Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Gyerekszáj

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 21, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Unokahúgom (4) egyszer nagyon ideges lett, amikor náluk voltunk vendégségben, és - mivel már nem ő a legfiatalabb a családban, hanem a fiam - mindenki Márkust ajnározta. Mi felmentünk a felső szintre szopizni, de még odafent is tisztán lehetett hallani, ahogy Ancsur üvölt: "Menjetek innen! Menjetek haza!" És nem éppen kisnövésű férjemre is ráripakodott: "Te is menj innen, te nagyhasú!" Smile

Másik unokahúgom, Sára (9) múlt szombaton, amikor kint voltunk a Gyerekszigeten, alakított egy aranyosat. Smile Mentünk be a szigetre, és éppen Ancsurral bajlódtunk, mert ő talált vmi izgalmas ösvényt, és nem lehetett lebeszélni arról, hogy arra menjen... Mondtam az anyjának, a nővéremnek, hogy minden kornak megvan a maga baja, ha kicsi, akkor az a baj, ha nagyobb, akkor az... És elkezdtük számolni, hogy 1 éves, 2 éves, 3 éves... stb. Erre Sára megszólalt sandán anyjára nézve:
- Anya, a 35 évest kifelejtetted!
Hála Istennek, a nővéremnek is van humora, úgyhogy nem kapott a lányzó nyaklevest... Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 21, 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

6 éves fiamnak a nyakába pusziltam ,mert annyira jó puha ott a bőre.
Rám nézett, és csak annyit mondott: "Na, ez olyan volt, mintha egy pióca ragadt volna rám...."
Azt hittem, hogy megzabálom, már most igazi férfi.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 21, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

két éve aktívan próbálkoztunk a babával, de nem jött össze, nagyon szomorú voltamm. Az öcsém akkor hétéves kislánya odajött és azt mondta: Ildikó, ha kisfiút akarsz, hideg vízbe kell ülni, ha kislányt, akkor melegbe. Este nálunk aludt, és picit könnyes let ta szemem, amikro lefektettem, erre megsimogatott, és azt mondta: Olyan nehéz az élet! Laughing

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pkagi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 21, 07:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnálom, hogy pang ez a topik, de remélem újra felélénkül, mert nagyon aranyosak tudnak lenni a picúrok. Smile

Nekem hétvégén a 3 éves unokahúgom odarohant hozzám csurom vizesen ( épp a nagypapával pancsoltak a medendében)
-Ági tudod csak az a baj, hogy a papa beledobott hassal én meg megfulladtam. Laughing

[^]  
Vissza az elejére
anyabanya

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 29, 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez vagy egy éve történt.
Apa valamiért örjöngöt. " azért dolgozom egész nap, keresem a kenyeret, hogy...!!! erre Csabi fiam nagy szemekkel ránéz, ahogy a ....-re szoktak...."De hiszen a kenyértartóban van!"
Ezzel apa örjöngése gyorsan lezárult...
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 02, 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pár héttel ezelőtt vettünk a gyerekeknek Logikai játékot. Egyik reggel a kisfiam (5,5 éves) keresi:
- Anyu, nem láttad valahol a Logisztikai játékot?

(A történethez hozzátartozik, hogy épp logisztikát tanulok...)
Vissza az elejére
Laura

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 23, 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Márványsajtot ettünk, az akkor 4 éves Nórának magyaráztam, hogy az a zöld valami a sajtban a nemes penész.
Később valahol valamilyen penészes (romlott) dolgot látott, és megkérdezte: Anyu, ez ugye IGENES penész? : ))
Vissza az elejére
Marimaci

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 27, 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Barátainknál most már három gyermek van. A legidősebb most 3 éves, ez az eset kb 1,5 éves korában történt (nagyon hamar elkezdett beszélni)
Karácsonyra kapott egy játék mobiltelefont, borzalmas hangja volt, de neki nagyon tetszett. Zenélgetett vele jó sokáig, majd egyszer csak a telefon elhallgatott. Nyomkodta-nyomkodta, majd egyszer csak nagyon komolyan megszólalt: Apa lemerült a mobilom. Laughing
Vissza az elejére
Dee

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 21, 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Keresztlányom legédesebb aranyköpése, ami már vagy 9-10 éve hangzott el, akkor volt 3-4 éves.
Nekik akkoriban otthon fekete-fehér tévéjük volt, nyaralni jött hozzánk. Meglátta a mi színes tévénket és szájtátva bámulta, majd megjegyezte:
-Nekünk is ilyen van, csak nincs befestve!

Very Happy
Vissza az elejére
Atir

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 08, 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

http://www.wesselenyi.com/gyerekszaj.htm

Olvassátok el, van egy-két édes megjegyzés benne.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 18, 08:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eszterem a szúnyogcsípését mutatja, kéri, kenjem be: "Anya, fáj a szúnyogom!"
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 23, 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gergő Legózik. Jó hosszú utat, meg egy óriási fedett épületet csinált, gondoltam repülőtér hangárral..
- Mi ez kicsim, kifutópálya?
- Nem. Befutópálya Smile.
Vissza az elejére
andur

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 01, 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Martin ahhoz kéest hogy csak 3 éves korában kezdett el beszélni már az idegen nyelvekkel birkozik. Mostanában az angolra kattant rá és mindent kérdez, amit pedig már tud megprobálja
használni a magyarral kevere. Így történt hogy amikor húsvétkor megtalálta az ajándékokat megkérdezte- anya ezt a húsvéti rabbit hozta?-
Vissza az elejére

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 27, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

4 éves fiúunokánk tegnap nagyon nyügös és hisztis volt egész délután. Anyja már nem igen tudod mit kezdeni vele, mert oka igazán nem volt a sírásra, hacsak az idôjárás nem. A nagypapa gondolta beszél a kicsi fejével.
- Gyere beszéljük meg a dolgot komolyan!
- Tudom Papa, hogy azt akarod mondani, hogy én vagyok a férfi háznál, de értsd meg én most kicsit nyöszis vagyok! Wink
Vissza az elejére
andur

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 22, 23:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Martin fiam 7éves és autista, első keresztneve apuka után Fidel, mindenki Martinnak szólítja csak az egyik szomszéd néni mondja neki kis Fidel.Tegnap miután megint kis Fidelnek szólították megkérdezte -anya akkor én kis apa vagyok?
Vissza az elejére

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 22, 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2,5 éves kislány unokámtól megkérdeztem a minap:
- Csenge hol is laknak a Julcsiék?
- Hát Vihatóbágyon nagyika! Wink
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 17, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap mérleghintáztunk Gergő ovijában. Eszter (27 hó) énekli:
- Hiiiita, pajiiiiita, hittájit aaa...
- Kicsoda? - kérdem én.
Válasz nincs Sad.

Következő hintázáskor:
- Hiiiita, pajiiiiita, hittájit aaa... ééé vadot Laughing
(=én vagyok)

A mellettem álló óvónővel majd elgurultunk a nevetéstől Smile.
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 15, 09:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most csak aranyos "fedőnevekkel" szolgálhatok Gergő fiamtól:

csokormasni = csokornyakkendő
esőlecsöpögő = ereszcsatorna

A hozzászólás legutóbb KataMama által 2004, Ápr. 17, 13:59-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 03, 17:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

elvittem az összeset az állatkertbe (a nagyok szívből gyűlöltek, hogy ilyen dedós cuccot tudok csak kitalálni nekik. kicsit később beleszerettek valami büdös szőrösbe és nem mozdultak vagy két órán át, de ez mellékszál)
hanem a két éves mira lányommal (akit már a bejáratnál lévő műanyag nestlé-nyuszi is ájult és boldog sikoltozásra ösztönzött) elindultunk megkeresni az oroszlánokat. egy helyütt megálltunk, mire a ded a maga szolkid (ordítós ) módján faggatni kezdte a világot:
- Nagycica, hol vagy? Baba itt van!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 30, 00:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sarjaim akciófilmet néznek. odatelepszik közben a nagylány, s mert tájékozódna, megkérdezi:- Kik itt most a jófiúk?
A válasz: - Akinek nagyobb gépfegyvere van!
Fél óra múlva 1 sz. főhős kérdezi 2. sz. főhőstől: Miért nem lőted le a lányt? A válasz ugyanattól a pasastanonctól érkezik:
-Nem volt benne a forgatókönyvben...
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 29, 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kettes számú leánygyermek épp heveny szemrehányásokat kapott az apjától (hat-hét éves lehetett, mármint a gyermek). amikor odaért a dialóg, "átlátok én rajtad, te jány!", a gyerek a tükörhöz rohant, belenézett, majd közölte, pfujjj...
azóta tudjuk, hogy nem csak röntgenszeme van, hanem aurát is lát, de ez egy másik kérdés (nem engedem máglyára a kis boszorkányt!)
Vissza az elejére
Ági

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 29, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy-két érdekesség tőlünk is:
1.fiam alkotása: hallfülgető
(megfejtés: fülhallgató)

Rengeteget versenyeztek a barátokkal az utcán. Mindig számoltak, hogy 1,2,3, tűz.
Megkérdeztük a kis kétévest, "hány éves vagy?"
Válasz: "3, tűz!"
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 27, 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és ennyire perfect-ek a kids in high english? mert az télleg bámulatraméltó. meg hát te is, de ezt már mintha said volna.
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 27, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezerrel irigyellek, ennyi a hozzáfűznivalóm... azé ehhez is ember köll ám. nagyon teccik. köszi.
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 23, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A krumplipucolás nálunk is mindig eseményszámba megy! mármint mindennaposba, mert fiaim imádják a sültkrumplit, de a pucoláshoz nem annyira fűlik a foguk. Kifejlesztett viszont a két gaz férfiember magának egy remek módszert. Kisebbik leánykám szendvics a két fiú között, az angol s a latin nem az erős oldala. Ha valamely férfiú krumplit akar enni, jön a megvesztegetés: a lány krumplit pucol, a hímnemű leckét ír, fordít, szótároz.
De persze megtanulni nem tudják helyette. A minap fogadóórán elém tesz a latin nyelv tudora egy röpidoga-papírt. Felirata a következő:
"Nem tudtam készülni, vacsorát kellett készítenem a testvéreimnek."
Tény: az este cirka 3 kiló krumplit pucolt a leányzó...
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 23, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

két lányom és kisfiam a krumplipucolás rejtelmeivel ismerkedtek (7, 5 és 3 évesek voltak, ebben a soreendben). dicsekedtek egymásnak:
- te hanyadiknál tartasz?
- én már a harmadikat csinálom!
- az semmi, én már az öütödiket, beee.
mire kisfiam, mint affelé férfiember, földhözvágta a kést és a krumplit és közölte:
- én meg az utolsót!
ehhez azóta is tartja magát.
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 23, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kisebb lányom 14 éves volt, mikor megkapta a vágyva vágyot kis palotapincsit, Zsófit. Gyönyörű, zsemleszínű, selymesbundájú kis gombóc volt. Abban az időben házunkban más kutya nem lévén, Zsófi komoly barátságba keveredett a vele egykorú cicákkal, szám szerint öttel. Ami önmagában nem lett volna gond, viszont az elnyomó többségben lévő macskafélék hatására a kutyus teljesen macskamód viselkedett. És persze nem is ugatott, miként azt egy ildomos kutyától elvárná az ember, lányom nem kis szomorúságára. A helyzeten változtatandó, kitaláltam, hogy mikor dedem iskolában van, ugatni tanítom a törpésített szörnyeteget. Mit mondjak, életem egyik nagy sikerélménye, hogy röpke 2 hónap után, némi bosszantással és heves ugatási gyakorlatokkal Zsófi remekül megtanulta a kutyanyelvet, de ezt még csak nekem volt hajlandó előadni.
Történt, hogy lányom osztályfőnöke meglátogatott minket. Leánykám próbált dicsekedni szőrös kedvencével, de a nyomorú négylábú inkább a fotel alá menekült...gondoltam, segítek, s halkan ugatni kezdtem. A rémült szőrmókból egyből dühüs vakarcs lett, ugatva rontott ,ki a fotel alól...a meglepődött tanerő mindezekből csak annyit észlelt, hogy a lányom hangosan rámkiált: " Anya! Ne ugass! "
Vissza az elejére
kicsinyes

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 21, 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ötéves fiam reggel házat rajzolt. Magyarázza:
- Látod, ez itt a szerszámoskamra, de nem lehet bemenni.
- És akkor hogyan lehet kihozni belőle a szerszámokat? - kérdem én.
- Hát egy lapáttal be kell nyúlni értük Smile
Az már költői kérdés maradt, hogy a lapát hogyan kerül ki belőle Very Happy .
Vissza az elejére
kicsinyes

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 21, 10:27    Hozzászólás témája: Gyerekszáj Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Anyukák, Apukák!

Ebben a topikban - reményeim szerint - megoszthatjuk egymással gyerekeink aranyköpéseit.

Kedves Olvasó üzemmódban lévők!

Szívesen vesszük ám a szövegek esetleges reakcióit is! Sőt! Ti is írhattok a (rokon)gyerekek aranyos megnyilvánulásaiból.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés