Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Kicsik és Picik
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Banya

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 28, 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mostanában rámtört az álomkór! Folyton tudnék aludni.....Sajna Bali ebben nem partner, ő már fél hat, legkésőbb fél 7 kor fennt van. Délben kb. másfél órát alszik. Ha lefekszem vele pihenni, akkor én nem tudok rögtön elaludni, így csak 10 perceket hunyok, amíg ő is alszik. Mire én belejövök, Ő felébred..Sad
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Adri77

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 05, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beus!
Egyetértek Beth véleményével, a kisfiam pl. másfél éves és mivel az apuka és én is pollenallergiásak vagyunk, azt ajánlotta az orvos, hogy másfél-két éves koráig egyáltalán ne kapjon tejterméket és tojásfehérjét. Helyette hipoallergén tejpépet és tápszert kap. Néha teszek bele karobport is (ez helyettesíti a kakaóport, és már 6 hónapos kortól adni lehet), vagy valamilyen gyümölcsöt, ezáltal változatosabb.
Valahol én találtam a neten egy táblázatot, amiben benne volt, hogy mi mikortól adható, de most nem sikerült elővarázsolnom. Amint megtalálom felteszem ide a címét.
Ja, és még valami eszembe jutott! Ha a dokitok nem segít ebben, akkor esetleg kérdezd meg a védőnőt, ők is szoktak adni ilyen táblázatokat.
Adri
beth74

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 05, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beus!

6 hónapos babának a lentebb felsoroltak közül semmit nem lehet adni, -sőt káros-ezek legjobb esetben is 1 éves kor felett vagy körül ajánlottak.A kakaó, túrórudi, szalonna akkor sem. Shocked Túró magában vagy tojássárgája ha nincs allergiás háttér a családban akkor mehet.

Első körös kaja: krumpli, sütőtök,répa, cékla, meggy, alma, barack, vagy esetleg a körte.
Javaslom ezekkel tömd Túró rudi helyett.
beus2020

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 05, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
Nagyon rosszul választottam gyerekorvost és amíg nem találok mást a ti segítségeteket kérném!
Nekem 6 hónapos a babám és szeret enni!:)Minden új ételt szivesen fogad!
Hallottam olyanról,hogy kakaót is lehet már ilyen babának inni meg a szalonnát is szeretik és a tojássárgáját is alőbbre hozták ls már 5-6 hónapos korban kapta a baba.
Mit lehet adnom neki enni?Már a túrórudira nagyon rákapott!
Ha kapnék egy listát a kajákkal nagyon hálás lennék!!!!

Köszike előre is

Beus
Vissza az elejére
Adri77

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 05, 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maggancs
Nagyon köszi az infót, utánanézek ennek is!
Adri
Adri77

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 04, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maggancs!
Nagyon köszi a segítséget. Igazából a bölcsi téma azért vetődött fel nálunk, mert nagyon szeret Bálint gyerektársaságban lenni, és úgy érzem jót tenne neki. Mindenesetre majd meglátjuk, lehet hogy az elején úgyis állandóan beteg lesz, és ezért itthon kell maradnia. Bár még az sem biztos, hogy felveszik a bölcsibe. Meg az is eszembe jutott, hogy nem túl szerencsés, ha hazahoz mindenféle betegséget a 4 hónapos picihez.
Szóval ezért vagyok kicsit tanácstalan.
A bilizéssel pedig lehet, hogy teszek egy próbát. Ha sikerül sikerül, ha nem,akkor nem erőltetem, majd talán a nyáron.
Még egyszer köszi
Adri
Vissza az elejére
Adri77

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 04, 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, ha lehet, mert végre van itthon internetünk, és jó lenne megosztani a tapasztalatokat. Van egy másfél éves kisfiam, Bálint, és május közepére várjuk a tesót, szóval biztosan találok majd jó tanácsokat azoktól a tagoktól, akiknek már megvan a kettő.
Ha nem gond kérdeznék is rögtön: Bálintom elég gyakran mondja, hogy "pis", és ilyenkor ha megtapizom a pelusát érzem, hogy általában pisil is. Szóval szerintetek érdemes már a bilizéssel próbálkozni, vagy várjak még vele?
A másik kérdésem pedig: Bálintot szeptembertől elvinnénk bölcsibe. Szerintetek addigra már nem fogja úgy érezni, hogy a pici miatt ő el van küldve otthonról?
Előre is köszi.
Adri
Vissza az elejére
Kerstin69

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 20, 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok:) Nézelődés közben találtam rátok(még teljesen új vagyok).Hamarosan hasonló helyzetben leszünk,s kellenek a tapasztalatok s tanácsok. Van egy csodálatos nagy fiam Viktor 14é lesz ápr.-ban s egy tündéri makrancos Nórám 2é lesz febr.-ban a harmadik csemetét márciusra várjuk... úgyhogy még jövök Smile))
Vissza az elejére
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 23, 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maggancs, tudom jó egy hónapja írtál nekem. Csak most néztem ide be. Nos, van napirendje a nagynak, kezdetektől Én amolyan poroszos szigorral nevelek a férjem szerint.
Reggeli, önálló játék a szobában, vagy bevásárlás. Aztán tízóraira valami, aztán 11-12 körül ebéd (ahogy látom, hogy álmosodna, gyorsan próbálok neki enni adni). Alvás, kb 2-3 óra hosszan, majd uzsonna, és mostanában 5 körül fix program egy park-játszótér. Ott vagyunk 6.20-ig, irány haza, fürdés, vacsi.
Na ebben a ritmusban van Csenge is. Ő délelőtt és este nyügös, ilyenkor jól jön a kimozdulás.
Most eltelt egy hónap, pár napja már el tudom úgy altatni a kicsit az ölemben, vagy a mellemen, hogy aztán bevihetem az ágyába. A plusz szopi és a bebugyolálás segített.
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 27, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A déli közös alvással gondom van, tulajdonképpen én nem is tudok aludni. (Még jó, hogy most már reggel 7-ig alszunk és nem kelek hajnalban.) Ha délben szopik Csenge és elalszik, leteszem gyorsan Levit. Elalszik a nagy, felébred a kicsi és járkálok be cumit tömködni. Sad Azért már keresi az ujját is Smile És ez megy kb 2-3 óráig. A kiscsaj akkor alszik el igazán, de ekkor már kialussza magát a nagy. Őrület.
Tudom, a nagyhoz kell igazodnia a kicsinek, de hogyan?? Bömböljön délelőtt, semmit ne szunyókáljon egy ekkora picur, csak hogy délben tuti aludjon?
Vagy nyújtsam Levi alvását 2-ig, és akár nagyon nyügös lesz? Mert ilyenkor ebédelni sem hajlandó, csak alvás után.
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 06, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk anyuéknál van a legegyszerűbb ikeás kiságy, még még mindig teljesen jó a fiúknak.
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 05, 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kati! Very Happy
Gondolom, helyhiány miatt lesznek 1szobában... Én a picit külön szeretém tenni a nagyoktól, mert ők ugyan egymást nem szokták felébreszteni éjjel, de a pici 3óránkénti etetése biztos, hogy bezavarna és legalább velük ne legyen gondom.

Ágyak:
Mindenképpen külön ágyban legyenek, de a leírt verziók közül mindegyik jó. Nekem a leginkább az tetszik, hogy Barnusnak új ágy (legalább már nagyfiúnak érezheti magát a picik mellett Smile ), marad a kombi kiságy, hiszen azon van pelenkázó, abból pedig elég 1, és egy olcsóbb kiságy. Nálunk két tök egyszerű IKEA-s kiságy van, semmi extra, de elégedett vagyok velük. És még mindig bőven elférnek bennük.

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 05, 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, kipróbáltam a testvérfellépőt. Ez a Litaf márkájú fellépő olyan, amin ülőke is van. Nagyon masszív anyagból van, bevallom, féltem, hogy valami könnyű szerkezetes tárgyat árulnak ennyi pénzért. 15 ezerért kaptam. Most Csenge szemben van velem, előtte Levi. A Bergonnak elég hosszú tolókarja van, és a fogantyúja több magasságba állítható, tehát csak a legfelső rész. Úgy közlekedünk, hogy Levi ül az ülőkén, még fenékrész is ki van alakítva - nagyon tetszik neki, eddig még nem reklamált és a kocsi fogantyúját pedig beállítottam olyan magasságba, hogy pont kapaszkodni tud bele, kézre áll neki. (Lehet, hogy azért van ilyen nagyon alacsony állása is a fogantyúnak? Smile )Ez jó, mert mikor felült Levi először megijedtem, mibe fog kapaszkodni. Ha pedig áll, akkor ez az alsó fogantyúpozíció tartja a hátát a leesés elől és a kar többi részébe - oldalt tud kapaszkodni. De inkább ülve tetszik neki. A tárgyat lehet a vázhoz kétfelől és alul a tengelyhez is rögzíteni, tehát 3 helyen rögzítettem. Mentem ma bevásárolni, tegnap meg próbaséta volt, kibirtuk. Ha erősen van rögzítve, akkor szépen fordul a kocsival, lehet vele manőverezni. Kb. ugyanolyan könnyű tolnom, mintha a kocsiban ülne 2. gyerekként Levi. Inkább még könnyebb a súlyeloszlás miatt.
Annyi kellemetlenség van benne, hogy mivel a fogantyút kapaszkodás céljából a legalsó állásba tettem, nekem nem áll kézre, én inkább a vázt fogom oldalt. Néha nem a fellépőbe ütöm a lábam, inkább Levi cipőorrába, ha szemben ül velem Smile De maga az ülőke pont a kar végéig ér, kijebb nem lóg.
Fordított kocsitolásnál még nem tudom mi lesz, de jó darabig így kell tolnom Csengust.
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 02, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor mégiscsak hasonlóan reagálnak a fiaink. Ma csináltattam apával egy képet, egyik oldalon a szopit fejeztem be, másik oldalamon odafeküdt Levi. (Csak ide sose tudom beszúrni, mert túl nagy a mérete. Hogy kicsinyíted le?)
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 27, 22:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Őszig nem bírnám ki, én csak egyedül közlekedek a gyerekekkel, és ritkán van olyan, hogy valakire hagyjam Levit. Ahogy nő Csenge, viszont kevés hely lesz előtte leülni Levinek.

Nekem csak egy babakocsim van. Létezik olyan fellépő, ami ülőrésszel együtt van, és ez 16 ezer (ha jól emlékszem). Na, ilyent fogok venni, mégis két célra is lehet használni.

Én a mérlegkölcsönzést most csak egy hétre csináltam, 500 ft volt, 5000 letéttel. Van hagyományos mérlegem, igaz azzal idegeskedés a méregetés, de most nem mérek.
Ha veszel fellépőt igazán járj utána, hogy melyik kocsihoz tudok rögzíteni.
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 27, 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nézd meg te is ezt a lapot:

http://baby.listings.ebay.de/K.....ngItemList

Ha találunk jó áron és mindkettőnknek jó a típus, vagy ugyanarról a helyről van, rendelhetjük egy szállítási ktg-gel is akár.
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 27, 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A másik topikra írtam - azt hittem, azt gyakrabban nézed - , hogy találtam kölcsönzési lehetőséget is, havi 2 ezerért. Valóban dilemmázok, hogy viszont a képeken úgy láttam, hogy ez a fellépő nagyobb gyerekig használható, vagyis a saját megtérül - még ha használtan nem is sikerül. De tényleg utána kéne járnunk együtt, hogy a mi babakocsinkhoz milyen típust vehetünk meg nyugodt szívvel.
Neked milyen kocsid van? Nekem Bergon. Holnap, ha erőm is engedi, elmegyek a Bergon boltba itt és megkérdem a típuslehetőségeket. Létezik egyébként már olyan is, hogy ülőke is van hozzá és így 16 ezer az új.
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 26, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De jó lenne ilyen olcsón szerezni
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 25, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maggancs! Tetvérfellépőt én már kérdezgettem korábban itt a boltokban: kb 14 ezertől kezdődik. Valóban kicsit drága, de olcsóbb mint a testvérkocsi... És igaz, hogy ennyi idősen már nem biztos, hogy kéne, mert kis ideig lenne kihasználva.
Használtan én is keresgéltem, de egy dologra vigyázni kell. A meglevő márkájú babakocsidhoz nem mindegy, hogy milyen márkájú fellépőt veszel. Nem illeszthető akármelyik akármelyikre. Szóval így nehéz. A babaaprón néztem, ott nincs Bergonhoz való, de másmilyen van. Hol van még ilyen apróhirdetés?

Még egy tippet kaptam: ha elfárad a nagy, kenguruba venni a kicsit és a nagy beül a kocsiba. Ez jó, de csak pár hónapos kortól lehet, ha már a kicsi megtartja a fejét.

Én sajnos délután-este egyedül vagyok a gyerekekkel, így azt nem tudom megtenni, hogy pl.csak Levivel megyek játszótérre.

Féltékenység, hiszti: szerintetek, ha Levi velünk szemben toporzékol néha, az annak a jele, hogy úgy érzi, nem foglalkozunk vele? Mostanában sokszor reggeli után kiment a mamához és csak vacsira jött haza. Én úgy gondolom, most maradjon itthon, még ha nehéz is egyedül a kettővel, de szokjon hozzá mindenhez. Vagy ez a toporzékolás teljesen természetes és engedjem nyugodtan a mamához?
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 25, 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Macikati, szerintem válaszd az első verziót. Én is így tettem. Az ikerágyakat nem ismerem, de a helyedben csak akkor vennék azt, ha az is átalakítható. Ebben nem vagyok biztos, és őket is egy idő után külön kell fektetni - nincsenek összenőve.

Maggancs, köszi még egyszer a szoptatási tanácsod. Smile 2 napja úgy néz ki, "megtaláltuk egymást" Csengussal. 3 óránként szopik, lefejem szopi után a mellem és hűtőbe teszem (régen is így volt), és a plusz 10-20 ml sokat segít rajta két szopi között. Tejem van, Csengus most hétfőn 3490 gr volt, múlt szerdán 3320 gr volt. Szóval eszik a drága. Smile Most éjjel 9-kor és 11 előtt szoptattam még egyszer, így csak fél 5-kor ébredt. Egyhuzamban szopik végre. Smile Ja, és hason szeret feküdni a kincsem:) Akkor nyugi van.
Eszembe juttattad, hogy régen is így csináltam a szoptatást Very Happy
Most itthon van Levi, nem engedem a mamához. Délután együtt alszanak, este fél 10 körül megy a nagyobb aludni, mire már álmos nagyon és gond nélkül befekszik a "kincseivel" (Mirr-murr könyv, üres Infacol üveg) és betehetem a rácsokat. Reggel 7-ig aludt.

Babakocsival lesz gondom, látom. Levi kb 10 percet akar csak sétálni, aztán vegyem fel. Beültetem a kocsiba is, de előbb-utóbb nem lesz elég a hely kettejüknek, bármilyen nagy a kocsi. Testvérfellépőt muszáj lesz kipróbálnom, vennem. Sad Még mindig olcsóbb, mint egy testvérkocsi.
macikati

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 23, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
tanacsra lenne szuksegem agy ugyben....
egyszeruen nem tudjuk eldonteni hogy mi volna a legjobb megoldas majdan, ha megerkeznek az ikrek. Az az egy biztos hogy a 3 gyerek kozos szobaban lesz, hely hiany miatt.
van vagy 4 verzionk.
1. marad a mostani kombi agya a Barnusnak es a kicsiknek veszunk 2 uj kisagyat
2. Barnusnak veszunk egy ifjusagi agyat+ a kicsiknek 2 uj agyat+ pelenkazot es a meglevo kombi agyat eladjuk
3. Kombi agyat atalakitjuk-bar a pelenkazo rajta marad + 2 uj kisagy
4. kombi agy megmarad, de Barnusnak veszunk egy ifjusagi agyat es igy csak 1 uj racsos agyat kell venni...
szerintetek melyik lenne a jobb megoldas...?
kb szeptemberben elkellene kezdeni a kivitelezest, mert festeni is kell, es szobat is kell cserelnunk....
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 23, 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maggancs, 2.95 kg-val hoztam haza, és két hét alatt 3.30 lett.
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 23, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maggancs, Csengét a szobában fürdetem, Levit a fürdőben. Tehát szerinted a fürdést 8 körül Levivel kezdjem, majd Csenge. Ha a szopik nem ennek kedvezően jönnek ki, sebaj, szoptassam meg pl. 7-kor és később fürdés. Igazad van, első este - mikor a nővérem itthagyott minket - négyen leülve olvastunk mesét. És régen mesekönyvolvasással aludt el az ágyban. Kipróbálom ma a közös olvasást és közben büfiztetek.
Mit jelent, hogy nyitott ajtó mellett egyedül hagyod a nagyot? A szobában? Régen egyedül aludt el. Vagy a fürdőben? Szoktam kicsit.

3.30 volt szerdán, én is úgy gondolom, szopizzon csak. De nagyon fáj már a mellbimbóm. Amikor elkezdtem mérni, valóban több részletben szopta meg a 70-90-et. 3 órás közzel egyszerre ment. Megnyugodtam és leadtam a digi mérőt, nem mérem azóta. Talán mérjem újra a magam megnyugtatására? Okés, lefejegetem üvegbe a maradék tejet, az sem cici. Igazad van. Very Happy

Közös alvás: eddig az esti sikerült. A reggel nem működik, hamar ébred Levi, köztünk alszik kicsit és aztán dorbézol. A délutánit próbálom, de ha elviszi Feri anyósékhoz, már nem tudom kipróbálni. Pedig szeretném.

Játszótér: eddig féltem a napirendtől és 6-or spuri a játszótérre, 7 után vissza, hogy fél 8-kor fürdethessem a kicsit. Lehet, hogy hosszabban kéne ott lenni, közben felébreszteni a kicsit. Levegőn piszok jól alszik, naná Smile
Vittem már levegőre sokat, védőnő az egy órát mondja 6 után, de mindenki mást mond.

Kipróbálom a trükkjeidet.
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 23, 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Gittus, a fürdetést azért kérdeztem, mert azt írtátok, a nagyobbnak ne rendeljem alá a kicsit. Régen fél 8 körül fürdött Levi, a terhesség végén a nagy melegben fél 9 is volt, addig játszótéren voltunk és nagyon elfáradt, így volt fél 10 az alvás.
A párom 6-9 között megy el leginkább, szóval utána ér haza.
A játszótér 20 percre van, vigyem el őket este még egy sétára? És az egész fürdetéses dolgot később csináljam? Lehet, hogy 11 lesz, mire ágyba kerülök? Délelőtt levegőre viszem Csengét - ha egyedül vagyunk, korábban meg este 6 után tettem. Tegyem ezt kétszer naponta? 6 előtt nem merem, a lakásunk meg meleg sajnos.

Valóban magamra semmi időm nincs és érzem, hogy innom kéne, de nem jutok el addig. Most főztem Laktoherbet, és látva Csengus szenvedését, erőltetni akarom magamnak az ivást. ÉN SZOPTATNI AKAROK ÉS NEM TÁPSZERT VENNI!
Bepantent használok, én is a 3 órás szopit gondoltam jónak, de eddig nem adtam forralt vizet. Most ebben a pillanatban először. A 3 óra közötti sírásokat vízzel akarom megszüntetni.

Segítségben az van, hogy kivihetjük gyakran Levit a mamához 10 km-re. Imád ott lenni, de ugyanakkor félek, hogy ha sokszor ott van, és hazajön, azt látja, hogy a Babával vagyok, elmérgesedik a hisztije, féltékenység lesz belőle. Most még ha nyafog, és van erőm, idegem, magamhoz ölelem - szóval a szeretetet akarom kifejezni neki.

Jó, hogy ti külsősként, de tapasztaltként tudtok tanácsot adni.
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 23, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És persze Levi azt látja, hogy állandóan a kicsivel vagyok
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 23, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emlékszem Gittus régi tanácsaira, és tetszett is. Most akkor adjatok tanácsot a következőkre:
- fürdetési sorrend. Egyedül vagyok velük, eddig 6-kor a kicsi fürdött, aztán mesenézés Levivel, fürdés, vacsi és 8 körül ágybavonulás. Na, ebben a melegben tegnap 10 óra volt, hogy elaludt. Altatás közben sajnos előfordul, hogy a kicsi sír és újra szopi van.
- 2 óránként szoptatom, de csaknem egy órám elmegy a szopival, mert szopik szépen, aztán elpilled, újra kér és így megy tovább. Első héten mértem a súlyt, szépen nőtt, nem foglalkoztam vele. Igazán akkor szopizott jól, ha kierőszakoltam a 3 órát. Akkor egyhuzamban szopta meg. Őrítő ez a kör, állandóan szoptatok, sebes mindkettő, égetően fáj és Csenge meg sír. Most már mindkettő cicit adtam neki, a helyzet ugyanaz. Én a melegre fogom, de nem tudom mi a helyzet. Már kapom a jó tanácsokat, hogy kevés a tej stb. Kimerít az egész. A védőnőmet is hívtam, adjon tanácsot hétfőn. Ők azt vallják, ha nem muszáj, ne költsd éjszaka. Levinél bevált, de ő téli baba volt. Csenge 4,5 órát alszik éjjel egyhuzamban. Most már forralok vizet is, mert szerintem csak szomjas és ezért kell a cici. Mérjem megint, mennyit eszik? Van egy régimódi mérlegünk.

Tegnap már egy autót Levi a fejéhez vágott, ő is hisztis volt a meleg miatt egész nap és így nehéz egyedül. Én sem takarom előle, ha szoptatok, de már félnem kell, hogy hozzádob valamit.

A napirend híve vagyok, így a tanácsotokra kíváncsi vagyok. Ha sokáig ilyen meleg lesz, kimerülök nagyon.
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 22, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is alig győzöm kapkodni a fejem, de azért, mert nehéz eldönteni, hogy ha egyedül vagyok velük, melyiket szolgáljam ki előbb.
Este mindig egyedül vagyok velük, így átszerveztem a napirendünket kicsit - más anyukák tapasztalata alapján. Ha itthon van Levi és nem anyósnál, akkor délelőtt irány a játszótér, akkor még frissebb is a levegő. Este pedig 6 körül a picit fürdetjük együtt, aztán Levivel vacsi, vagy mese a tv-ből (fél 7-től vannak a régi mesék a magyar csatornákon), fürdés. Közben már persze sír a kicsi, hogy éhes. 8 után tudom csak igazán lefektetni Levit. Lefekszem vele a kiságya elé egy párnával, pléddel és persze még nem alszik el teljesen, mikor mellette a kis Hercegnő újra enni kér, és apa is hazajön. Bármilyen álmos, "félalvós" állapotban van Levi, meghallja az autót és már megy is üdvözölni az apját. A vége az, hogy berakom az ágyába és egyedül elalszik. Fél 9- 3/4 9 van ekkor.
Kifáradok a végére rendesen Shocked
És reggel fél 6 - 6 körül ébreszt minket a nagyfiú Shocked Aztán a kicsi is enni kér és vége az alvásnak.

Hányszor ébred Lóci éjjel? Csenge vagy 3 óránként, vagy 4-5 óránként. Most épp így ébredt, ez jó volt. Napközben meg a meleg miatt 2 óránként szopik és nyügös. Délben mellettem alszik. Délelőtt bármilyen meleg is van kint, sokkal jobban elvan a babakocsiban, mint a lakásban.

Én mindig nem merem azt csinálni, hogy épp Levivel kéne foglalkoznom, de hozom a kicsit szopizni. Félek, hogy nagyon féltékeny lesz, szokott néha "jeleket" adni erről. Inkább hagyom sajnos sírni a kicsit, vagy cumit tömök a szájába. Egyedül máshogy nem megy. Levi látja, ha szoptatom a tesót, azt nem kér, de mondja, hogy baba, cici. Ami "másolásra" utal, hogy beleül a bébihordozóba, és az Infacol-ból van neki is egy üres üveg. Kicsit többet van cumi a szájába. Odamászik, ha szoptatok, így vigyáznom kell, nehogy megrúgja a tesót Sad
CACA

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 16, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus, Moc, most olvastam májusi hsz-eteket a szoptatásról. A legelején is gondotok volt a szoptatással? Mert nekem most az elején nem féltékeny Levi, látja, hogy szoptatom Csengust, odaengedem, simogatja is, meg mondja: cici, Baba. Az együtt alvást még én is kísérletezem, eddig azt csináltam, hogy Csengust letettem az ágyába, Levivel pedig a mi ágyunkon a másik szobában egymáshoz bújva altattam. Aztán apa alva betette a rácsos ágyba. Igaz, egy hete csinálom, és már kezd panaszkodni apa, hogy a 11,5 kg-os gyerek nehéz.
Most megpróbálom azt a verziót, hogy az ágya előtt lefekszünk takarókra és aztán bújjon be a rácson, ha nagyon álmos lesz.
Első 1-2 éjszaka felébredt Csenge sírására, de ma már nem. Ha felébredt, átment az én ágyamra és ott folytatta reggelig a durmolást.
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 25, 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De...Very Happy Én is mindig benézek...

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mocorgo1

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 24, 22:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sehol senki?
Vissza az elejére
mocorgo1

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 11, 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus,
Boldi is este, meg reggel eszik nagyokat, meg éjjel. Ezért nem is zavar az éjjeli kaja, mert akkor legalább eszik. Nappal nem eszik, csak nagyon keveset. És rohadtul nem hízik. Ma próbáltam neki pótlást adni, de nem fogadta el.

Az utóbbi 2 hétben fogyott is egy picikét, petig nem beteg, egyszerűen nem eszik, és ez sokszor kikészít teljesen.
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 07, 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Moci!

Én is ezt csináltam a tesómmal. Meg a Kisgyermekek nagy mesekönyvével ütöttem a fejét. Nagyon életrevaló leányzó lett belőle. Confused Very Happy
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés