Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Anyós-tanácsok a gyerekneveléshez - Dühöngő
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Borsóleves

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 22, 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok:))
Anyósról és az apai nagyszülőkről nálunk is elég érdekes a történet...
Amikor a fiam megszületett egy hétig kórházban voltunk...ezalatt az anyósom aki tőlünk kb. 250km-re lakik kétszer felhívott.....aztán hazamentünk a kórházból és vártam hátha eljön(nek) meglátogatni minket...az édesanyámék, testvéreim, nagyszüleim sorban álltak a kapuban hogy legalább bepillanthassanak a gyerekszobába megnézni a kis Marcit....anyósék sehol...
A helyzet úgy alakult hogy a Marci 7 hetes volt és én elköltöztem otthonról, beadtam a válópert.....nem is ez a lényeg, már kb. 3 hónapos volt a Marci mikor felhív az anyósom hogy eljött a fiát meglátogatni és ha már itt van megnézné a Marcit, nem az unokáját, nem...ilyet a mai napig nem ejtett ki a száján...
el is jött, még én mentem érte, itt volt kb. 1 órát hazavittem, kiszállt a kocsiból és ennyi...se szó se beszéd, hogy mondott volna valamit a gyerekről....amíg itt volt annyit mondott a gyereknek: mond el a problémáid, rendben vannak a bélgázok...?
Normális az ilyen????
Azóta egyszer sem érdeklődött a Marci felől, az apai nagyapja se telefonon se személyesen nem érdeklődik, a testvérről meg már nem is beszélek....
Tehát az apai nagyszülőkről ennyit...
rucerka

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 18, 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsi az ott lenn 18 év lenne...SmileSmileSad

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
rucerka

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 18, 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
beleolvastam a topikotokba, és jókat mosolyogtam azon, hogy Anyós, vagy Nagyanyós, mindenhol egykutya.....Szerintem nagyon nagy mértékben csak rajtunk függ, hogy milyen a kapcsolat, mert Ők(tisztelet a kivételnek...(mielőtt meglincselnének...))többségben a riválist látják bennünk.Na de ezt nem vallaná be senki. Igaz?
Nekem Anyós, nagyon kedves...ha én is jelen vagyok. De ha nem próbál szurkálódni. Pédául tegnap azt firtatta a férjemnek, hogy Vasárnap hány órakkor szoktunk ebédelni, mert a jó asszony pont délben tálal ugye...mintha köze lenne hozzá.
Egyébként Ők mióta ismerem(1Cool éve még nem ebédeltek együtt .Soha.
Na ennyi voltam, remélem nincs harag, hogy bepofátlankodtam.

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 16, 09:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!
Úgy látszik, hogy én a kivételek közé tartozom...Smile
Nem mondom, hogy nincsen nézeteltérés közöttünk néha, de mindig sikerül normális keretek között megbeszélni a dolgokat...szerencsés vagyok, mert ráadásul a párom egyke volt, és ugye az egykék + eleve nehezebb helyzetben vannak.
Nálunk a 2 fiatalabb tesóm anyja az, akivel igyekszünk a minimálisra csökkenteni a kapcsolattartást. Könnyű, mert már lepattanat apámtől gyerekestül. Bár elég gusztustalan amit csinál/t/, de ez most más tészta.
Csak ha nevelési gondja van, mindig engem hív, hogy én oldjam meg helyette. Pedig hát nem én vagyok a tesóim anyja... Confused Confused
Legalább azt tudom, hogy NEM fogom nevelni az enyimeket. Razz

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 14, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem bátyám akar mindent jobban csinálni mint én..a kukim ki van
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Edababa

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 27, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem semmi jó tapasztalatom nincs az anyósommal kapcsolatban. Talán pont azért is vagyok válás előtt mert nagyban szerepet játszott az ő "kedves" közreműködése.
Sajnálom hogy őket nem tanítják, vagy legalább is nincs előkészítő tanfolyam ami arra készítené fel őket :hogy, hogyan engedjék el a fiuk kezét.
Természetesen tisztelet a kivételnek!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 01, 01:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap, hajnali 2-kor tusolás közben tört rám az anyóspajti Very Happy Very Happy Very Happy
háát majd frászt kaptam... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
1 telek két külön ház és ő felébredt látta , hogy ég az udvari villanyunk Rolling Eyes (kint voltam tusolás elöttés még nem oltottam le) és hátrajött leoltani Idea , jó mi és ha épp nem egyedül tusolok akkor mi van??? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
2i

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 26, 23:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja! Kifelejtettem a lényeget!
Megcsináltam...kijövök anyóssal...elnézek dolgokat, ő is elnézi a mi dolgainkat!
VISZONT AZT UTÁLOM, HOGY VAN , AKI AZÉRT TESZ DOLGOKAT, HOGY KETTŐNK " JÓVISZONYÁT" TÖNKRETEGYE, MERT SZERINTE ANYÓS TÖBBET JÁR AZ UNOKÁIHOZ MINT AZ ANNNNYÁHOZ.

Na és a 3-as ikrek mellett nem marad türelmem mindig megteremteni a felhőtlen hangulatot a családba!Sőt! egyáltalán nincs ! Párommal jól megvagyunk, ő olyan, hogy elintézi annyival, nem kell velük foglakozni , eljutott odáig, hogy ő is szól, hogy pl ne cipeljék a gyereket, van annak lába...stb stb stb. Nem engedjük, hogy beleszóljanak a dédik az életünkbe és összeugrasszanak minket.
(és nagyon utálom még azt, ha valaki azért tesz dolgokat, hogy elmondhassa, hogy megtette -ha értitek mire célzok!
2i

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 26, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Hanee! nincs harag! Valóban viszonylag jól kijövünk anyóssal, de....nem írom most részletesen a komfliktusokat.
Ha veszekedtünk, a férjem nagyszülei miatt.
Ne jöjjön át hívás nélkül??? a dédiéknek mániájuk volt, hogy egyszer csak megjelentek a hátsó nyitott teraszajtón , kopogás nélkül, mindezt úgy, hogy a kapunk zárva volt.
Ha a kapu nyitva volt, az ajtó csukva, többször tapasztaltam, hogy kilincs lenyit, aztán kopogás...a csengőnket nem ismerték.
Kértem páromat intézkedjen, mert ebből kurvára elegem van..ha nem teszi, majd én.
Na, nem tette másfél éven keresztül, csak célozgatott, hogy van csengőnk. Mire egy rossz pillanatomba a dédipapa megtalált valami mással kapcsolatba, én jól elmagyaráztam neki, hogy a fél ház az enyém, ha az unokájához úgy érzi bemehet kopogás nélkül, akkor is használja a csengőt, mert én is itt lakom.
Érdekes, azóta csengetnek, még ha előtte ideszolnak, hogy jönnek, mi mondjuk, hogy kinyitjuk a kaput, ne csengessenek csak kopogjanak az ajtón mert alszanak a csajok...na persze csengetnek ...

(egyébként már párommal azt terveztük tavaly nyáron, ha mégegyszer kiszúrjuk, hogy megáll a kocsi a ház előtt, gyorsan ledobálunk magunkról minden ruhát és "úgy " találtatjuk magunkat a nappaliba...viccnek szántuk, de tudtam ebből, hogy páromat is idegesíti a dolog nagyon.

MAUKA! KRINYUS! Húúú, én már szinte semmit nem tudok rólatok, pedig a pocakos topikba sokat "dumcsiztunk"
Milyen érdekes, pont a dühöngőbe találunk újra egymásra!!!

1X (cheten is néha előjön az anyóstéma) egy csajszi azt mondta, hogy olyan jólelkű az anyósa, hogy szerinte ha jönne át hozzájuk, ő a sarkon strihelne, akkor is azt mondaná a fiának: szegény lány, milyen éhes és fáradt lehet, gyorsan főzök neki valamit....
Hát, ilyen is van....
Gree

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 22, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://gif.fpn.hu/questionwht.gif
Gree

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 22, 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MOst egy pozitív dolgot szeretnék írni. Szerencsére a kezdeti nehézségek után az anyósom kezdi elfogadni és látni, hogy mi tényleg jól megvagyunk a fiával. A baba projekthez is pozitívabban áll hozzá, bár az előre vásárolgatást nem tudja betartani. De legalább nekem nem mutogatja.
http://gif.fpn.hu/sun016.gif
Gree

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 22, 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MOst egy pozitív dolgot szeretnék írni. Szerencsére a kezdeti nehézségek után az anyósom kezdi elfogadni és látni, hogy mi tényleg jól megvagyunk a fiával. A baba projekthez is pozitívabban áll hozzá, bár az előre vásárolgatást nem tudja betartani. De legalább nekem nem mutogatja.
http://gif.fpn.hu/sun016.gif
Gree

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 22, 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MOst egy pozitív dolgot szeretnék írni. Szerencsére a kezdeti nehézségek után az anyósom kezdi elfogadni és látni, hogy mi tényleg jól megvagyunk a fiával. A baba projekthez is pozitívabban áll hozzá, bár az előre vásárolgatást nem tudja betartani. De legalább nekem nem mutogatja.http://gif.fpn.hu/sun010.gif
Gree

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 22, 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MOst egy pozitív dolgot szeretnék írni. Szerencsére a kezdeti nehézségek után az anyósom kezdi elfogadni és látni, hogy mi tényleg jól megvagyunk a fiával. A baba projekthez is pozitívabban áll hozzá, bár az előre vásárolgatást nem tudja betartani. De legalább nekem nem mutogatja.http://gif.fpn.hu/sun010.gif
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilka!

Én meg már a kezdetek óta itt vagyok a fórumon de én jól érzem magam, annak ellenére, hogy szted kevés itt az árnyaltan gondolkodó ember.Mindenesetre örülök annak, hogy jól eltöltötted az idődet .
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 17:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kedves tkrinya, onnan veszem, hogy másfél éve olvasgatom a topicokat, és sajnos elég kevés az árnyaltan gondolkodó csaj, bocs, ez meg az én véleményem...

de végülis mindegy, időtöltésnk jó volt ez a vita. bocs egykezes, mert emma itt ül az ülemben Laughing

hanee, pusza!!!

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Két dolgot írigylek tőled.A rendes anyósodat és azt, hogyha valami kritika ér, képes vagy kisregényben reagálni.
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tkrinya:
És azt honnan tudod, hogy én nem éltem át hasonlókat? Csak épp nem az anyósommal, hanem egy exbarátom édesanyjával.. éveken át, mivel a szomszédunkban laktak.. mégis, amikor végül a sráccal vége lett, kedvesen váltunk el, mert meg tudtam szerettetni magamat. Sőt később még Lilihez is gratulált, amikor megtudta, hogy terhes vagyok.
Hidd el, tudom milyen tud lenni! És azt is tudom, mennyire nehéz tolerálni és mennyire lehet utálni, de ugyanakkor azt is, hogy lehet küzdeni azért, hogy megváltozzon! És meg lehet változtatni. És épp azért, mert ezt átéltem és tudom, pontosan tudom azt is, hogy amikor valaki A-t, vagy B-t ír, van-e benne önkritika, vagy pusztán csak hiszti.

És azért ennyire támadni sem kellene, én nem törtem pálcát senki fölött, nem ítéltem el vagy meg senkit, nem kérdőjeleztem meg senkit és azt sem, aki írta, csak azt írtam, hogy bizonyos esetekben úgy érzem, néhányan úgy írnak, mintha semmilyen tolerancia nem szorult volna beléjük (tehát nem Te, vagy X, hanem néhányan - tehát névtelenül, általánosan írtam). Össze-vissza szídják az anyósukat, és néha úgy érzem nem teljesen okkal a leírtakból ítélve. Természetesen nem tartom kizártnak, hogy akár az illető/k anyósában nem sok szeretnivaló van és már sok bosszúságot okozott, de azért nagy különbség van aközött, vagy valaki direkt rosszindulatúan csinál valamit (ami szintén elképzelhető és tuti igy van néha), vagy egyszerűen csak idióta / korlátolt / hülye / nehéz felfogású / más véleménye van / máshogy látja / ő máshogy csinálja és ezt el is mondja (ami történhet amellett is, hogy néha rosszindulatú). Akinek nem inge, ne vegye magára, szokták mondani.. de akinek nem inge, miért támad?
Én biztos vagyok benne, hogy sok esetben mondjuk 10 dologból csak egy olyan van, amivel kellene is foglalkozni. Mert mondjuk az probléma, ha valaki hívás nélkül átjár hozzád, vagy probléma, ha lopja a pénzedet, de nem tartom igazi problémának, ha beleszól dolgokba és okoskodik, nem vele kell leélned az életedet, nem hozzá mentél feleségül, stb.
Amikor engem bántott exbarátom édesanyja, mindig arra gondoltam, hogy valójában lehet, hogy csak a fiát védi. Lehet, hogy az én szemszögemből nincs rá oka, hiszen én magamat szupernek és jónak tartom, de egyáltalán nem biztos, hogy mások is olyannak látnak engem, főleg ha valaki a saját gyerekét védi.. máskor pedig ha beleszólt dolgokba, nem törődtem vele különösebben. Néha mondott egészen jó ötleteket és dolgokat, néha hülyeségeket, de a békesség kedvéért mondjuk úgy teregettem a ruhákat, ahogy ő szerette volna, mert nekem igazán rohadtul mindegy volt, hogy így, vagy úgy lógatom a ruhát.

Most anyósommal valóban szerencsém van, mert normális és talán a stílusa is inkább hozzám hasonló, normálisan és kritikusan tudja nézni a saját fiát is, és bizony előfordult már, hogy kapott a fejére, mert nem úgy beszélt velem, ahogy az édesanyja szerint kellene (beszólt valamit poénból).
De azt is tudom, hogy egy ilyen anyós kincs.

Ugyanakkor például itt van édesanyám. Na neki vannak dolgai! Amik nyilván engem kevésbé idegesítenek, hiszen én már megszoktam tőle, de a párom a falra tud mászni!
Pl. átjön és hiába van mosogatógép, nekiáll kézzel mosogatni.
Utáljuk a cigaretta füstöt, mégis állandóan nyitva hagyja az erkélyajtót, amikor cigizik.. a csikket persze a benti kukába dobja, ahol rohadtul bűzlik..
Állandóan 6x kérdez meg dolgokat, naponta felhív hogy tanulok-e, és Ákossal egyébként állandóan valami baja van (már megint morog, miért ilyen, miért olyan, stb..), amit nyilván a párom is érez.
Mégis, soha egyetlen rossz szót sem szól róla, legfeljebb megjegyzi, hogy de jó hogy végre hazament, mert már nagyon idegesítette, de SOHA, nem próbálja meg előttem szídni, egyszerűen nem foglalkozik vele, ignorálja. Igaz anyukám nem próbál meg Ákosnak "betenni", ahogy ti fogalmaztatok, de ez valószínűleg annak is köszönhető, hogy Ákos toleráns vele és soha nem szól semmit, és megpróbálja nem mutatni neki, hogy nem kedveli igazán. Amennyire belegondolok, nekem is nagyon rosszul esne, hogyha a párom állandóan szídná és engem piszkálna, hogy csináljak vele valamit, hogy ne ilyen, olyan amolyan legyen. Borzasztó érzés lenne, de végső soron valószínűleg anyukámat próbálnám megkérni, hogy ne jöjjön, ezt vagy azt ne csináljon, hiszen a párom a családom. És higyjétek el, mások párja is így van ezzel, ha piszkálják, végső soron az anyját fogja megpróbálni "leállítani", hiszen a saját családja a fontos, de azért emellett nagyon szar érzés lehet, hiszen az ember édesanyjáról van szó.

Szóval én senkit sem akartam megítélni, és nem a hasamból beszélek, attól hogy nekem jófej anyósom van, még átéltem én is rosszakat ilyen téren.. és a másik oldalon is vagyok/voltam.

hanee
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilka!

Én azt nem értem, hogy valaki -ismeretlenül-hogy tudja eldönteni, hogy a másik nem gyakorol önkritikát, vagy nem gondolja át a dolgokat több szempontból???
A véleményemet változatlanul megtartom.Itt van vagy 40-50 topic sacc. és nem érzem jogosnak, hogy valaki -aki nem éli meg napi rendszerességgel az anyós problémákat-pálcát tör, vagy kétségbe von, vagy toleranciára int.Én speciel, ha világ életemben jóban lettem volna az anyósommal, akkor sem írnék ebben a topicban kritikai szándékkal, és pláne nem kérdőjelezném meg semmilyen szempontból a leírtakat, no és azt sem, aki írta.
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 07:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tkrinya, egy kicsit egyetértek veled és egy kicsit nem. Vannak esetek, amikor tényleg nem lehet megértésről beszélni, de azt hiszem, hogy én értem, hogy hanee mit akart közölni, amikor azt írta, hogy nagyon sok hsz - és nemcsak ebben a topicban - árulkodik az önkritika-gyakorlás és a többszempontú gondolkodás teljes hiányáról.

Hidd el, hogy az anyósom nagyon gáz nőci volt. Náluk korábban az volt a szokás, hogy a férjem anyukája kidolgozta a lelkét karácsonykor, főzött stb. stb., aztán mártírarccal elvonult a saját lakásába a nyugdíjából éhezni, és István akárhogy könyörgött, és a gyerek is, hogy maradjon, évekig ez volt a szisztéma, úgyhogy ők meg ültek a másik lakásban, és lelkiismeretfurdalásuk volt a mama miatt. Na, amikor n ezt meghallottam, és közeledett a karácsony, anyósom ugyanezt akarta velem is csinálni, de én nagyon ugroma bűntudat-dologra, szóval, megöleltem - pedig azért nem volt köztünk addig nagy lamúr - és azt mondtam neki (akkor még magáztam), hogy mama, amíg én itt vagyok, együtt fogunk karácsonyozni. Tök határozottan mondtam, és érezte is, hogy velem nem érdemes játszmázni. Viszont hangsúlyozom, hogy a törődés és az érintések szelidítették meg az anyósomat, és ez segjtett minden esetben, amikor nem akart kezelésre menni a rákjával, és tüntetően akart haldokolni, sose engedtem ennek, és szelíden, néha kiabálva, de mindig azt éreztettem vele, hogy elfogadom és tisztelem. Ennyi. Pokoli nehéz volt, de mindig az volt a szemem előtt, hogy a férjem anyukája, ő nevelte, szoptatta, stb. és mindketten ugyanazt az embert szeretjük, nyilván van bennünk valami közös.

Bocs, tudom, hogy ez dühöngő, de gondolom, hogy egy olyan topic, aminek az a cjme, hogy Megértem az anyósom, nem lenne túl népszerű, kénytelen vagyok ide irogatni:)))))

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 06:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én a szerencsések táborába tartozom, mondjuk rá!
Nálunk is szoktak azért problémák lenni, de azok kismiskák a Tieitekhez nézve. (ezért nem is írok ide, csak olvasni szokzam, és szörnyülködök)
Ez azért kétélű dolog, mert egy kívülálló, aki ezeket a napi kis "kedveskedéseket" nem látja, az el sem tudja képzelni, hogy ezekkel mennyire tudják az embert célzottan, szemrebbenés nélkül a padlóra küldeni. Én személy szerint még nem éltem át ilyet, remélem nem is fogok.
De annak idején végignéztem, amint az anyukámmal ezt csinálta az ő anyósa. Szóval, lányok szerintem nyugodtan dühöngjetek. Legalább itt ki tudjátok engedni azt a rengeteg feszültséget.
És ne haragudjatok, hogy beírtam ide, de azt hiszem ,hogy amikor már ilyen hangnemben beszél valaki egy másik emberreől, akkor az nem lehet ok nélküli. Mivel eleinta mindenki megpróbál idomulni az anyóshoz...
Csak van olyan anyós, aki ezt nem veszi észre, és anyakirálynét akar játszani a családban...

Kívánom Nektek, hogy minél kevesebb legyen a dühöngés az anyósok miatt!

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 15, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mauka!

Én tökre megértelek, nekem sem a kedvencem az anyósom.Sad Volt, hogy két évig nem szóltam hozzá még el se mentem hozzá.Azóta konszolidálódott a helyzet, mióta Marci megszületett.Persze ,mintha misem történt volna megjelent a kórházban.De nem is ragozom tovább.
Engem inkább az zavar-bár nem olvasom rendszeresen a topicot-hogy olyan emberek várják el tőlünk a toleranciát, akiknek fogalmuk nincs arról-szerencséjükre-,hogy milyen is egy "kedves" anyós.Sztem teljesen felesleges ezen a topicon fehér zászlót lobogtatni.Itt a hasonszőrűek igenis adják ki a dühöt a sorstársaiknak.
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 15, 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia 2i!

Teljesen megértem, hogy 3 gyerek mellett ki vagy néha, én is kilennék, néha 1 is sok tud lenni Very Happy Pl. most, amikor egyik keze rajtm, másikkal pakol és közben benne áll az iróasztal fiókomban Razz

Én nem is a te dühöngésedre reagáltam, mert amennyire szavaidból kiveszem, te alapvetően kijössz anyósoddal, csak néha vannak konfliktusok, mint minden családban.

Én inkább arra reflektáltam, hogy itt írták néhányan, hogy mennyire utálják anyósukat, stb.. néhány írásból az sejlik ki, hogy néhányan meg sem próbálják tolerálni az anyósukat. Természetesen nem szántam sértésnek senki ellen, csak vannak esetek, amikor úgy érzi az ember, hogy le kéne szállni a földre Wink
Remélem nincs harag!

hanee
Vissza az elejére
2i

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 15, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hanee! Pár szót szólnék a véleményedhez!
Szerintem mindenki aki ír ide, megpróbál tolerálni...csak nem mindig olyan az ember hangulata, hogy lenyelje a dolgokat!
Másik: Ennek a fórumnak nem véletlenül az a címehogy: " dühöngő"
Igen is jólesik néha leírni ami a "bögyünkben " van.
Ha olvastad az első hozzászólásomat, írtam is, hogy nekem anyós szinte barátnőm volt, sőt, mivel ők laknak közelebb mint anyámék, régebben elöbb hívtam bármi bajom volt mint saját anyámat.
Anyuval amúgy semmi bajom, nem szól bele stb stb stb...segítőkész és az elején belátta, hogy sok dologban igazam van.

Írtad, hogy eltötymörgik az időt és később fekszik a gyerek mint szokott!
Gondolhatod, hogy 3-as ikrekkel milyen idegesítő a tötymörgés...amikor szólsz, hogy melegíted a kaját, mehetnek az etetőszékbe és mire kész a 3 kaja még egy gyerek sincs benne .....mindez este amikor már hulla vagy a 3 duracellnyuszitól!

Szerintem én is mostanába kicsit türelmetlenebb és ingerlékenyebb vagyok mint egyébként, de nem a gyerekeimen szeretném levezetni, így ha épp anyós van kéznél, akkor neki jut belőle!

Férjem soxor igazat ad, csak ő olyan, nem szól, elintézi annyival: nem kell foglakozni velük, had mondják...így ha van olyan dolog ami őt is zavarja és elege van, azt is én mondom meg, kinyitom én helyette is a számat. Bár belátta, hogy sok rajtam a teher és fejlődik..már a múltkor ő is szólt, hogy dugják gyorsan el a ropit, nem kaphatnak vacsora előtt...

Bocs, hosszú lett, de a dühöngés soha nem két mondat!
thymi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem akarok rossz indulatú lenni de ha nem lenne anyósom akkor a párommal nem lenne semi gond....cak ugye anyósom mindig duruzsol a fülébe és úgy keveri (okosan) a lapokat h neki legyen jó! Már nagyon elegem van belőle!!!!!!!!!!
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ilka:
Igen, már igazi "kis nagy lány" Very Happy És visszabeszél a maga módján Laughing

A te babóid is hatalmasak már, én még emlékszem, hogy olvastam, hogy nemrég születtek, stb.. meg a terhességed végén még írtál egy-két topicba amiket olvasgattam Smile Úristen hogy szalad az időőőőőő..

Nemsokára férjhez mennek Very Happy

hanee
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 08:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee, csatlakzom ugyanehhez az autós klíma témában, amióta anyukám szólt, én az ablakra engedem a klímát, így hűt is, e a lányok nem fáznak meg!

Milyen nagy már Lilid! Amikor terhes koromban olvasgattam a hszeidet, még olyan pici volt!

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 04, 08:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ilka:
Igen, néha anyukámnak is igaza van dolgokban, ahogy te is írtad! Hiszen én sem vagyok tökéletes Wink Például egyik nap nagyon hideg volt a lakásban a gyerek meg egy szál bodyban aludt, utána volt is rendesen lelkiismeret furdallásom, hogy "jajj szegény biztos fázott", anyunak pedig a mániája volt eddig is, hogy éjszakára + rugdalózó, vagy hálózsák, csak ugye eddig meleg volt a lakás is (panel). Hát most hogy hideg van, bizony ráadom én is, szóval ilyenkor anyukámnak van igaza Smile

hanee
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 04, 07:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee, én veled értek egyet. Anyósom két éve halt meg rákban, én már úgy ismertme meg, hogy beteg volt. Ki nem állhatott az elején, és nagyon lassan közeledtünk egymáshoz, rengeteg ordibálás, együtt sírás volt abban a három évben, amíg megpróbáltam szeretni, és törődni vele, mert nem nagyon engedte. A végére persze feladta a küzdelmet a szeretetem ellen, egyszerűen nem tudott nem szeretni többé, és sajnos, utána hamarosan meg is halt. Néha baromira kivoltam, de mindig a férjemre gondoltam, hogy az ő édesanyja, ő nevelte, ölelgette, szoptatta és velem is azért undok, mert egyszerre örül neki, hogy talált egy rendes csajt az imádott fia, és egyszerre meg retteg, hogy végleg elveszíti. Szóval sokkal bonyolultabb ez, mint hogy" megmondtam a páromnak, hogy kezelje az anyját" tjpusú hozzáállás.

Nekem is jöhetnek a kövek!

Anyukámék pár utcával laknak arrébb, és az ikrekkel nem is tudnék bírni, ha néha nem jönne segíteni. Eleinte folyton takargatta őket, mert télen születtek, nagyon picik voltak. Ugyanazt csináltam, mint te, hogy egyszer meghívtam a védőnőt, és anyukám direktben kérdezhetett tőle, nem az én közvetítésemmel. Azótam enm takargatja annyira:))) Jó, mondjuk az én asnyukám normális és modern nő, de a nagymamamság azért kibújiik belőle. Plusz meg kell mondjam, néha igaza van.

Bocs, lányok, de már régóta olvasom ezt a topicot, és most írtam meg ezt. Néha nagyon is hiányzik az anyósom, főleg akkor, amikor Nelli lányom arcából ő néz vissza, mert hasonlít rá. Szerencsére, mert anyósom nagyon szép lány volt:)))

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ferdy:
Én biztos nem köveznélek meg, sőt továbbmegyek, ahogy olvasgatom a hozzászólásokat néha olyan érzésem van, hogy senkibe nem szorul semmi tolerancia.. persze megértem, hogy idegesítő dolgaik tudnak lenni a szülőknek, de érdekes módon mi nem utáljuk az én rohadtul idegesítő anyámat, mert abszolút jószándékú és segíteni akar, és nagyon jó a kapcsolatom az anyósomékkal is. Termsézetesen nem ismerem senkinek az anyósát és itt az embereket sem, így nem szabad kategórikusan kijelentenem azt, hogy itt aztán senki nem tolerál semmit, de kiváncsi vagyok, hogy vajon mielőtt az anyóst szídni kezdjük, magunkba nézünk-e, hogy esetleg igaza van, vagy neki élből nem lehet, mert az anyós?

Anyukám is szokott olyanokkal előjönni, hogy tegyek cukrot a gyerek kajájába mert sovány, meg hogy adjak neki többet inni, mániája, hogy biztos fázik és öltöztessem fel, és ha ő vigyáz rá, tuti hogy nincs este 8-kor megfürdetve, csak 9-kor, mert eltököli az időt. De úgy gondolom ebbe a gyerek nem pusztul bele, még abba sem, ha egyszer esetleg megcukrozza a kajáját, és abba sem, ha felöltözteti és egy kicsit melege lesz. El szoktam neki mesélni, hogy a védőnő miket mond, akivel egyébként ő is találkozott, mert céltudatosan hordtam magammal anyámat hozzá, amikor Lili pici volt, pont azért, hogy ismerje és tudja, hogy nem hülyeségeket mond.
Az átjárásra pedig egyet tudok tanácsolni mindenkinek: KÖLTÖZÉS. Én biztos, hogy nem szívesen laknék sem az anyám, sem az anyósom közvetlen közelében, akármennyire is szeretem őket, ez nem normális dolog szerintem. Persze ha nincs más lehetőség, akkor "ez van" alapon viselni kell, de én direkt biztos nem költöznék semelyik mellé..

No, remélem senki sem bántódott meg, de azért az anyósok mellett is ki kell állni kicsit, t.i. mi is leszünk egyszer anyósok! Wink

hanee
Vissza az elejére
Ferdy

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez az anyós-téma örök dolog. enyém anyós messzi van, hét hónap alatt 3x látta az egyszem unokáját (férjem már 36, gondolhatjátok, hány évet várt akkor unokára). de köbö ennyire is érdekli a dolog.
bezzeg anyám profi szintre fejlesztette a pszichológiai terror fortélyait... eleinte jött a számomra hülye tanácsaival altatási, etetési, sötöbö téren.

és most fogtok kiutálni, de le kell írjam: ők csak arról rendelkeznek infóval, hogy 20-30 évvel ezelőtt normális volt, hogy egy bébi iszik tejet, imádja az édességet (hiszen annak íze hasonló a cicitejhez, így a szeretet 'megtestesülése') és nem hal bele pár kekszbe fél évesen. és igenis szuper dolog volt (bár tél volt akkor) a pólya, a végén még sajnáltam is, hogy kinőtte, és a sosem használt kisruhák és egyéb tárgyak igen jól értékesíthetők a neten Very Happy.
és TE SEM fogod megérteni 30 év múlva, hogy miért nem adnak x cuccot az unokádnak, mikor TE úgy lettél anyának képezve, hogy anélkül tuti beteg lesz a gyereked...

szumma szummárum: tolerancia.
jöhetnek a kövek.
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 08:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VAlaki!!
Gree

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahó!
Gree

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 08:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért nincs itt senki?
Gree

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Reggelt mindenkinek!
mazsola77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 01, 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyugi csajok!
Az én anyósom a szomszédban lakik! Annyira fasirtban vagyunk, hogy ha átjön csak köszönök neki és kész! De totál kész vagyok ilyenkor is idegileg tőle. Inkább a férjemet szoktam átküldeni hozzá. Én már legalább 1 éve nem voltam nála, de legalább 100 évig nem is megyek. Aggódom hogy mi lesz a gyerek születése után? Crying or Very sad Megmondtam a férjemnek, hogy az anyukám és a húgom fognak segítkezni és nem az ő anyja. Remélem ezt tudomásul is vette és tomácsolja az üzenetemet. Tudom, hogy nem zárhatom ki az életünkből maximálisan, de ha lehet, ne legyen mindennapos vendég vagy heti vendég nálunk, mert azt nem sokáig bírnám elviselni.
A legjobb taktika talán az, ha nem foglalkozunk velük (anyósokkal), de néha ezt iszonyatosan nehéz véghezvinni.
Sok sikert mindenkinek és ha vannak ötletek anyós lerázása ügyében szívesen veszem!
Üdv Mazsola
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 01, 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kicsit leírnám a gondolataimat, az anyósommal kapcsolatban. Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy nekem kettő is van. Az egyik aki nem az igazi az tök fer minden téren, a másikból viszont kibújt már egy párszor a házisárkány. Először összeköltözéskor közölte a férjemmel, hogy olyan vagy mint apád és úgy is megcsalsz mindenkit. Utána az esküvőnk hallatán ahelyett, hogy örült volna a hírnek ő inkébb sírva fakadt és még gratulálni is elfelejtett. A harmadik eset a babaánk bejelentésekor történt, akkor meg majdnem leájult a székről. Szóval...
MOst meg már én nem is vagyok fontos csak a pocakomban lakó. Találkozáskor ez az első kérdés: Unokám, hogy van?? Ráadásul babonából nem vásárolgatok a szülés előtt össze vissza és mindenkit megkértem a családból is, hogy ők se tegyék. MIndenki be is tartja csak ő nem. A múltkor meg akarta mutogatni a vásárolt dolgokat, hát szólni nem szóltam csak sírva fakadtam. Ő meg vágott egy pofát.
A szülés utántól is félek, mert jönni akar hozzánk legalább egy hétre. De mivel nem egy városban lakunk, ez azt jelenti, hogy itt is kell aludnia. NEM AKAROM!!! Ráadásul mindenbe beleszól és az én spéci konyhámban ő csak ne főzőcskézzen.
Húú... de jól esett
mafri

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 29, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
hát nem semmi történetek!
Az én anyósom szerencsére messze van, így eleve ritkán látjuk egymást, főleg karácsony óta, amióta bojkottálom a meglátogatásukat. Az én anyósom nem rosszindulatú, csak nagyon "egyszerű". Ezért aztán sokáig próbáltam ezt szem előtt tartani és nem felhúzni magam, de az utóbbi 3 év alatt betelt a pohár.
Amikor bejelentettük nekik az esküvő pontos időpontját (a kb időpontot hónapokkal azelőtt tudták), elkezdett sírni, - mondanom sem kell, hogy nem az örömtől. Hogy miért azt nem tudta elmondani, csak azt hajtogatta, hogy apósnak öltönyt kell venni (másfél hónap volt még az esküvőig) és hogy a férjem testvérét is hívjuk azért meg. Ezt nem értettük, mert igen jó viszonyban vannak, fel sem merült, hogy a 80 fős esküvőre miért pont ők ne lennének hivatalosak. Közben rendületlenül törölgette a szemét, mintha legalábbis valami szörnyűség történt volna. Persze ezzel sikerült tönkretennie az örömünket.
Ennél már csak az esküvőnk volt jobb, mert a családi ebéd után , este a fiataloknak tartandó bulin is megjelentek, és fapofával ültek éjjel egyig, amikoris elvonultak aludni, a mi hálószobánkba. Igy a nászéjszakánkat a szomszédban töltöttük, ahová nekik kellett volna menni.
De az unokavárásról is tudnék mesélni, szóval, úgy tűnik sosem lesz vége az anyóstörténeteknek. Csak most már nem idegesít annyira!
2i

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 29, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja! éés ha vigyáznak a gyerekekre, tuti adnak nekik folyton csokit.
Tegnap pl hoztak epret és sütit amit sütött, uzsiztatták a csajokat és szerintetek uzsi után mi volt a nasi???? Hát persze, hogy nem az eper!!!
2i

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 29, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Anyósgyilkos! Jó a tipped, kipróbálom a köv beszólásnál!
Már kezdek rádöbbenni: Az én anyósom is anyós, nem a barátnőm.
Az öregek folyton ellenem uszítják, mivel én a meny vagyok ők a szülei ezért egyértelmű, hogy nekik ad igazat.
Ott vált anyós anyóssá részemről barátnőből, mikor húsvét előtt kaptunk nyuszit.
Ketrecben volt, napokig dugdostam nehogy meglássák a csajok, majd húsvét vasárnap elengedem a kertbe és szétdobálom a csokitojásokat a fűben.
Szombat volt, kertipartiztunk, merthogy náluk szombaton jött mindig a nyúl. Megbeszéltük, hogy vasárnap délelőtt fog a mi nyulunk jönni.
Na, miközben bementem a lakásba tányérokért stb ami a kajáláshoz kell, kijövök és a dédi elöl van a gyerekekkel, ahol a ketrec volt. Láttam, hogy lefelé mutat. Később állította, hogy ő a sógornőjelöltem motorját mutatta nekik. Nos, kiakadtam, olyan rosszul esett, hogy kiborultam. A lényeg, hogy anyós nekemesett, hogy ne hisztizzek, és hogy nem is látták a nyulat a csajok stb stb stb...Még nekik állt feljebb, hogy én meg mertem sértődni, hogy le akarták leplezni a mi meglepinket!
Nagyon csúnya hangnemben beszélt velem. Azóta ...anyós.
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 11, 01:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem könnyü,itt a jóidö,de a babakocsiban nemtudom kitolni a kertbe aludni a kicsit,mert anyóség idegbeteg terrierje nem hagyja békén a kocsit!Aztán meg anyós üvölt a kutyával mint a sakál /nemcsudi hogy csóri kuty tiszta dili/ ahelyett ,hogy bezárná. Jajj nálunk is jönnek a kajatippek én meg fogom a fejemet Very Happy
Vissza az elejére
kismica

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 07, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk anyóssal kevés gond van, mert távol vannak, vagyis ez gond: telefonon megbeszéljük, mennyit nőt Matyi és slusz. Semmi esély, hogy segtséget kapjunk tőlük... Valahogy az unoka iránti érdeklődést is kevesellem.

Az anyám viszont kárpótol 5 anyósért, vagyis ő is anyós - a férjemé és annak rettenetes. Ő közelebb van, de a 3 hónap alatt 3x látta az 1 szem unokáját, ebből legutóbb rohamos sebességgel távozott és azóta nem hív. Épp harcoltam a tejért, amikor a legnagyobb gondja az volt, mikor megyünk haza ottalvósan. S mivel világosan levezettem, hogy vonattal egy jó darabig nem, kocsink pedig nincs. Erre jött a felajánlás, hogy értünk jönnek és visszahoznak, de erre nem vagyok hajlandó. Néha a mindennapjainkban hiányzik a kocsi (szakadó esőben kellene menni Matyival kontrollra stb.), ahhoz már öregnek érzem magam, hogy a szüleim fuvarozzanak, ráadásul apám életveszélyesen vezet és hamar összeveszünk, ami után vicces lenne megkérni őket, hogy akkor még 2 órán át kocsizzunk együtt haza, most rögtöni indulással...
Ilyen gondjaim egyáltalán nincsenek, hogy valamit rosszul csinál nálunk, mert ha itt van, teljes kiszolgálásnak kell lennie (nem is hívjuk, épp ezért)...

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 07, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skiddy, nálunk az öcsémneknincs szerencséje. egy udvarban laknak anyóssal-apóssal, és azok olyan durvék, hogy amikor a legidősebb gyerekük két hetes volt, akkor szó nélkül hazaköltöztették a lányukat a gyerekkel, beadták a válópert, és csak a sógornőm ügyvédjének volt köszönhető, hogy nem váltak el. Szóval, a teómnak oda kellett költöznie, és azóta is ott laknak. anyósa kopogás nélnül mászkált be hozzájuk a nap bármely percében. Az öcsém úgy szoktatta le erről, hogyegyszer meglátta, h jön anyós, ledobott magáról minden ruhát - mindent!!!- és beugrott a fürdőszobűba. amikor anyós belépett, ő kinyitott az ajtót, és kiszólt a sógornőmnek, hogy adjon be neki törülközőt, anyós azóta legalább kopog:)))

Az én anyósom két éve halt meg. Már rákos volt, amikor megismertem, volt sok harcunk egymással. Ha nem lett volna betegm, nekem semmi esélyem se lett volna-sztem...

www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 05, 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez annyira súlyos! Ilyenkor örülök, hogy nincs anyósom-apósom! Biztos megőrülnék, az tuti. Bár néha nálunk anyám szokta pótolni a fent említett seregletet. Wink De szerintem az ember jobban tolerálja a saját vérét, mint egy idegent... Rolling Eyes

Kitta, akkor ti nem sűrűn jártok anyósékhoz... nem is baj. Smile Zargatnak még a tejjel?
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Máj. 04, 07:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

apósom közölte a hétvégén velem hogy miért nem adok a gyereknek az asztalon lévő sós süteményből mert annyira nézi és különben is már van foga ugy is megeszi...................
A pofám leszakadt!
Akkor ezek szerint alagutat is tudna ásnia lányom mert van keze!!...

Skiddy.
Háááát nem irigyellek a jurassik parkért!!
Legalább ritkán jártok az állatkertbe! szőőrnyűű lehet!!!
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 27, 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A másik ami gáz ,hogy állatmániások van 6papagáj 1nyúl mindez szabadon a lakásban minden "járulékukkal" együtt,van még egy kutya az elöszobában és 6vadkacsa a kertben.A környék vadgalambjait meg ide szoktatták enni úgyhogy a kertkapu mindíg tiszta ürülék a kocsival meg inkább az utcán parkolok különben az is tiszta madárpotyadék lenne Sad
Vissza az elejére
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Ápr. 27, 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A másik ami gáz ,hogy állatmániások van 6papagáj 1nyúl mindez szabadon a lakásban minden "járulékukkal" együtt,van még egy kutya az elöszobában és 6vadkacsa a kertben.A környék vadgalambjait meg ide szoktatták enni úgyhogy a kertkapu mindíg tiszta ürülék a kocsival meg inkább az utcán parkolok különben az is tiszta madárpotyadék lenne Sad
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés