Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Gyermektartási díj megelőlegezése

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
erdeklodo

HozzászólásElküldve: 2009, Nov. 02, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csaladinet írta:
Várjuk kedves Olvasóink hozzászólásait!
Én már egyszer igénybe vettem az állam által megelőlegezett gyermektartást. Nem volt egyszerű ügyintézés. Egy évig tartott, és nem is biztos, hogy helyesen tettem, ennek a jogomnak az érvényesítését.
Utólag felmerült bennem egy kérdés, melyet egy másik honlapon feltettem egy ottani szakértőnek. (Erről a webhelyről a mai napig nem volt tudomásom.)

Megkérdeztem, hogy az állam által megelőlegezett gyermektartásdíj örökölhetőe, mint adósság?
Ha a gyerekek apja(adós) nem fizeti vissza az államnak a felvett gy.t. előleget, halála esetén a gyerekeknek kell visszafizetni, mint a szülő ki nem fizetett banki hiteleit?

Erre azt a választ kaptam: "Alapvető tény, hogy az állam egyre következetesebb hitelező, az APEH pedig beszed mindent.

Öröklésnél a tartozások az öröklött vagyon erejéig, mértékéig hárulnak az örökösre.
Különbség az egyes tartozások között jellegében nincs.

Ha az állam még nem követelte az apátol a gyermektartásdíj összegét , akkor kérdéses, hogy a közjegyzői hagyatéki eljárásig mi történik."

Az én meglátásom szerint fenn állhat a veszélye annak, hogy a gyereknek kell visszafizetni azt, amit a gyerektartást nem fizető (papirok szerint bűncselekményt elkövető) szülő nem akar vagy képtelen kifizetni.
Számomra aggasztó ez a helyzet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Amilla

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 09, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves szülők!

Bizonyára nem tudjátok, hogy a tartásdíj fizetésének elmulasztása bűncselekmény. Fel kell jelenteni az apukát a rendőrségen, és rövid időn belül mehet a börtönbe. Exclamation
Vissza az elejére
szoboszlaieva

HozzászólásElküldve: 2008, Szept. 02, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A gyermektartásdíj megelőlegezése sem egyszerű történet. Saját tapasztalatom van, ugyanis, ha már csak 100 Ft-ot fizet egy hónapban, már nem folyamatosa 6 havi elmaradás. Voltam úgy, hogy a 6 hónap eltelt, akkor közölték, hogy bírósági eljárás szükséges, hogy van-e ingó/ingatlan vagyon, amit be lehet hajtani. Majd egy csomó irat szükséges, végrehajtás, stb.Ez nem volt járható, időközben az apuka bentvolt a gyámügyön, ahol felvilágosították a fentiekről, miszerint fizessen valamennyit és máris nem lesz gondja. 6,5 éve elváltunk, azóta folyamatosan bíróság, végrehajtó, családsegítő - pénz pedig minimális. Egyedül nevelem gyermekem, a volt férjem szabályosan kirakott az utcára bennünket (alkoholista), albérletről-albérletbe vándoroltunk, rengeteg hitelt kellett felvennem, amit mára már nem tudok töreleszteni. "feketén dolgozik", elmondása szerint nettó 200-at megkeres. elenleg kb. 300 Eft elmaradása van, melyet ráterheltek a lakására, amin egyébként is van jelzálog. Itt az iskola, nem kapok semmilyen segítséget, mert 1 gyereket nevelek. Hol itt az igazság? Minden nap attól félek, hogy a bank mikor jön és visz el mindenünket. Senki nincs, aki segíteni tudna. Össze kellene fognunk, azoknak a szülőknek, akik nem kapják meg a tartásdíjat és harcolni a jogunkért.
Vissza az elejére
dalog

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 14, 23:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Most annyira tanácstalan vagyok,kérlek segítsetek.Elvált apuka a párom,a lakását annak berendezésével együtt a volt feleségére és a lányára hagyta a tartásdíjat rendesen fizeti,mégis gyötőr bennünket a volt feleség/habár már mással él és attól is van gyereke/,ellenünk neveli a kicsit,gyámügyre járunk,bírósági végzéseket küld stb.Egyszóval pokol az életem,van ötletetek hova forduljak segítségért?
Vissza az elejére
Tündérke

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 12, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem volna e témában sajnos igen sok tapasztalatom,de nem szeretném nyilvánosan előadni a történetem.Legyen elég annyi,hogy a két előző gyerekemet az apa elvette,nekem fizetnem kell,azon az áron is,hogy a két kisebb gyermekemtől veszem el azt az összeget,amit tartásdíjként fizetek.

Aljas helyzet,és mindig a két kisebb gyermekem issza meg a levét mindennek.
Az apukáék meg élnek boldogan a pénzből,és mellesleg NEM a gyerekekre költik!
Vissza az elejére
csaladinet

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 22, 10:55    Hozzászólás témája: Gyermektartási díj megelőlegezése Hozzászólás az előzmény idézésével

Várjuk kedves Olvasóink hozzászólásait!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés