Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Fitymaszűkület- Körülmetélés

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
betonujju

HozzászólásElküldve: 2011, Ápr. 12, 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VaczakSzerv írta:
Te olvastad a hozzászólásomat? Úgy tűnik, hogy szerintem nincs ilyen előírás? Metélést kell végeznie a zsidóknak az ősidőktől kezdve, tetszik érteni... csak nem mindegy, hogy lecsippentem a végét, ami lelóg, vagy lecsonkolom az egész előbőrt, hogy a teljes makk legyen fedetlen... a teljes fityma durva levágása az, ami nem jó, ami azelőtt nem volt, ahogy azt a Dávid-szobron is láthatjuk. Erről beszélek. Érzed a finom különbséget? Fuss neki még egyszer a szövegnek, ha nem értetted elsőre...

Miért kell ilyen dúrván visszaszólni? Te nem érted. Bizonyos vallásoknál ez hagyomány. Az egy dolog, hogy te a Dávid szobor fütyijéből másra következtetsz. Egyébként az egészségünyi okok miatt metélő orvosok nem hiszem, hogy mind fanatikus zsidók. És ha egy kicsit is ismernéd a vallásukat nem is feltételeznél róluk ilyen hülyeséget.
totya69

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 31, 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Számomra a lényeg, amit veled is tudatni akartam, mint férfi Én nem mennék bele.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
VaczakSzerv

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 30, 00:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Te olvastad a hozzászólásomat? Úgy tűnik, hogy szerintem nincs ilyen előírás? Metélést kell végeznie a zsidóknak az ősidőktől kezdve, tetszik érteni... csak nem mindegy, hogy lecsippentem a végét, ami lelóg, vagy lecsonkolom az egész előbőrt, hogy a teljes makk legyen fedetlen... a teljes fityma durva levágása az, ami nem jó, ami azelőtt nem volt, ahogy azt a Dávid-szobron is láthatjuk. Erről beszélek. Érzed a finom különbséget? Fuss neki még egyszer a szövegnek, ha nem értetted elsőre...
totya69

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 28, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van ahol ez vallásilag elő van írva...
VaczakSzerv

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 28, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Milyen vallásos emberek vélekednek másként és miről? Nem értem...
totya69

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 27, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vannak vallásos emberek akik másként vélekednek, de én se mennék bele!
VaczakSzerv

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 26, 15:12    Hozzászólás témája: Barbár csonkolás Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem ajánlom senkinek se a körülmetélést. A teljes körülmetélésre - akárki akármit magyaráz is, akármilyen papírral a zsebében meg doktori meg akármilyen előnévvel - soha semmikor nem lehet szükség és embertelen is.
Én csak a hátrányait láttam eddig.
Tönkrement a péniszem és ismerek SZEMÉLYESEN még olyat, aki szintén így járt. A makk nem viccből van fedve, annak természetes nedvességét az előbőr biztosítja, védelemnek van ott, nem fölöslegesen. Hiszen fölöslegesen semmi nincs rajtunk, a szempillának, szemöldöknek, körmöknek is szerepe van.
A makk kiszáradt, ronda foltos. Erre nincs semmilyen megoldás, a krémek, lámpák maximum próbálkozások, amik a pigmentfoltokat erősíthetik is. Ezt a legtöbb bőrgyógyász egyértelműen elmondta.

Jelenleg előbőrt kell nyújtanom, másképpen látványosan ronda, kiszáradt, fehéredő, foltos makk mindig látszik és ez nem jó, valószínűleg normális szülő nem ad esélyt arra, hogy a gyerekét, ha utóbb évekkel a műtét után kiderül, hogy hasonló típus, ugyanúgy nemibetegnek nézzék emiatt, ahogy pl engem.

Ha szűkület van, azt lehet oldani, finam húzkodni, persze vigyázni kell, hogy ne repedezzen be az érzékeny bőr.
Ha nem segít, akkor még lehet bemetszést alkalmazni, esetleg plasztikázni (ugyebár 2011 van, nem az őskorban élünk, az engem csonkoló Sárközi doktor él csak ott, ahogy az egész Heim Pál botránykórház is, vezetőstül) de végső esetben a részleges metélés megteszi. Az egészet levágni nincs értelme.

Ahogy régen a zsidóknak se volt szokásuk levágni az egészet, láthatjuk is a Dávid-szobron: az ábrázolás helyes. Az ókorban a zsidók csak az elejét csippentették le, ahogyan azt most Délkelet-Ázsiában is teszik. Jóval kockázatmentesebb, a makk pereme nem szárad ki, de azért nem lesz szűkület se és jobban szellőzik a makk.
Bizonyíték erre az is, hogy a Tóra szerint a 8. napon az édesapának kellett elvégeznie ezt a műveletet, nyilván nem gondolhatja senki komolyan, hogy egy teljes metélést elvégzett egy átlagember, az akkori eszközökkel, az akkori körülmények között. Nem is tette, az utóbbi 2000 év és egy (vagy több) ravasz, újhullámos rabbi közbenjárásának köszönhetően.
Az ókori olimpián a meztelenséget igazából a fedetlen makk jelentette, így nem lehetett versenyezni, ha fedetlen lett volna a makk, akkor nem indulhattak volna zsidók ott.

Egy szó, mint száz: embertelen eljárás és csak az orvosoknak kényelmes, mert a nagy számok azt mutatják, hogy ezzel minden rendben van. A "kis" hibaszázalék pedig, aki pl én vagyok, az nem izgatja azokat, akik a hónaljszagot országosan is karlevágással oldanák meg Sad
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 06, 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

boy.!

Szerintem vegyél majd egy nagy levegőt, és vagy keress egy urológust, akár a neten is, de szerintem a legjobb lenne, ha leülnél a szüleiddel, és elmondanád nekik...hidd el, az lenne a legjobb megoldás!

Ezt találtam, és itt:
http://www.csaladinet.hu/szake.....iewprofil/

Próbálj neki írni!
boy.

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 05, 23:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

megértenék,de nem merem mondani nekik se :S szeretném megoldani magamnak,hogy megoldodjon a probléma,nemtudom hogy csináljam,de aztis tudom,hogy nem mehet ez igy sokáig :S
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 03, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

boy.!

nem vagyok egy nagy szakértő, de szerintem:
1. még nem igazán kellene összefeküdnöd lányokkal...
2. ha mégis, akkor igazán kellene valamit kezdened magaddal
3. nem hiszem, hogy ez olyan nagy műtét lenne, de meg kellene mutatni egy hozzáértőnek! Wink

Hidd el, a csajoknak sokkal nehezebb dolguk van az életük során! Wink

Vedd úgy, hogy ez egy férfiassági próba, és ha ezt megoldod, akkor már érdemes vagy arra is, hogy férfias életet élj! Wink

Szülők??? Szóba sem jöhetnek? Sad
boy.

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 03, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

de nekem ehhez nemigazán van merszem :S főleg ha műteni kell,vagy hasonlok,és nem merem mondani senkinek :S nagyon rossz érzés :S főleg ugy,hogy megkaphatnék lányokat,és emiatt nem merek velük összefeküdni :S
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 02, 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

boy.!

Szia!
Remélem, te tényleg egy 15 éves fiú vagy, és bajban! Wink

Szerintem, legközelebb ha mész a gyerekorvosodhoz, háziorvosodhoz, mondjuk egy megfázással, fejfájással, vagy csak úgy, neki kellene elmondanod! (Tudod, ez azért fura, mert a kisfiúknak szinte minden alkalommal megnézi a gyerekorvos, amikor ellenőrzésre mennek-visszük őket...) Hidd el, ez teljesen természetes, és nyugodtan kérjél segítséget!
boy.

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 02, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Segítslget szeretnék kérni,remélem még nézik a fórumot,és válaszolnak nekem.15 éves vagyok,ha lankadt a péniszem,feltudom húzni a fitymám,de ha áll a péniszem,akkor nemtudom felhuzni csak egy darabig,akupakon nem megy át.Mit tegyek,nem merem senkinek mondani,nemtudom mitévő legyek!
Vissza az elejére
Betty801225

HozzászólásElküldve: 2008, Dec. 18, 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Syasztok mindenkinek megköszönöm a tanácsait.Nagyon rendesek vagytok megfogadom a tanácsokat.kössy mindenkinek ezentul ovatosabb leszek.Sya mindenkinek aki olvassa
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Dec. 18, 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hmm, szerintem ez hajlam kérdése is. Mi is napi programként csináltuk a fürdetésnél mégis visszatérő gond lett 6 éves korig.
Szal embere válogatja, van akinek elég egyszer visszahúzni, van akinek akármit csinálsz is néha visszanő.
Mondjuk nekünk a gyerekorvos 2 éves koráig nem ajánlotta a felhúzást.
Betty801225

HozzászólásElküldve: 2008, Dec. 17, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sya köszönöm szépen amit irtál.Tényleg furcsák a dokik nekem azt mondta 1 éves kora elött ne nyuljak hozzá,mert ha pisil és megfeszül az bőven elég még.Lehet hogy nem kelett volna hallgatnom rá és nem lenne most problémánk.
Vissza az elejére
delilah

HozzászólásElküldve: 2008, Dec. 17, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Betty! Ha tényleg naponta visszahúzod rendesen, akkor nem fog visszatapadni. Bár az én fiamnak is volt párszor, hogy picit elkezdett visszatapadni, de olyankor egy kicsit jobban visszarántottuk neki. Persze ez csak 1-2 mm-es enyhe visszatapadás volt, nagyobb letapadást én sem mernék visszarántani. Egyébként a dokinőnk is ezt javasolta.

Fura, hogy mennyire eltérnek egyébként az orvosi tanácsok. Olvasom itt, hogy van, ahol sokáig nem javasolják a hátrahúzást... Nekünk, amikor először kijött a doktornő az újszülött fiamhoz, azzal kezdte, hogy teljesen hátrahúzta a fütyijén a bőrt és mondta, hogy ezt három hónapos korától minden nap fürdéskor csináljuk meg. Nekünk bevállt, mert mostanra (2 és fél éves) teljesen normális a kukac.
Vissza az elejére
Betty801225

HozzászólásElküldve: 2008, Dec. 17, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Syasztok rövid szeretnék lenni.4éves a kisfiamnak( a háziorvosunk nagyon aranyos doktornéni) már 2-szer huzta fel a fütyijén a bört,Minden este fürdéskor megmossk rendesn(legalábbis bizom benne)Mégis letapad szegénykémnek.A doktornö csak annyit mondott minden este huzzuk fel rendesen és kenjük a krémmel amit irt.Tanácstalan vagyok én is mit rontok el ennyire.Ha valaki tud tanácsot adni megköszönöm előre is.Syasztok.
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 07, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Nekünk is voltak letapadós gondjaink, igaz mi nem is gondolkoztunk műtéten. A napi húzogatás úgy néz ki megoldotta a problémát, később megtanítottuk nek és most már ő csinálja magának fürdéskor.
agyandras

HozzászólásElküldve: 2008, Jún. 04, 20:30    Hozzászólás témája: Fitymaszűkület / körülmetélés Hozzászólás az előzmény idézésével

A fiúgyerekek jó nagy hányada születik kisebb-nagyobb fitymaszűkülettel. A szűkületra csak a körülmetélés az igazán megbízható megoldás, bár sok szűlő és még elég sok orvos idegenkedik a dologtól.

A körülmetélésről a legtöbb információt a www.korulmeteles.hu lapon találhatjátok.
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Orsi, nem tudom, olvasod-e még ezt majd, de nekem tegnap a gyerekdokim a következőt mondta éppen tegnap (mivel az én kisfiamnak is igen-igen le van tapadva a fitymája, szinte egyáltalán nem lehet visszahúzni, a makk még picit sem kandikál ki...):
Amíg pelenkás, addig nem szokta javasolni, hogy hozzányúljanak. Addig csaka meleg fürdővzben húzogassam, de csak addig, amíg visszamegy, akármilyen picit is. Nem szabad erőltetni, mert bereped. Ha már nem fog pelenkát hordani, majd csak akkor vigyük urológushoz. Egyébként a környezetemben van olyan kisfiú, akinek kb. 3 éves korára magától megoldódott ez a probléma, elég volt a napi rendszeres "huzogatás", GOndolom, amíg a pisilésnél nem okoz gondot a szűkület és nem gyullad be (Benedeknél ilyen még nem volt... kop-kop-kop) addig békén kell hagyni.
Persze a Te esetedben más egy kicsit a helyzet a körülmetélést illetően, sajnos azt nem tudom, ki csinál ilyet biztosan megbízhatóan. Talán ezzel a másik orvossal több sikeretek lesz...

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
orsi0509

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 01, 00:30    Hozzászólás témája: Fitymaszűkület- Körülmetélés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem tudom, mennyire sűrűn látogatott ez a topic, de gondoltam, leírom a tapasztalatom, hogy mások tanuljanak belőle.
Muszáj elmondanom, hogy féjrem szudáni számrazású (afrikai arab), így természetesen körül van metélve. Ami nekem nagyon bejön. Mind esztétikailag, mind higiénia- ilag. Igazából teljesen természetes volt, hoyg ha fiúnk lesz, akkor őt is körülmetéltetjük. Páromnak az eljárást Szudánban csináltak, ott olyan orvosok csinálják, akik már több száz ezer ilyen eljáráson túl vannak, el se altatják a gyereket, az apja az ölébe fogja, éegy pillanat alatt megcsinálják és állítólag nem is fáj, csakhát ugye utána kellemetlen, mert érzékeny...
Nemigen ismerek sebészeket. Ezért a gyermek háziorvosunkat (akiben maximálisan megbízok és nagyon jó orvosnak tartom) kértem meg,hogy ajánljon nekünk. Ő a Bethesda kórház főorvosát ajánlotta (aki kiváncsi a nevére, írjon nekem).
Elvittem hozzá a tücsköt, megvizsgálta.
Hozzá tartozik a sztorihoz, hoyg kicsimnek enyhe fitymaszűkülete volt, és kétszer be is gyulladt neki. Ekkor nagy kínokat éltünk, kamillázás, kenőcsözés, nagy hisztik, fájdalom. Úgyhigy úgy voltam vele, hogy legalább ez se lesz többet, soha többé nem fog neki begyulladni és nem fog fájni neki.
Megvolt a műtét időpontja, be is vittük reggel 7- re. Mivel sok gyerek volt aznapra kiírva, mi csak 1 óra körül kerültünk sorra. Férjemnek addigra el kellett mennie, mert délre jár dolgozni. A gyereket úgy vittük be, hogy nem kaphatott reggel se inni, se enni. Az egész délelőttöt úgy éltük át, hogy nem ehetett, és 10 óra körül ihatitt utoljára, de akkor is nagyon keveset. Szegényem, már nagyon ki volt fáradva, mire bekerültünk a műtőbe (ráadásul az égési osztállyal szembe voltunk, úgyhogy láttam azokat a megégett kisbabákat, egész nap üvöltöttek a fájdalomtól... borzasztó volt...) Kicsim nagyon jól viselte a napot, nemhisztizett, kedves volt mindenkivel. Műtét után, mikor felébredt egy nagy alvás után, már mosolygott. Persze a pisilések csípték, de másnapra az is elmúlott. Nagyon bátor kisfiú!! Engem nagyon megviselt ez az egész.
Szóval műtét utáni napon leesett a kötés a fütyijéről, és akkor ltjuk, hogy nem lett körülmetélve!!!!! Felhívtam a dokit, aki azt mondta, hogy ő így szokta, és hogy afitmya 3/4- e el lett távolítva. na már most, mint az anyja, állítom, hogy szinte semmi nem lett eltávolítva, csak egy vágást csináltak, amivela szűkületet megszűntették, majd visszavarrták a fitymát, hogy ne tapadjon le. Egy hétig semmi problémánk nem volt, ugyanis addig nem szabadott semmit se csinálni a kukijával, csak úgy, kívülről kammiláztam, kentem. Aztán a műtét után egy héttel, kontroll vizygálatra kellett vinnem. Akkor felhúzták a bört a fütyijén, és az nagyon fájt neki. Vérzett is, mert ugyebár a varrat még benne volt, feszítette. Akkor azt modnta a főorvos úr, hogy mostantól naponta, fürdetés után húzzam fel neki, mossam le kamillával és kenjem kenőccsel (bár nem az ő által javasolt kenőccsel kenem, mert a háziorvosom szerint túl erős az a kenőcs, úgyhogy maradtam a jól bevált körömvirágnál). Mostuk- kentük még két hétig. Akkor megint el vittem kontrollra. Másik doki volt ott, azt mondta, kicsit visszatapadt a fityma, ezért lefeszítette, kicsim közben megint üvöltött, és kezdődött előlről, a pisilésnél fájdalom... Ez a doki azt mondta, ne kamillázzam már tovább, csak fürdetésnél húzzam fel gyorsan és vissza. Így ment további két hétig... Aztán megint letapadt neki... Én Kapposváron szültem, pont édeasnyámékat látogattam meg, és úgy döntöttem, elviszem egy ottani orvoshoz, akit ajánlottak ismerősök. Iszonyatosan kedves, normális doki volt. Ja, aki nem értette, hogy hogy lehet ezt körülmetélésnek nevezni. Meghogyha töbféle körülmetélés van, akkor miért nem beszélte meg velün kezt előre a főorvos úr? Én sajnos nem tudtam, hogy van részleges körülmetélés is.... Merthogy máshogy csinálják pl a zsidóknál részleges van, de úgy, hogy csak egy kis részt hagynak meg, az araboknál viszont teljesen levágják (mint ahoigy a férjemé is). Na már most, a kisfiamat Eltuhami Aziznak hívják. Ilyen névvel csak megkérdezhette volna, hogy vallási okból csináljuk- e és hogy milyen körlümetélést kérünk...
Szóval a kaposvátri doki megint leszedte a letapadt fitymát. Aztán megmutatta, hogyan húzzam fel neki, aztán kipróbáltatta velem, hogy lássa, hogy csinálom (igen, valaki végre megmutatta, hogy mit is kell csinálnom... nem csak elmondta) és azt mondta, ne csak egyszer húzzam fel, hanem egymás után 3-4 szer, és igenis kamillázzam neki továbbra is, nehogy begyulladjon neki...
Azóta sajnos megint letapadt neki, pedig esküszöm, jól csinálok mindent.
Szóval március 7- én volt a műtét. Ma április 30- a van és kisfiamnak még mindig kamillázzuk esténként a kukiját, amibe szegényem már beletörődött és már nem fáj neki, de akkor is kínlódás. Ráadásul, így, hogy megint letapadt neki, vihetem megint el orvoshoz és kezdődhet megint minden előlről.
Mindez azért, mert nem lett rendesen megcsinálva az a műtét!!! Már rég túl lehetnénk rajta...
Most ott tartunk a párommal, hogy azon gondolkozunk, megműttessük- e még egyszer. Mert ez így még elég sokáig folytatódhat....

Ha tud valaki tanácsot adni, kérem tegye meg.

Remélem, van, aki olvasva példámat, körültekintőbb lesz orvosválasztás- és kérdésfeltevés ügyében. Sajnos az ember nem mindig tudja, mit kellene kérdeznie és megbeszélnie az orvosával, de úgy gondolom, az orvosnak kellett volna esetünkben normálisan tájékoztatni minket.

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés