Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Mi kell a bölcsihez és hogyan éljük túl az elsö napokat?

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee nem tudom, de mi biliztünk, és nem volt olyan eszeveszett nehéz ráültetni a wc-re utánna a gyereket. Sőt eleinte mi is ki akartuk hagyni a bilit, de félt wc-zni.
Amúgy meg nem kell azt sikálni, minden dolog után tettem bele egy kis vizet, és kizuttyintottam a helyére.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni:
Igen én is így gondolom, hogy mindenben ki kell várni, amíg érett rá. Én eléggé meg szoktam lepődni azokon, amikor 1 éves gyereket bilire szoktatnak.
Én mondjuk eleve a bilit ki is szeretném hagyni a történetből, mert úgy gondolom egyrészt minek szoktassam oda, hogy után a wc-re is, meg szerintem nem nehezebb a wc-re szoktatni sem (végül is itt a lényeg hogy szóljon a gyerek), és már olyan jó ilyen wc-ülökéket lehet kapni, lépcső is van hozzájuk hogy a törpék fel tudjanak mászni rá, meg megmondom őszintén nem szívesen sikálnék bilit Embarassed A pelenka azért más tészta, mert elszívja magába a cuccot és ki is dobom egyből..

hanee
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee, teljesen igazuk volt a gonodzóknak, nálunk is sokkal gyorsabban ment a szobatisztaság, mert megvártuk, amíg Csucsu megért a feladathoz. Mert tényleg minden gyerek máskor érik meg erre, és amikor már felkelti a figyelmét a dolog, onnantól kezdve pár hét alatt megvan az eredmény.
Én is sokáig cumiztam, majdnem iskolás voltam, mire abbahagytam.
Csucsukám 1 évesen kiköpte, és nem kellett neki többé a cumi. Zsombikám meg még nagyon cumizós, de mivel még nem egy nagylegény így nem veszem el tőle. Wink

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 09:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni:
Én emiatt igazából nem is aggódok Wink Még Lili nagyon kicsi ahhoz szerintem, hogy ilyennel foglalkozzunk.. az ő dolga egyelőre az, hogy pakoljon és tanulja a világot maga körül Laughing

Anyu mondta, hogy már az én időmben is mondták a bölcsis nénik (én féléves koromtól bölcsis voltam, mert anyu egyedül nevelt és dolgoznia kellett), hogy nem szabad túl hamar, és majd ők szólnak, mikor érett meg rá az idő: azt mondta én 2,5 éves koromra voltam az, csak én meg sokáig bepisiltem éjszaka, mert túl sokáig kaptam cumit (majdnem 5 éves voltam, amikor anyu elvette tőlem végleg).. A gyerekorvos már idegbajt kapott ettől Very Happy

Valaki amúgy lakik Újpesten (mármint olyan aki ismeri az itteni bölcsiket)?

hanee
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee, a gyerekek 1-2 kivétellel már ovis korukra szobatiszták lesznek.
Szerintem neked sem kell még ilyesmin törni a fejed. Addig még annyi időtök van. Nálunk a nagyfiam a bölcsiben lett nappalra szobatiszta, 3 éves korára meg éjszakára is ágytiszta.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 11, 07:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

evinene:
A 8-ra bevitellel nem lesz gond, mert én 7-kor, párom fél nyolckor fog indulni, szóval a gyerek fél nyolcra ott lesz minden reggel Crying or Very sad

Mondjuk azért ovis korra már illik is szobatisztának lenni nem? 4 éves egy gyerek, amikor oviba megy.. elvileg.. Smile

hanee
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 10, 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok ahová én járattam a fiamat ott csak ebédpénzt kellett fizetni vagy a gyermek napot, mivel támogatták a bölcsit viszont szigorúan 8ra legkésőbb be kellett vele érnem , mert különben lemaradt a reggeliről
Ja és már 10hónapos babákat is fogadott a bölcsi .
A fiam még azon a nyáron szobatiszta lett /mázlim volt mert a fiuk később lesznek azok általában/ nem is nagyon bilizett azonnal a wcre ült 2,5évesen.

Viszont az oviban kötelező a szobatisztaság Exclamation Exclamation Exclamation

Mindenkinek szép álmokta kívánok

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 10, 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsánat a fogalmazásért, nem akartam bántó lenni. Amúgy nálunk mindenkit a keresztnevén hívtunk, eléggé barátságos bölcsibe jártunk.
És már 4 évvel ezelőtt is kb. ennyire telítve volt a bölcsi, hogy sokszor 10-12 hónappal hamarabb kellett jelenteni az igényt a bölcsibe. Nekünk szerencsénk volt, Jankóm 2 hét múlva kezdhetett. De most majd hamarabb kell szólnom már 1 évvel, ha Zsombit majd bölcsibe akarom majd íratni.
És itt is fix díjas volt a bölcsi, pluszba pelust, wc papírt, papírzsebkendőt, fogápolási holmikat kellett vinnünk, és évente 1* volt gyereknap, ahol támogatni lehetett a bölcsit. Szóval ennyi.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Mex

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 10, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Elég, ha csak a keresztnevükön szólítod őket Laughing
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 10, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mex:
Köszi neked is az infókat! Smile
Majd én is figyelek, hogy ne dadusozzma le őket Very Happy
Bár a gyereknek nehéz lesz beadni 2 évesen, hogy "gondozó néni" Laughing

Mi a IV. kerületben lakunk, és itt a Rózsaliget, vagy Rózsautcai (nem emlékszem már melyik a neve) nevü bölcsödébe fog járni.. ide tartozunk.

hanee
Vissza az elejére
Mex

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 10, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Nem tudom, hogy melyik kerületbe fog járni a kis csemetéd, de szerintem kerületenként változnak a szokások, hogy mit kér a bölcsőde.

Általában az étkezésért kell fizetni (246.-/nap), külön gondozási díj nincs, havonta 1 csomag 100 pzs, szükségszerit fogkrém, posikrém, pelenka minden egyebet ad a bölcsőde. Ágyneműt, törölközőt, szalvétát, wc-papirt biztosit a bölcsőde. Nincs csoportpénz, de minden „adományt”, felajánlást szívesen fogadnak.

Nem szeretnék fontoskodni, de olvastam, hogy dadusnak hívtátok a bölcsődében dolgozókat, ők gondozónők, (dadus az óvodában van aki az óvonő munkáját segíti), az ő munkájukat pedig a technikai dolgozók segítik.
Csak azért írtam ezt le mert tudom, hogy nagyon bántja őket, ha dadus néninek hívják őket.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 10, 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni:
Köszönöm szépen a válaszokat!
Nagyon sokat segítessz ezzel, mert sajnos annyira sokan voltak a beiratkozásnál (jövőre iratkozott mindenki, már egy évre előre!), hogy futószalagszerűen ment az egész, nem volt ideje a néninek elmondani ezeket a dolgokat, de meg is értem abszolút.

Még azt szeretném kérdezni, hogy anyagilag milyen jellegű "támogatással" kell beszállni? Az tiszta sor, hogy pelenkát én vigyek a gyereknek, de pl. kajáért fizetni kell nyilván valamit, de ez kb. mennyi? Vagy pl. kell-e vinni már itt is bizonyos időközönként kéztörlőt, wc-papírt, fogkrémet, stb?
Nálatok ezek hogy vannak? Szeretném ezt is tudni, hogy milyen havi költséggel számoljak a bölcsire.

hanee
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 10, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee: nálunk úgy volt, hogy kb. fél 12-kor megebédeltek a picik, utánna tisztázás után mentek aludni. Minden pici addig aludt, ameddig hagyták őt a többiek meg a dadusok. De fél 4-kor már minden babuci uzsonnázott. Ha esetleg hamarabb mentem érte, akkor felkeltettem a picit, és utánna tűz haza.
Szerintem minden bölcsiben me glehet ezeket a dolgokat beszélni, és az időpontok is hasonlóképpen alakulhatnak, mint itt. Végülis ez már majdnem olyan, mint az ovi, csak ott nincsen tízórai, és középső csoporttól 3-kor ébresztik a piciket, de ez is ovónéni függő dolog.
Ha esteleg még van kérdésed, szivesen segítek, ha tudok. Wink

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni:
Köszönöm a választ!
Azt meg tudod még nekem mondani, hogy hánykor van a délutáni alvás a bölcsitekben?
Csak mert megyek majd nemsokára a munkahelyemre, és valahogy úgy szeretném majd a dolgot, hogy 4, vagy 6 órában visszamenni, és ebéd és alvás után hazahozni Lilit, úgy gondoltam ez olyan 2-3 körülre esne.

hanee
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Én modjuk csak a szegedi szokásokról tudnék írni, de általában ezek többnyire egyformák.
Reggel reggeliznek a picik, kb. 8 körül, utánna délelőtt van tízórai 10 óra felé, ebéd délben stb..közötte meg foglalkoznak a picikkel, udvaron vagy bent megy a játék. Délután meg alvás, és ébredés után uzsonna.
Nálunk nem volt kötelező a szobatisztaság, sőt amióta már 1 éves kortól fogaják a gyerkőcöket, ez nem is lehet elvárás- szerintem.
A beszoktatás nálunk 2 hétig ment. Az első hét végére jutottunk el oda, hogy ebéd utánig egyedül lett.A második hét végére meg azt, hogy bent is aludt. Persze kellett majdnem egy hónap, mire ténylegesen aludt a bölcsiben Csucsu.
A beszoktatásnál meg mindig egy picivel több időr kellett elmenni, és a végén már az evést is a dajkák felügyelték, szerncsére elfogadta Jánoska tőlük is a kaját. Ő 1,5 évesen ment bölcsibe, és rengeteget jelentett neki a társaság, sőt itt lett szobatiszta is. Látják egymástól és így sokkal nagyobb a motiváció. Laughing
Nálunk nekünk kellett vinni a pelust a kicsinek, de vannak olyan bölcsik, ahol nem kell vinni.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 08, 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi a rendszer a bölcsiben? Mikor van reggeli, ebéd alvás? Milyen programokat szoktak szervezni?
És milyen tudással kell odavinni egy kétévest? Szobatiszta kell, hogy legyen? Ennie kell önállóan teljesen?

Mi jövőre megyünk szeptemberben és a beiratkozásnál (mert most voltunk) semmi ilyet nem mondtak.

Ti hány órára adjátok be?

hanee
Vissza az elejére
okr

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 22, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mi tegnap kezdtük az első napot a bölcsiben. Confused Még "beszokunk".ezen a héten 1-órát vagyunk ott minden nap.Első nap nagyon tetszett Adának,de ma vhogy nem érezte jól magát,pedig végig vele voltam Sad Remélem holnap jobb lesz,mert így a sírás kerülget egész nap mindkettőnket. Embarassed

[^]  
Vissza az elejére
SUGI

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 16, 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Valaki nem tudja,hogy milyen a miskolci 4.sz bölcsöde? Milyenek a gondozónők,hány gyerek van együtt stb.?
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 21, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eszti! Én is így vagyok vele. Nekem mindegy, csak a kis családom legyen mellettem... Very Happy

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 21, 08:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Mi is laktunk panelban még anyuékkal kiskoromban.Imádtam! Laughing Mi az elsőn laktunk a barátnőm meg a 9.-en.Amugy tégla építési sorházban is laktunk 3 szobás volt és a 4 en lift nem volt mert csak 5 emeletes volt.Majd kinyultam amire felértem a tescobol a pakokkal.Odaköltöztünk albérletbe a Stephanal is na akkor már azt sem szerettem gyerekként más volt mint felnőtként.Sok helyen laktam már ezért sem félek attól hogy mi lesz velem Jánossomorján.Pár költözéssel a hátam mögött úgy gondolom hogy a hegyen is megélek! Wink
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 21, 06:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Eszti!
Mostanság csak reggel tudok idugrani, mert rengeteget dolgozom Embarassed , de ma már vége is lesz ennek, remélem.
Igen, mi Szegeden lekunk, még egy darabig biztos, de már tervbe van véve a kiköltözés valamelyik peremvidékre. Laughing
Mi is panelban lakunk, de nálunk hála istennek nem menetelenek a bogarak, az előző lakásban, ahol voltunk, na ott még a fotelban is voltak. Az még albi volt, de rendesen utáltam, nemcsak ezért. Előttünk egy éjszakai pillangó volt a bérlője, na és mondanom sem kell, hónapokig csengettek a legkülönfélébb éjszakai időpontokban. hogy fel lehet-e jönni. Nagyon féltem ott az első félévben, mert akkor még a férjem 3 műszakban dolgozott. Szóval a kaputelefon mindig félre volt téve..
Hát mi is a 47 négyuetméteresből jöttünk a 72-esbe, mit mondjak, 1 szobásból 3 szobásba, kész felüdülés, és hegyi levegőt szívunk, itt a mesés 8. emeleten. Wink Bár én azért szeretek panelba lakni is , biztos azért, mert itt jók a szomszédok is, és éves szinten 3-4* van veszekedés a folyosón, ja meg +1* a lakógyűlésen. Rolling Eyes

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 20, 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Merre laktok pontosan????Szegeden?
Itt nálunk (GYŐR) már minden a régi!
Tegnap volt a stephan az építkezésen Már pucolják be belül.Ez igen!!!!Tök örülök!Úgy utálom a mostani házunkat hogy csak na!El sem tudom mondani mennyire!Akkora az egész mint a konyhám lesz az étkezővel! Laughing Vicces!Ráadásul tömésház és akkora dögök jönnek ki belőle hogy pattanva csattanak amikor megölöd!Hihetetlen komolyan.Bár egy pozitívuma van!Anyumék a szomszédok.Meg nem kell bérleti díjat fizetni mert ez a ház is az övék!
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 20, 06:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Eszti!
Hát én sem nagyon tobzódtam mostanában errefelé!
Tök jó, hogy így elhaladtatok már az építkezéssel. Very Happy
Azért egy kicsit írígyellek érte ám! Evil or Very Mad (de nehogy komolyan vedd)
Nálunk is volt olyen dugdosásos időszaka Csucsunak. Ő mindig a telefonokra vetette rá magát. Még szerencse, hogy 2 telefonunk van, és így mindig meg tudtuk találni a csengetés irányát és helyét. Wink
Bár nem tudom mi lett volna, ha mind a 2 telefont eldugta volna.
De mivel közel van a telefonfülke... Laughing
Hát mi inkább a Tiszával vagyunk most elfoglalva. Hatalmas nagy, szinte alig van már 20 cm a széléből. Mondjuk ezt is csak messziről láttuk, mert már senki sem mehet a sétányra, csak a védekezők.
Hát minden elismerésem az övék, szinte szó szerint ott élnek most a gátakon. Nagyon bátor emberek!!!!

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 19, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Zsuzskanéni!
Remélem jól vagytok!Már régen nem voltam gondoltam benézek!Nem tudok semmi újjal beszámolni csak annyit hogy ezerrel épülünk tetőt csinálják a héten már megy rá a csarép igen fasza lesz. Laughing Meg annyi hogy nincs meg a digit fényképezőgépünk nem tudjuk hogy hova lett.3 napja keressük.Lehet Márk volt nem tudni! Crying or Very sad
Majd jelentkezem PUSZI
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 11, 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló! Jól vagyunk, a helyzet változatlan. Nem hízok, és ez jó, mert így talán nem leszek megint bálna a szülésre. Nálunk Csucsu nem beteg, szerencsére, de a mai eső miatt elmaradt a kirándulás, amit terveztek Ópusztaszerre. Engem most a Tisza aggaszt nagyon, elég magasan van a víz, és még sehol sincsen a tetőzés, ráadásul a Körösön meg a Maroson is jön az újjab árhullám. Bár én mindig ilyenkor vagyok terhes, előtte 2000-ben, amikor ugyanilyen hatalmas víz volt a Tiszán.
Szóval ennyi! Szia!

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 11, 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Hogy vagytok???Van valami változás??? Wink
Nálunk MÁRK lebetegedett.Este még lázas volt ma még nem hála égnek.Csütörtökön viszem vissza dokihoz. Crying or Very sad
Amúgy semmi újat nem tudok.Itt győrbe esik az eső ezerrel. Crying or Very sad
Most mennem kell!
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 07, 06:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát így könnyű!!! Evil or Very Mad Nagyon nagyon irigyellek!!!!
Bár nekünk is ennyire belátható időn belül lehetne kertesünk....
De ma meg menni kell a fogorvoshoz, Csucsunak begyulladt az ínye, mert jön a maradandó örlőfoga. Szegény alig aludt valamit az éjjel. (+ én is.) Most meg ki van terülve a drágám. Szóval már csak fogorvost kellene találnom. Bár lehet, hogy délig elviszem az oviba, és utánna elmegyünk az orvoshoz. Teljesen fáradt és tanácstalan vagyok.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 06, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mármint nem faház hanem tégla lesz! Laughing
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 06, 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tégla lesz!Valamelyik nap majd teszek fel képeket és akkor megnézheted őket és a családomat is!!!! Wink Laughing
Annyi hogy kívülről nem kértük csak a tégla látszik majd ki de azt majd a Stephan megcsinálja.Majd büszkélkedhet vele én meg hogy mijen ügyes az uram! Laughing De amúgy kint az osztrákoknál pont hungaroceleznek meg házat színeznek úgyhogy valamenyit el tud menteni a cégtől! Laughing
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 06, 05:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De jó Nektek! Mi egyenlőre csak álmodunk egy kertes házról...
Sajnálom, ami történt Veletek, de következőre biztosan minden jól alakul majd. És ez olyan könnyűszerkezetes ház lesz?

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 05, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jól láttad!Az a baba elment beágyazódás után kb 1 héttel.A dokim mondta.Most pihenünk kicsit nem görcsösen akarjuk most lazán megy a dolog eddig meg azért akartuk is eléggé.Majd lesz amikor lennie kell.
Akkor jó nagy baba volt a "Nagyfiú". Most építkezünk is ezerrel megy minden.Kiadtuk cégnek a munkát.Azt mondta a cég hogy max 4 hó alatt kész .Párom köműves úgyhogy elég sok átbeszélgetett éjszakámba került az hogy kulcsrakészre kérjük mert ő szertne "Büszkélkedni" a házba lévő munkájával.De belátta hogy jobb lenne ha kulcsrakészre kérnénk.
Most mennem kell.SZIA
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 05, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nahát, én nekem meg csinálni kell, mert még csak a 25. héten vagyok. Nekem 8.02 volt az érték, de könnyen tartom a diétát, szerencsére. Csak a milka csoki hiányzik.. Sad De nálunk is nagy volt Csucsu, mondjuk ő pont egy napot késett a kiírt dátumhoz képest. 3,8 kg, és 50 cm. Szóval, én sem szedtem semmit, még elevitet sem nála, és most sem szedek semmit. Inkább a gyümi.
De nem semmi volt a terhesség megálapítás nálatok. Nálunk is most azt mondta a dok, hoyg nem élő terhesség, már majdnem küldött volna a kórházba eü kap.-ra, mire elmentem egy másik dokihoz, és ő meg megkérdezte, hogy hogy nem vette észre a kolléga a gyermeket?
Szóval még szerencse, hogy elmentem máshová is.
De mintha láttam volna a nevedet az őszieknél...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 05, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Diabéteszem nekem is volt Márkal de én nem bírtam a diétát de nem is lett olyan nagy Sőt átlagos.Nem volt olyan magas a cukrom!7.9 volt azthiszem!32 héttől lettem volna diétán.Márk 37 hétre jött 3190 gr és 51 cm volt. Laughing
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 05, 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor én sok jóra nem számítok!Márknál egy rosszullét volt a tescoban a halszagtól mert gyárilag utálom a halat!Vettem tesztet negatív volt.2 hét múlva újra mert késett a mensim és + lett.Másnap doki :legalább 12 hetes terhes!
Én azt hidtem elájulok! Wink Így tulleni az elsö harmadon!Tök jó!
Másnap uh hogy él e a magzat mert a 3 teszt lett + de élt minden szerve a helyén volt minden oké volt vele 14 hét és 3 napos volt pontosan! Wink Laughing
Mondjuk évek óta szedtem természetes alapanyagú vitaminokat az allergiám miatt de csakis azt vagyok hajlando beszedni ami természetes és nincs mellékhatása sem rám sem a picire gyógyszret sem eszek hanem homeopátiát vagy ha nem segít reikivel biztos megy a dolog!Szerintem ezért lett egészséges meg azért mert soha nem iszok meg nem is drogoztam soha! Wink
Nem úgy mint kortársaim!(22 éves vagyok) Cool
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 04, 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eszti, nem mondanám, hogy könnyű volt... A vajúdás volt hosszú, de utólag nem volt annyira vészes. A szülőágyra este 8-kor tettek fel, és háromnegyed 10-re lett meg Csucsu. Mondjuk én is coffost szerettem volna, de majd meglátjuk, hogy mi lesz a coffokkal. A második terhességem teljesen más, mint az első volt. Semmi hányinger, minimális hányás, folyamatos émelygés az első hónapokban. Most meg diétán vagyok, mivel terhességi diabéteszem van.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 04, 08:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon jó nevek!Barátnőm kisfia Zsombor.Tök ari gyerek! Laughing
Júli 17 a házassági évfordulom a barátnőm meg júli 29-re várja a babát először azt mondták neki hogy lány aztán fiút aztán nem tudjákot!
Márknál tisztán látszódott a kuki és a zacsi is!Ott volt előttem a monitoron.Tökre örültem mindig is elsőnek fiút akartam Laughing 2_nak lányt de most már azt mondom teljesen mindedj ha fiú akkor nem kell ruhákat vennem ha lány akkor kell.Teljesen mindedj.De azért egy kiscsaj cofba kötött befont hajjal rózsaszin kis cumó meg szoknya......Hát igen......Ez a gyengém! Cool
Más a 2-dik terhességed mint az első?????
Én azt hidtem mindenórás vagy mert jó nagy POCI tulajdonosa vagy! Wink
Első gyermekedet könnyen szülted??
Puszi SZIAA
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 04, 08:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon jó nevek!Barátnőm kisfia Zsombor.Tök ari gyerek! Laughing
Júli 17 a házassági évfordulom a barátnőm meg júli 29-re várja a babát először azt mondták neki hogy lány aztán fiút aztán nem tudjákot!
Márknál tisztán látszódott a kuki és a zacsi is!Ott volt előttem a monitoron.Tökre örültem mindig is elsőnek fiút akartam Laughing 2_nak lányt de most már azt mondom teljesen mindedj ha fiú akkor nem kell ruhákat vennem ha lány akkor kell.Teljesen mindedj.De azért egy kiscsaj cofba kötött befont hajjal rózsaszin kis cumó meg szoknya......Hát igen......Ez a gyengém! Cool
Más a 2-dik terhességed mint az első?????
Én azt hidtem mindenórás vagy mert jó nagy POCI tulajdonosa vagy! Wink
Első gyermekedet könnyen szülted??
Puszi SZIAA
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 03, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eszti, nyomdaiparban tevékenykedek, mint vállalkozó. Július 15-ére várjuk a babit, egyenlőre fiúnak látszik, de azért készültünk lánynévvel is, hátha.. Fiú: Zsombor vagy László, lány: Fruzsina.
Na, akkor Neked is Szia!!

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 03, 17:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megkérdezhetem hogy mivel foglalkozol?
Én fodrász vagyok és itthon sutyiba dolgozom Márk 1 hetes kora óta és ha egyszer öszejön a tesó akkor nála is ugyanígy lesz szerintem! Laughing
Valamelyik nap megyek Jánossomorjára a bölcsibe .Amúgy ott a 3 szomszéd ikerlányai is oda járnak ők most lesznek 2 évesek.Az anyukájuk mondta hogy rendi a bölcsibe mindenki.Na majd meglátjuk.Mikorra várjátok a tesót????? Cool Kisfiú vagy kislány lesz?Neve?
Wink
Most elköszönök SZIA Wink
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 03, 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem? Nekem is tetszik. Laughing Laughing Ezért vállalunk mi is még egy babucit, aztán meg majd egy jó pár év múlva talán még egyet.
Itt az a rossz a bölcsikben, hogy mind túltelített, így nekem a szülés után már egy pár hónappal később szólnom is kell, hogy vinném oda a picit. Nálunk is bölcsis volt Csucsu, és nagyon szerette, persze jó dadusokat fogtunk ki, és eléggé barátságos hely volt. Oda szeretném majd a pindurt is íratni. 1,5 éves kora körül mindenképpen menni fog, mert mennem kell vissza dolgozni. Szerintem most is szinte majd a munkából megyek a szülőágyra is. Laughing

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 03, 08:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép családod van! Laughing
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 03, 08:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a gyors választ! Laughing
A héten megyek a házhoz akkor majd bemegyek a bölcsibe!
Egyetlen indok miatt viszem bölcsibe vagyis 2:Mert én is imádtam a bölcsit meg mert tesot akarunk és nem tudok pici baba mellet oviba szoktatni a nagyot mert apa sokat dolizik!
Köszönöm a választ! Cool
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 02, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Eszti!
Itt nálunk orvosi igazolást kellett vinni, hogy közösségbe mehet a pici, meg munkáltatói igazolást arról, hogy dolgozol. Vagy vállalkozói igazolványt, hogy vállalkozóként dolgozol, és nyilatkozni arról ebben az esetben, hogy napi ? órában végzel munkát. 2006-ban azt hiszem 1 éves kortól fogadnia kell a bölcsinek a gyerekeket, de nem tudom, hogy a gyakorlatban tényleg így van-e. És tanácsos már most felkeresni a bölcsit, mert sko helyen előjegyzés van, és már kb. fél évvel hamarabb kell szólni, hogyoda akarod vinni a gyermeked. Bár ez attól is függ, hogy mennyi kisgyerek van a körzetben, és mennyire van telítődve a bölcsi.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
KausicsEszti

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 02, 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Most vettem észre hogy van ez a topik! Laughing
Szeotember körül szertném beadni a kisfiamat a bölcsibe.Jánossomorjára építkezünk és nyáron költözünk.Tippeket kérnék bár szerintem nem lesz gond mert én már dolgozok mellette és akkor babysitterem vigyáz rá (a legjobb barátnőm). Laughing De mostanában észrevettem hogy bújik ha idegen arcokat lát és ha valahol nem érzi jól magát akkor közli hogy pápába megy.(1,5 éves) Wink
Az is érdekelne hogy milyen papírok kellenek hozzá és hogy mikor kell beiratni????
Köszönöm a segítséget! Wink
Vissza az elejére
persi

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 22, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Késve irok Embarassed (bocsi) de azért köszönöm. Smile
Vissza az elejére
Mex

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 19, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

persi,
Nem tudom melyik kerületbe, szeretnéd bölcsődébe adni a kislányodat, mert kerületenként más ás más a beiratkozási szokás. …( a bölcsődék nincsenek körzetesítve, de a legtöbb intézmény csak a saját kerületi lakosait fogadja, esetleg kerületi dolgozót, ja és munkáltatói igazolást kérnek).
Mielőtt beíratnád a lányodat telefonon érdeklődj, kérj egy időpontot a vezetőnőtől és nézd meg az intézményt.
Beszélgess a gondozónőkkel és tegyél fel kérdéseket, mindent, ami téged érdekel.
Általában a bölcsődéknek is van valami „profiljuk”, ének zenei nevelés, kreativitás erősítése stb.

Ha megtaláltad a számotokra megfelelő intézményt, akkor a vezetőnő határozza meg a beszoktatás kezdetét (sajnos a legtöbb bölcsőde már csak szeptembertől fogad), ami két hetet vesz igénybe. Az első héten végig bent lehetsz a lányoddal, és ezáltal belelátsz a gondozónők munkájába, a csoport életébe, napirendjébe. Minden nap egy órával emelik az ott tartózkodásotok idejét, de végig a pici igényeihez igazodik a beszoktatás. A második hét végére juttok el addig, hogy már ott alszik és uzsonnázik.

Én azt gondolom, hogy neked kell elsősorban elfogadnod, hogy a lányod egy bizonyos időre „elszakad” tőled, mert a gyerekek megérzik a bizalmatlanságot és a félelmet és ha te nem vagy elfogadó a gondozónőkkel a bölcsődével szemben a kislányod sem fog szívesen járni.
Mindenképpen fontos, hogy merj kérdezni és kérni.

Remélem segítettem Wink .
Vissza az elejére
persi

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 19, 19:08    Hozzászólás témája: Mi kell a bölcsihez és hogyan éljük túl az elsö napokat? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok. Wink
Fiatal elsö gyerekes anyuka vagyok. Very Happy Kislányom most múlt egy éves Laughing (03.14.). A közelben lehetöség nyilt munkára ami jo lenne de...... Sad
Nem tudom mi kell ahoz hogy be adjam gyermekemet bölcsibe, Question nem találok semmit a neten. Embarassed Érdekelne mások véleménye hogy, hogy élték ált az elsö bölcsis napokat.
Imádom a kislányom és nem szetretem ha távol van mellöllem de dolgoznom kell. Félek hogy: hogy bánnak vele a bölcsiben, egyáltalán hogy fogja viselni ezt a dolgot. Jobban izgulok mint kéne de ö az én kincsem. Kérlek titeket segitsetek nekem.
köszönöm.[/b]
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés