk ez bevált. Főleg az alma-szőlőt szereti!
Irigyellek Titeket a kis fogakért Embarassed

puszi Mindenkinek
Vissza az elejére
csííí

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 24, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Találtam a Spárban babavizet 109Ft/l áron. Ez már valamivel elviselhetőbb... Smile
Rolandnak időközben kibújt a negyedik fogacskája (a változatosság kedvéért ez is felül). Alul valami miatt nem nagyon akarnak megmoccanni.
Kicsifiam nagyon hamar megtanult lábra állni, a kiságyban már kapaszkodva oldalra lépeget a maga 10,05kg-jával. Aztán 2 nappal később már le is tudott ülni persze iszonyat rémülettel az arcán. Előszeretettel pakol le a polcról amit elér és valami miatt különleges vonzalmat érez a távirányító a vezeték nélküli telefon és a mobilok felé.
Legújabb és legnagyobb kedvence azonban Elmo a Minimax piros szőrös manócskája. Képes megtapizni a képernyőt is ha éppen az megy... És örömmel jelentem, hogy végre a babykomppal is megtanult előre halandni nem csak hátra. Smile
Szóval velünk nagyon sok érdekes dolog történik mostanában.

[^]   [^]  
Vissza az elejére
csííí

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 19, 21:40    Hozzászólás témája: víz Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Zsani te hol veszed a Jana Baba vizet??? Én nézegettem itt-ott de csak a Rossmann-ban találtam 149Ft/l áron. Van valahol olcsóbban?

Tudniillik az én drága kicsi fiam nem akarja a vizet inni, csak a teát, meg a teát, meg e teát meg néha gyümölcslevet. Bármilyen módon próbálkoztam eddig a vízadással (pl. forralás, Óbudai, stb)nem kellett neki. Most úgy néz ki (de nem akarom elkiabálni), hogy ez a Jana bejön neki. Remélem lassan megbarátkozik ezzel is. Hiába próbáltam rávenni már pár napos kora óta a vízivásra nem, nem és nem....
Már kezdtem feladni. Vajon mitől lehet ez a "krónikus" vízundor???

[^]   [^]  
Vissza az elejére
csííí

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 16, 17:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép napot mindenkinek!

Andi!
Most próbálkozok a darabosabb ételekkel, de egyelőre vegyes a fogadtatás... Surprised
Eddig csak bébiételt adtam neki (Kecskemétit) mostanában viszont én is átálltam arra, hogy fél üveg bébi étel a másik felét meg én kotyvasztom neki, ez pl ma karfiol volt egy pici vajjal összetörve (kicsit darabosabban) és ez nagyon bejött neki.

Én már hagyom, hogy hadd kavarjon a babykomppal, egyelőre hátrafelé Smile
De amit meg akar szerezni magának addig addig térül-fordul, hogy csak a kezébe kerül.
Rolandot úton-útfélen lánynak nézik pedig egyáltalán nincsen még kicsit sem úgy öltöztetve arról, nem is beszélve, hogy amikor megmondom, hogy mennyi idős 90%-ban visszakérdeznek: MENNYI???
Gondoltam csinálok egy táblát...

Kellemes hűsölést ebben az ismét nagyon "kellemes" időben!

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 11, 08:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt Mindenkinek!

Csilla, nem semmi, hogy Roland hogy belehúzott fogzás terén! Akkor most már egy kicsit darabosabb dolgokat is adhatsz neki, nem? Tényleg; kész bébiételt adsz neki, vagy Te készíted el? Én vegyesen szoktam. Az én általam készített céklás pulykát nagyon szeretni, csak utána úgy néz ki, mint egy hentes:)

Dorci, köszönjük a bókot:) tényleg idősebbnek néz ki a koránál, most olyan 8,5 kiló körül van, és 74 centi. De hiába az apja is 195, én 172 vagyok, szóval nem lesz alacsony felnőtt, csak a lábától félünk, mert az apjának 48-as cipők kellenek, és horror találni neki:(
Nekünk tényleg mások voltak anno a táplálkozási szokásaink valóban, és mégis felnőttünk, és tán mondhatom azt, hogy egészségesek vagyunk. DE: régebben talán nem volt ennyi műsz*ar(bocsánat) a gyümölcsökben, zöldségekben, ételekben, tehát más volt. Ma már azért mindennel vigyázni kell. A védőnőm mondta, hogy már sajna az anyatejbe is átmennek szépen a káros anyagok, és a kutatások szerint manapság szennyezettebb az anyatej, mint évtizedekkel ezelőtt. Most meg ez a dioxin-botrány.. Később biztos kiderül még más káros anyaggal szennyezett élelmiszer, lényegében minden amit megeszünk méreg:(

szép napot Nektek!

u.i.: most indulunk nemsoká kirándulni Egerbe, meg meg is ünnepeljük a házassági évfordulónkat(első) egy ebéd keretében, ami holnap lesz:) Kis Lurkókámat is visszük természetesen!!
csííí

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 10, 22:49    Hozzászólás témája: fogacskák... Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!

Rolandnak tegnap éjszaka kibújt a harmadik fogacskája. Szintén felül és nekem nem nagyon hagy odapiszkálni, sőt ha olyan kedve van nem is nagyon hagyja, hogy meglessük... Smile
Elég nyűgi volt most (az előző kettőt sokkal könnyebben viselte), sokszor felkelt, 3 napja hőemelkedése volt és a hasa is ment egy picit. Remélem most már túl vagyunk rajta.

Kellemes hétvégét!

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 10, 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Dorcsi!

gratula a fogacskákhoz!!! remélem, most már Gergőnek is kijönnek valamikor, anno nekem 5 hónaposan már kijött, anyámék oldalassal kínálgattak, és én örömmel reszeltem a fogaimon:)

A tengervíz olyan 25 fokos volt, úgy vittük bele, hogy először fokozatosan bevizeztük a testét, aztán beletettük teljesen a vízbe, majd utána az úszógumijába, és tologattuk. Sikongatott, úgy élvezte:) teszek fel képet, ha sikerülSmile

[/img]http://gfx.babaszoba.hu/albums.....46173m.jpg
Vissza az elejére
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 08, 10:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Csilla!

Nekem Gergő négyszer eszik egy nap. Reggel 8 és fél kilenc között 180-190 tápot, majd fél egy és egy között egy üveg bébiételt, vagy amit én csinálok, szintén egy bébiétel üvegnyi mennyiséget, fél öt körül vagy tejpépet, vagy újabb adag húsis főzeléket kap, majd este negyed kilenc körül 180-190 tápot. Előfordul, hogy két étkezés között kap egy 40-50 gramm gyümit(imádja nagyon), de ettől Ő éhes lesz:). Ja és azért persze folyadékot is igyekszem beletömni!

Más: most hétvégén ruccantunk ki éjszakára párommal barátnőm esküvőjére, és Anyósom nem győzött betelni Gergővel, hogy milyen jól viselkedett, és hogy mennyire nem zavarta, hogy lényegében "idegenek" fürösztik, etetik, teszik le aludni(ahogy lerakta Anyósom, el is aludt egy percen belül). Mondjuk szerencsére tényleg nagyon jól viseli az idegeneket, és mindenkinél tök jól elvan. Ha megyek vele akárhova vásárolni, mindenkire vigyorog teli szájjal:) Úgy örülök, hogy ilyen barátságos kisbaba!

puszi Mindenkinek:
Andi
csííí

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 04, 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Andi!
Gergő most hányszor eszik neked összesen? Rolcsi 5-ször, reggel este ugyanúgy mint nálatok tápszer, kétszer főzelék és egyszer tejpép.
Bár a doki azt mondta, hogy jó lenne ha délben, meg este enne főzeléket. Mellesleg imádja a vaníliás krémtúrót, a túrórudit (csoki nélkül) és a babakekszet is.

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 04, 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

hát ez a fogzás tényleg nem egy kellemes dolog, nálunk csak nyálzik ezerrel Gergő, meg rágja az öklét, plusz amit talál, meg ha ott van a kezünk, lábunk mellette, azt is:)
Én Horvátba ezt a szentkirályit vittem, amiről írtál Csilla, de őszintén szólva én felforraltam, mert nem volt ráírva, hogy kifejezetten babavíz lenne. Régebben Vivien babavizet használtam, de ezt úgy kaptam, és nem tudom sajna hol lehet kapni. Amit pedig Zsani írt, a Jana, nekik van babavizük, úgyhogy azt érdemes tényleg használni. Én forralom továbbra is a jó kis panelvizet:)De szerencsére csak reggel meg este kap tápot Gergő, a másik két kajcsija bébiétel, vagy tejpép.

Szép napot Mindenkinek:
Andi
jkzsanett

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 03, 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csilla
Én már nagyon régóta Jana vizet adok Lillának. Tejpépet, teát, tápit ezzel csinálom. Nem kell forralni és lehet adni nekik így is.
Vissza az elejére
csííí

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 03, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jah igen. Lenne egy kérdésem lányok. Ad valamelyikőtök a babának Szentkirályi szénsavmentes (sima rózsaszín cimkés, de van rajta babakép) vizet? Nekem ezt ajánlották a Nyh- kórházban, hogy forralás nélkül lehet adni a babának. Valaki tud erről valamit?
És még valami, tettem fel én is képet a kicsifiamról amint látjátok már ha olyanja van a 9,5kg-ja ellenére magától felkapaszkodik a kiságy rácsán és áll (csak utána leülni nem mer és visít Very Happy )

[^]   [^]  
Vissza az elejére
csííí

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 03, 13:57    Hozzászólás témája: fogak, kaja stb Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Roland már elmúlt 7 hónapos ennek ellenére még nem vállaltuk be idén a nyaralást, úgyhogy Andi minden elismerésem a Tiétek!
Már van két fogacskánk felül, jó élesek is hálistennek. Most a mandulánk piros egy picit és teljesen legyökerezett a lábam amikor megláttam, hogy a gyógyszer amit kiírt az "új" dokink helyettese (mert ugye miért is ne pont akkor lenne szabin ez amikor a gyereknek van valami baja) aszpartam-ot tartalmaz ami köztudottan rákkeltő anyag (bár ma már mi nem az???). na mind1.
Roland gyakorlatilag csak azt nem eszi meg amit nem lát, vagy nem fog a kezében. Legutóbb sikerült 1kg-ot híznia, csak tudnám mitől amikor semmi újat sem többet nem eszik. A spenóttól kirázza a hideg. Amikor a nagy hőség volt neki egy cseppet sem csökkent az étvágya, csak rengeteg teát ivott.
Pár napja kicsit nyűgös, megint felébred éjszaka már előre tudom, hogy jön az újabb fogacska.

Üdv mindenkinek!

Csilla

[^]   [^]  
Vissza az elejére
jkzsanett

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 01, 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andra
örülök, hogy jó volt a nyaralás Smile
mi még csak most készülődünk, megyünk majd 1 hétre a Balcsira.... mrá nagyon várom.
Lilla már mászik ezerrel, persze mindig olyan helyet szemel ki magának, amit nem kéne Wink mindent megkóstol: babakocsi kereke.... parketta, pihenőszék stb. tegnap már féloldalasan ült és egyedül tornázta fel magát, nagyon megdícsértem Very Happy
Próbálok már egyre kevesebb tápit és több tejpépet, bébikaját adni neki. De néha nem akar mást enni csak tápit (ált. olyankor, ha már nagyon fáradt).
Fogzik, de persze fogacskák még sehol. Lillának ez nagyon nehezen megy, nyűgi tőle nagyon. Éjjelente többször fent van megint. Pedig már úúúúgy örültem, hogy átaludta az éjszakákat.
Dumál egész nap Very Happy
tettem fel új képeket Wink
Vissza az elejére
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 30, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

annyira haldoklik ez a topic:( azért bejelentkeztem, és jelentem, megérkeztünk tegnap Horvátországból. Krk szigetén voltunk Stara Baskán, 7 órás autóút volt, Gergő egy nyekk nélkül bírta oda az utat, hazafele csak egyszer nyűszített, hogy nagyon fáradt, de bealudt, és ha ébren volt, vígan elvolt. Tündérként viselkedett végig a nyaralás alatt is. Féltem, hogy a vízben majd hogy érzi magát, de fantasztikusan élvezte, ráadásul az Adria igen tiszta vízű, úgyhogy fertőzésveszélytől sem kellett tartanom. Egyre imádnivalóbb, annyira szeretem, nem is tudom mi lenne, ha bármi történne vele(bár ez a vitiligós dolog nagyon aggaszt, és folyamatosan ott van a gondolataimban:(. Iszonyat érzés, ha az ember gyerekének van valamilyen baja. Így abszolút átérzem a Ti gondjaitokat is Zsani.

És most aki esetleg olvassa a topicot, írjon már, no!Smile Nyaralás, babák, evés, fejlődés...

jó éjszakát Mindenkinek:
Andi
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 16, 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahó Mindenkinek!

dögmeleg van, az egyszer biztos!!! Mi nem megyünk most sehova, bekapcsolom a klímát, persze diszkréten, és maradunk itthon a popónkon:) Gergő itthon is jól elvan, most már nagyon rájött, hogy van hangja, és ordibál, sikongat, hogy a dobhártyám beszakad:) Meg rájött, hogy már kúszni is kéne, így elkezdte a hozzávezető mozdulatokat, és tolja fel a kis hátsóját. A forgás jobbra-balra, hasról-hátra, és vissza már nagyon profin megy neki!
Csütörtökön megyünk Horvátországba, kíváncsi leszek, hogy fog tetszeni neki, megpróbáljuk enyhén napoztatni a törzsét, hátha javul valamelyest a pigmenthiánya, mert állítólag kevés napfény hatására aktivizálódnak ezek a pigmentsejtek, a combján tényleg javult a helyzet, sőt: nem is látszik!
Csííí!
ez a gyerekdoki dolog tényleg gázos, sajnos kevés a lelkiismeretes orvos még közöttük is:( Én is váltottam, nekünk is egy mézes-mázos hangvételű nő volt a dokink(már első pillanatban rosszul voltam tőle, mikor belibbent teli arannyal magán, meg a naftalinszagú bundájában), és nem egy lelkiismeretes, aztán átmentünk egy férfiorvoshoz, nagyon jónak tűnik. Valahogy jobb szeretem mindenhol a férfi orvosokat!

kitartást Mindenkinek ebben a kánikulában!
Andi
csííí

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 14, 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Hogy ne "haljon meg" a topic gondoltam én is írok.
Kicsifiam Roland már elmúlt 6 hónapos. Szinte mindent eszik és nem igazán válogat Smile
Mi most akarunk gyermekorvolt váltani mert 3 dologban is elég csúnyán melléfogott a jelenlegi doktornénink. Most meg megkérdezés nélkül kiírta a Menjugate oltást.... ezzel betellt a pohár.

Sziasztok!
Csilla

[^]  
Vissza az elejére
jkzsanett

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 13, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andra
Tudom, hogy nem könnyű, de próbálj meg nem idegeskedni. Nem lehet egyszerű....
http://www.vitiligo-web.fw.hu/ nézd meg ezt az oldalt, hátha találsz valamit, ami segíthet

Lillának a veséjével van gond: az egyik nem fejlődött rendesen és kisebb. A héten voltunk nephrológusnál vele. Vért vettek és vizeletet kell gyűjteni tőle (amíg ott voltunk, 3 órát vártunk, hogy pisiljen a zacsiba, de sajna nem sikerült, állandóan elcsúszott a zacsi), hogy megnézzék minden rendben van-e.
Ha lázas lesz vagy antibiotikum kell neki rögtön kell vizelet vizsgálat anélkül nem kaphat semmit.
Fél évente kell menni kontrollra.....

Egyébként egy örökmozgó Smile fél pillanatra nem áll meg. Forog egyfolytában, már próbál mászni Very Happy
Ebédre legtöbbször bébikaját eszik, már kezdem csökkenteni a tápi adagot. Imádja a tejbedarapépet Wink
Vissza az elejére
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 07, 07:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia evinene,

köszönjükSmile
sajna erre nincsen hatásos gyógymód, ezért vagyok ideges:(

szép napot:
Andi
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 06, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andra gtaulálok a picikéd 5.hónapjához Laughing Laughing Laughing

Drukkolok hogy kiderüljön mitől is és rá egy hatásos gyógymód Laughing /kisfiad pigmenthiánya/

[^]  
Vissza az elejére
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 06, 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
igen, annyira haldoklik, hogy én is azért nem írogattam:(
Nálunk is nő Gergő, már akkora, mint egy héthónapos baba! Tényleg pont ma 5 hónapos:) Végre Ő is elvan már hason, mióta átfordult, sőt három hete nappal, már oldalfekvésben alszik, olyan, mint egy igazi kis felnőtt! Én is elkezdtem hozzátáplálni, gyümölcspüréket kb. három hete adok neki, és két hete zöldséget(bár ebből még csak fél adagot adok a második tápszeres adag előtt). Szerencsére azt kell mondjam, gyönyörűen megeszik mindent, egy kivételével: a sütőtököt rühelli, kirázza tőle a hideg, én is megkóstoltam, és engem is, meg én sem vagyok nagy sütőtök fun, úgyhogy lehet, ezt tőlem örökölte!
Viszont amit írtam korábban, sajnos pigmenthiányt diagnosztizáltak nála, így sajna most immuniológiai vizsgálat keretében kiderül 3 hét múlva, hogy mi okozhatja, se az én se a férjem családjában nem volt ilyen, így nem értem. Szerencsére nem durva rajta, csak azon imádkozom, hogy az arcán ne jöjjön ki, mert abba belerokkanok, ugyanis gyógyíthatatlan betegségSad Olyan igazságtalan a Sors, mindig azt gondolom, hogy azért mert Gergő áldott jó baba, ezzel fizetünk érte:((((
Andusz

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 05, 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!

Tényleg elég kihalt a topic!
Gondoltam megtöröm a csendet!
Velünk minden rendben, Zsombor nő mint a gomba! Nagyon kis mozgékony, már egy hónapja mindkét oldalára forog és már félig fel is ül olyan hasizma van, úgyhogy sokat lehet vele már huncutkodni!
A nyála ömlik és mostanában kicsit nyűgösebb is, úgyhogy lehet jönni fog a fogacskája.
Már egy hete eszünk püréket és gyümölcsöket! NAgyon ízlik neki!

Írjatok, kivel mizujs!
Andi
Vissza az elejére
Andra76

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 06, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

na gratula Petyusnak, csak így tovább:)

Ma voltam a gyerekdokinál a négyhós oltás miatt, és megemlítettem, hogy az Adriába majd bevinném Gergőt, aki addigra 6 hónapos lesz, erre:
hát kedves Anyucika, én nem ajánlom, de persze majd maguk döntik el...A védőnő meg nem ellenezte, most akkor igazodjak el rajtuk! Épp azért is jó az Adria, mert tiszta a víze, nincs klór, nincs iszap, meg nem órákra megyünk vele a vízbe...
Hát majd meglátjuk! Voltunk a Heim Pálban, egyenlőre pigmentációs zavarokat diagnosztizáltak, hidrocortisonos krémet kell használni, egy hónapig, és ha nem javul, kontroll keretében vérvételt csinálnak, hogy megnézzék, nem-e pajzsmirigy rendellenesség van, mert nincsenek a családjainkban pigmenthiányos emberkék... Hát imádkozom, hogy ne terjedjen tovább, mert akkor az inkább lelki defektet okoz a gyereknél, abba meg belepusztulok!!!

Képzeljétek olyan hatalmas a babóm, hogy el sem hiszem, így négyhónaposan 71 centi és 7100 gramm. Nagyon kis colos legény lesz:) Alig egy hónap alatt nőtt 5 centit!

Dorka még annyit, hogy kendd be Te is Petit, ezzel nem ártassz neki, inkább tudd még árnyékban is biztonságban, sajnos nagyon alattomosak ezek a napsugarak még szórtan is:(
Hegyekbe hova mentek pontosan??

puszi Mindenkinek:
Andra
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Következő
1 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés