Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
szülök

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
JuditM

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 03, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Keresem azt az Anyukát, akinek 2006.márciusában született Imike nevü kisfia ugyancsak a 32.hétre és nyellési reflex hiánya miatt Ö is a peg miatt kereste meg emailban egy hete a páromat.A megadott email címről ugyanis visszajönnek a levelek.
Szívesen segítek, mert mi magunk a peg mellett megtanítottuk a babát nyelni, holott az orvosok lemondtak arról, hogy valaha nyelni fog.
Judit email: shellys@freemail.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiszsu

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 12, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
IKres anyuka vagyok egy ismerősömtöl tudom a fórum címét. Smile Szeretnék megismerkedni Veletek.Kiszsu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kuqc

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 28, 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Sanyi!
Melyik kórházban van a baba?
Az oxigénhiányos állapottal kapcsolatban tudok csak tanácsot adni, mivel az ikreim is oxigénhiányos állapotban voltak többször is (egyébként a 29. hétre születtek), viszont nálunk a nyelési reflex okés volt, csak a mozgásfejlődés nem. Szerintem ki kéne faggatni az orvost a nyelési reflex hiányáról és utána mérlegelni, hogy milyen fejlesztési lehetőségek vannak. Mi a gyerekeket Dévényeztetjük és most 10 hónaposan a fiam áll,a lányom mászik (a korrigált koruk még csak 7,5 hónap, mert ennyivel hamarabb jöttek) és ha jó korán elkezdik a babát ezzel a módszerrel kezelni, akkor "csodákra" képes. Fel lehetne hívni az alapítványt is és ott rákérdezni, hogy szerintük a nyelési reflexen javítana-e a kezelés korai megkezdése. Mi elég későn, 6 hónapos korukban kezdtük el, de így is gyönyörűek az eredmények, pedig a lányom pl. nem tudta mozgatni a lábát és darabos volt, mint egy kis robot.
A PEG-ről pedig faggassátok ki a dokit, mert ha jól tudom, azt akkor teszik be, ha tartósan akarják szondázni. Mit mondtak a nyelési reflex kialakulhat még, vagy nem?
Sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni, de szerintem érdemes más kórház koraszülöttorvosával is konzultálni a dologról, hogy ő mit tenne.
sansz30

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 28, 09:29    Hozzászólás témája: szülök Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most léptem be a honlap társulatába és két számomra fontos kérdésre kérnék segítö, rövid tájákoztató információkat:
- Kislányunk 32. hétre született oxigénhiányos terhesség után, császárral.
Jelenleg is korházban van és mivel nincs nyelési reflexe, felmerült, hogy a jelenlegi szondázás helyett PEG beültetésére kerül sor. Ezt követöen kerülhet sor a hazavitelre, illetve a szükséges korai fejlesztésre. Akinek gyermekével hasonló tapasztalata van kérém segítsen, mert nem igazán tudjuk mi elött állunk, csupán reméljük, hogy ez segíthet.
- A másik, hogy a PEG beültetése elött vért szeretnének adni a kisgyereknek, de sajnos ennek kockázatával sem vagyunk igazán tisztában. Ha tudtok erröl jót (vagy rosszat) kérlek informáljatok. Nagyon köszönöm.
sansz30 ( vagy simán sanyi)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés