Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Szülés után visszanyerni formánkat (alakunkat)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2015, Aug. 10, 13:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én huszonöt kilót adtam le az első gyermek után, egy évig szoptattam addig csak az étkezésre figyeltem, meg szedtem protexint amikor a szülés után már bocs, de székrekedésem volt, aztán egy év után kezdtem el tornázni és akkor nagyon sok lement, újra 54 kiló lettem. Jók az otthoni tornák kitartással minden megy. Én is dvd-vel fogytam ennyit, nem jártam le mert a kicsi mellett nem akartam.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
halasz.lilla

HozzászólásElküldve: 2011, Aug. 14, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Kismamák!

A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának hallgatójaként egy anyasággal és női szerepekkel kapcsolatos tudományos kutatásban veszek részt, amihez az Önök segítségét kérném! Olyan kismamákra lenne szükségem, akik kevesebb, mint 6 hónapja szülték meg első gyermeküket. Az alábbi linken található kérdőív kitöltésével sokat segítenének a kutatás előrehaladásában... A kérdőív kitöltése körülbelül 13 percet vesz igénybe. Segítségüket előre is nagyon köszönöm! SmileSmile
(Kérem, csak azok töltsék ki, akik megfelelnek az előbb is leírt kritériumnak, miszerint egyetlen gyermekük van, aki maximum fél éves).

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDNJODNROTd6bWE3LVRLMklxTWd5YVE6MQ
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
mariam

HozzászólásElküldve: 2011, Júl. 19, 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazi nagy fogyásban nem vagyok jártas, kb. 5kg volt a legtöbb amit le kellett gyúrnom.Két gyermeket szültem, első terhesség után sokáig szoptattam, így intenzíven nem tornáztam.Akkor álltam neki az igazi alakformálásnak mikor betőltötte az 1 évet.Akkor Béres Alexandra;Új kihívás DVD-je segített nekem.
Nem kevés sikerrel! Very Happy
Jobban éreztem magam a bőrömben, mint szülés előtt.
Második terhességem után sokkal fittebb voltam, nem olyan régen volt 1 éves... újra előkerült B.A. és egy kis görkori.
Akinek tényleg pár kiló van és a bőre a gond, egy szó;sport.Időt kell szakítani, még gyermek mellett is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
aniko26

HozzászólásElküldve: 2008, Dec. 18, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.Még én is uj vagyok.
20kg híztam mai az első hónapokban le is ment.
Maradt 5 így jó vagyok.Csak izmosodnom kellene mert a bőröm borzasztó.
Vissza az elejére
sbz

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 13, 23:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Én most bukkantam erre az oldalra! Én is fogyózom... szülés után. Már 9 hónapja gyűröm, a vége felé járok, de lement már 26,5 kg és 202 cm... (az első 3 hónapban 14 kg) még kellene 13 kg-ot, de én már 7 kg-mal is megbékélnék. Elég könnyen ment, nem koplaltam, mindent ettem, nem is mozogtam eleget... tornázni most kezdtem, ez a 3. hetem...
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 02, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én spec. a rendszeres testmozgásban és plussz mellette diétába nhiszek. Bár én nem feltétlen fogyni szeretnék, bár nem lenne baj, ha fogynék, hanem alakváltoztatás lenne jó. A kényes pontokon persze, erre most éppen pilatessel próbálkozom..egyenlőre nagyon jó.+ a cukidiétámat veszem újra és újra elő. Smile Bár azért még eléggé módjával, hiszen Öcsi még szopizik.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 27, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na jöttök??
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 17, 23:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Cicaszépségverseny van a nagyfiam weboldalán. Ha van egy kis időtök, légyszi szavazzatok, nagy örömöt szereztek ezzel neki Smile. Nem kell hozzá regisztrálni, csak a legjobban tetsző cicus nevét megjelölni. Smile A szavazás az oldalon jobbra lent van. Köszi Smile
http://gportal.hu/gindex.php?p.....p;offset=0
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Begoci

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 05, 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Fogyni vágyó mamik figyelmébe ajánlom:
http://www.mamavar.hu/
Vissza az elejére
rege

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 09, 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is próbáltam a 90 napos diétát (is) de amit leadtam vissza is szedtem pár hét után. Annyira ki voltam éhezve. De megnéztem a mindmegette oldalon, annyi ujrakezdő fórum van, hogy megrendült a bizalmam benne.

A szülés után 25kg plusszom volt, amiből 11-et kalóriaszámlálással adtam le vagy 1 év alatt, és amikor elfogyott a kitartásom, akkor a maradékot gyógyszerrel fogytam le.
6 hét alatt 13 kilót. Na az nem jött vissza, fél éve tartom a súlyom. Rámjönnek a régi nadrágjaim.
Ha érdekel valakit, akkor a rege@citromail.hu -n megtalál, ide nem túl gyakran tudok belépni. Szívesen segítek.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

korina:
Ez a 90 napos diéta az egyik legkárosabb a szervezetre. Szerintem felejtsd el.

hanee
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 07, 08:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A WellnessCafe dietetikus szakértői által átalakított 90 napos étrendben a következő diéta-napok szerepelnek:

•Fehérjenap
Ezen a napon a magasabb fehérjetartalmú élelmiszerek ( tej,- tejtermékek, hús-, húskészítmények, tojás, hal)dominálnak, ám ekkor sem engedélyezett a korlátlan hús- és tejtermék-fogyasztás, ez ugyanis a méregtelenítést és zsírégetést nem segítené elő. Az ebéd és a vacsora gabonával vagy zöldségekkel kísért hús, hal, tojás, zsírszegény tej és tejtermék, virsli, felvágott, sovány sonka lehet, olyan mennyiségben, ahogyan azt egy normál étkezés mellett egy átlagos ember elfogyasztaná. Az uzsonna is magasabb fehérjetartalmú, itt azonban érdemesebb ügyelni a könnyebb ételekre és kisebb adagokra. Tehát ezen a napon az aránylag magas tej-, tejtermékek-, tojás, ha, hús-, húskészítmények mellett kevés gyümölcs, zöldség és gabona is szerepel.

•Zöldségnap
Ezen a napon az összes többi naphoz - a pihentető nap kivételével- hasonlóan gyümölcs is fogyasztható délelőtt, ha valaki nem szeretne egész nap párolt sárgarépát enni. Ételízesítő, só, ketchup, főtt paradicsom használható! Egy szelet kenyér és saláta ízlés szerint engedélyezett. Ha jól megfigyelitek a minta étrend összeállításában a zöldség nap legnagyobb mennyiségben friss vagy hőkezelt zöldségfélékből készült ételeket ajánl, minimális gyümölcs, gabona és fehérje kiegészítéssel.

•Gabonanap
Ezen a napon az ebéd, uzsonna és vacsora folyamán elsősorban gabonából készült ételeket fogyasztunk, melyeket zöldségek is kísérhetnek. Gabonaételek például a tészták, kenyerek, pékáruk, és a különböző kásák. Gabonanapokon a csoki, a piskóta, a kalács is engedélyezett, természetesen csokoládéból csak egy-egy kisebb szeletke! Ezeken a napokon a nap jelentős részében az eddigieknél jóval magasabb gabona tartalmú ételek kerülnek terítékre, bővítve csekély mennyiségű gyümölccsel, zöldségekkel és fehérjével.

•Gyümölcsnap
A gyümölcsnap friss gyümölcsre épül, ám azt kiegészíti a farkaséhség és a gyümölcsök után gyakran jelentkező gyomorégés kivédése, és a kiegyensúlyozottabb tápanyag ellátás, a magasabb vitamin-, rost-, ásványianyag-bevitel érdekében némi gabona is, vagy fehérje.
Naponta 1-1,5 kg gyümölcsöt ehetünk, banánból azonban étkezésenként csak egy-egy kisebb darab fogyasszunk. Az aszalt gyümölcsöket - mivel ezek koncentráltabban tartalmaznak energiát, és az előállítás során sok vizet, valamint vitamint vesztettek - lehetőség szerint kerüljük ezen a napon. Már csak azért is érdemes keveset enni ezekből, mert sok közülük az aszalt elnevezés ellenére is cukorral tartósított. Ez már egyértelműben a magas gyümölcs tartalom mellett minden étkezéshez ajánl kevés gabona tartalmú rágcsálni valót is, növényi fehérjével vagy tej-, tejtermék kiegészítést. Ezen a napon a tej vagy tejtermék csak minimálisan használható, inkább a sajt, vagy nagyon kevés tejjel, joghurttal, kefirrel turmixnak. Viszont, ebben az esetben az egész nap gyümölcs + tej,- tejtermék, nem pedig gyümölcs + gabona!

•Pihentető nap
A pihentető nap a drasztikusabb víznap kiváltására szolgál. A nap folyamán alig terheljük szervezetünket az emésztéssel, ugyanakkor lehetőséget adunk testünknek arra, hogy kiválassza a felhalmozódott salakanyagokat. Könnyen rendelkezésre álló energiát szolgáltat számunkra a méz, és ahhoz, hogy a zsírégetés a mozgással együtt hatékonyabb legyen, érdemes több C-vitamint is juttatni a szervezetünkbe például a citromlé és a csipketea fogyasztásával. A változatosság érdekében alkalmazhatóak még különböző gyümölcsteák és zöld tea is. A kielégítő rostbevitelt zabkorpa és lenmag segítségével oldjuk meg. A legnehezebb napon minden esetben magas folyadék bevitel ajánlott, méz (esetleg lehet növényi szirup is, pl.: csicsóka sűrítmény, juharszirup stb. ...)és rost (búzakorpa, rostkomplexek, stb. ...) kiegészítéssel. A folyadék lehet tea (zöld, gyümölcs, gyógynövény teák), limonádé, de lehetőség szerint mindig frissen készüljön el!.
A napok fő különbség a régi és a módosított 90 napos étrend között a mesterséges vitamin és ásványanyag pótlás a hiánybetegségek megelőzése érdekében, valamint a pihentető nap beiktatása, ami a tisztító étrendekhez hasonlóan, a korábbinál kíméletesebb módon, de az eddiginél gyakrabban biztosítja a folyadéknapot az étrendben. A délelőtt itt is gyümölcsre épül, ám azt kiegészíti a farkaséhség és a régi étrendben a gyümölcsök után gyakran jelentkező savtermelés-gyomorégés kivédése, és a magasabb vitamin, rost, ásványi anyag bevitel érdekében némi gabona is. Ugyanez a logika érvényesül a gyümölcsnapokon is (ez egyébként egyáltalán nem ritka kombináció a különböző tisztító kúrák idején). Abban sem változtattunk, hogy ebédre és vacsorára fogyasztható élelmiszerek megegyeznek.

Folyadék-és vitaminfogyasztás

A bőséges folyadékfogyasztás bizonyos kutatások szerint a salakanyagok fokozott ürítésén túl elősegítheti a testtömeg megtartását, illetve a fogyást, ezért a korábbinál nagyobb mértékben, előírásszerűen része az étrendnek az ivás is. Minden étkezéskor, vagy az étkezések között kötelező a 3 dl víz elfogyasztása!

Mivel a vízben oldódó vitaminok és az ásványi anyagok a tisztulás hatására is fokozottan ürülhetnek, és az étrend követésekor nincs elegendő utánpótlás, így javasolt komplex multivitamin és ásványi anyag készítmény mindennapos használata. A végeredmény jobb tápanyag-ellátottság, nagyobb változatosság, és egy még könnyebben követhető étrend!

A kitűzött cél elérése, illetve a 90 nap letelte után sem szabad megfeledkeznünk az életmódváltásról, mivel ez a garanciája az évekig megtartott eredményeknek! Javasoljuk, hogy ennek érdekében próbáld ki a Wellness vagy Mediterrán étrend valamelyikét! Betegségek fennállása esetén feltétlenül ajánlott szakember (orvos, dietetikus) tanácsát kikérni az étrend alkalmazásával kapcsolatban.

Hát én msot ebbe kezdek bele!! Smile)

Szerintetek??
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...már működik...

http://www.babaszoba.hu/servic.....;id=234489
Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 20, 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszi Laura ! Smile most már azért én is kezdek hasonlítani a kismalachoz!

kezdek fogyni: egyszerűen kevesebbet eszem, de sok folyadékot iszom: teát cukor nélkül és ásványvizet. gyümölcsleveket azóta nem ,mióta megtudtam, ohgy 1 literben 12 kockacukornak megfelelő édesítő van....ja és elengedhetetlen a torna! naponta 6x 10-15 perc hasizom gykorlat pl.

a lap nem működik legalábbis nekem azt írta nem található.....pedig kíváncsi lettem volna nekem mit ajánl...

Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 19, 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skiddy:
Sajnos a foglukadás az előfordul, mert sokszor nem ettől függ. Én például küzdök azzal, hogy nagyon gyenge a fognyakam, ami nem 24 éves koromban lett ilyen, hanem amikor a fogaim fejlődtek, szóval magzat korban / gyerekkorban. Ezen már nem tudok változtatni, legfeljebb lassítani a fogak lukadását, javítani az állapotukat.. Most is van egy lukas, szintén fognyaknál, de azt mondta a fogorvosom is, hogy ezt sajnos nehéz elkerülni akárhogy küzdök, mosom alaposan. A ca-al természetesen lehet azért javítani a helyzeten, de ez főleg terhesség és szoptatás alatt fontos, amikor a baba és a tej számára a calciumot a szervezet felhasználja, hiszen a fogak épségéhez folyamatosan szükség van rá. Ugyanakkor a saját gyereked jó fogait is megalapozhatod vele, amikor terhes vagy. Természetesen sok a genetikai adottsági kérdés is a dologban Wink Azt azért szögezzük le a továbbiakra, hogy a fog lukadás és a fogak romlása nem feltétlenül ugyanaz Wink

Az update talán az összes fogyókúra közül a legkevésbé káros, mert igazából mindent ehetsz minden nap, tehát ha figyelmesen állítja össze az ember az étrendjét, akkor akár jó is lehet. De ehhez kell az is, hogy tudd, mennyit ettél. Mármint kcal-ra, fehérjére és szénhidrátra. Merthogy az update-el is az a baj, hogy teljesen kontrollálatlan a bevitel, és a legtöbben alig esznek 1000 kcal-t egy nap, ez pedig így nagyon káros.

Szerintem sem ez a legköltségesebb, főleg ha nem update termékeket vesz az ember. Abból is nagyon meg kell szerintem válogatni, mit veszünk és mit nem, mert igazság szerint Norbi sem szent, és tele van teljesen egészségtelen, haszontalan termékekkel a "norbis polc" is. Például a piskóta tallérban megszámlálhatatlan összetevő van, köztük több fajta tartósítószer és rengeteg E betü (persze egy részük nem káros, de sajnos egy részük igen).

Skiddy szerintem az a legjobb, ha magad állítod össze az étrendedet és számolod ki, hogy mennyit eszel.

A bio termékek jók, de nem "szentek" azok sem, a sima bio liszt is éppúgy gyorsan szívódik fel, mint a sima, ugyanakkor a nem bio teljes kiőrlésű semmivel sem rosszabb, mint a bio. És hát igen, nagyon költséges minden. Azért néhány terméket én is onnan veszek, pl. zabkorpát, puffasztott kölest.

hanee
Vissza az elejére
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 19, 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is megnéztem a wellness diétaajánlót Very Happy háát nekem a wellness étrendet és a mediterránt ajánlotta Very Happy
Mondjuk a 10 kg plusszomra azt irta, hogy nem kell fogynom Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Biot nem győzném anyagiakkal, a tengeri kütyüktől én tuti fogynék mert meg nem enném őket Very Happy

Amúgy én a tv ben láttam egy müsort ahol 3 v 4 féle fogyokúrát próbáltak ki orvosi ellenőrzéssel az emberek és bizony a 90 napos nagyon rossz eredménnyel zárt !!!
Nem akarom reklámozni az updateet ,de az volt a legkevésbé megterhelö a fogyókúrázó szervezete számára !!!

Ami az oldalon még furi volt, hogy az updatere azt irta, hogy költséges háááát szerintem a nkem ajánlott wellness és mediterrán költségesebb bár a rák árfolyamát Very Happy nem tudom de a bio árak a csillagos ég Smile

Fogyókúra és diéta mellé meg alapból nem árt szedni valami vitamin készítményt Smile

hanee,
nekem a Ca-sandoz szedése mellett is kilukadt a fogam a terhesség alatt Sad mondjuk én kisbálnát szültem magamhoz képest Very Happy
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 19, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Laurika!

Az általad említett teszet kitöltöttem én is, már hetekkel ezelőtt, kiváncsiságból. Azt tudd, hogy a welnesscafé divat-diétákat ajánl. Egy normális szakember (dietetikus) soha nem ajánlaná sem a 90 napos diétát, de uram bocsá még az update-et sem. Ilyen nincs, hogy "milyen diéta való nekem", ugyanis csodák nem léteznek, így csoda-diéták sem. Sok diéta működik, mert végső soron kevesebb energiát viszel be általa, mint ahogy előtte ettél (rossz esetben zabáltál), de hosszú távon a legtöbb éppen azért nem, mert ez az energia bevitel túl alacsony, és persze fogysz tőle, naná, hogy.. egy ideig.
Én nem szeretnék rád (és senkire) erőltetni semmit, puszta jóindulatból mondom azokat, amiket. Tapasztalatból is, és utánaolvasásból is, hidd el.

Természetesen azt csinálsz, amit akarsz, de afölött nem mehetek el szó nélkül, hogy másoknak is szívvel lélekkel ajánlj olyan diétát, amiről azt sem tudod igazából, hogy milyen hatással van a szervezetedre. Félreértés ne essék, nem téged szeretnélek ezzel támadni, Neked és másoknak akarok jót azzal, hogy lebeszéllek erről.

A vérképnek semmi köze a szervezet vitaminkészletéhez, pontosabban a vérkép ebből nem mutat semmit. Mindössze talán a vas állapota saccolható meg általa, de arra is létezik külön vizsgálat.

Hajhullás: Egy bizonyos fokig normális. Úgy szülés utáni 2.-5. hónapig. Tovább nem.

Fogromlás: tévedés! Abszolút nem normális a fog romlás szoptatás és terhesség alatt. Az normális, hogy a fogak érzékenyebbek, és hogy az íny könnyebben gyullad, de gondos ápolással ezt is ki lehet küszöbölni (tehát maradjunk annyiban, a fogak terhesség és szoptatás alatt odafigyelést igényelnek jobban), de hogy a romlásuk normális? Na azt nem! Ha romlanak a fogaid, akkor a táplálkozással és/vagy a gondozásukkal problémák vannak.
A mi családunkban anyai ágon súlyozottan veszélyeztetett mindenki a paradontitiszre (fogyinysorvadás), mégis, nemhogy lukas fogam, de hosszasan gyulladt inyem sem volt a terhességem alatt és után. Mert a 9 hónap alatt 4x voltam fogorvosnál és ő 4x pucolta ki az inyemet, valamint ecsetelőt is felírt rá, hogy elkerüljem az elkerülhetőt. Ezen felül Ca-sandozt is ittam minden másnap, 9 hónapon át (természetesen az orvos tudtával).

Laurika írta:
nálam hála Istennek eddig semmi ilyen jellegű probléma nem jelentkezett fél év alatt. Egyébként úgy tudom a vitaminhiány látszik pl. a körmökön is (némelyik vitaminé), de mint említettem, nálam semmiféle hiány nem vehető észre.

A hiánybetegségek nem most fognak jelentkezni, hanem mondjuk fél-egy év múlva. A körmökön nem mindig látszik. A körmökön csak 1-2 fajta vitamin hiánya tűnik ki (pl. C-vitamin), de neked attól nyugodtan lehet 20 másikra hiányod. Sok vitamin hiánya a belső szervekben okoz problémát, illetve emésztési, immun-zavarokat idéz elő, rosszabb esetben akár hormonális zavarokat is, hiszen a hormonrendszer nélkülözhetetlen "táplálékai" a vitaminok. Nyilván az ilyen problémák nem 2-3 hónap alatt jönnek ki, szóval ne is várd, hogy holnapután észreveszed, és majd teszel érte valamit.

Laurika írta:
Annyi zöldség és gyümölcs fogyasztása mellett -, ami ebben a diétában kötelező - egyébként nem tudom hogy alakulhatna ki vitaminhiány...

A gyümölcs és zöldség önmagában kevés. A vitaimnok felszívódásához is szükség van "segéd anyagokra", nyomelemekre, ásványi anyagokra. Ebbe ne menjünk bele mélyen, mert a vitaminokhoz annyira nem értek. De egy valamiben biztos vagyok: hiány betegség alatt nem csak a vitaminhiányt értjük. Hiánybetegséghez vezet az is, ha túl kevés az energiabevitel, ha túl kevés a fehérje bevitel, ha kevés essszenciális zsírsavhoz jut a szervezet, például. És csak példának írom, a hőn emlegetett hajhullás konkrétan energiahiánytól is kialakulhat, ugyanis a hajhagymáknak sem csak vitaminokra van szükségük.

Mégegyszer: a 90 napos diéta alatt gyakorlatilag 3 napig szénhidrátot fogyasztassz, és 1 napig fehérjét, napokra bontva. A gyümölcs szénhidrát alapú (cukor főként), a keményítő pedig konkrétan szénhidrát.. A szénhidrát meg ugye szénhidrát, amibe beletartozik például több fajta cukor, keményítő, stb.. Eleve érthetetlen, hogy miért pont így választja szét, hogy két fajta szénhidrátot külön kiemel, és aztán felsorolja a szénhidrátot, mint gyűjtő fogalmat. Aztán fehérje napon eszel egy raklapnyi fehérje alapú dolgot, de ebből nagyjából 0g szívódik fel, ugyanis a fehérje felszívódásához szénhidrátra van szükség. Nem előtte vagy utána lévő napon, hanem egy étkezésen belül.
Ráadásul a fehérje alapú dolgok általában sokkal nehezebben emészthetők, lebonthatók, a szervezetnek szüksége van hozzá rostokra, ballszt anyagokra, amiket szintén a szénhidrát alapú élelmiszerekből (pl. gabonafélék, zöldségek) nyer ki.
Az pedig a legkárosabb, hogy így szétbontja ezeket. Ugyanis az ember számára minden nap szükség van megfelelő mennyiségű szénhidrátra, amely különböző fajtájú szénhidrátokból áll össze - tehát azonos napon kell enni gyors és lassú lebontású szénhidrátot, cukrot és keményítőt, gyümölcsöt és zöldséget -, valamint megfelelő (de nem túl nagy!) mennyiségű fehérjére, melyhez szintén vegyes élelmiszerekből jut. Ezen kívül ugye zsírokra is, kis mértékben.

Összességében pedig az is elég kaotikus az egész diétában, hogy teljesen kontrollálatlan itt (is) az energiabevitel (akárcsak pl. az update-ben). Mert mi is történik? Fehérje napon tulajdonképpen valószínűleg a töredékét sem viszed be a napi szükségletednek, bár a tejtermékek egy része tartalmaz pl. laktózt, ez vajnyi kevés szénhidrátnak. Aztán mondjuk egy gyümölcsnapon ha ügyes vagy, fedezed nagyjából a napi szükségletedet, főleg ha például 1 kiló banánt megeszel, ami nagyjából önmagában fedezi.. ha viszont banánt egyáltalán nem, akkor közel sem fedezed, mert a legtöbb gyümölcsnek nem annyira magas a szénhidráttartalma, tehát pl. almán tök jól el lehet vegetálni egész nap úgy, hogy alig eszel 400 kcal-t.
Aztán jön a keményítő nap, ami gondolom elsősorban krumpliból áll, amivel viszont már egész könnyen túl is lehet lépni a napi szükségletet, főleg ha egész nap azt eszed, mert igen magas a szénhidráttartalma. Ezek után jön a szénhidrát nap gondolom, amikor bűnözés nélkül bármit ehetsz, tehát csokit, jégkrémet, ropit, kekszet, kenyeret, stb.. ebből aztán beviszi az ember egy nap alatt a szükségletének a 300%-át is, és még jól sem lakik. Üres kalória az egész, mert szinte semmilyen tápanyag nincs benne, talán kivéve a kenyeret és a kekszet, na de az is (ha nem teljes kiőrlésű) gyorsan bomló szénhidrátokból áll, tehát csak azt éred el vele, hogy az egekbe szökik a vércukrod és éhes leszel 1 óra múlva.

Azt hiszem nagyjából mindent elmondtam, amit elmondhatok kritikának, jót nem tudok mellette felhozni..
Hovatovább kérlek ezen a kritikán ne sértődj meg, és ne háborodj fel, egy normális épkézláb dietetikustól sem számíthatsz másra, csak talán mélyebben bele tud menni a szervezetben zajló folyamatokba.

Hogy fogysz tőle? Nem kétlem.. de milyen áron?
Remélem, mihamarabb rájössz, hogy ez mekkora zsákutca.

További szép napot!

hanee
Vissza az elejére
Laurika

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 19, 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, és még annyit, hogy a hajhullás, fogak romlása általában természetes egy szoptatós anyánál, és nálam hála Istennek eddig semmi ilyen jellegű probléma nem jelentkezett fél év alatt. Egyébként úgy tudom a vitaminhiány látszik pl. a körmökön is (némelyik vitaminé), de mint említettem, nálam semmiféle hiány nem vehető észre. Ezen kívül a vérképem is tökéletes. Annyi zöldség és gyümölcs fogyasztása mellett -, ami ebben a diétában kötelező - egyébként nem tudom hogy alakulhatna ki vitaminhiány...

[^]  

http://kep.tar.hu/telibabak/50227810#2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Laurika

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 19, 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Nem vitatkozom (főleg Veled... Laughing ), ha meg akarsz bizonyosodni arról, hogy igazam van-e vagy sem, akkor töltsd ki a welnesscafe.hu diéta állapotfelmérő tesztjét, és nagyot fogsz csodálkozni! De egyébként nem értem miért kell rögtön kétségbe vonni mások állításait anélkül, hogy Magad győződnél meg a dolog hihetőségéről! Bocs, de ezt le kellett írnom...

[^]  

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 18, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laurika:
Hogy Tihanyi András ilyen diétát ajánlana, azt egyszerűen nem hiszem el.
Neked pedig még mindig azt mondom, hogy iszonyatos károkat okozol vele a saját szervezetedben (nem, nem a babádéban, mert neki a tested letermeli a tejet ha kell, az izmaidat is lebontva!), de erre csak később fogsz rájönni, amikor fellépnek nálad a hiánybetegségek (vitaminhiány, hajhullás, gyulladt fogíny, stb).

hanee
Vissza az elejére
Laurika

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 18, 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Anyucika!
Ne légy nagyon elkeseredve, most fognak csak elindulni a kilók lefele!!! Két hónap után én is pont úgy néztem ki, mint egy disznó...Azóta 11 kg lement, így inkább egy kismalacra hasonlítok Laughing . Én annyira el voltam keseredve magamtól, hogy elkezdtem a 90 napos diétát, és nagyon bejött, a tejem sem ment el tőle. Itt többen ellenezték a döntésemet, először nagyon megijedtem, hogy igazuk lehet, de ma már tudom, hogy egyáltalán nem ártottam ezzel a babámnak. Időközben kaptam ugyanis egy e-mailt a welnesscafétól, ahol saját állapotfelmérő segítségével összeállítják a diétáját az embernek, és nekem pl. egész véletlenül pont kidobta a 90 naposat is, mint megolást! És ráadásul ez a saját állapotfelmérő éppen Tihanyi András nevével fémjelzett diétaajánló...(Tihanyi András szerint ez a diéta nagyon káros volt eddig, de most már nekem is, mint szoptatós anyukának javasolta, egészen enyhe változtatással(ami szerintem tényleg teljesen elenyésző)..). Szóval szerintem nézd meg ezt az oldalt:
http://www.wellnesscafe.hu/regisztracio.php, meglátod mit ajánlanak Neked. Én amúgy a 90 naposat és a hozzá való recepteket a mindmegette.hu-n találtam, és tényleg bejött, pedig rendesen csak másfél hónapig csináltam, azóta szinte folyamatosan bűnözök, egy hétbe beiktatok egy-két diétás napot, és így stagnál a súlyom. Persze most megint el kell kezdenem, mert augusztus végén megyünk nyaralni, és így annyira nem állnak jól rajtam a fürdőrucik... Wink . Közben elkezdtem tornázni is, most épp Rubint Rékával nyomok napi 40 percet, és szerintem jó! De ez csak 2 hete van, előtte nagyon rendszertelenül mozogtam.
Remélem tudtam Neked segíteni, és tényleg ne búsulj! Meglátod milyen szépen olvadnak majd lefelé a kilók! Sok sikert!

[^]  

Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 13, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! én a 2006 tavasziaktól vagyok! született egy kisfiam. már ennek 2 hónapja, de én még mindig úgy nézek ki mint a disznó Sad rengeteget tornázom , de hiába...itt a nyár és nem tudok normális rucikat felhúzni el vagyokkenődve,mert nem sok ment le.és a hátam és a hasam lett hájas..Sad

Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 01, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tekla:
Szerintem a köles 2-es.. Embarassed

Keményítőből a főzelék mennyiségétől függően elég 2-3 teáskanálnyi.

hanee
Vissza az elejére
Tekla

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 01, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A biokölesről jól tudom, hogy 1-es kódú? Mostanában sokat eszem, nagyon finom. Ehetem este is vajon salátához, husihoz?

A keményítőt a főzelék sűrítéséhez használjátok? Mennyi kell belőle?

Tekla
Vissza az elejére
Tekla

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 01, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A biokölesről jól tudom, hogy 1-es kódú? Mostanában sokat eszem, nagyon finom. Ehetem este is vajon salátához, husihoz?

A keményítőt a főzelék sűrítéséhez használjátok? Mennyi kell belőle?

Tekla
Vissza az elejére
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 30, 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hopplá,most aztán jól összezavarodtam Confused

Azért köszönöm a válaszokat Smile
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 30, 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De hozzá teszem a fruktóz sem teljesen az, mert egy mennyiség felett már képtelen raktározni a máj és akkor egyből zsírrá alakul. De természetesen egy szelet fruktózzal készült sütinél, vagy egy kávénál még erről nem beszélhetünk..
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 30, 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka:
Az aszpartam rákkeltő és allergén hatását még nem tudták bizonyítani ezzel évek óta foglalkozó tudósok sem, így én ennyire merész kijelentést nem tennék azzal kapcsolatban.
A szőlőcukor ugyanúgy szívódik fel, mint a répacukor, és az is finomított (akárcsak a fruktóz), ha valakifogyni szeretne, nem alternatíva.

hanee
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 30, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee,
tudom, remélem, ez nem meglepő Razz, de szerintem megfelelő alternatíva a finomított répacukor helyett.
Az édesítőszerek nagyrésze aszpartámot tartalmaz, ami allergén és rákkeltő hatású. Wink
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 30, 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka:
A szőlőcukor és a fruktóz azért elég sokban különbözik, nem mindegy Embarassed

Skiddy:
Bármelyik gyógyszertárban is lehet kapni kisebb-nagyobb kiszerelésben. 1 kg-os tuti van. Ha pedig van cukorbeteg a családban, felirattathatod vele receptre Smile Mert elég drága.

De szerintem a fruktózzal is csak óvatosan és mértékkel!

hanee
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 30, 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skiddy írta:
sos, hol lehet fruktózt kapni??? cukor helyett ,mert én sehol sem kaptam Confused

Ugyan nem fruktóz, hanem glükóz, de szőlőcukrot nagy mennyiségben (1 kg) a Honi Élelmiszer forgalmaz, 200-300 HUF között van. Anyukám közel lakik hozzá, ő szokott hozni nekem (most is hozott 3 zacskóval, sokáig elég, mert én csak a kávét cukrozom).
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 30, 09:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a dm-ben van, és ott a legolcsóbb is.
Vissza az elejére
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 30, 00:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sos, hol lehet fruktózt kapni??? cukor helyett ,mert én sehol sem kaptam Confused
Galuskát gondolom lehet teljeskiörlésü lisztből csinálni és úgy ehető du. 3ig Very Happy
Én a palacsinta tésztát csináltam úgy, izlett mindenkinek Very Happy
mostanában nem nagyon megy ez a kódolgatás,valamin mindíg elcsúszik Confused
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 29, 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ági,
ennek örülök, mert étkezési keményítőnk nekünk is van, de pl. galuskát is abból csinálsz? (már ha csinálsz Smile)
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 28, 00:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi szépen Smile
hát én eléggé sajtos vagyok Confused

a kenyeret,tésztákat már egész jól száműztem az étrendemből,majdcsak fogyok is már ,de sajna a mozgást nem megy beiktatni az idömbe és az energiámba sem Confused
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 27, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skiddy:
Elvileg Anikó sajt, Eidami..
De én egyiket sem enném 1-esnek Embarassed

hanee
Vissza az elejére
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 27, 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok Smile
tudna valaki nekem segiteni,hogy a mozarellán és a fetán kívül mi 1es kódú sajt még?
köszi Smile
Pkagi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 21, 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Mérlegre nem álltam, de valamennyit biztos sikerült leadnom, csak a pocak nem megy le. Sad
Azért jöttem, mert azt akartam veletek megosztani, hogy étkezési keményítővel főzök és semmivel sem másabb. A férjem észre sem veszi, hogy nem liszttel vannak a dolgok elkészítve.

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 08:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laurika:
Alapvetően a teljes kiőrlésű liszt nem a fogyásodat, hanem az egészségedet szolgálja.
Fogyni lehet fehérliszttel és csokival is, ha az energiabeviteled nem magasabb a szükségletednél, hanem alacsonyabb. Keményítőt lehet használni szerintem szoptatás alatt is, tekintve, hogy a babáknak is lehet azzal berántani főzeléket..
Cukor helyett fruktóz, szőlőcukor, édesítőszer felváltva.. Egyik sem tökéletes, igazából egyáltalán nem kellene cukorfélét használnunk, hanem természetes forrásokból fedezni azt (gyümölcs pölö), de a ma embere már csak ilyen.. Laughing
Szóval inkább felváltva használd ezeket (akár a sima cukorral), egyik sem üdvözítő és tökéletes megoldás. A természetes édesítőszerek jobbak, például akár kipróbálhatnád a juharszirupot is, vagy nádcukrot, bioboltokban kaphatóak, de még azokból sem ajánlott túl sokat fogyasztani.
Mértékletesség nélkül semmi sem működik Wink

Réka nem tudom mit evett a terhessége alatt, én csak attól akadtam ki, amikor a baba-mama torna elején közölte, hogy reggelire együnk egy szelet müzlit.. na nekem az kb. a tízóraim.

hanee
Vissza az elejére
Laurika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 15, 23:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hanee!
Lecserélném én azokat az "egyes élelmiszereket", csakhogy:
1. Cukor helyett mit használjak??? Az édesítőszer szerintem még rosszabb - főleg szoptatás alatt... Én gyümölcscukrot szoktam venni, meg néha mézet használok, az viszont állatira hízlal.. Sad Question
2. lisztet szinte alig használunk. Volt egy időszak, amikor "Norbi szerint" ettünk, akkor nem is volt lisztünk otthon, csak teljes kiőrlésű, de azzal szerintem ehetetlenek a főzelékek.. Esetleg keményítő??
A barna kenyérrel jól kijövök, de most arról is leszoktam mióta nyomom a diétát.. Embarassed

Tekla!
Szerintem Réka túlzásba vitte az update-et a terhessége alatt. Legalábbis a CD-n, amit megvettem elmondja, hogy mit eszik egy nap, hááááááááát: reggelire egy - azaz egy!! norbi müzliszelet Shocked , ebédre valami saláta+hús, épp egy falatnyi, vacsira pedig vagy egy kis husi vagy egy kis sali vagy egy natur joghurt....Nem tudom ez hogy fedezi egy terhes kismama szükségleteit, de mindegy..

Amúgy a szomszédom is nemrég szült, na ő nagyon durván nyomta, alig evett végig, ilyeneket csinált, hogy egy pohár leves egy nap...És szült egy 3 és fél kilós, egészséges babát!!

Borka!
Szerintem nyugodtan lehet mozogni, akár duci tréning, akár a Rékás torna, ami tulajdonképpen szinte ugyanolyan elemekből épül fel, mint a baba-mama torna, azt márpedig biztosan lehet csinálni. Egyetértek Hanee-val, hogy nem kell túlzásba vinni, csak amennyi jólesik, azt is lassan, nem leizzadva, stb. És persze a sok séta is nagyon jó és hatásos. Szerintem az én fogyásomba az is nagyon besegített, mert ha jó az idő, én képes vagyok egész délután sétálni Flórával. A tornát mindig megfogadom, hogy elkezdem rendszeresen, de sosem sikerül...ma pl volt rá időm, de ezelőtt kb 2 hete utoljára.. Embarassed

[^]  

Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 15, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka:
Szerintem azért egy duci-tréninget végigcsinálhatsz szoptatva is, de csak fokozatosan, ha elfáradsz hagyd abba, pár nap alatt gyere inkább bele!

hanee
Vissza az elejére
Tekla

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 15, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!
Rendben Very Happy! Nem is kötekedésből írtam, csak a beszélgetést olvasva jutott eszembe, h. pont az nem csinálja, aki kitalálta!? Nos, mindegy Wink!

Torna? Inkább sok séta, szerintem, és nyújtó gyakorlatok(?).

T
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 15, 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
sosem fogunk dűlőre jutni ezzel az Ápdéttel szopitájm alatt, így szerintem fagyasszuk, beszélgessünk inkább a mechanikus fogyási lehetőságekről. Gondolok itt a mozgásra... Mit mozoghat egy szoptató anyuka, és mit nem? Mettől-meddig? stb.
Tekla

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 14, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szőrmók!
Olvastam, amit írtál. Te pont az ellenkezőjét mondod annak, amit Hanee. Két dolog jutott eszembe:
Gondolod, hogy a Réka sem az update szerint evett, amikor terhes volt, szoptatott?
A Nők lapjában épp most írta Norbi egy fogyni akaró kismamának, hogy hogyan étkezzen. Az tiszta update.
Akkor most szabad/nem szabad ezt az egészséges táplálkozásra törekvő étrendet követni szoptatás alatt?

T
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 07:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laurika:
Beszúrtam egy cikket, pontosan azt amiről te is beszélsz.. és pontosan azok a bajok a 90 napossal, ami a cikkben le van írva. Nagyon jó a cikk hidd el Wink

Az update-el csak akkor van szerintem baj, ha valaki "ész nélkül" csinálja, mert az sem egy szénhidrátdús étrend, és könnyű átesni vele a ló tulsó felére. Ugyanakkor ha ügyes vagy, lehet vele úgy fogyni, hogy rendesen eszel.. de azért mégsem szoptatás alatt kéne nekikezdeni erőteljesen fogyogatni. Az ok, hogy update-be kezd az ember, életmódot vált, lecserél pár élelmiszert, ilyesmi, de update nem = fogyókúra, a szó eredeti értelmében (ahogy én használom), így nem muszáj update alatt fogyni és szoptatás alatt nem is annyira jó. Nyilván abból nem lesz semmi baj, ha pusztán az élelmiszerek megválogatásával, cukor és liszt elhagyásával (kicserélésével) fogyásnak indulsz, hiszen ez valahol a szervezet természetes folyamata is, amennyiben valóban eleget eszel.

hanee
Vissza az elejére
Laurika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 12, 23:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szőrmók!

Eszemben sincs bántani Tihanyi Andrást!! Egyszerűen csak nem értek a témához, és furcsának találtam, hogy az egyetlen ellenvéleményt a 90-napossal kapcsolatban pont Norbi oldalán találtam, tőle (mármint T.A.tól). Ennyi az egész. Wink

Húha, szóval akkor szerinted is nagy butaságot csinálok?
Megkérhetlek, hogy mondd el nekem kicsit részletesebben, hogy miért? hogy hogy kellene táplálkoznom a szoptatás alatt, hogy a babámnak is minden jó legyen, nekem is, és hogy közben - ha lehet fogyjak is? Vagy ezt felejtsem el a szoptatás alatt??? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Mi a baj a 90 napossal? És az update-tel?
Köszi szépen, hogy segítesz!!

[^]  

Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 08, 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skiddy:
Igen, valahogy úgy Very Happy Az ember észre sem veszi, a fogak is ettől szoktak tönkremenni, hogy nincs a szervezetben elég hasznosítható és persze a nők többsége szülés után meg visszafogja magát és koplalni kezd, amikor már nem szoptat.. ahelyett, hogy ésszerűen enne. Ezt persze nem rátok értettem, de sok ilyet látni.

hanee
Vissza az elejére
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 08, 21:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is a Biovannet szedem,tényleg jó Smile nekem szülés után 3hónappal mindkét gyerekkel iszonyatosao elkezdett hullani a hajam.Gondolom kieszik belölem mindent a gyerek Smile
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 08, 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skiddy:
Sajnos nem feltétlenül a hormonok miatt van. Én is azt hittem, és aztán a nőgyógyim mondta, hogy szerinte inkább menjek csak el bőrgyógyászhoz, mert szerinte nem attól van. Én ráadásul ugye gyógyszert is szedek, ezért ijedtem meg, hogy esetleg amiatt.. de nem, vitaminhiány. Elkezdtem szedni egy erre való készítményt (Biovanne) és 1 hónap után most múlni látszik.. a kúra 5 hónapos a leírás szerint, de ez legalább nem olyan vészesen drága, 1 doboz olyan 2000 Ft körül van és van benne 100 szem..

hanee
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés