Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Otthonszülés

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 24, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem sok otthon szülés párti véleményt látok Smile kinek mi a jó...
Én is a kórház mellett vagyok,kicsit felelőtlen dolognak érzem az otthon szülést...
Nekem az orvosom volt a fő szempont és én 200km utazgattam, hogy annál szüljek akiben maximálisan megbízom ez volt fontos.
Egyebként az első babámat is nála szültem,szülésznőt nem választottam,de szerencsémre ugyanaz a hölgy volt velem aki az első szülésemnél Smile
Ha lesz harmadik babám, már nemcsak az orvost hanem a szülésznőt is felkérem.A párom velem volt a szülés alatt és rengeteget segített a jelenléte!!!
Síma szüléssel ami persze nem volt könnyű, szültem meg a 4355g 58cm babámat Smile
tzsu

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 23, 00:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát, mit ne mondjak, én eddig is féltem volna otthon szülni. Nekem még az is biztonságot nyújtott, hogy nincs messze a kórház, hamar beérünk. Aztám miután elköltöztünk onnan a város szélére, őszintén még annak is örültem volna, ha az utolsó napokat kórházban kellett volna töltenem. Ami mondjuk nem is csoda, ha valaki krónikusan éjjel szül, autója nincs, a mentőnek meg fél órát kellett egy alkalommal könyörögni, hogy kijöjjön és bevigyen. Pedig magától a szüléstől nem félek, még faros szüléshez is lett volna bátorságom, csak sajnos a végén mégsem jött össze. Császármetszés után meg aztán tényleg öngyilkosság lenne. Szerintem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 26, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is a kórházi szülést pártolom, mert én sem mernék belevágni az otthonszülésbe.
Bár mindenkinek saját szive joga eldönteni, hogy melyik szülés fajfát érzi biztonságosabbnak. Én a kórházi szülést éreztem annak, és most is kórházban fogok szülni.
Valahogy feszélyezne a lakás, meg minden.
Ráadásul nekem már ottvan egy 6 éves gyerek, akit nem küdhetnék el onnan, hogy most ne gyere be ide. Ja, és apikám meg is bolondulna, ha neki is végig kellene asszisztálni a szülést. De ebbe én is belebolondulnék.
Meg valószínűleg én sem tudnám feldolgozni azt, hogy melyik helyiségben mit csináltam. És egy panellakásban lehet, hogy nem is lenne elég mozgásterem ehez.
Szóval én nem csinálnám végig, de attól még másnak lehet ez a módszer a biztonságosabb, meghittebb mód.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 26, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csatlakozom én is..
Nekem is több okos császár volt (farfekvés + porckorong sérv), de ha lehetett volna sem választom ezt a módját a szülésnek. Én nem vagyok sértődős azért, ha "elveszik tőlem a szülés élményét", mert számomra csak a baba számított és számít.. és nagyon félnék, hogy történik valami, amire nem számít az ember. Kicsi az esélye, de nehogy pont én legyek az, akivel mégis.. én egy orvos kezében nagyobb biztonságban érzem magamat, de persze ez is csak egy nézőpont Wink

hanee
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 26, 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csatlakozom Borkához!
Valahogy engem sem vonz hogy otthon vegődve vajudjak illetve ha bármi probléma adódik ami nem volt előrelátható akkor csak magamat okolnám ha gyerekemnek baja lenne!!!
de nem vagyunk egyformák... annak is meglehet a varázsa!!
szurkolok annak aki belevág és szivesen olvasnám az élményeit...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 26, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ági,
én nem otthon szültem (nem is lehetett volna, mivel császár volt, több ponton bebiztosítva: farfekvés, téraránytalanság - ami nem is úgy volt végül -, toxaemia), de ismerek olyat, akinek négy gyermeke van, és mindet otthon szülte. Érdekes lehet, én nem tudnám megszokni vagy feldolgozni, hogy ebben vagy abban a sarokban üvöltöttem a fájdalomtól... Wink De nem vagyunk egyformák!
Ági

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 21, 16:20    Hozzászólás témája: Otthonszülés Hozzászólás az előzmény idézésével

Kíváncsian várjuk a véleményeket az otthonszülésről!

Te hol szültél?
Neked miért az a szimpatikusabb helyszín, amit választottál?
Hol, hogyan érzed magad biztonságban?

És ami még eszetekbe jut erről a témáról!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés