Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Munka + Gyes?

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tombarannahann

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 16, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Még januárban érdeklődtem, hogy mit tudtok a GYES alatt 8 órában dolgozni témáról, azóta aktív dolgozó nő lettem 4 gyermek mellett. Szerencsére a fizetést már felvehettem, a munkáltatóm szépen rugalmasan kezelte a dolgot, szóval működik a dolog, a táppénz kérdése is jól alakul, azzal gyermekkel nem mehetek, akivel GYES-en vagyok, egyébként saját jogon, vagy nem a picivel igen, még a gyermekek után járó szabadsággal nem vagyok képben, de kiderítem. Szóval kipróbáltam, működik
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tombarannahann

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 16, 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Még januárban érdeklődtem, hogy mit tudtok a GYES alatt 8 órában dolgozni témáról, azóta aktív dolgozó nő lettem 4 gyermek mellett. Szerencsére a fizetést már felvehettem, a munkáltatóm szépen rugalmasan kezelte a dolgot, szóval működik a dolog, a táppénz kérdése is jól alakul, azzal gyermekkel nem mehetek, akivel GYES-en vagyok, egyébként saját jogon, vagy nem a picivel igen, még a gyermekek után járó szabadsággal nem vagyok képben, de kiderítem. Szóval kipróbáltam, működik
Vissza az elejére
Czineb

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 12, 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.Láttátok e már afebruári bankszámlátokat a felemelt családi pótlék után? Mi a feleségemmel azt vaettük észre ,hogy több mint 5000Ft al keveseb,mivel keményen megadóztatták a Gyedet igy a jővőben is erre számithatun? Felháboritó! Mi a véleményetek? Czineb- Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Czineb

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 12, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.Láttátok e már afebruári bankszámlátokat a felemelt családi pótlék után? Mi a feleségemmel azt vaettük észre ,hogy több mint 5000Ft al keveseb,mivel keményen megadóztatták a Gyedet igy a jővőben is erre számithatun? Felháboritó! Mi a véleményetek? Czineb- Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Zsuzsmó

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 12, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Czineb!

Én ha jól tudom a GYES mellett -a jelenlegi törványek szerint - lehet dolgozni, és öregségi nyugdíj mellett lehet GYES-t igényelni (sőt ikrekre hat év a GYES), de a kettő keverékére nem tudom, hogy mit mond a törvény. Szerintem a rokkant nyugdíj mellé is jár (a mozgássérült barátnőm kapja a pici fiára), csak a gondozási segélyt vonják meg a GYES-stől (ha kapja).
Én felhívnám a Magyar Államkincstárat (ott intézik a GYES-t) vagy ha pesti vagy, akkor bemennék a Lőportár u.-ba megérdeklődni. Szerintem jár neked a GYES, csak formációját nem tudom (arra gondolok, hogy nem-e vesznek el vmi másik támogatást)
Czineb

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 28, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! 48 éves boldog apuka vagyok 14 hónapos gézenguz fiú ikreim vannak.Ezen kivűl két 20 éven felüli egyetemista lányomnak örűlhetek.kérdésem lenne hozzátok!Talán tudtok segiteni.Én szeretnék a feleségem hejett gyesre menni,de rokkant nyugdíjas vagyok,és mellette dolgozom havi 132 Órát egy kórházban,mint pszic. ápoló.Ha gyesre mennék elveszteném-e a Nyugdíjamat? hozzászolásotokat előre is köszönöm.Béla
Vissza az elejére
szevasz

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi, megnéztem, de éppen 2006 január 1-től változtatták meg újra. mindenesetre annyit sikerült kiderítenem, hogy mindenkinek jár a gyes, aki visszamegy dolgozni (nem csak 4 órában, hanem 8 órában is), csak azt nem tudom még, hogy milyen járulékokat vonnak majd.

üdv.
Judit
Vissza az elejére
Hapcika

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 03:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Judit!

Én ezt a cikket találtam. http://www.magyarorszag.hu/ugy.....es#paragr3

Üdv,

Orsi
Vissza az elejére
szevasz

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 05, 09:50    Hozzászólás témája: Munka + Gyes? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok-e valamit arról, hogy ténylegesen hogyan változik a munkábaállás és gyes viszonya.
Voltak olyan hírek, hogy akiknek a babájuk elmúlt egy éves és visszamennek 8 órás munkába, akkor továbbra is jár a gyes...
Valaki tud erről valami konkrétat?
Üdv.
Judit
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés