Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Kullancs - oltassunk??

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
yeeee

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 18, 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a link lemaradt az előbb:

http://www.hazipatika.com/bete.....halitis/86
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
yeeee

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 16, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laura írta:
Sziasztok! Egyre több cikket olvasok a kullancs által terjesztett agyvelő és agyhártya gyulladásról, és az azt megelőző védőoltásról. Egyrészről szeretném megvédeni a gyerekeimet amitől csak lehet, ugyanakkor évi 50-70 eset országosan szerintem elég elenyésző szám, az oltásnak meg ki tudja mik a (hosszútávú) mellékhatásai. Ti oltattok?
Sziasztok!

Szerintem mindenképpen érdemes oltatni.
Létezik gyerekek részére kifejlesztett verzió is az aktív védőoltásból.
További hasznos információk
Vissza az elejére
Felhőcske

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 18, 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi az infót,majd látjuk hogy beoltatom-e? Rolling Eyes Ha jól tudom 15 hós korban kaphatják meg,addig még van időm eldönteni! Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Ági

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 16, 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekünk az volt a legrosszabb, hogy iszonyúan viszketett. Hiába kentük, hiába fürödtünk szódabikarbónás vízban... Így mindegyik gyereknek volt 1 olyan éjszakája is, amikor nem tudott aludni Sad
Vissza az elejére
Laura

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 16, 09:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy emlékszem nem volt láz, de ebben nem vagyok biztos. De tutira nem volt semmi olyan, ami megviselte volna Őket, arra emlékeznék!Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Felhőcske

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 16, 09:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laura
Láz vagy valami egyéb komoly tünet nem volt,csak a pöttyök?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Laura

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 15, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felhőcske, nálunk a nagyobbik volt akkor 3 éves, és összesen 2 pöttye volt, alig akartuk elhinni, hogy ez bárányhimlő : )) Az akkor 8 hónapos kicsinek viszont az egész teste tele volt vele, aggódtam, hogy vakarni fogja, de nem tette, sokkal érdekesebb volt a világ annál, mintsemhogy ilyen apróságok miatt ne akarja felfedezni. Tehát hála Istennek nálunk simán lezajlott. Az egyetlen, ami miatt akkor nagyon aggódtam, hogy társult hozzá egy-két méretes nyirokcsomó duzzanat, és az akkori gyerekorvosunknak fogalma sem volt róla, hogy ezt is a bárányhimlő okozza. Azóta már tudom, hogy igen, de akkor nagyon megijedtem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Felhőcske

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 15, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mennyire viselte meg a bárányhimlő a lurkókat? Én csak ettől tartok picit!
Vissza az elejére
Laura

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 15, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi is átestünk rajta mindannyian, a kicsi még 8 hónapos korában. Annyi, hogy megvan néhány pöttynek a helye, amit a pelus kidörzsölt, de hát ennyi szexepil kell Smile
Vissza az elejére
Ági

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 09, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi nem.... Embarassed
Viszont szépen át is estek rajta mind. Kibírtuk, most meg már nem félünk tőle. Ezt kipipáltuk!
Vissza az elejére
Felhőcske

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 09, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Én oltattam kullancs ellen,biztos ami biztos. Wink A bárányhimlőről ti mit gondltok? Oltattok?
Vissza az elejére
Ági

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 08, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van egy olyan topikunk, hogy mitől lehet félteni a gyereket... Nézzünk még ötleteket??? Én így is annyi mindentől reszketek... Tudod, volt egy öcsém is...
Vissza az elejére
Laura

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 07, 23:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aha, köszi, ez tényleg sokkal jobb ötlet. Most már máson is parázhatok : ))))
Vissza az elejére
Ági

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 07, 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látod, én me gazon izgulok, hogy a Balatonnál lesz a tábor... Nehogy vízbe fulladjon a banda (nekem már kettő is megy!!!), a hajóról ne tűnjenek el, meg ilyenek! Arra nem gondoltam, hogy ott lesznek-e kullancsok! :O
Vissza az elejére
Laura

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 07, 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ági, Te nagyon ügyes vagy! De hogy oldod meg pl. a táborokat? Nálunk lesz idén először erdei iskola a "nagy" lányomnak, és mi van, ha a tanerő nem elég szemfüles?! Még egy-két ilyen ijesztő cikket megjelentetünk, mint ez a mostani is, és ki se megyünk az utcára : ))
Vissza az elejére
Ági

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 07, 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem oltattam még soha, egyiket sem... Mindig kiszedem, miután megmásztuk a hegyeket, erdőket. Eddig én voltam a nyerő, a kullancsnak nem hagytunk esélyt! Smile
Vissza az elejére
Laura

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 07, 22:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Találtam néhány nagyon jó írást kullancs-témában. Bár ez sem szól aggodalmam tárgyáról, de nagyon hasznos, ajánlom mindneki figyelmébe!
http://www.kullancs.hu/laikuso.....p;pageID=1
Vissza az elejére
Laura

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 05, 12:07    Hozzászólás témája: Kullancs - oltassunk?? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Egyre több cikket olvasok a kullancs által terjesztett agyvelő és agyhártya gyulladásról, és az azt megelőző védőoltásról. Egyrészről szeretném megvédeni a gyerekeimet amitől csak lehet, ugyanakkor évi 50-70 eset országosan szerintem elég elenyésző szám, az oltásnak meg ki tudja mik a (hosszútávú) mellékhatásai. Ti oltattok?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés